Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Зеленський після запуску РФ рекордного числа дронів заявив про необхідність «сильних рішень»

Президент Володимир Зеленський заявив про необхідність ухвалення «сильних рішень» для припинення російських ударів по Україні.

«Цієї ночі Росія запустила проти України рекордну кількість «Шахедів» й інших ударних дронів – 145. Упродовж цього тижня застосувала понад 800 керованих авіаційних бомб, близько 600 ударних дронів і майже 20 ракет різних типів», – написав голова держави у телеграмі.

«Такий терор не можна зупинити словами, а вбивства дітей, втрату рідних не можна просто забути. Без сильних рішень не буває безпеки від терору, і в кожній країні це однаково зрозуміло. А без справедливості не буває надійного миру, і досягти цього – цілком реалістично для України», – додав він.

Раніше сьогодні Повітряні сили Збройних сил України повідомили, що російські війська в ніч на 10 листопада атакували Україну рекордною кількістю безпілотників, було виявлено 145 БпЛА типу Shahed і дронів невстановленого типу. Військові зазначили, що 62 БпЛА збили, 67 російських безпілотників були «локаційно втрачені» у різних регіонах України, а 10 дронів вийшли з повітряного простору України у напрямку Молдови, Білорусі й Росії.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

У МЗС подякували Туску після його коментарів щодо «мирного плану» Трампа

Україна вдячна прем’єр-міністрові Польщі Дональду Туску за підтвердження відданості принципу «нічого про Україну без України», заявили в українському Міністерстві закордонних справ.

«Українська сторона послідовно і твердо наголошує на необхідності неухильного дотримання цього принципу. Війна йде на українській землі, тож саме Україна визначатиме параметри шляху до всеосяжного, справедливого і стійкого миру. В інтересах усіх миролюбних держав – справедливе завершення російської агресії проти України із повагою до суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, міжнародного права, цілей і принципів Статуту ООН», – йдеться в заяві речника МЗС Георгія Тихого, переданій Радіо Свобода.

Раніше Туск, коментуючи деталі можливого плану обраного президента США Дональда Трампа щодо припинення війни між Росією і Україною, заявив, що найближчим часом від Сполучених Штатів можуть надійти декларації щодо дати припинення вогню і гарантій безпеки для Києва.

Водночас Туск наголосив, що «рішення щодо війни в Україні не можуть ухвалюватися через голови не лише українців, а й наші», пише «Польське радіо».

Раніше видання The Telegraph з посиланням на оточення Трампа повідомило, що новообраний президент США може закликати європейські та британські війська забезпечити 800-мильну (понад 1200 кілометрів) буферну зону між російською та українською арміями в рамках плану заморожування війни між двома країнами.

За даними видання, цей план є одним із декількох, які розглядає Трамп, який перед обранням на посаду президента США заявив, що розпочне мирні переговори до того, як вступить на посаду в січні.

План обраного президента, про який повідомили троє співробітників штабу Трампа, передбачає, що нинішня лінія фронту буде заморожена, а Україна погодиться відкласти свої амбіції щодо вступу до НАТО на 20 років. В обмін на це США нададуть Україні велику кількість зброї, щоб стримати Росію від відновлення війни.

Президент України Володимир Зеленський заявив 7 листопада, що йому не відомі деталі плану Дональда Трампа щодо швидкого припинення війни між Україною і Росією і що він не обговорював це з ним.

Трамп неодноразово стверджував, що після обрання президентом зможе «впродовж 24 годин» зупинити війну в Україні. І в Москві, і в Києві ці слова коментували зі скепсисом. Газета The Washington Post раніше писала про деталі ймовірного мирного плану Трампа: стверджується, що він хоче натиснути і на Москву, і на Київ із метою змусити їх укласти мир ціною відмови України від частини територій, а Росії – від інших її вимог. Офіційно Трамп не підтверджував, що план саме такий.

Українські військові вдарили по складах із боєприпасами в Брянській області РФ – Генштаб

Українські військові в ніч на 10 листопада завдали удару по складах із боєприпасами 1060-го центру матеріально-технічного забезпечення (колишній 120-ий арсенал Головного ракетно-артилерійського управління) у Брянській області Росії, заявляє Генштаб ЗСУ.

«Зафіксовано щонайменше вісім вибухів. Результати об’єктивного контролю свідчать про наявність як мінімум двох точок займання на території військової частини й ознаки вторинної детонації. Станом на шосту ранку на об’єкті у Брянській області продовжувалася сильна пожежа. Результати ураження уточнюються», – йдеться в повідомленні.

Російська сторона про цей удар не повідомляла. При цьому в Міноборони РФ заявили, що протягом ночі і ранку 10 листопада українські сили атакували територію РФ щонайменше 93 безпілотниками, зокрема 31 дрон виявили на Брянщині. Російське оборонне відомство заявило, що всі БпЛА нібито були збиті.

Губернатор Брянської області Олександр Богомаз без подробиць повідомляв, що внаслідок атаки безпілотників у Брянську сталося займання нежитлових будівель.

Оперативно перевірити наведені дані з незалежних джерел поки неможливо.

Починаючи з весни цього року, атаки безпілотників на регіони Росії стали практично щоденними. Москва звинувачує в них українських військових, Київ атаки зазвичай не коментує, проте джерела у спецслужбах України, як правило, зазначають, що йдеться про операції СБУ чи військової розвідки.

Одна людина загинула, троє поранені на Донеччині через російські удари – ОВА

На Донеччині через російські удари минулої доби загинула одна людина, троє – були поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

«Покровський район. У Кураховому поранено людину, пошкоджено численні будівлі у центрі міста. У Покровську поранено двох людини, пошкоджено 19 приватних будинків; у Чумацькому загинула людина», – написав Філашкін у телеграмі.

Крім того, за його словами, у Краматорському районі – у Ставках Лиманської громади – зруйнований будинок, а в Костянтинівці пошкоджене підприємство і два інфраструктурні об’єкти, у Марковому пошкоджені п’ять будинків, ще один – у Новомарковому.

У Бахмутському районі в Сіверську зруйнована багатоповерхівка, у Часовоярській громаді обстріляні 11 приватних будинків, багатоповерхівка і три господарчі будівлі, додали в ОВА.

Всього, за словами Філашкіна, за добу російські військові 13 разів обстріляли населені пункти Донеччини.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

ISW про втрати Росії: війська РФ не зможуть витримувати такі показники нескінченно

Російські військові не можуть нескінченно витримувати нинішні показники втрат на війні проти України, особливо задля обмежених успіхів, заявив у своєму новому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики нагадують дані, за якими російські війська втратили майже 200 танків, понад 650 броньованих машин і зазнали втрат приблизно 80 тисяч осіб, захопивши приблизно 1500 квадратних кілометрів під час посилених російських наступальних операцій у вересні й жовтні 2024 року.

Міністр оборони Великої Британії Джон Хілі заявив виданню The Telegraph 9 листопада, що, за оцінками військової розвідки Британії, втрати сил РФ «сягнули нового максимуму» в жовтні 2024 року.

«Раніше ISW отримав дані, які свідчать про те, що лише в Покровському районі з жовтня 2023 року російські війська втратили щонайменше п’ять дивізій бронетехніки і танків. Російські війська, ймовірно, накопичили велику кількість техніки в пріоритетних районах фронту, але скорочення запасів танків і бронетехніки радянських часів і поточні темпи виробництва бронетехніки, ймовірно, зроблять такі втрати непомірними в довгостроковій перспективі», – йдеться в повідомленні.

В ISW кажуть, що помітили ознаки того, що російська армія намагається набрати достатню кількість солдатів, щоб компенсувати втрати на передовій.

«Російський президент Володимир Путін, зокрема, визнав постійну нестачу робочої сили в Росії і залежність від мігрантів, щоб задовольнити цю нестачу робочої сили, під час свого звернення до Валдайського клубу 7 листопада, і ISW відзначав, що Росія також залежить від примусу мігрантів вступати до російської армії, щоб задовольнити свої потреби», – кажуть аналітики.

«Російські військові майже напевно не можуть нескінченно довго витримувати щоденну кількість втрат у понад 1200 осіб, доки Путін уникає чергового вимушеного призову резервістів. Навіть вимушена мобілізація резерву не вирішить більшої проблеми, з якою, очевидно, стикається Путін у пошуку достатньої кількості людей, які б працювали в російській промисловості, а також годували фронт», – додають в ISW.

Аналітики також звернули увагу на те, що російські воєнні блогери продовжують скаржитися на непропорційно високі кадрові втрати, а ширше невдоволення втратами серед російської ультранаціоналістичної спільноти також може вплинути на розрахунки Путіна в майбутньому.

У жовтні 2024 року Росія зазнала рекордних втрат військової техніки за останні два роки війни. 695 одиниць бронемашин, літаків, гелікоптерів й інших ресурсів було знищено, пошкоджено, покинуто на полі бою або захоплено лише за один місяць – це дані проєкту військової аналітики Oryx.

Більше техніки, ніж за цей жовтень, російська армія втрачала рівно два роки тому під час відступу з Харківської області.

Наприкінці жовтня – на початку листопада Росія розвинула темпи наступу в Україні: супротивник спалює величезну кількість ресурсів, щоб захопити кілометри української території і йде в наступ у Курській області РФ. Якщо влітку російські сили по всій довжині фронту перейшли винятково до піхотних атак, то восени відновили застосування важкої техніки, передусім колонами агресор штурмує Курахівський напрям, пише проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії.

Генштаб повідомив про 158 бойових зіткнень на фронті за добу

Протягом минулої доби на фронті відбулося 158 бойових зіткнень, найбільше – на Курахівському і Покровському напрямках, повідомив у зведенні станом на ранок 10 листопада Генштаб ЗСУ.

«Тридцять дев’ять атак за минулу добу відбили наші захисники на Покровському напрямку. Найбільшу активність ворожі війська проявляють неподалік Променя, Лисівки та Григорівки. Сили оборони продовжують стримувати ворога на Курахівському напрямку. В районах Іллінки, Новоселидівки, Новодмитрівки, Максимільянівки, Дальнього, Катеринівки й Антонівки окупанти 40 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними Генштабу, 23 штурми позицій українських підрозділів російські військові здійснили на Курщині, де Сили оборони України продовжують ведення операції.

У командуванні повідомили, що бої протягом доби також тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському і Придніпровському напрямках.

«За уточненою інформацією, противник завдав по позиціях українських підрозділів і населених пунктах два ракетних удари, застосувавши дві ракети, а також завдав 78 авіаційних ударів, зокрема скинув 134 керовані авіабомби. Крім цього, здійснив понад п’ять тисяч обстрілів, з них 112 із реактивних систем залпового вогню, та задіяв для уражень близько 1600 дронів-камікадзе», – йдеться у зведенні.

За даними розвідки Великої Британії станом на 5 листопада, на півдні Донецької області російські війська просунулися вперед у кількох районах на 20-кілометровому фронті.

На початку жовтня російські війська окупували Вугледар, наприкінці – Селидове, між ними – понад десяток сіл і селищ. За підрахунками німецького видання Welt, російські війська захопили понад 470 кв. км лише за місяць, і це найбільший приріст захопленої території з березня 2022 року.

На Харківщині двоє людей постраждали через нічний удар РФ – влада

У Чугуївському районі Харківщини в ніч на 10 листопада внаслідок російського удару постраждали двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«10 листопада 00:37 Чугуївський р-н, Чугуївська ТГ. Падіння уламків «Шахеду» в навісний дах під’їзду 4-поверхової житлової будівлі. Пошкоджено скління вікон житлового будинку і п’яти автомобілів. 10 листопада 02:33 Чугуївський р-н, Чугуївська ТГ. Внаслідок повторного влучання горіло дві квартири. Пошкоджено частково 4-поверховий житловий будинок. Постраждали 36-річний чоловік і 40-річна жінка», – написав Синєгубов у телеграмі.

За його даними, внаслідок російських ударів минулої доби в області загинули двоє людей, п’ятеро – постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Повітряні сили: війська РФ вночі атакували Україну рекордною кількістю дронів

Російські війська в ніч на 10 листопада атакували Україну рекордною кількістю безпілотників, було виявлено 145 БпЛА типу Shahed і дронів невстановленого типу, повідомили Повітряні сили Збройних сил України.

«Станом на 09:30 підтверджено збиття 62-х БпЛА противника у Одеській, Київській, Житомирській, Харківській, Полтавській, Сумській, Вінницькій, Хмельницькій, Чернігівській, Дніпропетровській, Миколаївській, Запорізькій і Донецькій областях», – йдеться в повідомленні.

За даними військових, ще 67 російських безпілотників були «локаційно втрачені» у різних регіонах України, а 10 російських БпЛА вийшли з повітряного простору України у напрямку Молдови, Білорусі й Росії.

«Внаслідок атаки окупантів постраждала Одещина й інші регіони. Пошкоджено багатоквартирні будинки і приватні володіння, попередньо обійшлось без людських жертв, потерпілим надається допомога», – зазначили в Повітряних силах.

Військові додали, що атака здійснювалася з районів Приморсько-Ахтарська, Орла і Брянська в Росії, а також із мису Чауда в окупованому Криму.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

Путін підписав закон про ратифікацію договору з Північною Кореєю

Президент Росії Володимир Путін 9 листопада підписав закон про ратифікацію договору про всеосяжне стратегічне партнерство між РФ і Північною Кореєю.

Договір був підписаний у червні цього року під час візиту Путіна до Північної Кореї і кілька днів тому схвалений Федеральними зборами РФ.

Відповідно до тексту договору, у разі збройного нападу на одну зі сторін інша зобов’язується негайно надати військову й іншу допомогу. Сторони також домовилися не укладати угоди з третіми країнами, спрямованими проти один одного, і не допускати використання своєї території для порушення суверенітету іншої сторони.

Крім цього, закріплені зобов’язання щодо зміцнення «багатополярного світового порядку» і розвитку прикордонного співробітництва.

За численними повідомленнями західних ЗМІ, які були підтверджені офіційними особами, з Північної Кореї до Росії вже направлені близько десяти тисяч військових для участі у війні з Україною.

Українська розвідка стверджує, що ЗСУ вже вступали у бій із північнокорейськими військами на території Курської області Росії, а президент Володимир Зеленський заявив про втрати сил КНДР. Ця інформація поки що не була підтверджена незалежними джерелами.

У НАТО рішуче засудили розширення військової співпраці між Росією і КНДР. В альянсі наголосили, що відправлення північнокорейських військ є небезпечною ескалацією і порушує резолюції Ради безпеки ООН. Таке нарощування підтримки Москви в її агресивній війні проти України викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти, наголошується в заяві.

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель у ході візиту до Києва 9 листопада також зазначив, що присутність північнокорейських військ на фронті є додатковою загрозою, і наголосив на необхідності дипломатичного тиску на Пхеньян.

КМВА: над Києвом вночі знешкодили півтора десятка БпЛА

Сили протиповітряної оборони в ніч на 10 листопада знешкодили близько півтора десятка російських ударних безпілотників, що загрожували Києву, повідомив очільник міської військової адміністрації Сергій Попко.

«Повітряну тривогу в столиці оголошували двічі, і сумарно вона тривала майже 5 годин. Останнім часом противник почав змінювати тактику застосування своїх безпілотників. Але і усі складові Сил оборони України, задіяні в охороні повітряного простору, відповідним чином ефективно реагують на нові виклики», – йдеться в повідомленні.

За даними КМВА, в Києві минулося без руйнувань і постраждалих.

Тим часом, у обласній військовій адміністрації повідомили, що в одному з районів Київщини через падіння уламків збитих дронів пошкоджений один приватний будинок – сталася пожежа, яку вже загасили, пошкоджений паркан і господарча будівля. В іншому районі уламки збитих БпЛА пошкодили підсобне приміщення, паркан і стали причиною займання трав’яного настилу.

Раніше цього тижня в Генштабі ЗСУ повідомили, що протягом серпня, вересня і жовтня Росія випустила по Україні 4 300 ударних безпілотників типу Shahed і безпілотників інших типів, що імітують «Шахеди». За повідомленням, 71% цих дронів збили сили ППО, ще 24% – були «локаційно втрачені».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

Генштаб ЗСУ: втрати РФ у війні проти України сягнули майже 709 тисяч

Росія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 708 890 своїх військових, зокрема 1350 – за останню добу – такі дані станом на ранок 10 листопада навів український Генштаб.

Щодо втрат Росією техніки, то в українському командуванні навели такі дані:

  • танки ‒ 9249 (+11 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 18726 (+29)
  • артилерійські системи – 20280 (+31)
  • РСЗВ – 1245
  • засоби ППО ‒ 996
  • літаки – 369
  • гелікоптери – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 18619 (+44)
  • крилаті ракети ‒ 2634
  • кораблі /катери ‒ 28
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 28683 (+122)
  • спеціальна техніка ‒ 3604.

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

У Москві зупинили роботу двох аеропортів через атаку безпілотників

Щонайменше 22 безпілотники атакували столицю Росії Москву вночі і вранці 10 листопада, повідомив мер Сергій Собянін. За його словами, безпілотники збили. Про постраждалих і руйнування не повідомляють.

Тим часом, у Росавіації заявили, що атака дронів привела до тимчасового закриття двох московських аеропортів: летовища «Домодєдово» і «Жуковський» не приймають і не відправляють авіарейси.

Про те, як довго діятимуть обмеження, не повідомляють.

У Міноборони Росії заявили, що в ніч на 10 листопада безпілотники також збивали над Брянською, над Бєлгородською і Курською областями РФ. Перевірити ці дані з незалежних джерел поки неможливо.

Починаючи з весни цього року, атаки безпілотників на регіони Росії стали практично щоденними. Москва звинувачує в них українських військових, Київ атаки зазвичай не коментує.

В Одесі внаслідок російського удару постраждали двоє людей – ДСНС

Російські військові вкотре здійснили масований удар дронами по Одесі й районі, є пошкодження цивільної інфраструктури, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, попередньо відомо про двох постраждалих.

«Внаслідок атаки ударними безпілотниками в Одесі пошкоджені житлові будинки, магазини, гаражі, автівки. На деяких локаціях виникли пожежі», – повідомив Кіпер.

У ДСНС зазначили, що ліквідували наслідки удару 52 рятувальники разом із добровольцями і підрозділом Одеської міської ради.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.

МВА: у Куп’янській громаді зачинилося останнє відділення «Укрпошти» і припинили роботу банкомати

У Куп’янській громаді Харківської області через російські обстріли зачинилося останнє відділення «Укрпошти» та припинили роботу банкомати, повідомив під час телеефіру голова міської військової адміністрації (МВА) Андрій Беседін.

«На жаль, закрилося відділення «Укрпошти», у зв’язку з безпековими заходами, щоб не було скупчень людей, не могли ми більше тримати це відділення і наражати щосекунди працівників і відвідувачів на небезпеку. Також припинили роботу банкомати у зв’язку з застосуванням великої кількості FPV-дронів саме по автівках інкасаторів», – розповів Беседін.

За його словами, «армія РФ спостерігає за під’їздами до Куп’янська та атакує FPV-дронами автівки, не дозволяючи завести гуманітарну допомогу».

Очільник громади закликає людей виїздити.

«Безпекова ситуація вкрай складна, на лівобережжі – фактично критична. Постійні обстріли та руйнування. Єдиний спосіб, яким наш ворог воює – знищує наші міста, наші будинки й вбиває наших людей. Сьогодні (9 листопада – ред.) також двоє загиблих і поранена людина. На зараз потрібно виїздити з території громади в більш безпечні місця», – сказав Беседін.

Він нагадав, що «загиблі у селищі Ківшарівка люди вже шість днів під завалами, бо росіяни не дають застосовувати спецтехніку і працювати рятувальникам».

«Три людини загинуло, лежать під завалами, й деблокувати їх неможливо», – сказав Беседін.

За його даними, «1100 жителів громади залишаються на лівому березі Осколу без світла, газу, централізованого водо- та теплопостачання».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.

Росія вдарила КАБами по Слобідському району Харкова, вибиті вікна у багатоповерхівці – влада

У Харкові під час повітряної тривоги пролунали вибухи, є влучання КАБу, зазначив мер міста Ігор Терехов.

«У Харкові були чутні звуки вибухів. Будьте обережні – можливі ще запуски КАбів», – написав він.

Згодом він уточнив, що «є інформація про удар по Слобідському району. Приліт неподалік багатоповерхівки. Вибуховою хвилею вибито частину вікон. Про постраждалих на дану хвилину інформації не надходило».

Також інформацію про атаку міста авіабомбами підтвердив й очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

«Окупанти завдають ударів. Харків та район: будьте в укриттях, є загроза повторних ударів», – зазначив він.

Голова ОВА зазначив, що зафіксоване влучання КАБу неподалік одного з гіпермаркетів.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.

Зеленський: Україна виробила перші сто одиниць ракетного озброєння

У 2024 році Україна виробила перші сто одиниць ракетного озброєння і надалі нарощуватиме таке виробництво, розповів у новому відеозверненні президент Володимир Зеленський.

«У цьому році ми змогли вийти на значні результати по кількох напрямах. Це і наша українська артилерія – наші снаряди, наші гармати. Це і дрони – різних видів, для різних завдань, – які не лише допомагають фронту захищати позиції та знищувати окупанта, але й завдають ударів по Росії на все більшу глибину. Будемо це нарощувати», – зазначив президент.

Зеленський зазначив, що надалі Україна нарощуватиме виробництво ракетного озброєння і подякував усім, хто залучений до цього процесу.

«Зараз уже понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для наших Сил оборони та безпеки України», – уточнив він.

Зеленський також зазначив, що «вперше за роки незалежності Україна має системні моделі для інвестування від партнерів».

«Зокрема, це модель Данії, яка вкладає кошти і залучає інвестиції у виробництво. Ми домовилися також із Францією про іншу трохи модель, також із залученням технологій побудови відповідних виробництв. Також є попередні домовленості з іншими партнерами щодо локалізації виробництва зброї саме в Україні. Це те, що буде нас постійно посилювати», – сказав він.

На початку жовтня на засіданні Ставки верховного головнокомандувача визначили пріоритети для українського ОПК на наступний рік: це, зокрема, ракети, дрони, снаряди, а також активне залучення інвестицій від партнерів.

«Передали, що я 200-й»: історія «азовця» Артема Дубини, якого повернули з російського полону

«23 лютого відсвяткували день народження моєї мами, а о 4:30 я прокинувся від вибуху ракети».

«Коли ми приїхали, Маріуполь був темний. Одразу було зрозуміло, що ворог жорстокий, не лише до нас, військових, але і до місцевого населення».

«Мене жбурляли зі сторони в сторону просто як іграшку якусь то палками, то ногами, то руками, а потім підіймали шокером, якщо я падав».

Це спогади захисника Маріуполя, українського військового бригади «Азов» Артема Дубини з позивним «Нікополь», якого у вересні цього року повернули з російського полону, де він пробув два роки і чотири місяці. Свою історію він розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться тут

Сили РФ розстріляли ймовірно пораненого беззбройного українського військового – Лубінець

Російські військові, ймовірно, розстріляли пораненого українського військовослужбовця, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«В окупантів немає межі цинізму та жорстокості! Росіяни розстріляли ймовірно пораненого беззбройного українського воїна. Вони зафіксували це на відео», – зазначив омбудсмен.

Лубінець каже, що вже направив листи до МКЧХ та ООН.

«Це порушення Женевських конвенцій, міжнародного гуманітарного права, законів і звичаї ведення війни. Якщо не реагувати на це – злочини будуть повторюватися. Непокаране зло завжди повертається», – наголосив український омбудсмен.

Раніше Офіс генерального прокурора повідомив, що російські війська 18 жовтня стратили ще двох українських військових, яких захопили в полон у районі Селидового на Донеччині.

Генеральний прокурор Андрій Костін 15 жовтня назвав вбивство українських військовослужбовців у полоні цілеспрямованою політикою РФ.

Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно. Загалом українські правоохоронні органи мають інформацію про вбивство щонайменше 93 українських військовополонених російськими солдатами, повідомив 4 жовтня представник ОГП Юрій Бєлоусов.

За його словами, 80% випадків страт українських військовополонених зафіксовано у 2024 році, але тенденція стала з’являтися в листопаді 2023 року, коли «відбулися зміни у ставленні військовослужбовців РФ до наших військовополонених у гірший бік».

Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що спостерігає збільшення кількості страт російськими військовими українських військовополонених, і наголошує, що російські командири, ймовірно, «потурають, заохочують або прямо наказують» здійснювати розстріли.

Внаслідок обстрілів Нікопольщини пошкоджені будинки, агрофірма, заправка і автівки – ОВА

Російські військові впродовж дня 9 листопада атакували Нікопольщину, розповів голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

За його словами, внаслідок обстрілів РФ були пошкоджені будинки, агрофірма, заправка, автомобілі.

«Увесь день агресор бив по Нікопольщині, застосовуючи важку артилерію і дрони-камікадзе. Атакував райцентр, Марганецьку, Мирівську та Червоногригорівську громади», – йдеться у повідомленні.

Голова ОВА уточнив, що «сталася пожежа, яку загасили рятувальники. Пошкоджені 16 приватних будинків і 12 господарських споруд, понівечені АЗС та агрофірма. Зачепило кілька авто і лінії електропередач».

За даними Лисака, люди не постраждали.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Дніпропетровську область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Угорський боєць-доброволець в Україні: «Я не міг більше дивитися, як вбивають дітей і мирних жителів»

Уродженець Угорщини на ім'я Чаба, який попросив не згадувати його прізвище, працював менеджером в угорській енергетичній компанії до квітня 2024 року, коли ухвалив свідоме рішення звільнитися з роботи і добровільно, без наміру повертатися, перетнути кордон між Угорщиною та Україною, щоб приєднатися до української армії. Зараз він служить у 73-му батальйоні 101-ї бригади територіальної оборони на російсько-українському кордоні.

Коресподент Угорської служби Радіо Свобда зустрівся з ним у місті Глухові Сумської області, де Чаба розповів про свій досвід служби в українській армії. Читайте про це за лінком

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG