У Москві зупинили роботу двох аеропортів через атаку безпілотників
Щонайменше 22 безпілотники атакували столицю Росії Москву вночі і вранці 10 листопада, повідомив мер Сергій Собянін. За його словами, безпілотники збили. Про постраждалих і руйнування не повідомляють.
Тим часом, у Росавіації заявили, що атака дронів привела до тимчасового закриття двох московських аеропортів: летовища «Домодєдово» і «Жуковський» не приймають і не відправляють авіарейси.
Про те, як довго діятимуть обмеження, не повідомляють.
У Міноборони Росії заявили, що в ніч на 10 листопада безпілотники також збивали над Брянською, над Бєлгородською і Курською областями РФ. Перевірити ці дані з незалежних джерел поки неможливо.
Починаючи з весни цього року, атаки безпілотників на регіони Росії стали практично щоденними. Москва звинувачує в них українських військових, Київ атаки зазвичай не коментує.
В Одесі внаслідок російського удару постраждали двоє людей – ДСНС
Російські військові вкотре здійснили масований удар дронами по Одесі й районі, є пошкодження цивільної інфраструктури, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.
За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, попередньо відомо про двох постраждалих.
«Внаслідок атаки ударними безпілотниками в Одесі пошкоджені житлові будинки, магазини, гаражі, автівки. На деяких локаціях виникли пожежі», – повідомив Кіпер.
У ДСНС зазначили, що ліквідували наслідки удару 52 рятувальники разом із добровольцями і підрозділом Одеської міської ради.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Росії.
МВА: у Куп’янській громаді зачинилося останнє відділення «Укрпошти» і припинили роботу банкомати
У Куп’янській громаді Харківської області через російські обстріли зачинилося останнє відділення «Укрпошти» та припинили роботу банкомати, повідомив під час телеефіру голова міської військової адміністрації (МВА) Андрій Беседін.
«На жаль, закрилося відділення «Укрпошти», у зв’язку з безпековими заходами, щоб не було скупчень людей, не могли ми більше тримати це відділення і наражати щосекунди працівників і відвідувачів на небезпеку. Також припинили роботу банкомати у зв’язку з застосуванням великої кількості FPV-дронів саме по автівках інкасаторів», – розповів Беседін.
За його словами, «армія РФ спостерігає за під’їздами до Куп’янська та атакує FPV-дронами автівки, не дозволяючи завести гуманітарну допомогу».
Очільник громади закликає людей виїздити.
«Безпекова ситуація вкрай складна, на лівобережжі – фактично критична. Постійні обстріли та руйнування. Єдиний спосіб, яким наш ворог воює – знищує наші міста, наші будинки й вбиває наших людей. Сьогодні (9 листопада – ред.) також двоє загиблих і поранена людина. На зараз потрібно виїздити з території громади в більш безпечні місця», – сказав Беседін.
Він нагадав, що «загиблі у селищі Ківшарівка люди вже шість днів під завалами, бо росіяни не дають застосовувати спецтехніку і працювати рятувальникам».
«Три людини загинуло, лежать під завалами, й деблокувати їх неможливо», – сказав Беседін.
За його даними, «1100 жителів громади залишаються на лівому березі Осколу без світла, газу, централізованого водо- та теплопостачання».
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.
Росія вдарила КАБами по Слобідському району Харкова, вибиті вікна у багатоповерхівці – влада
У Харкові під час повітряної тривоги пролунали вибухи, є влучання КАБу, зазначив мер міста Ігор Терехов.
«У Харкові були чутні звуки вибухів. Будьте обережні – можливі ще запуски КАбів», – написав він.
Згодом він уточнив, що «є інформація про удар по Слобідському району. Приліт неподалік багатоповерхівки. Вибуховою хвилею вибито частину вікон. Про постраждалих на дану хвилину інформації не надходило».
Також інформацію про атаку міста авіабомбами підтвердив й очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.
«Окупанти завдають ударів. Харків та район: будьте в укриттях, є загроза повторних ударів», – зазначив він.
Голова ОВА зазначив, що зафіксоване влучання КАБу неподалік одного з гіпермаркетів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.
Зеленський: Україна виробила перші сто одиниць ракетного озброєння
У 2024 році Україна виробила перші сто одиниць ракетного озброєння і надалі нарощуватиме таке виробництво, розповів у новому відеозверненні президент Володимир Зеленський.
«У цьому році ми змогли вийти на значні результати по кількох напрямах. Це і наша українська артилерія – наші снаряди, наші гармати. Це і дрони – різних видів, для різних завдань, – які не лише допомагають фронту захищати позиції та знищувати окупанта, але й завдають ударів по Росії на все більшу глибину. Будемо це нарощувати», – зазначив президент.
Зеленський зазначив, що надалі Україна нарощуватиме виробництво ракетного озброєння і подякував усім, хто залучений до цього процесу.
«Зараз уже понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для наших Сил оборони та безпеки України», – уточнив він.
Зеленський також зазначив, що «вперше за роки незалежності Україна має системні моделі для інвестування від партнерів».
«Зокрема, це модель Данії, яка вкладає кошти і залучає інвестиції у виробництво. Ми домовилися також із Францією про іншу трохи модель, також із залученням технологій побудови відповідних виробництв. Також є попередні домовленості з іншими партнерами щодо локалізації виробництва зброї саме в Україні. Це те, що буде нас постійно посилювати», – сказав він.
На початку жовтня на засіданні Ставки верховного головнокомандувача визначили пріоритети для українського ОПК на наступний рік: це, зокрема, ракети, дрони, снаряди, а також активне залучення інвестицій від партнерів.
«Передали, що я 200-й»: історія «азовця» Артема Дубини, якого повернули з російського полону
«23 лютого відсвяткували день народження моєї мами, а о 4:30 я прокинувся від вибуху ракети».
«Коли ми приїхали, Маріуполь був темний. Одразу було зрозуміло, що ворог жорстокий, не лише до нас, військових, але і до місцевого населення».
«Мене жбурляли зі сторони в сторону просто як іграшку якусь то палками, то ногами, то руками, а потім підіймали шокером, якщо я падав».
Це спогади захисника Маріуполя, українського військового бригади «Азов» Артема Дубини з позивним «Нікополь», якого у вересні цього року повернули з російського полону, де він пробув два роки і чотири місяці. Свою історію він розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться тут
Сили РФ розстріляли ймовірно пораненого беззбройного українського військового – Лубінець
Російські військові, ймовірно, розстріляли пораненого українського військовослужбовця, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
«В окупантів немає межі цинізму та жорстокості! Росіяни розстріляли ймовірно пораненого беззбройного українського воїна. Вони зафіксували це на відео», – зазначив омбудсмен.
Лубінець каже, що вже направив листи до МКЧХ та ООН.
«Це порушення Женевських конвенцій, міжнародного гуманітарного права, законів і звичаї ведення війни. Якщо не реагувати на це – злочини будуть повторюватися. Непокаране зло завжди повертається», – наголосив український омбудсмен.
Раніше Офіс генерального прокурора повідомив, що російські війська 18 жовтня стратили ще двох українських військових, яких захопили в полон у районі Селидового на Донеччині.
Генеральний прокурор Андрій Костін 15 жовтня назвав вбивство українських військовослужбовців у полоні цілеспрямованою політикою РФ.
Повідомлення про вбивства, тортури й жорстоке поводження з українськими військовополоненими надходять регулярно. Загалом українські правоохоронні органи мають інформацію про вбивство щонайменше 93 українських військовополонених російськими солдатами, повідомив 4 жовтня представник ОГП Юрій Бєлоусов.
За його словами, 80% випадків страт українських військовополонених зафіксовано у 2024 році, але тенденція стала з’являтися в листопаді 2023 року, коли «відбулися зміни у ставленні військовослужбовців РФ до наших військовополонених у гірший бік».
Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявляє, що спостерігає збільшення кількості страт російськими військовими українських військовополонених, і наголошує, що російські командири, ймовірно, «потурають, заохочують або прямо наказують» здійснювати розстріли.
Внаслідок обстрілів Нікопольщини пошкоджені будинки, агрофірма, заправка і автівки – ОВА
Російські військові впродовж дня 9 листопада атакували Нікопольщину, розповів голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
За його словами, внаслідок обстрілів РФ були пошкоджені будинки, агрофірма, заправка, автомобілі.
«Увесь день агресор бив по Нікопольщині, застосовуючи важку артилерію і дрони-камікадзе. Атакував райцентр, Марганецьку, Мирівську та Червоногригорівську громади», – йдеться у повідомленні.
Голова ОВА уточнив, що «сталася пожежа, яку загасили рятувальники. Пошкоджені 16 приватних будинків і 12 господарських споруд, понівечені АЗС та агрофірма. Зачепило кілька авто і лінії електропередач».
За даними Лисака, люди не постраждали.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Дніпропетровську область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Уродженець Угорщини на ім'я Чаба, який попросив не згадувати його прізвище, працював менеджером в угорській енергетичній компанії до квітня 2024 року, коли ухвалив свідоме рішення звільнитися з роботи і добровільно, без наміру повертатися, перетнути кордон між Угорщиною та Україною, щоб приєднатися до української армії. Зараз він служить у 73-му батальйоні 101-ї бригади територіальної оборони на російсько-українському кордоні.
Коресподент Угорської служби Радіо Свобда зустрівся з ним у місті Глухові Сумської області, де Чаба розповів про свій досвід служби в українській армії. Читайте про це за лінком
Влада: армія РФ завдала удару балістикою по інфраструктурі Сумщини
Російські військові завдали ракетного удару по інфраструктурі Сумської області, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.
«Сьогодні, 9 листопада, ворог завдав ракетного удару (балістика) по інфраструктурі Шосткинської громади. На місці працюють всі необхідні служби», – розповіли у відомстві.
В ОВА додали, що наслідки атаки уточнюються.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Сумську область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У Варшаві українці провели меморіальну акцію на підтримку військовополонених
У Варшаві кілька десятків українців у суботу, 9 листопада, провели меморіальну акцію на підтримку військовополонених.
Родичі бранців Кремля та зниклих безвісти, а також активісти польсько-української спільноти «Wspólnie PoMoc» прийшли під головний офіс Червоного Хреста, щоб вчергове закликати організацію виконувати покладені на неї завдання – шукати людей, підтверджувати перебування у полоні і перевіряти умови утримання.
«Червоний Хрест має бути гарантом прав і свобод людини, але на жаль, таким не є. Організація й досі не надала повної інформації про стан наших військовополонених і не забезпечила належного моніторингу їхніх умов утримання. Ми просимо Червоний Хрест почути наші голоси та вжити реальних дій для захисту прав наших військовополонених», – розповіла Радіо Свобода одна з організаторок акції Катерина Челядіна.
Люди тримали у руках плакати з написами «Червоний Хрест – захищає права терористів», «Free Azov» і «Мовчання вбиває». На акції виступили родичі військовополонених та військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.
Олеся Богданова прийшла до представництва Червоного Хреста з прапором, на якому фото її батька Ігоря Богданова. Жінка вимагає, щоб організація забезпечила право родичів полонених на кореспонденцію. Каже, що «це надзвичайно важливо для підтримки морального духу бранців Кремля, бо вони знатимуть, що за них борються і що їх чекають вдома».
«Домовлено, що почнеться підготовча робота»: Сибіга щодо майбутньої зустрічі Зеленського і Трампа
Команди новообраного президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського вже перебувають на стадії підготовки зустрічі між лідерами двох країн, зазначив міністр закордонних справ Андрій Сибіга під час брифінгу з нагоди візиту в Україну голови зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля.
«Діалог між президентом Зеленським і президентом-електом Трампом вже налагоджено і встановлено. Швидкість проведення телефонної розмови після (перемоги Трампа на виборах – ред.) це доводить. Звичайно, обговорювались майбутні контакти на рівні лідерів. Було домовлено, що команди розпочнуть підготовчу роботу для організації такої зустрічі. Це те, що я можу вам сказати станом на зараз», – повідомив журналістам Сибіга.
Відомо, що візит високого представника ЄС Борреля в Україну частково пов’язаний з нещодавніми виборами в США.
«Після виборів у США і засідання Ради Європейського Союзу у Будапешті, Європейський Союз продовжує підтримувати вас і ця підтримка лишається незмінною, аби ви протистояли російській агресії», – зазначив Боррель.
«Ще зарано говорити, що робитиме нова адміністрація США. Ми тут не можемо вигадувати. Нагадаємо, що 27 червня ми, Україна і ЄС, підписали Безпекові зобов’язання – це довгострокові зобов'язання в військовій, фінансовій гуманітарній, безпековій сфері. І щодо політичної підтримки. Ці зобов’язання актуальні», – запевнив Боррель.
Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 9 листопада прибув до Києва з неанонсованим візитом.
Країни ЄС не досягли консенсусу щодо перенесення тренувань військових в Україну – Боррель
Країни-члени Європейського союзу й досі не досягли консенсусу щодо перенесення на територію України тренувань українських військових у межах Допоміжної військової місії Євросоюзу (EUMAM Ukraine), повідомив високий представник ЄС Жозеп Боррель на спільній із міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою пресконференції в Києві.
«Щодо дії тренувальної місії на території України: так, досі немає консенсусу серед країн-членів, щоб досягти цього рішення. Однак це не заважає тому, щоб тренувальна місія працювала далі», – сказав Боррель.
Відповідаючи на запитання про те, що перенесення місії EUMAM могло б бути відповіддю на залучення Росією північнокорейських військ, Боррель зауважив, що «активна участь сил КНДР у військових операціях Росії є однією з найбільш тривожних подій, які сталися за останні дні, та маркером глобалізації війни».
Глава європейської дипломатії також підкреслив, що «його завданням залишається робота тренувальної місії та збільшення кількості підготовлених у її межах українських військових».
«Тому що я особисто знаю, що солдату, якого відправили на фронт без належної підготовки, тяжко вижити. Питання не в тому, щоб відправити солдатів, а щоб це були добре навчені й оснащені солдати», – сказав Боррель.
Високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель 9 листопада прибув до Києва з неанонсованим візитом.
ЄС має намір забезпечити тренування для більшої кількості українських військових, конкретну цифру міністри оборони країн-членів ЄС мають погодити на зустрічі у Брюсселі 30 серпня, повідомив верховний представник ЄС з питань безпеки та зовнішньої політики Жозеп Боррель.
За словами Борреля, попередньою метою тренувальної місії ЄС була підготувати 60 тисяч військових, але цю цифру збільшать.
Раніше позитивно щодо можливості проведення тренувальної місії на території України висловлювався президент Франції. Натомість Британія та Італія виступали проти.
Унаслідок обстрілу Куп’янська на двох людей впали електроопори – влада
У Куп’янську на Харківщині після авіаудару сил РФ загинули чоловік і жінка, йдеться у повідомленні обласної військової адміністрації.
Відомо, що «на чоловіка та жінку впали дроти від електричної мережі. Виникла пожежа. На жаль, люди загинули на місці. Їх тіла сильно обгоріли. Дані загиблих встановлюються».
Крім того, за даними відомства, постраждав 61-річний чоловік.
«Внаслідок російського удару пошкоджено приватні домоволодіння та багатоквартирні житлові будинки, господарчі приміщення, зруйновані 15 гаражів», – зазначили в ОВА.
Прокуратура уточнила, що обстріл стався об 11:00. Попередньо, сили РФ вдарили по місту КАБ-1500.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.
Після удару дронами по Алексінському хімкомбінату в Тульській області РФ димить цех з виробництва пороху, персонал евакуювали, повідомило поінформоване джерело Радіо Свобода у СБУ.
За інформацією джерела, вночі по хімкомбінату прилетіло щонайменше 13 безпілотників.
«Через викид кислот зараз димить оранжевим кольором ключова ціль – цех з виробництва пороху. О 13:10 на об’єкті, який вразили дрони СБУ та ССО, зафіксовано додатковий вибух – зайнялись хімічні речовини внаслідок попередніх влучань», – повідомило джерело, додавши, що сам завод зупинено.
Джерела також підтверджують ураження Олексинської ТЕЦ. Пошкоджено лінію електропередачі напругою 110 кВ.
Міноборони Росії заявило, що у ніч на 9 листопада над російськими регіонами нібито знищили 50 українських дронів.
Губернатор Тульської області Дмитро Міляєв заявив, що внаслідок падіння уламків БПЛА пошкоджено скління приватного будинку, постраждалих немає. Про влучання у хімкомбінат він не повідомляв. Але телеграм-канал Baza писав, що 10 безпілотників атакували Алексінський хімічний комбінат.
За даними джерел телеграм-каналу, один БПЛА було збито, 8 впали на території комбінату, ще один впав на території Олексинської ТЕЦ.
«При цьому руйнувань майже немає – пошкоджено лише скління кількох будівель. Також пошкоджено 3 приватні будинки, розташовані поряд з атакованими об'єктами. Постраждалих немає», – пише Baza.
Як повідомило поінформоване джерело Радіо Свобода, дрони Служби безпеки Україна та Сил спецоперацій уразили Алексінський хімкомбінат в Тульській області РФ.
Зазначається, що цей комбінат входить до корпорації «Ростєх» та виробляє боєприпаси, порох і матеріали для російського ВПК.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.
Сирський: у жовтні українські дрони знищили та уразили понад 52 тисячі цілей РФ
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що у жовтні українські дрони знищили та уразили понад 52 тисячі цілей противника. Про це він заявив після наради з командирами підрозділів безпілотних систем.
«У жовтні в результаті здійснених бойових вильотів дронів знищено та уражено понад 52 тисячі цілей противника. З них окремої уваги заслуговують такі цілі: 129 артилерійських систем, 221 одиниця ворожого радіообладнання та понад 4 тисячі живої сили противника», – написав він у телеграмі.
За словами Сирського, незважаючи на складні погодні умови, підрозділи безпілотних систем ЗСУ загалом продовжують демонструвати високу ефективність на полі бою.
Найефективніше себе проявили безпілотні авіаційні комплекси – ударні дрони-бомбери, їхні оператори виконали понад 7000 місій, додав він.
Удар РФ по місцю дислокації силовиків у Харкові: у лікарні помер ще один поліцейський
У лікарні після поранення через російський обстріл помер майор поліції Харківщини Олександр Ковтун, повідомляє у телеграмі пресслужба Нацполіції.
Олександр Ковтун був одним з 36 поліцейських, які постраждали через російський ракетний удар по місцю дислокації поліції в Харкові 1 листопада.
«У тяжкому стані Олександра доставили до лікарні. Понад тиждень медики боролися за його життя… Поліцейському назавжди залишиться 44 роки. Без чоловіка залишилася дружина, без батька – 20-річна донька та 18-річний син», – йдеться у повідомленні.
За даними прокуратури, 1 листопада близько 16:00 війська РФ завдали удару двома ракетами по місцю дислокації поліції в одному з районів Харкова. Було відомо, що внаслідок удару загинув один поліцейський, ще 36 були поранені.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.
Розстріляна культура. Які об'єкти культурної спадщини на Херсонщині назавжди втрачені в ході війни?
Розграбовані музеї, розстріляні церкви, знищені унікальні об'єкти архітектури та археології. За даними Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, внаслідок російської агресії пошкоджено близько 1200 об'єктів культурної спадщини.
Ця цифра щодня лише зростає. Лише за попередній місяць до цього переліку додалось ще 22 об'єкти. На півдні України найбільше зруйнованих пам'яток в Херсонській області – понад 150.
Підрахувати точну кількість назавжди втрачених об'єктів зараз неможливо. Вони розташовані в прибережній зоні річки Дніпро, яка під постійним обстрілом російської армії. Читайте і дивіться про це за лінком
Через російський авіаудар по Куп’янську загинули двоє людей, є поранений – ОВА
Через російський авіаудар по Куп’янську загинули двоє людей, ще одна поранена, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Чоловік та жінка загинули через обрив дротів електромережі. Тіла сильно обгоріли, триває встановлення даних. Також постраждав 61-річний чоловік», – написав він у телеграмі.
За його даними, також через удар РФ пошкоджені приватні домоволодіння та багатоквартирні житлові будинки, господарчі приміщення, зруйновані 15 гаражів.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
WSJ: у найближчі тижні Україна отримає від США понад 500 ракет- перехоплювачів для систем ППО
У відповідь на посилення атак російських безпілотників і ракет Пентагон відправляє в Україну понад 500 ракет-перехоплювачів для системи протиракетної оборони Patriot і ракетної системи класу NASAMS. Про це виданню The Wall Street Journal повідомив високопоставлений представник адміністрації Байдена.
Як очікується, вони прибудуть до України в найближчі тижні.
Ці поставки повинні задовольнити потреби України в протиповітряній обороні до кінця цього року, сказав один з американських чиновників.
Як повідомили WSJ офіційні особи, намагання адміністрації Байдена відправити Україні військову техніку на мільярди доларів до того, як вона покине Білий дім, стикається з серйозними логістичними перешкодами і викликає занепокоєння, що ці поставки виснажать і без того виснажені американські запаси.
Журналісти зауважують, що ці перешкоди підкреслюють, наскільки сильно обрання Дональда Трампа порушило кампанію США з надання допомоги Україні.
Трамп пообіцяв закінчити війну в Україні до того, як вступить на посаду. Хоча новообраний президент не виклав план, як це зробити, чиновники адміністрації Байдена побоюються, що нова адміністрація скоротить поставки зброї Україні в рамках зусиль, спрямованих на те, щоб змусити Київ і Москву сісти за стіл переговорів.
Надаючи Києву якомога більше військової допомоги до січня, чиновники адміністрації Байдена сподіваються посилити переговорну позицію України і зміцнити її обороноздатність. За словами представника Пентагону, перед виборами адміністрація мала намір доставити решту допомоги Україні до квітня. Після виборів цей графік набув нової актуальності.