128 одиниць нерухомості та 30 автівок: АРМА повідомило про виявлені активи посадовців МСЕК
Агентство з розшуку та менеджменту активів залучене до виявлення та розшуку активів працівників лікарських установ, територіальних центрів комплектування, військово-лікарських комісій та медико-соціальної експертної комісії, які фігурують у корупційних провадженнях. Про це відомство заявило 5 листопада.
Зокрема, йдеться про факти підробки медичних документів для отримання інвалідності чоловіками призовного віку для уникнення призову.
«Окрім вилученого правоохоронцями під час обшуків майна, працівники АРМА вже розшукали перші активи п’ятьох фігурантів цих кримінальних проваджень та їх оточення», – заявляє агентство.
Серед них пресслужба відомства називає:
- 128 одиниць житлової та нежитлової нерухомості (житлові будинки та квартири в обласних центрах, квартири в Києві, апартаменти, розважальні комплекси, гаражі, паркомісця, офіси)
- 140 земельних ділянок (в тому числі, призначені для житлового будівництва, ведення сільськогосподарського виробництва та садівництва)
- 30 автівок, серед яких автомобілі преміального класу, такі як Lexus і Tesla
- корпоративні права на загальну суму понад 20 мільйонів гривень (у тому числі в підприємстві енергетичної галузі, будівельній компанії)
- мільйони гривень на рахунках в банках
- зброю
«Велика кількість з виявлених активів була набута фігурантами під час повномасштабної війни РФ проти України та оформлена на близьких їм осіб. І це – тільки початок. Нацагентство вже надало запити до десятка банківських установ для виявлення активів фігурантів кримінального провадження як в Україні, так і за кордоном», – йдеться в коментарі голови АРМА Олени Думи.
Агентство додає, що очікує на відповідні ухвали судів про передачу знайдених активів в управління АРМА.
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.
Американці розпочали голосування на історичних президентських виборах, в яких виборці розділилися як на національному рівні, так і в семи штатах, які, як очікується, визначать результат, що, ймовірно, матиме серйозні наслідки для війни Росії в Україні, військового конфлікту на Близькому Сході та глобальних питань, таких як зміна клімату.
Виборчі дільниці відкрилися о 5 ранку (12 ранку за Києвом) 5 листопада в деяких східних штатах і продовжать роботу по всій країні, зокрема і пізно увечері на Алясці і Гаваях.
За передвиборчої опитуваннями боротьба між колишнім президентом Дональдом Трампом, кандидатом від Республіканської партії, і віцепрезиденткою Камалою Гарріс, кандидаткою від Демократичної партії, йде буквально за кожен голос.
Запоріжжя: кількість поранених через удар Росії зросла до 20 – прокуратура
Офіс генерального прокурора повідомляє про зростання кількості поранених внаслідок російської атаки на Запоріжжя 5 листопада.
«Внаслідок обстрілу загинуло шість людей, ще двадцять отримали поранення. Інформація щодо постраждалих уточнюється», – йдеться в повідомленні відомства.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею про порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Управління СБУ в Запорізькій області.
За даними місцевої влади, російські війська 5 листопада поцілили у Запоріжжі по обʼєкту інфраструктури.
Читайте також: Армія РФ завдала ракетного удару по Харківщині, поранена людина – ОВА
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Курській області РФ відбулися перші бойові зіткнення між ЗСУ та військовими з КНДР – ЗМІ
У Курській області РФ відбулися перші бойові зіткнення між українськими та північнокорейськими військовими. Цю інформацію підтвердили джерела видання Financial Times та Суспільного у спецслужбах.
За даними співрозмовника, поки «не йдеться про великі зіткнення».
Напередодні очільник Центру протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони Андрій Коваленко у телеграмі повідомив, що перші військові КНДР вже потрапили під обстріл на Курщині.
Міноборони США 4 листопада не підтверджували ці повідомлення. За даними Пентагону, щонайменше 10 000 військових КНДР зараз перебувають у Курській області РФ, однак ці цифри можуть дещо зрости.
Польський волонтер Кацпер Сєніцький у середині жовтня на велосипеді вирушив з Варшави до Києва. Свій велотур він назвав «ланцюг солідарності». Щоб зібрати гроші на реабілітацію та лікування українських військовополонених він проїхав 850 кілометрів за 6 днів. Що надихнуло поляка на велопробіг? Скільки грошей вдалося зібрати? Що робив волонтер на Харківщині, всього за кількадесят кілометрів від російських позицій? Про це Кацпер Сєніцький розповів Радіо Свобода одразу після повернення до Варшави.
Здійснити благодійний велопробіг Кацпера надихнув естонський депутат Крісто Енн Вага, який у травні цього року з Таллінна до Києва проїхав на ровері 1700 кілометрів, щоб допомогти ЗСУ. Тоді поляк подумав, що теж зможе і влітку після повернення з навчання з-за кордону почав планувати свій велотур.
«Були сумніви чи дам ради, але я багато їжджу на ровері, в тому числі на великі дистанції, тож я сам себе переконав, що зможу. Розповів це своїм друзям з нашої фундації «Стус» і разом з ними почали готувати інформаційну кампанію, щоб реалізувати збірку на реабілітацію та лікування військових, які повернулися з російського полону», – розповідає Кацпер.
Після повномасштабного вторгнення волонтер п’ять разів був в Україні і щоразу не з порожніми руками.
«Звичайно, я відвідую своїх друзів, але триває війна і потрібна підтримка. Тоді я возив машини та іншу допомогу. Для мене важливо такими поїздками приносити користь», – каже Сєніцький.
Розвідка Британії назвала пріоритет РФ на фронті та причини прискорення темпів просування
На півдні Донецької області російські війська просунулися вперед у кількох районах на 20-кілометровому фронті, повідомляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки.
За даними британських розвідників, протягом тижня російські війська взяли під контроль кілька невеликих міст і просунулися на 9 км в деяких районах – це просування відбулося після того, як на початку жовтня 2024 року Росія отримала контроль над Вугледаром.
Також, як зазначає Міноборони Британії, на півдні Донецької області російські війська захопили місто Гірник і стверджують, що захопили Курахівку, а за 15 км на південний схід від Покровська російські війська захопили Селидове, що, ймовірно, створює умови для подальшої загрози для логістичного вузла Покровська.
«Росія продовжує надавати пріоритет південній частині Донецького фронту, зберігаючи вигідне співвідношення сил у цьому секторі, що частково пояснює прискорення темпів російського просування. Незважаючи на значні втрати особового складу, Росія продовжує вербувати велику кількість новобранців для підтримки своїх операцій на півдні України», – зазначає розвідка Британії.
За даними Генштабу ЗСУ, на фронті протягом минулої доби було 230 бойових зіткнень, напруженою ситуація була на Курахівському напрямку, де Сили оборони відбили 84 російські атаки – минулої доби їх було 27.
Вночі 5 листопада проєкт Deep State повідомив, що війська РФ окупували Степанівку, а також просунулися біля Курахового, Колісниківки, Богоявленки та в Кремінній Балці.
Читайте також: Покровськ чи Курахове: де буде головна битва осені?
На початку жовтня російські війська окупували Вугледар, наприкінці – Селидове, між ними – понад десяток сіл і селищ. За підрахунками німецького видання Welt, російські війська захопили понад 470 кв. км лише за місяць, і це найбільший приріст захопленої території з березня 2022 року.
У «Слузі народу» прокоментували закон про покарання за незаконний обіг деревини
Законопроєкт про посилення відповідальності за незаконний обіг деревини не стосується населення, яке використовує дрова для обігріву – про це заявив співатор документа, народний депутат від «Слуги народу» Максим Павлюк. Коментар оприлюднила пресслужба партії 5 листопада.
За його словами, закон «стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі».
Павлюк назвав «неправдою» повідомлення в ЗМІ про те, що норми проголосованого законопроєкту нібито забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Натомість документ має на меті зупинити незаконні вирубки та не стосується деревини побутового обсягу.
ОВА: через атаку РФ у Запоріжжі загинули шестеро людей, є поранені
Унаслідок російської атаки у Запоріжжі загинули шестеро людей, ще дев’ять поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
Раніше було відомо про двох поранених.
«Шість людей загинуло та дев’ять поранені. На місці влучання сталася пожежа – такі попередні наслідки ворожої атаки на Запоріжжя», – написав він.
За даними місцевої влади, російські війська поцілили у Запоріжжі по обʼєкту інфраструктури.
Читайте також: В Україні у вересні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 208 цивільних – ООН
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Армія РФ завдала ракетного удару по Харківщині, поранена людина – ОВА
Російські війська завдали ракетного удару по Харківщині, поранена людина, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.
«Сьогодні близько 9:30 загарбники завдали ракетного удару по цивільному підприємству в селі Капитолівка Ізюмської тергромади. Внаслідок влучання зазнав поранень 40-річний чоловік. На місці події працюють усі профільні служби», – йдеться у повідомленні.
Читайте також – Влада: війська РФ поцілили по обʼєкту інфраструктури у Запоріжжі, є поранені
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Служби безпеки України заявляє про затримання військового пенсіонера з Миколаївщини, який готував координати для ракетно-дронових ударів РФ по Одесі та Миколаєву.
Як повідомляє пресслужба відомства, за вказівкою російського спецслужбіста він розвідував локації Сил оборони, по яких російські війська планували завдати повітряні удари із використанням дронів-камікадзе та ракет, також він проводив дорозвідку на місцях російських ударів.
За даними СБУ, щоб розширити розвідувальні можливості ФСБ і отримувати додаткові розвіддані фігурант підшукував «кандидатів у нові агенти РФ», Для цього він намагався «втемну» використовувати своїх знайомих – колишніх правоохоронців, у яких під час побутових розмов розпитував про настрої діючих співробітників.
У відомстві зазначають, що чоловік потрапив у поле зору спецслужб противника під час своїх поїздок до РФ ще до повномасштабної війни, а після лютого 2022 року на нього дистанційно вийшов кадровий співробітник ФСБ, запропонувавши співпрацю і в обмін на допомогу пообіцявши «евакуацію» до Росії.
Слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Зловмисник перебуває під вартою.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Державне бюро розслідувань розслідувало 2 399 кримінальних проваджень щодо злочинів проти національної безпеки держави, зокрема 1746 за фактом державної зради (ст. 111 КК України).
Влада: війська РФ поцілили по обʼєкту інфраструктури у Запоріжжі, є поранені
Російські війська завдали удару по Запоріжжю, поцілили по обʼєкту інфраструктури, повідомив голова обласної військової адміністрації Іван Федоров.
За попередніми даними, поранені двоє людей.
Масштаби руйнувань встановлюються, додав Федоров.
Читайте також: В Україні у вересні внаслідок атак РФ загинули щонайменше 208 цивільних – ООН
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Австралія передасть Україні 14 катерів
Австралія передасть Україні 14 катерів, які забезпечать швидкі та високоманеврені морські можливості для українських військових.
Як повідомляє пресслужба уряду країни, останній раунд військової підтримки вартістю 14 мільйонів доларів США посилить морську та берегову оборону України, яка є важливим оперативним напрямком діяльності Збройних Сил України.
В уряді додають, що це оголошення ґрунтується на попередніх внесках у розвиток морського потенціалу України, включно з надувними катерами з жорстким корпусом, про що оголосив віцепрем’єр-міністр Австралії під час свого візиту до України на початку цього року.
«Україна продемонструвала свою здатність перешкоджати постійним атакам Росії з Чорного моря. Ми пишаємося тим, що робимо свій внесок у цю життєво важливу морську оборону за допомогою цього нового пакету», – заявив віцепрем'єр-міністр Річард Марлза.
Днями видання Australian Defence писало, що Австралія передала Україні кілька планерних бомб Joint Direct Attack Munition Extended-Range (JDAM-ER) після того, як вони були виведені із запасів Королівських ВПС. Видання зауважило, що Австралія знімає з озброєння 500-фунтові боєприпаси Mk.82 JDAM-ER австралійського виробництва у 2021 році разом із виведенням з озброєння літаків F/A-18A/B Classic Hornet.
Australian Defence змогло підтвердити, що принаймні деякі з цих озброєнь були пізніше передані Україні, однак незрозуміло, коли саме це сталося.
За даними австралійського уряду, з початку повномасштабного вторгнення Росії Австралія надала понад 1,3 мільярда доларів військової підтримки, а також понад 1,5 мільярда доларів загальної підтримки уряду України.
Через нічний обстріл Харкова постраждали двоє людей – мер
Через нічний російський обстріл Харкова постраждали двоє людей, повідомив міський голова Ігор Терехов.
«У Шевченківському районі КАБ прилетів у лісосмугу, утім у трьох навколишніх багатоповерхівках частково вибиті вікна, в одного з них пошкоджено фасад. Постраждали дві жінки – різані рани осколками скла та гостра реакція на стрес», – написав він у телеграмі.
За його словами, ще один «приліт» був у Київському районі – попри те, що удар стався по відкритій території, частково постраждали кілька приватних будинків, поранених немає.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Російська ППО в Криму втратила «очі». Деталі про те, як ЗСУ знищили новітню РЛС «Підліт»
Новітня російська радіолокаційна станція на мисі Тарханкут в окупованому Росією українському Криму виведена з ладу. І, як повідомляють телеграм-канали, вразили її Сили оборони України. Що це за станція? Скільки таких РЛС уже знищили від початку повномасштабного вторгнення? І чи можуть з’явитися слабкі місця в системі російської ППО у Криму, з’ясовували журналісти проєкту Крим.Реалії.
Про те, що Сили оборони України вразили радіолокаційну станцію в Криму, повідомляють телеграм-канали. За їхніми даними, 23 жовтня було завдано удару по РЛС 48Я6-К1 «Підліт» у районі мису Тарханкут, атака здійснена ударним безпілотником.
На опублікованих фотографіях видно знищену антену на шасі вантажного «КамАЗа». Сам автомобіль знищений повністю, з обладнання радіолокаційної станції, ймовірно, пошкодження отримала лише нижня частина щогли антени. Подробиць про працездатність станції після атаки не повідомляють. Телеграм-канали стверджують, що вже понад тиждень станція чекає на евакуацію для подальшого ремонту.
Представники американської розвідки та безпеки звинуватили Росію та Іран у посиленні кібератак та дезінформаційних кампаній з метою посіяти розбрат перед тим, як американці підуть на виборчі дільниці 5 листопада, щоб проголосувати на напружених президентських виборах.
Пов’язані з Росією суб’єкти впливу «виготовляють відео та створюють фейкові статті, щоб підірвати легітимність виборів, вселити страх у виборців щодо виборчого процесу та припустити, що американці застосовують насильство один проти одного через політичні уподобання», – йдеться у заяві , опублікованій 4 листопада Офісом директора Національної розвідки, ФБР та Агентством кібербезпеки та безпеки інфраструктури США.
«Ці зусилля можуть призвести до підбурювання до насильства, в тому числі проти членів виборчих комісій», – додається в заяві.
Американські спецслужби вже кілька місяців попереджають про підтримувані російським урядом спроби вплинути на голосування, в якому беруть участь колишній президент Дональд Трамп, кандидат від Республіканської партії, і його опонентка – кандидат від Демократичної партії, віцепрезидентка Камала Гарріс.
Опитування громадської думки напередодні дня виборів показують, що перегони надто близькі до завершення, що посилює напруженість, оскільки виборці йдуть на виборчі дільниці після запеклої передвиборчої кампанії.
Американські відомства навели приклад тактики дезінформації – суб’єкти російського впливу нещодавно опублікували і поширили статтю, в якій неправдиво стверджувалося, що американські чиновники в штатах, які вагаються, планують організувати фальсифікацію виборів, використовуючи низку тактик, таких як вкидання бюлетенів і кібератаки.
Читайте також: США заявляють, що російські «агенти впливу» створили неправдиве відео про голосування в штаті Джорджія
Вони також заявили, що російські агенти впливу виготовили і поширили нещодавнє відео, яке неправдиво зображувало інтерв’ю з особою, яка стверджувала про фальсифікацію виборів в Арізоні, що включало створення фальшивих закордонних бюлетенів і внесення змін до списків виборців на користь Гарріс. Державний секретар Арізони вже спростував твердження у відео як неправдиві.
Хоча «Росія є найактивнішою загрозою», у заяві йдеться, що Іран також залишається «значною загрозою іноземного впливу» на вибори.
«Ми оцінили, що Іран проводив зловмисну кібердіяльність з метою скомпрометувати кампанію колишнього президента Трампа», – заявили спецслужби. – «Іранські суб’єкти впливу можуть також намагатися створювати фейковий медіа-контент, спрямований на придушення голосування або розпалювання насильства, як вони це робили під час минулих виборчих циклів»
Агентства закликали виборців «шукати інформацію з надійних, офіційних джерел, зокрема, від представників державних і місцевих виборчих органів» у світлі «постійних зусиль впливу з боку іноземних супротивників і зростаючого обсягу неавтентичного контенту в Інтернеті».
І Тегеран, і Москва заперечують свою участь у будь-яких дезінформаційних кампаніях під час президентських виборів у США.
Пентагон підтвердив перебування 10 000 військових КНДР у Курській області РФ
У Пентагоні підтверджують перебування щонайменше 10 000 військових КНДР у Курській області РФ.
«Ці цифри можуть дещо зрости в перерахунку на загальну кількість військ КНДР у Росії. Ми бачили повідомлення преси про нібито бойові дії. Ми розглядаємо їх, але на даний момент не можемо підтвердити ці повідомлення», – сказав речник Міноборони США Пет Райдер.
Він також не зміг підтвердити повідомлення про обмежену кількість північнокорейських військ на окупованих територіях на сході України.
Райдер нагадав, що в перші дні Курської операції ЗСУ Росії намагалася відтіснити українців назад, але здебільшого їм це не вдалося – вони відвоювали деякі додаткові території, але це не можна назвати значним.
«Тому розміщення цих додаткових 10 000-12 000 військових у Курську, безумовно, є чимось з точки зору боєздатності, що може мати велике значення, але багато чого залежатиме від того, як ці сили будуть використані, як вони будуть інтегровані в російське командування», – додав він.
У своєму вечірньому відеозверненні 4 листопада президент України Володимир Зеленський заявив вже про 11 тисяч військ КНДР у Курській області, нарікнувши на брак реакції союзників і партнерів на зростання числа північнокорейських військових поблизу українського кордону.
Влада Києва повідомляє про роботу ППО в Оболонському районі
У Києві в Оболонському районі працюють сили протиповітряної оборони, повідомив міський голова Віталій Кличко.
Він закликав місцевих жителів перебувати в укриттях.
О 6:00 вдруге за ніч у Києві була оголошена повітряна тривога – через загрозу безпілотників.
Читайте також: За тиждень Росія запустила близько 30 ракет, майже 500 «Шахедів» і здійснила понад 900 ударів КАБами – Зеленський
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
60% струму для країни: аналітики наголошують на недостатній захищеності АЕС від обстрілів
Атомні електростанції, на яких зараз тримається українська енергосистема, не мають достатнього захисту від обстрілів цієї зими, кажуть аналітики. Вони також закликають Захід звільнити Запорізьку АЕС від російських окупантів, щоб запобігти ядерному інциденту.
У Курській області є вже 11 тисяч північнокорейців – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський нарікає на брак реакції союзників і партнерів на зростання числа північнокорейських військових поблизу українського кордону. Про це глава держави сказав 4 листопада у традиційному відеозверненні.
«Була сьогодні також окрема доповідь ГУР та Служби зовнішньої розвідки щодо північнокорейських військових на території Росії. Вже 11 тисяч у Курській області. Ми бачимо збільшення північнокорейців, не бачимо збільшення реакції партнерів. На жаль», – сказав Зеленський.
Високий представник Європейського союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель раніше 4 листопада закликав Південну Корею посилити підтримку України. Про це очільник європейської дипломатії сказав за підсумками зустрічі з міністром оборони Південної Кореї Кім Йон Хеном.
За оприлюдненими раніше даними Вашингтона, у Курській області РФ перебуває приблизно 8 тисяч північнокорейських військових, які можуть бути залучені до бойових дій проти України «найближчими днями».
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».
Масово кидають у піхоту: як влада вирішує нестачу людей на фронті?
- Україні вистачить військових на ведення війни упродовж 6-12 місяців?
У Повітряних силах підтверджують, що їхніх військових перекидають у піхоту через складну ситуацію. Раніше про перекидання у піхоту медиків заявляла народна депутатка Мар’яна Безугла. Хоч у Генштабі це офіційно заперечили. The New York Times тим часом пише, що, за оцінкою влади США, Україні вистачить військових на ведення війни упродовж 6-12 місяців. І це є головною проблемою станом на зараз. Як вирішувати цю проблему і звідки Україна може брати людей? Та чи справді перекидання в піхоту змушує військовослужбовців іти в СЗЧ?
- Маю Санду переобрали президенткою Молдови
Мая Санду офіційно перемогла на виборах у Молдові. В країні підрахували 100% голосів: вона отримала 55,33%, її суперник Олександр Стояногло – 44,67%, повідомляє ЦВК. Євросоюз уже привітав Санду з перемогою. Зробив це і український президент Володимир Зеленський. Але як далі будуть співпрацювати Київ і Кишинів, адже Україна досі не має свого посла у Молдові?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода: