Розвідка Британії: війська КНДР і Росії зіткнуться із труднощами оперативної сумісності
Близько 10 тисяч військовослужбовців Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) перебувають в Росії. Майже напевно, що частина з них вже розгорнута в Курській області, підтверджує 1 листопада Міністерство оборони Великобританії у мережі X.
Розвідка Британії вважає, що російські та північнокорейські війська зіткнуться з труднощами оперативної сумісності, якщо раніше не проводили спільних військових навчань.
«Війська КНДР, які ведуть бойові дії, майже напевно матимуть проблеми з експлуатацією російської техніки, інтеграцією в російську структуру командування і управління та подоланням мовного барʼєру з російськими військами», – йдеться у дописі.
Розвідники зазначили, що, завдяки відправці військ, КНДР отримала високу міжнародну підтримку з боку Росії і забезпечила собі торгового партнера, готового порушити санкції.
Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».
Розробити дорожню карту для повернення українських військовополонених та цивільних депортованих: і дорослих, і дітей. Так звучала основна мета дводенної Міністерської конференції, яку спільно організували Канада, Норвегія та Україна у Монреалі.
По її завершенню стало відомо і про перші зобов’язання, які на себе взяли деякі з понад 70 країн, які за інформацією Офісу президента України були учасниками конференції. Зокрема, міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі після дискусій у Монреалі повідомила, що такі країни, як Катар, ПАР і Ватикан висловили готовність стати посередниками між Україною та Росією задля повернення українських депортованих дітей.
У Києві попрощалися з полеглим захисником України Андрієм Романюком (фотосвідчення)
У Києві попрощалися з учасником Революції Гідності, командиром відділення ударних БПЛА «Карпатська Січ» Андрієм «Воробєєм» Романюком. Прощання з загиблим військовим відбулося у Михайлівському Золотоверхому соборі та на Майдані Незалежності у Києві. Поховають загиблого захисника 2 листопада у Вінниці.
Сили РФ поцілили у багатоповерхівку в Куп’янську, є постраждалі – Синєгубов
Російські війська поцілили у багатоповерхівку в Куп’янську, постраждали двоє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Близько 21 години ворог вдарив КАБом по м. Куп’янськ. Є влучання у п’ятиповерховий житловий будинок. Попередньо, постраждали дві людини», – написав він у телеграмі.
Екстрені служби працюють над ліквідацією наслідків.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Росії.
Влада: у Сумах через російську атаку постраждали п’ятеро людей, серед них – жінка при надії
У Сумах через російську атаку постраждали п’ятеро людей, серед них – жінка при надії, повідомила у телеграмі міська рада.
Усі постраждалі доправлені до медичного закладу.
«Одна людина перебуває у важкому стані, у решти ушкодження середньої тяжкості (серед них вагітна)», – йдеться у повідомленні.
За даними Офісу генпрокурора, близько 19:40 сили РФ атакували безпілотником дев'ятиповерхівку в Сумах.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Умєров обговорив з Остіном ситуацію на фронті і залучення РФ військових з КНДР у війну
Міністр оборони України Рустем Умєров провів щотижневий відеодзвінок із міністром оборони США Ллойдом Остіном – сторони обговорили поточну ситуацію на фронті, зокрема, на Покровському та Курському напрямках.
Як повідомив Умєров, також обговорили залучення РФ військових з КНДР у війну проти України.
«Окремо зосередили увагу на подальшій підтримці з боку США оборонної індустрії України. Зі свого боку, Україна активно розвиває власне виробництво і вдячна Сполученим Штатам за допомогу в цьому напрямку», – написав він у фейсбуці.
У Міноборони США про цю розмову наразі не повідомляють.
Пентагон раніше висловлював занепокоєння через ймовірну залученість Росією військ з КНДР у війну проти України. За даними Вашингтона, у Курській області РФ перебуває приблизно 8 тисяч північнокорейських військових, які можуть бути залучені до бойових дій проти України «найближчими днями».
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Президент Росії Володимир Путін, коментуючи інформацію про перекидання до Росії північнокорейських військових, не заперечив ці дані. На запитання про те, що, за супутниковими знімками, північнокорейські військові перебувають у Росії, Путін відповів: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають». Він нагадав, що Державна дума РФ ратифікувала договір про стратегічне партнерство з Північною Кореєю, зазначивши, що Москва «ніколи не сумнівалася, що північнокорейське керівництво ставиться до наших домовленостей серйозно».
Армія РФ просувається швидко, лунають заяви про обвал фронту: чи під загрозою оборона ЗСУ?
На околицях порослими бур’яном вулицями блукають здичавілі в’єтнамські свині, що були домашніми. Це екзотика, та найбільше тут собак – вони з нашийниками, але так само без господарів. Ближче до центру поміж побитих обстрілами армії РФ будинків вже можна побачити нечисленних мешканців, а ще «зуби дракона» – оборонні споруди з бетону у формі пірамід. Це – Покровськ. Навіть перші два роки великого вторгнення це велике місто Донбасу з потужною промисловістю лишалось тиловим – зараз агресор вже за 6 км від нього. Аналітики прогнозують, що Покровськ може бути наступною топ-мішенню Росії.
Армія РФ почала масований наступ 10 жовтня 2023 року, націлилась на Авдіївку. Після місяців важких боїв 13 лютого українські підрозділи залишили місто. Відтоді з різною швидкістю агресор просувається Донеччиною. Восени темп пришвидшився. На початку жовтня російські війська окупували Вугледар, наприкінці – Селидове, між ними – понад десяток сіл і селищ. За підрахунками німецького видання Welt, російські війська захопили понад 470 кв. км лише за місяць, і це найбільший приріст захопленої території з березня 2022 року. Деякі експерти та військові заговорили про обвал фронту, зокрема, таку оцінку надав генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко.
Чи дійсно фронт обвалився? Розбирались Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода).
Фронт сиплеться?..
«Фронт у нас посипався», – таку пряму і відверту оцінку дав генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко у розмові з громадським діячем Бориславом Березою.
Однак заява військового такого рівня не спричинила ефекту бомби, що вибухнула, хоча і розійшлась інфопростором. А все тому, що розмови про кризу на фронті вже не один тиждень точаться в армійських та експертних колах.
Західні оглядачі взагалі називають ситуацію катастрофічною. За підрахунками німецького видання Welt, армія РФ захопила понад 470 кв. км лише за останній місяць. І це – найбільші темпи просування російських військ з березня 2022 року. З них лише за останній тиждень жовтня найбільшу площу від початку цього року, йдеться більш ніж про 200 кв. км, – такого висновку дійшов Bloomberg, спираючись на мапу DeepState.
У Києві на Аскольдовій могилі вшанували пам’ять Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла – фото
У Києві вшанували пам’ять Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла.
Люди зібралися на Аскольдовій могилі, де похований військовий.
Сьогодні Дмитру Коцюбайлу виповнилося би 29 років. Він загинув 7 березня 2023 року під Бахмутом.
Герой України Дмитро «Да Вінчі» Коцюбайло був добровольцем «Правого сектора», брав участь у бойових діях з 2014 року. У березні 2016-го став командиром 1-ї окремої штурмової роти «Вовки Да Вінчі», згодом переформатованої в батальйон.
МВС: у Харкові війська РФ атакували місце дислокації поліцейських: один загиблий і 30 поранених
У Харкові один загиблий та 26 поранених поліцейських внаслідок російського удару по місцю дислокації правоохоронців. Травмовано ще щонайменше чотирьох цивільних, повідомив очільник Мінстерства внутрішніх справ Ігор Клименко.
Серед поранених є поліцейські у тяжкому стані. Лікарі борються за їхні життя, зазначив міністр.
У прокуратурі уточнили, що 1 листопада близько 16:00 війська РФ завдали удар двома ракетами по місцю дислокації поліції в одному з районів Харкова. Попередньо, російська армія вдарила по місту двома ракетами типу С-300/400.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
«Військових медиків не переводять у піхоту», – речник Генштабу ЗСУ Дмитро Лиховій
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський ухвалив рішення посилити медичні служби в зоні бойових дій. Про це в коментарі Радіо Свобода («Свобода.Live») розповів речник Генерального штабу ЗСУ Дмитро Лиховій.
«Для цього буде задіяно медичний персонал із закладів охорони здоровʼя, тобто госпіталів медичних сил збройних сил України. Хочу зробити важливе уточнення – медики будуть задіяні лише на медичних посадах, при тому що у медичних силах є й інші військовослужбовці не лише медичного профілю. Медики ж, будуть виконувати обовʼязки у стабілізаційних пунктах бригад», – сказав речник.
Робитимуть це на ротаційній основі, каже Лиховій, тобто медиків відправлятимуть у відрядження.
«Це загальноприйнята практика, коли відбуваються ротації різних структур оборони України між фронтом і тилом», – пояснив він.
За словами речника, посилення стабпунктів фахівцями-медиками відбувається за запитом командирів бойових частин. Основне завдання медиків – оперативна стабілізація поранених на місці. Чим швидше поранений військовослужбовець отримає фахову медичну допомогу, тим більші його шанси на виживання.
«Ще раз наголошу військових медиків не переводять у піхоту, як дехто інтерпретує. Військові медики і далі працюватимуть за своїм безпосереднім фахом, але у відрядженні на лінії фронту і потім повернуться на своє основне місце служби», – каже Лиховій.
Напередодні народна депутатка Мар’яна Безугла заявила, що Генштаб Збройних сил України ухвалив рішення про переведення не лише медиків, а й інших фахівців із тилових підрозділів до піхотних бригад. За її словами, на всі тилові підрозділи надійшло розпорядження, відоме як «завдання 1/5», за яким певну частину персоналу переводять до бойових частин.
«Якщо медику пощастить отримати посаду за фахом, він працюватиме медиком; якщо ж ні – піде у піхоту. І мали раніше численні випадки, коли медики опинялися на посадах піхотинців, не кажучи вже про інших фахівців. Це триває, але зараз має шанс досягти свого апогею», – писала у дописі Безугла.
29 жовтня ВР підтримала закони про продовження мобілізації та воєнного стану – до 7 лютого 2025 року. Це вже 13-те аналогічне рішення від початку повномасштабної війни.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
США оголосили про надання нового пакета допомоги Україні на 425 млн доларів
США оголосили про надання нового пакета військової допомоги Україні на 425 мільйонів доларів США.
Як повідомляє пресслужба Пентагону, цей пакет, який надається за президентським рішенням у рамках PDA (Presidential Drawdown Authority, вміст передається одразу із запасів США), надасть Україні додаткові можливості для задоволення її найнагальніших потреб, зокрема перехоплювачі протиповітряної оборони, боєприпаси для ракетних систем та артилерії, бронетехніку та протитанкове озброєння.
У Міноборони США уточнили вміст пакета допомоги:
- боєприпаси для національних передових зенітно-ракетних комплексів (NASAMS)
- ракети для ПЗРК Stinger
- обладнання і боєприпаси для протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS)
- боєприпаси класу «повітря-земля»
- Боєприпаси для систем HIMARS
- 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси
- Ракети TOW
- Протитанкові комплекси Javelin та AT-4
- Бронетранспортери Stryker
- Стрілецька зброя та боєприпаси
- Медичне обладнання
- обладнання та боєприпаси для підривних робіт
- запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання і транспортування.
Напередодні глава Пентагону Ллойд Остін анонсував нову військову допомогу Києву. Він зазначив, що йдеться про артилерію, протиповітряну оборону, бронетехніку, боєприпаси та інше важливе озброєння.
У вересні президент США Джо Байден оголосив про виділення Україні загалом 7,9 мільярда доларів американської допомоги в межах Ініціативи сприяння безпеці України.
З початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року станом на 15 жовтня Сполучені США виділили понад 59,1 мільярда доларів на безпекову допомогу Україні.
Прокуратура: армія РФ ударила по Харкову двома балістичними ракетами, є руйнування і постраждалі
Російські війська 1 листопада атакували Харків двома балістичними ракетами. Унаслідок атаки зруйновано два приватних будинки, постраждало двоє людей. Про це повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
«Близько 16 години росіяни завдали удару по Основ’янському району Харкова. Було запущено дві балістичні ракети. Внаслідок вибуху дуже пошкоджено два приватних будинки», – сказав він.
Рятувальники розбирають завали.
За попередніми даними прокуратури, удару завдано з території населеного пункту Строітєль Бєлгородської області РФ «Іскандером-М».
Раніше очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов написав про пошкодження житлової інфраструктури, а згодом додав про «приліт» у житловий приватний будинок. За його даними, дві людини зазнали гострої реакції на стрес. Пошкоджені десятки житлових приватних та багатоквартирних будинків.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
У Польщі готуються до можливої нової хвилі біженців з України
Люблінське воєводство готується до можливої нової хвилі біженців з України. Про це у коментарі Радіо Свобода повідомив генеральний консул України у Любліні Олег Куць. За словами дипломата, щомісяця у місті проводять засідання координаційної групи з питань допомоги громадянам України на території Люблінського воєводства, на яких, зокрема, обговорюють ці питання.
Він додав, що якихось серйозних сигналів про ймовірний великий наплив українців немає.
«Перед зимою, як і минулого року, цьому питанню ми приділяємо більше уваги. Днями була така зустріч, ми пропрацьовували різні сценарії. Можу сказати, що в Люблінському воєводстві високий рівень готовності. Є списки волонтерів, які у 2022 році допомагали нашим громадянам. У цьому списку кілька сотень волонтерів, яких при потребі зберуть і залучать до допомоги. Є чітке розуміння хто чим займатиметься, хто працюватиме на кордоні, хто на вокзалі», – розпровів Олег Куць.
Крім представників органів місцевої влади, неурядових організацій, волонтерів та українських дипломатів, до координаційної групи входять представники управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які консультують волонтерів про різні гранти, на які можна податися, щоб отримати фінансову допомогу для підтримки біженців.
За словами генерального консула України у Любліні Олега Куця, чи буде нова хвиля українців-втікачів від війни до Польщі залежить від кількох чинників, зокрема, від російських атак на енергетичну інфраструктуру України та ситуації на фронті.
Напередодні у коментарі польському медіа RMF FM воєвода Люблінського воєводства Кшиштоф Коморський сказав, що у разі потреби пункти прийому біженців можуть розгорнути протягом 24-48 годин.
«Якщо буде потреба надати допомогу людям, які тікають від війни чи холоду, будемо до цього готові. У попередні роки були такі місяці, коли це було кілька сотень людей щоденно, а було і кілька тисяч. Це були найбільші потоки, ми до цього теж готові, але я думаю, що нам це більше не загрожує», – зазначив Коморський.
У травні посол України в Польщі Василь Зварич повідомляв, що кількість громадян України, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зменшилася з 1,3 мільйона до 950 тисяч.
Генштаб ЗСУ: війська РФ збільшили кількість атак на Лиманському напрямку
Від початку доби на фронті відбулося 74 бойових зіткнення. Російські війська активно діють на Покровському, Курахівському та Лиманському напрямках, йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ 1 листопада станом на 16:00.
«Тривають бої на Курахівському напрямку. Поблизу Острівського, Іллінки, Новоселидівки, Кремінної Балки, Новодмитрівки, Вовченки, Максимільянівки, Дальнього, Антонівки та Катеринівки протягом дня відбулось 24 бойових зіткнення, 13 атак з боку окупантів тривають», – вказано у повідомленні.
За даними ЗСУ, зберігається активність військ РФ на Покровському напрямку, де відбулася 21 атака в районах Сухої Балки, Миролюбівки, Миколаївки, Лисівки, Крутого Яру, Новогродівки та Селидового.
«Агресор збільшив кількість атак до 12 на Лиманському напрямку. Атакував поблизу Дружелюбівки, Катеринівки, Греківки, Макіївки, Тернів та у Серебрянському лісі. Чотири боєзіткнення наразі тривають», – кажуть у штабі.
Також російські війська атакували на Харківському, Куп’янському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках.
Армія РФ продовжує просуватися на півдні Донбасу – біля Новоукраїнки та Богоявленки на північ від Вугледару. Про це вранці 1 листопада повідомив проєкт DeepState. Звідси до Курахового залишається близько 10 кілометрів прямо на північ.
Також армія РФ просунулась вперед на низці ділянок на схід від Курахового – біля Максимільянівки, Костянтинівки та Перемоги. І на північ від міста – у селі Новодмитрівка.
Таким чином, фронт навколо Курахового стискається з усіх боків. Судячи з карти, саме це місто Росія обрала наступною ціллю свого наступу – і, можливо, головним трофеєм своєї осінньої кампанії, повідомляє проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії.
ОВА: війська РФ знову атакували Харків, є влучання у житловий будинок
У п’ятницю у Харкові пролунали вибухи, повідомив міський голова Ігор Терехов.
Очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов написав про пошкодження житлової інфраструктури, а згодом додав про «приліт» у житловий приватний будинок.
«Приліт у житловий приватний будинок, пошкоджені також багатоповерхові будинки. Інформація щодо потерпілих зʼясовується», – зазначив Синєгубов.
Повітряні сили попередили про ракетну небезпеку у Харкові близько 16:04.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Покровськ чи Курахове: де буде головна битва осені?
Армія РФ продовжує просуватися на півдні Донбасу – біля Новоукраїнки та Богоявленки на північ від Вугледару. Про це вранці 1 листопада повідомив проєкт DeepState.
Звідси до Курахового загарбникам залишається близько 10 кілометрів прямо на північ.
Також армія РФ просунулась вперед на низці ділянок на схід від Курахового – біля Максимільянівки, Костянтинівки та Перемоги. І на північ від міста – у селі Новодмитрівка.
Таким чином, фронт навколо Курахового стискається з усіх боків. Судячи з карти, саме це місто Росія обрала наступною ціллю свого наступу – і, можливо, головним трофеєм своєї осінньої кампанії. Про це свідчить і ранкове зведення Генштабу від 1 листопада: зі 170 боєзіткнень на всій лінії фронту за добу 60 відбулися на Курахівському напрямку, на Покровському напрямку – 35.
На Покровському напрямку російські війська окупували місто Селидове, а також селище Вишневе на схід від нього, повідомив проєкт DeepState увечері 30 жовтня. Генеральний штаб ЗСУ втрату контролю над населеними пунктами не підтвердив.
Уряд схвалив законопроєкт, який передбачає ліквідацію системи МСЕК
Кабінет міністрів схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи», який дозволить ліквідувати систему медико-соціальної експертизи – про це повідомило Міністерство охорони здоров’я 1 листопада.
За повідомленням, документ розробило МОЗ спільно з пацієнтськими організаціями та експертами.
Як заявив міністр Віктор Ляшко, відомство поділяє «невдоволення застарілою, недружньою до людей і великою мірою корумпованою системою МСЕК».
«Людина, яка живе з порушеннями функціональності, повинна отримати від держави підтримку, що дозволить їй нормально жити, працювати і бути повністю інтегрованою в життя суспільства. Це має робитися у зручний для людини і прозорий спосіб», – йдеться в його коментарі.
Зокрема, замість поняття медико-соціальної експертизи законопроєкт запроваджує термін «оцінювання повсякденного функціонування особи». Як роз’яснює МОЗ, цей процес має концентруватися на тому, якої допомоги потребує людина, щоб повноцінно жити і працювати.
Згідно із документом, з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування людини, які складатимуться з лікарів-практиків. Вони працюватимуть у багатопрофільних лікарнях, оснащених усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження, і за потреби зможуть працювати дистанційно чи з виїздом до пацієнта.
«Нова система буде цифровізованою. Лікуючий лікар зможе скерувати в електронному вигляді справу для оцінювання, а результати оцінювання автоматично потраплятимуть в Єдину інформаційну систему соціальної сфери для подальших кроків з реабілітації, оцінювання працездатності та, в разі потреби, призначення державних виплат. Людині не доведеться ходити з кабінету до кабінету і сидіти в чергах, носячи стоси паперових довідок», – додають у міністерстві.
МОЗ додає, що лікарі до моменту оцінювання не знатимуть імені пацієнта, а пацієнт — імен лікарів, які оцінюватимуть його функціональність. Це, як вважають у відомстві, виключить можливість попередніх корупційних домовленостей, «зокрема й таких, про які останнім часом стало відомо».
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.
22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.
Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.
«Укренерго»: зараз немає підстав запроваджувати графіки відключень світла
Компанія «Укренерго» прокоментувала повідомлення про ймовірне запровадження графіків погодинних відключень світла з наступного тижня.
«Станом на сьогодні, підстав для запровадження графіків обмеження споживання для населення немає», – заявив оператор енергосистеми 1 листопада.
Компанія очікує, що зниження температури повітря на початку наступного тижня справді спричинить зростання енергоспоживання. Але чи знадобиться відключати світло, в тому числі побутовим споживачам, «може спрогнозувати лише НЕК «Укренерго», яка прогнозів щодо застосування заходів обмеження наразі не надавала».
Оператор додає, що спільно з Міністерством енергетики, місцевою владою та енергетичними компаніями робить усе можливе, щоб запобігти обмеженням споживання.
«Просимо громадян довіряти тільки офіційним джерелам інформації, а експертів та посадових осіб енергетичних компаній – утриматись від коментарів, що виходять за межі їхньої компетенції», – заявляє пресслужба «Укренерго».
Раніше медіа поширили заяву члена наглядової ради «Центренерго» Володимира Величка, який припустив, що внаслідок похолодання наступного тижня графіки відключення можуть повернутися.
«В разі, якщо НЕК «Укренерго» не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень», – цитувало Величка агентство «Інтерфакс».
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.
Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.
У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Дружина ув’язненого Росією Єсипенка виступила на конференції щодо Формули миру в Монреалі
Катерина Єсипенко, дружина засудженого російським судом фрілансера проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислава Єсипенка, виступила на Міністерській конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі 31 жовтня, повідомляє Крим.Реалії.
У своєму зверненні Єсипенко закликала країни учасниці «зробити все, щоб справа Владислава була пріоритетною і щоб повернути його додому».
Катерина Єсипенко розповіла присутнім делегаціям про тортури, які застосовуються до її чоловіка в російському ув’язненні, а також про погіршення його здоров’я.
Вона наголосила, що звинувачення російської влади та висновок Владислава є політично вмотивованим і спрямоване на дискредитацію роботи незалежних журналістів, які хочуть показати, що насправді відбувається в анексованому РФ Криму.
«Мій чоловік винен лише у тому, що інформував світ про те, що відбувається в окупованому Криму. Він знав, що це робити небезпечно, але його відданість своїй країні і правді були сильнішими за його страх. Його справа заслуговує на найвищу увагу світових лідерів. Я прошу присутніх сьогодні зробити все, що у ваших силах, щоб справа Владислава була пріоритетною і щоб повернути його додому», – сказала у своєму виступі Єсипенко.
Учасники Міністерської конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі схвалили Спільне комюніке, яким узгодили в Монреальські зобов’язання – вони покликані сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців.
Монреальські зобов’язання складаються з чотирьох пунктів. Перший передбачає зобов’язання посилити співпрацю між Україною, державами-партнерами та міжнародними організаціями для консолідації зусиль у повернення всіх полонених і депортованих українців; виступати за дотримання Женевських конвенцій та проводити дискусії на високому рівні з державами-посередниками, яким довіряють, з метою надання допомоги та підтримки українцям у Росії.
Як зауважують в Офісі президента, один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українських військових, цивільних і дітей додому.
Загалом участь у цій конференції взяли понад 70 держав і міжнародних організацій.
Як зазначають в Офісі президента, цим заходом Україна з десятками країн-партнерів завершує проведення тематичних конференцій на основі окремих пунктів Формули миру. Загалом із серпня й до листопада відбулося дев’ять таких зустрічей, після кожної з яких було ухвалене Спільне комюніке. На основі всіх цих напрацювань розпочнеться робота над формуванням пропозицій до другого Саміту миру.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна в листопаді буде готова представити фінальний документ для другого «Саміту миру». Згодом його речник повідомив, що Київ готує план із трьох пунктів, який буде надано на другому Саміті миру.
НАТО має розглянути можливість удару по військах КНДР в Україні – конгресмен Тернер
Сполучені Штати і їхні союзники по НАТО повинні надати можливість Україні відповідати на атаки Росії ударами зброєю союзників по об’єктах вглиб російської території, а також вони мають розглянути можливість нападу «безпосередньо на північнокорейські війська», якщо вони перебуватимуть на території Україні і братимуть участь у бойових діях на боці Росії, заявив конгресмен Майк Тернер, голова комітету з розвідки Палати представників.
Тернер, конгресмен-республіканець зі штату Огайо, вважає, що українські військові повинні мати можливість атакувати легітимні військові цілі на території Росії зброєю, яку постачають США, чи союзники по НАТО, або ж власною зброєю без обмежень.
«Зараз Сполучені Штати дотримуються політики, згідно з якою, Україна не може використовувати зброю, надану їй країнами НАТО та США для нападу на дійсні військові цілі в Росії. Так, наприклад, якщо Росія використовує військову систему для нападу на Україну з російської території, Україна не може атакувати цю систему у відповідь зброєю США чи місцевими системами. Це дійсна військова ціль, на яку вони повинні мати можливість відповісти. Наразі в адміністрації вважають це провокацією. Власне, перший удар з боку Росії мав би бути провокацією. Вони повинні могти захистити себе», – сказав Тернер під час події у Вашингтоні.
Тернер також наголосив, що участь у війні проти України військ КНДР має стати червоною лінією для США та НАТО, і союзники не мають виключати напад на північнокорейські війська, якщо вони воюватимуть в Україні.
Росія неповинна «відкривати сезон» на безкарні удари по Україні і запрошувати для цього іноземні війська, сказав Тернер під час дискусії, організованої «Атлантичною радою» у середу, 30 жовтня.
Росія неповинна «відкривати сезон» на безкарні удари по Україні і запрошувати для цього іноземні війська, сказав Тернер під час дискусії, організованої «Атлантичною радою» у середу, 30 жовтня.
Далі тут
Північна Корея планує підтримувати Росію «до перемоги» в Україні, заявила в Москві міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі 1 листопада.