Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Представниця КНДР у Москві: Пхеньян підтримує Росію від початку повномасштабної війни в Україні

Північна Корея планує підтримувати Росію «до перемоги» в Україні, заявила в Москві міністерка закордонних справ КНДР Цой Сон Хі 1 листопада.

«Від самого початку спеціальної військової операції (повномасштабної війни Росії проти України – ред.) шановний товариш голова державних справ Кім Чен Ин дав вказівку, щоб ми, ні на кого не озираючись, незмінно і потужно підтримували та надавали допомогу російській армії та російському народу в їхній священній війні», – цитують Цой російські медіа.

Напередодні голова МЗС Північної Кореї прибула до Росії, де зустрілася з російським колегою Сергієм Лавровим.

Пхеньян не уточнював мету візиту. Однак на закритих слуханнях у парламенті Південної Кореї розвідувальне агентство заявило, що Цой Сон Хі може брати участь у дискусіях на високому рівні щодо відправки додаткових військ до Росії та переговорів про те, що КНДР отримає натомість, пише АР з посиланням на законодавця Лі Сон Квена, який був присутній на зустрічі.

Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб.

КРЦ: з лютого 2022-го на окупованих Запоріжжі та Херсонщині викрали понад 100 кримських татар

Від початку повномасштабного вторгнення Росії на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей викрали щонайменше 395 людей, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр 1 листопада.

За даними КРЦ, 103 людини з цього числа – представники кримськотатарського народу.

«Завдяки своєчасній реакції КРЦ дізнався про долю близько 80 осіб, яких викрали на зазначених територіях. Деяких з них або звільнили, або помістили у російські місця несвободи», – заявляє центр.

Організація наголошує, що на окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей росіяни відкрито скоюють воєнні злочини, серед яких насильницькі викрадення, незаконні проникнення у житло, тортури та вбивства.

За даними правозахисної організації КримSOS на серпень 2024 року, за 10 років анексії щонайменше 65 людей у Криму стали жертвами насильницьких зникнень, доля та місце перебування 21 з них досі залишаються невідомими.

США і Південна Корея вперше провели спільні військові навчання ударних дронів

Військові США і Південної Кореї 1 листопада провели перші спільні військові навчання за участі ударних безпілотників – через день після запуску Північною Кореєю міжконтинентальної балістичної ракети, йдеться у заяві Повітряних сил Південної Кореї.

За даними відомства, у навчаннях були залучені сучасний південнокорейський розвідувальний безпілотний літальний апарат RQ-4B Global Hawk та американський ударний дрон MQ-9 Reaper.

Конкретне місце проведення цих навчань у Південній Кореї не розкривають. Зазначається, що навчання проходили за сценарієм удару по джерелу провокації супротивника.

«Південнокорейський безпілотник збирав дані про імітаційні цілі та ділився ними з американським дроном. Після отримання інформації Reaper здійснив пуск авіабомби GBU-38, щоб точно вразити ціль», – кажуть у пресслужбі Повітряних сил Південної Кореї.

КНДР провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети, повідомило офіційне Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК) 31 жовтня.

Військові Південної Кореї заявили, що ракету запустили о 7:10 ранку за місцевим часом (це 0:10 за київським часом) з району Пхеньяна в бік Японського моря, повідомляє агенція «Рьонхап». Ракета впала в море через 87 хвилин після пуску, це сталося приблизно за 200 кілометрів на захід від японського острова Хоккайдо.

КНДР провела найтриваліші випробування балістичної ракети, заявила влада Південної Кореї. В уряді Японії повідомили, що ракета досягла висоти 7000 кілометрів, а дальність польоту склала 1000 кілометрів. У заяві ЦТАК сказано, що випробувальний запуск «оновив рекорд потужності стратегічної ракети».

Лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що пуск ракети – «справедливий і повністю легітимний військовий захід, який показує нашу рішучість дати відповідь ворогам, які загрожували безпеці республіки» (цитата за російською державною агенцією ТАСС).

Запуск ракети засудила влада Південної Кореї, Японії та США.

Північна Корея випробувала ракету через кілька годин після того, як міністр оборони США Ллойд Остін та його південнокорейський колега Кім Йон Хен засудили КНДР через надсилання північнокорейських солдатів до Росії. За даними Південної Кореї та США, Пхеньян відправив до Росії 11 тисяч військових для участі в російсько-українській війні, з них три тисячі осіб уже перебувають поблизу лінії фронту.

Минулого разу Північна Корея проводила випробування міжконтинентальної балістичної ракети 18 грудня 2023 року, зазначає «Рьонхап».

ОВА: російська армія завдала удару по Херсону, відомо про одного пораненого

Щонайменше один житель Херсона зазнав поранення внаслідок російської атаки на місто, повідомила обласна військова адміністрація 1 листопада.

За даними влади, наразі відомо про одного постраждалого.

«64-річний чоловік, який перебував у будівлі, дістав вибухову травму і уламкове поранення обличчя», – йдеться в повідомленні.

Постраждалому надали медичну допомогу на місці. Міська військова адміністрація повідомляє, що інформація уточнюється.

За даними обласної влади, за попередню добу в Херсонській області внаслідок російської агресії загинула одна людина, ще 13 людей зазнали поранень.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Росія: влада Ставропольського краю каже про атаку дронів на нафтобазу

У Ставропольському краї Росії у ніч проти 1 листопада начебто впав безпілотник, пишуть місцеві ЗМІ.

За словами керівника Ставропольського краю Володимира Владімірова, внаслідок атаки дрона пошкоджені резервуари нафтобази. Також відомо, що постраждалих нібито немає, на місці працюють екстрені служби.

У Світлограді розташована нафтобаза, що належить компанії «Роснефть-Ставрополье». Там встановлено 16 резервуарів із паливом.

Редакція Радіо Свобода не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел. У Міноборони України наразі дану інформацію не коментували.

Після початку повномасштабної війни проти України російські регіони регулярно зазнають атак безпілотників та ракет. Бєлгородська область, з території якої сили РФ обстрілюють Харківську область України, страждає більше за інші регіони, оскільки її обстрілюють ще й зі ствольної артилерії. Журналісти видання «7х7» підрахували, що з початку війни загинули щонайменше 243 жителі Бєлгородської області, а по всій Росії – не менш як 346.

У СБУ кажуть, що затримали колишнього депутата, який наводив російські удари на Сумщину

У Сумській області за державну зраду затримали колишнього депутата. Він був членом забороненої в Україні «Партії регіонів», йдеться в повідомленні пресцентру Служби безпеки України (СБУ).

За даними відомства, зрадником виявився 48-річний ексдепутат міськради Шостки від забороненої «Партії регіонів». ФСБ завербувала його дистанційно у липні цього року.

«За даними слідства, агент приховано відстежував напрямки руху ешелонів ЗСУ та фіксував локації українських військ, які захищають прикордонні території Сумської області. Він на авто об’їжджав місцевість та знімав фото і відео. Також зрадник випитував у знайомих потрібну інформацію», – кажуть в СБУ.

Крім того, відомо, що «отримані дані він відправляв кадровому співробітнику ФСБ у Брянській області. СБУ вже встановила особу куратора».

«У своїх «звітах» зрадник просив росіян якнайшвидше завдавати ударів по місту, зокрема по будівлях ТЦК. СБУ затримала фігуранта за місцем проживання у Шостці. У нього вилучили мобільний телефон з доказами. Агенту оголосили підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Його загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна. Підозрюваний перебуває під вартою», – зазначили в СБУ.

Сам колишній депутат наразі публічно обвинувачення СБУ не коментував.

Митниця Литви затримала 13 автомобілів, які везли до Білорусі та Росії

У Литві затримали 13 автомобілів, які везли до Білорусі та Росії. Розпочато досудове розслідування за фактом контрабанди та спроби обходу міжнародних санкцій, заявила литовська митниця 31 жовтня.

У порушенні законів підозрюються двоє співробітників фірми, зареєстрованої в Клайпеді.

За даними відомства, компанія вводила в оману митницю при подачі декларацій, вказуючи завідомо неправдиві дані про справжніх власників та покупців автомобілів. Це було зроблено для того, щоб обійти контроль та експортувати вживані автомобілі зі США до Росії та Білорусі.

Загальна вартість автомобілів становить понад 200 тисяч євро.

Євросоюз запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії через вторгнення до України. Заборона на експорт предметів розкоші, в тому числі автомобілі та ювелірні вироби, увійшла до четвертого пакету санкцій. Йдеться про автомобілі вартістю понад 50 тисяч євро.

На одному з реакторів ЗАЕС стався витік води – МАГАТЕ

На Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) виявили витік води з імпульсної лінії, наразі тривають ремонтні роботи, йдеться у повідомленні МАГАТЕ.

МАГАТЕ повідомило, що у вівторок, 29 жовтня отримало інформацію про витік води в системі теплоносія одного з реакторів на Запорізькій АЕС.

Експерти кажуть, що «після оцінки ситуації експерти розпочали ремонтні роботи. Зараз проводиться радіографічна перевірка зварних швів, щоб упевнитися в їхній надійності».

«Агентство продовжить уважно стежити за цією проблемою. Хоча ми не бачимо жодних безпосередніх проблем для ядерної безпеки», – заявив генеральний директор Рафаель Гроссі.

В Україні діють три АЕС: Рівненська атомна електростанція (4 енергоблоки), Південноукраїнська атомна електростанція (3 енергоблоки) і Хмельницька атомна електростанція (2 енергоблоки). Запорізька атомна електростанція окупована російськими військовими з 2022 року.

Територія Запорізької АЕС періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

Російські обстріли за добу: є загиблі на Харківщині та Херсонщині – ОВА

Російські війська протягом доби 31 жовтня обстрілювали 19 населених пунктів Херсонської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін вранці в п’ятницю.

«Російські військові поцілили по території освітнього закладу; в житлових кварталах населених пунктів області пошкодили 11 приватних будинків. Через російську агресію 1 людина загинула, ще 13 – дістали поранення», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Також були поранені у кількох населених пунктах Харківщини, заявив голова області Олег Синєгубов. Зокрема, двоє людей постраждали внаслідок удару по Харкову увечері четверга.

«Місто Дергачі. Горів дах 2-поверхової будівлі внаслідок обстрілу. Постраждали 39-річний чоловік, 42-річний чоловік, 64-річний чоловік… Місто Куп’янськ. Внаслідок обстрілу загинув 75-річний чоловік», – йдеться в зведенні.

Ще один цивільний був поранений внаслідок обстрілу Кучерівки в Куп’янському районі.

За даними голови Донеччини Вадима Філашкіна, протягом доби внаслідок російського обстрілу зазнали поранень двоє людей – у Кураховому та Дронівці.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Внаслідок російської агресії загинуло 585 дітей – ОГП

Унаслідок збройної агресії Росії в Україні постраждали 2 249 дітей, зокрема кількість загиблих зросла до 585 дітей, повідомив 1 листопада Офіс генерального прокурора.

За офіційною інформацією ювенальних прокурорів, ще понад 1 664 зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

За даними ОГП, найбільше дітей постраждало у Донецькій області – 597, Харківській – 459, Херсонській – 184, Дніпропетровській – 184, Київській – 133, Запорізькій – 145 та Миколаївській – 117.

В Офісі генпрокурора повідомляють, що 29 жовтня внаслідок обстрілу силами села Станіслав Херсонського району Херсонської області постраждали хлопчики віком 8 та 14 років. Того ж дня, внаслідок обстрілу селища Олексієво-Дружківка Донецької області були травмовані 16-річна дівчина і хлопчик віком 1,6 року.

«30 жовтня внаслідок обстрілу села Безруки Дергачівського району Харківської області постраждала 10-річна дівчинка. 30 жовтня внаслідок обстрілу Дніпра постраждав 14-річний хлопчик», – зазначили в ОГП.

Крім того, 30 жовтня, внаслідок атаки сил РФ по місту Харків загинули 12-річний і 15-річний хлопчики, а 11-річний хлопчик зазнав травмувань.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики і водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

«Сказали: якщо залишусь, то закопають» – міський голова Каховки про російську окупацію

«Про протистояння зі зброєю не йшлося. Місцева влада залишилася з громадянами, наодинці з окупантами».

«Майже все було в порядку, але без мародерів, шахраїв та людей, які хотіли скористатися нагодою і щось незаконно вчинити, не обійшлося».

«У моїй квартирі живе вже третя каденція окупантів. А що робити?! Повернемося – перефарбуємо стіни, зробимо ремонт».

Про перші дні окупації міста Каховки та сіл цієї громади, чому жителі не чинили збройний опір російським військовим, про викрадених каховців та бажання переселенців повернутися додому – в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» розповів начальник Каховської міської військової адміністрації Віталій Немерець. Він також пояснив, чому залишив місто, нікому нічого не сказавши, й повідомив, що в його квартирі тепер живуть російські окупанти.

Генштаб ЗСУ: протягом жовтня Росія випустила по Україні понад 2 тисячі «Шахедів»

Російська армія випустила більше ніж 2 тисячі дронів-камікадзе по Україні протягом жовтня, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 1 листопада.

«В жовтні цього року російські окупанти застосували по цивільних та військових об’єктах України 2023 ударних БпЛА типу «Shahed» та безпілотників невстановленого типу», – йдеться в повідомленні.

З цих дронів українські військові збили або подавили 1 185 дронів, 738 одиниць були локаційно втрачені. Ще 29 безпілотників вийшли з підконтрольного повітряного простору України.

За даними українського командування, від початку 2024 року армія Росії запустила по території України 6 987 ударних дронів. Переважно, вони були спрямовані на цивільну та критичну інфраструктуру України.

У ніч проти 1 листопада російські військові завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. Повітряні сили повідомили, що збили 31 дрон із 48-ми.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

На Київщині внаслідок атаки «Шахедами» пошкоджено два приватних будинки – влада

Під час нічної атаки на Київщині працювали сили протиповітряної оборони (ППО). В одному з районів внаслідок падіння уламків дрона були пошкоджені приватні будинки, йдеться в повідомленні голови обласної військової адміністрації Руслана Кравченка.

За словами Кравченка, «внаслідок атаки постраждалих серед населення немає. Також не зафіксовано влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури».

«В одному з районів внаслідок падіння уламків збитих ворожих цілей пошкоджено 2 приватних будинки. Пошкодження незначні – вибиті вікна, пошкоджені фасади та покрівлі», – додав він.

Раніше, у ніч проти 1 листопада, У Києві та низці областей було оголошено повітряну тривогу через загрозу атаки ударними БПЛА. Місцева влада повідомляла про роботу протиповітряної оборони у столиці та області. За даними Повітряних сил, Росія запустила декілька груп безпілотників з північного напрямку.

За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч проти 1 листопада російські військові завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО збила більш ніж половину безпілотників та ракету Х-59/69.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Вночі збито понад 30 дронів і одну ракету Х-59/69 – Повітряні сили

У ніч проти 1 листопада російські військові завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО збила більш ніж половину безпілотників та ракету Х-59/69, йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

«У ніч на 1 листопада ворог завдав удару трьома керованими авіаційними ракетами Х-59/69 із повітряного простору тимчасово окупованої Херсонської області, також атакував 48 ударними БПЛА типу «Shahed» та безпілотниками невстановленого типу із напрямків Орел, Курськ», – кажуть у відомстві.

У Повітряних силах ЗСУ уточнили, що тактична авіація сил РФ завдала ударів керованими авіабомбами по Харківській, Сумській областях та Запоріжжю. Відомо, що повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

«Станом на 08.00 підтверджено збиття 31 ворожого БПЛА, 14 безпілотників локаційно втрачено, три БПЛА – полетіли у напрямку Білорусі. Також протиповітряною обороною вдалося збити одну керовану авіаційну ракету Х-59/69, решта, через активну протидію, не досягла цілей», – зазначили у Повітряних силах.

У ЗСУ зазначили, що протиповітряна оборона працювала у Кіровоградській, Київській, Черкаській, Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Сумській, Чернігівській та Полтавській, областях.

«За попередніми результатами, обійшлось без жертв. Однак, внаслідок російської ракетно-дронової атаки, через падіння уламків, пошкоджено декілька цивільних підприємств, також постраждали багатоквартирні та приватні будинки у Полтавській, Черкаській, Київській та Одеській областях», – підсумували у Повітряних силах ЗСУ.

Раніше, у ніч проти 1 листопада, У Києві та низці областей було оголошено повітряну тривогу через загрозу атаки ударними БПЛА. Місцева влада повідомляла про роботу протиповітряної оборони у столиці та області. За даними Повітряних сил, Росія запустила декілька груп безпілотників з північного напрямку.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Покровськ готується до бою? Місто закривають, роздають бронежилети

Після окупації міста Селидове, наступний на черзі – Покровськ. Такі прогнози дають військові аналітики, наприклад, Іван Ступак або Кирило Сазонов.

Місто вже готується до оборони. Там блокують в’їзд та виїзд, щоб будувати фортифікації, розставляють «зуби дракона». А комунальникам, які ще працюють в місті, роздали бронежилети.

У Покровську досі залишається майже 12 тисяч людей, п'ятдесят п'ять з них – діти.

Як у місті виживають люди? Коли почнеться головна битва за Покровськ та чи вдасться Силам оборони захистити місто?

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:

Протягом минулої доби на фронті відбулось 170 бойових зіткнень – зведення Генштабу

Протягом доби, 31 жовтня, на фронті відбулось 170 бойових зіткнень, йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

За даними військових, найбільша кількість боєзіткнень зафіксована на Курахівському напрямку.

«За минулу добу ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили один засіб ракетних військ і артилерії та дев’ять районів зосередження особового складу та техніки російських загарбників», – пише Генштаб.

Українські військові кажуть, що «на Харківському напрямку ворог штурмував три рази в районах населених пунктів Вовчанськ та Вовчанські Хутори».

«На Куп’янському напрямку за добу відбулося 15 атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік Петропавлівки, Колісниківки, Загризового й не тільки. На Лиманському напрямку росіяни атакували 21 раз. Намагались просунутись поблизу Катеринівки, Степового, Греківки, Тернів та у Серебрянському лісі», – зазначили у Генштабі.

Крім того, відомо, що на Краматорському напрямку зафіксовано одне боєзіткнення в районі Часового Яру, а на Покровському напрямку – відбито 35 атак в районах Променя, Лисівки та Вишневого.

«На Курахівському напрямку ворог атакував 60 разів. Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Антонівка та Єлизаветівка. На Времівському напрямку відбито п’ять атак. Росіяни активно залучали штурмову і бомбардувальну авіацію», – уточнили у ЗСУ.

Генштаб ЗСУ: Росія втратила за добу ще 1460 військових, 6 танків і понад 25 артсистем

Російські війська втратили близько 1 460 осіб упродовж попередньої доби, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 1 листопада.

За оцінками українського командування, загальні втрати Росії сягнули за час повномасштабного вторгнення 696 410 військових.

Генштаб також наводить дані про втрати російської техніки:

  • танків – 9162 (+6 одиниць за минулу добу)
  • бойових броньованих машин – 18 470 (+20)
  • артилерійських систем – 20 039 (+26)
  • РСЗВ – 1244 (+1)
  • засобів ППО – 994
  • літаків – 369
  • гелікоптерів – 329
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 18 088 (+25)
  • крилатих ракет – 2628 (+1)
  • кораблів/катерів – 28
  • підводних човнів – 1
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 28 038 (+77)
  • спеціальної техніки – 3579 (+9)

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 25 жовтня повідомив, що в Курській області РФ, де триває українська операція, від 8 серпня російські війська втратили в особовому складі 17 819 осіб, з них безповоротно – 6662 особи. Перевірити ці дані з інших джерел наразі неможливо.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

У Сумах припинено водопостачання на низці вулиць – міськрада

У Сумах вранці, 1 листопада, було припинено водопостачання до будинків на низці вулиць. Це пов’язане з аварією на водомережі, йдеться у повідомленні пресслужби міської ради.

Зазначається, що припинення водопостачання торкнулося 14 вулиць, провулків та площ.

Так, за даними сумського комунального підприємства «Міськводоканал», 1 листопада з 5:45 припинена подача води до будинків «для ліквідації пориву на водомережі діаметром 200 мм», що стався у центрі міста на площі Незалежності.

За даними міськради Сум, йдеться про такі адреси:

  • площа Незалежності;
  • провул. Сурогінський;
  • провул. Миколи Мурашка;
  • провул. Гната Хоткевича;
  • вул. Героїв Сумщини;
  • вул. Нижньовоскресенська;
  • вул. Соборна;
  • вул. Нижньособорна;
  • вул. Оскара Гансена;
  • вул. Воскресенська;
  • вул. Полкової сотні;
  • вул. Никанора Онацького;
  • провул. Пляжний;
  • провул. Монастирський.

У заяві «Міськводоканалу» також вказується, що «постачання води буде відновлене після завершення аварійно-ремонтних робіт».

Раніше, 21 вересня, влада Сум попереджала, що через складну ситуацію в енергетиці у місті після 21:00 водопостачання припиниться і водонасосні станції наповнюватимуть резервуари.

МЗС: Канада переконує інші держави дозволити Україні далекобійні удари по території Росії

Канада намагається переконати інші держави у необхідності надати Україні дозвіл бити далекобійною зброєю по цілях на території Росії, розповіла міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі заявила у Монреалі по завершенні конференції щодо формули миру.

«Ми схвалюємо застосування Україною далекобійної зброї по цілях на території Росії, оскільки Україна потребує цього для самозахисту. Ми також намагаємося переконати інші країні пристати на цю позицію», – зазначила очільниця МЗС.

Офіційний Київ наполягає на тому, щоб західні союзники дозволили Україні завдавати ударів по російських тилах західною зброєю. При цьому президент України Володимир Зеленський раніше також визнавав, що Росія вже прибрала літаки від лінії фронту.

Раніше міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що «абсолютно» переконаний у можливості України здобути перемогу навіть без дозволів на удари далекобійною зброєю. США та союзники, за його словами, розробляють план дій щодо підтримки «стратегічного плану», представленому раніше президентом України. При цьому в «плані перемоги» передбачені також удари по російських військових і стратегічних об'єктах далекобійною зброєю.

Говорячи про можливу перемогу України, Остін описав їй так: «збереження України як суверенної держави, яка може захистити свою територію та стримати будь-яку агресію у майбутньому». Остін не уточнив, чи має на увазі відновлення контролю України над усією її міжнародно визнаною територією, на чому наполягає Київ.

США на Радбезі ООН: підтримка Китаю є «вирішальним чинником» у продовженні Росією війни

Підтримка російської оборонної сфери з боку Китаю є «вирішальним чинником» для продовження Кремлем війни проти України, зазначив заступник постпреда США Роберт Вуд на засіданні Ради Безпеки ООН.

«Підтримка Китаєм Росії є вирішальною, – сказав він. – Підтримка з боку Китаю затягує війну. Китай говорить про створення умов для миру. Але він міг би швидко створити ці умови, припинивши підтримку Росії».

За словами Вуда, «Китай продовжує применшувати масштаби своєї підтримки оборонно-промислової бази Росії. Водночас він надає їй, зокрема компоненти озброєнь, технології БпЛА і крилатих ракет, верстати, мікроелектроніку й нітроцелюлозу». Китайські компанії співпрацювали з російськими оборонними фірмами в розробці та виробництві ударних безпілотників дальнього радіуса дії, додав він.

«Китай не має підстав стверджувати, що виступає за мир, оскільки дає Росії змогу вести найбільшу війну в Європі за останні десятиліття», – наголосив дипломат.

Він нагадав, що Китай утримався, коли 141 країна, ухваливши відповідну резолюцію Генасамблеї, засудила вторгнення РФ та порушення Статуту ООН і закликала вивести війська з України.

«Навіть зараз Китай міг би допомогти покласти край війні, якби закликав Росію вивести свої війська відповідно до міжнародно визнаних кордонів України», – вказав Вуд.

Також він розповів про допомогу, яку Росії надають Північна Корея та Іран.

«Уже зараз розгортання військ КНДР у Росії знаменує собою небезпечне розширення зв’язків між Москвою та Пхеньяном, зазначив заступник постпреда США. Він нагадавши, що Північна Корея незаконно постачає Росії балістичні ракети, пускові установки та боєприпаси для ведення війни. Усе це є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН. Ми найрішучішим чином засуджуємо шлях, обраний Кремлем у відносинах з КНДР», – резюмував американський дипломат.

ЄС, США і НАТО застерігали Китай від поставок Росії продукції, яка може бути використана у війні проти України. Китай стверджує, що не постачає Росії зброю. Водночас не було обмежено експорт товарів подвійного призначення, зокрема й моторів, які, як стверджується, використовуються для виробництва дронів.

Саміт БРІКС відкрився в Казані РФ 22 жовтня. Об’єднання БРІКС утворили в 2006 році Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка. У 2024 році до групи увійшли Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG