Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Влада: сили РФ атакували Нікопольщину, постраждала жінка, пошкоджені будівлі та ЛЕП

Російські військові кілька разів протягом дня 31 жовтня били про Нікопольщині, розповів голова Дніпропетровської обласної адміністрації Сергій Лисак.

«Застосовували артилерію і дрони-камікадзе. Дісталося Нікополю та Мирівській громаді. Постраждала 78-річна жінка. Вона зазнала осколкових поранень грудної клітини. Госпіталізована в стані середньої тяжкості», – зазначив голова ОВА.

Крім того, за даними Лисака, «пошкоджені інфраструктура, адміністративна і дві будівлі, які не експлуатувалися. А ще – приватний будинок. Зачепило лінію електропередач».

Троє загиблих, 36 поранених: у Харкові завершили рятувальні роботи після авіаудару РФ – ДСНС

У Харкові завершили аварійно-рятувальні роботи та розбір завалів у 9-поверхівці після російського авіаудару, повідомила 31 жовтня Державна служба із надзвичайних ситуацій.

«У результаті ворожого удару троє людей загинули, з них двоє дітей, ще 36 осіб постраждало. До ліквідації наслідків влучання по житловій багатоповерхівці були залучені рятувальники Харківського, Луганського та Івано-Франківського гарнізонів ДСНС, а також два Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України», – йдеться у повідомленні.

Кремль окупував Селидове: далі Покровськ і Запоріжжя?

«Ворог окупував Селидове», – повідомили аналітики проєкту DeepState 30 жовтня. Натомість, у зведенні за ту ж саму добу в Генштабі ЗСУ заяву про окупацію міста не підтвердили і зазначили, що українські військові на Покровському напрямку відбили, у тому числі, штурми у бік Селидового.

Яка тактика стала успішною для військ агресора і які наслідки матиме імовірна втрата міста для Покровського напрямку, – розбиралося Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода).

Мапа проєкту DeepState наочно демонструє зміни ситуації довкола Селидового:

  • 15 жовтня з’являється «клешня» з півдня вбік села Вишневе;
  • 16 жовтня збільшується «червона зона» з півночі та північного сходу;

І далі практично щодня мапа демонструє збільшення території з півночі, сходу та півдня довкола міста, що перейшло під контроль Кремля.

Безлюдні вулиці, дикі свині і «зуби дракона»: що відбувається у Покровську

«Води немає, газу немає, світла немає. Нічого немає. Ось так і живемо»

Ні людей, ні машин, зарослі бур'яном вулиці, якими бігають покинуті собаки та навіть здичавілі свині – це Покровськ, ще недавно жваве місто з потужною промисловістю. У ніч проти 30 жовтня проєкт DeepState заявив про окупацію Селидового – містечка, яке називали останнім бастіоном на шляху до Покровська. Аналітики та військові прогнозують, що він може стати наступною ціллю армії РФ, яка від захоплення Авдіївки в лютому цього року продовжує просуватись Донеччиною. Що зараз відбувається у Покровську – у репортажі телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю Голосу Америки.

Таким порожнім та безлюдним Покровськ ще не був ніколи. На околицях міста ні машин, ні людей не видно, вулиці заросли бур'яном. Місцеві жителі масово виїхали з міста. Ті, хто залишився, намагаються з дому не виходити. Вулицями гуляють лише тварини. Наприклад, в'єтнамські свині.

«Мотаються тепер дикі. Собак гризуть. Нападають на собак, якщо вони на них нападають. Господарі на «Південний» поїхали, тут же світла немає, а тут вони були, і вольєр не закрив один друг, і вони вискочили. І ось це тепер бігають дикунами», – пояснює місцевий житель Сергій.

Він один із небагатьох людей, хто продовжує жити у цій частині міста.

«Ось тут немає нікого. Ось на розі я та Індіра, все. І далі там одна людина. Все, більше нікого немає», – каже він.

Генштаб ЗСУ: від початку доби відбулося 79 боєзіткнень, найбільше на Курахівському напрямку

Від початку доби кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 79. Найбільш активні війська РФ на Лиманському, Покровському та Курахівському напрямках, йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ 31 жовтня станом на 16:00.

«Зафіксовано 22 ворожі атаки в районах Новоселидівки, Кремінної Балки, Новодмитрівки, Острівського, Максимільянівки, Антонівки та Єлизаветівки на Курахівському напрямку. У районі Антонівки окупанти прикладають основні зусилля – провели десять штурмів, три з яких тривають», – кажуть у ЗСУ.

На Лиманському напрямку російська армія здійснила 12 атак в напрямку Катеринівки, Степового, Греківки, Тернів та у Серебрянському лісі. Також на Покровському напрямку бої тривають поблизу Променя, Лисівки та Вишневого, вказано у повідомленні.

За даними штабу, на даний час відомо про сім авіаційних ударів по Курській області, під час яких російська армія скинула 13 авіаційних бомб.

Крім того війська РФ проводили наступальні дії на Харківському, Куп’янському, Торецькому, Времівському, Оріхівському і Придніпровському напрямках.

Проєкт Deepstate пізно ввечері 30 жовтня повідомив про окупацію військами РФ Селидового, Вишневого, Зоряного. У Генштабі цього не підтверджували.

Британська розвідка зазначала, що Селидове є останнім значним міським районом, що прикриває південний край Покровська, а також трасу Е50, яка з’єднує Селидове з Покровськом.

Селидове розташоване приблизно за 13 кілометрів на південний схід від значного логістичного центру – Покровська.

В української молоді зросла громадянська свідомість на тлі війни – дослідження

Російське повномасштабне вторгнення призвело до зростання громадянської свідомості серед української молоді, сказала керівниця проєкту «Підтримка громадянського суспільства та молоді» ООН в Україні Вікторія Демідова під час 10-го Київського безпекового форуму для молоді.

Під час виступу вона презентувала попередні результати щорічного дослідження «Вплив війни на молодь», яке, за її словами, демонструє високий рівень громадської свідомості серед молоді.

«Значна частка молоді відзначила важливість таких аспектів, як: споживання українського контенту – 52%, спілкування державною мовою – 47%, знання і шанування історії – 47%», – підкреслила Демідова.

Серед опитаних 79% респондентів відзначили, що зазнали втрат через повномасштабну війну.

Найчастіше серед втрат опитані назвали зниження доходу і втрати друзів або членів сім’ї. Серед мешканців сходу України втрату близьких назвав майже кожен другий респондент – 49%.

Також дані дослідження свідчать про те, що 42% молоді найбільше турбує питання здоровʼя – власного і близьких. Наступні важливі виклики – нестача грошей, вільного часу та питання фізичної та психологічної безпеки.

Минулорічне дослідження засвідчило, що 72% молоді готове долучатися до процесу відновлення у своїй громаді. «Це високий рівень свідомості та відповідальності молодих людей, – зауважила заступниця міністра молоді та спорту Марина Попатенко.

Київський безпековий форум для молоді – це платформа для залучення молодих лідерів до обговорення питань національної безпеки та міжнародних відносин.

У Міноборони розповіли, як отримати відстрочку через «Резерв+»

Військовозобов’язані українці зможуть отримати відстрочку від мобілізації у застосунку «Резерв+», розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі телемарафону.

За її словами, «ця функція поліпшить життя громадян. Вона фактично призведе до того, що українці не потребуватимуть офлайн візиту. Їм не потрібно буде стояти в чергах та витрачати свій час».

«Оскільки людям буде дана можливість зайти в декілька кліків у застосунок, надіслати запит і вже за лічені хвилини, якщо інформація про цей статус підтверджується в інших реєстрах, відстрочка відвантажується прямо в застосунок, в електронний військово-обліковий документ», – пояснила Черногоренко.

Росія захопила Селидове: як далі діятимуть ЗСУ?

Омбудсман: ув’язнений в російській колонії кримчанин Гугурік «у критичному стані»

Кримський татарин Рустем Гугурік, ув’язнений у Росії, має серйозні проблеми зі здоров’ям, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець 31 жовтня.

«Політвʼязень Рустем Гугурік, незаконно засуджений у Росії до 8,5 років колонії суворого режиму, перебуває у критичному стані без належної медичної допомоги у колонії Бурятії», – написав він у своїх соцмережах.

Читайте також: СБУ передала до суду справу ексспівробітника міліції Севастополя, який перейшов на бік Росії

Омбудсман уточнює, що стан Гугуріка стрімко погіршується: він втрачає слух, має задишку через відсутність серцевих препаратів, проблеми зі шлунком, також потребує стоматологічного лікування.

За даними Лубінця, Гугуріка утримують у бараку для «схильних до тероризму», і за останні пів року тричі поміщали до штрафного ізолятора. Він також неодноразово зазнавав психологічних і фізичних знущань.

Омбудсман зазначив, що щонайменше 41 з 218 незаконно засуджених у Росії кримських політв’язнів потребують негайної медичної допомоги, з них 31 – це кримські татари.

Зранку у Києві внаслідок атаки дронами пошкоджена високовольтна лінія – ДТЕК

У Києві зранку 31 жовтня внаслідок атаки російськими дронами були пошкоджена високовольтна лінія, йдеться у повідомленні пресслужби ДТЕК.

«Завдяки автоматичним переключенням світло в домівках киян не зникало. Однак лінія потребує суттєвого відновлення. Енергетики продовжують її ремонтувати. Дякуємо ППО за роботу. Битва за світло триває!» – розповіли у компанії.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Yle: Фінляндія висунула росіянину Тордену звинувачення у воєнних злочинах в Україні

Прокуратура Фінляндії висунула офіційні звинувачення росіянину Воїславу Тордену у воєнних злочинах, скоєних, як стверджується, в Україні у 2014-2015 роках, повідомляє фінський суспільний мовник Yle.

Як зазначено в повідомленні фінського відомства, заступник генерального прокурора Юкка Раппе звинуватив Тордена в здійсненні воєнного злочину за обтяжливих обставин і ще чотирьох воєнних злочинів.

Це перший випадок, коли у Фінляндії висунуто звинувачення у воєнних злочинах, скоєних на території України.

Як пише Yle, Тордена звинувачують у тому, що він як заступник начальника підрозділу бойовиків угруповання «ЛНР» восени 2014 року брав участь у діях, що порушують норми ведення війни. Йдеться, зокрема, про вбивство щонайменше 22 українських військовослужбовців.

Читайте також: Yle: серед заарештованого майна РФ у Фінляндії – пляж для російських дипломатів

Суд у Гельсінкі наразі не визначив дату початку слухань справи.

Національне бюро розслідувань (НБР) Фінляндії 11 жовтня повідомило про завершення кримінального провадження щодо Тордена за підозрою у вчиненні воєнних злочинів в Україні у 2014 році.

У лютому 2014 року Воїслава Тордена у Фінляндії визнали винним у тому, що він двічі – в серпні 2022 року та липні 2023 року – незаконно вʼїхав до Шенгенської зони, порушивши запроваджені проти нього санкції. Торден перебував у списку санкцій ЄС під своїм колишнім імʼям Ян Петровський. Він заперечував, що навмисне порушив законодавство, оскільки думав, що термін заборони на вʼїзд уже минув.

Читайте також: Фінляндія закрила два пункти пропуску на кордоні з Росією

Воїслав Торден (Ян Петровський) був одним із керівників диверсійно-штурмової розвідувальної групи (ДШРГ) «Русич», яка воювала з українськими військовими в Луганській та Донецькій областях у 2014–2015 роках.

Його затримали у Фінляндії в липні 2023 року на запит України, яка звинувачує його в злочинах, скоєних проти поранених та полонених українських військових у 2014–2015 роках. Влада Фінляндії відмовила в екстрадиції Тордена через умови тримання увʼязнених в Україні й розпочала проти нього своє розслідування.

Синєгубов підтвердив загибель 15-річного підлітка в Харкові, його тіло дістали з-під завалів

Кількість загиблих у будинку в Харкові зросла до трьох, підтвердив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 31 жовтня.

«Тіло 15-річного хлопця без ознак життя деблокували з-під завалів зруйнованої частини 9-поверхівки. Кількість загиблих зросла до 3», – написав він у телеграм-каналі.

Синєгубов додав, що рятувально-пошукова операція на місці удару триває.

Раніше в четвер з-під завалів вивільнили тіло другого загиблого, чоловіка 25-30 років. Ще 36 людей постраждали.

Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову авіабомбою ФАБ-500.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

У Торецьку Сили оборони не дають армії РФ просунутися зі східних околиць – ЗСУ

У Торецьку не вщухають російські обстріли, попри меншу кількість штурмових дій, розповіла речниця ОТУ «Луганськ» Анастасія Бобовнікова.

«Ворог застосовує як авіацію, так і артилерію», – сказала вона.

За її словами, «лінія зіткнення давно не змінюється і ворог у Торецьку не просувається. У міських боях активно діє піхота Сил оборони, ситуація в місті стабілізована».

«Їм (російським військовослужбовцям – ред.) вже давно відомо, що керівництву військ РФ байдуже до своїх бійців і навіть техніки. Їм все одно, тому вони можуть застосовувати авіацію. По Торецьку прилітає кожного дня, така ситуація і в Часовому Яру», – додала речниця.

Вона зазначила, що «ворог й досі залишається на східних околицях Торецька».

Рада схвалила держбюджет-2025 у першому читанні

Верховна Рада схвалила висновки та пропозиції народних депутатів до проєкту закону про держбюджет на 2025 рік. Бюджет у першому читанні підтримали 247 депутатів, повідомив член фінансового комітету Ярослав Железняк.

«Схвалили в цілому бюджетні висновки. Жодної правки окрім правки по зарплатам прокурорів не змінили», – написав він.

Перше читання не передбачає суттєвих змін в проєкті бюджету.

Верховна Рада 3 вересня ухвалила у першому читанні законопроєкт №11417 про внесення змін до бюджету на 2024 рік, якими збільшила видатки на оборону на близько 500 мільярдів гривень.

Харків: з під-завалів дістали тіло другого загиблого

Рятувальники деблокували з-під завалів тіло чоловіка, який загинув внаслідок російської атаки по Харкову, повідомила місцева влада.

За її даними, загиблий – цивільний віком 25-30 років.

«Загалом на дану хвилину загиблих двоє та 36 поранених. Удар по житловому будинку було скоєно вчора ввечері за допомогою ФАБ-500 з УМПК», – повідомив мер Харкова Ігор Терехов.

Голова області Олег Синєгубов додав, що рятувально-пошукова операція на місці удару триває.

Прокуратура раніше повідомляла про третього загиблого – 15-річного хлопчика, тіло якого виявили під плитами, але поки не можуть дістати.

Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову авіабомбою ФАБ-500.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Зеленський знову нарікає на брак підтримки від партнерів і союзників

Президент Володимир Зеленський 31 жовтня в Ужгороді розповів, що Україна не отримала військову допомогу, яку її партнери і союзники обіцяли. Він також дорікнув через розкриття секретних пунктів «плану перемоги», в яких Київ просив, зокрема, про надання Сполученими Штатами ракет Tomahawk.

Спілкуючись із керівниками територіальних громад та районів Закарпаття, Зеленський сказав, що Польща не передала Україні винищувачі МіГ-29, попри попередню домовленість.

«Ми дуже хотіли отримати від Польщі МіГи, але вони не могли нам їх передати, тому що їм не вистачало своїх. Ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, тобто як у наших балтійських друзів, які не мають своїх літаків, а мають таку місію. Ми домовилися про це, але після цього чи передала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так», – цитує Зеленського агенція «Укрінформ».

Глава держави також розповів про долю прохання захистити від атак РФ хоча б частину заходу України.

«Ми постійно просили їх збивати ракети, які йдуть у напрямку Польщі. Там у нас Стрий, газосховище. Від цього газопостачання залежить країна, наше життя, особливо взимку. Ми просили: захистіть просто Стрий. У нас немає відповідної кількості систем, щоб захистити газосховище. Що поляки? Збивають? Ні. Поляки сказали, що ми готові збивати, якщо ми не будемо в цьому рішенні одні, якщо НАТО нас підтримає», – зауважив Зеленський.

Президент повторив озвучений ним 30 жовтня закид щодо того, що в західних ЗМІ були оприлюднені конфіденційні тези з «плану перемоги».

«Якщо ти хочеш публічно сказати якісь деталі закритих додатків, які є в плані, що стосуються, наприклад, ракет, які ми просили в наших партнерів, то ти спочатку скажи, що я даю, а потім розказуй усім, що там у додатку. Тому що, коли хтось із партнерів спочатку каже, що в додатку, це говорить про те, що він не дуже хоче щось давати, у такий спосіб відтерміновує рішення», – додав Володимир Зеленський (цитата за агенцією «Інтерфакс-Україна»).

Раніше цього тижня американське видання The New York Times повідомило з посиланням на неназваного представника адміністрації США, що в засекреченій частині плану перемоги Володимир Зеленський просить у США крилаті ракети «Томагавк» дальністю 2,5 тисячі кілометрів.

Читайте також: «Мусимо перемогти у Східній Європі, щоб потім не воювати на півночі»: за чим поїхав Зеленський до Ісландії

За даними медіа, це пропозиція України з «пакету неядерного стримування». Співрозмовник NYT назвав прохання Зеленського «абсолютно нездійсненним».

Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.

Перед цим Зеленський перебував з візитом у США, де він обговорив план перемоги з президентом США Джо Байденом та кандидатами в президенти Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.

«Томагавк» – американські високоточні багатоцільові дозвукові крилаті ракети великої дальності. Ракета може виконувати широкий спектр бойових завдань. Замість стандартної бойової частини (ядерної чи конвенційної) ракета може виконувати функцію носія касетних боєприпасів для ураження розосереджених групових цілей.

Хлопчик, якого шукали під завалами в Харкові, загинув – прокуратура

Рятувальники бачать під плитами тіло 15-річного хлопчика, вбитого внаслідок влучання російської авіабомби по багатоповерхівці, але не можуть його дістати, розповів 31 жовтня в ефірі телемарафону «Єдині новини» речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

«Рятувальники ДСНС здійснюють деблокування тіла 15-річного хлопчика. Він жив на першому поверсі зі своїми бабусею та дідусем. Вони в момент влучання перебували в іншій кімнаті, а він – саме в тій кімнаті, куди обвалилися шість поверхів. Тіло хлопчика рятувальники зараз бачать, але на ньому дуже важкі плити, вирішується питання, як деблокувати, не пошкоджуючи тіло. Скоріше за все, хлопчик уже загинув, оскільки довгий час знаходиться під завалами, дуже серйозні рани, немає ознак життя, кінцівки його не рухаються, але констатувати біологічну смерть зможемо лише тоді, коли буде повне деблокування тіла, і медики його оглянуть», – розповів речник прокуратури.

Число загиблих унаслідок російського авіаудару по багатоповерхівці в Харкові зросло до двох, обидві жертви були неповнолітніми. Раніше рятувальники знайшли 12-річного хлопчика, за його життя боролися лікарі, але травми виявилися несумісними з життям.

Пізно ввечері 30 жовтня російські війська завдали удару по Харкову. За даними місцевої влади, був удар у Салтівському районі міста – російські сили поцілили у багатоповерхівку. За попередніми даними, противник вдарив по Харкову авіабомбою ФАБ-500. Постраждалими є понад 30 людей.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

У МЗС прокоментували відпочинок дітей з Євросоюзу в кримському «Артеці»

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на інформацію про відпочинок дітей із країн Європейського Союзу у підсанкціональному дитячому центрі «Артек», розташованому в анексованому Криму.

Спікер МЗС Георгій Тихий у коментарі Суспільному мовнику зазначив, що ці поїздки є приватними і не відображають позиції урядів країн ЄС.

Втім, у відомстві нагадали, що в’їзд на окуповані території без проходження українських пунктів пропуску є незаконним.

«Відправляючи своїх дітей відпочивати поруч із російськими окупантами, громадяни країн ЄС мають усвідомлювати, що Росія обов’язково зробить їхніх синів та дочок знаряддями своєї державної пропаганди та виправдання загарбницької війни проти України. Саме це сталося нещодавно у Міжнародному дитячому центрі «Артек», – сказав Тихий.

МЗС України закликає громадян іноземних держав ретельно оцінювати ризики, пов’язані з поїздками їхніх дітей на окуповані території РФ. Українська сторона відзначає систематичність російської політики, яка включає порушення прав людини та створення небезпечних умов для життя та здоров’я дітей.

Раніше видання t-online повідомило, що діти з Німеччини, Франції та Фінляндії цього року протягом трьох тижнів перебували у таборі «Артек» в анексованому Криму. Як йдеться в матеріалі, у програмі російської влади з патріотичного виховання молоді взяли участь понад 3000 дітей та молоді з 60 країн світу, у тому числі і з трьох європейських держав.

Кримський табір «Артек» перебуває під санкціями Сполучених Штатів, Великої Британії та Євросоюзу.

Фіктивні діагнози в одеській МСЕК: організатора схеми взяли під варту із заставою – ДБР

Суд обрав запобіжний захід організатору схеми оформлення фіктивної інвалідності в одеській обласній медико-соціальній експертній комісії, повідомило Державне бюро розслідувань 31 жовтня.

«Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на два місяці організатору схеми встановлення фіктивної інвалідності військовозобов’язаним в одеському обласному МСЕК. Підозрюваний має можливість внести заставу у сумі 10 млн гривень», – йдеться в повідомленні.

ДБР нагадує, що 28 жовтня правоохоронці затримали лікаря «Одеської обласної клінічної лікарні», який залучив 12 лікарів міста та посадовців Одеського обласного МСЕК до надання «платних послуг» для уникнення мобілізації.

Лікарі надавали чоловікам неправдиві діагнози, на основі яких у МСЕК їм оформлювали інвалідність.

Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.

22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.

Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК.

«Укренерго»: вранці та ввечері в енергосистемі зберігається дефіцит потужності

Рівень споживання відповідає сезонним показникам, повідомляє оператор об’єднаної енергосистеми «Укренерго» вранці 31 жовтня.

За даними компанії, споживання на 9:30 сьогодні було на тому ж рівні, що й напередодні, 30 жовтня. Вчора добовий максимум споживання був зафіксований увечері і був на 1,2% вищим ніж у вівторок, 29 жовтня.

«У ранкові та вечірні години в енергосистемі зберігається дефіцит потужності. Будь ласка, користуйтесь потужними електроприладами з 9:00 до 15:00», – закликає «Укренерго».

Імпорт електоенергії протягом доби планується з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови, загальний обсяг – 9 542 мегават-годин.

Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.

Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.

У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG