Добряк: Покровськ може бути повністю заблокований для оборони. Людей просять евакуюватися
Покровськ на Донеччині може бути заблокований на вʼїзд і виїзд з метою оборони. Сили оборони зводять фортифікаційні споруди на околицях міста, повідомив начальник міської військової адміністрації Покровська Сергій Добряк в ефірі телемарафону 30 жовтня.
Згодом очільник МВА уточнив, що місто буде заблоковано частково, а не повністю, оскільки в місті вже побудовано декілька ешелонів, якими будуть перекриті деякі вулиці та мікрорайони Покровська.
Відомо, що російські війська наразі за 6 кілометрів від однієї з околиць Покровська, тому місцева влада просить жителів евакуюватися.
«Ми закликаємо людей виїжджати хоча б на зиму, тому що в мороз буде дуже важко... Опалювального сезону не буде, але будуть пункти обігріву», – зазначив він.
Добряк додав, що у місті все залишається 11900 жителів, із них 55 дітей. Однак інфраструктура міста зруйнована на 80%. У Покровській громаді вже понад місяць немає світла в шести населених пунктах і немає можливості його відновити.
«Може впасти один із флангів Гуляйполя»: чи готується російська армія наступати на Запоріжжя
Ситуація на Запорізькому напрямку фронту щотижня стає дедалі напруженою. Про це свідчать і звіти Генштабу, і новини які доходять з наближених до лінії зіткнення територій.
«У напрямку Кам'янського раніше могло бути на день 2-3 групи ДРГ, то зараз це вже десятки».
«Серйозно змінилася ситуації у напрямку Гуляйполя, через захоплення Вугледару, який був флангом для кількох напрямків».
Російська армія днями мала частковий успіх поблизу Левадного Запорізької області. Це сталося внаслідок масованих штурмових дій позицій український військових. Сили оборони проводили стабілізаційні заходи задля відновлення позицій, повідомив 27 жовтня речник Сил оборони півдня Владислав Волошин.
То чи є загроза наступу на Запоріжжя?
Запорізький напрямок у порівнянні з Донеччиною протягом цього року був зоною відносного затишшя, але зараз ситуація міняється, вважає військовий оглядач Богдан Мірошников
На прохання України Радбез ООН проведе засідання через розгортання військ КНДР – Кислиця
Рада Безпеки Організації обʼєднаних націй проведе засідання 30 жовтня через розгортання північнокорейських військових на фронті, повідомив в мережі Х постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.
«Сьогодні у звʼязку із зверненням України до швейцарського Головування Радбезу ООН відбудеться засідання Ради щодо розгортання північнокорейських військових – початок орієнтовно опісля 22:15 за Києвом», – йдеться у дописі.
Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Держдеп США: тренування військових КНДР у Росії порушує резолюції Радбезу ООН
Сполучені Штати вважають тренування північнокорейських солдатів у Росії прямим порушенням низки резолюцій Ради Безпеки ООН. Про це 29 жовтня заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер.
«Ми вважаємо, що тренування Росією солдатів КНДР із використанням зброї або пов’язаних з нею матеріалів є прямим порушенням резолюцій Ради Безпеки», – сказав він.
Читайте також: Запит на «Томагавки» був «конфіденційним» між Україною та Білим домом – Зеленський
Міллер також наголосив, що Росія і Північна Корея порушують ембарго ООН на постачання зброї, а також заборону на імпорт чи експорт, що може допомогти КНДР проводити ядерні випробування або запускати балістичні ракети.
Днями речник Державного департамента, що США проводять консультації з українською владою та союзниками щодо кроків у відповідь на залучення північнокорейських сил до війни на боці Росії.
Він також наголосив, що триває багатосторонній моніторинг санкцій проти Північної Кореї, і США готові використовувати механізм санкцій як щодо КНДР, так і щодо Росії.
Читайте також: FT: військові КНДР перебувають за 50 кілометрів від кордону з Україною
Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
ОВА: війська РФ обстріляли Купʼянськ на Харківщині, поранено двох поліцейських та місцеву жительку
Російські війська обстріляли 30 жовтня місто Купʼянськ на Харківщині з реактивних систем залпового вогню. Унаслідок обстрілу поранено трьох людей, повідомила обласна військова адміністрація.
«Внаслідок ворожого обстрілу було пошкоджено службове авто поліції. Двоє правоохоронців отримали поранення. Також постраждала 57-річна цивільна жінка. Постраждалу було госпіталізовано до медичного закладу, де їй надається необхідна медична допомога», – йдеться у дописі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
СБУ: у Харкові затримали вченого, який допомагав Росії вдосконалювати «Шахеди»
Служба безпеки України повідомила 30 жовтня про затримання харків’янина, який допомагав Росії вдосконалювати дрони-камікадзе типу Shahed.
За повідомленням, фігурант – 72-річний учений-механік, який на замовлення російської сторони розробляв креслення для удосконалення «Шахедів». Зокрема, він працював над модернізацією двигунів та катапультних установок.
СБУ стверджує, що він дистанційно передавав технологічні розробки своєму знайомому – генеральному директору одного із російських машинобудівних заводів. Цей завод виробляє агрегати для безпілотників і з 2023 року співпрацює із компанією, яка займається виробництвом «Шахедів» під маркуванням «Герань-2» у РФ.
Читайте також: Влада: через російський удар у Харкові пошкоджена будівля Держпрому (фото)
Як зазначає служба, підозрюваний спілкувався з представниками Росії електронною поштою та месенджером, а співпрацю маскував «під виглядом підготовки наукових праць у галузі БпЛА».
«Вчений залучив до проєктних робіт свого колишнього студента, який на початку повномасштабної війни втік з Харківщини до РФ. Там він влаштувався до московського технологічного університету, в якому займається розробкою дронів для збройних сил РФ», – йдеться в повідомленні.
Харківського науковця затримали за місцем проживання в обласному центрі. Йому повідомили про підозру в пособництві державі-агресору. Він перебуває під вартою, в разі визнання винним йому загрожує 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Читайте також:СБУ заявляє про затримання «агента, який допомагав бомбардувати Вовчанськ»
Також СБУ планує заочно повідомити про підозру його колишньому студенту.
Російські війська регулярно атакують Харківську область, в тому числі обласний центр. Крім того, армія РФ фактично щодня застосовує дрони типу Shahed для атак на всі регіони України.
Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.
Запит на «Томагавки» був «конфіденційним» між Україною та Білим домом – Зеленський
Надання Україні далекобійної зброї для ударів по військових цілях у Росії було б превентивним кроком, сказав президент Володимир Зеленський – про це він заявив у інтерв’ю журналістам країн Північної Європи у Рейк’явіку, оприлюдненому 30 жовтня.
Таким чином він відповів на питання про те, яку реакцію хотів би бачити від Заходу після повідомлень про відправку військ КНДР до України.
Зеленський розкритикував повідомлення в медіа про конфіденційну частину плану перемоги:
«Коли багато країн почали підтримувати план перемоги – ви бачите, що відбувається зараз у медіа. Вони кажуть, що Україна хотіла отримати багато ракет на кшталт «томагавків». Але це була конфіденційна інформація між Україною та Білим домом. Як розуміти ці повідомлення? Це означає, що між партнерами немає нічого конфіденційного».
Читайте також: Єрмак обговорив із Блінкеном ситуацію на фронті і заморожені активи Росії
Він також зазначив, що деякі країни називають надання такої зброї та дозвіл використовувати її для ударів по Росії «перетином червоних ліній», який може призвести до ескалації.
«Вибачте, але мені здається, війська КНДР – це ескалація, і не з нашого боку, а з боку Росії. І в нас немає можливостей зупинити, зокрема, північнокорейських солдатів, поки вони на території Росії. Це означає, що ми можемо захищати свою землю лише тоді, коли вони її руйнуватимуть», – сказав він.
Водночас, за словами президента, до початку повномасштабної війни країни світу вдавалися до превентивних кроків. Він не уточнив, про які саме країни йдеться. Україна, зокрема, отримувала військову допомогу від партнерів протягом 2021 року.
Напередодні американське видання The New York Times повідомило з посиланням на неназваного представника адміністрації США, що в засекреченій частині плану перемоги Володимир Зеленський просить у США крилаті ракети «Томагавк» дальністю 2,5 тисячі кілометрів.
Читайте також: «Мусимо перемогти у Східній Європі, щоб потім не воювати на півночі»: за чим поїхав Зеленський до Ісландії
За даними медіа, це пропозиція України з «пакету неядерного стримування». Співрозмовник NYT назвав прохання Зеленського «абсолютно нездійсненним».
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.
Перед цим Зеленський перебував з візитом у США, де він обговорив план перемоги з президентом США Джо Байденом та кандидатами в президенти Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.
«Томагавк» – американські високоточні багатоцільові дозвукові крилаті ракети великої дальності. Ракета може виконувати широкий спектр бойових завдань. Замість стандартної бойової частини (ядерної чи конвенційної) ракета може виконувати функцію носія касетних боєприпасів для ураження розосереджених групових цілей.
Удар по «університету Путіна» у Чечні. Атака України чи підпільна боротьба на Кавказі?
Вранці 29 жовтня в чеченському Гудермесі спалахнув дах однієї із будівель на території «російського університету спецназу» (або «університету Путіна») – найбільшої бази в країні з підготовки найманців на війну проти України. Як заявив глава республіки Рамзан Кадиров, це результат першої атаки безпілотників на регіон, проте в офіційному зведенні Міноборони Росії за цей день цей удар не згадується.
За словами політика, будівля пустувала, тому ніхто не постраждав, але вже надвечір він змінив свою версію – через атаку нібито загинули українські військовополонені. Наскільки правдоподібними є слова Кадирова і які існують версії події, розбиралася редакція проєктуРадіо Свобода Кавказ.Реалії.
Прокудін: через російський обстріл загинув житель Херсонщини
Цивільний загинув через російський обстріл села Микільське Дар’ївської громади на Херсонщині, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
За його даними, армія РФ обстріляла село близько 10:30 30 жовтня.
«Ворожий обстріл обірвав життя 38-річного чоловіка. Мої співчуття рідним загиблого», – написав Прокудін.
Раніше голова Херсонської міської військової адміністрації Роман Мрочко повідомив про поранення 50-річої жінки з Приозерного. Її госпіталізували з контузією, вибуховою та закритою черепно-мозковою травмами внаслідок російського обстрілу селища.
Внаслідок російських атак за попередню добу, за даними обласної влади, загинули троє людей, ще 15 зазнали поранень.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Словацький прем’єр Фіцо хоче до Москви 9 травня і повторює наратив Путіна про війну
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо дав інтерв’ю програмі російського телебачення «60 хвилин», яку веде пропагандистка Ольга Скабєєва. Серед іншого, він заявив, що прагне відвідати Москву 9 травня, коли в РФ відзначатиметься 80-та річниця перемоги над нацистською Німеччиною в Другій світовій війні.
«Я вважатиму за честь приїхати до Москви для участі у святкуванні 80-річчя завершення Другої світової війни і насамперед перемоги над фашизмом. Я відчуваю, що це мій особистий обов’язок», – зазначив словацький прем’єр (Фіцо помиляється – у травні 1945 року Друга світова війна завершилася лише в Європі, натомість в Азії й на Тихому океані вона тривала до 2 вересня – ред.).
Говорячи про війну в Україні, Фіцо повторив наратив, який просуває російський лідер Володимир Путін. Прем’єр-міністр Словаччини каже, що «у квітні 2022 року на столі лежали реальні домовленості, які могли б негайно покласти край війні».
Фіцо і Путін говорять про так звані стамбульські угоди 2022 року. Повна назва проєкту документа – «Договір про постійний нейтралітет та безпеку України».
Президент РФ твердить, що договір «парафували глави делегацій» і що на його основі мають укладатися будь-які наступні угоди. Член української делегації Михайло Подоляк, навпаки, заявляв, що документ не було підписано та парафовано, оскільки це прерогатива МЗС.
За твердженнями, які інший союзник Путіна, угорський прем’єр Віктор Орбан на початку липня 2024 року висловив у листі керівництву ЄС, російський лідер досі вважає стамбульський документ актуальним, і особливо посилається на його п’ятий пункт, в якому «конкретизуються міжнародні гарантії безпеки, які будуть надані Україні».
Про зміст п’ятого пункту, про який Путін розповідав Орбану, можна дізнатися із публікації газети The New York Times. У ньому йдеться про те, що в разі нападу на Україну, яка перебуває в нейтральному статусі, держави-гаранти надавали б їй допомогу. Російська сторона наполягала на тому, щоб кожна з держав-гарантів (включно з Росією) мала право вето на цю військову допомогу. Україна із цим не погодилася.
Кремль заперечує переговори з Україною щодо відмови від атак по енергетичній інфраструктурі
Речник президента РФ Дмитро Пєсков заперечує, що Москва та Київ ведуть переговори про обопільне припинення ударів по об’єктах енергетичної інфраструктури, повідомляє «Інтерфакс».
«Зараз дуже багато вкидань, які не мають жодного стосунку до реалій. Навіть найбільші видання не гребують тим, ці вкидання здійснюють, ось такі публікації випускають», – сказав Пєсков.
Видання Financial Times 29 жовтня написало, що Москва та Київ ведуть «попередні обговорення» про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі за посередництва Катару. Газета наголошувала, що йдеться про «дуже ранні обговорення щодо потенційного відновлення (переговорів)».
За інформацією The Washington Post, Росія та Україна ще в серпні 2024 року планували направити до Катару делегації для початку переговорів про відмову від ударів по енергетичних об’єктах, проте їх було зірвано через наступ ЗСУ в Курській області.
«Мирна Росія існує» – в Берліні лідери російської опозиції організовують марш
Російські політики-вигнанці Ілля Яшин, Володимир Кара-Мурза та Юлія Навальна мають намір провести в Берліні демонстрацію проти війни, яку їхня країна веде проти України.
«Разом з Юлією Навальною та Володимиром Кара-Мурзою ми оголошуємо про проведення великої антивоєнної демонстрації у Берліні 17 листопада. Це буде марш із вимогою вивести російські війська з України, судити Володимира Путіна як воєнного злочинця та звільнити всіх політв’язнів», – написав Яшин у своїх соцмережах.
Політик, звільнений з ув’язнення в РФ у межах масштабного обміну в’язнями із Заходом 1 серпня, зазначив, що в Росії зараз немає можливості проводити легальні акції протесту – «людей там жорстоко б’ють і садять на величезні терміни». «Але ми все ще можемо показати, що мирна, вільна та цивілізована Росія існує. Ми існуємо, ми не мовчимо, і ми діємо разом», – заявив Яшин.
Удова загиблого за ґратами в РФ Олексія Навального Юлія опублікувала відео, в якому вона разом із Яшиним та Кара-Мурзою закликає брати участь в акції у Берліні. «Цією акцією ми хочемо не лише консолідувати демократичні та антивоєнні сили, а й підтримати наших співгромадян у Росії, які перебувають у заручниках у путінського режиму», – йдеться в підписі до відео.
Минулого тижня депутат Бундестагу від партії ХДС Родеріх Кізеветтер в інтерв’ю газеті Bild розкритикував позицію Юлії Навальної щодо російсько-української війни, яку Навальна висловила в інтерв’ю виданню Die Zeit. На думку Кізеветтера, Навальна не має співчуття до українських жертв війни, оскільки вона не розуміє законного права України на самооборону, яке «явно дозволяє та підтримує військовий наступ України на російську територію». На думку Кізеветтера, Навальна є «партнером, який не заслуговує на довіру, для відповідальної політики в рамках міжнародного права», а скоріше виступає «адвокатом імперських претензій Росії».
Приводом для реакції депутата Бундестагу стали висловлювання Навальної щодо того, як вона оцінює українську операцію в Курській області РФ. На її думку, ця ситуація «має дві сторони», і такі атаки можуть ще більше згуртувати російський народ і зміцнити владу лідера РФ Володимира Путіна. На запитання, чи вважає вона постачання зброї Україні правильним, Навальна сказала, що на це складно відповісти. «Бомби вражають і росіян», – відзначила вона. Війну російська політикиня у вигнанні вважає «війною Путіна». Водночас вона додала, що Росії колись доведеться вибачитися перед Україною.
Україна виконала всі невиконані кроки, визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року. Про це сказано в оновленому звіті щодо розширення, який планують оприлюднити пізніше 30 жовтня. Документ, підготовлений виконавчим органом Євросоюзу, опинився в розпорядженні Радіо Свобода.
«Україна продовжувала заохочувати доброчесність і заслуги в судовій системі, а також зміцнювати антикорупційну інституційну базу та нарощувати результати правозастосування в справах про корупцію на високому рівні», – сказано у звіті.
Позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин, на яких наполягала, зокрема, Угорщина.
«Україна також переглянула своє законодавство щодо захисту прав осіб, які належать до національних меншин. Обмеження основних прав, пов’язані з воєнним станом, залишаються загалом пропорційними», – зауважує Єврокомісія.
Водночас у висновках сказано, що, попри прогрес у фундаментальних реформах, «потрібні подальші зусилля».
«Україні слід продовжувати зосереджуватись на подальшому створенні надійного досвіду правоохоронної діяльності у справах про корупцію на високому рівні… також посилити боротьбу з організованою злочинністю», – рекомендується в документі.
Слід також, сказано у звіті Єврокомісії, працювати над подальшим застосуванням оновленого законодавства щодо прав нацменшин у тісній кооперації з ними. У Єврокомісії наголошують і на необхідності вдосконалювати реформи в галузі державного управління та децентралізації.
«Заходи з підтримки ремонту та реконструкції інфраструктури будуть ключовими для повного відновлення економіки, особливо в енергетичному секторі, який потребує подальшої децентралізації та поліпшення управління», – йдеться у документі.
Скринінг українського законодавства на відповідність європейському, як сказано, «просувається гладко». Єврокомісія відзначає ратифікацію Україною Римського статуту й наголошує на необхідності привести у відповідність національне законодавство.
«Якщо Україна виконає всі умови, комісія з нетерпінням чекає на відкриття переговорів щодо кластерів (переговорних розділів – ред.), починаючи з основ, якнайшвидше у 2025 році», – такими словами завершується оцінка прогресу України.
Виконавчий орган ЄС регулярно інформує про стан переговорів із кандидатами на членство, включаючи Україну, Молдову, Грузію, Туреччину та країни Західних Балкан.
Європейська рада у грудні минулого року вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу. Статус кандидата на вступ до Європейського союзу країни отримали у червні 2022 року.
Єрмак обговорив із Блінкеном ситуацію на фронті і заморожені активи Росії
Голова Офісу президента Андрій Єрмак зустрівся у Вашингтоні з державним секретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном, повідомляє пресслужба ОП 30 жовтня.
За повідомленням, сторони обговорили «план перемоги, ситуацію на фронті та заморожені російські активи».
«Серед інших актуальних питань – подальше зміцнення потенціалу України для захисту від російської агресії, посилення санаційного режиму та залучення дипломатичних зусиль Сполучених Штатів до реалізації Формули миру заради відновлення справедливого миру для нашої країни», – повідомляє ОП.
Крім того, під час зустрічі говорили про рух України до членства в НАТО та «відповідні кроки» для цього, а також підтримку США енергетичної системи України, зокрема, захист об’єктів критичної інфраструктури.
Раніше Блінкен повідомив про зустріч із Єрмаком, щоб обговорити «військову та економічну допомогу США та тривалі дипломатичні зусилля з підтримки України».
Президент України Володимир Зеленський на засіданні Верховної Ради 16 жовтня представив пункти пропонованого ним «плану перемоги» України у війні з Росією. Він складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. За словами президента, першим пунктом є запрошення України до НАТО.
Перед цим Зеленський перебував з візитом у США, де він обговорив план перемоги з президентом США Джо Байденом та кандидатами в президенти Камалою Гарріс та Дональдом Трампом.
Умєров: військові після служби матимуть повертати лише бронежилет і каску
Міністерство оборони спростило звітування за майно для військових, повідомив голова відомства Рустем Умєров 30 жовтня.
«Відтепер лише бронежилет і каска мають бути повернені після служби. Спальники, каремати, фляги та інші речі залишатимуться у бійців. Їм більше не доведеться думати про їх здачу», – написав він у своєму фейсбуці.
Міністр уточнив, що відповідні зміни передбачатиме наказ Міноборони.
«Цих змін дуже чекали наші воїни. Вони мають фокусуватися на бойових завданнях, а нове обмундирування ми завжди надамо», – додав він.
У жовтні 2023 року міністр оборони повідомив про спрощення процедури списання військового майна, втраченого під час бойових дій. Зміни мають скоротити процес до двох-трьох тижнів.
Відтепер для списання достатньо лише два документи, заявили у відомстві: акт про проведення пуску у ході бойових дій та акт якісного технічного стану.
Обласна влада: російська армія 16 разів обстріляла Сумщину, двоє людей поранені
Російські війська здійснили 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області за попередню добу, повідомила обласна військова адміністрація.
У регіоні зафіксували 31 вибух у Хотінській, Юнаківській, Миропільській, Андріяшівській громаді.
За даними ОВА, російські війська застосовували ствольну артилерію, керовані авіаційні бомби, ракети та безпілотники типу «Герань».
Внаслідок обстрілів двоє людей зазнали поранень:
«Хотінська громада: росіяни вдарили зі ствольної артилерії (3 вибухи), КАБами (2 вибухи), здійснили ракетний удар (3 вибухи). Внаслідок ракетного удару поранення отримали 2 цивільні особи, пошкоджені 2 житлові будинки та легкові автомобілі».
Російські війська регулярно обстрілюють прикордонні райони Сумської області. Днями внаслідок атак у регіоні запроваджували аварійні відключення світла.
«Травми виявилися занадто тяжкими» – Лисак повідомив про другу жертву обстрілу Кривого Рогу
У лікарні помер чоловік, який зазнав тяжких травм під час обстрілу Кривого Рогу ввечері 28 жовтня, повідомив зранку 30 жовтня голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
«Медики зробили максимум. Втім, травми виявилися занадто тяжкими. Таким чином, та атака росіян забрала два життя», – написав Лисак у телеграмі.
Раніше місцева влада повідомляла, що число постраждалих у Кривому Розі зросло до 15, в лікарні перебували восьмеро з них.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
«План Трампа» про завершення війни в Україні: чи існує він? І в чому конкретно полягає?
Менш як тиждень залишилося до президентських виборів у США. Якщо Дональд Трамп повернеться до Овального кабінету, він діятиме із запаморочливою швидкістю, щоб закінчити війни в Україні та на Близькому Сході, пише Financial Times. Журналісти видання поговорили із радниками та прихильниками 45-го президента США, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки.