У Києві вночі внаслідок падіння уламків БпЛА постраждали дев’ятеро людей – КМВА
Київ уночі 30 жовтня зазнав чергової атаки російських безпілотників, унаслідок якої є потерпілі, повідомила Київська міська військова адміністрація.
«У Києві зафіксовано падіння уламків у Соломʼянському районі. У багатоповерховому житловому будинку виникла пожежа в кількох помешканнях. З будинку було евакуйовано 18 людей. Постраждало 9 осіб, серед яких одна дитина», – ідеться в повідомленні.
«За іншою адресою в цьому районі, в адміністративній будівлі виникло займання, згодом відбулася розгерметизація газорегуляторного пункту (вже усунено). Пожежу ліквідовано. Без постраждалих», – додали в КМВА.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Повітряні сили ЗСУ попереджають про рух кількох груп БПЛА
Повітряні сили ЗСУ попереджають про рух кількох груп безпілотників, запущених російськими військами.
За даними ЗСУ, в українському повітряному просторі зафіксовані нові групи ударних БПЛА з півночі та півдня Сумської області – прямують на захід.
Також група «Шахедів» курсує із Харківської області на Дніпропетровщину, дрони у Полтавській області рухаються у південно-західному напрямку.
Перед цим Повітряні сили ЗСУ попереджали про групу БПЛА, яка рухалася з південного напрямку через Запорізьку область.
Нині повітряна тривога оголошена у Полтавській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Донецькій областях.
За даними Повітряних сил ЗСУ, у ніч на 29 жовтня сили РФ завдалиудару балістичною ракетою «Іскандер-М» по місту Кривий Ріг із Криму, а також атакували територію України 48 ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу із напрямків російських міст Орел і Курськ.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Україна може використовувати зброю США для захисту від загроз – Пентагон про удари по військах КНДР
Україна може використовувати зброю, надану США, для захисту від загроз, які походять або з-за кордону, або зсередини, заявив речник Міноборони США Патрік Райдер, коментуючи запитання щодо використання американської зброї для обстрілу північнокорейських військ.
«Що стосується використання зброї, то, перш за все, я хотів би підкреслити, що зброя і можливості, які США та інші міжнародні партнери надали Україні, є українською зброєю і українськими можливостями. І ми дуже чітко дали зрозуміти, що Україна здатна використовувати ці можливості для захисту своєї суверенної території від загроз, які походять або з-за кордону, або зсередини української території», – сказав він на брифінгу.
Райдер також додав, що Пентагон занепокоєним тим, що РФ має намір використати сили КНДР в бойових діях проти українців або принаймні підтримати бойові дії проти українців в Курській області.
Президент США Джо Байден заявив у вівторок, що Україна повинна завдати удару у відповідь, якщо північнокорейські війська перетнуть кордон України, повідомляє Reuters.
Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.
Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і
Росія: у Желєзногорську Курської області виникла пожежа, у соцмережах пишуть – після атаки БПЛА
У місті Желєзногорськ Курської області Росії виникла пожежа після атаки безпілотників, пишуть телеграм-канали ASTRA і Baza.
Baza з посиланням на місцевих жителів пише, що після падіння почалася пожежа в районі Ейфелевої вежі (це місцева зменшена копія паризької Ейфелевої вежі). За попередніми даними, ніхто не постраждав. Горять рослинність та споруди у парку.
Про інші ймовірні наслідки у соцмережах не пишуть.
Місцева влада про пожежу не повідомляє. Однак раніше губернатор Курської області РФ Андрій Смирнов попереджав про небезпеку атаки БПЛА і ймовірну роботу російської ППО.
На початку січня місто Желєзногорськ, населення якого становить близько 100 тисяч людей,залишилося без електрики і теплопостачання. За твердженням місцевої влади, це сталося після того, як унаслідок повітряної атаки ЗСУ була пошкоджена електрична підстанція.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські регіони регулярно зазнають обстрілів й атак безпілотників. Міноборони Росії звітує про збиті ракети і дрони над територією Росії. Київ ці повідомлення переважно не коментує.
Україна і Росія ведуть попередні переговори про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі одна одної, повідомляють видання Financial Times з посиланням на людей, знайомих з цим питанням.
Київ прагне відновити переговори за посередництва Катару, які були близькі до угоди в серпні, але були зірвані вторгненням України в Курську область РФ, повідомили джерела видання, серед яких були і високопоставлені українські чиновники.
«Є дуже ранні переговори про потенційний перезапуск чогось. Зараз ведуться переговори щодо енергетичних об’єктів», – сказав дипломат, який поінформував про переговори.
За словами високопоставленого українського чиновника, Москва і Київ вже знизили частоту атак на енергетичну інфраструктуру один одного в останні тижні в рамках домовленостей, досягнутих їхніми розвідувальними службами.
Але Путін навряд чи погодиться на угоду, поки російські війська не витіснять українські війська з Курської області, стверджує колишній високопоставлений кремлівський чиновник, поінформований про переговори.
За словами високопоставленого українського чиновника, Україна, тим не менш, планує продовжувати завдавати ударів по цілях, включаючи нафтопереробні заводи, щоб примусити Росію до переговорів.
За винятком можливостей дальнього удару, які дозволяють Києву вражати енергетичні об'єкти і військові об'єкти на території Росії, «у нас не так багато важелів для того, щоб [змусити росіян] до переговорів».
Ні українська, ні російська сторона офіційно не коментували це повідомлення.
За даними джерел видання, інші спроби укласти угоду також зазнали невдачі в минулому.
У серпні американське видання The Washington Post писало, що Україна і РФ мали відправити делегації до Дохи (Катар) у серпні для переговорів щодо угоди про припинення ударів по енергетичній інфраструктурі з обох боків, але переговори зірвала операція в Курській області.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
Від початку 2024 року російські НПЗ регулярно зазнають атак українських безпілотників. На деяких заводах вийшли з ладу установки первинної переробки нафти, які вимагали ремонту. Проте вже у квітні Росія змогла частково відновити потужності ключових нафтопереробних заводів.
Президент України Володимир Зеленський називав атаки на НПЗ відповіддю на удари російських військ по енергетиці України.
На тлі повідомлень про війська КНДР на Курщині до Росії з візитом прибула представниця Пхеньяна
Міністр закордонних справ Північної Кореї Цой Сон Хі відвідує Росію вдруге цього року, вона прибула до східного портового міста Владивосток у вівторок перед тим, як вирушити до Москви, повідомило російське державне інформаційне агентство ТАСС.
Візит відбувся на тлі повідомлень про те, що тисячі північнокорейських військовослужбовців направляються до кордону Росії з Україною.
Повідомляється, що цей візит спрямований на просування стратегічної співпраці, про яку домовилися президент Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, на відміну від попереднього разу, під час візиту Цой Сон Хі до Москви в середу не заплановано її зустрічі з Путіним.
Пхеньян не уточнював мету візиту. Однак на закритих слуханнях у парламенті Південної Кореї розвідувальне агентство заявило, що Цой Сон Хі може брати участь у дискусіях на високому рівні щодо відправки додаткових військ до Росії та переговорів про те, що КНДР отримає натомість, пише АР з посиланням на законодавця Лі Сон Квена, який був присутній на зустрічі.
Днями Пентагон заявив, що КНДР направила близько 10 000 солдатів для навчання на сході Росії, що, ймовірно, посилить російські сили поблизу України протягом наступних кількох тижнів. 29 жовтня у Міноборони США підтвердили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, а «невелика кількість» вже там.
У Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.
Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».
Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.
Брехт: ця зима буде однією з найважчих, «Укренерго» готується до кількох можливих сценаріїв
Зима 2024-2025 буде однією з найважчих за попередні роки, у компанії «Укренерго» готуються до кількох можливих сценаріїв проходження цієї зими. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів виконувач обов’язків голови «Укренерго» Олексій Брехт.
«Три варіанти, які в тому числі враховують найгірший сценарій – продовження масованих обстрілів інфраструктури, передавальної мережі, об’єктів генерації і так далі», – розповів Брехт.
За його словами, найгірший сценарій проходження зими, який розглядають, – продовження масованих атак Росії по об’єктах генерації.
«За цього сценарію, при наявності того обсягу імпорту електричної енергії, який ми маємо вже сьогодні, ми можемо мати обмеження потужності електричної енергії в критичні, холодні дні, величиною до двох черг графіків відключень, не більше. Тобто до 8 годин», — додав очільник «Укренерго».
Раніше міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що Україна здатна пройти зиму 2024-2025 років без відключень електроенергії, якщо силам РФ не вдасться зруйнувати вцілілі після попередніх атак обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури.
Тим часом, у нещодавньому звіті ООН ймовірну тривалість відключень світла взимку оцінили від чотирьох до 18 годин на добу.
У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.
Нині в Україні не діють графіки відключення світла, як це було влітку, але з наближенням зими у Міненерго нагадують, що раціональне споживання допоможе енергетикам тримати енергосистему збалансованою.
За даними Міненерго, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.
ОВА: через російський обстріл села на Харківщині постраждали двоє людей
Російські війська обстріляли село Безруки на Харківщині, попередньо – двоє людей постраждали, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«Близько 22:30 окупанти вдарили по с. Безруки Дергачівської громади. Пошкоджено приватний будинок. Огляд місця влучання триває», – написав він у телеграмі.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.
Le Monde: пересування Путіна відстежили за допомогою спортивного застосунку його охоронців
Журналісти французького видання Le Monde змогли відстежити пересування шести співробітників Федеральної служби охорони, які відповідають за безпеку російського президента Володимира Путіна, за допомогою спортивної програми Strava, яка фіксує, зокрема, місце заняття спортом.
Співробітники ФСО, які мають публічні акаунти в Strava, публікували інформацію про свої пробіжки у вересні 2023 року в Благовіщенську, неподалік якого Володимир Путін зустрічався з лідером КНДР Кім Чен Ином. Подробиці цієї зустрічі трималися у секреті. За кілька днів до зустрічі охоронець Путіна опублікував дані про свою пробіжку у Благовіщенську. Зустріч пройшла неподалік цього міста – на космодромі Східний.
Також охоронці Путіна з 2019 року регулярно займалися спортом біля палацу в Геленджику, про який у своєму розслідуванні повідомляв фонд Олексія Навального. Як пишуть журналісти, це може говорити про те, що Путін справді відвідував палац, володіння яким він заперечує.
4 серпня 2021 року співробітник ФСО здійснив пробіжку навколо секретної дачі Путіна в Карелії, розташованій на березі Ладозького озера. Пробіжка розпочалася та закінчилася в ангарі, пишуть журналісти.
Подібні випадки також виявлено серед охоронців президента Франції Емманюеля Макрона та президента США Джо Байдена. Загалом, за даними розслідування Le Monde, додатком користувалися 12 співробітників служби безпеки Макрона та 26 агентів Секретної служби США, які охороняють не лише Байдена, а й інших відомих політиків, включаючи Камалу Харріс та Дональда Трампа.
Генштаб ЗСУ: найбільше атак армії РФ зафіксовано на Курахівському і Купʼянському напрямках
Російська армія зосереджує основні наступальні зусилля на Куп’янському та Курахівському напрямках. Окрім того, сили РФ активно атакують на Сіверському та Покровському напрямках, йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 29 жовтня.
«Основні зусилля ворог і далі прикладає на Курахівському напрямку. Загарбники на цей час доби зробили 42 спроби просунутись вперед. 10 атак продовжуються. В основному бої тривають біля населених пунктів Новоселидівка, Новодмитрівка, Максимільянівка, Дальнє, Антонівка, Катеринівка, Берестки, Іллінка та Трудове. Втрати окупантів на даний час склали близько 100 осіб вбити та пораненими», – вказано у повідомленні.
За даними штабу, 22 рази російська армія атакувала на Куп’янському напрямку поблизу Синьківки, Колісниківки, Загризового, Голубівки, Степової Новоселівки, Новоосинового, Берестового, Богуславки та Лозової.
«На Покровському напрямку впродовж цієї доби, агресор 20 разів атакував наші позиції. В районах населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Новогродівка, Крутий Яр, Селидове та Вишневе. П’ять боєзіткнень тривають досі. При цьому втрати окупантів, за наявною інформацією на даний час склали 220 осіб вбитими та пораненими», – кажуть у ЗСУ.
Також, за даними Генштабу, сили РФ наступали на Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському і Придніпровському напрямках.
Загалом від початку доби відбулося 158 бойових зіткнень.
За даними очільник Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, на Купʼянському напрямку Харківської області ситуація постійно змінюється – російські війська наближалися до міста на чотири кілометри. У регіоні триває примусова евакуація громадян.
FT: Єврокомісія завтра представить звіт щодо прогресу України на шляху до ЄС
Європейська комісія завтра, 30 жовтня, оцінить прогрес країн-претендентів на вступ до блоку.
Як пише видання Financial Times з посиланням на людей, знайомих із змістом, у звіті комісії буде відзначено прогрес у кількох випадках, включаючи Україну та Молдову, без офіційної рекомендації щодо просування їх у процесі вступу до ЄС.
Зазначається, що Україна та Молдова зробили найсильніші кроки до членства в ЄС.
Комісія поки не рекомендуватиме конкретні дії щодо поточного стану в Грузії. Днями представник Єврокомісії закликали владу в Тбілісі «швидко, прозоро та незалежно розслідувати» порушення на виборах.
Міністри 13 країн-членів, включаючи Францію, Німеччину та Нідерланди, підписали вчора заяву, в якій говориться, що виборчі «порушення» були «несумісними зі стандартами, які очікуються від кандидата» в ЄС.
Волошин: на півдні війська РФ зосередили 200 тисяч військових. Посилюють наступ біля Левадного
На півдні України російська армія зосередила близько 200 тисяч військових, включи окупаційні війська в Криму, розповів 29 жовтня речник Сил оборони півдня Владислава Волошина в ефірі телемарафону.
На кожному з напрямків на півдні російська армія, за його словами, розподіляє свої сили відповідно до того, де нарощує свої зусилля, а де тримає оборону.
«Наразі ворог не створив, як повідомляє наша розвідка, наступальних угрупувань, як повідомляє наша розвідка, проте на декількох відтинках він створює додаткові штурмові групи для ведення штурмових дій малими силами піхоти», – зазначив речник.
Волошин наголосив, що на деяких напрямках російські війська готуються до наступальних дій невеликими штурмовими групами з використанням бронетехніки, зокрема біля Левадного на Донеччині.
Речник розповів, що зараз Сили оборони України проводять стабілізаційну операцію, щоб вирівняти положення біля Левадного. Він додав, що село розташоване на шляху до населеного пункту Велика Новосілка, яке є важливим вузлом біля Донецької області та перебуває неподалік кордону з Дніпропетровщиною.
27 жовтня аналітики проєкту DeepState повідомляли, що російські війська окупували Левадне.
У Пентагоні підтвердили присутність «невеликої кількості» військ КНДР на Курщині
У Пентагоні заявили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, невелика кількість вже там.
Як заявив речник Міноборони США Патрік Райдер, початкові ознаки вказують на те, що Росія може використати їх у ролі піхоти проти українських військ.
«Ми, як і раніше, стурбовані тим, що Росія має намір використовувати цих солдатів у бою або для підтримки бойових дій проти українських військ у Курській області», – заявив він на брифінгу.
Водночас речник Пентагону не зміг підтвердити повідомлення про те, що північнокорейські війська перебувають на території України.
Раніше СNN з посиланням на двох представників західної розвідки повідомляв, що невелика кількість північнокорейських військ вже перебуває в Україні, офіційні особи очікують, що ця кількість зросте.
ОВА: кількість постраждалих у Кривому Розі зросла до 15, одна людина у тяжкому стані
У Кривому Розі на Дніпропетровщині цілий день тривала ліквідація наслідків російської ракетної атаки. Кількість постраждалих зросла до 15, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За даними голови ОВА, вісім постраждалих у лікарні, одна людина у тяжкому стані.
Ввечері 28 жовтня російські війська завдали ударів по Кривому Рогу. За даними місцевої влади, внаслідок обстрілів у Кривому Розі загинула людина. Раніше було відомо про 12 поранених.
Ще одне поранення на ще одній війні: як обстріл «повернув» киянина у спогади про Другу світову
Київ уночі 29 жовтня учергове зазнав атаки російських безпілотників: уламки дрона Shahed спричинили займання кількох автівок, а також пожежі у торгівельному приміщенні і житловій багатоповерхівці. Поранення отримав один із її мешканців – 88-річний Юрій Анатолійович. Вже вдруге у своєму житті чоловік зазнає фізичної травми від війни – у 1943-му, коли йому було 7 років, він постраждав через вибух гранати. Цього разу від серйозних наслідків, каже Юрій Анатолійович, його врятувала ковдра та штори.
Історія та свідчення пораненого киянина – в фоторепортажі Радіо Свобода.
ОВА: кількість постраждалих у Кривому Розі зросла до 15, одна людина у тяжкому стані
У Кривому Розі на Дніпропетровщині цілий день тривала ліквідація наслідків російської ракетної атаки. Кількість постраждалих зросла до 15, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За даними голови ОВА, вісім постраждалих у лікарні, одна людина у тяжкому стані.
Ввечері 28 жовтня російські війська завдали ударів по Кривому Рогу. За даними місцевої влади, внаслідок обстрілів у Кривому Розі загинула людина. Раніше було відомо про 12 поранених.
ЗМІ: глава МЗС Угорщини їде до Білорусі для участі у саміті безпеки
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто цього тижня виступить на Мінській конференції з євразійської безпеки в Білорусі.
Як пише видання Politico, Сійярто 31 жовтня як доповідач приєднається до інших учасників, включаючи свого російського колегу Сергія Лаврова і навіть міністра закордонних справ Сирії Бассама Саббага.
«Захід буде використано як можливість обговорити та окреслити перспективні контури майбутньої євразійської безпеки, майбутньої безпеки нашого регіону», – сказав державному інформаційному агентству Белта речник МЗС Білорусі.
У конференції також візьмуть участь генсеки таких організацій як ОДКБ і СНД.
Зустріч у Білорусі слід розглядати як конкурента Мюнхенській конференції з безпеки.
Підтримати українців перед зимою – у бюджетному комітеті ВР пояснили ідею роздачі тисячі гривень
Ідея роздати українцям по тисячі гривень обґрунтована приходом «непростої» зими. Про це в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода Live» заявила народна депутатка України від «Слуги народу» і представниця комітету ВР з питань бюджету Леся Забуранна.
«Ця ідея виникла в період саме підготовки до опалювального сезону, до зими, і мотивація полягала в тому щоб напередодні такої доволі непростої зими підтримати українців» – сказала Забуранна.
Вона також зазначила, що неможливо було використати ці кошти на оборону України, оскільки їх джерело – міжнародна допомога, що має цілеспрямовано фінансувати цивільний сектор.
«Всі військові видатки, тобто всі гроші, які ми спрямовуємо на армію і оборону, можуть бути лише наші, внутрішні кошти. Тобто ті, які ми отримуємо в процесі формування доходів держави. Ми не можемо витрачати на війну жодної гривні саме іноземних запозичень... Коли ми збільшували податковий тиск, підвищуючи військовий збір і вводячи його для ФОПів, в першу чергу ми мали на меті збільшити доходи нашої держави, щоб задовільнити той дефіцит, який існує саме в секторі безпеки оборони і армії. І ми, на превеликий жаль, не можемо туди жодним чином спрямувати іноземну допомогу», – заявила Забуранна.
Усунути Путіна і закінчити війну – звільнений російський активіст Яшин розповів про цілі опозиції
Російський активіст Ілля Яшин, який був звільнений під час обміну полоненими між Росією і Заходом на початку серпня, заявив, що разом з колегами, зокрема Юлією Навальною і Володимиром Кара-Мурзою, працює над обʼєднанням росіян за кордоном з метою усунення президента Володимира Путіна від влади.
В інтервʼю виданню «Настоящее время» Яшин сказав, що зусилля будуть спрямовані на залучення великої кількості емігрантів, а також на те, щоб надихнути тих, хто все ще перебуває в Росії, на кампанію проти війни Кремля в Україні та проти керівництва країни.
«Я дуже сподіваюся, що нам вдасться створити неформальну, неструктуровану спільноту без єдиного лідера, міжнародний рух росіян-демократів, які виступають проти війни», – сказав він.
Яшин виступав проти обрання єдиного лідера опозиції, пояснюючи, що будь-яка спроба призначити такого лідера призведе до конфлікту в російській діаспорі за кордоном. Натомість, за його словами, слід працювати над конкретними, проєктами, які можуть обʼєднати різних опозиціонерів без створення формальної партійної структури.