Волошин: на півдні війська РФ зосередили 200 тисяч військових. Посилюють наступ біля Левадного
На півдні України російська армія зосередила близько 200 тисяч військових, включи окупаційні війська в Криму, розповів 29 жовтня речник Сил оборони півдня Владислава Волошина в ефірі телемарафону.
На кожному з напрямків на півдні російська армія, за його словами, розподіляє свої сили відповідно до того, де нарощує свої зусилля, а де тримає оборону.
«Наразі ворог не створив, як повідомляє наша розвідка, наступальних угрупувань, як повідомляє наша розвідка, проте на декількох відтинках він створює додаткові штурмові групи для ведення штурмових дій малими силами піхоти», – зазначив речник.
Волошин наголосив, що на деяких напрямках російські війська готуються до наступальних дій невеликими штурмовими групами з використанням бронетехніки, зокрема біля Левадного на Донеччині.
Речник розповів, що зараз Сили оборони України проводять стабілізаційну операцію, щоб вирівняти положення біля Левадного. Він додав, що село розташоване на шляху до населеного пункту Велика Новосілка, яке є важливим вузлом біля Донецької області та перебуває неподалік кордону з Дніпропетровщиною.
27 жовтня аналітики проєкту DeepState повідомляли, що російські війська окупували Левадне.
У Пентагоні підтвердили присутність «невеликої кількості» військ КНДР на Курщині
У Пентагоні заявили, що кілька тисяч північнокорейських військовослужбовців уже вирушили до Курської області Росії, невелика кількість вже там.
Як заявив речник Міноборони США Патрік Райдер, початкові ознаки вказують на те, що Росія може використати їх у ролі піхоти проти українських військ.
«Ми, як і раніше, стурбовані тим, що Росія має намір використовувати цих солдатів у бою або для підтримки бойових дій проти українських військ у Курській області», – заявив він на брифінгу.
Водночас речник Пентагону не зміг підтвердити повідомлення про те, що північнокорейські війська перебувають на території України.
Раніше СNN з посиланням на двох представників західної розвідки повідомляв, що невелика кількість північнокорейських військ вже перебуває в Україні, офіційні особи очікують, що ця кількість зросте.
ОВА: кількість постраждалих у Кривому Розі зросла до 15, одна людина у тяжкому стані
У Кривому Розі на Дніпропетровщині цілий день тривала ліквідація наслідків російської ракетної атаки. Кількість постраждалих зросла до 15, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За даними голови ОВА, вісім постраждалих у лікарні, одна людина у тяжкому стані.
Ввечері 28 жовтня російські війська завдали ударів по Кривому Рогу. За даними місцевої влади, внаслідок обстрілів у Кривому Розі загинула людина. Раніше було відомо про 12 поранених.
Ще одне поранення на ще одній війні: як обстріл «повернув» киянина у спогади про Другу світову
Київ уночі 29 жовтня учергове зазнав атаки російських безпілотників: уламки дрона Shahed спричинили займання кількох автівок, а також пожежі у торгівельному приміщенні і житловій багатоповерхівці. Поранення отримав один із її мешканців – 88-річний Юрій Анатолійович. Вже вдруге у своєму житті чоловік зазнає фізичної травми від війни – у 1943-му, коли йому було 7 років, він постраждав через вибух гранати. Цього разу від серйозних наслідків, каже Юрій Анатолійович, його врятувала ковдра та штори.
Історія та свідчення пораненого киянина – в фоторепортажі Радіо Свобода.
ОВА: кількість постраждалих у Кривому Розі зросла до 15, одна людина у тяжкому стані
У Кривому Розі на Дніпропетровщині цілий день тривала ліквідація наслідків російської ракетної атаки. Кількість постраждалих зросла до 15, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
За даними голови ОВА, вісім постраждалих у лікарні, одна людина у тяжкому стані.
Ввечері 28 жовтня російські війська завдали ударів по Кривому Рогу. За даними місцевої влади, внаслідок обстрілів у Кривому Розі загинула людина. Раніше було відомо про 12 поранених.
ЗМІ: глава МЗС Угорщини їде до Білорусі для участі у саміті безпеки
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто цього тижня виступить на Мінській конференції з євразійської безпеки в Білорусі.
Як пише видання Politico, Сійярто 31 жовтня як доповідач приєднається до інших учасників, включаючи свого російського колегу Сергія Лаврова і навіть міністра закордонних справ Сирії Бассама Саббага.
«Захід буде використано як можливість обговорити та окреслити перспективні контури майбутньої євразійської безпеки, майбутньої безпеки нашого регіону», – сказав державному інформаційному агентству Белта речник МЗС Білорусі.
У конференції також візьмуть участь генсеки таких організацій як ОДКБ і СНД.
Зустріч у Білорусі слід розглядати як конкурента Мюнхенській конференції з безпеки.
Підтримати українців перед зимою – у бюджетному комітеті ВР пояснили ідею роздачі тисячі гривень
Ідея роздати українцям по тисячі гривень обґрунтована приходом «непростої» зими. Про це в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода Live» заявила народна депутатка України від «Слуги народу» і представниця комітету ВР з питань бюджету Леся Забуранна.
«Ця ідея виникла в період саме підготовки до опалювального сезону, до зими, і мотивація полягала в тому щоб напередодні такої доволі непростої зими підтримати українців» – сказала Забуранна.
Вона також зазначила, що неможливо було використати ці кошти на оборону України, оскільки їх джерело – міжнародна допомога, що має цілеспрямовано фінансувати цивільний сектор.
«Всі військові видатки, тобто всі гроші, які ми спрямовуємо на армію і оборону, можуть бути лише наші, внутрішні кошти. Тобто ті, які ми отримуємо в процесі формування доходів держави. Ми не можемо витрачати на війну жодної гривні саме іноземних запозичень... Коли ми збільшували податковий тиск, підвищуючи військовий збір і вводячи його для ФОПів, в першу чергу ми мали на меті збільшити доходи нашої держави, щоб задовільнити той дефіцит, який існує саме в секторі безпеки оборони і армії. І ми, на превеликий жаль, не можемо туди жодним чином спрямувати іноземну допомогу», – заявила Забуранна.
Усунути Путіна і закінчити війну – звільнений російський активіст Яшин розповів про цілі опозиції
Російський активіст Ілля Яшин, який був звільнений під час обміну полоненими між Росією і Заходом на початку серпня, заявив, що разом з колегами, зокрема Юлією Навальною і Володимиром Кара-Мурзою, працює над обʼєднанням росіян за кордоном з метою усунення президента Володимира Путіна від влади.
В інтервʼю виданню «Настоящее время» Яшин сказав, що зусилля будуть спрямовані на залучення великої кількості емігрантів, а також на те, щоб надихнути тих, хто все ще перебуває в Росії, на кампанію проти війни Кремля в Україні та проти керівництва країни.
«Я дуже сподіваюся, що нам вдасться створити неформальну, неструктуровану спільноту без єдиного лідера, міжнародний рух росіян-демократів, які виступають проти війни», – сказав він.
Яшин виступав проти обрання єдиного лідера опозиції, пояснюючи, що будь-яка спроба призначити такого лідера призведе до конфлікту в російській діаспорі за кордоном. Натомість, за його словами, слід працювати над конкретними, проєктами, які можуть обʼєднати різних опозиціонерів без створення формальної партійної структури.
З окупованої частини Херсонської області повернули ще шість дітей – Прокудін
Україні вдалося повернути з тимчасово окупованої частини Херсонської області ще шістьох дітей, повідомив 29 жовтня голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Це – двоє дівчаток і четверо хлопчиків, яким від 8 до 16 років. Серед повернутих – одна опікунська сімʼя, яка виховує дівчинку, позбавлену батьківського піклування. Разом і з нею евакуювали її повнолітнього брата», – йдеться у дописі.
Прокудін зазначив, що за 10 місяців цього року з окупації вдалося евакуювати 224 дитини з Херсонської області.
За офіційними даними української влади, з 24 лютого 2022 року з України до Росії депортували близько 20 тисяч дітей. Це лише ті випадки, які вдалося зафіксувати офіційно. Українські правозахисники наполягають, що дітей, силоміць переміщених із України, «сотні тисяч».
У березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордери на арешт Володимира Путіна і Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у скоєнні воєнних злочинів – насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.
Повернути в Україну, за даними влади, поки що вдалося близько пів тисячі дітей.
Численні повідомлення розвідувальних служб про те, що тисячі північнокорейських військових прямують до Росії, викликали тривогу, що вони можуть бути використані у війні проти України.
Тепер ці побоювання підтвердилися: північнокорейські солдати не лише перебувають на російській землі, але й вже розміщені в західному регіоні, що межує з Україною, де російські війська намагаються зупинити українське вторгнення.
Національна розвідувальна служба Південної Кореї вже декілька тижнів заявляла, що її заклятий ворог Північна Корея готується відправити військовослужбовців, в тому числі пілотів-винищувачів, до Росії. За їхніми оцінками, до кінця року очікується прибуття понад 12 000 військовослужбовців.
І Москва, і Пхеньян, які посилили свою оборонну співпрацю після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року, заперечили ці повідомлення як «фейкові новини», заявивши, що їхня військова співпраця відповідає міжнародному праву.
Не фейкові новини
Ці заяви набули особливого значення 28 жовтня, коли військовий альянс НАТО підтвердив, що північнокорейські війська були розгорнуті в західному Курському регіоні країни.
Глава НАТО Марк Рютте заявив, що розгортання військ означає «значну ескалацію» участі Північної Кореї у війні Росії проти України, загрозу глобальній безпеці і є порушенням міжнародного права.
Зеленський у Рейкʼявіку зустрівся з премʼєр-міністрами Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії
Під час робочої поїздки до Ісландії президент України Володимир Зеленський у Рейкʼявіку провів зустрічі з премʼєр-міністрами Данії, Норвегії, Швеції та Фінляндії, написав він телеграмі 29 жовтня.
«У фокусі уваги продовження підтримки України, зокрема ключові потреби в оборонній сфері, фінансування українського виробництва, посилення української ППО та наших далекобійних спроможностей. Також реалізація пунктів плану перемоги та підготовка до другого саміту миру», – йдеться у дописі.
«Приєднати новоокуповані території півдня до Криму та очолити «Таврійську губернію». Аксьонов про це мріяв ще у 2022 році».
«Задача окупантів – показати, що кримських татар на півдні взагалі не було».
Не «новими», а «історичними» запропонував називати захоплені Росією із 2022 року регіони голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов (Аксенов за паспортом). При цьому він стверджує, що ці землі нібито завжди належали Росії. Мовляв, це території колишньої Російської імперії та СРСР, тому їх «некоректно називати «новими»». Аксьонов запевняє, що російська влада анексованого Криму докладатиме зусиль для інтеграції захоплених територій Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей до російського простору.
- Чому підконтрольні Кремлю чиновники знову говорять про начебто історичну належність до Росії окупованих територій півдня України?
- Якою ж є справжня історія Херсонської та Запорізької областей? Хто розбудовував ці території?
- Чи може Росія об'єднати окуповані частини Херсонщини і Запоріжжя з Кримом, і навіщо це робити?
Про все це читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода«Новини Приазовʼя».
Росія у своїй політиці і пропаганді використовує наративи, які підкреслюють її так звану «велич» з акцентом на загарбницьких амбіціях, вважають експерти українського Центру протидії дезінформації.
Експрезидент Росії Дмитро Медведєв навіть оприлюднив карту, на якій до території Росії приєднана майже вся Україна. З цією ж метою з боку російських чиновників лунають заяви про так зване «повернення у рідну гавань» та обіцянки «щасливого майбутнього» для жителів окупованих територій.
До Сил оборони планують призвати ще 160 тисяч людей – секретар РНБО
До Сил оборони планують призвати ще понад 160 тисяч людей. Завдяки цьому укомплектованість частин має сягнути 85%, заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони Олександр Литвиненко під час виступу у Верховній Раді 29 жовтня.
За словами керівника РНБО, наразі до Сил оборони України було призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян.
29 жовтня ВР підтримала закони про продовження мобілізації та воєнного стану – до 7 лютого 2025 року. Це вже 13-те аналогічне рішення від початку повномасштабної війни.
18 травня набрав чинності закон про мобілізацію. Серед іншого, він передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники і резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані. Оновити дані можна у мобільному застосунку «Резерв+».
У Харкові завершено рятувальні роботи. З-під завалів дістали тіла чотирьох людей – ДСНС
В Основ’янському районі Харкова завершені аварійно-рятувальні роботи на місці влучання російської авіабомби. Рятувальники вилучили з-під завалів тіла чотирьох загиблих осіб, повідомила 29 жовтня Державна служба із надзвичайних ситуацій.
«Спільно з працівниками комунальних служб міста розбирали завали повністю зруйнованого будинку: розчистили 320 куб. м будівельного сміття. До аварійно-рятувальних робіт залучалися 21 рятувальник та чотири одиниці техніки ДСНС», – кажуть рятувальники.
За даними ДСНС, у результаті нічного авіаудару по житловому сектору міста загинули чотири особи, ще шість людей були поранені.
Вночі 29 жовтня російські війська обстріляли Харків, міський голова Ігор Терехов повідомив про влучання в Основ’янському районі. Удар припав на приватний сектор: два будинки зруйновані, а близько 20 – зазнали різних ступенів пошкоджень.
Норвегія надасть Україні 120 млн євро для посилення протиповітряної оборони – премʼєр
Норвегія виділить Україні 1,4 мільярда норвезьких крон (близько 120 мільйонів євро) для посилення протиповітряної оборони, повідомив премʼєр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.
«Разом з іншими країнами Норвегія надає фінансування, яке дозволить Румунії відправити в Україну систему протиповітряної оборони Patriot», – цитує премʼєра сайт норвезького уряду.
Йонас Гар Стьоре зазначив, що країна буде продовжувати надавати підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно.
«Атаки Росії не припиняються, і Україна потребує більшої протиповітряної оборони для захисту цивільного населення. Забезпечення протиповітряної оборони України є пріоритетним напрямком для Норвегії, і я дуже радий, що ми можемо допомогти Україні придбати нову систему протиповітряної оборони Patriot. Посилена протиповітряна оборона була однією з найважливіших потреб України з початку війни. Підтримка України з боку Норвегії базується на тому, чого Україна потребує найбільше, і ми продовжуватимемо надавати підтримку стільки, скільки це буде необхідно», – сказав пан Стьоре.
Напередодні Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 500 мільйонів євро. За сдовами прем’єр-міністра Йонаса Гар Стьоре, Норвегія хоче надалі надавати допомогу Україні, відповідно до потреб Києва – це ППО, енергетика, морські вантажні перевезення.
У лютому 2023 року парламент Норвегії схвалив багаторічну програму підтримки України на суму 75 мільярдів норвезьких крон (7,3 мільярда доларів) – 15 мільярдів норвезьких крон щорічно.
20 вересня стало відомо, що Норвегія продовжить свій пакет допомоги Україні до 2030 року, збільшивши загальну суму до 135 мільярдів крон, заявив прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре.
Київ постійно закликає своїх західних союзників постачати більш сучасну зброю і системи протиповітряної оборони, які допомогли б йому, з одного боку, захистити небо, а з іншого – дозволили б завдати ударів по військових цілях глибше в Росії, щоб запобігти атакам Москви.
ДБР розслідує присвоєння лікарями в Одесі неправдивих діагнозів чоловікам призовного віку
Державне бюро розслідувань викрило «організовану групу лікарів», які, за його версією, допомагали здоровим чоловікам призовного віку отримувати медичні документи для визнання непридатними до служби. Відомство повідомило про це 29 жовтня.
За даними слідства, навесні 2024 року лікар Одеської обласної клінічної лікарні почав надавати «платні послуги» чоловікам для уникнення мобілізації. Він залучив до цього 12 лікарів з інших закладів міста, а також посадовців Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи та їхніх родичів у ролі посередників.
«Лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження «історії хвороби», навіть, робили знімки «МРТ». Надалі, військовозобов’язані, з пакетом готових документів йшли до МСЕК, де їх зустрічали «підготовлені» члени комісії для оформлення групи інвалідності. Вартість послуг складала від шести до 12 тисяч доларів США, залежно від складності діагнозу та необхідної групи інвалідності», – йдеться в повідомленні.
Фронт сиплеться? Як зупинити Росію
У ніч на 29 жовтня DeepState повідомив про чергові просування російської армії – вони відбуваються вже щодня. Зокрема, агресор третій день поспіль іде вперед на півдні Донецької області неподалік Вугледару – біля сіл Шахтарське, Богоявленка та Катеринівка.
За три дні на цьому, Времівському напрямку, армія РФ змогла просунутися майже на 7 кілометрів углиб оборони ЗСУ.
Також агресор просунувся у Новоселидівці та Гострому, вирівнюючи фронт навколо Курахівки. Її захоплення дозволить російським військам витіснити угруповання Сил оборони з північного берега Курахівського водосховища та розпочати штурм важливого логістичного вузла – Курахове – з півночі.
«Люди-метелики» на тлі війни: як Чехія стала прихистком для тяжкохворих біженців з України
Через вкрай вразливу шкіру таких, як вони, називають «людьми-метеликами». Війна в Україні забрала у них дім, проте залишилася воля до життя. Дві сестри, Надія та Марія Возні, які страждають на рідкісне захворювання – бульозний епідермоліз, знайшли притулок у Чехії.
Згідно з даними національної дитячої лікарні «Охматдит» станом на 2023 рік, в Україні близько 300 людей мають це генетичне захворювання, яке робить шкіру надзвичайно вразливою: навіть найменший дотик може призвести до ран та пухирів. Вони можуть з’являтися не лише на шкірі, але й на слизових оболонках, що ускладнює прийом їжі. У пацієнтів часто спостерігається втрата нігтів та деформація суглобів. Загоєння є тривалим і болісним процесом, а відкриті рани піддаються ризику інфекцій та сепсису.
Це історія про виживання, силу боротися, людяність в складний період війни. І, звісно ж, підтримку, яку сестри з України отримали від країни, що стала для них другою домівкою. Розповідає проєкт «Ти як?» від Радіо Свобода.
Філашкін: у Покровську залишаються 12 тисяч людей, з них 57 – діти
Всі міста вздовж лінії фронту в Донецькій області майже повністю зруйновані, пошкоджена критична інфраструктура – про це розповів голова Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у ефірі телемарафону 29 жовтня.
«За останні два тижні окупант збільшив кількість обстрілів, якщо два тижні було 2,5-2,4 тисячі разів, то зараз більше 3 тисяч майже кожного дня. Вкотре наголошую, що в області залишатися дуже небезпечно, щоб люди виїжджали, берегли себе та своїх близьких», – сказав він.
За словами голови області, безпечних міст на Донеччині майже не лишилося. В Покровській громаді, за його даними, залишаються 111 дітей.
Читайте також: Дивна «клешня» під Кураховим: РФ потрібні ворота на Покровськ та Запоріжжя
«57 дітей у самому Покровську та 12 тисяч населення в Покровську. Виїхало понад 30 тисяч. Це дуже гарно, що люди виїжджають, тому що місто Покровськ обстрілюється кожного дня керованими авіабомбами, FPV-дронами – майже кожного дня, залишатися в місті дуже небезпечно», – заявив Філашкін.
Він додав, що в місті великі проблеми з водопостачанням та електропостачанням. Через постійні обстріли комунальні служби не можуть усунути пошкодження.
Раніше голова міської адміністрації Покровська повідомив, що в Покровській громаді існує загроза зриву опалювального сезону через постійні російські обстріли.
Читайте також: СБУ затримала волонтера ООН за підозрою в шпигунстві на користь Росії в Покровську
Влада Донеччини неодноразово заявляла, що на території області не залишилося безпечних місць, тому закликала до евакуації. На початку вересня через наступ сил РФ і з міркувань безпеки «Укрзалізниця» скасувала відправлення евакуаційного поїзда з Покровська, тепер початковою точкою його маршруту є Павлоград Дніпропетровської області, розташований більш як за 100 кілометрів від Покровська. Доступною залишається евакуація автотранспортом, зокрема, автобусами.
Упродовж останнього місяця лінія фронту в Донецькій області стрімко наблизилася до Покровська, який у перші два роки повномасштабної війни був глибоким тилом.
Embed share
«Не думала, що війну побачу»: на Харківщині евакуюють мешканців чотирьох громад (відео)
Embed share
The code has been copied to your clipboard.
width px height px
The URL has been copied to your clipboard
- Auto
- 240p
- 360p
- 480p
- 720p
- 1080p
No media source currently available
0:008:130:00
ЗАВАНТАЖИТИ
Підписуйтеся на Telegram Радіо Свобода
Форум
НА ЦЮ Ж ТЕМУ
-
Філашкін: троє цивільних у Покровській громаді загинули через російські обстріли
-
Синєгубов: евакуація з Куп’янська ускладнена через обстріл військами РФ переправ через Оскіл
-
«Під огорожу людей викидали»: як живе шелтер для переселенців з інвалідністю
ЗВЕРНИ УВАГУ
-
Тисяча гривень для кожного українця: головне про ініціативу президента
-
Аналітики розповіли, як Україна може змінити хід війни
-
«Мова має значення». Як це працювало в часи Кирила і Мефодія?
-
Українська залізниця йде до Європи. А Росія їй заважає?
-
«Трофеї для Кадирова»: хто і як контролює життя та бізнеси окупованого Маріуполя
- ДОЛУЧАЙСЯ!
- ПІДТРИМКА
- ІНФОРМАЦІЯ