Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Британія запровадила нові санкції проти Росії

Уряд Великої Британії у понеділок, 28 жовтня, запровадив нові санкції проти Росії «за спроби підірвати та дестабілізувати Україну та її демократію», йдеться у пресрелізі уряду країни. Обмеження стосуються трьох агенцій, які ширять дезінформацію, та їхніх очільників. Серед них – Social Design Agency (SDA) та її засновник Ілля Гамбашидзе, які фігурували у розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода).

«Путін (президент РФ Володимир Путін – ред.) настільки відчайдушно намагається підірвати європейську підтримку України, що тепер вдається до незграбних, неефективних зусиль, щоб спробувати розпалити заворушення. Сьогоднішні санкції надсилають чіткий меседж; ми не потерпимо вашої брехні та втручання. Відчайдушні спроби Путіна розділити нас зазнають поразки. Ми будемо стримувати Кремль і стояти поруч з Україною, скільки буде потрібно», – заявив глава МЗС Великої Британії Девід Леммі.

Справу колишнього високопосадовця ЗСУ, у якого знайшли 53 земельні ділянки, передали до суду – ДБР

Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з Національним агентством з питань запобігання корупції завершили досудове розслідування за фактом незаконного збагачення та декларування недостовірної інформації колишнім начальником Центрального управління продовольчого забезпечення тилу командування Сил логістики Збройних Сил України, повідомила пресслужба ДБР 28 жовтня.

За даними слідства, чиновник у 2023 році набув необґрунтованих активів на суму майже 56 мільйонів гривень Зокрема йдеться про автомобіль, квартиру у Києві і 53 земельні ділянки на території України.

Також він вніс до щорічної декларації за 2022 рік недостовірні дані про наявні у нього та членів його сім’ї активів у розмірі 2 мільйонів гривень, кажуть правоохоронці.

У березні 2024 року до нього застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави 30 мільйонів гривень.

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.

У Державному бюро розслідувань не називають імені чиновника.

Раніше стало відомо, що внутрішній аудит Міністерства оборони України за чотири місяці зміг виявити допущених порушень на понад 10 мільярдів гривень, повідомив голова відомства Рустем Умєров.

На Дніпропетровщині під обстріл потрапили енергетики, пошкоджена автівка – ДТЕК

На Дніпропетровщині під російський обстріл потрапили енергетики ДТЕК, йдеться у повідомленні пресслужби компанії.

Відомо, що працівники ДТЕК лагодили повітряні лінії неподалік від лінії фронту.

«На щастя, енергетики встигли укритись та залишились неушкодженими. Від обстрілів сильно ушкоджена робоча автівка», – зазначили в компанії.

Крах оборони ЗСУ на кількох напрямках? Армія РФ швидко йде на Курахове

Зеленський вперше прибув до Ісландії з робочим візитом

Президент України Володимир Зеленський вперше прибув до Ісландії з робочим візитом. Там він візьме участь у четвертому саміті Україна – Північна Європа, написав лідер України у своєму телеграмі 28 жовтня.

За словами Зеленського, у нього заплановані двосторонні переговори з прем’єрами Ісландії, Данії, Норвегії, Фінляндії та Швеції. А також зустріч з президенткою і представниками парламенту Ісландії.

«Говоритимемо про підтримку плану перемоги та про питання, у яких наша співпраця може бути найбільш результативною: фінансування українського виробництва зброї та далекобійних засобів, підготовка до зими, морська безпека, обмеження російського тіньового флоту, оборонна підтримка, підготовка та оснащення українських воїнів», – йдеться у дописі.

Третій саміт Україна – Північна Європа відбувся у травні цього року у Швеції.

У квітні 2024 року парламент Ісландії ухвалив резолюцію про довгострокову підтримку України на період 2024-2028 років. Вказано, що резолюція спрямована на підтримку незалежності, суверенітету, безпеки цивільного населення, гуманітарної допомоги та відбудови в Україні. Також уряд Ісландії виділив майже 2 мільйони євро на чеську ініціативу щодо закупівлі снарядів для України.

МВС: на Донеччині внаслідок обстрілу РФ загинув поліцейський

На Донеччині загинув поліцейський, який напередодні зазнав поранення унаслідок влучання російської керованої авіабомби, повідомило Міністерство внутрішніх справ.

42-річний старший сержант поліції працював у Костянтинівці. Унаслідок влучання керованої авіабомби правоохоронець зазнав поранення, лікарі близько доби боролись за його життя.

У чоловіка залишилась дружина та двоє дітей.

«Війна б’є по економіці». Інтерв’ю з директором Європейського департаменту МВФ

Економіка України під час війни проявила надзвичайну стійкість завдяки хоробрості українців та здатності уряду адаптувати політику. Це відзначали міністри фінансів та очільники центральних банків світу на щорічних зборах Світового банку та Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні минулого тижня.

Директор Європейського департаменту МВФ Альфред Кеммер вказує: рішення союзників надати Україні 50 млрд доларів кредиту забезпечить економічну стабільність країни, але уряд має продовжувати реформи, щоб мобілізувати податкові надходження та долати корупцію. Про те, куди підуть 50 млрд доларів, чи справді Україна долає корупцію та чи варто очікувати нової хвилі міграції взимку, Кеммер розповів в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки.

Telegram є головним джерелом інформації для українців – опитування

Месенджер Telegram є найпопулярнішим джерелом інформації для 47% опитаних українців, а телемарафон майже на рівні розповідей знайомих, свідчать дані дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного у вересні цього року.

Також серед джерел інформації є YouTube (26%), «Єдиний марафон новин» (21%), розповіді очевидців подій/знайомих та офіційні державні джерела (обидва – по 19%).

Інші джерела включають телевізійні канали, які не є частиною «Єдиного марафону новин» (16%), українські онлайн-медіа (15%) та міжнародні ЗМІ (14%).

Разом з тим, соціальні мережі вважаються основним джерелом дезінформації (53%), за ними йдуть месенджери (зокрема і Telegram) (35%) і телебачення (32%).

89% опитаних українців вважають дезінформацію серйозною проблемою, серед яких 56% вважають її дуже серйозною, а 33% – скоріше серйозною. Лише 10% не вважають проблему дезінформації та фейків серйозною.

Telegram – це безкоштовний месенджер, який дозволяє своїм користувачам обмінюватися текстовими повідомленнями, голосовими та відео дзвінками, а також обмінюватися файлами та медіа. Засновником Telegram є Павло Дуров, російський підприємець, також відомий як засновник соціальної мережі «ВКонтакте». Він створив Telegram у 2013 році разом зі своїм братом Миколою Дуровим.

Відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, головні українські телеканали транслюють спільний контент – цілодобовий телемарафон «Єдині новини», який вони створюють у співпраці з високопоставленими представниками влади.

Довіра до телемарафону «Єдині новини» між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року знизилася з 69% до 48%, а у грудні 2023 року показник знизився до 43%, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

СБУ затримала волонтера ООН за підозрою в шпигунстві на користь Росії в Покровську

Служба безпеки України затримала на Донеччині чоловіка за підозрою в роботі на російську ФСБ – про це відомство повідомило 28 жовтня.

Затриманим виявився «завербований окупантами 34-річний місцевий волонтер Всесвітньої продовольчої програми ООН».

«Прикриваючись волонтерською діяльністю, зрадник шпигував за локаціями Сил оборони на Покровському напрямку, де наразі зафіксована найбільша концентрація ворожих атак. Завданням російського агента було виявити локації українських піхотинців та артилерії, які тримають оборону під райцентром», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, для пошуку координат фігурант об’їжджав Покровськ і прилеглі населені пункти під виглядом доставок гуманітарної допомоги місцевим жителям. Отримані дані він передавав своєму російському куратору – кадровому співробітнику ФСБ.

Служба додає, що російські війська використовували інформацію від агента для планування нових атак на Покровськ з використанням керованих авіабомб та FPV-дронів. Фігуранта затримали «ще на початковому етапі його розвідактивності».

Чоловіку повідомили про підозру за статтею про державну зраду в умовах воєнного стану. Він перебуває під вартою. У разі обвинувального вироку йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Продовольча програма ООН наразі публічно не коментувала повідомлення про затримання її волонтера.

«Свідчить про відчай Путіна»: у НАТО підтвердили направлення військ КНДР у Курську область РФ

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що військовий альянс підтвердив переміщення північнокорейських військ до Курської області Росії, яка межує з Україною.

Виступаючи в Брюсселі 28 жовтня, Рютте назвав цей крок «значною ескалацією» повномасштабного вторгнення Росії в Україну і сказав, що це свідчить про «відчай» президента Росії Володимира Путіна після втрати понад 600 тисяч солдатів у війні.

Раніше у Головному управлінні розвідки повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.

Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Українці назвали пріоритетні реформи, найважливіша – боротьба з корупцією

74% опитаних українців вважають боротьбу з корупцією найважливішою реформою. Також пріоритетними є реформи у сфері національної безпеки, оборони та судової системи, свідчать дані дослідження Соціологічної групи «Рейтинг», проведеного у вересні цього року.

Реформи у сфері національної безпеки, оборони та судової системи також отримали по 36% підтримки, тоді як реформи поліції та митниці є пріоритетними для 10% респондентів.

Найкраще опитані українці оцінили проведення реформи цифрової трансформації: повністю або скоріше задоволені нею 66% респондентів.

Реформа національної безпеки продемонструвала баланс: 46% задоволених, 47% незадоволених і 7% не визначилися. Реформою поліції незадоволені 57% опитаних, однак 40% – задоволені. Митна реформа отримала 56% незадоволених, 30% задоволених і 15% не визначилися.

Найнижчу оцінку отримала судова реформа – 73% незадоволених і лише 21% задоволених, тоді як антикорупційні зусилля отримали найнижчу оцінку – 15% задоволених і 84% незадоволених.

У вересні посол США в Україні Бріджит Брінк сказала на конференції, що боротьба з корупцією в Україні це в першу чергу підтримка українських військових на передовій. Брінк додала, що боротьба з корупцією відіграє ключову роль у залучення інвесторів для відбудови України, та є важливим елементом, аби Україна стала частиною Євросоюзу і НАТО.

У жовтні минулого року речник Державного департаменту Метью Міллер повідомив, що Сполучені Штати «дуже прозоро» комунікують із українською владою щодо боротьби з корупцією. Речник додав, що ці проблеми обговорювалися напряму з президентом Зеленським та іншими представниками українського уряду.

Раніше американське видання Politico повідомляло з посиланням на стратегічний документ уряду США, що Вашингтон сприймає корупцію в Україні як «реальну загрозу».

Опитування проводилося з 24 по 29 вересня 2024 року методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтервʼю з використанням компʼютера), вибірка склала 2000 респондентів, що представляють доросле населення України (за винятком тимчасово окупованих територій та територій). Похибка становить 2,2%

Розвідка Британії повідомила про просування військ РФ у Часовому Яру на Донеччині

Російські війська просунулися в місто Часів Яр у Донецькій області. Вони, найімовірніше, перетнули канал на півдні і наблизилися до кордонів міста, йдеться 28 жовтня у повідомленні Міністерства оборони Великобританії у мережі X.

«Ймовірно, російські війська здійснили обмежене просування на захід від каналу в східну частину Часового Яру. Однак дуже ймовірно, що центральна і північна частини району каналу залишаються предметом запеклих боїв, і російські війська не можуть консолідуватися в цих районах», – вказано у повідомленні.

У розвідці зазначають, що з середини липня 2024 року російські війська не могли перетнути канал через масштабні оборонні заходи, вжиті Збройними силами України.

22 жовтня представник пресслужби 24 Окремої механізованої бригади ім. Короля Данила Іван Петричак повідомив, що сили РФ змогли вклинитися в лінію оборони біля Часового Яру, але про втрату міста не йдеться.

Російська армія веде наступ у районі Часового Яру понад пів року. Місто з довоєнним населенням трохи більш як 12 тисяч людей майже повністю зруйноване.

Президент України вважає, що другий саміт миру може бути проведений в Індії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що другий саміт миру може бути проведений в Індії. Про це він сказав в інтервʼю для The Times of India, відповідаючи на запитання, чи могла б Індія взяти участь у переговорах між Росією та Україною.

«Ми говорили з премʼєр-міністром Моді. У нас є майданчик – саміт миру. Я вважаю, що ми могли б провести другий саміт миру в будь-якій поважній столиці. Безумовно, це може бути в Індії, і премʼєр-міністр може це зробити, може організувати відповідний саміт, але для цього потрібно нам підготуватися», – наголосив Зеленський

Президент зазначив, що Україна готова почути пропозиції інших країн, зокрема Індії, Євросоюзу, Африканського континенту, Бразилії та Китаю. Але додав, що лише Україна може визначати формат переговорів, оскільки війна триває на її території.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідав саміт БРІКС у російській Казані. За словами міністра закордонних справ країни Вікрама Місрі, на саміті Моді планував переговори з російською владою про повернення громадян Індії з російської війни проти України.

Індія не приєдналася до спільного комюніке після першого саміту миру. В МЗС країни це пояснили тим, що «сталий мир вимагає діалогу обох учасників та практичної взаємодії між сторонами конфлікту».

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним планом перемоги.

У вересні у МЗС Росії заявили, що Москва не брала і не братиме участі у Саміті миру, оскільки «цей процес нічого спільного з врегулюванням не має».

24 вересня президент України заявив, виступаючи в Раді безпеки ООН, що Путін порушив «багато міжнародний правил, він не зупиниться сам, Росія може бути лише примушена до миру».

15–16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припустив, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США – 5 листопада.

Лисак: двоє дітей поранені через удар Росії по Нікополю

Російська армія атакувала Нікополь дроном-камікадзе, повідомив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак 28 жовтня.

«Поранені діти. Дві дівчинки – 12 та 13 років», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Лисак додав, що обох дітей госпіталізували з осколковими ураженнями. Вони в стані середньої тяжкості, лікарі надають їм медичну допомогу.

Нікополь, який розташований на протилежному березі Каховського водосховища від окупованого армією РФ Енергодара, практично щоденно зазнає російських атак – переважно ударними БПЛА та артилерією.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Зеленський вніс до Ради постанову про погодження звільнення генпрокурора Костіна

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради постанову про звільнення генерального прокурора Андрія Костіна – про це йдеться на сайті парламенту. Документ був зареєстрований 28 жовтня.

Згідно з постановою, Верховна Рада має постановити «надати згоду на звільнення президентом України Костіна Андрія Євгеновича з посади генерального прокурора».

Серед інших документів у картці постанови – заява Костіна про звільнення.

За поданням, документ представлятиме на засіданні представниця президента в Раді Галина Михайлюк.

Генеральний прокурор Андрій Костін 22 жовтня заявив про звільнення з посади.

Перед цим президент Володимир Зеленський, коментуючи зловживання в роботі медико-соціальних експертних комісій, заявив про «нахабство людей, зокрема, прокурорів, які скористались своїми зв’язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності».

Тоді ж президент заявив, що чекає на швидкі рішення від правоохоронців, у тому числі від Офісу генпрокурора.

WSJ: Північна Корея відправила до Росії не елітні війська із застарілою технікою

Війська Північної Кореї, які прибули до Росії, не є елітними підрозділами в армії Кім Чен Ина. Вони також експлуатують застарілу військову техніку, пише американське видання The Wall Street Journal.

«На вигляд вони молоді – підлітки або їм близько 20 років – і, ймовірно, вони на ранніх стадіях призову в армію, згідно з відеоматеріалами та представниками розвідки. Військові аналітики кажуть, що солдати виглядають відносно низького зросту та слабкої статури, що свідчить про поширене недоїдання в бідній Північній Кореї», – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що солдати пройшли підготовку в умовах гір, орієнтуючись на завдання спецназу, що не зовсім підходить для військових дій на рівнинних територіях України.

Журналісти зазначають, що Північна Корея є однією з найбільш мілітаризованих країн у світі, де приблизно третина з 26 мільйонів жителів є або військовослужбовцями, або в резерві. Чоловікам загрожує обовʼязкова військова повинність від восьми до десяти років; жінки повинні служити пʼять років.

Кім Чен Ин, можливо, хоче перевірити реакцію Росії на участь північнокорейських військ, відправляючи спочатку менш досвідчених солдатів, вважає колишній південнокорейський чиновник Джеймс Джей Бі Пак. Він вважає, що це «прокладе шлях більш досвідченим», якщо Москва вимагатиме нових підкріплень.

Читайте також: «Повільно задушити Україну – така стратегія Росії». А яка стратегія США і Заходу загалом?

Раніше у Головному управлінні розвідки повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.

Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Атака РФ: Повітряні сили звітують про 66 збитих російських дронів

У ході атаки, яка тривала з 19 години 27 жовтня, російська армія випустила по Україні 100 безпілотників, повідомляє командування Повітряних сил вранці 28 жовтня.

За даними військових, війська РФ застосували безпілотники типу Shahed та безпілотників невстановленого типу із напрямків Курська, Орла та Приморсько-Ахтарська.

Повітряний напад відбивали зенітні ракетні війська, авіація, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони.

«Станом на 10.30 підтверджено збиття 66 ворожих БпЛА у Сумській, Харківській, Чернігівській, Полтавській, Київській, Житомирській, Рівненській, Хмельницькій, Тернопільській, Миколаївській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Черкаській областях. Більшість ворожих БпЛА збито на Київщині, Черкащині та Хмельниччині», – повідомляє командування.

Ще 24 російських дрони були локаційно втрачені, чотири – полетіли у напрямку Росії та Білорусі.

«На жаль, є декілька влучань БпЛА по цивільній інфраструктурі України», – додають Повітряні сили.

Раніше місцеві обленерго повідомили про аварійні відключення в Сумській та Полтавській областях внаслідок останніх російських атак. У Київській області, повідомляла обласна влада, пошкоджений приватний будинок.

«Трофеї для Кадирова»: хто і як контролює життя та бізнеси окупованого Маріуполя

«Їм віддали «Металургійний комбінат ім. Ілліча», морський порт і деякі бізнеси – те, що вціліло. А чому їм віддали? Якісь домовленості з Путіним».

«Захоплюють території. Спочатку на розграбування, а потім податки збирати, бізнес будувати. Люди Кадирова цим займаються по всій Росії».

На окупованій Росією частині українського Приазовʼя фактично панують прибічники голови Чечні Рамзана Кадирова. Саме вони зараз вирішують, як жити цим регіонам, якому бізнесу працювати та за яких умов. На це звертають увагу в тому числі у західних ЗМІ. Зокрема, нещодавно американське видання The Wall Street Journal написало про те, що Рамзан Кадиров отримав Металургійний комбінат імені Ілліча у Маріуполі «як трофей» після окупації міста РФ. Згодом, як ідеться, соратники Кадирова почали вивозити з підприємства обладнання, сталь та вугілля.

Чому пов’язані з Кадировим військові контролюють бізнес у Маріуполі, як вони поводяться у місті і чи впливає це на жителів, а також про те, як Кремль контролює чеченських військових і в чому їх використовує – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

В уряді визначили, хто виконуватиме функції центральної МСЕК

Міністерство охорони здоров’я прокоментувало ліквідацію медико-соціальних експертних комісій. У повідомленні 28 жовтня відомство зазначає, що відповідає тільки за Центральну МСЕК, яка виконує організаційно-методичні функції.

«Регіональна ж вертикаль включає 328 МСЕК, з них 25 обласних бюро та понад 300 центрально-міських та міжрайонних комісій. Управління діяльністю обласних бюро МСЕК здійснює керівник, який призначається та звільняється засновником – обласною радою», – роз’яснює міністерство.

Відтак керівників місцевих комісій призначають голови обласних рад на підставі рішення обласної ради.

МОЗ також пояснило, яка установа виконуватиме функції центральної комісії:

«За рішенням МОЗ України виконання функцій Центральної МСЕК, зокрема, щодо розгляду оскаржень та проведення перевірок обґрунтованості рішень, прийнятих МСЕК регіонального рівня, повністю передано до Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ в місті Дніпро, де впродовж 2024 року МОЗ створювалась необхідна матеріально-технічна база, що має значно спростити процес проходження експертизи для людей».

Також міністерство додає, що алгоритм оскарження рішень МСЕК на цей момент не змінився. Якщо справа була направлена на оскарження до Центральної МСЕК, то її перенаправлять до Українського державного НДІ медико-соціальних проблем інвалідності МОЗ України в Дніпрі.

Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на виконання рішень РНБО та президента затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК.

22 жовтня президент України Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо діяльності МСЕК, яке передбачає ліквідацію Медико-соціальних комісій, перевірку їх рішень та реформування системи МСЕК в Україні.

Цьому засіданню РНБО і відповідному рішенню передувала низка повідомлень про ймовірні зловживання у МСЕК. Зокрема на початку жовтня стало відомо, що Державне бюро розслідувань підозрює керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина на незаконному збагаченні. Під час обшуків у них знайшли готівкою майже 6 мільйонів доларів США у різних валютах.

За даними СБУ, від початку 2024 року про підозру повідомили 64 посадовцям органів медико-соціальної експертизи (МСЕК). Також за ініціативою відомства «скасовано 4106 висновків про інвалідність, яку призначали на підставі фіктивних документів».

У МОЗ кажуть, що у понад 3 тисячах справ медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) було виявлено порушення під час перевірки Міністерством охорони здоров’я спільно із правоохоронними органами.

У Сумській та Полтавській областях запроваджено аварійні відключення світла – обленерго

У Сумській та Полтавській областях запроваджено аварійні відключення світла, повідомляють місцеві обленерго 28 жовтня.

Зазначено, що на території Сумської області введені графіки аварійних відключень на території Конотопського та Роменського районів.

За даними «Сумиобленерго», 28 жовтня армія РФ вдарила БПЛА по енергетичних обʼєктах у Конотопському районі, а 27 жовтня нанесли удар «Шахедом» по енергетиці в Роменському районі.

«Станом на 8 ранку 28 жовтня на території Сумської області більше 16 тисяч споживачів електроенергії знеструмлені внаслідок військової агресії росії проти України», – йдеться у повідомленні.

Також у Полтавській області аварійні відключення застосовано на території Миргородського, Лубенського, Лохвицького, Гадяцького, Гребінківського, Хорольського, Оржицького, Чорнухинського, Пирятинського районів. Причина запровадження графіків відключень не зазначена.

У Міненерго раніше повідомляли, що значні пошкодження, завдані масованими атаками Росії, зокрема однією з найбільших атак на енергетику 26 серпня, і далі ускладнюють роботу енергосистеми. Крім того, російські війська не припиняють щоденних обстрілів об’єктів енергетичної інфраструктури.

Нині в Україні не діють графіки відключення світла, як це було влітку, але з наближенням зими у Міненерго нагадують, що раціональне споживання допоможе енергетикам тримати енергосистему збалансованою.

За даними міністерства, від жовтня 2022 року Росія завдала понад тисячу ударів по об’єктах української енергетичної інфраструктури, лише цього року через удари було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG