Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«В Кабміні, думаю, були шоковані» – секретар економічного комітету Ради про «тисячу Зеленського»

Парламент не має достатньо повноважень, щоб заборонити видавати гроші українцям за ініціативою президента Володимира Зеленського. Для цього потрібен окремий закон, або ж подібні видатки можна наперед передбачати у державному бюджеті. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») сказав народний депутат від партії «Голос», секретар Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Ярослав Рущишин.

За його словами, ініціативу обговорять на засіданні комітету.

«Ми будемо однозначно це обговорювати, бо це драстична тема така, але справа в тому, що повноважень в даному випадку у парламенту тут не дуже є. Тобто ми можемо законодавчо якось або заборонити, або навпаки, прийнявши бюджет, виділити відповідну статтю. Але це тільки в питанні бюджетного процесу ми можемо робити. А такі подачки – це треба буде робити в якийсь спосіб, навіть знаю, який. Якщо ми хочемо підтримати нашу економіку, то ми б могли це робити відповідними програмами», – розповів нардеп.

Рущишин вважає, що в уряді могли бути шоковані ініціативою Володимира Зеленського. За його словами, ці кошти можна було би спрямувати або у вигляді інвестицій, що дало би економічний ефект, або ж надати цільову допомогу малозабезпеченому населенню, а не всім громадянам:

«В Кабінеті міністрів, я думаю, були також шоковані цією пропозицією президента, яка, до речі, не є в його компетенції. Вони були не менше шоковані, оскільки вони могли запропонувати місце чи інвестицію, яка б мала набагато більший (важіль впливу – ред.), або набагато більший мультиплікаційний ефект для економіки. Звичайно, що це правильно давати кошти людям, які малозабезпечені, оскільки вони в основному не заощаджують, і ті кошти повертаються одразу в економіку. Тому часом ми говорили, що треба піднімати пенсії людям».

Народний депутат вважає, що роздача грошей позитивно не позначиться на економіці. В той же час, це може мати й соціальні наслідки. Рущишин каже, що це рішення «абсурдне».

Читайте також: Заступниця Блінкена в Україні: підтримка антикорупційних органів і $5 мільйонів на посилення їхньої співпраці з громадськістю

«Ми привчаємо людей до отримання коштів ні за що, не зароблених коштів. І це дуже погано. А як ми скажемо, як це пояснимо нашим партнерам, котрі дають нам гроші на війну, і ми кажемо, що недостатньо коштів на війну, а тут роздаємо? Теоретично добре давати кошти, які зразу йдуть в реальний сектор економіки. Тобто вони повернуться через той малий і середній бізнес одразу, але я вам скажу іншу річ: насправді люди, які пускають гроші в реальну економіку, вже давно отримують в 100 разів більше, бо ці люди воюють на передовій і також зараз в армії», – сказав він.

За словами Рущишина, військові «пересилають кошти своїм родинам, які відповідно мали б підтримувати цю саму економіку».

«Такі великі кошти, і це нічого не дає в економіці, а тут ми додамо тисячу, і воно дасть (економіці – ред.). Тобто логіки я в цьому дуже великої не бачу. І це перша причина такої абсурдності цього рішення. Держава повинна дбати тільки про тих, хто про себе подбати не може», – заявив секретар комітету.

Натомість в уряді запевняють, що ці гроші зможуть підтримати український малий і середній бізнес. Перший заступник міністра економіки Олексій Соболев в ефірі телемарафону заявив, що «ці гроші «марковані», тобто є визначене коло, куди їх можна спрямувати, але також можна їх задонатити на ЗСУ». Витратити ці кошти можна буде на оплату комунальних послуг, ліки, транспорт, мобільний звʼязок, купівлю українських книг та інші послуги.

У Воронезькій області Росії дрони атакували два спиртзаводи – медіа

У ніч на 28 жовтня безпілотники атакували два спиртові заводи у Аннинському і Новохоперському районах Воронезької області РФ.

Місцевий губернатор Олександр Гусєв написав у своєму телеграмі, що в Аннинському районі поранено двох працівників підприємства. Пожежу ліквідували, пошкоджено кілька будівель і споруд різного призначення, а також техніку.

«На другому підприємстві в Новохоперському районі ушкоджень під час падіння БПЛА зазнав дах однієї господарської споруди та ємність. Загоряння не сталося», – зазначив він.

Губернатор не уточнив тип підприємств, що були атаковані БПЛА. Однак місцеві телеграм-канали писали про атаку спиртових заводів.

Міноборони Росії повідомило, що вночі засоби ППО «перехопили та знищили 21 український безпілотник»: 13 – над територією Бєлгородської області, шість – над Брянською областю та по одному над територією Воронезької і Курської областей.

22 жовтня дрони атакували три російські спиртові заводи в Тульській і Тамбовській областях Росії.

У Центрі протидії дезінформації при Міністерстві оборони України зазначили, що спиртзаводи в Росії зараз виготовляють не лише спирт, а й виробляють пальне для військових потреб, а також вибухових речовин.

Аналітики розповіли, як Україна може змінити хід війни

Україна самотужки виконує один з пунктів «плану перемоги» – перенесення війни на територію Росії, а також, не отримавши дозволу США на далекобійні удари по цілях в Росії, самостійно вражає їх дронами власного виробництва.

Це, на думку аналітиків, може змінити хід війни. Аналітики, які говорили з газетою The Wall Street Journal, припускають, що це також «може змусити президента [Росії] Володимира Путіна домовитися про прийнятний мир».

Видання наголошує, що українські атаки на Росію зростають, хоча «ці глибокі удари…тепер майже не потрапляють у новини».

Водночас Business Insider називає останні успішні українські удари. Так, зокрема, минулого тижня українські сили вдарили по складу боєприпасів на російській авіабазі, по паливних складах і складах авіаційної техніки Липецьк-2, а також по збройовому заводу в Нижньогородській області.

Американські офіційні особи та військові аналітики обмежилися заявами, що ця кампанія глибоких ударів, ймовірно, «ускладнить операції Москви в Україні».

Раніше Держдепартамент США офіційно заявляв, що «Україні не потрібен дозвіл CША, щоб завдавати ударів у відповідь по цілях углиб Росії, адже вона може використовувати зброю, яку виготовляє самостійно».

Пентагон також стверджував: Україна може перемогти Росію навіть без дозволу бити західною зброєю по воєнних цілях вглибині РФ Києву.

Міністр оборони США Ллойд Остін сказав: «Я думаю, що у них є здатність продовжувати завдавати ударів на великі відстані, і вони це зроблять. Україна має багато можливостей, які ми надали в плані безпілотників».

За інформацією WSJ, Україна успішно здійснює саме цей сценарій – на тлі обмежень щодо американських ракет Київ використовує для атак власні безпілотники.

Обстріли РФ: за добу загинули 5 жителів Херсонщини, на Запоріжжі та Донеччині є поранені

Російські війська обстрілювали прифронтові області протягом попередньої доби, повідомляє обласна влада вранці 28 жовтня.

Атак зазнали 19 населених пунктів Херсонської області, в тому числі обласний центр, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Армія РФ поцілила в обʼєкти критичної інфраструктури, лікарню, житлові квартали, господарчі споруди, гараж, газогін, приватні та сільськогосподарські транспортні засоби.

«Через російську агресію 5 людей загинули, ще 13 – дістали поранення, з них – одна дитина», – заявив Прокудін.

Також поранені троє жителів на Запоріжжі, повідомив голова області Іван Федоров.

«Жінка та двоє чоловіків поранені внаслідок російських атак по Запорізькому та Пологівському районах. Впродовж доби окупанти завдали 378 ударів по 10 населених пунктах Запорізької області», – заявив він.

За даними обласної влади, армія РФ завдала сім авіаударів по області, випустила 264 безпілотники, здійснила 106 артилерійських обстрілів, а також завдала удару по Малій Токмачці з реактивних систем залпового вогню.

Запорізька ОВА отримала сім повідомлень про руйнування житлових будинків та об’єктів інфраструктури.

Очільник Донеччини Вадим Філашкін повідомив про одного пораненого в області – в селі Успенівка Донецького району.

Також 21 людина зазнала поранень на Харківщині за добу 27 жовтня: 13 із них у Харкові і ще вісім – у Чугуєві, повідомили обласна влада та ДСНС.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Генштаб: Сили оборони відбили 27 спроб Росії наступати на Покровському напрямку за добу

На лінії фронту протягом попередньої доби відбулося 144 бойових зіткнення, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 жовтня.

Зокрема, російські війська здійснили чотири штурми в районі Вовчанська і 20 разів атакували на Куп’янському напрямку.

На Лиманському напряму армія РФ атакувала 16 разів, зосереджуючи основні зусилля біля Чернещини, Новомихайлівки, Макіївки, Тернів, Зарічного, Серебрянки та Григорівки. Також наступальні дії фіксували на Краматорському, Торецькому та Времівському напрямку.

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 27 наступальних дій агресора у бік населених пунктів Миролюбівка, Промінь, Крутий Яр, Вишневе та Селидове. На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 37 атак. Основні зусилля ворог зосереджував у районах Новоселидівки, Новодмитрівки, Курахівки, Максимільянівки, Антонівки, Курахового та Катеринівки», – йдеться в зведенні.

Штаб додає, що російські війська активно задіювали штурмову і бомбардувальну авіацію на Оріхівському та Гуляйпільському напрямках.

На Придніпровському напрямку російські загарбники атакували українські позиції тричі, «отримали жорстку відсіч та зазнали втрат».

Російська армія продовжує просуватися в Селидовому та навколо нього в рамках «інтенсивних наступальних операцій» на південний схід від Покровська, повідомив Інститут дослідження війни у звіті від 27 жовтня.

Зараз всім по 1000 гривень, а що далі? Звідки гроші на виплати і які наслідки?

Була «Юліна тисяча», тепер – «Вовина тисяча». Так в соцмережах назвали ініціативу президента України. Володимир Зеленський розпорядився виплатити українцям по тисячі гривень.

І поки користувачі інтернету створюють меми та жартують, економісти критикують. Мовляв, від такої щедрості для економіки нічого не зміниться. А політологи взагалі кажуть про популізм та відвертання уваги від проблем. То що насправді означає це рішення? Чому влада вирішила роздати населенню гроші просто так? І якими можуть бути наслідки?

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» на @Радіо Свобода:

ДСНС: кількість поранених на Харківщині після атак Росії зросла до 21 людини

Кількість постраждалих через російські атаки вночі проти 28 жовтня в Харківській області зросла до 21 людини, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«Увечері та вночі ворог завдав ударів по Шевченківському, Салтівському та Холодногірському районах міста Харкова, а також по місту Чугуєву Харківської області. Сталися руйнації та пошкодження житлової інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

Також російська армія атакувала Чугуїв, спричинивши пожежу в господарчій споруді, сили ДСНС її ліквідували. Крім того, тривають аварійно-рятувальні роботи у Холодногірському районі Харкова.

«Загалом, за попередніми даними, поранення отримала 21 людина, з них 5 дітей», – заявляє служба.

ДСНС не уточнює, чи всі постраждалі – жителі Харкова. Водночас, за даними голови Харківської обласної військової адміністрації, внаслідок удару по Чугуєву постраждалих не було.

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив вранці 28 жовтня про сімох поранених у Холодногірському районі міста, в тому числі 16-річну дівчинку. Також увечері 27 жовтня у Салтівському районі постраждали троє людей, ще троє – у Шевченківському.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Сумська ОВА: російські війська атакували об’єкти енергетики в Конотопському районі

Російські війська атакували критичну інфраструктуру в Сумській області вранці 28 жовтня, повідомила обласна військова адміністрація.

«Ворог завдав авіаційного удару по енергетичних об’єктах критичної інфраструктури Конотопського району, застосувавши БпЛА типу «Шахед», – йдеться в повідомленні.

На місці працюють відповідні служби, тривають відновлювальні роботи. За даними ОВА, над областю підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ та Повітряних сил знищили шість російських дронів.

Як повідомляють Повітряні сили, триває атака російських безпілотників на регіони України. Наразі фіксується їхній рух на Чернігівщині, Хмельниччині та Житомирщині.

Напередодні ОВА повідомила, що російські війська атакували критичну інфраструктуру Роменського району, постраждала людина.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Генштаб ЗСУ: армія Росії втратила понад 1600 військових за добу

Російські війська втратили близько 1 680 людей особового складу протягом попередньої доби, заявляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 жовтня.

За оцінками українського командування, загальні втрати Росії сягнули за час повномасштабного вторгнення 690 720 військових.

Генштаб також наводить дані про втрати російської техніки:

  • 9 120 танків (+7 за добу)
  • 18 395 бойових броньованих машин (+40)
  • 19 872 артилерійські системи (+51)
  • 1 240 реактивних систем залпового вогню
  • 984 засоби протиповітряної оборони
  • 369 літаків
  • 329 гелікоптерів
  • 17 867 безпілотників оперативно-тактичного рівня (+68)
  • 2 625 крилатих ракет
  • 28 кораблів і катерів
  • 1 підводний човен
  • 27 660 автомобілів і автоцистерн (+100)
  • 3 556 одиниць спеціальної техніки (+14)

Росія й Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявляли про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 25 жовтня повідомив, що в Курській області РФ, де триває українська операція, від 8 серпня російські війська втратили в особовому складі 17 819 осіб, з них безповоротно – 6662 особи. Перевірити ці дані з інших джерел наразі неможливо.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Розвідка Великої Британії 17 вересня заявила, що російські втрати від початку вторгнення оцінюються в понад 610 тисяч осіб убитими й пораненими.

Загальні втрати військових Росії й України з початку повномасштабної війни РФ 2022 року могли перевищити мільйон – таку оцінку 17 вересня навела газета The Wall Street Journal. Число вбитих українських військових WSJ оцінило у 80 тисяч, російських – у приблизно 200 тисяч. Поранені близько 400 тисяч людей в українській армії і 400 тисяч – у російській, пише газета.

Київ, коментуючи оприлюднені газетою The Wall Street Journal дані про втрати України у війні, каже, що реальна цифра є «значно меншою».

ISW: російські війська продовжують просуватися в Селидовому

Російська армія продовжує просуватися в Селидовому та навколо нього в рамках «інтенсивних наступальних операцій» на південний схід від Покровська, заявляє Інститут дослідження війни у звіті від 27 жовтня.

«На кадрах із геолокацією, опублікованих 27 жовтня, видно, як російські військові піднімають прапор над будівлею міської ради Селидового, що свідчить про просування російських військ у центр Селидового», – йдеться в тексті.

Аналітики вказують, що деякі російські «воєнкори» заявляли про захоплення всього Селидового, але ISW наразі не має цьому підтверджень. Також немає підтверджень присутності російських військ у Вишневому на захід від Селидового.

Напередодні Генштаб ЗСУ повідомляв про найбільшу концентрацію російських військ біля Селидового на Покровському напрямку.

Російські війська, ймовірно, просунулися до центру Селидового, повідомила британська розвідка 25 жовтня. У відомстві зазначили, що Селидове є останнім великим міським районом, що прикриває південний фланг Покровська, а також трасу Е50, яка їх з’єднує.

ДСНС повідомляє про 7 поранених у Харкові внаслідок російської атаки

Зросла кількість поранених внаслідок нічної російської атаки на Харків, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій вранці 28 жовтня.

За повідомленням, авіаудар частково зруйнував квартири на верхньому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку, у будівлі вибиті вікна.

«Попередньо, поранення отримали 7 людей, з них одна дитина. На місці влучання працювали психологи ДСНС, які надавали необхідну допомогу людям», – повідомляють рятувальники.

На місці тривають аварійно-рятувальні роботи. Наслідки атаки ліквідовують 25 рятувальників та 6 одиниць техніки ДСНС.

Російська армія атакувала Харків керованими авіабомбами ввечері 27 жовтня. Раніше місцева влада повідомляла про чотирьох поранених.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Зросла кількість постраждалих внаслідок атаки авіабомб по Харкову – голова ОВА

У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок атаки авіабомб ввечері 27 жовтня, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Кількість постраждалих зросла до чотирьох людей», – розповів він.

Раніше було відомо про 3 постраждалих.

Міський голова Харкова також поінформував, що у Шевченківському районі внаслідок удару РФ пошкоджені приватні будинки.

«Є пошкодження приватних будинків у Шевченківському районі», – зазначив Терехов.

Згодом він додав, що один будинок зруйнований.

«У Шевченківському районі внаслідок удару КАБом зруйновано приватний будинок», – підкреслив Терехов.

Російська армія атакувала Харків керованими авіабомбами ввечері 27 жовтня.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

ОВА: внаслідок артобстрілу Херсона загинули двоє жінок, серед поранених – 13-річний хлопчик

Унаслідок російського обстрілу Херсона 27 жовтня загинула жінка, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.

«Російські окупаційні війська знову обстріляли з артилерії Херсон. Під ударом опинились житлові будинки у Центральному районі. На жаль, внаслідок ворожої атаки загинула 74-річна жінка. Вона зазнала смертельних поранень», – йдеться у дописі очільника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.

Крім того, за словами Прокудіна, «поранень зазнала 54-річна херсонка. У неї – вибухова травма та контузія. Медики надали їй допомогу на місці. Від госпіталізації потерпіла відмовилась».

Пізніше, за даними голови ОВА, стало відомо, що «внаслідок ворожого удару у Центральному районі загинула 50–річна жінка. Від отриманих поранень вона загинула на місці».

«Поранень зазнав також 61-річний чоловік, котрий під час обстрілу знаходився на вулиці. У нього – вибухова травма, контузія, а також уламкове поранення ноги. Каретою «швидкої» потерпілого доправили до лікарні для надання медичної допомоги», – розповів місцевий чиновник.

Прокудін згодом уточнив, що внаслідок «прильоту» у житловий будинок травмувалась 13-річна дитина.

«Хлопчик дістав вибухову та черепно-мозкову травми, а також уламкове поранення ноги. Лікарі надали йому допомогу на місці. Від госпіталізації батьки відмовились», – повідоми голова ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Росія намагається знищити в Україні все українське – Зеленський

Президент Володимир Зеленський у День української писемності та мови наголосив, що «тільки справжніми результатами реально зберігається все українське», зазначив він у новому відеозверненні.

«Ми у цій війні боремося проти ворога, який намагається знищити в Україні все українське. І тому кожна дія заради нашої держави, кожен результат на посилення України мають непересічне значення», – наголосив Зеленський.

За словами президента, «виграти цю війну можемо ми всі лише разом – і вберегти Україну можемо лише разом. Не кожен сам для себе, а всі для України. І саме так маємо працювати щодня – всі для України. Кожен на своєму рівні. Кожен на своєму місці».

Також Зеленський повідомив, що «наступного тижня має бути більше дипломатичних новин і пакетів підтримки України».

«Сьогодні готуємось до роботи з партнерами на тижні. Зокрема, з нашими європейськими партнерами – з тими, хто підтримує нас дуже принципово й дієво. Ми створили цей новий формат співпраці – Україна плюс країни Північної Європи. І в рамках цього формату незмінно нарощуємо нашу взаємодію. Оборонну, політичну, економічну. І в основі всього цього – наша ціннісна взаємодія. Те, як ми бачимо життя в Європі. Те, якою ми хочемо передати нашу Європу наступним поколінням. Точно безпечною, точно демократичною й точно здатною захищати інтереси європейців», – зазначив Зеленський.

Опитування, проведені влітку цього року, засвідчили, що 70,5% опитаних українців розмовляють вдома лише або переважно українською мовою. У 2015 році таких було 50%, а у 2006 році – 46%.

28 липня 2023 року президент Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови – з 9 листопада на 27 жовтня.

ОВА: внаслідок атаки по Херсону загинула жінка, є постраждала

Унаслідок російського обстрілу Херсона 27 жовтня загинула жінка, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.

«Російські окупаційні війська знову обстріляли з артилерії Херсон. Під ударом опинились житлові будинки у Центральному районі. На жаль, внаслідок ворожої атаки загинула 74-річна жінка. Вона зазнала смертельних поранень», – йдеться у дописі очільника Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.

Крім того, за словами Прокудіна, «поранень зазнала 54-річна херсонка. У неї – вибухова травма та контузія. Медики надали їй допомогу на місці. Від госпіталізації потерпіла відмовилась».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Швеція надасть Україні новий пакет гуманітарної допомоги

Швеція напередодні зими надасть Україні новий пакет гуманітарної допомоги. Він становитиме близько 10,3 млн доларів, йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ Швеції.

За даними відомства, пакет гуманітарної допомоги буде розподілено між чотирма організаціями. Зокрема, гроші отримають:

  • 4,7 млн доларів – Український Червоний Хрест. Кошти підуть на забезпечення гуманітарних потреб населення перед зимою, а саме: доступ до тепла та електроенергії, продуктів харчування, засобів гігієни, ліків та води;
  • 1,8 млн доларів – Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Тобто, допомога внутрішнім переселенцям у підготовці та захисті до та після зими;
  • 2,8 млн доларів – Програма розвитку ООН (на розмінування);
  • 941 тисяча доларів отримає UNFPA.

Союз Нордично-Балтійської вісімки (NB8) надасть Україні додаткову допомогу напередодні зими, заявила міністерка закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенерґард. Про це вона заявила 16 жовтня на брифінгу в Одесі під час візиту разом з іншими представниками країн NB8 та міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою.

Росія атакувала Харків: пошкоджені приватні будинки, є постраждалі – влада

Російська армія атакувала Харків керованими авіабомбами ввечері 27 жовтня, повідомив міський голова Ігор Терехов.

«У Харкові чутні вибухи. Місто під атакою ворожих КАБів – будьте обережні!» – написав Терехов.

Згодом стало відомо, що у Салтівському районі внаслідок «прильоту» пошкоджено приватний будинок, постраждала жінка. Також є пошкодження приватних будинків у Шевченківському районі, зазначив міський голова.

Пізніше Терехов уточнив, що внаслідок удару КАБу в Шевченківському районі Харкова постраждали дві людини – 51-річний чоловік та 76-річна жінка, яких було госпіталізовано до лікарні.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони, зокрема Харків і область.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Канада передала Україні першу партію БТР LAV

Канада передала Україні першу партію БТР LAV, йдеться у повідомленні Міністерства оборони країни.

«Після навчань з експлуатації та обслуговування броньованих машин бойової підтримки версії «швидка допомога» у Німеччині машини були завантажені та відправлені в Україну. Ці машини допоможуть Україні в обороні від незаконного вторгнення на її землі», – йдеться у дописі.

Починаючи з 2022 року, Канада виділила 4,5 мільярда доларів на військову допомогу Україні, кажуть в уряді.

У лютому цього року керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов закликав уряд Канади передати Україні понад 83 тисяч ракет CRV7, які планують утилізувати. Буданов сказав, що ракети CRV7 будуть використовуватися як українськими ударними вертольотами, так і наземними пусковими установками для ураження російських танків і артилерії.

Єрмак назвав умову для початку переговорів з Росією

Україна проти заморожування війни. Головна умова для початку переговорів з РФ – «відхід ворожих військ на позиції до 24 лютого 2022 року», повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю Corriere della Sera.

Єрмак нагадав, що «український президент Володимир Зеленський ніколи не говорив про територіальний компроміс. Президент завжди наголошував на необхідності прийняти міжнародно визнані кордони».

«Однак це правда, що він був готовий вести переговори (у 2022 році – ред.), виходячи із ситуації напередодні російського вторгнення. Для нас Крим та Донбас залишаються українськими, вони не підлягають обговоренню. Ми проти заморожування війни, ми хочемо її завершення. Нас заспокоює той факт, що країни Глобального Півдня також засуджують російське вторгнення та силове захоплення територій», – заявив Єрмак.

Однак він наголосив, що «для того, щоб розпочати переговори, необхідно повернутися до ситуації, що була до першого пострілу російської гармати о четвертій годині ранку понад два роки тому».

«Тоді ми будемо говорити про те, як відновити наш суверенітет до кордонів 1991 року», – підкреслив Єрмак.

Керівник ОП зауважив, що «йому байдуже, що говорить російський диктатор Володимир Путін щодо необхідності враховувати «реалії на землі».

Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що союзники Києва погоджуються з тим, що на другий саміт миру необхідно покликати представників російської сторони, які, за його словами, мають ознайомитися із пропонованим ним планом перемоги.

У вересні у МЗС Росії заявили, що Москва не брала і не братиме участі у Саміті миру, оскільки «цей процес нічого спільного з врегулюванням не має».

24 вересня президент України заявив, виступаючи в Раді безпеки ООН, що Путін порушив «багато міжнародний правил, він не зупиниться сам, Росія може бути лише примушена до миру».

15–16 червня Швейцарія приймала перший Глобальний саміт миру. Понад 80 країн і чотири організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент, підтримали спільне комюніке за підсумками Глобального саміту миру.

Після саміту міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс припустив, що наступну зустріч можуть провести до виборів в США – 5 листопада.

На фронті від початку доби вже відбулось 84 бойових зіткнення – Генштаб

На фронті від початку доби відбулося вже 84 бойових зіткнення, «на чотирьох напрямках бої досі тривають, найактивніше російські загарбники діють на Курахівському та Покровському», йдеться в оперативному зведенні Генерального штабу ЗСУ.

«На Харківському напрямку за сьогодні загарбники вже двічі штурмували українські оборонні рубежі в районі Вовчанська. Сили оборони відбили ворожі атаки», – кажуть у відомстві.

Водночас відомо, що «на Куп’янському напрямку російські війська 13 разів активно йшли на позиції захисників у районах Кіндрашівки, Синьківки, Колісниківки, Кругляківки, Лозової, Загризового, Першотравневого та Вишневого. Українські воїни стійко тримають оборону, шість боєзіткнень ще тривають. Ситуація контрольована».

«На Лиманському напрямку армія РФ сьогодні вже дев’ять разів атакувала позиції Сил оборони поблизу Чернещини, Новомихайлівки, Макіївки, Тернів, Зарічного, Серебрянки та Григорівки. На Краматорському напрямку загарбники за підтримки авіації здійснили дві штурмові дії поблизу Оріхово-Василівки», – уточнили у Генштабі.

У зведенні йдеться й про те, що «на Покровському напрямку від початку доби російська армія вже 15 разів намагалася потіснити Сили оборони із займаних позицій у районах Миролюбівки, Променя, Крутого Яру та Селидового. Захисники України стримують ворожий натиск, десять атак уже відбили».

«На Курахівському напрямку тривають бої поблизу Новоселидівки, Новодмитрівки, Курахівки, Максимільянівки, Антонівки, Курахового й Катеринівки. За уточненими даними, на цій ділянці фронту за сьогодні українські оборонці відбили вже 19 ворожих атак, дві ще тривають», – уточнили у ЗСУ.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG