Кличко: відомо про двох постраждалих через влучання дрона в будинок у Києві
Наразі відомо про двох поранених внаслідок удару безпілотника по житловому будинку в Києві, повідомив міський голова столиці Віталій Кличко.
«Наразі двоє постраждалих у будинку в Соломʼянському районі. Обом медики надали допомогу на місці», – написав він у своєму телеграм-каналі.
Кличко додав, що біля будинку чергують бригади швидкої допомоги.
Росія ввечері 25 жовтня атакувала Київ «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
Згодом мер уточнив, що в будинку в Соломʼянському районі, куди влучив дрон, пошкоджені квартири на 17, 18, 19 поверхах. Рятувальники вивели будівлі понад сотню людей.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Києві затримали помічника начальника Подільського ТЦК
У Києві правоохоронці затримали помічника начальника Подільського районного ТЦК, йдеться у повідомленні Київського міського ТЦК та СП.
Як зазначили у ТЦК, «чоловіка затримали 24 жовтня співробітники Служби безпеки».
«Він за грошову винагороду запропонував фігуранту кримінального провадження уникнути штрафів за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Також затриманий хотів допомогти фігуранту отримати незаконну відстрочку від мобілізації», – стверджують у територіальному центрі комплектування.
У відомстві кажуть, що «вже відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки чи отримання неправомірної вигоди посадовцем)».
У серпні Державне бюро розслідувань повідомило, що з 24 лютого 2022 року його працівники вели 408 кримінальних проваджень, повʼязаних із роботою територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У бюро повідомляли, що вже доведені судом суми одержаної неправомірної вигоди під час махінацій у ТЦК становлять 114 мільйонів гривень.
Покровський напрямок: війська РФ «найбільш активні» біля Лисівки, Селидового та Миролюбівки – штаб
Кількість бойових зіткнень від початку доби зросла до 142, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України 25 жовтня.
Зокрема, Сили оборони відбивають російські атаки біля Вовчанська на Харківщині, також тривають дев’ять атак із 13 на Куп’янщині.
Штаб повідомляє про 24 атаки на Лиманському напрямку, де російська армія намагається просунутися поблизу Греківки, Тернів, Торського та в Серебрянському лісі. Чотири боєзіткнення ще тривають. Три спроби російських загарбників просунутися на Сіверському напрямку успіху не мали.
За зведенням, українські військові зупинили спроби армії РФ просунутися в районах Часового Яру та Торецька.
«Інтенсивно атакує ворог українських захисників на Покровському напрямку. Тут, впродовж дня, агресор здійснив 43 штурмових та наступальних дії. Найбільша активність російських окупантів зберігається в районах Лисівки, Селидового та Миролюбівки. Загалом, 34 атаки на напрямку українські захисники вже відбили, ще дев’ять боєзіткнень тривають. Наші воїни докладають зусиль для недопущення просування противника в глибину української території», – йдеться в зведенні.
На Курахівському напрямку від початку доби відбулося 31 бойове зіткнення, з яких шість ще тривають. Російські війська «зберігають високу активність», намагаються просунутися поблизу Гострого, Катеринівки та Новодмитрівки.
Російські війська, ймовірно, просунулися до центру Селидового, повідомила британська розвідка 25 жовтня. У відомстві зазначили, що Селидово є останнім великим міським районом, що прикриває південний фланг Покровська, а також трасу Е50, яка їх з’єднує.
Міністри фінансів США і Франції обговорюють перекриття імпорту Росією західних товарів
Міністри фінансів Сполучених Штатів і Франції зустрілися 25 жовтня, щоб обговорити посилення санкцій щодо Росії та запобігання потраплянню західних товарів до Росії – про це повідомила міністерка фінансів США Джанет Єллен напередодні зустрічі.
«Я з нетерпінням чекаю на продовження глибокої та багаторічної співпраці між Сполученими Штатами і Франції, зокрема нашої роботи над спільними міжнародними економічними пріоритетами, починаючи з непохитної відданості підтримці України в її боротьбі проти Росії», – почала свою заяву Єллен.
Серед питань на порядку денному вона назвала розблокування «заморожених російських суверенних активів» для економічної та безпекової допомоги Україні.
«Ми також продовжуємо координувати зусилля щодо посилення наших санкцій проти Росії, щоб обмежити їхні доходи та зашкодити їхній здатності отримувати необхідні товари, зокрема, через треті країни, такі як Китай», – сказала американська урядовиця.
Напередодні Єллен провела зустріч із міністеркою фінансів Великої Британії Рейчел Рівз. «Міністерка Єллен засудила дії Росії та обговорила ініціативу щодо позик із надзвичайних надходжень для України», йдеться на сайті Мінфіну США.
Крім того, Єллен та Рівз висловились про необхідність «сприяти економічній стабільності на Західному березі річки Йордан, зокрема, шляхом підтримки банківських відносин між палестинськими та ізраїльськими банками».
Київ регулярно вказує на те, що в зброї, яку Росія застосовує проти України, досі є західні компоненти, попри санкції країн Європи та Америки.
За 2023-й РФ змогла імпортувати високотехнологічні чипи американського та європейського виробництва на 1 мільярд 700 мільйонів доларів, повідомляло американське видання Bloomberg із посиланням на російську митну статистику.
Із багатоповерхівки, куди влучив дрон у Києві, проводиться евакуація мешканців – КМВА
Рятувальники вивели з будівлі понад 100 людей.З багатоповерхівки, куди влучили «Шахеди» у Києві, проводять евакуацію мешканців, йдеться в повідомленні міської військової адміністрації.
«Інформація щодо постраждалих уточнюється. Крім того, є інформація щодо падіння уламків на відкритій місцевості в Шевченківському районі. Попередньо, без постраждалих», – повідомив начальник КМВА Сергій Попко.
За словами мера столиці Віталія Кличка, рятувальники вивели з будівлі понад 100 людей, евакуація триває.
Згодом у ДСНС показали наслідки влучання російського дрона.
Ввечері 25 жовтня у Києві та області, а також у низці інших регіонів оголошена повітряна тривога через запуск ударних безпілотників.
Один із дронів влучив у багатоповерхівку у столиці. Мер уточнив, що у будинку в Соломʼянському районі, пошкоджені квартири на 17, 18, 19 поверхах. Відомо, що на місці влучання працюють екстрені служби.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
Шольц і Моді висловилися за відновлення миру в Україні «з повагою до територіальної цілісності»
Канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрівся з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді для сьомого раунду міжурядових консультацій у Нью-Делі 25 жовтня.
Спільну заяву політиків оприлюднила пресслужба Федерального уряду Німеччини.
«Лідери висловили глибоку стурбованість війною, що вирує в Україні, включно з її жахливими та трагічними гуманітарними наслідками. Вони знову наголосили на необхідності всеосяжного, справедливого та тривалого миру відповідно до міжнародного права, що відповідає цілям і принципам Статуту ООН, включаючи повагу до суверенітету та територіальної цілісності», – йдеться в тексті.
Політики також вказали на негативний вплив війни в Україні на глобальну продовольчу та енергетичну безпеку, особливо для країн, які розвиваються, а також найменш розвинених країн.
Шольц і Моді також вказали на «неприйнятність» застосування ядерної зброї та закликали «всі держави» повинні утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи незалежності інших країн.
Крім того, згідно з текстом, Індія та Німеччина погодилися, що складнощі, з якими стикнулася Рада Безпеки ООН щодо ефективного вирішення регіональних і глобальних криз, є нагадуванням про «нагальну потребу» в реформах.
«Будучи членами «Групи чотирьох (G4)», Індія та Німеччина повторили свій заклик до (створення – ред.) Ради Безпеки, яка була б ефективною, результативною, прозорою та відображала реалії 21 століття», – повідомляють автори заяви.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відвідав саміт БРІКС у російській Казані, який відбувся днями. За словами міністра закордонних справ країни Вікрама Місрі, на саміті Моді планував переговори з російською владою про повернення громадян Індії з російської війни проти України.
Кличко: у Києві дрон влучив у житловий будинок, горять верхні поверхи
Росія ввечері 25 жовтня атакувала Київ «Шахедами», один із дронів влучив у багатоповерхівку, повідомив мер столиці Віталій Кличко.
За його словами, вибух пролунав у Солом’янському районі міста.
«У будинку, куди влучив ворожий дрон, горять верхні поверхи», – Кличко.
Згодом мер уточнив, що у будинку в Соломʼянському районі, куди влучив дрон, пошкоджені квартири на 17, 18, 19 поверхах. Відомо, що на місці влучання наразі працюють екстрені служби.
Ввечері 25 жовтня у Києві та області, а також у низці інших регіонів оголошена повітряна тривога через запуск ударних безпілотників.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
У Києві та області, а також у низці інших регіонів оголошена повітряна тривога через запуск ударних безпілотників.
У Повітряних силах ЗСУ повідомляли, що «Шахеди» рухались з Чернігівщини західним курсом.
Згодом стало відомо, що ударні дрони вже на Київщині, тримають курс на столицю.
«Увага! Загроза БпЛА для столиці! Прямуйте до укриття!», – зазначив голова КМВА Сергій Попко.
О 21.58 у Києві повідомили про відбій повітряної тривоги.
Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.
Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.
Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.
ОП: Україна стане 125-ю учасницею Міжнародного кримінального суду з наступного року
Заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра разом із постійним представником України в ООН Сергієм Кислицею офіційно депонували ратифікаційну грамоту Римського статуту Міжнародного кримінального суду в Нью-Йорку. Про це, зокрема, повідомила сама Мудра 25 жовтня.
«Інструмент ратифікації був розміщений у сховищі в депозитарії Римського статуту», – заявила вона.
Як роз’яснює Офіс президента, це означає, що з 1 січня 2025 року Україна стане 125-ю державою-учасницею МКС.
«Це знакова подія для України. Ми завершили довготривалий процес ратифікації цього важливого інструменту й нарешті повноцінно долучаємося до роботи ключового світового органу кримінального правосуддя», – йдеться в коментарі Мудрої.
21 серпня 2024 року Верховна Рада ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду. Водночас його юрисдикцію щодо громадян України відклали на сім років.
Україна підписала Римський статут ще 20 січня 2000 року, але не ратифікувала його, хоча після угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році ратифікація цього документу була одним із прямих міжнародних зобов’язань України.
Наприкінці травня 2022 року заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив, що через ймовірну загрозу для українських військових ратифікація Римського статуту Україною наразі не на часі.
Зеленський провів Ставку: йшлося про новий формат засідання та визволення з полону цивільних
Президент Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки верховного головнокомандувача.
За словами глави держави, серед іншого обговорювали й новий формат проведення засідання.
Зеленський повідомив, що «25 жовтня він провів тривалу нараду. Серед присутніх були військові, розвідка, секретар РНБО, урядовці та представники Офісу президента».
«Ключові питання – про те, що зараз поки обмежує можливості України, і як їх можна вирішити. Плануємо залучити громадянське суспільство до роботи над внутрішнім планом перемоги. Доручив зробити формат технологічної Ставки. Найбільший пріоритет – це дрони, звісно. У тому числі дрони, які можуть збивати «Шахеди» та інші ударні безпілотники», – наголосив Зеленський.
Водночас глава держави повідомив, що «доручив ГУР разом із СБУ особливо зайнятись питаннями щодо визволення з російського полону цивільних осіб».
«Зараз по цьому результати недостатні. Опрацювали також і питання деяких законодавчих змін, які потрібні. А також санкційної політики. Нашої дипломатії. За кілька тижнів заслухаю результати», – зауважив він.
Попереднє засідання Ставки президент провів 24 жовтня, тоді йшлося про опалювальний сезон і фортифікації.
У МЗС Канади засудили військову співпрацю між Північною Кореєю та Росією
У Канаді висловили «глибоке занепокоєння» з приводу відправки на війну проти України північнокорейських військових.
«Канаду дуже непокоїть розгортання у Росії військових із Північної Кореї, що суперечить резолюціям Ради безпеки ООН», – йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ країни.
У відомстві додали, що «Канада засуджує все тіснішу військову співпрацю між КНДР та Росією».
Пхеньян заявив 25 жовтня, що будь-яке перекидання північнокорейських військ до Росії відповідатиме міжнародному праву.
«Якщо це те, про що говорять світові ЗМІ, я думаю, що це буде акт, який відповідає нормам міжнародного права», – сказав заступник міністра закордонних справ КНДР у справах Росії Кім Чен Гю, повідомляє Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).
За словами високопосадовця, міністерство закордонних справ Північної Кореї «не займається безпосередньо справами міністерства національної оборони і не відчуває потреби підтверджувати це (перекидання військ КНДР до РФ – ред.) окремо».
Сеул і Вашингтон звинуватили КНДР у надсиланні тисяч військових до Росії, а президент України Володимир Зеленський заявив, що їх можуть відправити в бій уже найближчими днями.
Сеул, який протягом тривалого часу звинувачував Північ у надсиланні величезних партій зброї до Росії, вказав на поширені в інтернеті відео, на яких зображені північнокорейські солдати в російській формі на військових базах на Далекому Сході.
Представники Північної Кореї в ООН відкинули ці заяви.
До Росії невдовзі вирушить друга група північнокорейських військових для участі у війні проти України, пише Bloomberg 25 жовтня із посиланням на дані розвідки Південної Кореї.
За даними розвідки, з якими ознайомилася агенція Bloomberg, до Росії планується прибуття близько 10 тисяч північнокорейських солдатів. Перша група із 1500 бійців сил спецпризначення вже готується на Далекому Сході, пише видання.
Південна Корея має намір представити частину своїх розвідувальних даних на засіданні НАТО 28 жовтня, повідомили два джерела Bloomberg. Співрозмовники видання кажуть, що потенційні відповіді альянсу обмежені, але можуть передбачати посилення підтримки України та налагодження партнерських відносин в Індо-Тихоокеанському регіоні.
Також документи розвідки розкривають масштаб постачання північнокорейської зброї, пише Bloomberg. За даними розвідки, з серпня 2023 року КНДР передала до Росії близько восьми мільйонів 122-міліметрових та 152-міліметрових снарядів, близько 100 ракет Hwasong-11, а також протитанкову зброю Bulsae-4. За словами джерела видання, це значно перевищує оцінки європейських чиновників, зроблені раніше.
У середині жовтня розвідка Південної Кореї заявила, що влада КНДР вирішила послати своїх військових для підтримки Росії у війні проти України. За даними розвідки, йдеться про 12 тисяч військовослужбовців. Про підготовку північнокорейських солдатів на Далекому Сході Росії також заявляла українська розвідка. Очільник Пентагону Ллойд Остін заявив, що США отримали докази того, що північнокорейські військові перебувають у Росії, але що вони там роблять, поки, за його словами, неясно.
Російський лідер Володимир Путін участі північнокорейських солдатів у війні на боці Росії не підтверджував, проте 24 жовтня він відповів на запитання журналіста про супутникові знімки, які показують присутність військових КНДР. «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, то вони щось відображають», – сказав Путін.
Агенція «Рьонхап» писала з посиланням на джерело, що Південна Корея у відповідь на залучення північнокорейських солдатів до війни розглядає план надсилання в Україну свого військового та розвідувального персоналу.
Костін: керівники 6 регіональних прокуратур написали зави про звільнення
У органах прокуратури тривають комплексні заходи з протидії зловживанням, повідомив генеральний прокурор Андрій Костін 25 жовтня.
За його словами, заяви про звільнення з посад написали п’ятеро керівників обласних прокуратур та керівник однієї зі спеціалізованих прокуратур у сфері оборони:
«Це керівники Запорізької, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Черкаської обласних прокуратур та спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Всі вони отримували підвищені пенсії у зв’язку з вислугою років, призначені за рішенням суду».
Костін додав, що триває службове розслідування щодо правомірності набуття прокурорами статусу людей з інвалідністю та нарахування їм пенсійних виплат.
Крім того, сьогодні в Офісі Генерального прокурора відбулося перше засідання Комісії з добору кандидатів для включення до кадрового резерву на заміщення керівних посад в обласних та окружних прокуратурах.
Генеральний прокурор пояснив, що створення комісії мало на меті підвищити прозорість процесу призначення прокурорів. Він назвав це одним із перших елементів «комплексної HR-реформи органів прокуратури», яка почалася в липні цього року. За його словами, комісія буде оцінювати професійні якості та репутацію кандидатів.
Днями Офіс генпрокурора заявив, що високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявили в двох областях – Черкаській та Хмельницькій.
Генеральний прокурор Андрій Костін 22 жовтня заявив про звільнення з посади.
Перед цим президент Володимир Зеленський, коментуючи зловживання в роботі медико-соціальних експертних комісій, заявив про «нахабство людей, зокрема, прокурорів, які скористались своїми зв’язками з МСЕК та оформили собі фальшиві інвалідності».
Тоді ж президент заявив, що чекає на швидкі рішення від правоохоронців, у тому числі від Офісу генпрокурора.
Правоохоронці 5 жовтня затримали та повідомили про підозру в незаконному збагачені керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК). Згодом суд взяв підозрювану під варту з альтернативою внесення застави у сумі 500 мільйонів гривень.
Пекельні бої за Донбас: Селидове може впасти?
- Російська армія почала штурм Селидового, що на Покровському напрямку. На думку військових експертів, найближчим часом ЗСУ можуть вийти із міста. Втрата Селидового загрожує можливістю для російської армії розвивати наступ на південь від Покровська та обходити його. Про ситуацію на Покровському напрямку говоримо із військовими.
- Поруч з цим українська розвідка заявляє, що перші підрозділи військ КНДР начебто прибули до зони бойових дій, вони в Курській області. Раніше голова Пентагону Ллойд Остін уперше офіційно підтвердив, що північнокорейські військові прибули в РФ. Як північнокорейські солдати можуть вплинути на хід війни і як на це мають відреагувати союзники України?
- Президент Володимир Зеленський відхилив візит генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Україну через його участь в саміті БРІКС, що проходить у російській Казані, повідомляє Agence France Presse. Як це може вплинути на майбутнє України в ООН та про що свідчить візит генсекретаря організації до Путіна, якого за рішенням МКС мали б арештувати?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода:
FATF не включила Росію до чорного списку. Про санкції проти РФ просила Україна
Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) не стала включати Росію до чорного списку, про що раніше просила Україна. Це випливає із пресрелізу групи за підсумками пленарного засідання 23–25 жовтня.
У документі йдеться, що членство Росії, призупинене після початку повномасштабної війни в лютому 2022 року, залишається в такому ж статусі.
Про те, що запит України про включення Росії до чорного списку залишився незадоволеним, також пише Reuters. За даними трьох джерел агентства, запит був відхилений кількома країнами, включно з Китаєм, Індією, Саудівською Аравією та ПАР. Два співрозмовники повідомили, що Бразилія також була серед тих, хто відхилив цю пропозицію. За словами ще одного джерела, рішення було відкладене для збирання додаткових доказів.
FATF відмовилася від коментарів, заявивши, що вона має оновити так звані «сірі» та «чорні» списки країн після закінчення пленарних обговорень, пише Reuters.
15 жовтня видання Politico повідомляло, що FATF розгляне можливість включення Росії до чорного списку на засіданні 22 жовтня. Видання зазначало, що Україна, яка просила про це, останнім часом активізувала свої спроби. У довідці, підготовленій для засідання FATF, за даними Politico, було зазначено, що Росія підтримує тісну фінансову та військову співпрацю з КНДР та Іраном, включеними до чорного списку. Також укладачі довідки звертали увагу на незаконну діяльність, пов’язану з фінансуванням приватних військових формувань та відмиванням грошей, «отриманих від товарів, вкрадених під час вторгнення в Україну».
Росія перебувала у FATF з 2003 року. Її членство було припинене після початку війни у 2022 році. Попереднього разу включення Росії до «чорного списку» FATF, на якому наполягала Україна, обговорювалося на пленарному засіданні групи в Парижі в червні 2023 року. Тоді група не включила Росію ні до чорного, ні до так званого «сірого» списку (в ньому перебувають країни, фінансові операції з якими підлягають посиленій перевірці).
Нині у «чорному списку» FATF є три країни — Іран, М’янма та Північна Корея. Потрапляння до нього означає фактичне відключення від міжнародної банківської системи та проведення операцій лише через посередників.
У ООН прокоментували повідомлення про відмову Зеленського прийняти Ґутерріша – Суспільне
У генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша не підтвердили скасування його візиту до Києва – про це повідомляє Суспільний мовник із посиланням на заступника його речника Фархана Хака.
«Ми намагаємося організувати візит у взаємно зручний час. Вони (Зеленський і Гутерреш – ред.) обговорили візит під час зустрічі у вересні», – йдеться у відповіді Хака.
Раніше агентство AFP заявило з посиланням на свої джерела, що президент України Володимир Зеленський відхилив візит генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша до України через його участь у саміті БРІКС в Росії.
Представник Офісу президента, якого зацитували журналісти, пояснив це «приниженням здорового глузду і міжнародного права» через візит генерального секретаря до російської Казані.
22 жовтня до Казані прибув генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш, який у червні не приїхав на організований Україною і Швейцарією Саміт миру (із окремим коментарем з цього приводу виступило Міністерство закордонних справ України).
Міністерство закордонних справ України розкритикувало рішення Ґутерріша відвідати Казань, нагадавши про те, що він не був присутній на Саміті миру.
Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй закликав до «справедливого миру» в Україні під час саміту БРІКС. Також він закликав до «негайного припинення вогню» в Газі та Лівані, а також миру у Судані.
Колишнього поліцейського, який перейшов на бік Росії під час окупації Харківщини, заочно засудили до 15 років ув’язнення, заявила Харківська обласна прокуратура.
За повідомленням, Київський районний суд Полтави визнав його винним у державній зраді в умовах воєнного стану і засудив до 15 років увʼязнення з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на три роки.
«Прокурори довели, що діючий поліцейський під час окупації Чкаловської селищної територіальної громади на Чугуївщині добровільно співпрацював з ворогом. З перших днів березня 2022 року він почав працювати у псевдоправоохоронному органі. Для цього окупанти видали йому вогнепальну зброю та автівку із позначкою – літерою «Z», – йдеться в повідомленні.
За даними прокуратури, фігурант показав російським військовим місця для найкращого тактичного і стратегічного розташування ворожої артилерії та іншої техніки в Чугуївскому районі.
У липні 2022 року його призначили «начальником відділу карного розшуку» у окупаційному органі в селищі Шевченкове Куп’янського району. Поміж іншого, від затримував місцевих мешканців та особисто допитував їх.
Відомство уточнює, що термін відбуття покарання засудженим буде обчислюватися з моменту його затримання. Зараз він «переховується від українського правосуддя на території РФ».
Прокуратура також нагадує, що поліцейського та його брата підозрюють у наведенні ракети на кафе у селі Гроза на Харківщині.
Цю справу кваліфікують за статтями про державну зраду «у формі надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчиненій в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб», та порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством. Слідство в цій справі триває.
Служба безпеки України заявляла в жовтні 2023 року, що «по гарячих слідах» установила особи двох чоловіків, які скоригували російський ракетний удар по кафе у селі Гроза на Харківщині 5 жовтня. Йдеться про двох місцевих жителів – 30-річного Володимира Мамона та його молодшого брата 23-річного Дмитра Мамона, які під час окупації частини Харківщини перейшли на бік російських загарбників.
5 жовтня 2023 року російські військові обстріляли село Гроза на Харківщині, внаслідок чого загинули 59 людей. За даними місцевої влади, війська РФ вдарили у сільське кафе-магазин, куди люди прийшли на поминки військового.
У Харківській обласній прокуратурі повідомили, що загинула фактично половина мешканців села, які залишалися у Грозі. Правоохоронці не виключають, що ракета, ймовірно – «Іскандер», була зумисне наведена на заклад.
Генштаб повідомляє про «запеклі бої» на Покровському напрямку
Від початку доби на лінії фронту зафіксували 125 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України в зведенні на 16 годину 25 жовтня.
Командування зафіксувало два бойових зіткнення на Харківському напрямку, у районі Вовчанська. Ще дві штурмові дії Сили оборони відбили поблизу Голубівки на Куп’янському напрямку, триває бій біля Вишневого.
Російські атаки тривають на Лиманському, Сіверському, Времівському, Торецькому напрямках.
Поблизу Часового Яру на Краматорському напрямку тривають бої, російська армія «намагається просуватись на позиції українських захисників».
«Найгарячіше на Покровському напрямку. В районах Селидове, Красний Яр, Крутий Яр, Лисівка та Миролюбівка точаться запеклі бої. Наразі ворог здійснив 35 спроб штурму українських позицій. На Курахівському напрямку триває п’ять боєзіткнень в районах Гостре, Катеринівка та Новодмитрівка. Двадцять ворожих штурмів вже відбито нашими захисниками», – йдеться в зведенні.
Штаб додає, що російські війська один раз намагалися витіснити українські підрозділи із займаних позицій на Придніпровському напрямку, «отримали жорстку відсіч».
Російські війська, ймовірно, просунулися до центру Селидового, повідомила британська розвідка 25 жовтня. У відомстві зазначили, що Селидово є останнім великим міським районом, що прикриває південний фланг Покровська, а також трасу Е50, яка їх з’єднує.
Білорусь зупинила зведення військового містечка неподалік кордону з Україною
Будівництво нового військового містечка в Гомельській області, яке, за попередженнями деяких аналітиків, могло бути використане як база для нападу на Україну, зупинилося, повідомляє 25 жовтня білоруська служба Радіо Свобода.
Використовуючи місцеві джерела та посилаючись на супутникові знімки, журналісти встановили, що роботи на місці об’єкта «Чайка» (колишнього дитячого табору відпочинку радянських часів), розташованого за 40 кілометрів від кордону з Україною, ймовірно, були зупинені без очевидних причин.
Згідно з планами уряду, державна інвестиційна програма мала фінансувати проєкт, який мав бути завершений у 2027 році. На початку 2024 року ділянка була заповнена будівельною технікою, і місцеві жителі повідомили Радіо Свобода, що будівництво розпочалося. На супутниковому знімку 10 жовтня видно, що на території колишнього табору не з’явилося новобудов.
Росія використовувала Білорусь як плацдарм для повномасштабного вторгнення в Україну, але Мінськ заявляє, що не санкціонував участь у війні білоруських підрозділів.
КНДР: розгортання військ у Росії «відповідатиме» міжнародному праву
Пхеньян заявив 25 жовтня, що будь-яке перекидання північнокорейських військ до Росії відповідатиме міжнародному праву, повідомили державні ЗМІ КНДР.
«Якщо це те, про що говорять світові ЗМІ, я думаю, що це буде акт, який відповідає нормам міжнародного права», – сказав заступник міністра закордонних справ КНДР у справах Росії Кім Чен Гю, повідомляє Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).
За словами високопосадовця, міністерство закордонних справ Північної Кореї «не займається безпосередньо справами міністерства національної оборони і не відчуває потреби підтверджувати це (перекидання військ КНДР до РФ – ред.) окремо».
Сеул і Вашингтон звинуватили КНДР у надсиланні тисяч військових до Росії, а президент України Володимир Зеленський заявив, що їх можуть відправити в бій уже найближчими днями.
Сеул, який протягом тривалого часу звинувачував Північ у надсиланні величезних партій зброї до Росії, вказав на поширені в інтернеті відео, на яких зображені північнокорейські солдати в російській формі на військових базах на Далекому Сході.
Представники Північної Кореї в ООН відкинули ці заяви.