Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ. СБУ каже про затримання 19 дописувачів телеграм-каналів

Служба безпеки України та Національна поліція затримали 19 адміністраторів та дописувачів телеграм-каналів, які намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.

Як повідомляє пресслужба СБУ, фігуранти знімали провокативні стріми та поширювали фейкові повідомлення про українських військових, зокрема представників ТЦК.

За даними відомства, на Хмельниччині заблокували підривну діяльність одразу 14 осіб, які публічно закликали військовозобов’язаних ухилятися від мобілізації – зокрема вони публікували місця перебування та маршрути переміщення представників ТЦК і Національної поліції.

Також СБУ повідомляє про викриття чотирьох жителів Києва, які публікували у чатах телеграм-каналів геолокації мобільних блокпостів на території Київщини.

«На Вінниччині судитимуть 30-річного ухилянта, який, крім того що сам ховався від призову, ще й агітував на своєму телеграм-каналі наслідувати його приклад», – йдеться у повідомленні.

На підставі отриманих доказів слідчі Служби безпеки вже повідомили п’ятьом затриманим про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань). Наразі планується повідомити про підозру іншим фігурантам.

В українському інформаційному просторі з’являються повідомлення про скандали між працівниками ТЦК і громадянами на вулицях міст і сіл. Негативна інформація про мобілізацію швидко поширюється соціальними мережами, з’являються сотні дописів і домислів, включається велика кількість ботів.

Неодноразово зазначалось, що це є наслідком інформаційно-психологічних операцій РФ. Наприклад, у квітні Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України попереджали, що Росія проводить чергову інформаційну операцію проти України під назвою «Ухилянт», щоб зірвати мобілізацію, чоловіки знімають себе на відео за кордоном на відпочинку та називають себе «ухилянтами».

Reuters: Україна розслідує підтримку агресії Росії з боку КНДР – прокуратура

В Україні триває розслідування підтримки Північною Кореєю російської війни – про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на Офіс генерального прокурора 25 жовтня.

«Ми документуємо та збираємо докази всіх можливих аспектів такої участі (у війні проти України – ред.) в рамках основного провадження щодо злочину агресії», – йдеться у відповіді офісу журналістам.

Аспекти ймовірного злочину включають постачання зброї Російській Федерації, організацію навчання для російського військового персоналу та безпосередню участь сил Північної Кореї у бойових діях.

Публічно Офіс генрокурора не повідомляв про це провадження.

У Головному управлінні розвідки 24 жовтня повідомили, що перші підрозділи військових з КНДР прибули в зону бойових дій російсько-української війни – 23 жовтня «їхня поява зафіксована у Курській області РФ». За оцінками ГУР, чисельність перекинутих на Росію північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них – 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заперечував, що у війні проти України беруть участь військові з КНДР. Також посол КНДР в ООН Кім Сон заперечив повідомлення про надсилання північнокорейських військових для допомоги Росії у повномасштабній війні проти України.

Але президент Володимир Путін, якого запитали про це в четвер, прямо не заперечував, що північнокорейські війська перебувають у Росії.

Проте 24 жовтня Путін на пресконференції за підсумками саміту БРІКС у Казані, коментуючи супутникові знімки, які свідчать про присутність на російській території солдатів із Північної Кореї, заявив: «Знімки – річ серйозна. Якщо є знімки, значить вони щось відображають».

Південна Корея 22 жовтня заявила про можливий перегляд підтримки Києва, зокрема щодо надання летальної зброї і направлення персоналу, залежно від ситуації в Україні.

Селидове: армія РФ у місті, ЗСУ тримають оборону

Російські війська, ймовірно, просунулися до центру Селидового, повідомила британська розвідка 25 жовтня.

У відомстві зазначили, що Селидово є останнім великим міським районом, що прикриває південний фланг Покровська, а також трасу Е50, яка їх з'єднує.

Її, пояснили аналітики, армія РФ може використовувати як запасний шлях для просування до Покровська.

Саме тут – у напрямку Селидового – агресор продовжує утримувати основні сили, повідомив Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні 25 жовтня. Загалом на Покровському напрямку відомство нарахувало 55 штурмів за останню добу.

Перші північнокорейські військові будуть задіяні у зоні бойових дій 27-28 жовтня, повідомив президент України Володимир Зеленський сьогодні вдень за підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

Першу появу військових із КНДР Головне управління розвідки Міністерства оборони України зафіксувало 23 жовтня у Курській області. За оцінками відомства, чисельність перекинутих до Росії північнокорейських військових зараз становить близько 12 тисяч осіб, серед них ― 500 офіцерів, зокрема три пхеньянські генерали.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ОВА: на Херсонщині сили РФ з дрона атакували автівку, є загиблий і поранений

Російські війська атакували з дрона автівку, що їхала трасою неподалік Томиної Балки на Херсонщині – загинула людина, ще одна поранена, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«На жаль, 72-річний чоловік дістав поранення, несумісні з життям. Мої співчуття рідним загиблого. До лікарні доставили 35-річного чоловіка з вибуховою травмою, контузією та пораненням руки», – написав він у телеграмі.

Російські війська регулярно атакують дронами цивільних у прифронтових та прикордонних областях. Про такі випадки неодноразово повідомляла влада Херсонщини, Харківщини, Сумщини, Чернігівщини, Дніпропетровщини.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари, як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Жога з Донбасу, якого Путін призначив своїм представником на Уралі, увійшов до Ради безпеки РФ

Повноважний представник президента Росії в Уральському федеральному окрузі Артем Жога став членом Ради безпеки РФ, відповідний указ підписав російський лідер Володимир Путін.

Путін призначив Артема Жогу на посаду свого представника на Уралі 3 жовтня 2024 року. До цього він був «головою» створеної підконтрольним Москві угрупованням «ДНР» так званої «народної ради». Раніше командував розвідувальним батальйоном «Спарта», засновником якого був громадянин РФ Арсен Павлов (відомий за прізвиськом «Моторола»).

У грудні 2023 року Артем Жога публічно попросив Путіна балотуватися на п’ятий президентський термін, а згодом став одним зі співголів його виборчого штабу.

ЗМІ: Зеленський відхилив візит Ґутерріша до України після його поїздки на саміт до Росії

Президент України Володимир Зеленський відхилив візит генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерріша до України через його участь у саміті БРІКС в Росії. Про це AFP повідомило високопоставлене джерело в Офісі президента.

«Після Казані (Ґутерріш) хотів приїхати в Україну, але президент не підтвердив його візит. Тож Ґутерріша тут не буде, зокрема через приниження здорового глузду і міжнародного права в Казані», – сказало джерело.

В ООН на це наразі не реагували. Раніше цей можливий візит Ґутерріша до України не анонсувався.

У триденному саміті БРІКС в Казані взяли участь представники інших країн БРІКС – Бразилії, Індії, Китаю та Південної Африки, а також лідери або представники 36 країн, включаючи Іран і Туреччину.

22 жовтня до Казані також прибув генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш, який у червні не приїхав на організований Україною і Швейцарією Саміт миру (із окремим коментарем з цього приводу виступило Міністерство закордонних справ України).

Міністерство закордонних справ України розкритикувало рішення Ґутерріша відвідати Казань, нагадавши про те, що він не був присутній на Саміті миру.

«Це неправильний вибір, який не сприяє справі миру. Він лише шкодить репутації ООН», – йшлося у заяві.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй закликав до «справедливого миру» в Україні під час саміту БРІКС. Також він закликав до «негайного припинення вогню» в Газі та Лівані, а також миру у Судані.

А під час переговорів з російським президентом Володимиром Путіним у Казані Ґутерріш повторив, що «російське вторгнення в Україну було порушенням Статуту ООН і міжнародного права», йдеться в заяві організації.

Сирський озвучив втрати російських сил у Курській області РФ

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський озвучив втрати російських сил у Курській області РФ.

За його даними, від 8 серпня до цього часу російські війська на цій ділянці фронту втратили в особовому складі 17819 осіб, з них:

  • безповоротні – 6662 особи;
  • санітарні – 10446 осіб;
  • полонені – 711 осіб.

Також, за даними Сирського, Москва у Курській області, серед іншого, втратила 45 танків, 256 бойових броньованих машин, 565 одиниць автомобільної техніки, 99 артсистем та 5 реактивних систем залпового вогню.

Перевірити ці дані з інших джерел наразі неможливо.

Раніше сьогодні президент України Володимир Зеленський після доповіді Сирського заявив, що ЗСУ у Курській області реалізовують свої завдання. За його словами, буферна зона на російській території убезпечує Україну від російських спроб розширення війни на сході та забезпечує відчутні російські втрати.

Російська армія намагалася відбити позиції ЗСУ на Курщині. На початку жовтня Олександр Сирський заявив, що Росія перекинула з інших напрямків до Курської області близько 50 тисяч військових.

Українська армія, за повідомленням російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. З того дня у регіоні тривають бої. ЗСУ заявляють про контроль над десятками населених пунктів, серед них – райцентр Суджа. Російська влада таку інформацію або заперечує, або не коментує.

У МЗС заявляли, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів. За словами головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, Росія планувала новий наступ на Україну з Курської області перед початком операції Сил оборони в цьому російському регіоні, а українські сили завадили цьому.

Кремль заперечує, що Путін регулярно спілкується з американським бізнесменом Ілоном Маском

Речник президента РФ Дмитро Пєсков назвав «неправдою» повідомлення газети The Wall Street Journal, що російський лідер Володимир Путін підтримує регулярні контакти з американським бізнесменом Ілоном Маском.

«Ні, це все неправда. Тобто це абсолютно хибна інформація опублікована в газеті The Wall Street Journal», – заявив представник Кремля 25 грудня у відповідь на прохання журналістів.

Як стверджує WSJ, президент РФ регулярно спілкується з очільником SpaceX, Tesla та мережі X із кінця 2022 року, обговорюючи особисті теми, бізнес та геополітичну напруженість. Одне з джерел видання розповіло, що наприкінці 2023-го Путін нібито просив Маска не активувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink над Тайванем – на прохання влади Китаю.

Розмови Путіна та Маска, пише видання, продовжились і в 2024 році, коли бізнесмен розпочав критикувати владу США за військову допомогу Україні та став активістом у передвиборчій кампанії Дональда Трампа.

Ілон Маск відмовився від коментарів The Wall Street Journal.

Сирський заперечив заяву Путіна про нібито оточення українських сил у Курській області РФ

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заперечує заяву президента РФ Володимира Путіна про нібито оточення українських сил у російській Курській області.

«Заява, яка була оприлюднена очільником країни-агресора на саміті БРІКС, щодо оточення українських військ в Курській області не відповідає дійсності», – написав він у телеграмі.

Сирський каже, що це «відверта дезінформація, яка не відображає реальну ситуацію».

За його словами, українські війська продовжують активні дії на Курському напрямку, третій місяць поспіль знищуючи бойовий потенціал РФ.

Раніше російський президент Володимир Путін у Казані заявив, що близько 2 тисячі українських військовослужбовців потрапили в оточення в Курській області РФ. За його словами, зараз російські сили нібито знищують це угруповання.

Через Катар вдалося отримати списки зниклих безвісти та листи від військовополонених – омбудсмен

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що через Катар вдалося отримати списки зниклих безвісти військовослужбовців, а також листи українських військовополонених до своїх рідних.

Лубінець повідомив про зустріч з державним міністром з питань міжнародного співробітництва в Міністерстві закордонних справ Катару Лолвою Рашид Аль Хатер.

«Завдяки зусиллям нашого основного посередника через Катар мені вдалося отримати списки зниклих безвісти військовослужбовців, а також листи українських військовополонених до своїх рідних від уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та обговорити можливість прискорення процесу обміну військовополоненими», – написав він у телеграмі.

У рамках останнього обміну полоненими між Україною та РФ вдалося звільнити з російського полону 95 українців, серед них був правозахисник, журналіст та військовослужбовець Максим Буткевич.

Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україні станом на липень вдалося повернути 3405 людей з російського полону.

«Зникають цілі родини»: як шукають зниклих безвісти через війну

«Син зник у бою. Його поранило і росіяни його уперли. Бо, коли за ним повернулися побратими, його не було, але була його броня, фліс і сліди на надання медичної допомоги. Сповіщення прийшло, що він безвісти зниклий. Бо немає ні тіла, ні підтвердження, що в полоні».

«До батьків додому вдерлися співробітники ФСБ у вересні 2023 року, забрали їх і з того часу батьків не бачили, не знали, де вони. У лютому 2024 року стало відомо, що мама померла у полоні. Де батько, досі невідомо».

Це лише кілька історій про людей, чия доля тепер невідома через розв'язану Росією війну проти України та окупацію.

Понад 2 тисячі 700 громадян розшукують своїх родичів, з якими вони втратили звʼязок. Саме стільки людей звернулися від початку року до правоохоронців тільки у Запорізькій області. Такі дані на початку жовтня повідомила пресслужба Головного управління Національної поліції в області.

У деяких випадках долі людей вдається встановити, за допомогою ДНК-зразків біологічних родичів та судових експертиз. У поліції Запорізької області зазначили, що спеціалісти-криміналісти відібрали понад 1000 зразків ДНК родичів громадян, заявлених у розшук, та виявили 219 співпадінь.

  • Скільки військових і цивільних зникли безвісти в Україні через війну?
  • Хто займається розшуком цих осіб, і як це відбувається?
  • За яких обставин можуть зникати люди у зоні бойових дій та на окупованих територіях?

Проєкт Радо Свобода «Новини Приазовʼя» зібрав історії зниклих безвісти на півдні України.

На Південноукраїнській АЕС цього тижня відключався один з енергоблоків – МАГАТЕ

На Південноукраїнській АЕС на чотири години відключався один з енергоблоків через хибний сигнал для системи захисту. Про це повідомляє пресслужба Міжнародного агентства з атомної енергії.

Як зазначається, команді МАГАТЕ повідомили, що енергоблок №1 був відключений від мережі приблизно на чотири години у вівторок ввечері через хибний сигнал для системи захисту енергоблоку без спрацювання систем безпеки реактора.

Причина події з’ясовується, реактор – один з трьох на станції – знову виробляє електроенергію для мережі, додають в агентстві.

Оператор українських атомних електростанцій «Енергоатом» про це не повідомляв.

На прохання України команда МАГАТЕ цього тижня відвідує шість електричних підстанцій в Україні в рамках розпочатої у вересні роботи з оцінки стану електромережевої інфраструктури. Під час візитів команда вивчає експлуатаційні наслідки фактичних та потенційних пошкоджень підстанцій.

Також на всіх АЕС України працюють групи співробітників МАГАТЕ, які сприяють підтримці ядерної та фізичної ядерної безпеки під час військового конфлікту.

Розвідка Британії прокоментувала просування військ РФ у Селидовому

Російські сухопутні війська «майже напевно просунулися» в місті Селидове, приблизно за 13 кілометрів на південний схід від значного логістичного центру – Покровська, у центрі міста, ймовірно, продовжуються бої, заявила 25 жовтня розвідка Великої Британії.

«Селидове є останнім значним міським районом, що прикриває південний край Покровська, а також трасу Е50, яка з’єднує Селидове з Покровськом. Від початку жовтня 2024 року темпи просування російських військ у напрямку Покровська значно сповільнилися, і вони залишаються в межах приблизно семи кілометрів від міста», – йдеться в повідомленні.

Кабмін затвердив план щодо протидії корупції у МСЕК: Шмигаль оприлюднив строки його виконання

На виконання рішень РНБО та президента Кабмін затвердив план щодо протидії корупційним та іншим правопорушенням серед МСЕК, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

У своєму телеграмі він оприлюднив строки виконання цього плану:

  • медико-соціальні експертні комісії в тому вигляді, як вони існують, будуть ліквідовані вже цього року.
  • створюється група для перегляду рішень, які ухвалювали МСЕК – три наступні місяці триватимуть перевірки.
  • у листопаді МОЗ та Мінцифри представлять рішення щодо цифровізації проходження всіх етапів МСЕК.

За його словами, Пенсійний фонд разом з ДБР, Нацполіцією та СБУ також мають провести швидкий аудит всіх пенсійних виплат по інвалідності прокурорам та іншим посадовцям державних органів.

МОЗ та Мінсоцполітики мають невідкладно винести на розгляд Кабміну законопроєкти щодо комплексної реформи МСЕК, додав Шмигаль.

Перші солдати з КНДР будуть застосовані Росією на фронті вже 27-28 жовтня – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський з посиланням на дані розвідки заявив, що вже 27-28 жовтня перші північнокорейські військові будуть застосовані Росією в зонах бойових дій.

«За інформацією розвідки, вже 27–28 жовтня перші північнокорейські військові будуть застосовані Росією в зонах бойових дій. Це очевидний ескалаційний крок Росії, який має значення, на відміну від усієї тієї дезінформації, якої багато звучало в Казані цими днями», – написав він у телеграмі за підсумками доповіді головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

За словами Зеленського, світ може чітко побачити, чого насправді хоче Росія – це продовження війни, саме тому потрібна принципова та сильна реакція лідерів світу.

«Фактичне залучення Північної Кореї до бойових дій повинно отримати відповідь у вигляді не заплющених очей та розгублених коментарів, а відчутного тиску як на Москву, так і на Пхеньян заради дотримання Статуту ООН і покарання за ескалацію», – наголосив він.

Обстріли ядерної установки в Харкові: до суду передали справу генерала РФ і його підлеглих – ОГП

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно російського генерал-полковника і чотирьох його підлеглих за фактами порушення законів і звичаїв війни й екоциду, вчинених за попередньою змовою групою, повідомив Офіс генерального прокурора України.

За повідомленням ОГП, йдеться про обстріли ядерної установки в науковому центрі в Харкові в 2022 році після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

«Слідство встановило, що вони віддавали накази на здійснення обстрілів Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут», де розміщена єдина у світі ядерна підкритична установка «Джерело нейтронів» і сховище ядерних матеріалів. У 2022 році по цьому ядерному об’єкту було завдано 74 удари різними видами зброї, авіабомбами, осколково-фугасними снарядами ствольної артилерії, осколково-фугасними і касетними снарядами реактивних систем залпового вогню «Град», «Ураган», «Смерч» і «Піон». Ці атаки не були випадковими», – йдеться в повідомленні.

Компанія Rheinmetall прозвітувала про передачу Україні ще 20 Marder

Німецька компанія Rheinmetall передала Збройним силам України ще 20 бойових машин піхоти (БМП) Marder, повідомляє пресслужба компанії.

Поставка була завершена наприкінці третього кварталу 2024 року. Таким чином, загальна кількість бойових машин, переданих безпосередньо Україні або в рамках так званих кільцевих обмінів (Ringtausch), становить близько 200 одиниць.

За повідомленням, тризначна кількість з них – це бойові машини піхоти Marder 1A3, також компанія Rheinmetall поставила бойові машини піхоти Marder і основні бойові танки Leopard у двозначних кількостях в рамках кільцевого обміну.

Версія Marder 1A3, яку Rheinmetall постачає в Україну, має додаткові лазерні далекоміри для ефективного та точного ураження цілей. Першу поставку 20 бойових машин цього типу Rheinmetall організував за дорученням німецького уряду в березні 2023 року, подальші поставки виражалася двозначними цифрами.

17 жовтня уряд Німеччини оновив перелік наданої Україні військової допомоги. У цьому переліку йшлося про надання Україні 20 бойових машин піхоти Marder та боєприпасів до них. Загалом, за даними німецького уряду, Берлін надав Україні 140 бойових машин піхоти Marder із запчастинами (зі складу Бундесверу та від промисловості).

У Польщі передали до суду справу про плакат «Путін, наведи лад з Україною»

Польська прокуратура передала до суду справу щодо фермерів, які під час протестів проти безмитного імпорту української агропродукції вивісили на своєму тракторі плакат із закликом до російського президента Володимира Путіна «розібратися» з Україною, Брюсселем, польською владою та радянським прапором. Про це повідомляє телеканал TVN24.

Прокурор звинуватив Петра Г. та його дочку Агату у публічному вихвалянні військової агресії проти України, передає польське агентство PAP з посиланням на окружну прокуратуру міста Глівіце.

Спочатку прокуратура звинувачувала їх у публічній демонстрації тоталітарної символіки. Фермер і його дочка відкидали звинувачення, але згодом визнали провину і погодилися прийняти те покарання, яке запросить у суді прокуратура.

Під час акції польських фермерів 20 лютого один із протестувальників у Водзіславському повіті Сілезького воєводства причепив на трактор прапор Радянського Союзу і плакат із закликом до Путіна «навести лад» в Україні та Брюсселі. Поліція Польщі одразу затримала протестувальника і порушила проти нього кримінальне провадження.

У Міністерстві закордонних справ Польщі тоді заявили про стурбованість через цей плакат, оскільки «подібні дії виставляють у поганому світлі Польщу – країну, яка першою допомогла Україні». У польському МЗС вважають, що це «спроба захоплення аграрного протестного руху радикальними і безвідповідальними групами, які, можливо, є під впливом російської агентури».

«Росія – найбільша загроза для Заходу. Визнайте це нарешті, і дійте»: на слуханнях у Конгресі США

Політики «м'якої сили» щодо Росії була помилковою і тільки збільшила загрози. Треба швидко міняти підходи та переозброюватися. І не треба примушувати Україну до «нових Мінських угод»... Такі висновки аналітиків, які доповідали для Гельсінської комісії у стінах Конгресу США.

Голос Америки зібрав головні тези.

Країни, що мають більший досвід з Росією, могли б бути критично важливою системою попередження для решти Європи щодо російської агресії, якби держави, які є більш віддалені від російських кордонів, були готові їх слухати. Але навіть зараз, коли час довів їхню правоту, не всі готові діяти, вважають аналітики з країн Центральної та Східної Європи, які у середу, 23-го жовтня, свідчили у Гельсінській комісії у стінах Конгресу США.

«У нас залишається дуже мало часу, щоб створити ефективне стримування та не скотитися у значно більший конфлікт у Європі, ніж той, що ми бачимо в Україні. І я закликаю всіх до рішучих та негайних дій», – сказав Далібор Рогач, старший науковий співробітник Американського інституту підприємництва, виступаючи перед комісією у середу, 23-го жовтня.

Він наголосив, що ще у 2007 році на безпековій конференції в Мюнхені президент Росії Володимир Путін уже бачив у Заході свого противника, але західні країни довго не хотіли в це повірити.

Не повірили навіть пізніше, у 2009 році, уже після нападу Росії на Грузію, коли лідери країн Центральної та Східної Європи, такі як колишній президент Чехії Вацлав Гавел, Польщі – Лех Валенса, Румунії – Еміль Константінеску, Латвії – Вайра Віке-Фрейберга їх попереджали у відкритому листі до тодішнього президента США Барака Обами, що Росія все більше прагне відновити стару радянську сферу впливу на своїх кордонах.

Рогач вважає, що небезпека примушення України до переговорів з Росією буде повторенням тієї самої помилки, яку робив Захід з Мінськими угодами та іншими спробами вдавати, що Росія може бути відповідальним членом міжнародного товариства.

Нині, коли Росія повільно, але впевнено, просувається на сході України, а західна допомога є недостатньою, запізнілою та невизначеною на майбутнє, є ледь не останній шанс отямитися і почати діяти рішуче, поки війна не вийшла за кордони України, каже Далібор Рогач, народжений у Словаччині.

«Давайте готуватися до найгіршого» – голова Запорізької ОВА попереджає про можливу відсутність електрики взимку

Голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров попереджає, що жителів Запоріжжя та області слід готуватися до відсутності електроенергії взимку.

«Я всім говорю, що слід готуватися до того, що електрики не буде взагалі. Може, це не подобається. Тому що ми оперуємо такими категоричними речами. Але давайте готуватися до найгіршого. Буде краще – буде супер», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Федоров каже, що у Запоріжжі також може не бути централізованого електропостачання на водонапірні станції.

«Що ми маємо зробити? Ми маємо двічі зарезервувати. Встановити один генератор та другий», – пояснив він.

Щодо теплопостачання, то, за словами Федорова, на всі великі котельні міста Запоріжжя та області, як, наприклад, у Вільнянську, де також є централізоване опалення, будуть встановлені когенераційні установки. Він додав, що перші такі установки запрацюють вже в грудні 2024 року:

«Чому є затримка, чому не до опалювального сезону? Тому що ми розуміємо, що Україна – величезна країна і сьогодні в нас є шалений попит на когенераційні установки. Жодне виробництво у світі не здатне покрити потреби величезної держави України. А також ми розуміємо, що в нас грошей немає, тому просимо наших партнерів придбати для нас», – пояснив він, додавши, що перші установки будуть на території Запоріжжя 15 листопада.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG