Доступність посилання

ТОП новини
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року
Президент Зеленський у Покровську нагороджує бійців Сил оборони України. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Прокудін про наслідки обстрілу Новорайська: одна людина загинула, п’ятеро поранені

Внаслідок обстрілу Росією селища Новорайськ у Херсонській області загинула людина, заявив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін 10 листопада.

«Травми, несумісні з життям, отримав 61-річний чоловік. Четверо людей госпіталізовані до медзакладу у стані середньої тяжкості. Це 56-річний чоловік та троє жінок, 66, 36 та 66 років», – йдеться в повідомленні.

Ще одній пораненій – 55-річній місцевій жительці – надали медичну допомогу на місці.

Читайте також: Армія РФ продовжує обстріли Херсонщини – місцева влада повідомила про ще трьох постраждалих

Раніше обласна влада повідомляла про двох поранених внаслідок обстрілу Новорайська.

Також повідомлялося про загибель людини та поранення ще однієї через сьогоднішній російський обстріл передмістя Херсона.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Після звернення до омбудсмена жінка з двома внуками змогла виїхати з Криму до України – Лубінець

Після звернення до Офісу омбудсмена жінка з двома внуками змогла виїхати з окупованого Криму до України, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Бабуся, яка опікувалася двома внуками через сімейні обставини, змогла виїхати з тимчасово окупованого Криму разом із 14 і 8-річними хлопчиком і дівчинкою на територію України», – написав він у телеграмі.

Лубінець зауважив, що через повномасштабне вторгнення РФ в Криму активізувався тиск на людей, які дотримуються проукраїнських поглядів, тому жінка звернулася в Офіс омбудсмена з проханням допомогти із виїздом.

«Після низки здійснених заходів та наданих нами рекомендацій для перетину кордону, бабусі вдалося виїхати разом із неповнолітніми внуками. Наш супровід і допомога у цій операції з повернення – має гарний результат. Жінка із внуками в безпеці на території України», – додав омбудсмен.

Про це також повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак. За його словами, в межах плану дій президента Bring Kids Back UA Україні вдалося повернути додому ще двох українських дітей – це Єгор та Валерія, 2009 та 2015 років народження. Він повідомив, що ці діти народилися в Криму та опинилися під опікою бабусі у зв’язку зі смертю батька та позбавленням батьківських прав їхньої матері.

Міноборони Румунії вітає рішення США продати танки Abrams, але називає іншу суму

Міністерство оборони Румунії прокоментувало згоду Сполучених Штатів продати цій країні танки Abrams.

Як заявили у відомстві, Міністерство національної оборони «вітає» сповіщення, отримане від Конгресу США щодо продажу 54 танків Abrams, а також боєприпасів до них і симуляторів для навчання.

У відомстві очікують на постачання найбільш сучасних моделей, які наразі є на озброєнні армії США.

Водночас, за заявою Міноборони, очікувана сума контракту, яку раніше погодив румунський парламент – 1,07 мільярда доларів. Конгрес США був сповіщений про суму в приблизно 2,5 мільярда.

Читайте також: Британія достроково підготувала 30 тисяч українських військових – уряд

«Після схвалення Конгресом уряди Румунії та Сполучених Штатів підпишуть контракт типу «Лист про згоду», після чого закупівля румунською стороною буде здійснена за вартістю, визначеною й затвердженою парламентом Румунії», – додають у Міноборони.

Міністр національної оборони Ангел Тилвар заявив, що Румунія також очікує на постачання протикорабельних ракет NSM та офіційно обрала винищувачі F-35 для закупівлі.

Він назвав поточні програми з посилення румунської армії зброєю зі США найважливішим виміром військової співпраці між двома країнами, яка забезпечує Бухаресту «консолідовану позицію в регіоні, де, зі стратегічної точки зору, ми виступаємо опорою стабільності НАТО».

Напередодні Сполучені Штати оголосили про схвалення потенційного продажу танків M1A2 Abrams і відповідного обладнання Румунії на суму 2,53 мільярда доларів.

Армія РФ продовжує обстріли Херсонщини – місцева влада повідомила про ще трьох постраждалих

Російські війська продовжують обстріли Херсонщини, постраждали ще три людини, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.

«У Тягинці поранення отримала 67-річна жінка. Її доставили до медичного закладу для надання допомогу. Лікарі оцінюють стан потерпілої як середньо тяжкості.Внаслідок обстрілу Новорайського травмовано ще двох жінок, 66 та 35 років. Зараз вони перебувають у лікарні», – йдеться у повідомленні.

Раніше повідомлялося про загибель людини та поранення ще однієї через сьогоднішній російський обстріл передмістя Херсона.

10 листопада на Ставці верховного головнокомандувача обговорювалися, серед іншого, «конкретні рішення» щодо захисту Херсона, який щоденно зазнає російських атак. Президент України Володимир Зеленський анонсував підсилення протиповітряної оборони, засобів контрбатарейної боротьби, РЕБ та розвідки.

Минулої доби через російські обстріл Херсонщини загинули дві людини, ще п’ятеро – зазнали поранень, повідомила місцева влада.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

ЄС оцінить, який насправді дефіцит бюджету очікується в Україні – джерело

Європейський союз, обговорюючи макрофінансову допомогу Україні на наступні 4 роки, спиратиметься на оцінку експертів щодо ймовірного бюджетного дефіциту, зазначив європейський дипломат, не уповноважений давати коментарі ЗМІ, окреслюючи ситуацію з макрофінансовою підтримкою України.

ЄС наразі готує пакет макрофінансової допомоги на 50 мільярдів євро для України на 2024-2027 роки, це 12,5 млрд євро на рік, у той час як сума допомоги на 2023 рік становила 18 мільярдів євро. Раніше в Офісі президента України повідомили, що наступного року планується дефіцит на рівні 40 мільярдів доларів, 29 з яких – надходження від міжнародних партнерів і союзників.

«Ми вважаємо, що те, що ми зараз плануємо – 50 млрд євро на 4 роки у вигляді грантів та позик, буде достатнім, щоб утримати їх на плаву і навіть дозволити зробити трохи більше», – зазначив європейський дипломат.

Він наголосив, що фінансово Україну підтримує не лише Євросоюз, а й інші партнери, тож треба «подивитися, хто ще збирається долучиться». До того ж, свою оцінку мають зробити експерти, щоб визначити, «яким насправді є дефіцит», і скільки потрібно коштів.

Водночас дипломат запевнив, що ЄС знайде спосіб підтримати Київ фінансово. «Для нас очевидно – ми не можемо допустити суверенного дефолту України», – сказав він.

Що стосується ймовірного угорського вето під час ухвалення рішення про виділення 50 мільярдів євро макрофінансової допомоги для України, то кілька дипломатів запевнили, що ЄС має «план Б» – допомогти Україні без участі Угорщини.

До схожого рішення Брюссель планував вдатися й торік, коли Угорщина блокувала пропозицію про надання Україні 18 мільярдів євро фінансової допомоги на 2023 рік. Та після кількох місяців перемовин лідерам вдалося ухвалити спільне рішення за участю всіх 27 країн-членів.

Днями Єврокомісар із питань бюджету Йоганнес Ганн заявив, що ЄС не дозволить Угорщині йти на шантаж у питанні додаткових коштів для України.
Рішення про пакет допомоги розміром у 50 мільярдів євро для України лідери 27-країн ЄС планують ухвалити на саміті 14-15 грудня у Брюсселі разом з переглядом довготривалого бюджету Євросоюзу, суперечностей щодо якого у блоці значно більше, ніж у питанні допомоги для України.

Читайте також: Є «колосальна нервозність» щодо того, чи будуть фінансувати Україну – радник президента

Верховна Рада 9 листопада схвалила проєкт держбюджету на 2024 рік. Відповідно до документа, доходи держбюджету становитимуть 1 трлн 768 млрд гривень, видатки – 3 трлн 355 млрд грн. Дефіцит державного бюджету становить 1 трлн 571,5 млрд гривень. Як повідомили у Мінфіні, потреба у зовнішній підтримці на забезпечення видатків, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони, становить близько 39 млрд дол. США. Залучення коштів від міжнародних партнерів на нагальні потреби держбюджету, зокрема у соціальній сфері та на гуманітарні потреби, заплановано від США, ЄС, МВФ, Світового банку, Японії та інших донорів.

ОГП: підприємство на Закарпатті шило одяг для збірної Росії з гірськолижного спорту

Правоохоронці провели обшуки на підприємстві на Закарпатті, яке, ймовірно, шило форму для російських спортсменів – про це повідомив Офіс генерального прокурора 10 листопада.

На місці обшуків вилучили продукцію та документи.

«За даними слідства, товариство виготовляло спортивний одяг для команди національної збірної РФ з гірськолижного спорту. Для цього вони використовували заготовки зимових лижних курток та емблеми з символікою держави-агресора», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Суд узяв під домашній арешт депутата Ніколаєнка, який скоїв смертельну ДТП

За даними слідства, на продукцію наносили маркування «одного з відомих італійських брендів» і під фіктивними даними реекспортували на адреси російських компаній.

Назви підприємства Офіс не розголошує. Триває слідство.

За даними голови Закарпатської обласної військової адміністрації Віктора Микити, підприємство належить громадянину Італії, на ньому шили зимові куртки бренду Vist на замовлення організації RUSSIA SKI TEAM.

Литва передала Україні «важливу партію» засобів для боротьби з дронами – Міноборони

Литва надала Україні «важливу партію» засобів для боротьби з дронами та генератори, повідомило литовське Міністерство оборони.

«Литва продовжує надавати непохитну військову підтримку Україні. Сьогодні було доставлено важливу партію технологій для боротьби з дронами та генераторів. Пропонуючи необхідні технології для сучасної війни, ці засоби боротьби з дронами відіграють життєво важливу роль у протидії противнику», – йдеться в повідомленні в Х (колишній твіттер).

Литва від початку повномасштабного вторгнення Росії надає Україні політичну та військову підтримку, а також надала притулок українським біженцям.

Зеленський: на Ставці обговорювали стратегію деокупації та «конкретні кроки» для її втілення

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на Ставці верховного головнокомандувача обговорювалося «стратегічне бачення» деокупації частини України та «конкретні кроки» для його втілення.

«Важлива Ставка.Стратегічне бачення деокупації нашої землі та конкретні кроки для його втілення. Уточнення всіх планів і розрахунків для продовження активних дій. Воєнний бюджет на наступний рік. Акцент на тому, щоб стати самодостатнішими щодо снарядів, ракет, дронів, бронетехніки», – написав він у телеграмі.

Читайте також: Зеленський каже, що Україна має план, як боротися далі з силами РФ

За його словами, на засіданні також були звіти від командувачів про поточну ситуацію на фронті на всіх ключових напрямках: Куп’янський, Бахмутський, Авдіївський, Мелітопольський та лівобережжя Херсонщини.

«Конкретні рішення щодо захисту Херсона. Буде підсилення протиповітряної оборони, засобів контрбатарейної боротьби, РЕБ та розвідки», – додав він.

Війська РФ дронами атакували Нікополь, загинула жінка – ОВА

Російські війська двома безпілотниками вдарили по Нікополю – одна людина загинула, ще одна поранена, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«Пообіді ворог вдарив по Нікополю двома дронами-камікадзе. Загинула 67-річна жінка. Осколкові поранення отримав чоловік 68 років. Він ушпиталений», – написав він у телеграмі.

Наслідки атаки уточнюються.

Місцева влада щоденно повідомляє про російські атаки на Нікополь.

Російські війська регулярно обстрілюють Дніпропетровщину, зокрема Нікополь. Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Україна домовилась про повернення депортованого до РФ підлітка Єрмохіна – омбудсмен

Україна домовилась про повернення 17-річного Богдана Єрмохіна, депортованого з Маріуполя до Росії, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, Богдан Єрмохін скоро буде в Україні.

«Офіційно підтверджую, що маємо домовленості про повернення Богдана до України та його возз’єднання з сестрою. Прошу всіх заспокоїтися, а головне не розповсюджувати неперевірену інформацію. Адже така публічність шкодить процесам повернення», – написав він у телеграмі.

Читайте також: Депортований до РФ із Маріуполя підліток просить Зеленського про допомогу

Журналісти проєкту Радіо Свобода «Ти як?» поспілкувалися із захисницею депортованого хлопця Катериною Бобровською. За її словами, депортований 17-річний неповнолітній українець вже декілька разів намагався втекти з РФ, але спроби були безуспішними. Вона каже, що виїхати з Росії хлопець офіційно не може – на це немає згоди російських посадовців. Днями вона повідомила, що Богдан отримав повістку, щоб з’явитися у військкомат Московської області. На думку його адвокатки, хлопця можуть мобілізувати і відправити на війну проти України – щойно йому виповниться 18 ( це станеться у листопаді).

Журналістам вдалося звʼязатися з російською омбудсменкою Марією Львовою-Бєловою, яка запевнила, що хлопця незабаром віддадуть сестрі, його українській опікунці.

Представники ФСБ мали бути в будівлі, є загиблі офіцери – ГУР про удар по Скадовську

У результаті удару по окупованому Скадовську на Херсонщині вранці 9 листопада є загиблі серед російських офіцерів, заявив в ефірі Радіо Свобода (проєкту Свобода.Ранок) представник ГУР Андрій Юсов.

«Так, є ураження, є загиблі. Що стосується точних даних у таких випадках їх не завжди є можливість оперативно з’ясувати. Тому інформація уточнюється. Але є загиблі серед офіцерського складу окупантів», – сказав він.

На уточнююче запитання журналіста Радіо Свобода, чи були там представники російського ФСБ, про що раніше повідомляли ЗМІ, Андрій Юсов сказав: «Вони мали перебувати там в цей період».

Як повідомив в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) міський законний голова міста Скадовськ Олександр Яковлєв, російські окупанти в Скадовську весь день розбирали завали після удару по будівлі в центрі міста, загиблих не менше десяти.

За його словами, будівля, де напередодні пролунав вибух, розташована в центрі міста і до повномасштабного вторгнення власники її використовували як «об’єкт для розміщення відпочиваючих». Нині, як зазначив він, після удару двоповерхова будівля зруйнована (перший поверх та частина другого).

«Після окупації росіяни, звісно, забрали її і там відомо, що проживали постійно якісь військові. Були автомобілі… Напевно, вчора була їх якась більша кількість, оскільки повідомляється про значну кількість постраждалих та загиблих. Відомо лише що там постійно була якась кількість машин. Тому там могли бути і високопосадовці якісь і цієї служби (ФСБ – ред). Відомо, що вчора вони майже цілий день розбирали ці завали. Тому все-таки, я думаю, там кількість загиблих точно буде більше. Наразі відомо, що не менше 10-ти загиблих, якась кількість поранених, але точної інформації ніхто не надає», – каже Яковлев.

За його даними, одразу після вибуху вся територія навколо була закрита, почалася посилена перевірка документів у перехожих.

Внаслідок удару по окупованому Скадовську в Херсонській області вранці 9 листопада є загиблі серед російських високопоставлених офіцерів, повідомили українські і російські ЗМІ.

За повідомленнями, удар був завданий із системи залпового вогню HIMARS. Журналіст російської служби Радіо Свобода Марк Крутов повідомив геолокацію удару по Скадовську. За його даними, зруйнований другий поверх двоповерхової цегляної будівлі.

Російське державне агентство новин ТАСС повідомляло про п’ятьох убитих і 10 поранених в результаті удару.

Британія достроково підготувала 30 тисяч українських військових – уряд

Уряд Великої Британії повідомив, що 30 тисяч українських військових пройшли навчання в рамках операції Interflex раніше від запланованого терміну.

Як повідомив британський міністр оборони Ґрант Шаппс, навчання завершили на сім тижнів раніше.

«Ми залучили міжнародних партнерів і можемо пишатися реальними змінами, які ми робимо для свободи України тут, у Великій Британії. Слава Україні», – написав Шаппс у соцмережі X (раніше Twitter).

У повідомленні британського уряду вказано, що це найбільша військова програма такого типу на британській землі з часів Другої світової війни.

Загальна кількість українських солдатів, які пройшли підготовку у Британії, перевищує 52 тисячі осіб від 2014 року, зазначили в уряді Британії.

За повідомленням, Interflex запустили в червні 2022 року і вона мала ціль підготувати 30 000 військовослужбовців до кінця 2023 року.

«Після запуску минулого літа до програми долучилася низка міжнародних партнерських сил, які надали важливий досвід, навчання і погляд на бойові дії на передовій. До числа цих країн входять Канада, Нова Зеландія, Норвегія, Данія, Фінляндія, Швеція, Литва, Нідерланди й Австралія. І сьогодні союзник НАТО, Румунія, також підтвердила свою участь, довівши загальну кількість країн-партнерів до десяти», – заявили в уряді Британії.

За повідомленням, за останні 12 місяців пакет підтримки Великої Британії розширився і тепер передбачає також підвищення кваліфікації українських морських піхотинців.

«Interflex змінив рівняння цієї війни, використавши український дух, мужність і рішучість і зіставивши це зі світовим військовим досвідом. Вирішальний внесок наших міжнародних партнерів у цю програму зміцнює глобальну підтримку України і підкреслює нашу єдину віру в те, що Україна може виграти і виграє цю війну», – заявив прем’єр Британії Ріші Сунак.

Операція Interflex, започаткована минулого року передбачає підготовку переважно нещодавно мобілізованих і добровольців, які впродовж п’яти тижнів отримують основні знання щодо володіння зброєю, навички ведення бойових дій, медичної допомоги.

Орбан заявив, що переговори про членство України в ЄС «не повинні починатися»

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не підтримує просування переговорів про майбутнє членство України в Європейському Союзі, вкотре давши зрозуміти, що його країна може стати головною перешкодою на шляху Києва щодо вступу до ЄС.

Як пише АР, в інтерв’ю державному радіо Орбан сказав, що країна, яка перебуває у війні, ще й близько не наближається до членства в блоці.

«Україна жодним чином не готова до переговорів щодо своїх амбіцій приєднатися до Європейського Союзу. Чітка позиція Угорщини полягає в тому, що переговори не повинні починатися», – сказав Орбан.

Угорщина має суперечки з ЄС через ймовірні порушення стандартів верховенства права та прав людини, що призвело до затримки мільярдів євро коштів від ЄС.

Орбан заперечив, що протидія Угорщини переговорам про членство України в ЄС пов’язана з цими коштами, і намагався розвіяти підозри, що його уряд використовує свій голос щодо України, щоб чинити тиск на ЄС.

Він додав, що його уряд «не прийме» тиск з боку ЄС щодо підтримки заявки України на членство в обмін на виділення коштів.

Лідери ЄС у середині грудня мають вирішити, чи слід офіційно запросити Україну розпочати переговори про членство. Для цього рішення необхідна одностайність серед країн-членів.

8 листопада Єврокомісія рекомендувала почати переговори з Україною про вступ до ЄС. Президентка комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Україна виконала 90% рекомендацій, які дав ЄС, надаючи статус кандидата в червні 2022 року.

Reuters: ЄС має «план Б», якщо Угорщина накладе вето на 50 мільярдів євро допомоги Україні

Європейський cоюз зможе обійти будь-яке вето Угорщини і надати Україні 50 мільярдів євро (53,4 мільярда доларів) допомоги, заявили офіційні представники блоку. Про це Reuters повідомили двоє чиновників ЄС.

За їхніми словами, у випадку застосування Будапештом вето ЄС має спосіб обійти це, попросивши кожен з урядів блоку створити власний пакет допомоги Києву. Разом двосторонні договори обійдуться в однакову суму.

«Угорщина ризикує перегнути палицю. Ми б хотіли мати їх у складі, але настає момент, коли людям набридає, що Будапешт тримає всіх у заручниках. Обхідний шлях виснажливий, але ми його маємо, якщо знадобиться», – сказав один із чиновників ЄС.

Інший посадовець, який також говорив на умовах анонімності, каже, що «питання грошей для України так чи інакше вирішиться, Київ отримає підтримку ЄС»:

«Якщо Угорщина стане перешкодою для необхідної одностайності, щоб зробити це через бюджет ЄС, країни-члени знайдуть інший спосіб, наприклад, міжурядову угоду або національні гарантії».

Будапешт це повідомлення не коментував.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз готує пакет фінансової допомоги Україні на суму близько 50 мільярдів євро протягом 2024–2027 років. 27 країн-членів ЄС мають проголосувати за пакет допомоги на саміті 14–15 грудня.

Є побоювання, що допомога може бути заблокована прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, який заявляв, що він «пишається» продовженням своєї комунікації з Росією, та заперечував проти подібної підтримки в минулому. Такі виплати зі спільного бюджету ЄС потребують одностайної підтримки всіх держав-членів.

Минулого року Угорщина наклала вето на аналогічну пропозицію про надання Україні 18 мільярдів євро фінансової допомоги у 2023 році. Після кількох місяців суперечок Будапешт зрештою погодив пакет, отримавши, як він сказав, поступки від блоку щодо допомоги Угорщині.

Через російський обстріл передмістя Херсона загинула людина, ще одна поранена – ОВА

Російські війська з артилерії атакували Кіндійку – загинула людина, ще одна поранена, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Близько 10:30 російська армія з артилерії атакувала Кіндійку. Постраждали двоє людей. Від отриманих травм на місці загинув 69-річний чоловік», – написав він у телеграмі.

За його словами, ще один місцевий житель – 63 роки – отримав вибухову травму та поранення спини. Його у стані середньої тяжкості доставили до лікарні.

Минулої доби через російські обстріл Херсонщини загинули дві людини, ще п’ятеро – зазнали поранень, повідомила місцева влада.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Ігнат: навчання на F-16 йде за планом, деякі українські пілоти вже проходять «підготовку в небі»

Речник Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат заявив, що процес навчання українських льотчиків на F-16 йде за планом, деякі пілоти вже проходять «підготовку в небі».

«Просувається (навчання), згідно з планом. Мало інформації. Процес пішов – Це найголовніше. Партнери не надто хочуть деталізувати процес проходження навчання. Але те, що пілоти вже навчаються на F-16 в повітрі безпосередньо. Не усі, звичайно. Окремі пілоти вже проходять підготовку в небі з інструктором на бойових літаках. Тому все йде згідно з планом. Наше завдання – дочекатися, тримати країну, тримати наше небо тут всередині», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, Україна робить своє «домашнє завдання» для прийому F-16 на українських аеродромах.

«Льотчики навчаються. Процес йде так, як було заплановано», – додав Ігнат.

У жовтні повідомлялося, що на авіабазі в штаті Аризона українські пілоти розпочали навчання польотам на F-16. Очікується, що воно триватиме кілька місяців.

Типовий курс підготовки на F-16 триває близько шести місяців. Однак офіційні особи США зазначили, що українські пілоти навряд чи будуть слідувати стандартній моделі, оскільки курс відповідатиме потребам України в захисті неба від російських літаків, безпілотників і ракет. Європейські країни також навчають українських пілотів керувати F-16.

Данія та Нідерланди стали першими країнами, які пообіцяли передати Україні винищувачі F-16, але це станеться після завершення навчання українських пілотів. Також про це оголосили Норвегія та Бельгія.

Генсек НАТО про війну в Україні: «Маємо бути готовими до довгострокової перспективи»

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що розраховує на прогрес Збройних сил України у боротьбі з російськими військами, але попередив, що прогрес буде важким.

«Ми повинні бути готовими до довгострокової перспективи. Війни за своєю природою непередбачувані. Що ми точно знаємо, так це те, що те, що відбувається за столом переговорів, нерозривно пов’язане з ситуацією на полі бою», – сказав Столтенберґ в інтерв’ю агентству DPA під час візиту до Берліна.

Генсек НАТО додав, що тільки військова підтримка може гарантувати, що Україна залишиться суверенною і демократичною державою, і переконає російського президента Володимира Путіна, що він не зможе перемогти на полі бою.

За його словами, було зрозуміло, що контрнаступ буде нелегким.

«Ми знали, що Росія місяцями готувала оборонні лінії – з мінами, з танковими окопами, з великою кількістю оборонних позицій», – сказав Столтенберґ, додавши, українці «могли досягти успіхів і звільнити більше території».

Днями президент Володимир Зеленський визнав, що ситуація на полі бою залишається дуже складною, але зазначив, що не вірить у те, що війна зайшла в «патову ситуацію». Він наголосив, що Україна не буде вести переговори з Росією, доки Росія повністю не піде з українських територій.

Раніше в статті в журналі The Economist головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що війна зараз переходить на новий етап «позиційної війни», а це може піти на користь Росії. За його словами, без посилення технологічної переваги, «швидше за все, не буде глибокого і красивого прориву» проти сил РФ.

У розвідці Британії прокоментували удар РФ по цивільному судну на Одещині

Влучання російської ракети в цивільне судно на Одещині свідчить про погану тактику застосування зброї російським пілотом, заявили в розвідці Великої Британії.

У розвідці нагадали, що 8 листопада цивільне вантажне судно під прапором Ліберії було уражене російською протирадіолокаційною ракетою. Українські офіційні особи заявили, що це, ймовірно, ракета повітряного базування Х-31.

«Лоцман порту загинув, троє членів екіпажу і портовий працівник зазнали поранення. Міністр інфраструктури України повідомив, що судно вантажило залізну руду, призначену для стратегічного союзника Росії – Китаю», – зазначили у розвідці.

«Ймовірно, Х-31 використовувалася, щоб поцілити по українських військових радарах у цьому районі. Є реальна можливість того, що запущена з повітря ракета за відсутності сигнатури військового радара потрапила на радар цивільного судна. Якщо так, то це свідчить про погану тактику застосування зброї з боку російського пілота», – наголосили у відомстві.

Напередодні в ефірі Радіо Свобода керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк зауважила, що судно йшло під прапором Ліберії – тобто це територія іншої держави, «фактично атакована росіянами».

Протирадіолокаційні ракети, каже керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України, дуже складно вловити. «Вони частіше глушаться і тоді вже зникають з радарів шляхом падіння, але все одно несуть уражаючий елемент», – зауважила вона.

«Влучань в об’єкти критичної інфраструктури не зафіксовано» – Київська ОВА про наслідки атаки дронів

У Київській області внаслідок нічної атаки російських дронів влучань в об’єкти критичної або житлової інфраструктури не зафіксовано, постраждалих також немає, повідомив начальник обласної військової адміністрації Руслан Кравченко.

«Ніч, що минула, виявилася неспокійною. Російські окупанти атакували нашу область БпЛА. Повітряна тривога тривала майже півтори години. У регіоні працювали сили ППО. Завдяки професійній роботі всі ворожі цілі були збиті», – зауважив він.

Повітряні сили раніше повідомили, що в ніч на 10 листопада російські війська атакували Україну ударними безпілотниками і керованими авіаційними ракетами.

«Загалом було випущено шість ударних БпЛА Shahed-136/131 із району Приморсько-Ахтарськ (Краснодарський край РФ), одну керовану авіаційну ракету Х-31 і одну КАР Х-59 із повітряного простору окупованої Херсонщини», – йдеться в повідомленні.

У Повітряних силах повідомили, що українські військові знищили п’ять ударних БпЛА й одну керовану авіаційну ракету Х-59 в межах Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Полтавської і Київської областей.

Голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець повідомив, що через падіння уламків ударного дрона пошкоджені кілька будівель.

«Доба на Черкащині розпочалась із затяжної тривоги.В області працювала ППО. Маємо падіння уламків «шахеда» у приватному секторі на Золотоніщині. Унаслідок чого пошкоджено кілька будівель», – написав він у телеграмі. Люди не постраждали.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

На Запоріжжі обстрілами військ РФ пошкоджено 10 тисяч будинків – ОВА

На підконтрольній Україні території Запорізької області внаслідок повномасштабного вторгнення РФ пошкоджено та знищено 10 тисяч будинків. Про це повідомили в Запорізькій ОВА під час брифінгу, присвяченого роботі в регіоні державної програми «єВідновлення».

«На сьогодні більше 10 тисяч знищено і пошкоджено будинків: приватних – 8,5 тисяч та 1,5 тисячі багатоквартирних», – сказав директор департаменту житлово-комунального господарства та капітального будівництва ОВА Віталій Литвиненко.

Як зазначили у військовій адміністрації, в регіоні діють державні програми, що дозволяють компенсувати власникам житла збитки, завдані російською агресією.

«На сьогодні по Запорізькій області подано 904 заяви по програмі «єВідновлення». 353 заяви вже розглянуто, погоджено на суму 21 мільйон 464 тисячі. 293 жителя Запорізької області вже отримали кошти на суму 16 мільйонів 127 тисяч. Найбільш активно реалізується ця програма у Запорізькій міській громаді, де 141 людина тримала компенсацію, Комишуваській, Кушугумській, Степненській та Таврійській громаді», – додав посадовець.

Наприкінці жовтня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що майже 19 тисяч українських родин отримали 1,5 млрд гривень за пошкоджене майно за програмою «єВідновлення».

Частина Запорізької області перебуває під окупацією російських військ.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG