Доступність посилання

ТОП новини
Боєць ЗСУ Олександр Проскурін і лелека позують для фотографа Радіо Свобода. 2024 рік
Боєць ЗСУ Олександр Проскурін і лелека позують для фотографа Радіо Свобода. 2024 рік

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Через російський обстріл підприємства на Херсонщині постраждали троє людей – ОВА

У Херсонській обласній військовій адміністрації повідомили, що у понеділок війська РФ вчергове атакували регіон, є поранені.

«Російська армія вкрила вогнем підприємство у Зеленівці Херсонської громади. Постраждали троє людей. Двох потерпілих доставили до лікарні. Зараз медики надають їм допомогу. Внаслідок обстрілу 44-річний чоловік втратив частину ноги. Його стан оцінюють як середньої тяжкості. У 74-річного місцевого жителя – мінно-вибухова травма. Лікарі на місці надали допомогу 55-річному чоловікові. У нього – опіки спини 1-2 ступеню», – йдеться в повідомленні.

Минулої доби через обстріли військ РФ на Херсонщині, за даними ОВА, постраждали восьмеро людей. Як повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, напередодні армія РФ випустила по населених пунктах Херсонської області 87 авіабомб – це найбільша кількість за весь час війни.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Удар по новому носію «Калібрів» РФ у Керчі: Крим вже під вогневим контролем ЗСУ?

Польські перевізники заблокували рух вантажівок на трьох пунктах пропуску з Україною

Польські перевізники заблокували рух вантажівок на трьох пунктах пропуску на польсько-українському кордоні, повідомляє 6 листопада кореспондентка Радіо Свобода.

Ідеться про пункти пропуску «Гребенне – Рава-Руська», «Корчова – Краківець», «Дорогуськ – Ягодин». З технічних причин у Корчові підприємці перекрили лише вʼїзд до України, на двох інших пунктах, за словами організаторів, заблокований і вʼїзд, і виїзд.

Польські підприємці оголосили страйк через надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС. За словами організаторів страйку, його учасники пропускатимуть гуманітарні і військові вантажі, автобуси та приватний автотранспорт. Блокада стосується тільки вантажівок.

Польські перевізники вимагають відновити надання дозволів для українських колег.

«Ми не вимагаємо невідомо чого, ми хочемо повернення до нормальності, як було перед війною, до тих 160 тисяч дозволів, а не так, як зараз, – польський кордон станом на сьогодні вже перетнуло 880 тисяч українських вантажівок. Це величезна кількість. Переважно ці машини приїжджають порожні, беруть товар у Польщі і везуть по цілій Європі. Забирають нашу роботу», – каже учасник блокади кордону Бартош Ясінський.

Також активісти вимагають вилучити польські машини з української електронної черги «єЧерга» і створити для них окрему, пропускати порожні вантажні автомобілі польських перевізників поза чергою на всіх пунктах пропуску та отримати доступ до системи «Шлях».

ЮНЕСКО засуджує атаку військ РФ по Одесі, внаслідок чого постраждав художній музей

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) засудила чергову атаку військ РФ по Одесі, внаслідок чого було пошкоджено будівлю Національного художнього музею.

«Художній музей в Одесі, що входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, вчора ввечері знову постраждав унаслідок російського удару. ЮНЕСКО рішуче засуджує атаку. Культурні об’єкти мають бути захищені відповідно до міжнародного права», – йдеться в повідомленні ЮНЕСКО у твітері.

Музей на своїй Facebook-сторінці раніше повідомив, що саме сьогодні установі виповнюється 124 роки.

Внаслідок ракетного удару російських військ по центру Одеси в ніч на неділю в будівлі Художнього музею пошкоджено стіни, вибито деякі віконні рами та скло, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, музей розташовується в зоні захисту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також, за даними влади, через нічну атаку армії РФ в Одесі поранені 5 людей.

Путін може залишитись президентом РФ до 2030 року – ЗМІ

Володимир Путін вирішив залишитися на посаді президента Росії і балотуватиметься на майбутніх президентських виборах, перемога на яких забезпечить продовження його повноважень до 2030 року. Про це пише агенція Reuters із посиланням на шість неназваних джерел.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков у відповідь на публікацію заявив, що Путін не оголошував про своє рішення балотуватися і самі вибори ще не призначені.

За законом, Рада Федерації має визначити дату виборів у першій половині грудня, самі ж вибори, ймовірно, пройдуть 17 березня. Путін раніше говорив, що оголосить про своє рішення після офіційного призначення виборів.

Джерела Reuters однак стверджують, що про рішення Путіна вже відомо у Кремлі, і радники зараз готують план його передвиборчої кампанії.

Рішення Путіна, як стверджують джерела, пов’язане з тим, що він розглядає нинішні події, включаючи війну в Україні, як конфлікт Росії із Заходом і відчуває, що йому необхідно «провести Росію через найнебезпечніший за кілька десятиліть час».

Путін уперше став президентом у 2000 році і залишається ним уже чотири терміни (з перервою на 2008-2012 рр). Балотуватися на п’ятий термін йому дозволяють ухвалені за ініціативою самого Путіна поправки до Конституції. Як зазначає Reuters, вже зараз Путін править країною довше, ніж будь-хто за останні сто років, за винятком Йосипа Сталіна.

ГУР: у жовтні Росія виготовила 115 ракет, загалом накопичила майже 900

У жовтні 2023 року Росія виготовила 115 високоточних ракет, загалом у її запасах є близько 870 ракет, повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю РБК-Україна.

За даними української розвідки, Москва минулого місяця змогла виготовити 40 крилатих ракет Х-101, 30 балістичних ракет «Іскандер-М», 20 «Калібрів», 12 ракет «Іскандер-К», 9 ракет Х-32 та 4 аеробалістичні ракети «Кинджал».

Скібіцький припустив, що наразі Росія вичікує збільшення навантажень на енергосистему, щоби почати атаки на українську інфраструктуру.

«Таке може бути під час настання холодів, коли споживання електроенергії вийде на пікові показники осінньо-зимового періоду – росіяни вичікують падіння температури нижче нуля», – пояснив він.

Представник ГУР додав, що ймовірні майбутні російські атаки будуть комбінованими – можуть включати як застосування ракет різних типів, так і комбінацію ракетного озброєння та ударних БПЛА.

«За оцінкою воєнної розвідки України, це однозначно будуть не такі примітивні атаки, як минулоріч. Досягти результату росіянам буде складно – ми теж готуємось і розуміємо, як вони діють, що розвідують і відповідно вживаємо заходів для захисту нашої енергосистеми», – заявив Вадим Скібіцький.

Розвідка Британії раніше заявила, що російські військові можуть готуватися до атак на енергетику України взимку.

Російські військові з 10 жовтня 2022 року розпочали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

Останнім часом Росія атакує переважно ударними дронами та невеликою кількістю ракет. Як повідомили Повітряні сили ЗСУ, вночі 6 листопада РФ атакувала Україну чотирма ракетами різних типів та 22 ударними дронами.

Справа про привласнення понад 307 млн грн Міноборони: суд відправив Микитася під домашній арешт

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід для колишнього народного депутата Максима Микитася у вигляді домашнього арешту, підозрюваного в заволодінні понад 307 млн грн коштів Міністерства оборони України.

Як повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, суд частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором САП.

Це рішення суду може бути оскаржене в Апеляційній палаті ВАКС. Питання щодо оскарження цього запобіжного заходу буде вирішено після ознайомлення з повним текстом рішення суду.

У прокуратурі додають, що також у цій справі суд обрав запобіжні заходи ще 5 особам:

  • помічнику нардепа – тримання під вартою з альтернативою внесення 19 млн грн застави;
  • директору підрядної організації – застава у розмірі 805 тис. грн;
  • двом військовослужбовцям – застава у розмірі 53 тис. грн та 214 тис. грн відповідно;
  • ще одному військовому – особисте зобов’язання.

Як пише Центр протидії корупції, прокурор САП просив узяти екснардепа під варту з альтернативною заставою 134 млн грн.

25 жовтня народному депутату 8 скликання повідомили про підозру в заволодінні коштами Міністерства оборони. Правоохоронці тоді не називали імені підозрюваного, проте, за даними медіа, йдеться про колишнього народного депутата Максима Микитася. До обрання до Верховної Ради він був керівником будівельної компанії «Укрбуд».

За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало договори з компаніями, підконтрольними тодішньому парламентарю, контракти на будівництво складів для зберігання ракет та боєприпасів на суму близько 3 мільярда гривень. Будівництво мали завершили до 2021 року. У НАБУ стверджують, що частиною цих коштів нардеп планував заволодіти, але не міг цього зробити через законодавчі обмеження. Тому, за даними слідства. колишній депутат та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу Збройних Сил України забезпечили схвалення змін до постанов КМУ, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

Відтак з листопада по грудень 2018 року компанії депутата отримали від Міноборони понад 307 мільярдів гривень. Водночас будівництво складів, додає НАБУ, «фактично не розпочали», а кошти вивели на рахунки інших компаній. Микитась ці обвинувачення публічно не коментував.

Колишньому депутату Микитасеві раніше вже інкримінували махінації із житлом Національної гвардії на понад 81 мільйон гривень. Його підозрюють у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. Він звинувачення заперечує.

2 грудня 2020 року НАБУ офіційно повідомило, що підозрюваний у справі про заволодіння майном Нацгвардії колишній народний депутат добровільно відшкодував до держбюджету 50 мільйонів із загальної суми збитків більш ніж у 81 мільйон.

Загибель бійців 128-ї ОГШБр: у ДБР повідомили про розслідування удару військ РФ 3 листопада на Запоріжжі

Державне бюро розслідувань заявило, що вивчає обставини трагічної загибелі військових та мирних жителів внаслідок ракетного удару військ РФ на Запоріжжі 3 листопада.

«Розслідування обставин справи та притягнення до відповідальності причетних наразі є одним з пріоритетних завдань ДБР. 3 листопада 2023 року під час ракетного удару, який ворог наніс ракетою типу «Іскандер» по селу на Запоріжжі, загинули та були поранені військовослужбовці 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади та мирні мешканці. Вибуховою хвилею та уламками пошкоджено близько 30 будинків та господарчих споруд, розташованих поруч з місцем удару. Наразі працівники ДБР проводять слідчі дії, встановлюючи деталі обставин, які призвели до трагедії. Ініційовано службове розслідування дій військових посадових осіб, які організували захід до дня «Ракетних військ і артилерії» поблизу лінії фронту», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада вперше виступила із заявою щодо ракетного удару військ РФ на Запоріжжі, заявивши, що втратила 19 своїх бійців. Бригада попросила до закінчення перевірки не поширювати неперевірену інформацію про обставини трагедії.

4 листопада голова Запорізької ОВА Юрій Малашко казав, що через удар військ РФ ракетою по Зарічному 3 листопада поранень зазнали 9 місцевих жителів – 4 чоловіків та 5 жінок. Про загиблих цивільних він тоді не повідомляв.

Управління стратегічних комунікацій ЗСУ повідомило, що 3 листопада в Запорізькій області війська РФ вдарили ракетою «Іскандер-М» по особовому складу 128-ї окремої гірничо-штурмової бригади, внаслідок чого загинули військовослужбовці, також є поранені.

Міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що «будуть з’ясовані всі обставини того, що сталося». Він доручив «провести повну перевірку за фактом цієї трагедії».

Президент Володимир Зеленський додав, що за фактом трагедії було зареєстровано кримінальне провадження і має бути з’ясовано «всі обставини того, що сталося, хто конкретно та які розпорядження давав».

Відсьогодні на Закарпатті оголошено триденну жалобу за воїнами 128-ої бригади.

Закупівля неякісної військової форми – СБУ повідомила про підозру ексзаступнику міністра оборони

Служби безпеки заявила про викриття колишнього заступника міністра оборони України на розтраті майже мільярда гривень.

Як повідомляє пресслужба відомства, йдеться про заступника міністра, який обіймав цю посаду із 2021 по 2023 роки.

За матеріалами справи, у 2022 році цей посадовець, вступивши у змову зі своїми підлеглими, здійснив закупівлю неякісної військової форми у приватної компанії на майже мільярд гривень.

Слідством встановлено, що військові ЗСУ не можуть використовувати вказану форму, оскільки вона непридатна для експлуатації в холодну пору року в умовах ведення інтенсивних бойових дій.

На підставі зібраних матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили колишньому заступнику міністра про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
  • ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань).

За такими ж статтями повідомлено про підозру його спільнику – колишньому в.о. директора департаменту державних закупівель Міноборони. Наразі обидва колишні посадовці перебувають під вартою.

10 серпня видання «Дзеркало тижня» опублікувало розслідування про те, що в 2022 році турецька компанія Vector avia продала літні куртки для ЗСУ під виглядом зимових. У супровідних документах на одну з партій 4900 «камуфляжних» курток вартістю 142 тисяч доларів стали 4900 «зимовими вітрозахисними» куртками за 421 тисячу доларів, а кожна куртка стала коштувати 86 доларів замість 29 доларів. У Міноборони ці дані заперечили.

У Чорному морі РФ виставила на чергування 2 кораблі, ракетоносіїв немає – військові

Три бойових кораблі флоту РФ станом на 6 листопада маневрують поблизу узбережжя РФ та тимчасово окупованого Криму – два в Чорному морі і один – в Азовському, передає оперативне командування «Південь».

«Ракетоносії заведені у пункти базування», – йдеться в повідомленні.

Про те, що носії крилатих ракет «Калібр» відсутні, повідомили сьогодні раніше і у ВМС ЗСУ.

Днями очільниця пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк заявляла, що останнім часом у Чорному морі «росіяни почуваються скуто і не можуть дозволити собі вільне маневрування, наприклад, у північно-західній частині Чорного моря».

З початку року за підтримки Держкіно створено 13 українських фільмів

З початку 2023 року за підтримки Державного агентства з питань кіно створено 13 українських фільмів, повідомляє пресслужба агентства.

«За підтримки Держкіно з початку року створено 13 українських фільмів, у виробництві перебувають 111 проєктів, а 10 фільмів – у знімальному періоді», – повідомляє Держкіно з посиланням на звіт за 1 січня - 16 жовтня 2023 року.

В агентстві повідомляють про доходи у розмірі понад 31 мільйон гривень, що надійшли до спеціального фонду від реалізації прав на фільми. Водночас у Держкіно не уточнюють розмір витрат.

Також зазначається, що українські фільми, створені за підтримки Держкіно, загалом за майже 10 місяців зібрали 282 607 419 гривень та 2 123 940 глядачів. Серед фільмів-лідерів кінопрокату – анімаційний фільм «Мавка: Лісова пісня», фільми «Довбуш» та «Люксембург, Люксембург».

Влітку на сайті Prozorro почала з’являтися інформація про те, що держава виділяє гроші на виробництво серіалів, які будуть транслюватися телеканалами «Дім» і FREEДОМ. Наприклад, на серіал «Санаторій «Незабудка» і «Позивний «Санта» виділили близько 14 мільйонів гривень. Ці ініціативи розкритикували через недоцільність таких витрат в умовах війни.

ЗСУ: удар по суднобудівному заводу у Керчі є натяком силам РФ про небезпеку для Кримського мосту

Удар по суднобудівному заводу «Залив» в окупованій Керчі в Криму є черговим натяком від українських військових силам РФ про загрози існування для Кримського (Керченського) мосту, заявив ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

«Цей завод («Залив» – ред.) знаходиться у безпосередній близькості до так званого Кримського мосту. І, на жаль, росіяни, які зараз перебувають у нашому Криму натяків з цього приводу досі не зрозуміли. Насправді так виходить, що ці два об’єкти розташовані поруч. І ППО та, що захищає Крим, мала б відпрацювати так само і по цих ракетах. Але, як ви бачите, об’єкт, який поруч із мостом, виявився зовсім беззахисним перед українськими системами озброєння. І це вчергове доводить той кейс, що міст обов’язково буде зруйновано, коли у цьому буде стратегічна або тактична потреба», – сказав Плетенчук.

Також Плетенчук каже, що суднобудівний завод «Залив» у Керчі – це не лише ремонтна база, а й джерело надходження нових кораблів.

«Враховуючи те, що Азово-Чорноморський регіон і цей басейн Азово-Чорноморський по факту тепер є закритим, враховуючи, що РФ не може поповнювати свій корабельно-катерний склад за рахунок інших джерел, у першу чергу Босфорської протоки, яка закрита Турецькою республікою, згідно з конвенцією, він стає надважливим у інфраструктурі військово-промислового комплексу і взагалі Чорноморського флоту РФ. Тому що це і ремонтна база, а ремонтувати їм тепер є що, і відповідно вони його розглядають як джерело надходження нових одиниць до складу ЧФ РФ. І зараз їм вчергове пояснили, що виробництво нових кораблів у нашому Криму надалі буде неможливим», – додав речник ВМС ЗСУ.

4 листопада з’явилися повідомлення, що в районі Керчі в окупованому Криму було чутно звуки прольоту ракет та вибухи. Місцеві пабліки з посиланням на очевидців писали про задимлення у районі суднобудівного заводу «Залив». Згодом у Міністерстві оборони Росії підтвердили пошкодження корабля на цьому суднобудівному заводі.

У Збройних силах України також повідомили, що 4 листопада пошкодили суднобудівний завод «Залив» в окупованому Криму.

Командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук додав, що на території заводу стояв один із «найсучасніших» кораблів ЧФ РФ – носій крилатих ракет «Калібр». Згодом стало відомо, що йдеться про корабель «Аскольд», який, за даними української сторони, ще навіть не був взятий до складу флоту.

«Час втілювати реформи. Ми повинні віддалятися від всього російського» – глава ПЦУ Епіфаній

Україна має законодавчо заборонити країні-агресору використовувати релігійні організації у своїх цілях як зброю, заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній в інтерв’ю «Голосу Америки».

За його словами, законопроєкт, який зараз перебуває у Верховній Раді, що має на меті заборонити церквам зв’язки з країною-агресором, «захистить духовний простір України». Предстоятель ПЦУ розповів, чи є в церкві тертя через перехід на новий календар, а також поділився власними міркуваннями, як росіяни в Україні маскуються, щоб приваблювати українських вірян у свої церкви.

Готував удари по об’єктах «Укрзалізниці» на Вінниччині. СБУ повідомила про затримання чергового російського агента

Служба безпеки України заявила про затримання російського агента, який готував повітряні удари по об’єктах «Укрзалізниці» на Вінниччині.

Як повідомляє пресслужба відомства, чоловік розвідував локації вузлових залізничних станцій, які могли використовуватися для перевезення важкого озброєння та боєприпасів ЗСУ у напрямку передової.

За даними СБУ, він також намагався визначити розташування ключових електропідстанцій регіону та отримати інформацію про їхній технічний стан.

«Одержані розвіддані він мав передати своєму «куратору» з ФСБ через анонімну поштову скриньку. «Звіт» передбачав точні координати та фото українських об’єктів з прив’язкою до місцевості й текстовими роз’ясненнями. За інформацією фігуранта, окупанти планували удари по критичній інфраструктурі регіону із використанням ракетного озброєння та дронів-камікадзе», – йдеться у повідомленні.

«У разі успіху» російська спецслужба «гарантувала» своєму агенту грошову винагороду у розмірі 100 тис. рублів, після виконаного завдання він сподівався на те, що ФСБ «евакуює» його на територію РФ, повідомляє СБУ.

Українські правоохоронці завадили реалізації планів агресора і затримали його поплічника на етапі збору розвідданих.

За даними слідства, затриманим є 57-річний житель Хмільницького району, якого російська спецслужба дистанційно завербувала у травні цього року.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Чоловік перебуває під вартою, триває розслідування.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, державній зраді. За даними голови СБУ Василя Малюка, від початку повномасштабного вторгнення РФ станом на червень Служба безпеки України розпочала досудове розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із російською агресією.

Перша заява 128-ї ОГШБр щодо ракетного удару військ РФ на Запоріжжі – загинули 19 бійців

У понеділок, 6 листопада, 128-ма окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада вперше виступила із заявою щодо ракетного удару військ РФ на Запоріжжі, заявивши, що втратила 19 своїх бійців.

«Ракетний удар підступного ворога забрав життя 19 бійців 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Зараз проводиться ретельна перевірка всіх обставин трагедії, до її закінчення просимо не поширювати неперевірену, часто фейкову інформацію. Загинули кращі наші бійці», – йдеться в повідомленні 128-ї ОГШБр у фейсбуці.

4 листопада Управління стратегічних комунікацій ЗСУ повідомило, що 3 листопада в Запорізькій області війська РФ вдарили ракетою «Іскандер-М» по особовому складу 128-ї окремої гірничо-штурмової бригади, внаслідок чого загинули військовослужбовці, також є поранені.

Міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що «будуть з’ясовані всі обставини того, що сталося». Він доручив «провести повну перевірку за фактом цієї трагедії».

Президент Володимир Зеленський додав, що за фактом трагедії було зареєстровано кримінальне провадження і має бути з’ясовано «всі обставини того, що сталося, хто конкретно та які розпорядження давав».

Відсьогодні на Закарпатті оголошено триденну жалобу за воїнами 128-ої бригади.

«Сили оборони їх замовляють» – «Укроборонпром» про виробництво БПЛА з дальністю 1000 км

Український дрон, який здатен літати на 1000 кілометрів, виробляється, його вже замовляють Сили оборони для своїх операцій. Про це в інтерв’ю «Економічній правді» розповів генеральний директор «Укроборонпрому» Герман Сметанін.

«Виробляється. Зокрема у кооперації з іноземними партнерами. Де саме я розповідати не буду з міркувань безпеки. Головне, що вони літають і вибухають, а Сили оборони їх замовляють. В Україні багато державних та приватних виробників. У нас є аналог «шахеда», а є і більш потужні моделі, бо «шахеди» так далеко не літають. Ми зараз зосередились на виробництві більш складних та дорогих проєктів з високими характеристиками», – зазначив Сметанін.

У червні в «Укроборонпромі» заявили про успішне застосування українського безпілотника з дальністю ураження 1000 кілометрів.

У жовтні минулого року «Укроборонпром» анонсував створення українського озброєння з дальністю ураження цілей до тисячі кілометрів і вагою бойової частини 75 кілограмів. Тоді повідомлялося про завершення розробки.

Російська економіка орієнтована на подальше розпалювання війни – британська розвідка

Вища інфляція в Росії (у вересні в порівнянні з серпнем) майже напевно призведе до збільшення витрат на фінансування війни в Україні, пише у своєму черговому огляді Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки.

Британська сторона каже, що, в тому числі, через значне збільшення витрат на оборону, «російська економіка, ймовірно, перебуває під загрозою перегріву».

«Це з високою ймовірністю забезпечить збереження інфляції в Росії в 2024 році вище цільового рівня у 4 відсотки. Тривала висока інфляція, ймовірно, зменшить реальні державні витрати, особливо в таких сферах, як соціальне забезпечення, де витрати зростають нижче рівня інфляції. Це ще раз ілюструє переорієнтацію російської економіки передусім на розпалювання війни», – кажуть експерти.

Інфляція у Росії зросла до 6 відсотків у вересні порівняно з 5,3 відсотка у серпні поточного року через зростання споживчих цін, зокрема на продукти харчування та паливо. Центральний банк Росії відреагував збільшенням базової процентної ставки на 2 відсоткові пункти – до 15 відсотків. Це найвищі показники із травня 2022 року.

Зеленський вніс до Ради законопроєкти щодо продовження воєнного стану та мобілізації

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти щодо продовження строків дії воєнного стану в Україні та проведення загальної мобілізації.

Відповідні законопроєкти №10211 і №10212 зареєстровано в парламенті.

Зеленський пропонує з 16 листопада продовжити воєнний стан і відповідно мобілізацію на 90 діб.

В Україні від 24 лютого, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану та мобілізації.

Через російську атаку по Одесі пошкоджені 20 багатоквартирних будинків – МВС

Внаслідок російської атаки по Одесі пошкоджені 20 багатоквартирних будинків, повідомив у телеграмі міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Одеська область: ворог вдарив по Одесі близько 21 вечора. Внаслідок атаки пошкоджено 20 багатоквартирних будинків, художній музей, понад два десятки автомобілів, інфраструктура. Рятувальники ДСНС встановили пункт обігріву і впродовж ночі надавали жителям психологічну допомогу», – написав міністр.

За його даними, також через обстріл виникли пожежі у двох будівлях, а в селі Усатове пошкоджено приватний будинок.

У ніч на 6 листопада російські війська атакували південні регіони різними типами ракет та ударними дронами. Як повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, Одесу атакували ракетами «Іскандер-М», «Онікс» та кількома групами «шахедів», є пошкодження. За її словами, 15 ударних дронів сили ППО збили. Через російську атаку в Одесі поранені 8 людей.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Генштаб ЗСУ оновив дані щодо втрат військ РФ на війні в Україні

Росія втратила у повномасштабній війні проти України близько 305 970 своїх військових, зокрема, 880 – за останню добу – такі дані станом на ранок 6 листопада вказує український Генштаб.

Серед інших втрат, як йдеться в повідомленні, такі:

  • танки ‒ 5288 (4 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 9958 (+5)
  • артилерійські системи – 7389 (+14)
  • РСЗВ – 867
  • засоби ППО ‒ 570
  • літаки – 322
  • гелікоптери – 324
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 5554 (+20)
  • крилаті ракети ‒ 1556 (+2)
  • кораблі /катери ‒ 20
  • підводні човни – 1
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 9744 (+14)
  • спеціальна техніка ‒ 1047

Україна і Росія майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих понад рік тому, Київ цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

Втрати намагаються оцінити різні спостерігачі та ЗМІ, аналізуючи відкриті дані. Журналісти російської служби Бі-Бі-Сі й видання «Медіазона» разом із командою волонтерів станом на 3 листопада підтвердили загибель 35 780 російських солдатів на війні в Україні.

Журналісти наголошують, що ці цифри втрат – це «найбільш консервативна оцінка загиблих із числа мобілізованих, оскільки враховуються лише ті випадки, коли смерть була підтверджена публічно і коли можна встановити статус того, хто воював».

Газета The New York Times у серпні з посиланням на неназваних представників адміністрації США повідомила, що загальна кількість військовослужбовців, убитих та поранених з обох сторін війни в Україні за півтора року, що минули з початку масштабного вторгнення РФ, наближається до 500 тисяч.

Як зазначає New York Times, попри вищі втрати, російська армія зберігає чисельну перевагу над українською в зоні бойових дій, головним чином за рахунок більшого мобілізаційного ресурсу – населення Росії більш ніж утричі більше, ніж в України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG