Доступність посилання

ТОП новини
Боєць ЗСУ Олександр Проскурін і лелека позують для фотографа Радіо Свобода. 2024 рік
Боєць ЗСУ Олександр Проскурін і лелека позують для фотографа Радіо Свобода. 2024 рік

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ISW повідомив про «обмежене просування» ЗСУ на лівому березі Херсонщини

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив про «обмежене просування» українських військ на лівому березі Херсонщини.

«Геолокаційні кадри вказують на те, що українські сили здійснили обмежене (незначне) просування на захід від Вербового (10 км на схід від Роботиного на заході Запорізької області), а також на східному березі Херсонської області поблизу Підстепного (12 км на схід від міста Херсона та 3 км від річки Дніпро) та у Кринках (30 км на схід від Херсона та 2 км від р. Дніпро)», – йдеться у звіті Інституту.

У ISW констатують, що українські війська продовжують наступальні дії поблизу Бахмута та досягли підтверджених успіхів у західній Запорізькій області та на східному (лівому) березі Херсонської області 5 листопада.

Раніше в одному зі звітів Інституту вивчення війни зазначалося, що підрозділи двох українських бригад морської піхоти, ймовірно, 17-18 жовтня перетнули річку Дніпро та висадилися на лівому березі річки на Херсонщині. Після цього військові зауважили, що «в стверджувальному тоні говорити про це зарано», а «робота навколо якогось населеного пункту без закріплення не вважається завершеною».

Наприкінці жовтня начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) повідомила, що Сили оборони України досягають «непоганих результатів» на лівому березі Херсонщини. Вона наголосила, що «про просування в таких масштабах не йдеться, а йдеться про бойову роботу, результати якої можуть бути оголошені тільки тоді, коли є закріплений результат».

Восьмеро людей поранені за добу на Херсонщині через обстріли військ РФ – ОВА

Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив, що через обстріли військ РФ минулої доби в регіоні постраждали восьмеро людей.

«За минулу добу противник здійснив 132 обстріли, випустивши 640 снарядів з мінометів, артилерії, «Градів», танків, БПЛА, С-60-1 та авіації, один з них – ракетний. По місту Херсон ворог випустив 58 снарядів. Російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області, магазин – у Бериславі, приватні підприємства – у Херсоні», – повідомив Прокудін.

Повідомляється, що ввечері був завданий удар по середмістю Херсона – пошкоджені багатоповерхівки. Інформація про постраждалих та руйнування встановлюється.

Як повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко у Telegram, за минулу добу армія РФ випустила по населених пунктах Херсонської області 87 авіабомб, це найбільша кількість за весь час війни, каже очільник МВС.

Водночас учора в другій половині дня влада повідомляла про 4 постраждалих у Херсоні через удар російських військ.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Хто відповість за смерть бійців 128-ї бригади? Призову не буде. Північне сяйво Аврора

  • Україна розглядає зміни у воєнній стратегії, а ситуація у війні не патова, каже в інтерв'ю американському NBC News український президент Володимир Зеленський. Чи іде це в розріз із заявами головнокомандувача Валерія Залужного про те, що війна заходить в «глухий кут», та які зміни у воєнній стратегії потрібні Україні?

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:01 на @Радіо Свобода:

  • ЗСУ уразили один із найсучасніших ракетоносіїв російської армії, який тепер не зможе нести бойове чергування, цю інформацію підтверджують в Страткомі ЗСУ. Ракети поцілили в підприємство суднобудівного заводу «Залив» у Керчі. Якими ракетами поцілили в корабель? Наскільки серйозні ураження та чим він важливий для російського флоту?
  • Російські сили вдарили ракетою «Іскандер-М» по військових 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Є загиблі і поранені. В мережі пишуть, що трагедія сталася під час шикування для вручення нагород до Дня ракетних військ та артилерії. Міністр оборони Рустем Умєров пообіцяв «дати всі чесні відповіді рідним і близьким загиблих». Чому сталася така трагедія та хто відповість?
  • Цієї ночі в Україні і багатьох країнах північної півкулі Землі, спостерігалося яскраве північне сяйво. Червоне небо бачили в Києві, на Харківщині, Чернігівщині, Одещині та Кіровоградщині. Розкажемо, що стало причиною. А ви напишіть, чи бачили ви вночі червоне небо?

Місія МВФ розпочинає обговорення з Україною перегляду програми розширеного фінансування

Місія Міжнародного валютного фонду сьогодні розпочинає обговорення з Україною заходи щодо перегляду програми розширеного фінансування (EFF).

«Місія МВФ на чолі з Гевіном Греєм розпочинає сьогодні з представниками влади України обговорення заходів у контексті другого перегляду програми розширеного фінансування (EFF) та консультацій за Статтею IV Угод МВФ у 2023 році», – повідомив постійний представник МВФ Ваграм Степанян.

У жовтні повідомлялося, що команда Міжнародного валютного фонду розпочала зустрічі з представниками української влади. Повідомлялося, що діалог фокусуватиметься на «перспективних заходах та викликах» програми EFF.

Міжнародний валютний фонд схвалив 31 березня чотирирічну програму розширеного фінансування для України на суму 15,6 млрд доларів. Програма становить частину пакета міжнародної підтримки з загальною вартістю 115 млрд доларів. Влада України, зі свого боку, має реалізувати 19 структурних маяків для продовження фінансування.

У рамках програми МВФ виділив перший транш у розмірі 2,7 млрд доларів у квітні. Ще один транш у розмірі 890 млн доларів було виділено вже в червні. Наступний очікується восени, після другого перегляду програми місією МВФ.

Раніше в українському уряді заявляли, що очікують від МВФ у 2024 році траншів на суму 5,4 мільярда доларів.

Місцева влада: кількість постраждалих через нічну атаку РФ по Одесі зросла

Кількість постраждалих через нічну атаку російських військ по Одесі зросла до 8 людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

Раніше повідомлялося про п’ятьох поранених.

«Троє з незначними пораненнями отримали необхідну допомогу на місці, п’ятьох ушпиталено. Постраждалі у лікарні отримують всю необхідну допомогу, їх стан стабільний», – написав він у телеграмі.

У ніч на 6 листопада російські війська атакували південні регіони різними типами ракет та ударними дронами. Як повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, Одесу атакували ракетами «Іскандер-М», «Онікс» та кількома групами «шахедів», є пошкодження та постраждалі. За її словами, 15 ударних дронів сили ППО збили.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

ЗСУ знищили 15 «шахедів» і ракету Х-59 – Повітряні сили про нічну атаку РФ

Українські військові знищили 15 «шахедів» та керовану авіаракету Х-59, якими війська РФ атакували Україну, повідомляють у телеграмі Повітряні сили ЗСУ.

За даними ЗСУ, від 20:00 вечора 5 листопада до опівночі російські війська атакували Україну чотирма ракетами різних типів та 22 ударними дронами.

«Було випущено по одній керованій авіаційній ракеті Х-31 та Х59 із повітряного простору окупованої Херсонщини. Також зафіксовано пуск протикорабельної ракети П-800 «Онікс» та балістичної ракети «Іскандер-М» з території окупованого Криму. Із району мису Чауда (Крим) зафіксовано пуски 22 ударних БпЛА Shahed-136/131», – йдеться у повідомленні.

У ніч на 6 листопада російські війська атакували південні регіони різними типами ракет та ударними дронами. Як повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, Одесу атакували ракетами «Іскандер-М», «Онікс» та кількома групами «шахедів», є пошкодження та постраждалі. За її словами, 15 ударних дронів сили ППО збили.

Також, за даними місцевої влади, вночі на Миколаївщині знищена крилата ракета Х-59.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

ISW: тиск на Україну щодо переговорів є «шкідливим і контрпродуктивним»

Американський Інститут вивчення війни (ISW) тиск щодо переговорів України з РФ оцінює як «шкідливий і контрпродуктивний».

«ISW продовжує оцінювати, що зовнішній тиск з метою примусити Україну до переговорів з Росією є шкідливим і контрпродуктивним, доки Путін зберігає свої максималістські цілі та вірить, що він може досягти їх на полі бою », – зазначається в звіті ISW.

Напередодні президент України Володимир Зеленський наголосив, що ситуація на полі бою залишається дуже складною, але зазначив, що не вірить у те, що війна зайшла в «патову ситуацію». Він зазначив, що Україна не буде вести переговори з Росією, доки Росія повністю не піде з українських територій.

4 листопада американський телеканал NBC News із посиланням на двох високопосадовців США – одного нинішнього й одного колишнього – повідомив, що представники США і Євросоюзу почали обговорювати з Україною можливі мирні переговори з Росією для припинення війни.

За повідомленням, деякі «делікатні» обговорення відбулися у жовтні на зустрічі Контактної групи з оборони України, до якої входять понад 50 країн. За словами співрозмовників телеканалу, в розмовах торкалися того, від чого Україні, можливо, доведеться відмовитися, щоб досягти угоди.

У свою чергу, як заявили чиновники, НАТО готове запропонувати Україні деякі гарантії безпеки, які утримають Росію від нового вторгнення на її територію.

Джерела телеканалу зазначили, що обговорення почалися на тлі побоювань США і країн Європи, що війна зайшла в глухий кут і що вони не зможуть і надалі надавати допомогу Україні.

За словами чиновників, Україна має час до кінця цього року або трохи більше, після чого розпочнуться «терміновіші дискусії про мирні переговори».

Публічно представники США заперечують, що підштовхують Україну до переговорів і такі обговорення взагалі з нею ведуться.

У ВМС розповіли, в чому особливість пошкодженого на суднобудівному заводі у Керчі російського корабля

У Військово-морських сил Збройних сил України розповіли, в чому особливість корабля «Аскольд», про пошкодження якого на суднобудівному заводі у Керчі повідомлялося раніше.

«Корабель («Аскольд» – ред.) ще навіть не був взятий до складу флоту. Це надновий корабель серії «Каракурт». Один з них вже знайомий – це «Циклон», який був взятий до складу менше пів року тому і ще два кораблі були на добудові – «Амур» і «Аскольд». Це один з найновіших. Корабель «Аскольд» з технологією стелс мав вісім шахт для запуску крилатих ракет. Його особливість – він має морський «Панцир-С1». Це система ППО корабля», – розповів речник Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук в ефірі національного телемарафону.

Що стосується корабля «Аскольд», треба чекати підтверджень щодо характеру уражень.

Водночас керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону зазначила, що пошкодження російського ракетоносія не дозволять йому нести бойове чергування.

4 листопада з’явилися повідомлення, що в районі Керчі в окупованому Криму було чутно звуки прольоту ракет та вибухи. Місцеві пабліки з посиланням на очевидців писали про задимлення у районі суднобудівного заводу «Залив». Згодом у Міністерстві оборони Росії підтвердили пошкодження корабля на цьому суднобудівному заводі.

У Збройних силах України також повідомили, що 4 листопада пошкодили суднобудівний завод «Залив» в окупованому Криму, в місті Керч.

Пізніше командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук додав, що на території заводу стояв один із «найсучасніших» кораблів ЧФ РФ – носій крилатих ракет «Калібр».

ОВА: через нічну атаку РФ в Одесі поранені 5 людей

Через нічну атаку російських військ в Одесі поранені 5 місцевих жителів, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

«Вночі російські терористи атакували Одесу різними типами ракет та ударними дронами. 5 місцевих жителів отримали поранення. Їх ушпиталено. Є влучання ракет у середмістя та по промисловій будівлі, що вже не використовувалася», – написав він у телеграмі.

За його даними, вибуховою хвилею пошкоджені кілька багатоповерхових житлових будинків та музей в історичній частині міста (зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО).

Кіпер додав, що ударні дрони Shahed-131/136 війська РФ спрямували по припортовій інфраструктурі Одеси – 15 безпілотників знищили сили ППО, але влучання пошкоджені складські приміщення, розвантажувальна спецтехніка та автівки з зерном.

У ніч на 6 листопада російські війська атакували південні регіони різними типами ракет та ударними дронами. Як повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, Одесу атакували ракетами «Іскандер-М», «Онікс» та кількома групами «шахедів».

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Генштаб ЗСУ: війська РФ вели безуспішні штурмові дії на шістьох напрямках

На Куп’янському напрямку війська РФ вели безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Синьківка, Петропавлівка, Іванівка Харківської області – українські захисники відбили близько 10 атак противника, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України.

Загалом протягом минулої доби відбулося 53 бойових зіткнень.

За даними штабу, на Бахмутському напрямку противник намагався відновити втрачене положення в районах Кліщіївки та Андріївки – відбито 5 атак, також він вів безуспішні штурмові дії поблизу Богданівки, Хромового та Південного, де українські воїни відбили ще 5 атак. Водночас Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута.

Також на Мар’їнському напрямку російські війська вели безуспішні штурмові дії в районі Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області – тут українські воїни відбили понад 20 російських атак.

На Авдіївському напрямку війська РФ за підтримки авіації не залишають спроб оточити Авдіївку – Сили оборони відбили близько 10 атак в районах населених пунктів Степове, Авдіївка, Сєверне, Первомайське Донецької області, повідомляють у Генштабі.

На Мар’їнському напрямку, де противник безуспішно вів штурмові дії в районі Мар’їнки та Новомихайлівки, українські воїни відбили понад 20 російських атак,на Шахтарському та Запорізькому напрямках також були штурмові дії військ РФ північно-західніше Вербового, Роботиного, північніше Нестерянки та П’ятихаток Запорізької області, безуспішно.

На Лиманському напрямку противник наступальних (штурмових) дій не вів.

Війська РФ вночі атакували Одесу ракетами «Іскандер-М» і «Онікс» – Гуменюк

Війська РФ вночі атакували Одесу ракетами «Іскандер-М» і «Онікс», є пошкодження та постраждалі, повідомила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк.

«Вночі була атака з використанням різноманітних видів зброї. Ворог застосував і балістику «Іскандер-М» по Одесі, і «Онікс», який фактично опинився в історичній частині міста. В пріоритеті ворога була припортова інфраструктура, вона розташована поряд з історичним центром міста, який є спадщиною ЮНЕСКО. Саме тому ракета влучила не в порт, а неподалік в один з кварталів міста – пошкоджений і музей, і житлові будинки, є постраждалі серед мирного населення», – розповіла вона в ефірі національного телемарафону.

За її словами, в той же час протягом 1,5 години російські війська атакували кількома групами «шахедів».

«Є влучання в припортову інфраструктуру – це складські приміщення, спеціальна автопогрузочна техніка, автівки зі збіжжям. 15 дронів сили протиповітряної оборони збили», – розповіла керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня.

Гуменюк зауважила, що ракета «Онікс» – це надзвукова ракета, знищити її «надзвичайно складно», а балістична ракета «Іскандер-М» прилетіла фактично одночасно з сигналом повітряної тривоги.

«Іскандер-М» прилетіла в законсервовану будівлю. На щастя, там ніхто не постраждав», – додала вона.

Гуменюк зазначила, що південь України російські війська атакували щонайменше 20 ударними дронами та 4 ракетами.

Російські війська вночі атакували південні регіони різними типами ракет та ударними дронами. Як повідомили Сили оборони півдня, Херсонщину атакували – російські ракети і КАБи, на Миколаївщині влучно спрацювала ППО, Одещина зазнала щільної мішаної ракетно-дронової атаки по середмістю обласного центру і припортовій інфраструктурі.

За повідомленням, більшість цілей знищені, але є влучання, попередньо постраждали 5 людей.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

Федоров: вночі в Мелітополі було «гучно»

В окупованому Мелітополі вночі було «гучно», повідомив міський голова Іван Федоров.

«Опівночі у поки що окупованому Мелітополі було гучно. Уточнюємо інформацію, де найбільше не спалося окупантам», – написав він у телеграмі.

З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України редакція не може незалежно перевірити ці дані.

Мелітополь у Запорізькій області війська РФ окупували на початку повномасштабної війни. Обраний мер міста Іван Федоров, який перебуває на вільній території України, регулярно повідомляє про вибухи в місті та його околицях, внаслідок яких гинуть чи зазнають поранень особи, призначені Росією в окупаційну адміністрацію.

Через нічну атаку РФ пошкоджений художній музей в Одесі – Кіпер

Через російську нічну атаку пошкоджений Одеський національний художній музей, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Кіпер.

«6 листопада Одеському національному художньому музею виповнюється 124 роки. Саме в ніч на 6 листопада російські нікчеми «привітали» нашу архітектурну пам’ятку ракетою, що влучила поруч. У будівлі пошкоджені стіни, вибиті деякі шибки та скло», – написав він у телеграмі.

За його словами, зараз обстежуються та фіксуються пошкодження чергового обʼєкта в зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Російські війська вночі атакували південні регіони різними типами ракет та ударними дронами. Як повідомили Сили оборони півдня, Херсонщину атакували – російські ракети і КАБи, на Миколаївщині влучно спрацювала ППО, Одещина зазнала щільної мішаної ракетно-дронової атаки по середмістю обласного центру і припортовій інфраструктурі.

За повідомленням, більшість цілей знищені, але є влучання, попередньо постраждали 5 людей.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

ОК «Південь»: пошкоджений у Керчі ракетоносій поки не зможе нести бойове чергування

Пошкодження ракетоносія армії РФ, який перебував на суднобудівному заводі «Залив» у Керчі, найближчим часом не дозволять йому нести бойове чергування, зазначила керівниця об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк в ефірі телемарафону.

«Що стосується удару по Керченському суднобудівному заводу, тут наслідки повністю ще не дорозвідувані. Але ми говоримо про те, що удар був потужний, вдалий, абсолютно законний, оскільки це потужності, які забезпечують боєздатність ворога. Наскільки пошкоджений сучасний ракетоносій, ми поки що не маємо повноцінної інформації. Але попередньо по тих знімках, які ми бачили, пошкодження досить суттєві. Це означає, що найближчим часом цей ракетоносій не долучатиметься до несення служби однозначно», – розповіла Гуменюк.

4 листопада з’явилися повідомлення, що в районі Керчі в окупованому Криму було чутно звуки прольоту ракет та вибухи. Місцеві пабліки з посиланням на очевидців писали про задимлення у районі суднобудівного заводу «Залив». Згодом у Міністерстві оборони Росії підтвердили пошкодження корабля на цьому суднобудівному заводі.

У Збройних силах України також повідомили, що 4 листопада пошкодили суднобудівний завод «Залив» в окупованому Криму, в місті Керч.

Пізніше командувач Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук додав, що на території заводу стояв один із «найсучасніших» кораблів ЧФ РФ – носій крилатих ракет «Калібр».

Зеленський доручив готуватися до президентських виборів 31 березня 2024 року – нардеп

Володимир Зеленський схвалив рішення щодо проведення президентських виборів 31 березня 2024 року, повідомив в ефірі телеканалу «Еспресо» народний депутат Олексій Гончаренко.

«За моєю інформацією, Володимир Зеленський прийняв рішення провести президентські вибори в наступному році. Він дав доручення Офісу президента готуватись до виборів, які планують провести 31 березня 2024 року. Це начебто конституційний термін – остання неділя березня. Пояснити таке рішення суспільству вони збираються тим, що це начебто вимога західних партнерів. Зокрема, тим, що якщо не провести ці вибори, то Зеленський втрачає легітимність. Особливо на фоні того, що Путін (президент Росії Володимир Путін – ред.) в березні планує провести вибори», – повідомив Гончаренко.

За словами нардепа, західні партнери не вимагають від України проведення виборів під час війни.

«Хочу відразу запевнити, що західні партнери ніяких виборів від нас не вимагають. Немає жодних публічних чи не публічних вимог. Це ніяк не пов’язано з нашими партнерами. Це виключно політичні завдання, які перед собою ставить Офіс президента. Мова йде виключно про президентські вибори. Оскільки парламентські прямо заборонені Конституцією України», – наголосив він.

3 листопада голова МЗС Дмитро Кулеба зазначив, що президент України Володимир Зеленський розглядає «за» і «проти» проведення президентських виборів наступної весни.

Раніше сто громадських організацій оприлюднили заяву щодо неможливості проведення в Україні виборів у активній фазі війни. Вони наголосили, що вибори і повномасштабна війна є несумісними, а ідея проведення виборів за таких умов є «вкрай небезпечною та призведе до втрати легітимності як процесу, так і виборних органів, а з високою імовірністю – і до значної дестабілізації держави в цілому».

Наступні президентські та парламентські вибори мали б відбутися 2024 року, але під час воєнного стану вибори не проводяться.

У жовтні опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) показало, що понад 60% респондентів в Україні виступають за проведення виборів лише після завершення війни. 20% респондентів погодилися, що, навіть попри воєнний стан, в Україні варто провести президентські вибори, 39% – парламентські. 15% учасників висловили за проведення місцевих виборів, 19% – за те, щоб не проводити жодних.

Україна і колоніальна Росія. Слова Путіна є неправдою – Polygraph.info

Путін заперечує реальність російського колоніалізму. 16 жовтня президент Росії Володимир Путін дав інтерв'ю китайській медіакорпорації перед поїздкою з Москви до Пекіна. У ньому він стверджував, що Росія не є «колоніальною країною», на відміну від Заходу.

Проєкт «Голосу Америки» Polygraph.info («Поліграф») навів факти, що спростовують слова Путіна. Про це тут

Зеленський анонсував зміну стратегії: «військові придумують плани, щоб швидше просуватись»

Україна розглядає зміни у своїй воєнній стратегії, але «війна не зайшла в глухий кут», наголосив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю програмі «Зустріч з пресою» на американському телеканалі NBC News.

«Наші військові придумують різні плани, різні операції для того, щоб швидше просуватися вперед і завдати несподіваного удару по Російській Федерації… Вони (російська влада – ред.) думали, що поставлять нам мат, але цього не сталося… Я не думаю, що це патова ситуація», – наголосив глава держави.

Зеленський визнав, що прогрес України у війні був повільним, і що «є втома» від тривалого конфлікту. Але він наполягає на тому, що українські військові «все ще більш мотивовані, ніж будь-які росіяни, які прийшли в Україну, щоб вбивати нас».

Коментуючи інформацію NBC News про те, що посадовці зі США та Євросоюзу почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів з Росією, Зеленський сказав: «Багато різних голосів навколо нас. Я чув багато різних голосів і емоцій без жодних конкретних пропозицій. Але на сьогодні я не маю жодних стосунків з Росією, і вони знають мою позицію, це позиція моєї країни, нашого народу – ми не хочемо вести жодного діалогу з терористами. …Я не готовий говорити з терористами, бо їхнє слово нічого не варте. Ми не можемо довіряти терористам, бо терористи завжди повертаються».

Американський інститут Gallup, який займається дослідженням громадської думки, 9 жовтня оприлюднив результати опитування жителів України стосовно війни та різних політичних аспектів. За даними компанії, українці залишаються глибоко відданими перемозі у війні з Росією.

Троє з п’яти (60%) українців, опитаних у липні й серпні, заявили, що хочуть, щоб Україна продовжувала боротьбу до перемоги, що вдвічі перевищує число тих, хто хоче, щоб Україна йшла на переговори про якнайшвидше припинення війни (31%). Практично всі українці погоджуються, що виграти війну означає повернути всі території, які Росія забрала під свій контроль із 2014 року.

Внаслідок удару по житлових будинках Херсона пострадало 4 людей – ДСНС

Російські військові в другій половині дня 5 листопада вкотре атакували Херсон, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій.

У ДСНС кажуть, що сили РФ атакували один із мікрорайонів Херсона, влучивши в житлові будинки. Рятувальники, прибувши на місце влучання, пожежі не виявили.

«У житлових будинках дістали поранення четверо людей, їм надано медичну допомогу», – поінформували у рятувальній службі.

Раніше 5 листопада повідомлялося, що війська РФ уночі вдарили по Дарʼївській громаді Херсонщини, скинувши КАБ на школу. Обійшлося без жертв.

Згодом стало відомо, що сили РФ атакували Дніпровський район Херсона.

«Вдарили по житловому будинку. Внаслідок обстрілу в оселі знищено другий поверх. Попередньо, постраждав 61-річний чоловік», – зазначили в ОВА.

За даними Херсонської ОВА, за минулу добу армія РФ здійснила 100 обстрілів області. По місту Херсон російські військові випустили 12 снарядів. Через російську агресію дві людини загинули, ще шестеро – поранені.

Російські війська практично щодня обстрілюють деокуповану частину Херсонщини, зокрема обласний центр. Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

У Повітряних силах повідомили про пуски кількох груп «шахедів»

Ввечері в неділю, 5 листопада, сили РФ запустили кілька груп «шахедів» з мису Чауда в Криму, йдеться в повідомленні Повітряних сил Збройних сил України.

Військові закликають стежити за подальшими повідомленнями та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

Російські військові регулярно атакують українські населені пункти з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, РСЗВ. Росія, попри докази та свідчення, з початку повномасштабного вторгнення заперечує обстріли цивільних в Україні.

ООН станом на 8 жовтня підтвердила загибель 9 806 і поранення 17 962 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. При цьому в організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

За добу на фронті відбулось 44 бойових зіткнення – зведення Генштабу ЗСУ

Сили РФ чотири рази безуспішно намагалися відновити втрачене положення поблизу Кліщіївки та Андріївки Донецької області, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 5 листопада.

Відомо, що протягом доби відбулось 44 бойових зіткнення.

«Загалом ворог завдав два ракетних та 34 авіаційних ударів, здійснив 36 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях українських військ та населених пунктах», – кажуть у Генштабі ЗСУ.

Українські військові зазначають, що сили Росії також вели безуспішні штурмові дії в районах Богданівки, Хромового та Південного Донецької області, де українські захисники відбили ще 5 атак. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема, Міньківка, Хромове, Кліщіївка, Нью-Йорк Донецької області.

«На Авдіївському напрямку ворог, за підтримки авіації, вів безуспішні штурмові дії в районах населених пунктів Авдіївка, Сєверне, Первомайське Донецької області. Тут Сили оборони відбили шість атак. Також противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Олександропіль, Авдіївка та Очеретине Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 10 населених пунктів, серед них Степове, Авдіївка, Первомайське, Нетайлове Донецької області», – кажуть у Генштабі.

За даними Генштабу ЗСУ, протягом доби авіація Сил оборони завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки армії РФ. Також силами та засобами протиповітряної оборони України знищено чотири розвідувальних БПЛА.

«Підрозділи ракетних військ уразили три артилерійські засоби та чотири райони зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника», – підсумували в Генштабі ЗСУ.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG