Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки атаки російських безпілотників на Київ. 29 жовтня 2024 року
Наслідки атаки російських безпілотників на Київ. 29 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Зеленський анонсував розмову з Ердоганом щодо «продовольчої безпеки»

Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні повідомив, що сьогодні матиме розмову із президентом Туречиини Реджепом Таїпом Ердоганом.

«Сьогодні ввечері планую провести перемовини з президентом Туреччини Ердоганом. Чорноморський регіон, продовольча безпека, інші важливі теми», – сказав Зеленський.

У п’ятницю Зеленський провів засідання Ставки, і за його підсумками також казав про продовження роботи із захисту портів та інфраструктури зернової ініціативи.

«Розуміємо ризики, загрози, перспективи», – зазначив Зеленський і додав, що доручив підготувати комплекс дій для продовження роботи «зернового коридору» і напрацювати дипломатичні кроки з цього приводу.

Раніше Зеленський, коментуючи вихід Росії з зернової ініціативи, заявив про готовність України обходитися без неї. Він зазначив, що Україна, ООН і Туреччина спільно можуть забезпечити роботу продовольчого коридору та інспектування суден.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, чия країна при укладенні зернової угоди виступала посередником, заявив про наміри обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним її подовження.

СБУ: понад 8 років тюрми отримав інформатор РФ за наведення ударів по підрозділах ЗСУ на Дніпропетровщині

Вісім років і шість місяців тюремного ув’язнення отримав житель Дніпропетровщини – інформатор російських спецслужб, який збирав розвіддані про дислокацію логістичних центрів ЗСУ на території Дніпропетровської області.

«Служба безпеки затримала фігуранта у результаті контрдиверсійних заходів у прифронтових районах області навесні 2023 року… За даними слідства, російським інформатором виявився мешканець Синельниківського району. Після початку повномасштабного вторгнення РФ чоловік з власної ініціативи почав публікувати фото і відео з місць базування Сил оборони. Таким чином він потрапив у поле зору російських спецслужб, які за гроші запропонували йому співпрацю на користь країни-агресора», – йдеться в повідомленні на сайті Служби безпеки України.

Повідомляється, що чоловіка засудили за статтею про несанкціоноване поширення інформації про переміщення зброї, розміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану. В СБУ кажуть, що такий термін він ще отримав, «враховуючи співпрацю зі слідством».

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні. За даними голови СБУ Василь Малюк, від початку повномасштабного вторгнення РФ станом на червень Служба безпеки України розпочала досудове розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із російською агресією.

Під судом, який арештував Гіркіна, затримали ексватажка угруповання «ДНР» Губарєва (згодом його відпустили)

Колишнього очільника угруповання «ДНР» Павла Губарєва, який у 2014 році називав себе «народним губернатором» Донецької області, затримали 21 липня біля будівлі Мещанського районного суду Москви. Це невдовзі після того, як суд відправив під арешт іншого колишнього ватажка угруповання «ДНР» Ігоря Гіркіна, більше відомого за псевдо «Стрєлков». Про це повідомляє проєкт «Обережно, новини» та інші телеграм-канали.

Губарєва затримали, коли він давав коментар засобам інформації у справі Стрєлкова. До Губарєва підійшли кілька поліцейських у формі, які забрали його, випливає з відео очевидців. Люди, які зібралися біля суду, зустріли дії поліції криками «Ганьба!»

Перед цим Губарєв вийшов із одиночним пікетом до будівлі суду, вимагаючи звільнити Гіркіна. Губарєв та люди, які зібралися біля будівлі суду, скандували «Свободу!»

Згодом телеграм-канал «Обережно, новини» повідомив, що Губарєва «відпустили після розʼяснень про неприпустимість пікетів»

Павло Губарєв у 2014 році відповідав за вербування до лав бойовиків угруповання «ДНР».

Ігоря Гіркіна 21 липня заарештували за звинуваченням у публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності в інтернеті. Йому загрожує до пʼяти років позбавлення волі.

Міністерство юстиції ПАР просить видати ордер на арешт Путіна

Міністерство юстиції Південно-Африканської Республіки надіслало директору державної прокуратури формальний запит на видачу ордера на арешт президента Росії Володимира Путіна, якого Міжнародний кримінальний суд у Гаазі підозрює у скоєнні військових злочинів в Україні. Раніше цього тижня стало відомо про те, що Путін не приїде у серпні до ПАР на саміт організації БРІКС.

Про запит на видачу ордера на арешт стало відомо 21 липня на засіданні суду в Преторії, повідомляє місцеве видання News24. Опозиційна політична сила, «Демократичний альянс», позивалася до суду, щоб зобовʼязати владу виконати зобовʼязання перед МКС та видати ордер на арешт Путіна.

Ще два місяці тому департамент міжнародних відносин ПАР передав до Міністерства юстиції країни ордер МКС на арешт Путіна, якого звинувачують у причетності до незаконної депортації українських дітей до Росії. Однак жодних дій відомство тоді не вчинило – влада країни продовжувала переговори про можливу участь Путіна в саміті БРІКС, який пройде в серпні в Йоганнесбурзі.

Під час судового засідання стало відомо, що влада по суті погодилася з виконанням цієї вимоги і визнала, що затрималася з виконанням своїх зобовʼязань.

На суді також стало відомо, що президент ПАР Сиріл Рамафоса 19 червня попросив Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, на що Путін відповів, що «подумає». Через кілька днів Рамафоса обговорив можливість участі Путіна у саміті з президентом Бразилії Лулою да Сілвою, і той погодився з тим, що російському президентові не слід приїжджати до ПАР.

Після обговорень за участю лідерів Китаю та Індії було досягнуто домовленості, що російський лідер не приїде до Йоганнесбурга. Влада ПАР прямо не заявляла, що Путін після приїзду буде заарештований, але давала зрозуміти, що має зобовʼязання перед МКС. У Москві заявили, що Путін візьме участь у саміті по відеозвʼязку, а російську делегацію у ПАР очолить міністр закордонних справ Сергій Лавров.

Раніше Рамафоса стверджував, що російська влада попередила його, що можливий арешт Путіна буде розцінений як оголошення війни. У Кремлі це заперечили.

Обстріл військами РФ Берислава на Херсонщині – поранено чоловіка

Війська РФ у п’ятницю здійснили обстріл міста Берислав Херсонської області, у результаті чого поранень зазнав місцевий житель, повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація у Telegram.

«Росіяни атакували Берислав, постраждав місцевий житель. Поранення отримав 40-річний чоловік, який перебував на вулиці поблизу свого будинку», – йдеться в повідомленні.

Раніше сьогодні повідомлялося, що армія РФ обстріляла школу в Золотій Балці. По мирному населеному пункту було зафіксовано щонайменше сім «прильотів», постраждалих немає.

За минулу добу, за даними влади, війська РФ здійснили 45 обстрілів Херсонщини. По самому Херсону було випущено 20 снарядів. Жертв та поранених за минулу добу не було.

Російські війська практично щодня обстрілюють Херсон та частину області.

Попри докази і свідчення, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

Гіркіна (Стрєлкова) відправили у СІЗО на два місяці

Мещанський суд Москви 21 липня відправив у СІЗО на два місяці Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), ексватажка угруповання «ДНР», повідомляє російська служба Радіо Свобода. Таким чином суд задовольнив відповідне клопотання слідства. Стрєлков залишатиметься під вартою до 18 вересня.

Гіркіна звинувачують у публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності в інтернеті(ст. 280 КК РФ).

Раніше сьогодні стало відомо, що ексватажка угруповання «ДНР» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) затримали у Москві. Дружина Гіркіна Мирослава Регінська у його Telegram-каналі написала, що співробітники Слідчого комітету РФ за її відсутності прибули до помешкання Гіркіних і вивезли Стрєлкова у «невідомому напрямку». Повідомлялося, що буцімто затримали Гіркіна за заявою колишнього «вагнерівця».

Гіркін у мережі неодноразово критикував прямо президента РФ Володимира Путіна за провали так званої «спеціальної операції» в Україні, а також висловлював незадоволення діями на фронті російського військового керівництва.

Колишній полковник ФСБ Ігор Гіркін став відомим навесні 2014 року. Очолюваний ним загін захопив міста Словʼянськ та Краматорськ у Донецькій області України, що стало фактичним початком бойових дій на Донбасі. Київ розпочав воєнну операцію з використанням регулярної армії, Москва використовувала так званих бойовиків російських гібридних сил під час окупації частини Донбасу, скеровуючи в регіон спецназівців, а також підрозділи регулярних військ Росії.

У 2014 році Гіркін залишив Донбас після конфлікту з керівництвом бойовиків та Москвою, а також збиття пасажирського літака рейсу MH17 Малайзійських авіаліній російською установкою «Бук» в небі над Донеччиною (у справі він засуджений до довічного ув’язнення ).

У жовтні 2022 року Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України оголосило про нагороду у 100 тисяч доларів за взяття Гіркіна в полон. У Києві проти нього порушені справи за статтями про тероризм, убивства, тортури та порушення державного суверенітету країни.

У Держдуму внесли законопроєкт про позбавлення наданого при народженні громадянства РФ за «дискредитацію» армії

У Держдуму РФ внесли законопроєкт щодо позбавлення громадянства Росії, отриманого від народження, за «дискредитацію» армії, дезертирство та заклики до екстремізму.

Як пише російська служба Радіо Свобода, з пропозицією виступили члени Ради Федерації від анексованих Криму та Севастополя, а також так званої «ЛНР».

Документ опубліковано у базі даних Держдуми РФ. Конституційна заборона на позбавлення громадянства росіянами, які отримали його від народження, автори пропонують обійти, назвавши позбавлення громадянства не позбавленням, а «припиненням».

Автори ідеї, які самі мають набуте громадянство, пропонують депутатам Держдуми внести поправки до ухваленого у квітні 2023 року закону, згідно з яким позбавити громадянства за вказані злочини можна не тільки тих, хто його набув, але кому громадянство дісталося від народження.

Кремль поки не висловлював свою позицію щодо законопроєкту.

Крім того, пропонується позбавляти громадянства РФ людей, які створюють «загрозу національній безпеці», незалежно від того, набуте воно чи отримане при народженні.

У квітні 2023 року президент РФ Володимир Путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за так звані фейки про армію та її «дискредитацію». Згідно з законом, позбутися російського громадянства можна буде не лише за скоєння терористичних та екстремістських кримінальних злочинів, а й на підставі висновку ФСБ, що дії громадянина «створюють загрозу національній безпеці» Росії. Позбавити російського паспорта можуть і тих, хто визнаний винним в ухилянні від проходження військової служби, дезертирстві, а також участі у діяльності «небажаної організації».

«Кількість обстрілів вражає»: офіцер батальйону «Свобода» про Куп’янський напрямок

Армія Росії намагається перехопити ініціативу у Сил оборони України на Лимано-Куп’янському напрямку, заявив 21 липня спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий. Напередодні спікери Генштабу ЗСУ заявляли про початок наступу Росії на Куп’янськ і про те, що українські захисники змогли перехопити ініціативу на цьому напрямку. На тлі цього британське видання The Telegraph опублікувало відео одного із перших випадків використання в Україні американських касетних боєприпасів – саме під Куп’янськом.

Що зараз відбувається в напрямку Куп’янська, який називають найгарячішим на фронті? Як виглядають атаки загарбників там? І чи допоможуть касетні снаряди від США зупинити наступ армії Росії на Харківщині? Про це ми запитали у офіцера секції S3 3-го батальйону «Свобода» бригади швидкого реагування Нацгвардії «Рубіж» Андрія Кривущенка з позивним «Бородюля», який разом із побратимами тримає там оборону.

Ракетами по зерну: четвертий день атак на об’єкти «зернового коридору» на Одещині (фотогалерея)

У ніч на 21 липня російські війська здійснили нову ракетну атаку по Одеській області. Оперативне командування «Південь» повідомило, що обстріл був здійснений ракетами «Калібр» з Чорного моря. Це четвертий день поспіль, як Росія атакує українську інфраструктуру на півдні, пов'язану з експортом зерна. Як повідомили у командуванні, після атак на портову інфраструктуру російські війська «переключилися на аграрні підприємства регіону». На одному з таких підприємств спалахнула пожежа площею більш як 200 квадратних метрів. Одна з ракет вдарила вже під час ліквідації пожежі працівниками ДСНС. За цими ж даними, атака знищила 100 тонн гороху та 20 тонн ячменю, двоє працівників підприємства отримали поранення.

Інститут дослідження війни припускає, що Росія атакує порти України, щоб створити умови для експорту зерна з окупованих територій і схилити Захід до поступок для відновлення Чорноморської зернової угоди.

Наслідки чергової атаки на об’єкти «зернового коридору» – дивіться у галереї.

Куп’янськ та Лиман: армія РФ пробиває оборону ЗСУ?

  • Війська РФ намагаються перехопити ініціативу та масово обстрілюють ЗСУ на Харківщині. За даними речника Східного управління військ Збройних сил України Сергія Череватого, російські війська 908 разів обстріляли позиції ЗСУ артилерією та здійснили 11 авіанальотів. Чи вдасться російській армії вдруге окупувати Куп’янськ та Лиман?

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:

  • Польща стягує війська на кордон з Білоруссю через «вагнерівців», які там тренують місцевих військових. Путін вже пригрозив, що напад на союзну державу означатиме напад на Росію. Чи планує Москва відкрити новий фронт у війні проти України?
  • ЗСУ вже застосовують касетні боєприпаси на полі бою. Чи зможуть ці снаряди прискорити наступ України та коли очікувати винищувачів F-16?

Через удар військ РФ по Будинку культури на Чернігівщині загинула жінка – ОВА

Голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус повідомив, що в результаті удару військ РФ по Чернігівщині загинула жінка.

«Виявлено тіло жінки, працівниці Будинку культури. На місці працює ДСНС», – написав Чаус у Telegram і додав, що розбір завалів триває.

Перед тим Оперативне командування «Північ» повідомило, що внаслідок ракетного удару по Чернігівщині в одному з населених пунктів району пошкоджена будівля місцевого Будинку культури.

Російські війська регулярно атакують прикордонні райони північних областей України, зокрема Чернігівщину.

Заява Ткаченка про звільнення вже у Раді. У гуманітарному комітеті висловились щодо голосування

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що у п’ятницю до парламенту надійшла заява про звільнення з посади міністра культури та інформаційної політики «за власною ініціативою» від Олександра Ткаченка.

«Заява буде розглянута на найближчому пленарному засіданні», – повідомив Стефанчук.

Тим часом в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода. Ранок») голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв висловився щодо ймовірного голосування про звільнення Ткаченка.

«Я не маю жодних аргументів, щоби я голосував за відставку. Навіть попри заяву про звільнення, яку людина подала. Тому моя позиція наразі не визначена. Щодо інших парламентаріїв, думаю, що парламент у нас знаходиться під впливом того, що відбувається в соціальних мережах, і тому депутати підтримають відставку», – сказав Потураєв.

Потураєв сказав, що гроші на українське кіно, зокрема серіали, були закладені ще в минулому році. «Чому це тоді нікого не дратувало?», – зазначив він.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив опівночі 21 липня, що подав заяву про відставку «через хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни». Цьому передувало звернення президента Володимира Зеленського, в якому він заявив, що просить прем’єра Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики.

«Музеї, культурні центри, символи, серіали – усе це важливо, але зараз інші пріоритети. Знаходьте позабюджетні кошти. Не державні», – сказав у контексті свого звернення до уряду Зеленський.

Ще вдень 20 липня в інтерв’ю Радіо Свобода Ткаченко заявив, що не збирається у відставку.

«Ні. З того, що я почув з приводу критики, на всі запитання я відповів. І щодо евакуації найбільшої з часів Другої світової війни, і щодо коштів на кіно я вам щойно відповідав. Якщо ці відповіді не задовольняють, то у депутатів завжди є право відправити мене на спокій», – сказав він, відповідаючи на запитання «Ви вважаєте, що ви як міністр культури на своєму місці і нічого не робите такого, що б не схвалювало українське суспільство?»

Раніше на сайті уряду двічі реєстрували петиції з вимогою звільнення Ткаченка.

Люди, які зробили ремонт пошкодженого війною житла власним коштом, отримають компенсацію – уряд

Уряд ухвалив зміни до програми «єВідновлення», що дозволять виплатити компенсацію людям, які вже зробили ремонт пошкодженого війною житла власним коштом, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ми повертаємо життя і повертаємо все, що потрібно людям для нормального життя. Ремонт і відбудова житла – один із центральних процесів. Вже працює програма «єВідновлення», за якою виплачуються цільові кошти саме на ремонти житла», сказав Шмигаль.

Він доручив міністерствам розвитку громад, територій та інфраструктури, а також цифрової трансформації прокомунікувати, як саме виглядатиме механізм компенсації.

«Розраховуємо, що він буде готовий восени, і після цього почнуться відповідні виплати», – сказав прем’єр.

Днями у Мінцифри повідомили, що на сьогодні отримано понад 27 тисяч заяв через «Дію» в рамках держпрограми допомоги у відновленні житла «єВідновлення». Більш ніж 1400 сімей вже отримали виплати на понад 115 мільйонів гривень.

Затримання Гіркіна (Стрєлкова) у РФ: слідство просить арешту на 2 місяці

Російська служба Радіо Свобода повідомляє, що Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), ексватажка угруповання «ДНР», якого затримали у Москві, звинувачують у публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності в інтернеті (ст. 280 КК РФ). Засідання про обрання запобіжного заходу триває у Мещанському суді Москви.

Слідство попросило заарештувати Ігоря Стрелкова (Гіркіна) на два місяці.

Адвокат Гіркіна Олександр Молохов у коментарі телеканалу «Настоящее время» (створений Радіо Свобода за участю «Голосу Америки») раніше також вказав як імовірну 280-ту статтю КК РФ, або 282-ту (про ворожнечу і приниження людської гідності).

Слідчі органи мають 48 годин для того, щоб ухвалити якісь рішення, додав Молохов. «Або сьогодні, або завтра – крайній термін – 48 годин, починаючи з сьогоднішнього ранку», – сказав він.

Раніше сьогодні стало відомо, що ексватажка угруповання «ДНР» Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) затримали у Москві. Дружина Гіркіна Мирослава Регінська у його Telegram-каналі написала, що співробітники Слідчого комітету РФ за її відсутності прибули до помешкання Гіркіних і вивезли Стрєлкова у «невідомому напрямку». Повідомлялося, що буцімто затримали Гіркіна за заявою колишнього «вагнерівця».

Колишній ватажок бойовиків угруповання «ДНР» Ігор Гіркін у мережі неодноразово критикував прямо президента РФ Володимира Путіна за провали так званої «спеціальної операції» в Україні, а також висловлював незадоволення діями на фронті російського військового керівництва.

Касетні боєприпаси: ЗСУ почали бити РФ на Півдні новим озброєнням

20 липня американське видання The Washington Post з посиланням на неназваного українського чиновника повідомило, що ЗСУ вже почали застосовувати касетні боєприпаси, отримані від США в рамках одного із пакетів допомоги.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

За даними видання, Україна б'є новою зброєю «проти російських сил на південному сході, намагаючись розбити добре укріплені російські позиції, які уповільнили літній наступ українських військ».

А вже наступного дня 21 липня координатор зі стратегічних комунікацій Білого дому Джон Кірбі на брифінгу заявив, що Україна задоволена новою зброєю.

«Ми отримали деякі початкові відгуки від українців, і вони використовують їх досить ефективно», – сказав він.

Останніми днями армія Росії відкрила проти ЗСУ де-факто новий фронт на Куп'янському напрямку, розпочавши там запеклі штурми в районі Масютівки.

І хоча Сили оборони змогли купірувати цей наступ, речник Східного управління військ ЗСУ Сергій Череватий заявив 21 липня, що росіяни намагаються там йти вперед. За добу окупанти обстріляли позиції ЗСУ там рекордну кількість разів – 908 – з усіх типів артилерії.

На стику ж Донецької та Запорізької областей окупанти намагаються повернути Пріютіно та не віддають Старомайорське. Рух Сил оборони там зупинився – армія Росії дає запеклу відсіч.

Головні питання випуску:

Що дасть ЗСУ застосування касетних боєприпасів на Півдні?

Які висновки Росія зробила з просування Сил оборони там?

І чому у Росії не виходить прорвати оборону України під Куп'янськом?

НАБУ і САП повідомили про підозру ексдиректору поліграфкомбінату «Україна» та ще 4 особам у справі про розкрадання

Національне антикорупційне бюро повідомляє, що спільно з Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою викрито масштабну схему заволодіння коштами держпідприємства «Поліграфічний комбінат «Україна» на суму понад 450 млн грн.

«Це стало результатом співпраці у межах міжнародної слідчої групи зі слідчих України, Естонії та Франції під егідою Євроюсту. 21 липня 2023 року про підозру повідомлено 5 особам: колишньому директору та ексначальнику відділу ДП «Поліграфкомбінат», фізичній особі-пособнику злочину. Також до Естонії скеровано документи для повідомлення про підозру двом громадянам цієї країни (директору та менеджеру підконтрольної компанії). Кваліфікація: ч. 5 ст. 191 КК України. Ексдиректору додатково інкримінують легалізацію коштів отриманих злочинним шляхом», – йдеться в повідомленні.

Антикорупційні органи повідомляють, що у 2013 році тодішній очільник «Поліграфкомбінату» придбав на підставних осіб естонську компанію, «висловивши іноземним партнерам обов’язкову вимогу співпраці – постачання продукції через «потрібну» компанію».

«Надалі організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) через цю компанію. Компанія-прокладка закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю. Упродовж 2013-2016 років, через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму близько пів мільярда гривень», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що ексдиректор «Поліграфкомбінату» замаскував як продаж 45% своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало, іншій підконтрольній компанії за 1,35 млн доларів.

«Частину коштів у сумі 150 тисяч доларів США переведено безпосередньо на рахунки близьких осіб ексдиректора. Також ексдиректор запатентував на підконтрольну компанію (яка використовувалась для закупівель) право інтелектуальної власності на імплантовані захисні елементи, що використовуються в українських паспортах. Таким чином кожен громадянин, отримуючи документи, не лише переплачував вартість внаслідок завищень при закупівлях, але й «донатив» чиновника за його «інтелектуальний внесок», – розповіли в НАБУ.

За даними НАБУ, в межах спільного розслідування естонськими правоохоронцями притягнуто до відповідальності чотирьох осіб за легалізацію коштів, викрадених з «Поліграфкомбінату». Серед них двоє – це керівник та менеджер підконтрольної ексдиректору компанії, а також ще двоє спільників.

«На цей час правоохоронцями Французької Республіки проводиться робота, спрямована на перевірку своїх громадян до цього злочину», – додали у відомстві.

В НАБУ не вказують імен фігурантів справи. «Центр протидії корупції» пише у Telegram, що до схеми причетний ексміністр охорони здоров’я Максим Степанов, який очолював поліграфкомбінат «Україна» з 2011 по 2016 роки.

Нова Зеландія розширила санкції проти Росії та Білорусі

Нова Зеландія запровадила санкції проти шести фізичних осіб та 17 організацій в Росії та Білорусі.

«Нові санкції спрямовані проти російського військово-промислового комплексу, воєнізованих угруповань та осіб, причетних до незаконного перевезення та депортації українських дітей до Росії. Крім того, під санкції підпали ще кілька білоруських фінансових установ – у відповідь на зростаючу підтримку, що надається Білоруссю військовій агресії Росії в Україні», – повідомляє сайт уряду Нової Зеландії.

Санкції зокрема стосуються 14 фізичних та юридичних осіб із Росії. Це уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, уповноважена з прав дитини у Підмосков’ї Ксенія Мішонова та інші. Серед юридичних осіб у списку «Протон-Электротекс», «Электровыпрямитель» та «Радиоавтоматика».

Як повідомляє МЗС Нової Зеландії, підприємства, що потрапили під санкції, розробляють, виготовляють або постачають зброю, електронні компоненти і технології, що використовуються Росією.

Також під санкції потрапили шість фінансових інститутів Білорусі, включно з банками: «Банк розвитку Республіки Білорусь», «Банк Добробт», Белінвестбанк.

На сайті МЗС Нової Зеландії йдеться, що з березня 2022 року санкції були введені щодо більш ніж тисячі фізичних та юридичних осіб, які мають стратегічне чи економічне значення для російського уряду.

Крім персональних санкцій, влада Нової Зеландії ввела жорсткі економічні обмеження, що призвело до різкого скорочення торгівлі з Росією. Зокрема Нова Зеландія заборонила продавати в Росію свої морепродукти, вино, предмети розкоші. З Росії до країни тепер заборонено імпортувати нафтопродукти, газ, вугілля, горілку та ікру.

Зернова ініціатива, фронт, перевірка військкоматів і захист кордону – Зеленський про засідання Ставки

Президент України Володимир Зеленський повідомив про чергове засідання Ставки 21 липня.

За його словами, йшлося, традиційно, про стуацію на фронті та про зернову ініціативу.

«Продовжуємо системну роботу із захисту наших портів та інфраструктури зернової ініціативи. Розуміємо ризики, загрози, перспективи», – повідомив Зеленський і сказав, що доручив підготувати комплекс дій для продовження роботи «зернового коридору» і напрацювати дипломатичні кроки з цього приводу.

Щодо фронту, каже Зеленський, заслухав доповідь «розвідок щодо задумів противника на коротку й тривалу перспективу. Також – постачання, логістика, виробництво».

«Північний кордон. Тримаємо під пильним контролем діяльність найманців у Білорусі… Також триває комплексна перевірка роботи ТЦК – військкоматів. Заслухали проміжний звіт, до кінця місяця очікуємо результатів інспекції», – додав Зеленський.

На попередньому засіданні Ставки 18 липня йшлося про експорт зерна морем та протидію російським БПЛА.

Спорт не поза політикою: чому київське «Динамо» не поїде на збори до Сербії

Київський футбольний клуб «Динамо» оголосив, що футболісти його Академії не будуть проводити літні збори в Сербії за рахунок Белграда. Раніше уряд Сербії схвалив кошти на організацію спортивно-оздоровчого табору для юнацької та дитячої команд Академії футболу «Динамо» з Києва. 18 липня клуб оголосив, що має можливість тренуватися влітку в Сербії, але відмовився через участь сербського клубу «Црвена Звезда» в турнірі в Росії.

Україна націоналізує акції колишнього «Альфа-банку» – Шмигаль

Держава долучиться до виведення з ринку «Сенс Банку» на пропозицію Національного банку – про це заявив прем’єр-мністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 21 липня.

«Сьогодні Уряд ухвалює рішення про участь держави у цій процедурі щодо виведення банку з ринку. Держава набуде право власності на акції банку в повному обсязі», – сказав він.

Корпоративними правами на акції банку керуватиме Міністерство фінансів. За словами Шмигаля, це дозволить якнайшвидше призначити нове керівництво установи.

Читайте також: США: суд не дозволив виплатити потерпілим від «Талібану» кошти банку РФ, націоналізованого в Україні

«Відповідне рішення покликане забезпечити стабільність нашої банківської системи та захист інтересів вкладників, адже власниками опосередкованої істотної участі у банку були підсанкційні особи. Також важливо, що націоналізація не вплине на виконання банком своїх зобов’язань перед вкладниками та клієнтами», – додав прем’єр.

Напередодні Нацбанк заявив, що виводить із ринку системно важливий «Сенс Банк». За даними регулятора, напряму банком володіють кіпрська компанія ABH Ukraine Limited та люксембурзька ABH Holdings S.A.. Опосередкованими власниками є громадянин Росії та Ізраїлю Михайло Фрідман, громадянин Росії та Латвії Пьотр Авен та громадянин Росії Андрій Косогов.

На початку липня президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій щодо низки компаній, співвласником яких є підсанкційний російський олігарх Михайло Фрідман.

Читайте також: Британія зняла санкції з російського бізнесмена Тінькова

Зокрема, санкції були введені щодо 18 юридичних осіб, серед яких материнські структури «Сенс Банку» (раніше – «Альфа-Банк»), а також фірми зі структури власності страхового бізнесу Фрідмана під брендом «АльфаСтрахование».

Санкції були запроваджені за ініціативою Національного банку України на підставі даних, оприлюднених у травні 2023 року журналістами-розслідувачами «Схем» (Радіо Свобода). Тоді журналісти виявили, що російська страхова компанія Фрідмана «АльфаСтрахование» страхує транспорт воєнізованої Росгвардії, в тому числі тих підрозділів, які прямо задіяні у повномасштабній війні проти України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG