Доступність посилання

ТОП новини
Українські військовослужбовці 92-ї окремої десантно-штурмової бригади ведуть вогонь із 155-мм гаубиці М-109 «Паладин» по російських позиціях поблизу Вовчанська Харківської області, 28 жовтня 2024 року
Українські військовослужбовці 92-ї окремої десантно-штурмової бригади ведуть вогонь із 155-мм гаубиці М-109 «Паладин» по російських позиціях поблизу Вовчанська Харківської області, 28 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Я багато знаю» – міністр Клименко про розслідування причин авіакатастрофи у Броварах

Міністр МВС України Ігор Клименко в інтерв’ю Радіо Свобода прокоментував розслідування причин авіакатастрофи у Броварах, де загинуло керівництво МВС.

За його словами, він «багато знає», але «не хоче говорити особисто».

«Я багато знаю. Я не хотів би зараз про це говорити особисто. Але я, повірте, після того, як будуть озвучені результати розслідування по цій катастрофі, я вам дуже багато зможу розказати, що зробило МВС, щоб таких трагедій більше не відбулося», – сказав Клименко, відповідаючи на запитання, до якої причини він особисто схиляється найбільше.

У день авіакатастрофи в СБУ повідомили, що розглядають кілька версій, зокрема, порушення правил польоту, технічна несправність гелікоптера та умисні дії.

МЗС викликало посла Киргизстану через обхід Росією санкцій

Міністерство закордонних справ викликало посла Киргизстану в Україні Ідріса Кадиркулова після повідомлень про отримання Росією товарів подвійного призначення – про це відомство повідомило увечері 20 липня.

Кадиркулова викликали для «отримання пояснень щодо інформації про використання юрисдикції Киргизстану для обходу санкцій проти держави-агресора Росії, зокрема постачання продукції подвійного призначення та високотехнологічних компонентів і виробів, які можуть використовуватися для виготовлення зброї», йдеться в повідомленні.

МЗС привернуло увагу дипломата до відповідальності Киргизстану за дотримання міжнародної санкційної політики проти Росії.

Читайте також: США ввели санкції проти компаній з Росії та Киргизстану після розслідування Радіо Свобода

«Окремо було підкреслено, що реекспорт з території Киргизстану до РФ товарів, які можуть використовуватися для оснащення військової техніки, буде розцінюватися українською стороною як недружні дії, спрямовані на підтримку загарбницької війни Росії проти України», – додає міністерство.

Міністерство закордонних справ Киргизстану і його посольство наразі не коментували виклик.

У червні декілька мовних редакцій Радіо Свобода опублікували спільне розслідування про низку російських та киргизьких компаній, які завозили в Росію через Киргизстан та Казахстан мікрочіпи, телекомунікаційне обладнання та іншу електроніку, згодом виявлену в російських ракетах, танках, гелікоптерах, безпілотниках та радіосистемах, які армія РФ використовує у повномасштабній війні проти України.

Читайте також: Росія дістає деталі для зброї проти України з США і ЄС: чому та як це зупинити

Зокрема, журналісти «Схем» отримали у своє розпорядження список західних електронних компонентів, знайдених у російському озброєнні та допоміжних системах, який був складений українською розвідкою для ЄС. Згодом журналісти киргизької та казахської редакцій Радіо Свобода виявили ці та інші деталі серед масиву даних з митниці цих країн за допомогою міжнародних баз імпорту-експорту ImportGenius та Sinoimex і встановили компанії, які, попри санкції Заходу, продовжували постачати деталі до Росії.

Відповідно до рішення Мінфіну США, будь-які транзакції з компаніями, які потрапили до списку, заборонені.

Сполучені Штати 20 липня запровадили санкції проти низки російських та киргизьких компаній, за допомогою яких в обхід обмежень США та ЄС Росія завозила західне електронне обладнання подвійного призначення.

МВС не бере участі в політичних розбірках, а після війни «Гвардію наступу» розформують – міністр Ігор Клименко. Інтерв’ю

Посаду міністра МВС Ігор Клименко отримав унаслідок непередбачуваних і трагічних обставин: уранці 18 січня 2023 року в Броварах Київської області зазнав аварії вертоліт ДСНС – він упав на дитячий садок. Тоді загинули 14 людей, у тому числі одна дитина, і все керівництво МВС – міністр Денис Монастирський, перший заступник Євген Єнін та держсекретар Юрій Лубкович. Того ж дня уряд доручив Клименку виконувати обов’язки міністра внутрішніх справ, а через три тижні парламент призначив його міністром.

Тоді ж Клименко пообіцяв, що про причини катастрофи у Броварах суспільство дізнається через «місяць-два», але минуло сім, а відповідей немає. Зараз Клименко каже, що про катастрофу у Броварах він знає багато, але особисто говорити не хоче, допоки своє слово не сказало офіційне слідство

Ігор Клименко – чи не перший за багато років міністр, який прийшов в МВС не з політики. Скоріше, з точністю до навпаки: у системі МВС він працює з кінця 1990-х – починав психологом в управлінні МВС у Харківській області, а в 2019 році дослужився до керівника Нацполіції. Його колеги кажуть, що «навішати лапші Клименку нереально, бо він із системи».

До «міністра з системи» накопичилося багато питань і йдеться не лише про вже згадану авіатрощу у Броварах, а й про «Гвардію наступу», рекламою якої завішані рекламні щити по всій країни: чому «Гвардію наступу» формує МВС, а не ЗСУ? Про деокупацію: виявляється, саме Клименко (а не профільний міністр Ірина Верещук) готує програму з деокупації територій, які Росія захопила ще в 2014 році. Про вплив на міністерство Олега Татарова – головного «силовика» Офісу президента. Про розмінування, яке може тривати десятиліттями і на яке бракує людей.

Через руйнування Каховської ГЕС розмову довелося відкласти на понад місяць: Клименка призначили керівником робіт із ліквідації наслідків. І тут виникає ще одне питання: чи було МВС готове до такого сценарію, з огляду на те, що про замінування Каховської ГЕС українська розвідка попереджала ще у квітні торік.

Генштаб повідомляє про понад 30 бойових зіткнень із російськими військами на п’яти напрямках

На додачу до масованого ракетного удару 20 липня, російська армія напередодні завдала 49 авіаударів та 72 обстрілів із реактивних систем залпового вогню, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 21 липня.

«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом минулої доби відбулось 32 бойових зіткнення», – заявив штаб.

Сили оборони на Куп’янському напрямку відбили атаки російських військ південно-західніше Масютівки на Харківщині, додає командування.

Читайте також: «На декількох напрямках маємо успіхи» – Залужний у розмові з Міллі

«На Бахмутському напрямку, під щільним вогнем артилерії противника, наші захисники успішно відбили атаки противника на південно-західній околиці Кліщіївки… На Авдіївському напрямку, під щільним вогнем авіації та артилерії противника, наші захисники успішно відбили атаки російських військ в районі Невельського», – йдеться в зведенні.

Також українські війська стримують наступ російських військ біля Новомихайлівки та Мар’їнки на Донеччині.

При цьому російські сили зосереджують зусилля на недопущенні просування ЗСУ на Запорізькому та Херсонському напрямках.

Читайте також: Україна вже отримала касетні боєприпаси зі США – Білий дім

«Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби», – додає командування.

Генштаб звітує про вісім авіаційних ударів по місцях зосередження російських військ, знищення розвідувального безпілотника. Також ракетних військ і артилерії вдарили по російських вогневих позиціях та техніці.

МЗС Китаю відреагувало на пошкодження консульства через російську атаку по Одесі

Міністерство закордонних справ Китаю відреагувало на пошкодження будівлі їхнього консульства внаслідок останньої російської атаки по Одесі.

«Китай уважно стежить за розвитком подій і підтримує зв'язок із зацікавленими сторонами. Ми вживатимемо всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки китайських установ і громадян в Україні», – сказав представник відомства, відповідаючи на запитання, чи пішов Китай на демарш щодо Росії.

У МЗС Китаю підтвердили, що біля їхнього генконсульства в Одесі стався вибух – через вибухову хвилю пошкоджені стіна та шибки. Співробітники консульства не постраждали.

Українські дипломати раніше повідомили, що російська ракетна атака по Одесі вночі проти 20 липня пошкодила будівлю генерального консульства Китаю.

Вночі 20 липня армія РФ здійснила чергову атаку по південних областях України – в Одесі і Миколаєві, за даними влади, є руйнування, близько 20 постраждалих, зокрема – п’ятеро дітей. Крім того, в Одесі загинула одна людина, у Миколаєві – дві людини.

За зведенням Повітряних сил ЗСУ, російські війська випустили загалом 19 крилатих ракет та 19 дронів-камікадзе.

Україна вже отримала касетні боєприпаси зі США – Білий дім

Поставлені США касетні боєприпаси вже перебувають у руках України та розгортаються на лінії фронту, заявив 20 липня речник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі, повідомляє Reuters.

За словами Кірбі, українці використовують ці боєприпаси «коректно та ефективно».

На початку липня Сполучені Штати оголосили про нову військову допомогу для підтримки української армії у протистоянні російському вторгненню. У новому пакеті, серед іншого, є касетні боєприпаси. Це рішення викликало критику з боку неурядових організацій і збентежило кілька європейських країн.

У багатьох країнах, особливо в Європі, діє заборона на використання касетних боєприпасів. Це визначено конвенцією від 2008 року, сторонами якої не є ні США, ні Україна.

За словами президента США Джо Байдена, касетні боєприпаси повинні допомогти українським військовим «зупинити просування росіян та забезпечити успіх контрнаступу».

У свою чергу, в Міноборони назвали п’ять ключових принципів, яких Україна дотримуватиметься при застосуванні касетних боєприпасів, серед них, є принцип невикористання таких боєприпасів у міських районах (містах), щоб уникнути ризиків для цивільного населення.

«На декількох напрямках маємо успіхи» – Залужний у розмові з Міллі

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

«Детально розповів про оперативну обстановку по всій лінії фронту. Збройні сили України, попри надскладні мінні поля противника, протитанкові загородження та систему вогневого ураження, методично знищують сили ворога та продовжують ведення наступальних дій задля деокупації нашої території. На декількох напрямках маємо успіхи. Наші воїни – Герої», – написав Залужний на своїй сторінці у фейсбук.

За його словами, окремо обговорили питання постачання військової допомоги Україні, зокрема техніки та боєприпасів. США напередодні оголосили про надання пакету безпекової допомоги Україні.

Ця розмова відбулася через два дні після засідання Контактної групи з оборони України (засідання у форматі «Рамштайн»).

Валерій Залужний регулярно повідомляє про телефонні розмови з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США. Остання відбулася два тижні тому – 6 липня.

Інспектори МАГАТЕ не бачили вибухівки на ЗАЕС, але на дах будівель реакторів їх поки що не пустили – Ґроссі

Експерти МАГАТЕ провели на Запорізькій АЕС додаткові інспекції, під час яких на станції не було виявлено важкої військової техніки, вибухових речовин або мін, йдеться в заяві агентства.

«Експерти МАГАТЕ провели додаткові інспекції та обходи на українській Запорізькій АЕС протягом останнього тижня – наразі не було виявлено жодної важкої військової техніки, вибухових речовин або мін – проте вони все ще очікують на надання доступу до дахів будівель реакторів», – заявив керівник організації Рафаель Ґроссі.

Водночас повідомляється, що експерти МАГАТЕ бачили транспортні вантажівки в турбінних залах 1, 2 і 4 блоків, видимих ознак вибухівки або мін не було.

Також експерти на ЗАЕС за останній тиждень не чули звуків вибухів, хоча попереднього тижня їх було чутно регулярно.

Генеральний штаб Збройних сил України заявив 4 липня про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом». За даними штабу, на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків окупованої ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої.

«Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – зазначили у Генштабі.

Перед цим у «Росенергоатомі» заявили, що Україна нібито має атакувати Запорізьку АЕС в Енергодарі в ніч на середу, 5 липня.

Днями у ГУР заявили, що ризик теракту на Запорізькій атомній станції залишається, 19 липня українська розвідка попередила, що російські війська планують операції «під чужим прапором» на станції.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

«Ми вже бачимо негативний вплив на світові ціни» – в ООН засудили атаки РФ на українські порти

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш різко засудив російські атаки на українську інфраструктуру поблизу портових міст Миколаєва та Одеси на півдні України. Про це 20 липня повідомляє агенція France-Presse.

«Ці атаки... мають вплив далеко за межі України. Ми вже бачимо негативний вплив на світові ціни на пшеницю та кукурудзу, що завдає шкоди всім, але особливо вразливим людям на глобальному півдні», – заявив від імені Ґутерріша його речник Стефан Дюжаррік.

Російські війська в ніч на 19 липня завдали удару по півдню України, випустивши понад 60 повітряних цілей. Українські сили ППО знищили 13 «Калібрів», одну ракету Х-59 та 23 БПЛА. На Одещині війська РФ цілили в об’єкти інфраструктури, зокрема у зерновий та олійний термінали. Є також повідомлення про влучання в інфраструктурний об’єкт на Житомирщині та обстріли Миколаївщини. 12 людей постраждали на Одещині і двоє – на Миколаївщині.

Як уточнив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський, російської атаки зазнали зернові термінали та портова інфраструктура в портах Одеса та Чорноморськ. У порту Чорноморська також були знищені 60 000 т зерна, яке мало бути завантажене на великотоннажне судно і відправлене зерновим коридором ще 60 днів тому, додав міністр.

Вночі 20 липня армія РФ знову атакувала південні області України – в Одесі і Миколаєві, за даними влади, є руйнування і 20 постраждалих, зокрема – п’ятеро дітей. Крім того, в Одесі загинула одна людина, в Миколаєві – двоє, подружжя літніх людей. За зведенням Повітряних сил ЗСУ, російські війська випустили загалом 19 крилатих ракет та 19 дронів-камікадзе.

США ввели санкції проти компаній з Росії та Киргизстану після розслідування Радіо Свобода

США ввели санкції проти компаній з Росії та Киргизстану після розслідування Радіо СвободаМіністерство фінансів США 20 липня ввело санкції проти низки російських та киргизьких компаній, за допомогою яких в обхід обмежень США та ЄС Росія завозила західне електронне обладнання подвійного призначення.

Напередодні у червні декілька мовних редакцій Радіо Свобода опублікували спільне розслідування про роль цих фірм у ланцюгу постачання товарів подвійного призначення в РФ. Журналісти опублікували докази того, як ці компанії завозили в Росію через Киргизстан та Казахстан мікрочіпи, телекомунікаційне обладнання та іншу електроніку, згодом виявлену в російських ракетах, танках, гелікоптерах, безпілотниках та радіосистемах, які армія РФ використовує у повномасштабній війні проти України.

«Допоки Росія продовжуватиме вести неспровоковану та жорстоку війну проти України, ми будемо вводити санкції, щоб позбавити Росію необхідних їй технологій і підірвати здатність російської оборонної промисловості до поповнення постачання», – йдеться у повідомленні Мінфіну США від 20 липня.

Американські санкції ввели, зокрема, проти російських компаній «Регион-Проф», «Базис Трейд Прософт», «Технологические системы и комплексы» та «Радиотехснаб», а також киргизьких – RM Design and Development, ZAO GTME Technologii.

«Однією з найпоширеніших практик, до якої вдаються російські підприємства для продовження імпорту електроніки та технологій іноземного виробництва, є використання сторонніх посередників і перевалочних пунктів за межами Росії. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну підприємства, що базуються в Киргизькій Республіці, часто експортують до Росії електронні компоненти та інші технології. Деякі з цих поставок згодом були використані для постачання чутливих товарів подвійного призначення підприємствам російського оборонного сектору», – пояснили своє рішення у відомстві.

Про ці компанії йшлося у розслідуванні Радіо Свобода «Електроніка для російської військової техніки: як РФ обходить санкції за допомогою Казахстану та Киргизстану».

Зокрема, журналісти «Схем» отримали у своє розпорядження список західних електронних компонентів, знайдених у російському озброєнні та допоміжних системах, який був складений українською розвідкою для ЄС. Згодом журналісти киргизької та казахської редакцій Радіо Свобода виявили ці та інші деталі серед масиву даних з митниці цих країн за допомогою міжнародних баз імпорту-експорту ImportGenius та Sinoimex і встановили компанії, які, попри санкції Заходу, продовжували постачати деталі до Росії.

Відповідно до рішення Мінфіну США, будь-які транзакції з компаніями, які потрапили до списку, заборонені.

Загалом Сполучені Штати запровадили нові санкції проти 18 осіб і десятків юридичних осіб, які пов’язані з Росією. Канада 20 липня також запровадила санкції проти 20 осіб і 21 організації, пов’язаних з військово-промисловим комплексом Росії, а також проти 19 осіб і 4 організацій у російському культурному та освітньому секторах. А санкції Великобританії, оголошені 20 липня, спрямовані проти 13 осіб і компаній, пов'язаних з діями російської ПВК «Вагнер» в Малі, Центральноафриканській Республіці та Судані.

Клименко назвав остаточну кількість загиблих унаслідок руйнування Каховської ГЕС

Унаслідок руйнування Каховської ГЕС загинула 31 людина. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів міністр МВС України Ігор Клименко.

«Що стосується загиблих: у нас на сьогодні загиблих 31 особа. 29 – це Херсонська область і два громадянина загинули в Миколаївській області», – сказав Клименко.

Щодо матеріальних втрат, то, за словами міністра, остаточних підрахунок ще не завершений.

«Дуже важко за ці місяці порахувати, скільки ми втратили можливого врожаю, скільки ми втратили приватних господарств, а це і виноградники, і баштанні культури, які росли на цій території, скільки ми втратили можливостей по воді. Це велика проблема. Вода відійшла на кілька кілометрів від берега Херсонського водосховища.. І на сьогодні я бачу основною проблемою – це доступ до води в подальшому для наших громадян», – зазначив очільник МВС.

Повна версія інтерв’ю міністра МВС України Ігоря Клименка Радіо Свобода буде опублікована завтра, 21 липня.

За рішенням уряду, 6 червня керівником робіт із ліквідації наслідків руйнування ГЕС було призначено Ігоря Клименка.

На світанку 6 червня стало відомо про руйнування греблі Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві греблі російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року.

Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили греблі Каховської ГЕС. Причиною руйнування Каховської ГЕС, найімовірніше, став вибух у тунелі бетонної основи греблі, написало 16 червня американське видання New York Times, прямо вказуючи на те, що це зробила Росія.

ЗСУ відбили атаки РФ біля 3 населених пунктів, стримують наступ на Мар’їнському напрямку – Генштаб

Російські війська надалі зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – протягом доби відбулось 20 бойових зіткнень, повідомив у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Куп’янському напрямку українські воїни стійко тримають оборону, успішно відбили атаки противника південно-західніше Масютівки на Харківщині, на Бахмутському напрямку – російські атаки на південно-західній околиці Кліщіївки, а на Авдіївському напрямку – біля Невельського.

На Мар’їнському напрямку українські воїни продовжують стримувати наступ російських військ в районах Новомихайлівки та Мар’їнки Донецької області, зазначають у Генштабі.

На Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні подальшого просування ЗСУ – з боку військ РФ знову були безуспішні спроби відновити втрачене положення у районі північніше Приютного Запорізької області.

У штабі додають, що Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках – закріплюються на досягнутих рубежах.

Суд у Франції визнав право на притулок росіян, які втекли, щоб не воювати

Громадяни Росії, які виїхали зі своєї країни через загрозу мобілізації, а також мобілізовані, які відмовилися від участі у війні з Україною та дезертирували з армії, мають право на отримання статусу біженця у Франції. Таке рішення ухвалив Національний суд Франції з питань права на притулки (CNDA).

У своїй ухвалі суд послався на законодавство Євросоюзу про надання притулку. Зокрема, воно передбачає надання статусу біженця особі, якій загрожує переслідування за відмову від участі в конфлікті, де можуть бути скоєні воєнні злочини.

При цьому зазначається, що відмова від участі у війні для біженця, що запросив статус, має бути єдиним способом уникнути участі в можливих воєнних злочинах.

У ухвалі суду також ідеться, що під час вторгнення в Україну війська РФ вчиняли воєнні злочини, а оголошена в Росії мобілізація була масштабною. Крім того, суд зазначив, що росіяни фактично не могли ухилитися від служби в армії шляхом проходження альтернативної цивільної служби, а сам призов відбувався з численними порушеннями.

Згідно з рішенням суду, для набуття статусу біженця заявник має довести, що його можуть примусово призвати до армії. При цьому лише факт перебування в запасі не вважатиметься достатньою підставою.

Мобілізація в Росії розпочалася наприкінці вересня 2022 року. На тлі масового призову значна кількість росіян, які могли потрапити до армії, виїхали з країни.

Російська влада стверджує, що мобілізація була «частковою» і завершилася наприкінці жовтня. Однак президент РФ Володимир Путін досі не підписав указ про її завершення.

У січні 2023 року речник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що деякі положення указу продовжують діяти.

Ткаченко вважає доречним надання понад 500 млн грн зараз на завершення будівництва музею Голодомору

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає доречним надання понад 500 млн грн зараз на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

«Так. Тому що цього року 90-а річниця Голодомору. Українська держава просить інші держави визнавати Голодомор геноцидом. Це будівництво розпочалося багато років тому. І не запитання до нас зараз, чому воно не було завершене раніше. Це фактично останній транш коштів, який потрібен для того, щоб завершити будівництво фактично єдиного повноцінного музею Голодомору у світі. Тому я вважаю так, що такі речі, які говорять про ті страждання, які завдавалися українському народу упродовж десятиліть з боку Москви, мають знайти своє відображення в музеї», – сказав він в ефірі програми «Свобода Live».

Міністр просить критиків цього рішення навести аргументи.

«Якщо хтось говорить про те, що музей не потрібно будувати під час війни, хай наведуть аргументи, крім того, що потрібно витрачати кошти на відновлення. Вони є. Відновлення триває. Так само потрібно витрачати кошти», – додав Ткаченко.

За його словами, експозиція, яка буде в музеї, буде створюватися за кошти донорів.

«І музей буде працювати. І я думаю, що стане однією з тих точок, яка після нашої перемоги буде однією з найбільш цікавих об’єктів для того, щоб світ у тому числі дізнався, через що і чому росіяни розпочали проти нас війну, яка насправді триває багато-багато років», – розповів він.

Верховна Рада 13 липня підтримала надання фінансування на завершення будівництва Національного музею Голодомору-геноциду(законопроєкт №3473).

Як заявила виконувачка обов’язків директорки музею Леся Гасиджак, йдеться не про додаткове фінансування.

«Це не додаткове чи понаднормове фінансування (вартість будівництва була відома ще у 2018 році й вона лишилася незмінною), а виключно та сума, якої бракувало для завершення зведення цілісного меморіального комплексу», – написала вона у фейсбуці.

Розпочате у 2008 році будівництво Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору закінчено не було. У 2009 році збудували лише першу чергу.
Будівництво ІІ черги музею розпочали у 2017 році, його планують завершити у 2023 році.

ОВА: війська РФ вдень завдали удару по Харківщині, дві людини поранені

Російські війська завдали удару по селу Петрівка на Харківщині, дві людини поранені, повідомляє обласна військова адміністрація.

«Сьогодні о 15:10 рашисти з артилерії обстріляли село Петрівка Богодухівського району. В результаті ворожого удару отримали поранення двоє чоловіків 1954 та 1970 років народження», – йдеться у повідомленні.

Пошкоджені двоповерховий багатоквартирний будинок та адміністративна будівля.

Російські війська регулярно обстрілюють Харківщину. Попри наявність свідчень і доказів, Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних.

В ООН повідомили, що станом на 30 червня змогли підтвердити загибель 9 177 і поранення 15 993 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Серед них – 535 загиблих і 1095 поранених дітей. В організації зазначають, що реальна кількість загиблих і поранених може бути значно вищою.

В Україні оголосили масштабну повітряну тривогу – відбій

Ввечері 20 липня в Україні оголосили масштабну повітряну тривогу.

Станом на 18:55 повітряну тривогу оголошено у всіх регіонах України. Влада закликає людей перебувати в укриттях.

У Повітряних силах ЗСУ повідомляють про зліт винищувача МіГ-31К з аеродрому Саваслейка Нижньогородської області РФ.

ОНОВЛЕННЯ! Близько 19:10 по регіонах почали оголошувати відбій.

Вночі 20 липня армія РФ атакувала південні області України. В Одесі і Миколаєві, за даними влади, є руйнування і 20 постраждалих, зокрема – п’ятеро дітей. Крім того, в Одесі загинула одна людина. За зведенням Повітряних сил ЗСУ, російські війська випустили загалом 19 крилатих ракет та 19 дронів-камікадзе.

Голод і війна у морі: Росія змінює тактику? Міноборони України має план на погрози РФ

  • Третю ніч поспіль Росія обстрілює Одесу. Також російські війська обстріляли Суми та Миколаїв. Цілеспрямовані обстріли Росією портової інфраструктури та знищення нею запасів зерна є варварськими вчинками, заявляють у ЄС, і ведуть до продовольчої кризи у світі.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:

  • Міноборони Росії у відповідь погрожує усім кораблям у Чорному морі, які прямуватимуть в українські порти. Міноборони України відповідає: від завтра теж розцінюватимуть кораблі, які йтимуть у порти Росії, як потенційну загрозу.
  • Тим часом українські урядовці виділяють майже пів мільярда гривень на «дозвілля» українських глядачів. Від війни їх планують відволікати розважальним кіно. Чи коректно в час війни саме так витрачати державні кошти? Запитуємо в міністра культури та інформаційної політики Ткаченка. Докладніше у «Свобода Live».

США, Канада і Британія запровадили нові санкції щодо Росії

Сполучені Штати запровадили нові санкції проти 18 осіб і десятків юридичних осіб, які пов’язані з Росією.

Як повідомляє пресслужба Мінфіну, ці заходи спрямовані на обмеження доступу Росії до продуктів, які підтримують її військові та військові зусилля, зменшення доходів Росії від металургійного та гірничодобувного секторів, погіршення її доступу до міжнародної фінансової системи і позбавлення РФ технологій, вироблених G7, необхідних для її технологічного, аерокосмічного та оборонного секторів.

У Мінфіні США зазначають, що Москва використовує організації, що базуються в Киргизстані, для придбання технологій подвійного використання. Кілька таких компаній потрапили під санкції. Під обмеження також потрапила російська компанія з обмеженою відповідальністю Siaisi (CIC), яка займається електронним та оптичним обладнанням, а також комп’ютерами та супутнім обладнанням.

Вашингтон застосував санкції щодо Amegino FZE (Amegino) — це інженерно-технічна компанія з ОАЕ, яка надає електронні компоненти та пов’язані галузеві послуги. Компанія відправила десятки партій електроніки, включаючи інтегральні схеми, до Росії після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.

Канада 20 липня запровадила санкції проти 20 осіб і 21 організації, пов’язаних з військово-промисловим комплексом Росії, а також проти 19 осіб і 4 організацій у російському культурному та освітньому секторах. Ці санкції, серед іншого, поширюються на низку росіян, які беруть участь у розробці, виробництві та ланцюжку постачання безпілотного літального апарату «Орлан-10», а осіб, які підтримують зусилля Кремля русифікувати українську культуру.

Санкції Великобританії, оголошені 20 липня, спрямовані проти 13 осіб і компаній, пов'язаних з діями російської ПВК «Вагнер» в Малі, Центральноафриканській Республіці та Судані.

«Група «Вагнера чинить злочини в Україні, а також діє безкарно в таких країнах, як Малі, Центральноафриканська Республіка та Судан. Скрізь, де «Вагнер» працює, це має катастрофічний вплив на громади, погіршує існуючі конфлікти та шкодить репутації країн, які їх приймають. Ці санкції викривають мерзотних осіб, які вчинили порушення міжнародного гуманітарного права, притягуючи їх до відповідальності за серйозну шкоду, яку вони завдають невинним цивільним особам заради фінансової вигоди», – сказав британський міністр з питань розвитку та Африки Ендрю Мітчелл.

Україна повільно наступає. Це проблема?

Через шість тижнів від початку контрнаступу, який, як сподіваються українські військові командири та політичні лідери, змінить хід російського повномасштабного вторгнення, ось що відбувається:

Близько 1500 метрів відвойованої території на південь від Оріхова в Запорізькій області; менше за це – на південь від Гуляйполя. На південь від міста Велика Новосілка Донецької області просування більші: 8-9 кілометрів від місця, де пролягала лінія фронту до 5 червня. На північному сході українські війська відійшли на кілька сотень метрів височини на північ і південь від Бахмута.

То що ж має показати Україна? Якщо коротко: небагато, і вже точно ніякого прориву російських ліній. Декого на Заході це стурбувало.

Персонал ЗАЕС відмовляється запускати 4-й блок за наказом російського керівництва – «Енергоатом»

Український персонал Запорізької атомної електростанції відмовляється виконувати наказ російських окупантів щодо запуску енергоблоку №4, заявляє державна компанія «Енергоатом» 20 липня.

«Незаконно призначений російською владою «генеральний директор» тимчасово окупованої Запорізької АЕС Юрій Чернічук вмовляє атомників, які відмовились підписати фейкові контракти з Росатомом, запустити четвертий енергоблок. Персонал станції категорично відмовляється виконувати злочинний наказ, який є прямим порушенням ліцензії на експлуатацію, виданої Держатомрегулювання України», – заявляє пресслужба оператора.

За даними компанії, протягом останнього тижня близько 30 працівників ЗАЕС змогли залишити окупований Енергодар, виїхавши на вільну територію України.

Натомість персонал, який завезли на станцію з Росії, за твердженням «Енергоатому», є «абсолютно некомпетентним та не має відповідного досвіду». Відтак підконтрольне Росії керівництво намагається долучити до станції українських працівників, яким раніше заблокували доступ на станцію після відмови підписати контракти з «Росатомом».

«Відповідальний український персонал усвідомлює, що порушення умов ліцензії ДІЯРУ призведе до втрати персональних ліцензій після деокупації ЗАЕС. Закликаємо українських атомників і надалі не виконувати злочинних наказів окупаційного керівництва станції!» – заявив «Енергоатом».

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило 12 липня, що працівники ЗАЕС готуються перевести 4-й енергоблок з холодного зупину на гарячий замість 5-го.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку повномасштабного вторгнення 2022 року. Україна неодноразово закликала до звільнення станції як єдиного способу забезпечити її стабільність і безпеку.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG