Доступність посилання

ТОП новини
Українські військовослужбовці 92-ї окремої десантно-штурмової бригади ведуть вогонь із 155-мм гаубиці М-109 «Паладин» по російських позиціях поблизу Вовчанська Харківської області, 28 жовтня 2024 року
Українські військовослужбовці 92-ї окремої десантно-штурмової бригади ведуть вогонь із 155-мм гаубиці М-109 «Паладин» по російських позиціях поблизу Вовчанська Харківської області, 28 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Міноборони: на Куп’янському напрямку тривають бої, наступ сил РФ безуспішний

Заступниця міністра оборони України заявляє, що на Куп’янському напрямку тривають бої, наступ військ РФ наразі безуспішний.

«Наступ ворога на Куп’янському напрямку наразі безуспішний. Бої тривають, але ініціатива вже на нашому боці», – написала вона у телеграмі.

За її словами, на південному фаланзі довкола Бахмута сьогодні, як і в попередні дні, було просування українських військ.

«На північному фланзі сьогодні тривали бої. Ворог намагається повернути втрачені позиції. Нашим бійцям доводиться мати справу зі щільним замінуванням та інтенсивним ворожим вогнем», – додала Маляр.

16 липня у Міноборони заявили про загострення ситуації на сході країни. Повідомлялося про наступ російських військ на Куп’янському напрямку, там йдуть запеклі бої.

Розвідка Британії 18 липня заявила, що упродовж останнього тижня бойові дії тривали на кількох ділянках фронту в Україні, і обидві сторони досягли незначного поступу на різних ділянках.

На Шахтарському напрямку війська РФ намагалися повернути втрачені позиції – Генштаб ЗСУ

На Мар’їнському напрямку Сили оборони України продовжують стримувати наступ російських військ біля Мар’їнки та Красногорівки, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Шахтарському напрямку – біля Рівнополя Донецької області та Новодарівки Запорізької області – противник здійснив невдалі спроби відновлення втраченого положення.

На Куп’янському напрямку українські військові стійко тримають оборону, а на Бахмутському під щільним вогнем авіації та артилерії українські захисники успішно відбили атаки противника біля Богданівки, зазначають у Генштабі.

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби.

За даними Генштабу ЗСУ, противник надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, де тривають важкі бої.

Кулеба на дебатах Генасамблеї ООН закликав деякі країни припинити вдавати нейтральність

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав деякі країни припинити вдавати нейтральність, оскільки їй немає місця в умовах геноцидної війни.

«Кожен крок українського солдата вперед – це крок до миру. Кожен звільнений кілометр – це кілометр безпеки. Коли 603 700 квадратних кілометрів будуть вільні від загарбників, мир буде повністю відновлений. Я закликаю всі держави поставитися до цього максимально реалістично. Деякі війни – це не просто конфлікти між двома сторонами. Деякі війни є загарбницькими, коли одна країна нападає на іншу та намагається її знищити. Деякі війни є геноцидними. Їх неможливо завершити просто сівши та поговоривши. Їх потрібно виграти, на жаль, на полі бою, і заплатити високу ціну, щоб агресор відкинув свої плани завоювання та вбивства», – сказав він під час на дебатах Генасамблеї ООН.

Кулеба висловив сподівання «рішучість у справі захисту цілей і принципів Статуту ООН».

«Я дякую всім, хто зайняв тверду позицію на боці правди, і розраховую на вашу подальшу рішучість у справі захисту цілей і принципів Статуту ООН. Я закликаю всіх інших припинити вдавати нейтральність. Немає місця нейтральності в ситуації геноцидної війни та масових звірств», – наголосив міністр.

Генеральна асамблея складається з 193 членів ООН і є форумом для обговорення різноманітних міжнародних питань.

Наприклад, Китай, який є членом ООН та одним з п’яти постійних членів Радбезу ООН, ніколи публічно не підтримував повномасштабне вторгнення Росії в Україну, але також ніколи не критикував Москву через війну.

Путін робить щит із туристів у Криму: чи похитнула атака на Керченський міст позиції армії Росії

Остін заявив про «дуже важливий момент» в історії війни та пообіцяв Києву подальшу підтримку

Міністр оборони США Ллойд Остін заявляє, що нині дуже важливий момент в історії війни РФ проти України, і пообіцяв Києву подальшу підтримку Контактної групи з оборони України.

«Після понад року війни весь світ бачить неспроможність Росії досягти цілей її загарбницької війни. Український народ виявив стійкість перед обличчям великої жорстокості. І сили України продовжують мужньо боротися. Контрнаступ України є ключовим моментом цієї трагічної війни», – заявив він під час вступного слова на 14-му засіданні у форматі «Рамштайн».

За його словами, боротьба України за свободу – це марафон, а не спринт.

«Ми постачаємо в Україну такі критично важливі засоби, як протиповітряна оборона та боєприпаси. І ми не збираємося опускати руки. Ми продовжуватимемо забезпечувати Україну тим, що їй потрібно, коли вона цього потребує. Україна бореться за своє існування. Ставки високі. Але ця Контактна група ніколи не уникала викликів. Це дуже важливий момент в історії цієї війни та цього століття», – сказав міністр оборони США.

Ллойд Остін знову повторив, що США будуть підтримувати Україну стільки, скільки потрібно.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) 16 липня повідомляв, що українські війська здійснили контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту і, згідно з геолокаційними кадрами, оприлюдненими 15 липня, домоглися обмежених успіхів на північний захід від Старомайорського в районі межі між західною частиною Донецької та східною частиною Запорізької області.

Генеральний штаб ЗСУ також повідомляв , що українські війська продовжують контрнаступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

ISW із посиланням на українських офіційних осіб зазначає, що темп просування ЗСУ в контрнаступі сповільнений через заміновані росіянами поля і брак західного обладнання для розмінування.

Читайте також: Темп контрнаступу України: в Пентагоні нагадали, що територіальні здобутки отримуються «дорогою ціною»

За даними Міноборони, станом на 17 липня звільнена площа за час наступу складає 210,5 квадратних кілометри.

У червні президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

НАБУ закликає уряд терміново усунути корупційні ризики з постанови про закупівлі під час воєнного стану

Національне антикорупційне бюро України закликає Кабінет міністрів України терміново усунути корупційні ризики в порядку закупівель під час воєнного стану, який передбачений урядовою постановою №1178.

«НАБУ поінформувало КМУ листом і надало відповідні рекомендації. Відповідно до закону Про Національне антикорупційне бюро України, органи державної влади мають упродовж 30 днів розглянути ці рекомендації», – йдеться в заяві бюро.

Депортація українських дітей: Кулеба закликав ООН чинити максимальний тиск на Росію

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав ООН чинити максимальний тиск на Росію задля повернення викрадених українських дітей.

«Ми маємо спільно вимагати від Росії негайно надати списки дітей, яких вивезли з України в Росію, а також надати доступ до цих дітей представникам міжнародних правозахисних і моніторингових місій. Росія має звільнити українських дітей і повернути їх до їхніх родин. Я закликаю всі країни-члени ООН чинити максимальний тиск на Росію в межах своїх національних можливостей», – сказав він під час на дебатах Генасамблеї ООН.

За його словами, на сьогодні понад 19 тисяч дітей незаконно депортовані РФ.

«Просто зараз Росія продовжує масове викрадення та депортацію українських дітей. Огидний, жахливий, геноцидний злочин, за який Путіна та його уповноважену з прав дітей вже розшукує Міжнародний кримінальний суд. На сьогодні щонайменше 19 474 дитини незаконно депортовані, з них 4390 є сиротами або позбавлені батьківської опіки», – заявив він, додавши, що на цей час лише 383 дитини повернулися та возз’єдналися зі своїми сім’ями.

Кулеба зауважив, що російське повномасштабне вторгнення позбавило нормального життя всі 7,5 мільйонів українських дітей – майже дві третини з них стали внутрішніми переселенцями або виїхали за межі України. Щонайменше 379 дітей зникли безвісти під час бойових дій.

Читайте також: У розвідці Британії звернули увагу на те, як Росія маніпулює темою прав дітей

У червні ООН внесла російську армію та збройні угруповання до свого так званого «списку ганьби» через порушення прав дітей під час війни в Україні. Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш пояснив цей новий статус Росії нападами на цивільних і сотнями дітей, які постраждали з початку російського вторгнення в Україну в 2022 році.

За останніми даними Офісу генпрокурора, наразі відомо про щонайменше 494 дітей, загиблих внаслідок російської агресії, та понад 1058 поранених.

На Таврійському напрямку ЗСУ місцями мають успіхи, противник відступає – Тарнавський

На Таврійському напрямку українські військові місцями мають успіхи, а противник відступає, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«На Таврійському напрямку тривають бої, місцями Сили оборони мають успіхи, а ворог відступає. Загалом протягом минулої доби ворог 20 разів атакував наші позиції та здійснив 678 обстрілів. Артилерійські підрозділи Сил оборони виконали 1681 вогневе завдання », – написав він у телеграмі.

За його даними, за останню добу противник втратив вбитими та пораненими понад три роти, а також 41 одиницю військової техніки.

Уряд погодить експериментальний проєкт з відбудови Каховської ГЕС – Шмигаль

Відбудова дамби Каховського водосховища відіграє важливу роль у відновленні систем зрошення на півдні України, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Про це він сказав у своїй промові 18 липня.

«Сьогодні Уряд затверджує постанову про експериментальний проект з початку відбудови Каховської ГЕС, яку підірвали росіяни», – сказав він.

Шмигаль уточнив, що проєкт розрахований на два роки. На першому етапі планується спроєктувати необхідні інженерні конструкції та підготувати базу для відновлення.

«Другий етап розпочнеться після деокупації територій, де розташована ГЕС. Він передбачає власне будівельні роботи», – додав Шмигаль.

Читайте також: USAID передає ДСНС обладнання для подолання наслідків руйнування Каховської ГЕС

Проєктом керуватиме Міністерство економіки, роботи замовлятиме державна компанія «Укргідроенерго».

«Рішення про підготовку до відновлення ухвалене після консультацій з експертами та спеціалістами. Відбудова Каховської гідроелектростанції примножить економічний потенціал України як в аграрній, так і в енергетичній сфері», – вважає голова уряду.

Іншою умовою розвитку аграрного сектору він назвав розмінування земель сільськогосподарського призначення. За даними Шмигаля, наразі обсетежно понад 160 тисяч гектарів, це більше третини площі, яку уряд хоче повернути в експлуатацію аграріїв.

Читайте також: Сербія готова прийняти постраждалих через «ситуацію в Херсонській області» – уряд

На світанку 6 червня стало відомо про руйнування греблі Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві греблі російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року.

Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили греблі Каховської ГЕС. Причиною руйнування Каховської ГЕС, найімовірніше, став вибух у тунелі бетонної основи греблі, написало 16 червня американське видання New York Times, прямо вказуючи на те, що це зробила Росія.

Депутати Європарламенту закликали МКС розглянути ордер на арешт Лукашенка

Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд розглянути ордер на арешт Олександра Лукашенка. Про це йдеться у доповіді про відносини ЄС з Білоруссю, яку 18 липня схвалив комітет із закордонних справ.

«Оскільки Міжнародний кримінальний суд (МКС) уже видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та російського уповноваженого з прав дитини Марії Львової-Бєлової, євродепутати закликають МКС розглянути аналогічний ордер на арешт Олександра Лукашенка», – повідомляє пресслужба Європарламенту.

Євродепутати наголошують, що Білорусь несе відповідальність за шкоду, заподіяну Україні, і злочини, вчинені в Україні, в тому числі через роль режиму в незаконній депортації дітей.

Законодавці ЄС закликають інституції ЄС та країни-члени вжити всіх необхідних кроків на міжнародному рівні для забезпечення кримінального переслідування білоруських лідерів.

Читайте також: Росія визнає українських дітей «сиротами» і віддає на усиновлення – розслідування

Раніше посол США при ОБСЄ заявив, що режим Олександра Лукашенка є спільником Росії в агресивній війні, поміж іншого, ще й тому, що до Білорусі вивозять дітей, насильно депортованих із окупованих частин України.

У червні Павло Латушко, білоруський опозиційний політик та керівник Народного антикризового управління, в ефірі Радіо Свобода заявив, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до травня цього року до Білорусі з тимчасово окупованих територій вивезли 2150 українських дітей.

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у депортації українських дітей із окупованих територій України. У російському МЗС це рішення назвали юридично нікчемним. 27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи визнала Олександра Лукашенка причетним до депортації українців.

Удар по Кримському мосту: ЗСУ паралізовують логістику Росії на Півдні

«Присутність США в Польщі – найкращий спосіб відлякати агресора» – Блащак про вагнерівців у Білорусі

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак прокоментував перебування у сусідній Білорусі найманців російської приватної військової компанії «Вагнер». Про це він згадав під час візиту до Сполучених Штатів.

«Присутність США в Польщі є найкращим способом відлякати агресора. Хочу особливо підкреслити, що передусім Польщу боронить польське військо. Звідси моє рішення перекидання на схід військ 12-ої Щецинської механізованої дивізії і 11-ої Любуської бронекавалерійської дивізії для зміцнення кордону», – цитує Блащака Міністерство оборони Польщі в твітері.

Планується, що під час візиту до США Блащак візьме участь у засіданні Контактної групи щодо підтримки України, яка координує постачання військової техніки в Україну.

Читайте також: Організатори тенісного турніру у Польщі закликали не приїжджати на змагання учасників із РФ та Білорусі

Загалом, за даними польського Міноборони, у засіданні під головуванням міністра оборони США Ллойда Остіна беруть участь понад 40 країн.

Державна прикордонна служба України 15 липня підтвердила інформацію про перекидання бойовиків «Вагнера» на територію Білорусі.

Посадовці Литви та Польщі повідомили 15 липня, що стежать за розвитком ситуації з прибуттям до Білорусі після прибуття туди російських найманців.

Зеленський провів засідання ставки: говорили про експорт зерна морем та протидію російським БПЛА

Президент України Володимир Зеленський повідомив про чергове засідання ставки 18 липня.

За його словами, питанням номер один були «морський експорт зерна та безпека портів».

«Доповідали віце-прем’єр Кубраков, командувач ВМС Неїжпапа – логістика постачання та захист узбережного регіону», – повідомив він.

Крім того, на засіданні доповідали міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь про боротьбу з російськими безпілотниками.

«Заслухали ситуацію на полі бою від командувачів Залужного, Сирського, Тарнавського. Міністр Резніков та командувач Сил логістики Гуляк доповіли про динаміку постачання снарядів», – додав Зеленський.

17 липня – в останній день дії чинної угоди – Кремль заявив про припинення дії зернової угоди і повернення до реалізації чорноморських домовленостей, як тільки російська частина зернової угоди буде виконана.

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували.

Москва заявляла, що за час дії зернової угоди не було відправлено жодного судна з російськими добривами. Крім того, Москва наполягала на підключенні Россільгоспбанку до системи міжбанківських платежів SWIFT.

«Квартира за три мільйони в Маріуполі». Що цікавить жителів Росії на окупованих територіях?

Наскільки громадяни Росії зацікавлені у купівлі житла на окупованих територіях України і чи поспішають його придбати? Чи відрізняється ситуація на захоплених частинах Донецької, Херсонської, Запорізької областей? Що буде з угодами, здійсненими під час окупації, після звільнення цих територій, дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Виробник туалетного паперу Zewa та прокладок Libresse продав свої активи в Росії

Шведська компанія Essity, яка виробляє туалетний папір Zewa, прокладки Libresse та підгузки Libero, завершила продаж свого бізнесу в Росії за 1,2 мільярда шведських крон (близько 117 мільйонів доларів). Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Компанія розпочала процес відходу з російського ринку у квітні 2022 року.

«З самого початку війни Росії проти України ми були повністю зосереджені на виході з Росії. Сьогодні ми завершили продаж нашого бізнесу після тривалого та складного процесу», – заявив голова компанії Маґнус Ґрот.

Російські активи Essity придбала компанія «Нові технології», основним власником якої є Ігор Шилов.

Днями стало відомо, що компанія з обслуговування нафтових родовищ SLB припиняє постачання товарів та послуг до Росії.

Після початку повномасштабного російського вторгнення до України Київ закликав міжнародні компанії виходити з ринку Росії. Деякі великі компанії зробили це повністю або частково. Національне агентство з питань запобігання корупції веде реєстр «Міжнародні спонсори війни», додаючи туди компанії, які, за його висновком, підтримують російську агресію, в тому числі податками до бюджету Росії.

Обстріл Білопілля: ще одна людина померла в лікарні – мер Сум

Третя постраждала від російського обстрілу Білопілля на Сумщині 17 липня померла від поранень, повідомив мер Сум Олександр Лисенко вранці у вівторок.

«На жаль, наразі відомо про трьох загиблих. Одна з постраждалих померла в лікарні», – заявив він.

У Сумах 18 липня триває день жалоби за загиблими в Білопільській громаді, додав міський голова.

Напередодні близько 12:35 російські війська з території РФ обстріляли центральну частину Білопілля з артилерії. Одразу було відомо про двох загиблих і 10 поранених.

Днями уряд повідомив, що із Сум до Києва почав курсувати безкоштовний евакуаційний потяг.

СБУ повідомила про нову підозру ексдиректору Russia Today, який закликав вбивати українських дітей

Служба безпеки задокументувала нові злочини ексдиректора з мовлення російського телеканалу Russia Today Антона Кузнєцова-Красовського, який закликав до геноциду українців. Про це повідомляє у вівторок пресслужба СБУ.

«В одному з нещодавніх ефірів своєї авторської програми він публічно закликав топити і спалювати українських дітей. Цей сюжет вийшов у телевипусках Russia Today, а також на власних каналах російського пропагандиста в «Ютуб» і «Телеграм», які налічують декілька сотень тисяч підписників. На підставі цих фактів слідчі Служби безпеки повідомили Кузнєцову-Красовському про нову підозру за ч. 2 ст. 442 Кримінального кодексу України (публічні заклики до геноциду (діяння умисно вчиненому з метою повного або часткового знищення національної та етнічної групи шляхом позбавлення життя членів такої групи)», – йдеться в повідомленні.

Тривають комплексні заходи з притягнення підозрюваного до відповідальності, кажуть в СБУ.

У лютому цього року Красовського було засуджено до 5 років ув’язнення заочно (із конфіскацією майна).

У жовтні минулого року на телеканалі RT Красовський вже закликав до геноциду українських дітей. Також він закликав розстрілювати українців. Керівниця телеканалу Маргарита Симоньян після цього заявила, що RT зупиняє співпрацю із Красовським. Але той через розголос своїх висловлювань у мережі просив його «зрозуміти», а сама Симоньян закликала колегу пробачити.

МЗС України закликало усі країни світу заборонити мовлення RT.

Антон Красовський виступає на підтримку війни в Україні, неодноразово закликав до знищення української державності.

ЄСПЛ відмовився розглядати позов Росії проти України

Європейський суд з прав людини відмовився розглядати позов Росії проти України – про це установа заявила 18 липня.

Рішення ухвалили одностайно. Суд дійшов висновку, що російський уряд більше не має бажання підтримувати цей позов.

«По-перше, Суд зазначив, що російський уряд не зміг відповісти на численні запити Суду і утримався від участі в процесуальних діях з моменту її виключення з Ради Європи», – заявила пресслужба ЄСПЛ.

Суд додає, що російський уряд подав понад 2 тисячі наборів документів у квітні 2022 року на підтримку своїх претензій, але не відповів на запит суду щодо перекладів цих документів від травня 2022 року. Без відповіді лишився й лист у листопаді 2022 року з питанням, чи Москва хоче й надалі домагатися розгляду свого позову.

«Враховуючи повторювану відсутність відповідей, Суд ухвалив, що російський уряд більше не хоче розгляду своєї заявки», – йдеться в пресрелізі.

Як додає суд, існує майже 8 500 особистих позовів від людей, які живуть у різних регіонах України, в тому числі в окупованому Криму, проти Росії, України або обох країн. Також на розгляді ЄСПЛ лишається чотири позови України проти Росії.

Читайте також: ЄСПЛ зобов’язав Україну визнати стосунки ЛГБТ пар – авторка законопроєкту про реєстровані партнерства

У липні 2021 року Росія звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з міждержавною скаргою на Україну.

Москва у цій скарзі покладає відповідальність на владу України «за загибель мирного населення», «придушення свободи слова», «блокування Північно-Кримського каналу як основного джерела прісної води для жителів Кримського півострова», «політику дискримінації російськомовного населення» тощо. Також Росія покладає відповідальність на Київ за збитий малайзійський Boeing MH17 на Донбасі.

У Офісі президента України натомість заявили, що в цієї скарги немає жодної юридичної перспективи.

Дефіциту електрики немає, ремонти мереж через негоду і обстріли тривають – Міненерго

Електроенергії, яку виробляють українські електростанції, на сьогодні повністю достатньо для покриття потреб споживачів – дефіциту немає, повідомила пресслужба Міністерства енергетики.

За даними відомства, тривають ремонти мереж, пошкоджені через негоду та обстріли.

Так, у 110-ти населених пунктах у Львівській, Закарпатській, Рівненській та Івано-Франківській областях пошкоджені лінії електропередачі. Триває відновлення. Також учора знеструмлювалися 36 населених пунктів на Волині, наразі всіх заживлено.

«Триває ворожий терор прифронтових та прикордонних з рф областей. Через обстріли знеструмлювалися 33 населених пункти у Донецькій області. Залишається без світла частина абонентів у Запорізькій, Сумській, Херсонській, Харківській, Чернігівській областях. Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація», – повідомили у Міненерго.

Раніше повідомлялося, що сильні дощі накрили захід України напередодні. У Львові блискавка влучила у два трансформатори.

Російська влада фіксує зріст заторів на в’їзд та виїзд із Криму

У Росії зростає пробка при в’їзді на пошкоджений напередодні Керченський (Кримський) міст – про це повідомляє телеграм-канал «Кримський міст: оперативна інформація», на який посилається голова російського Міністерства транспорту окупованого Криму Микола Лукашенко.

Як йдеться в повідомленні, з 10:00 до 11:00 кількість транспортних засобів, які чекають на проїзд Керченським мостом з боку сусідньої Росії, зросла з 150 до 400.

Крім того, відзначається зростання числа автомобілів при в’їзді на Керченський міст з боку Криму – з 10:00 до 11:00 зросла з 60 до 320 машин.

Раніше російське державне агентство ТАСС повідомило, що Керченським мостом у ніч на 18 липня запущено рух автомобілів однією зі смуг, яка не постраждала при вибуху.

За повідомленнями медіа, для автомобілів відкрито вкрай праву смугу напрямку Тамань-Керч. Рух здійснюється за реверсивною схемою.

До того, як на Керченський міст допустили автотранспорт, черга з автомобілів, які намагаються виїхати з анексованого півострова, сягала як мінімум двох кілометрів, пише ТАСС.

Раніше 18 липня стало відомо, що на Кримському мосту частково відновили рух автомобілів після вчорашнього вибуху.

Кримський міст, що з’єднує Краснодарський край РФ зі анексованим Росією Кримом, було пошкоджено в ніч на 17 липня внаслідок атаки двох безпілотних надводних апаратів. Джерела українських ЗМІ повідомили, що атака була організована СБУ та ВМС. Офіційного підтвердження таких даних немає. В українській розвідці це не коментують. Під час інциденту загинуло двоє людей, одна людина поранена.

З початку російського повномасштабного вторгнення в Україну це вже другий підрив Кримського мосту, який веде на анексований Росією півострів. Попередній підрив стався у жовтні минулого року.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG