Доступність посилання

ТОП новини
Російські загарбники обстрілюють позиції укрїнських сил на Запоріжжі. (фото ТАРС) Вересень 2024 року
Російські загарбники обстрілюють позиції укрїнських сил на Запоріжжі. (фото ТАРС) Вересень 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

РФ тримає у Чорному морі два кораблі-носії «Калібрів»

Росія тримає у Чорному морі на бойовому чергуванні вісім кораблів, серед яких два носії крилатих ракет «Калібр» із загальним залпом шість ракет.

Такі дані станом на 10:00 18 липня надали Військово-морські сили Збройних сил України.

Цієї ночі, за даними Повітряних сил, у небі України було збито шість запущених військами РФ «Калібрів».

Українські війська мають успіх на двох напрямках на півдні – речник Генштабу

Українська армія просувається на двох напрямках на двох напрямках на півдні – про це заявив речник Генерального штабу Анрій Ковальов, передає медіа-центр Сил оборони.

«На напрямках Мала Токмачка – Новопокровка та Велика Новосілка – Урожайне Сили оборони мали успіх, закріплюються на досягнутих рубежах», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за словами Ковальова, українські військові продовжують наступати північніше та південніше від Бахмута – російська армія «чинить потужний опір, тривають важкі бої».

За останніми оцінками розвідки Великої Британії, упродовж останнього тижня бойові дії тривали на кількох ділянках фронту в Україні, і обидві сторони досягли незначного поступу на різних ділянках.

Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що протягом минулого тижня Сили оборони звільнили на сході та півдні майже 18 квадратних кілометрів.

«Нє є показником загрози чи страху» – Череватий про угруповання військ РФ на Лимано-Куп’янському напрямку

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода Ранок») уточнив, що його учорашні дані про зосередження російського угруповання у понад 100 тисяч військових на Лимано-Куп’янському напрямку – це проблема не нова, і з’явилися вони там не вчора.

«Ця проблема не нова, не сьогоднішня і Сили оборони вже багато місяців підряд не дають їм жодного прогресу і потужно наносять по них удари. Тобто це не вчора з’явилися 100 тисяч. Плюс мінус цифра вже давно, трішки більше, трішки менше може бути», – сказав Череватий.

Також він зазначив, що вказане угруповання попри свою чисельність, не є якісно підготовлене і вмотивоване.

«Так, воно велике. Так, треба враховувати його розміри. Але ця цифра не є показником загрози чи причини страху, а навпаки – показник гордості за Сили оборони України», – додав Череватий.

Також речник прокоментував дані про понад 900 танків, які російські сили підтягнули на Лимано-Куп’янський напрямок. За словами Череватого, це стара радянська техніка, тоді як новітні зразки трапляються на полі бою рідше.

В ефірі телемарафону 17 липня речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий озвучив цифру про понад 100 тисяч особового складу росіян на Лимано-Куп’янському напрямку. За його словами, війська РФ сконцентрували максимум своїх зусиль саме на цьому напрямку, щоб показати, що «вони здатні на якісь наступальні дії після провалу Бахмутської операції».

Перевірити ці цифри з інших джерел в умовах війни немає можливості.

Днями у Міноборони заявили про загострення ситуації на сході країни. У ранковому зведенні Генштаб ЗСУ вказав, що війська РФ зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. А сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Четверо загиблих і 16 поранених: у 5 областях повідомили про наслідки російських обстрілів за добу

Літній чоловік отримав поранення внаслідок повітряної атаки Одещини вночі проти 18 липня, повідомила обласна влада.

За даними ОВА, російська армія випустила кілька хвиль безпілотників, аби виснажити сили української протиповітряної оборони, потім атакувала Одесу шістьма ракетами «Калібр».

«Наші сили протиповітряної оборони знищили всі ракети. Але уламками збитих ракет та вибуховою хвилею від збиття пошкоджено об'єкти портової інфраструктури, кілька приватних домоволодінь. У власному будинку поранення отримав літній чоловік, він ушпиталений», – йдеться в повідомленні.

Обласна влада додала, що 21 дрон Shahed збили на підльоті з моря на Одещині.

Голова Запорізької області Юрій Малашко повідомив про 104 російських обстріли регіону за добу.

«Внаслідок авіаудару по житловому району Оріхова загинула 72-річна жінка. Ще п’ятеро жителів отримали травми – 48-річному чоловіку на місці надали медичну допомогу, поранених жінок 43, 73, 79 років та 75-річного чоловіка оперативно госпіталізували до медичного закладу», – додав Малашко.

Також через обстріли постраждали 26 цивільних об’єктів, в тому числі багатоповерхові та приватні будинки, господарчі споруди та автомобілі.

За добу Херсонська область зазнала 95 обстрілів 517 снарядами, повідомив очільник області Олександр Прокудін.

«По місту Херсон ворог випустив 79 снарядів. Російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області. Через російську агресію три людини дістали поранення», – заявив він.

Голова Донецької області Павло Кириленко повідомив про трьох загиблих в регіоні за добу у Степанівці, Макарівці і Степовому.

Читайте також: З ВІЛ-браслетами і біля сміття: під Бахмутом ексгумували тіла 82 російських військових

За даними Офісу генерального прокурора, російські війська обстріляли північ області, ймовірно, з реактивних систем залпового вогню «Град» та «Смерч», обстріляли північний регіон області.

«Внаслідок вибухів загинуло троє місцевих мешканців. Це 52-річна жінка та чоловіки 52-х і 49-ти років. Останнього обстріл застав на вулиці, коли він йшов до колодязя набрати питної води. Його 20-річний син та ще четверо жінок, віком від 45 до 76 років, зазнали тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості», – заявили у відомстві.

Всіх постраждалих госпіталізували з мінно-вибуховими травмами й осколковими пораненнями. У двох із них діагностували контузію та травматичний шок.

На Харківщині обстрілів зазнали райони, зокрема, Вовчанська, Караїчного, Бударок, Новомлинська, Дворічної, Западного, Куп’янська, Кислівки.

«В результаті обстрілу Куп’янська з РСЗВ пошкоджено приміщення підприємства та 2 приватні житлові будинки. Двоє цивільних чоловіків 49 та 60 років отримали легкі поранення та не потребували госпіталізації», – заявив голова області Олег Синєгубов.

В ООН повідомили, що станом на 30 червня змогли підтвердити загибель 9 177 і поранення 15 993 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Серед них – 535 загиблих і 1095 поранених дітей. В організації зазначають, що реальна кількість загиблих і поранених може бути значно вищою. Москва продовжує заперечувати обстріли цивільного населення в Україні.

На Кримському мосту відкрили «реверсивний» рух автомобілів

На Кримському мосту, що зазнав атаки надводних дронів 17 липня, частково відновили рух автомобілів. Як повідомляють російські ЗМІ, рух здійснюється в реверсивному режимі з правої смуги напрямку Тамань-Керч.

Повідомляється, що реверсивний рух організували у зоні підриву, де тривають ремонтні роботи, а на інших ділянках рух здійснюється правою частиною мосту в обох напрямках. З боку анексованого Росією Криму на під’їзді до мосту спостерігається затор.

Напередодні віцепрем’єр РФ Марат Хуснуллін, який займається питаннями окупованого Криму, заявив, що один із прольотів мосту повністю зруйнований і не підлягає відновленню, ще один пошкоджений. Опори, за його словами, майже не постраждали. Двосторонній автомобільний рух з одного боку Кримського мосту планують запустити 15 вересня, з іншого – у листопаді, заявив Хуснуллін. Незначні пошкодження, за його словами, отримав і один шлях залізничної частини мосту. Залізничний рух мостом відновили за кілька годин після вибуху.

Кримський міст, що з’єднує Краснодарський край РФ зі анексованим Росією Кримом, було пошкоджено в ніч на 17 липня внаслідок атаки двох безпілотних надводних апаратів. Джерела українських ЗМІ повідомили, що атака була організована СБУ та ВМС. Офіційного підтвердження таких даних немає. В українській розвідці це не коментують. Під час інциденту загинуло двоє людей, одна людина поранена.

З початку російського повномасштабного вторгнення в Україну це вже другий підрив Кримського мосту, який веде на анексований Росією півострів. Попередній підрив стався у жовтні минулого року.

Інститут вивчення війни оцінив наслідки для РФ від чергового руйнування на Кримському мосту

Атака на Керченський міст, ймовірно, матиме подальші наслідки для російської логістики на півдні України, пише у своєму черговому звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Російські туристи, пише ISW, ймовірно, ускладнили російську логістику з Криму в тилові райони Запорізької та Херсонської областей.

«Рух російських туристів до окупованого Криму блокує логістику РФ на південь України в розпал українського контрнаступу, що триває на півдні. Керченський міст проходить уздовж однієї з двох наземних ліній зв’язку, що підтримують південне угруповання військ Росії, а інший маршрут проходить через окуповані Донецьку, Запорізьку та Херсонську області», – кажуть аналітики.

Вони додають: той маршрут матеріально-технічного забезпечення, що залишився, тепер є єдиною точкою постачання для великої кількості механізованих російських сил на півдні України.

Російська логістика на півдні України, ймовірно, постраждає в короткостроковій та середньостроковій перспективі, що, напевно, посилить нещодавні скарги командувачів РФ на погане забезпечення військ РФ на півдні України, зазначають в ISW.

Вибух на Керченському мосту стався вранці 17 липня. Внаслідок інциденту загинули двоє людей, одна неповнолітня зазнала поранень. Автомобільний рух мостом повністю зупинився.

Низка українських ЗМІ з посиланням на свої джерела повідомила, що руйнування на Кримському мосту – це спільна робота СБУ та ВМС. Офіційного підтвердження таких даних немає. В українській розвідці також це не коментують.

За стандартами НАТО: як українських військових навчають тактичній медицині (відео)

Від інсульту та опіків до складних переломів та глибоких ран. Тактичній медицині за стандартами НАТО навчали майбутніх медиків, які поїдуть рятувати життя українським солдатам. Як справляються з нормативами та наскільки ефективною є програма?

Сили ППО збили шість ракет «Калібр» та 31 дрон-камікадзе за ніч

Російські війська вночі проти 18 липня випустили по Україні шість крилатих ракет «Калібр» та 36 дронів Shahed – про це заявило командування Повітряних сил вранці у вівторок.

«Пуски «Калібрів» здійснювались імовірно з російського фрегата «Адмірал Ессен», «шахеди» – з району полігону Чауда (Крим). Силами та засобами Повітряних Сил знищено шість «Калібрів», 31 ворожий ударний дрон Shahed-136/131 та один розвідувальний БпЛА», – заявили військові.

Більшість ракет та дронів знищили на Одещині та Миколаївщині, решту – в Донецькій, Харківській та Дніпропетровській областях.

Напередодні, за даними Повітряних сил, протиповітряна оборона знищила три «шахеди», один дрон «Ланцет» та дев’ять розвідувальних безпілотників оперативно-тактичного рівня.

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив про пожежу внаслідок нічної атаки в області, без жертв.

«Обидві сторони досягли незначного поступу» – британська розвідка про ситуацію на фронті за останні дні

Упродовж останнього тижня бойові дії тривали на кількох ділянках фронту в Україні, і обидві сторони досягли незначного поступу на різних ділянках, заявляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки.

«На північному сході російські війська намагалися просунутися на захід через ліси західніше від Кремінної. Україна продовжує докладати значних зусиль навколо утримуваного Росією Бахмута. Тут російські сили, ймовірно, нестійкі, але поки що тримаються. Південніше на Донеччині, особливо в районі Авдіївки, російські війська продовжують спроби локальних штурмів, але без особливого успіху. На півдні Україна продовжує наступати щонайменше на двох напрямках, але навряд чи ще прорвала основні лінії оборони Росії. На цій ділянці Росія, ймовірно, запровадила режим нормованих обстрілів з артилерії, намагаючись зберегти критичну здатність вести непрямий вогонь», – йдеться в огляді.

Також британська сторона звертає увагу, що на Херсонщині Україна підтримує невеликий плацдарм на лівому березі Дніпра біля зруйнованого Антонівського мосту, що є додатковою проблемою для російських командирів, які, ймовірно, стурбовані вразливістю свого південно-західного флангу.

Днями у Міноборони заявили про загострення ситуації на сході країни. Напередодні військові повідомили, що на Лимано-Куп’янському напрямку Росія зосередила дуже потужне угруповання – понад 100 тисяч особового складу.

Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні вказав, що війська РФ зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках. А сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Зеленський і Ґутерріш домовилися працювати над постачанням продовольства через Чорне море

Президент України Володимир Зеленський провів розмову з секретарем ООН Антоніу Ґутеррішем щодо відмови Росії від продовження зернової угоди – про це він повідомив увечері 18 липня.

Зеленський звинуватив Росію в спробі використати голод як зброю та дестабілізувати світовий продовольчий ринок.

«Держава-терорист поставила під загрозу життя 400 мільйонів людей у різних країнах, які залежать від українського продовольчого експорту. Найбільш критична ситуація – в таких країнах Африки і Азії, як Сомалі, Ефіопія, Південний Судан, Ємен», – повідомив президент.

Він наголосив на важливості збереження Чорноморської зернової ініціативи.

«Домовились із паном Ґутеррішем працювати разом і з відповідальними державами, щоб відновити продовольчу безпеку та постачання продовольства шляхами у Чорному морі», – додав Зеленський.

Напередодні Ґутерріш висловив жаль через рішення Росії припинити участь у зерновій угоді. Він також підтвердив, що ООН була посередником в обговоренні пропозиції щодо надання РФ можливості відновити доступ до SWIFT».

17 липня – в останній день дії чинної угоди – Кремль заявив про припинення дії зернової угоди і повернення до реалізації чорноморських домовленостей, як тільки російська частина зернової угоди буде виконана.

Читайте також: Зернової угода: у США назвали ймовірні наслідки виходу РФ

Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували.

Москва заявляла, що за час дії зернової угоди не було відправлено жодного судна з російськими добривами. Крім того, Москва наполягала на підключенні Россільгоспбанку до системи міжбанківських платежів SWIFT.

Організатори тенісного турніру у Польщі закликали не приїжджати на змагання учасників із РФ та Білорусі

Організатори тенісного турніру у Польщі закликали не приїжджати на змагання представників з Росії та Білорусі, передає газета Wyborcza.

«Беручи до уваги ситуацію в Україні й збройну агресію Росії на цих теренах, просимо не зголошуватись до турніру Lotto Kozerki Open ATP Challenge спортсменів, які представляють такі країни, як Росія й Білорусь», – наголошують у своєму зверненні організатори тенісного турніру в Польщі.

Польські тенісисти вважають, що було б добре, аби спортсмени з Росії й Білорусі «на турнір не приїжджали». Їм «може не дістатись місце в Академії тенісу», – зазначають польські організатори змагань.

Тенісний турнір відбудеться від 14 до 19 серпня в селищі Козерки, що поблизу Варшави, де розташований клуб польської Академії тенісу. Організатор турніру – ATP Challenger Tour Association of Tennis Professionals.

Нещодавно завершився тенісний турнір Вімблдон. Торік росіян і білорусів, за рішенням організаторів, на ньому не було. Але цього року гравці з цих країн змогли виступати в чоловічому та жіночому розрядах як нейтральні. Такі дозволи вони отримали і на інші змагання найпрестижнішої серії Grand Slam.

Сили РФ пішли у наступ біля Куп’янська. Як Путін відповість за міст? Навчання пілотів

Путін погрожує відповіддю за атаку на Керченський міст. У Росії кажуть, що повністю впораються із наслідками вибуху до листопада. А в США вкотре заявили, що Крим – це частина України. І це справа Києва – як вести війну. Чи підлягає міст відновленню та як цей удар послабить російські сили?

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:00 на @Радіо Свобода:

Джо Байден схвалив підготовку українських пілотів на винищувачах F-16. Кілька тижнів потрібно на підготовку тренувальних центрів. Коли розпочнуться навчання на F-16? Та чи гарантує дозвіл на навчання надання Україні американських винищувачів?

У Росії заявили, що збільшили виробництво дронів-камікадзе «Ланцет». І називають великі цифри. Нібито 200 тисяч вже вироблено і скоро буде мільйон. Аналітики у такі великі цифри не вірять, але говорять про виробництво літальних апаратів для ЗСУ. Яку роль БПЛА відіграють у цій війні і коли в Україні налагодять виробництво безпілотників?

Російські сили пішли у наступ на Куп'янському напрямку. Там вони поставили перед собою мету розгромити українські війська і продовжити наступ в глибину бойових порядків. Про це заявив генерал Сирський - командувач Сухопутних військ ЗСУ. Яка ситуація на фронті?

Втрати РФ на війні в Україні перевищили 239 тисяч осіб – Генштаб ЗСУ

Росія втратила у повномасштабній війні проти України близько 239 010 своїх військових, 710 із них – за останню добу, заявив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 18 липня.

Серед інших російських втрат, за даними Генштабу, – такі:

  • танки ‒ 4119 (чотири – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 8051 (+17)
  • артилерійські системи – 4542 (+38)
  • РСЗВ – 689 (+4)
  • засоби ППО ‒ 428
  • літаки – 315
  • гелікоптери – 310
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3839 (+11)
  • крилаті ракети ‒ 1273
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 7086 (+27)
  • спеціальна техніка ‒ 677

Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив під час слухань у парламенті Великої Британії 5 липня, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України.

Станом на 7 липня російська служба ВВС і «Медіазона» спільно з командою волонтерів, користуючись відкритими даними, встановили імена 27 423 російських військовослужбовців, які загинули під час війни Росії проти України.

Автори дослідження також зазначають, що це «мінімальна оцінка російських втрат», а реальне число – «напевно вище».

Реальна цифра втрат, за оцінками авторів дослідження, може бути щонайменше вдвічі більшою. Таким чином, кількість загиблих, за найконсервативнішою оцінкою, може становити 55 тисяч осіб. Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто зазнав тяжкого поранення чи загинув, можуть становити щонайменше 247 тисяч осіб.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні 2023 року американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Через нічну атаку РФ на Миколаївщині виникла пожежа, без жертв – Кім

У ніч на вівторок російські війська ударними БПЛА атакували Миколаївську область – сталася пожежа, повідомляє голова обласної військової адміністрації (ОВА) Віталій Кім.

«Гасимо пожежу. Без жертв попередньо», – написав Кім у Telegram.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич уточнив, що пожежа виникла на одному з об’єктів, він також оцінив її як «досить серйозну».

«На місці працюють рятувальники ДСНС. Вранці надам повну інформацію», – зазначив Сєнкевич.

Минулої ночі армія РФ здійснила атаку ударними безпілотниками на південні області України. Деталі по регіонах уточнюються.

Аксьонов заявив, що окупований Крим уночі атакували понад 30 БПЛА

Очільник окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив про нічну атаку півострова безпілотниками.

«Вночі на сході Криму силами ППО збито 9 БПЛА, ще 19 – придушено коштами РЕБ. Постраждалих немає», – написав він у Telegram.

Тим часом минулої ночі армія РФ здійснила атаку ударними безпілотниками на південні області України. Деталі по регіонах уточнюються. Наразі відомо про пожежу на Миколаївщині на одному з об’єктів обласного центру.

Починаючи з серпня 2022 року в окупованому Криму майже щодня чути звуки вибухів. Окупаційна російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках», «роботою ППО» чи навчаннями військових РФ. Сергій Аксьонов називав безпілотники «основною загрозою» для Криму.

Генштаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на фронті

Генштаб Збройних сил України повідомив, що станом на ранок 18 липня війська РФ зосереджують основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках .

«Протягом минулої доби відбулось 36 бойових зіткнень», – розповіли військові.

За даними Генштабу, сили оборони продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках, «закріплюються на досягнутих рубежах, ведуть заходи контрбатарейної боротьби».

Розпочалася п’ятсот десята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

Байден говоритиме про війну в Україні з посланцем Ватикану – Білий дім

Президент США Джо Байден прийме представника Ватикану для обговорення «жорстокої війни» в Україні, повідомив Білий дім 17 липня.

Як інформує агенція France-Presse, кардинал Маттео Дзуппі відвідає Білий дім 18 липня «на прохання папи Франциска».

«Президент Байден і кардинал Дзуппі обговорять масові страждання, спричинені жорстокою війною Росії в Україні. Вони також обговорять зусилля Сполучених Штатів і Святого престолу щодо надання гуманітарної допомоги постраждалим, а також увагу Ватикану до репатріації українських дітей, насильно депортованих російськими чиновниками», – йдеться в повідомленні американської адміністрації.

Італійський кардинал відвідав наприкінці червня Москву, а перед тим – Київ. Ватикан охарактеризував його зусилля як пошук «гуманітарних ініціатив, які б відкрити дорогу до миру».

У неділю в інтерв’ю телекомпанії RAI, Дзуппі пояснив, що не працює над «мирним планом» чи «посередництвом» між Києвом та Москвою, а зосереджений на «гуманітарних аспектах».

На сьогодні, за даними української влади, офіційно відомо про майже 20 тисяч дітей, депортованих Росією з окупованих територій України.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президентові РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, Путін та Львова-Бєлова особисто відповідальні за примусову депортацію дітей із окупованих українських територій до Росії. У РФ після ордеру на арешт Путіна і Львової-Бєлової заявили, що повернуть дітей Україні, коли будуть «безпечні умови».

«єВідновлення»: українці подали понад 25 тисяч заявок

За півтора місяця дії програми «єВідновлення» українці подали 25 тисяч заявок у «Дії», повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода віцепрем’єр-міністр Олександр Кубраков. За його словами, розглянута майже цих заявок, задоволені півтори тисячі з них – на суму понад 115 мільйонів гривень.

Серед лідерів за числом заявок – Харківська, Київська, Херсонська, Чернігівська, Сумська області.

«Але динаміка така, що кількість сплачених заявок буде додаватися в геометричній прогресії… Я вважаю, що органи місцевого самоврядування могли б це (розгляд заявок – ред.) робити трохи швидше. Я розумію, коли є труднощі. Наприклад, у Херсонській області, де не вистачає людей. У такому випадку ми допомагаємо, відряджаємо спеціалістів, щоб робота йшла активніше», – твердить Кубраков.

Окрім того, каже віцепремʼєр, розгляд заявок міг би бути набагато швидшим, якби його не гальмували на місцях.

Також в інтервʼю Радіо Свобода урядовець розповів про старт програми відновлення знищеного внаслідок бойових дій житла, яка потребує значно більших ресурсів, ніж «єВідновлення», орієнтоване насамперед на проведення дрібніших ремонтів.

Учасниця Putin Team Ісінбаєва має майно в Іспанії на 3 мільйони євро – розслідування

Дворазова олімпійська чемпіонка з легкої атлетики, довірена особа лідера Росії Володимира Путіна та учасниця руху Putin Team Олена Ісінбаєва володіє двома віллами та пентхаусом в Іспанії загальною вартістю близько трьох мільйонів євро, стверджується в новому розслідуванні соратників російського опозиційного політика Олексія Навального.

За даними розслідувачів, першу купівлю нерухомого майна в Іспанії Ісінбаєва здійснила в жовтні 2018 року. Тоді вона придбала на березі Атлантичного океану дворівневий пентхаус із басейном загальною площею 155 квадратних метрів. Його вартість оцінюється приблизно в мільйон євро.

Пізніше, в лютому 2022 року, спортсменка купила дві вілли за 20 хвилин їзди від придбаного раніше пентхауса. Нерухоме майно площею 240 і 280 квадратних метрів обійшлося Ісінбаєвій, за даними команди Навального, в суму 2 мільйони 76 тисяч євро, і саме завдяки цьому майну росіянка отримала посвідку на проживання в Іспанії.

Соратники Олексія Навального планують звернутися до іспанської влади з вимогою анулювати посвідку на проживання Ісінбаєвої та вислати її з країни. «Не можна дозволяти спокійно жити в Європі людям, які багато років допомагали Путіну захоплювати владу. Чи ти звичайний депутат, чи пропагандист, чи олімпійський чемпіон. Відмовчатися не вийде», – вважають опозиціонери.

Телеканал «Дождь» із посиланням на іспанське видання El Digital Sur зазначає, що Міноборони Росії надало Олені Ісінбаєвій, яка має військове звання майора, «безстрокову відпустку за її заслуги». Сама спортсменка заявила 17 липня, що є «жінкою світу» та «живе там, де працює».

Після початку повномасштабної російської військової агресії президент України Володимир Зеленський вніс Ісінбаєву до списку санкцій. На його думку, спортсменка багато років підтримує агресивні та репресивні дії російської влади. Відомо, що в 2012 році Ісінбаєва стала довіреною особою Володимира Путіна на президентських виборах, а в січні 2020 року увійшла до робочої групи з поправок до Конституції Росії. Вони, зокрема, дозволяють Путіну обиратися ще на два терміни.

Кулеба проводить у Нью-Йорку термінові консультації з колегами після виходу Росії з зернової угоди

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів у Нью-Йорку, де бере участь у заходах під егідою ООН, зустрічі з колегами з Франції та Ліхтенштейну. Як повідомив у твітері сам очільник зовнішньополітичного відомства, разом із французькою міністеркою Катрін Колонна він засудив вихід Росії з Чорноморської зернової ініціативи, а з провідною дипломаткою Ліхтенштейну Домінік Хаслер – «кроки після виходу Росії» з угоди та сприяння «створенню спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України».

«Росія ставить під загрозу глобальну продовольчу безпеку. Ми робимо все можливе, щоб зберегти Чорноморський зерновий коридор», – написав Кулеба у твітері ввечері 17 липня.

17 липня – в останній день дії чинної угоди – Кремль заявив про припинення дії зернової угоди і повернення до реалізації чорноморських домовленостей, як тільки російська частина зернової угоди буде виконана.
Угода, відома як Чорноморська зернова ініціатива, була укладена окремо Росією та Україною з ООН та Туреччиною у Стамбулі у липні 2022 року. Потім її кілька разів продовжували.

Москва заявляла, що за час дії зернової угоди не було відправлено жодного судна з російськими добривами. Крім того, Москва наполягала на підключенні Россільгоспбанку до системи міжбанківських платежів SWIFT.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG