Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського авіаудару по Харкову, 30 жовтня 2024 року
Наслідки російського авіаудару по Харкову, 30 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Мінреінтеграції: Україна повернула тіла ще 62 загиблих військових

Україна провела репатріацію із тимчасово окупованих територій тіл 62 загиблих військовослужбовців, повідомило Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій.

«З них четверо померли у ворожому полоні внаслідок поранення, хвороби та неналежного медичного догляду… Тіла наших захисників після ідентифікації будуть передані їхнім рідним для гідного поховання», – йдеться в повідомленні.

У відомстві зазначили, що передача тіл загиблих військових здійснюється відповідно до норм Женевських конвенцій.

У червні в Україну повернули тіла 51 загиблого військового.

Навесні влада повідомляла, що від початку повномасштабного вторгнення РФ вдалося повернути тіла близько півтори тисячі захисників України.

«Загроза вторгнення з Білорусі відсутня» – Зеленський за підсумками засідання ставки

Засідання Ставки верховного головнокомандувача пройшло у п’ятницю і стосувалося ситуації на фронті, просування ЗСУ та оборони, повідомив президент України Володимир Зеленський.

За його словами, були озвучені також доповіді про нові оборонні пакети, логістику постачання, нарощування виробництва зброї і її ремонту.

Зеленський відзначив «хороший результат щодо БПЛА».

«Захист атомних станцій та північного кордону. Результати перевірки готовності сил оборони до виконання відповідних завдань… З урахуванням даних розвідки та вжитих заходів загроза вторгнення з Білорусі – відсутня», – повідомив Зеленський.

Наприкінці червня президент Володимир Зеленський на засіданні ставки доручив військовим «підсилити північний напрямок», зокрема поблизу Білорусі. Командувач Об’єднаних сил ЗС України Сергій Наєв казав, що українські війська на півночі роблять прикордонну смугу «непрохідною для ворога».

У лютому 2022 року керівництво Білорусі підтримало агресію Росії проти України та дозволило використовувати військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії та обстрілів мирних міст в Україні, жертвами яких стали тисячі цивільних жителів.

Війська РФ посилюють тиск на сили спротиву на окупованій частині Запорізької області – Федоров

Російські війська посилити тиск на місцеве населення та намагаються вичислити сили спротиву на окупованих територіях Запорізької області, зокрема, після потужного вибуху в Мелітополі почались обшуки. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров.

За його даними, спецпідрозділи Росгвардії також прибули у селище Пришиб, яке розташоване за 50 кілометрів від Мелітополя, де на декілька годин заборонили виїзд з селища та обшукували будинки місцевих жителів.

На блокпостах російські військові також перевіряють телефони та переписки у соцмережах, а за останній тиждень ще й роблять демонстративні нічні облави на помешкання, додав Федоров.

«За останній тиждень вони можуть просто серед ночі зайти в квартири багатоповерхового будинку Мелітополя, можуть зробити надгучно, щоб прокинувся весь будинок, через декілька годин когось вивезти із зв’язаними руками. Це вони роблять показовою для того, щоб залякати наших жителів. Також, звичайно, якщо вони під час обшуку знаходять будь-яку українську символіку у будь-якій квартирі, то вони вже це можуть розцінити як тероризм. Хочу нагадати, що три місяці тому, вони, коли зупинили повністю обіг гривні, говорили, що і ті, хто володіє гривнею, це також вороги народу», – розповів Федоров.

Протидія російській пропаганді. Як Україна повертає мовлення на окуповані території

Як Україна намагається поширювати своє мовлення на окуповані території півдня України? Чи зникло російське радіо і телебачення на звільненій частині Херсонщини? Як боротися з поширенням російської пропаганди, і чому це актуально не лише для України? Про все це – в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

  • В Україні у тестовому режимі запрацювала цифрова багатоканальна телемережа Multiplex MX-7. Вона надає безоплатний доступ до дев’яти телеканалів і працює як на аналогових, так і цифрових приймачах. Мережу презентувала 5 липня Запорізька обласна військова адміністрація. За даними ОВА, мовленням буде покрито понад 90% території країни. Про це розповів директор обласного департаменту культури та інформаційної політики Владислав Мороко. Він зазначив, що військова адміністрація має дорожню карту з відновлення українського мовлення на всій території Запорізької області. У тестовому режимі воно вже з'являється у деяких селах Василівського району.
  • Зараз у Запорізькій області встановили 2 спеціальні передавачі. Зона їхнього покриття становить понад 50 км, розповів провідний інженер засобів радіо та телебачення Запорізької філії концерну РРТ Петро Артюх. Щоб під'єднатися до МХ-7, треба на телевізорі або цифровому приймачі зайти в меню, а далі – в налаштування.
  • Тим часом російські окупаційні сили посилюють пропаганду на захоплених територіях півдня України, повідомив Центр національного спротиву. За його даними, аналіз інформаційного простору на окупованій частині Запорізької області вказує на те, що російська окупаційна влада посилює заходи пропаганди, спрямовані на місцеве населення.
  • Більшість телеграм-каналів та спільнот у соціальних мережах поширювали наративи про те, що на відміну від російського керівництва українська влада начебто не здатна забезпечити належний рівень життя на підконтрольних їй територіях.
  • У Центрі національного спротиву зазначили, що для підкріплення цих тез окупаційні адміністрації поширюють дезінформацію про «незаконне підвищення цін на комунальні послуги в Запоріжжі», «поширення епідемії кишкових захворювань через недбалість комунальних служб», «нехтування керівництвом Нікополя безпекою громадян та занедбані укриття», а «влада Новомосковська краде бюджетні кошти на закупівлі консервів».
  • Також представники окупаційних сил продовжують поширювати наративи про те, що країни Заходу начебто хочуть захопити Росію. Про це зокрема в ефірі телеканалу «ЗаТВ» сказав російський журналіст Олександр Малькевич, якого незалежні розслідувачі вважають куратором проросійських ресурсів на окупованих територіях.

Реакцію на критику з боку Зеленського і здобутки на саміті НАТО прокоментував Ігор Жовква

Двосторонні угоди між Україною і державами «Групи семи» та іншими країнами, які долучилися до Спільної декларації, підписаної в рамках Вільнюського саміту НАТО, «будуть юридично зобов’язуючими, а не просто папірцем, яким виявився Будапештський меморандум». На цьому наголосив в ефірі Радіо Свобода надзвичайний і повноважний посол, заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква.

У передачі «Свобода Live» він зазначив «Безпека України вже на сьогодні важлива для членів-держав Альянсу». Читайте і дивіться за лінком

Темп контрнаступу України: в Пентагоні нагадали, що територіальні здобутки отримуються «дорогою ціною»

У Пентагоні прокоментували темпи українського контрнаступу, нагадавши, що територіальні здобутки, навіть невеликі, отримуються «дорогою ціною».

«Це дуже важко. Ми говоримо про людей, які перебувають у розпалі досить серйозних боїв. Тому там, де вони отримують сотні метрів на день, можливо, кілометр на день у деяких місцях, вони роблять це дорогою ціною з точки зору зусиль. Це дуже, дуже важко. Українці дійсно роблять це у чудовій послідовності на полі бою. Це може бути не з тією швидкістю, яку ми хотіли б», – сказав директор операцій об’єднаного штабу Пентагону Дуглас Сімс.

Раніше командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський заявив, що українські війська на Таврійському напрямку йдуть вперед. Також повідомлялося про успіхи ЗСУ на Бахмутському напрямку.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим і «дуже кривавим».

РПЦ готує нову передачу українських військовополонених з Росії до Угорщини – Юсов

Російська православна церква (РПЦ) готує нову передачу українських військовополонених з Росії до Угорщини. Цю інформацію в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода Ранок») підтвердив представник пресслужби ГУР Міноборони та представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов.

За його словами, таку інформацію отримали і зараз перевіряють. Юсов каже, що цими передачами керують спецслужби Росії, хоча здійснюють домовленості з угорською стороною представники Російської православної церкви.

«Списку (прізвищ полонених для передачі – ред.) немає. Триває пошук серед українських військовополонених на території РФ та на тимчасово окупованих українських територіях для участі в цій черговій спецоперації російських спецслужб. Мова йде про українців угорського походження. Обов’язковим елементом участі з боку Угорщини, за нашими даними, є саме етнічне угорське походження громадян України і володіння угорською мовою. Мова йде про посередництво РПЦ. На жаль, це лише прикриття і робота спецслужб», – каже Юсов.

Представник ГУР також сказав, що із частиною переданих Угорщині українських військовослужбовців досі немає зв’язку: «До частини з них Україна досі не має доступу, аби переконатися, що з ними, в якому вони стані і чи дійсно вони вільно пересуваються, і в них все гаразд».

Також Юсов розповів, що п’ятеро військових з числа тих, кого повернули, розповідали про тиск з боку російських спецслужб: «Розповідають про тиск, який чинився на українських військовополонених, про різноманітні пропозиції, які під тиском до них поступали. Певний період, коли вони вже перебували на території Угорщини, вони не були вільні, були обмежені в своєму пересуванні, зв’язку. Спілкування з рідними відбувалося лише за участі третьої сторони».

Такі передачі є порушенням міжнародного права, Женевських конвенцій і прав українських військовополонених, каже Юсов.

Раніше про те, що Угорщина планує забрати чергову групу українських військовополонених із Росії за посередництвом Російської православної церкви, повідомила агенція «РБК-Україна» з посиланням на джерела в українських спецслужбах. Повідомлялося, що нібито передача має відбутися на початку вересня під час візиту представників уряду Угорщини до Росії. Підтвердження цих даних з офіційних російських чи угорських джерел немає.

Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем’єн підтвердив, що групу українських військовополонених із Закарпаття 8 червня Росія передала Угорщині на її прохання. 9 червня українська сторона звернулася до Будапешта з проханням невідкладно забезпечити до українців доступ для українського консула, аби ознайомитися із їхнім станом здоров’я та надати їм консульську допомогу. У МЗС 23 червня повідомили, що українській стороні вдалося повернути п’ять українських захисників, які були передані Москвою Будапешту.

На Мелітопольському та Бердянському напрямках ЗСУ продовжують наступати – Шершень

На Мелітопольському та Бердянському напрямках українська армія продовжує наступати. Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

«Наші форварди закріплюються на досягнутих рубежах, проводять зачистку, розмінування і дорозвідку місцевості та завдають противнику ураження артилерією по виявлених цілях», – розповів він в ефірі програми «Свобода. Ранок».

За його словами, за останню добу ракетні війська Сил оборони Таврійського напрямку завдали 11 ракетних ударів, зокрема, по позиціях особового складу російських військ, стартових позиціях зенітно-ракетного комплексу «Стріла-10», а також по складах боєприпасів.

«Проводиться ефективне комплексне вогневе ураження противника. Складно і маємо певні проблеми. Проте є креативні рішення наших штабів та органів управління. Командування працює інтенсивно та ефективно. Триває різнопланова робота, в тому числі щодо нищення потенціалу та матеріалу та матеріально-технічної бази ворога», – додав Валерій Шершень.

Напередодні у Міноборони заявили, що на напрямках Новоданилівка, Балка Широка, Мала Токмачка, Новопокровка українські війська мали успіх і зараз закріплюються на досягнутих рубежах.

Перетворив власну домівку на «спостережний пункт» за ЗСУ на Донеччині – СБУ затримала чергового агента ФСБ

Служба безпеки повідомила про затримання на Донеччині «розконсервованого» інформатора ФСБ, який передавав РФ інформацію про маршрути, кількість та специфікацію техніки ЗСУ, яка рухалася до Краматорська.

«У зоні особливої уваги фігуранта були колони важкої та спеціальної техніки. Зокрема, самохідні артустановки, вантажівки з боєприпасами і паливозаправні автомобілі, які задіяні у контрнаступі Сил оборони. Для збору розвідданих зловмисник займав «позицію» на балконі власної квартири. Через вікно він здійснював приховану фото- та відеофіксацію переміщення військових колон. Відзняті файли і текстовий опис з поясненнями він переправляв своєму «зв’язковому», який знаходився на тимчасово окупованій частині Донецької області. Ним виявився представник підконтрольного російській спецслужбі «МДБ ДНР», – розповіли в СБУ.

За даними слідства, інформатором виявився 48-річний мешканець Добропілля, якого російська спецслужба дистанційно залучила до співпраці ще у 2018 році.

Йому повідомили про підозру за статтею «надання збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти ЗСУ та інших військових формувань». Наразі чоловік перебуває під вартою, йому загрожує до 15 років ув’язнення.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні. За даними голови СБУ Василь Малюк, від початку повномасштабного вторгнення РФ станом на червень Служба безпеки України розпочала досудове розслідування у майже 92 тисячах кримінальних проваджень, пов’язаних із російською агресією.

Після заколоту сили ПВК «Вагнер» не залучені значно до боїв в Україні – Пентагон

Бійці російської військової компанії «Вагнер» не беруть жодної істотної участі у військових операціях в Україні – через понад два тижні після того, як група влаштувала збройний заколот у Росії, заявили 13 липня у Пентагоні.

«На даному етапі ми не бачимо, що сили ПВК «Вагнер» беруть участь у будь-якому значному обсязі для підтримки бойових дій в Україні», – сказав прессекретар Пентагону, бригадний генерал ВПС Патрік Райдер.

Раніше керівник Генерального управління розвідки (ГУР) Міноборони Кирило Буданов припускав, що внаслідок спроби заколоту в Росії найманці військової компанії «Вагнер» більше не братимуть участі в бойових діях в Україні.

Після заколоту групи «Вагнер» 23–24 червня пункти набору найманців у Росії почали закриватися. З вулиць російських міст почали демонтувати білборди з оголошеннями про найм до компанії.

Військова компанія «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальне провадження проти засновника компанії «Вагнер» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь».

Сам Пригожин у першому коментарі після припинення «походу на Москву» заявив, що його метою була демонстрація протесту проти ліквідації компанії «Вагнер», а не повалення влади в Росії.

У Курській області упав безпілотник, частково пошкоджена багатоповерхівка – влада РФ

У місті Курчатові Курської області РФ впав безпілотник, внаслідок чого часткові пошкодження є у багатоквартирному будинку, повідомив у Telegram у п’ятницю губернатор регіону Роман Старовойт.

«Часткові пошкодження отримав багатоквартирний будинок – посічені фасад та скління», – написав чиновник.

За його словами, ніхто із мешканців не постраждав. Критично важливі об’єкти внаслідок падіння дрона та його подальшої детонації також не пошкоджені.

У Курчатові розташована Курська АЕС.

Губернатор Воронезької області РФ Олександр Гусєв повідомив, що 13 липня, за кілька кілометрів від Воронежа, засоби ППО знищили три безпілотники. За його словами, жертв, постраждалих та руйнувань немає.

Влада прикордонних з Україною російських регіонів – Бєлгородської, Брянської та Курської областей – регулярно повідомляє про обстріли, внаслідок яких є руйнування та жертви. Москва стверджує, що атаки ведуться з українського боку. Київ обстріли не коментує.

До святкування Дня ВМФ цьогоріч Росія вперше не залучатиме атомні підводні човни – британська розвідка

До святкування Дня Військово-морського флоту цьогоріч Росія вперше не залучатиме атомні підводні човни, йдеться в огляді Міноборони Британії із посиланням на дані розвідки.

«12 липня 2023 року російські державні ЗМІ повідомили, що атомні підводні човни Північного флоту Росії не братимуть участі в основному огляді флоту до Дня ВМФ у Санкт-Петербурзі 30 липня 2023 року. Оскільки нинішній формат Дня ВМФ було встановлено в 2017 році, це буде перший рік, коли не будуть задіяні атомні підводні човни. Ймовірно, ця зміна в першу чергу пов’язана з можливістю технічного обслуговування та збереженням готовності для експлуатації та навчання. Існує також реальна ймовірність того, що занепокоєння внутрішньою безпекою після спроби заколоту ПВК «Вагнер» сприяли цьому рішенню», – йдеться в огляді.

День ВМФ у РФ відзначатимуть 30 липня. Цього дня зазвичай проходить огляд російського флоту. Його влаштовують у Санкт-Петербурзі.

Російські ЗМІ пишуть, що у Санкт-Петербурзі 29 та 30 липня буде влаштована водна екскурсію «Мощь российского флота». Маршрут проходитиме довкола військових кораблів в акваторії Неви, від Благовіщенського мосту до крейсера «Аврора».

Війська РФ вночі під прикриттям грози атакували південь – ЗСУ

Російські війська вночі атакували південь під прикриттям негоди, повідомляє оперативне командування «Південь».

«Вночі ворог під прикриттям складних погодних умов – шторму й грози – атакував південь України кількома хвилями ударних безпілотників. Над Одещиною силами протиповітряної оборони різних підрозділів Сил оборони знищено 8 Shahed-136, над Миколаївщиною – 2, над Дніпропетровщиною – 6», – йдеться у повідомленні.

Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що з вечора 13 липня по 4-ту ранку 14 липня російські війська атакували Україну 17-ма ударними безпілотниками іранського виробництва Shahed-136/131 з південно-східного напрямку (Приморсько-Ахтарськ), було знищено 16 «шахедів» та один розвідувальний БпЛА.

Минулої ночі в Україні оголошувалась масштабна повітряна тривога. За даними місцевої влади, на Дніпропетровщині було збито 6 БПЛА, є влучання в Кривому Розі і один потерпілий.

ЗСУ нищать склади з російською технікою. Вибухи у Воронежі. Чи буде канабіс у законі?

  • Кількість російських обстрілів на південному напрямку дещо знизилась. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. З чим це пов'язано?
  • В окупованому Мелітополі російські сили все частіше влаштовують облави у пошуках диверсантів. Про це каже законний міський голова Іван Федоров. Кого шукають окупаційні війська серед місцевих жителів?
  • Російська православна церква (РПЦ) знову готує незаконну передачу українських військовополонених до Угорщини без згоди України, пише «РБК-Україна» з посиланням на спецслужби. Як можна запобігти незаконним діям?
  • Верховна Рада України у першому читанні проголосувала за легалізацію медичного канабісу. Попри більшість голосів у парламенті, задоволеними законопроєктом залишилися не всі. Які застереження від закону та в чому його головні переваги?

Про це та інше дивіться у програмі Радіо Свобода «Свобода.Ранок» за лінком

Генштаб: за минулу добу РФ втратила на війні в Україні понад пів тисячі вояків

Росія втратила у повномасштабній війні проти України близько 236 590 своїх військових, 550 із них – за останню добу, заявив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 14 липня.

Серед інших російських втрат, за даними Генштабу, – такі:

  • танки ‒ 4097 (п’ять – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 8008 (+9)
  • артилерійські системи – 4449 (+24)
  • РСЗВ – 680 (+2)
  • засоби ППО ‒ 423 (+2)
  • літаки – 315
  • гелікоптери – 310
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3783 (+31)
  • крилаті ракети ‒ 1273 (+2)
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 7019 (+24)
  • спеціальна техніка ‒ 662 (+10).

Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив під час слухань у парламенті Великої Британії 5 липня, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України.

Станом на 7 липня російська служба ВВС і «Медіазона» спільно з командою волонтерів, користуючись відкритими даними, встановили імена 27 423 російських військовослужбовців, які загинули під час війни Росії проти України.

Автори дослідження також зазначають, що це «мінімальна оцінка російських втрат», а реальне число – «напевно вище».

Реальна цифра втрат, за оцінками авторів дослідження, може бути щонайменше вдвічі більшою. Таким чином, кількість загиблих, за найконсервативнішою оцінкою, може становити 55 тисяч осіб. Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто зазнав тяжкого поранення чи загинув, можуть становити щонайменше 247 тисяч осіб.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні 2023 року американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Повітряні сили ЗСУ знищили запущені Росією 16 ударних та 1 розвідувальний дрон

Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що з вечора 13 липня по 4-ту ранку 14 липня російські війська атакували Україну 17-ма ударними безпілотниками іранського виробництва Shahed-136/131 з південно-східного напрямку (Приморсько-Ахтарськ).

«В результаті бойової роботи у південних та східних областях знищено 16 «шахедів». Також уночі захисники неба збили один розвідувальний БпЛА», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що за поточну та минулу добу авіація Повітряних сил завдала близько 20 авіаційних ударів по російських військах. Російська сторона про це не повідомляє.

Минулої ночі в Україні оголошувалась масштабна повітряна тривога. На Дніпропетровщині, за даними влади, було збито 6 БПЛА, є влучання в Кривому Розі і один потерпілий.

Нічна атака військ РФ на Дніпропетровщину: збито 6 БПЛА, є влучання в Кривому Розі

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак повідомив, що вночі область атакували безпілотниками війська РФ.

«Захисники з ПвК «Схід» збили 6 «Шахедів». Втім ліквідувати всі повітряні цілі не вдалося. Влучання – у Кривому Розі – пошкоджене комунальне підприємство. На його території одна адмінбудівля знищена, ще три – понівечені. Побита спецтехніка. Зачепило й транспортне підприємство і два двоповерхові житлові будинки. Постраждав 56-річний чоловік. Він лікуватиметься вдома. Вдарив агресор і по Синельниківщині. По Великомихайлівській громаді поцілив з артилерії. Пошкодив склад, приватний будинок і лінію електропередач. Люди не постраждали», – розповів Лисак у Telegram.

Атаку на Кривий Ріг підтвердив і голова Ради оборони міста Олександр Вілкул: «Одне влучання – по комунальному підприємству. На його території знищена одна адмінбудівля, бокс для зберігання техніки, 7 одиниць автотранспорту, пошкоджено 3 адміністративні будівлі. Також є влучання в одноповерхову адміністративну будівлю та бокси для зберігання техніки. Пожежі ліквідовані. Поранена одна особа 1967 року народження, садна ділянки тулубу. Йому надана вся необхідна медична допомога. Вибиті вікна в декількох десятках багатоквартирних та приватних будинків, в 5 лікарнях та 4 школах. Комунальні служби вже працюють».

Вночі у низці регіонів лунала повітряна тривога. Деталі по інших регіонах уточнюються.

Російські військові регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру українських міст. При цьому Москва, попри наявність свідчень і доказів, заперечує, що цілить по мирних жителях.

«Всі радянські пам’ятники мають бути демонтовані»: як на Львівщині проходить декомунізація

До кінця року у Львівській області не буде жодного пам’ятника з радянською символікою, який прославляє СРСР. Їх усіх демонтують. Це обіцяє керівництво Львівської області.

На сьогодні знесли 120 таких монументів, а залишилось майже стільки ж. Щотижня у Львівській області демонтують радянський монумент чи скульптуру. Читайте і дивіться про це за лінком

Усунення генерала Попова може позначитися на становищі сил РФ на Запорізькому напрямку – ISW

Усунення з посади генерал-майора Івана Попова, командувача 58-ї армії РФ, відповідальної за Запорізький напрямок фронту на війні в Україні може позначитися на становищі російських сил у цьому районі, йдеться в огляді американського Інституту вивчення війни (ISW).

Як зауважують американські аналітики, перебої в роботі російського командування, яке контролює російські оборонні операції на півдні України, ймовірно, матимуть негайний, але все ж «незначний вплив» на російські сили.

Усунення Попова може тимчасово порушити контроль у цих районах і погіршити моральний дух російських військових, враховуючи широку підтримку Попова серед вояків 58-ї армії.

«Ці наслідки, ймовірно, будуть незначними, і ISW продовжує оцінювати, що російські війська в цьому районі ведуть надійну доктринальну оборону», – йдеться в повідомленні.

ISW зауважує: звільнення Попова через порушені ним питання втрат росіян і повідомлення про скарги на брак ротації сил ще більше підтверджують, що «оборона Росії в Україні, ймовірно, крихка».

11 липня російські ЗМІ повідомили про усунення з посади командувача 58-ї армії РФ генерал-майора Івана Попова. Ця російська армія воює у Запорізькій області, де з початку червня розвивається наступ Сил оборони України. Зокрема – Попов нібито доповів голові Генштабу РФ Валерію Герасимову про необхідність ротації підрозділів, які тривалий час перебувають «на передку» – але отримав відмову. Після цього Попов нібито пригрозив звернутися особисто до президента РФ Володимира Путіна – і був зміщений. А вже за два дні депутат Держдуми РФ Андрій Гурулєв, який сам раніше командував 58-ю армією, поширив аудіоповідомлення, на якому Попов каже, що через критику «начальники відчули в мені якусь небезпеку, за один день приготували наказ і мене позбулися».

Минулої доби на фронті було близько 30 бойових зіткнень – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили, що упродовж минулої доби на фронті було близько 30 бойових зіткнень.

«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої», – йдеться у ранковому зведенні.

У Генштабі розповіли, що сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі Мар’їнки.

Розпочалася п’ятсот шоста доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG