Доступність посилання

ТОП новини
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Всі укриття у Львові мають бути відчинені цілодобово – влада

У Львові всі укриття мають бути відчинені цілодобово, таке рішення ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій, повідомив міський голова Андрій Садовий.

«Всі укриття на території Львівської громади мають бути відкритими 24/7. Таке рішення щойно проведеної комісії з надзвичайних ситуацій. Рішення непросте, але єдино правильне. Оскільки забезпечити відкривання сховищ на 100% неможливо, у Львові забороняємо закривати укриття», – написав він у телеграмі.

За словами мера, відповідальні особи, визначені власником будівлі, мають напрацювати відповідну схему.

До України з РФ повернули двох дітей, їхня мати була звільнена з полону в жовтні – штаб

До України 6 липня вдалося повернути двох незаконно вивезених у Росію дітей, повідомив Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Там додали, що їхня мати – бойовий медик – була звільнена з російського полону в жовтні минулого року.

«Сьогодні повертаємо додому незаконно вивезених до Росії українських дітей – 6-річного Рената і 10-річну Варвару. Їхню матір, бойового медика, звільнили під час великого обміну в жовтні 2022 року. Вони з чоловіком давно чекали на повернення своїх дітей, яких Росія незаконно депортувала, намагаючись приховати викрадення», – написав у телеграмі голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

В Україні націоналізували російський літак – СБУ

Вищий антикорупційний суд задовольнив ще один позов Міністерства юстиції про передачу в дохід України майна підсанкційної російської корпорації «Ростех». Про це повідомляє СБУ, за матеріалами якої в Україні націоналізували вантажно-пасажирський літак АН-140-100 вартістю майже 150 млн грн.

У відомстві зазначають, що до повномасштабного вторгнення повітряне судно було передано українському держпідприємству «Антонов» для проведення технічних налаштувань, випробувань і подальшого повернення до країни-агресора.

За даними слідства, російський літак перебував на балансі московського «Авіаційного комплексу ім. С.В. Іллюшина», який входить до структури «Ростеха» і є провідним виробником військової авіатехніки РФ.

Ця російська компанія постачає бойові літаки для армії країни-агресора, які воюють проти України, додають в СБУ.

Три людини постраждали через удар РФ по Херсону – ОВА

У Херсоні через російський удар постраждали троє цивільних людей, повідомив 6 липня голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Ворог вдарив по житловому будинку. Легкі поранення отримала 41-річна жінка, а 64-річного чоловіка шпиталізували до лікарні у стані середньої тяжкості», – написав голова ОВА у телеграмі.

Він додав, що під російський обстріл потрапив і продуктовий магазин: у 39-річної продавчині діагностували контузію, загрози для її життя немає.

Раніше сьогодні Прокудін повідомляв про п’ятьох постраждалих на Херсонщині через російські обстріли, зокрема про двох – у Херсоні.

Російські війська практично щодня обстрілюють Херсон та частину області. При цьому Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Фінляндія оголосила про нову військову допомогу для України

Фінляндія поставить Україні додаткову військову допомогу, президент країни ухвалив рішення про це 6 липня.

«Це 17-та поставка військової допомоги з Фінляндії в Україну. Вона включає, крім іншого, більше зенітного озброєння і боєприпасів», – повідомляє пресслужба міністерства оборони Фінляндії.

Загальна вартість усіх пакетів військової допомоги, поставленої Фінляндією в Україну, наразі становить близько 1,2 млрд євро.

ЗСУ зможуть бити Росію касетними снарядами? Що це означає

В уряді Британії повідомили, хто буде послом в Україні з вересня

Новим послом Великої Британії в Україні стане Мартін Гарріс, він замінить на посаді Мелінду Сіммонс і почне працювати у вересні 2023 року, повідомили в британському уряді.

За повідомленням, після ротації Сіммонс продовжить роботу на дипломатичній службі на іншій посаді, на якій саме – не уточнюється.

«Я радий повернутися в Україну, щоб очолити надважливу роботу нашого посольства з підтримки українського уряду і народу, які захищають свою країну та наші спільні цінності. Стосунки Великої Британії з Україною ніколи не були настільки міцними, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно», – сказав Гарріс, коментуючи призначення.

У британському уряді зауважили, що Мартін Гарріс уже працював у Києві: у 2003 – 2008 роках він обіймав посаду заступника посла і генерального консула.

Мелінда Сіммонс була призначена послом Великої Британії в Україні в квітні 2019 року і вступила на посаду влітку того ж року.

Україна повернула з російського полону 45 захисників – Єрмак

У рамках чергового обміну полоненими з РФ Україна повернула додому 45 захисників, повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

«Сьогодні маємо також і гарні новини. Нам вдалося повернути з полону додому 45 наших воїнів ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та двох цивільних. Серед них – двоє офіцерів, 41 рядовий та сержант, цивільний співробітник «Азовсталі» та тероборонівець з Херсону», – написав він у телеграмі.

За його словами, серед звільнених з полону є поранені військові.

«Ми повертаємо оборонців Маріуполя та «Азовсталі». Є поранені воїни. Також військових з Донецького, включно з Бахмутом, Запорізького та Харківського напрямків», – додав Єрмак.

У червні президент Володимир Зеленський повідомляв, що від початку повномасштабного вторгнення Росії Україна повернула з полону 2526 українців.

Зеленський провів низку зустрічей в Болгарії: обговорювали безпеку

Президент України Володимир Зеленський повідомив про зустріч з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим.

«Головний акцент наших переговорів, звичайно, безпека наших країн та всієї нашої Європи, оборонна підтримка й оборонна співпраця. Фундаментальний пріоритет – енергетика та посилення нашої єдності в Європі», – йдеться у повідомленні Зеленського в телеграмі.

У цій зустрічі взяла участь віцепрем’єр-міністр-міністр закордонних справ Болгарії Марія Габріель. Про це вона повідомила у фейсбуці, оприлюднивши фото зустрічі. За її словами, у центрі уваги переговорів були теми безпеки та оборони.

«Ми висловили солідарність з Україною та українським народом», – написала вона.

Як повідомляє болгарська служба Радіо Свобода, українська делегація зустрілася з представниками уряду Болгарії. Зеленський також провів переговори з лідерами депутатських груп, які подали проєкт декларації на підтримку членства України в НАТО. Очікується, що документ буде проголосований у парламенті в четвер.

Ракетний удар по Львову: кількість жертв зросла

Кількість жертв російського ракетного удару по Львову зросла до п’яти людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Раніше повідомлялося про загибель чотирьох людей.

«На жаль, кількість загиблих через нічний ракетний удар по Львову зросла до п’яти. З-під завалів дістали тіло жінки. Щирі співчуття рідним», – написав він у телеграмі.

Рятувальники продовжують працювати на місці ракетного удару.

У Міноборони України розповіли про наслідки вибуху в окупованій Макіївці

У Міністерстві оборони України заявили, що в окупованій Макіївці в результаті удару знищений російський «великий склад», де зберігалися артснаряди і ракети для «Градів». Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Вже можу розповісти більше про влучання в Макіївці. Це яскравий приклад ефективної роботи українських артилеристів, які завдали вогневого ураження, та аеророзвідників, котрі корегували удар. Знищено справді великий склад, де зберігалася значна кількість артилерійських снарядів та ракет для РСЗВ БМ-21 «ГРАД», – написала вона у телеграмі.

За її даними, за минулу добу українські війська знищили 6 російських складів боєприпасів на одному лише Таврійському напрямку.

«Це наша відповідь на лобові штурми ворога. Ми завдаємо ефективних, болючих точкових ударів, знекровлюємо окупанта, для якого нестача боєприпасів та пального раніше чи пізніше стане фатальною. В сучасній війні логістичні цілі є ключовими», – додала Маляр.

Днями повідомлялося про вибухи в окупованій з 2014 року Макіївці. В телеграм-каналах з'явилося відео, на якому видно ураження складу боєприпасів

РНБО ввела санкції проти компаній Фрідмана після розслідування «Схем» про співпрацю із Росгвардією

Президент України Володимир Зеленський увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій щодо низки компаній, співвласником яких є підсанкційний російський олігарх Михайло Фрідман. Зокрема, санкції введені щодо 18 юридичних осіб, серед яких материнські структури «Сенс Банку» (раніше – «Альфа-Банк»), а також фірми зі структури власності страхового бізнесу Фрідмана під брендом «АльфаСтрахование».

Санкції були запроваджені за ініціативою Національного банку України на підставі даних, оприлюднених у травні 2023 року журналістами-розслідувачами «Схем» (Радіо Свобода). Тоді журналісти виявили, що російська страхова компанія Фрідмана «АльфаСтрахование» страхує транспорт воєнізованої Росгвардії, в тому числі тих підрозділів, які прямо задіяні у повномасштабній війні проти України.

«Найбільша атака» на Львів від початку масштабного вторгнення: наслідки влучення російських ракет у центр міста (фотосвідчення)

Російський ракетний удар по Львову у ніч на 6 липня, за словами мера Андрія Садового, став «найбільшою атакою на цивільну інфраструктуру міста від початку повномасштабного вторгнення». Армія РФ випустила по заходу України десять крилатих ракет «Калібр» з акваторії Чорного моря, сім з них були збиті силами ЗСУ. Як передає місцева влада, внаслідок влучань ракет загинули п'ятеро людей, 37 отримали поранення, 13 перебувають у лікарні, пошкоджені понад 50 автомобілів та більше 30 будинків. Міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що ракети поцілили в історичну частину Львова – у буферну зону об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в будинки зі статусом пам’ятки архітектури місцевого значення.

На обстріл міста відреагував президент України Володимир Зеленський, пообіцявши «відповідь ворогу», а також посол США Бріджит Брінк, яка наголосила, що Сполучені Штати не будуть «стояти осторонь» і продовжать «зміцнювати здатність України захищатися». За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для посилення захисту території України від повітряних атак армії необхідні винищувачі: «Щоб було десять (знищених ракет – РС) з десяти – нам потрібно F-16, принаймні». Кремль, попри численні докази і свідчення, заперечує, що російська армія цілеспрямовано завдає ударів по цивільній інфраструктурі та населенню України.

Про наслідки російської ракетної атаки по Львову – дивіться у фоторепортажі.

СБУ повідомила нову підозру Шарію

Служба безпеки України повідомила нову підозру блогеру Анатолію Шарію, який, як стверджують у спецслужбі, допомагав ФСБ робити постановочні відео з допитів українських полонених.

Як повідомляє пресслужба відомства, він брав участь у підготовці і поширенні постановочних відеороликів, де рашисти допитують українських полонених.

«Шарій особисто підказував ФСБ, як правильно знімати допит і які запитання ставити військовополоненим. А вже після зйомок монтував відео, вирізаючи із нього «невигідні» для РФ моменти. «Змонтовані» сюжети РФ потім використовувала для штучної дискредитації військово-політичного керівництва України, у тому числі на міжнародній арені», – йдеться у повідомленні, поширеному в телеграмі.

За даними слідства, Шарій був залучений до негласної співпраці кадровим співробітником 5-ї служби ФСБ Косенком М.Ю., а комунікувати з російськими спецслужбами блогеру допомагав спільник у тимчасово окупованому Севастополі.

Ним виявився ексочільник головного управління Нацполіції у Вінницькій області Антон Шевцов, який на початку цього року вже отримав підозру у державній зраді.

«Задокументовано, що саме від нього Шарій отримав відео з допитів двох полонених військових ЗСУ. Після «монтажу» файлів їх «погодили» з представником спецслужби РФ. Потім Шарій «доповнив» деструктивний сюжет власними коментарями, виклав на своїх інтернет-платформах та відзвітував своїм кураторам, надіславши посилання на публікації», – повідомляють у СБУ.

Шарію повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб).

Через російські обстріли Херсонщини постраждали щонайменше 5 людей – ОВА

Російські війська продовжують обстріли Херсонщини, щонайменше пʼятеро людей постраждали, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Через ранковий обстріл Антонівки постраждала 73-річна жінка, котра перебувала на вулиці. Лікарі надали їй медичну допомогу. Від шпиталізації вона відмовилася. У селищі Приозерне 71-річна жінка та 65-річний чоловік отримали тяжкі поранення. Медики борються за їх життя», – написав він у телеграмі.

Через обстріл Херсона, за попередніми даними, постраждали двоє людей, повідомив Прокудін.

Україна відмовиться від призову після завершення війни – Шмигаль

Першочерговим завданням української армії наразі є перехід на стандарти НАТО – про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль 6 липня за підсумками наради з членами уряду та секретарем РНБО щодо реформи безпеки та оборони.

За словами прем’єра, йдеться про адаптацію до стандартів Альянсів в усіх аспектах, від техніки та озброєння до планування й аналізу.

«Після завершення війни Україна відмовиться від призову в тому вигляді, як він існував до війни. Основою нашої оборони стане професійна армія», – заявив Шмигаль.

Читайте також: РФ наражає себе на «ризики по всій Євразії», стягуючи війська звідусіль до України – розвідка Британії

Водночас, додав він, в армії планують створити «два компоненти резерву», військовозобов’язані будуть проходити навчання за своїми військовими спеціальностями.

Ще одним компонентом реформи армії Шмигаль назвав розвиток військово-промислового комплексу.

«Україна вже активно нарощує виробництво зброї та техніки. Більше того, запускаємо нові програми та проєкти. Приватний бізнес має стати повноцінним партнером держави у воєнно-промисловому комплексі. Буде створена нова система оборонних закупівель, яка включатиме активну взаємодію з міжнародним партнерами та довгострокове бюджетне планування», – додав голова уряду.

Читайте також: Іспанія стала 21-ою країною НАТО, з якою Україна підписала документ щодо членства – Зеленський

В Україні від 24 лютого, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію.

Напередодні речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, відповідаючи на питання щодо членства України в НАТО, нагадала слова президента Джо Байдена. Він заявляв раніше, що Україна матиме здійснити реформи і відповідати стандартам НАТО, перш ніж долучитися до Альянсу.

У відповідь Міністерство закордонних справ України заявило, що жодна країна в світі не проводить таку кількість реформ в умовах війни на своїй території, як Україна.

ОГП: через російський удар на Харківщині повністю знищена залізнична станція

Через російський удар повністю знищена залізнична станція «Одноробівка» на Харківщині, повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

За даними слідства, 6 липня близько 11:00 російські військові обстріляли станцію «Одноробівка» Богодухівського району, за попередніми даними, з артилерії.

В ОГП додають, що вокзал станції знищено повністю, відбулась масштабна пожежа.

Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Буданов розповів, чи зберігається загроза катастрофи на Запорізькій АЕС

Очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що загроза катастрофи на окупованій російськими військами Запорізькій АЕС зменшується. Про це йдеться в матеріалі The Times, оприлюдненому 5 липня.

Причини Буданов відмовився називати, але заявив, що розвідка робить «певні публічні та непублічні дії в цій сфері».

«Я думаю, що зараз небезпека штучної техногенної катастрофи тихенько спадає», – заявив глава ГУР.

Матеріал з цією заявою Буданова було опубліковано 5 липня, однак невідомо, чи відбулася ця розмова до вечора 4 липня, коли з’явилися попередження щодо ЗАЕС як з боку України, так і з боку РФ.

Реформи для вступу до НАТО: МЗС радить Заходу «реформувати ставлення до Росії»

Речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко прокоментував заяви представниці Білого дому про необхідність реформ в Україні для відповідності стандартам НАТО.

За словами Ніколенка, США є провідним союзником України, і Київ вдячний за їхню підтримку. Водночас він заявив, що жодна країна в світі не проводить таку кількість реформ в умовах війни на своїй території, як Україна.

«Докорінні внутрішні перетворення в Україні невідворотно продовжуватимуться. Водночас вважаємо, що одна реформа у світі залишається незавершеною. Це – ставлення Заходу до ролі Росії в архітектурі євроатлантичної безпеки», – вважає представник МЗС.

Читайте також: Президент Польщі очікує від саміту НАТО рішення про коротший шлях до вступу в Альянс для України

Речник закликав партнерів України «розглядати питання членства України в НАТО без озирання на Москву». У такому разі, за його словами, стане очевидним, що запрошення України до Альянсу зараз «відповідає безпековим інтересам союзників, стане важливим кроком задля відновлення миру в Україні і Європі загалом та унеможливлення повторення російської агресії в майбутньому».

Напередодні речниця Білого дому Карін Жан-П’єр, відповідаючи на питання щодо членства України в НАТО, нагадала слова президента Джо Байдена. Він заявляв раніше, що Україна матиме здійснити реформи і відповідати стандартам НАТО, перш ніж долучитися до Альянсу.

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Нещодавно він наголосив, що «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі», який пройде 11-12 липня.

МВС: щонайменше 10 укриттів під час атаки по Львову були зачиненими

Правоохоронці отримали інформацію, що щонайменше 10 укриттів під час нічної атаки по Львову були зачиненими, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Отримали інформацію про щонайменше 10 зачинених укриттів у Львові під час нічного обстрілу. Обурлива ситуація. Стільки уваги, вимог, суворих рішень. А висновки деякими відповідальними особами так і не зроблені», – написав він у телеграмі.

Поліція Львівщини відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст.135 Кримінального кодексу України – залишення в небезпеці.

Клименко додав, що винні мають бути притягнені до відповідальності.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG