Доступність посилання

ТОП новини
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Кількість загиблих у Львові зросла до 4. «Обов’язково буде відповідь» – Зеленський

Наразі відомо про чотирьох загиблих та дев’ятьох поранених внаслідок ракетного удару Росії по Львову, повідомило Міністерство внутрішніх справ.

У двох під’їздах житлового будинку зруйновані третій та четвертий поверхи.

«Співробітники ДСНС врятували 7 осіб, евакуювали – 64. Рятувальники продовжують розбирати завали. Також на місці працюють психологи. Розгорнуто мобільні поліцейські пункти, де приймають заяви від потерпілих та надають необхідну допомогу», – заявляє МВС.

Президент Володимир Зеленський прокоментував удар, оприлюднивши відео наслідків.

«Наслідки нічного удару російських терористів. На жаль, є поранені та загиблі. Мої співчуття рідним. Обов’язково буде відповідь ворогу. Відчутна», – пообіцяв він.

Мер Львова Андрій Садовий назвав ракетний удар однією з найбільш масштабних атак на цивільну інфраструктуру в місті за час повномасштабного вторгнення. За його словами, окрім житлових будинків, удар завдав руйнувань офісному центру, школам і гуртожиткам Львівської політехніки.

«Зараз проведемо комісію по надзвичайних ситуаціях. Якщо оцінювати руйнацію в грошах, то це десятки й десятки мільйонів гривень», – сказав Садовий у відеозверненні.

Російські війська завдали чергового ракетного удару по Україні на початку доби 6 липня. Одна з ракет поцілила в житловий будинок у Львові. Спершу було відомо про трьох загиблих, але рятувальні роботи й пошук постраждалих тривають.

Посол Великої Британії у Москві порадила британцям покинути Росію

Посольство Великої Британії у Москві закликало своїх громадян покинути Росію.

«Ситуація тут, у Росії, непередбачувана», – заявила посол Дебора Броннерт у відеозверненні, опублікованому в Telegram-каналі дипмісії в середу.

Якщо залишатися в Росії не обов’язково, вона порадила виїхати.

Відносини між Росією і Заходом сильно загострилися на тлі повномасштабної війни Росії проти України.

Незабаром після початку вторгнення РФ влада США закликала своїх громадян залишити Росію. Уряд Німеччини, тим часом, лише радив не їздити до Росії. З

Звернення Броннерт з’явилося через два тижні після невдалого заколоту ПВК «Вагнер» на чолі з Євгеном Пригожиним. На думку експертів, ці події засвідчили, наскільки нестабільною є ситуація в Росії.

ОПУ скликав представників іноземних дипмісій на консультації

У середу в Офісі президента відбулися консультації з іноземними дипломатами щодо реалізації «формули миру» президента Володимира Зеленського.

«У межах зустрічі сторони обговорили питання радіаційної, ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки, а також територіальної цілісності України», – інформує пресслужба ОПУ.

Повідомляється, що у заході взяли участь посли країн G7, голова Представництва ЄС в Україні та очільники дипломатичних представництв Туреччини, Південно-Африканської Республіки, КНР, Данії, Бразилії, Індії, Іспанії, Індонезії, Республіки Корея, Австралії, Саудівської Аравії, Аргентини, Польщі, Словаччини, Чехії, ООН та Ватикану.

За даними ОПУ, на зустрічі, серед інших, були представники розвідки, а також двоє захисників Маріуполя та «Азовсталі».

«Кирило Буданов (начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України – ред.) коротко поінформував учасників про ситуацію на Запорізькій атомній електростанції та наголосив: єдиний спосіб убезпечити Україну й світ від ядерної загрози – вивести російські війська зі станції й допустити туди МАГАТЕ та українських експертів», – йдеться в повідомленні.

Схожа зустріч з іноземними дипломатами вже була в ОПУ 30 червня.

Президент Польщі очікує від саміту НАТО рішення про коротший шлях до вступу в Альянс для України

Президент Польщі Анджей Дуда висловив сподівання, що союзники на саміті НАТО у Вільнюсі дійдуть спільного рішення про те, що шлях для вступу України в Альянс має бути скорочений, передає Polskie Radio 24.

«Ми сподіваємося, що буде ухвалене тверде союзницьке рішення, що Україні не потрібен жодний План дій щодо членства, що їй не потрібен жодний попередній шлях до вступу в НАТО у майбутньому, але що цей шлях буде для неї коротким», – сказав Анджей Дуда у Вільнюсі.

За його словами, дуже важливо підтвердити союзницьку єдність щодо України в сенсі солідарності, підтримки і «того, що НАТО буде їй допомагати, поки вона не вижене російських солдатів зі своєї території, поки не запанує мир в Україні і поки ця війна не скінчиться».

У середу президент Польщі Анджей Дуда відвідав Вільнюс з офіційним візитом, де зустрівся з президентом Литви Гітанасом Науседою.

11 липня у Вільнюсі розпочне роботу саміт НАТО. Членами Північноатлантичного альянсу (заснований у квітні 1949 року у Вашингтоні) є 31 країна. Україна офіційно заявила про намір вступити до НАТО 30 вересня 2022 року. Заявку щодо вступу до альянсу президент України Володимир Зеленський назвав «визначальним кроком».

Банк у Фінляндії дозволив Ротенбергу вивести гроші з рахунку за лічені дні до введення проти нього санкцій ЄС – ЗМІ

У Фінляндії банк Suupohjan Osuuspankki дозволив російському мільярдеру Борису Ротенбергу вивести гроші з рахунку за чотири для до запровадження проти нього санкцій ЄС. Як написало фінське видання Ilta-Sanomat, у 2020 році правління банку вирішило припинити банківське обслуговування компанії Ротенберга Rinimex Oy через потрапляння російського олігарха під санкції США, проте рішення кілька разів відкладали.

Навесні 2022 року служба внутрішнього контролю банку рекомендувала відмовити у переказі коштів Ротенбергу, але 4 квітня мільярдер свої гроші таки отримав. Видання зазначає, що Ротенберг підписав запевнення, що не переводитиме фінанси в Росію чи Білорусь. Через чотири дні після отримання коштів Ротенберга внесли до списку санкцій ЄС. Після цього будь-які операції з рахунком мільярдера були б неможливими. Сума виведених із фінського банку активів не розголошується.

Керівництво банку не стало коментувати журналістам ситуацію з Ротенбергом, вказавши, що вони працюють відповідно до закону та правил фінансової діяльності. Представники Ротенберга публікацію поки що не коментували.

Борис Ротенберг – співвласник та член ради директорів «СМП Банку», віцепрезидент Федерації дзюдо Росії, засновник та керівник програми розвитку російського автоспорту SMP Racing. Він та його рідний брат Аркадій особисто знайомі з президентом Росії Володимиром Путіним. Санкції щодо Бориса Ротенберга запровадили ЄС, США, Канада, Японія та інші країни.

До Фінляндії Борис Ротенберг переїхав у 1991 році разом із дружиною, яка брала участь у програмі репатріації. Заявку на отримання фінського громадянства він подав у 1998 році, того ж року він переїхав до Санкт-Петербурга. 2003 року йому дали громадянство Фінляндії. ЗМІ писали, що влада Фінляндії розслідує, як Ротенберг без перевірки поліції отримав громадянство цієї країни.

У вересні 2022 року Фінляндія заарештувала активи Бориса та Аркадія Ротенбергів. Йдеться про активи компанії, якій належать частки в готелі Lаngvik та льодовому стадіоні Helsinki Hall.

У спецпоїзді Путіна є вагон із хамамом і кабінетом косметолога, а також апарат ШВЛ – розслідування

Секретний спецпоїзд президента Росії Володимира Путіна складається з 22 вагонів, включаючи три вагони-ресторани і спортивно-оздоровчий вагон, йдеться у спільному розслідуванні Центру «Досье», CNN, Süddeutsche Zeitung, Westdeutscher Rundfunk і Norddeutscher Rundfunk.

Розслідувачі вивчили документи Федеральної служби охорони, російської залізниці й пов’язаних із держкомпанією структур. Зокрема, йдеться про документи компанії «Циркон Сервіс», яка зробила для Путіна спортивно-оздоровчий вагон.

Усередині цього вагона, як з’ясували журналісти, є кабінет косметолога, тренажерний зал і хамам. У кабінеті косметолога, крім апаратів для косметологічних процедур, встановлені апарат для штучної вентиляції легень, аспіратор для санацій верхніх дихальних шляхів, дефібрилятор і монітор пацієнта, за допомогою якого медики стежать за пульсом, тиском й іншими параметрами під час анестезії чи вентиляції легень. Цей кабінет захищений від прослуховування, йдеться у розслідуванні.

Сусіднє приміщення обладнане під тренажерний зал.

Канали на всіх телевізорах налаштовані так само, як вони розташовані в телевізорі в основному вагоні Путіна. Щоб сигнал не переривався, Московський науково-дослідний інститут радіозв’язку, за даними розслідувачів, розробив власну систему буферизації: сигнал спочатку завантажується на спеціальне обладнання, а звідти транслюється на екран.

Загалом у поїзді Путіна 22 вагони, але не всі вони використовуються одночасно, зазначають журналісти. Зазвичай у спецпоїзді Путіна близько 10 вагонів. Вісім вагонів виготовили ще за радянських часів або незабаром після розпаду СРСР – це переважно технічні вагони: гаражі, вузли зв’язку, дизель-електростанція, а також ресторани. Вагони спеціально для Путіна почали виготовляти у 2004 році. З 2014 року, згідно з виявленими розслідувачами контрактами, обслуговування спецпоїзда коштувало бюджету Росії 1,45 мільярда рублів.

Розслідувачі припускають, що, можливо, у виняткових випадках вагони з цього поїзда надають для використання іншим високопоставленим політикам та чиновникам. Наприклад, вагон-гараж із номером 017-79925 помітили у 2010 році під час візиту патріарха РПЦ Кирила до України. Усередині перевозили два автомобілі марки Cadillac.

Власники самого поїзда невідомі. На вагонах видно емблему компанії «Гранд Сервіс Експрес», пов’язаної з другом Путіна Юрієм Ковальчуком. Згідно з документами «Циркон Сервісу», які вивчили журналісти, власників – кілька. Так, власниками двох вагонів є російська залізниця, власник одного вагона засекречений, а власниками ще двох вагонів зазначена компанія «Вемина Авиапрестиж», яка виконує підряди для ФСБ й обслуговує літаки спецзагону «Росія», якими користується Путін.

Журналісти з’ясували, що поїздом у щоденному режимі займаються десятки співробітників Федеральної служби охорони, які відповідають за охорону президента Росії і спецзв’язок. ФСО також стежить за будівництвом нових вагонів і бронюванням поїзда. У документах «Циркона» немає відомостей про захист вагонів, у яких відпочиває та проводить наради Путін, але є інформація про вагони охорони і супроводу. У них посилення передбачено лише для стін і вікон купе, а також стін, дверей і вікон тамбурів. Така броня має врятувати від пострілів з автомата Калашникова чи снайперської гвинтівки Драгунова. У документації також передбачено встановлення бійниць для ведення вогню у відповідь, йдеться в розслідуванні.

За даними розслідувачів, «Циркон Сервіс» зараз працює ще над кількома замовленнями, у тому числі над вагоном із мультимедіацентром, ще одним спортивно-оздоровчим вагоном, двома вагонами «люкс» (в одному буде чотири купе і бар, у другому – шість купе). У планах компанії – також два вагони-ресторани, обладнані спецзв’язком, з’єднані вагони (один призначений для відпочинку, другий – для переговорів) і вагон-зал.

У «Циркон Сервісі» на запитання розслідувачів не відповіли. У пресслужбі Кремля сказали CNN, що спортивно-оздоровчого вагона Володимир Путін не має.

«Максимально працюємо з партнерами» – Зеленський за тиждень до саміту НАТО

Президент Володимир Зеленський повідомив про інтенсивну роботу з партнерами України перед майбутнім самітом країн НАТО.

«Залишається рівно тиждень до ключового дня саміту НАТО у Вільнюсі. А отже, тиждень до ключового моменту для нашої спільної безпеки у Європі. Максимально працюємо з партнерами, щоб наша спільна безпека у Вільнюсі перемогла», – сказав Зеленський у вечірньому відеозверненні.

Він додав, що «все залежить від партнерів».

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.

Нещодавно він наголосив, що «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі».

На Миколаївщині збили вісім російських безпілотників – військові

Українські військові протягом дня 5 липня збили в Миколаївській області вісім російських безпілотників, повідомило Повітряне командування «Південь» на своїй сторінці у фейсбуці.

«5 липня 2023 року на Миколаївщині силами і засобами протиповітряної оборони повітряного командування «Південь» знищено вісім ворожих БпЛА: чотири БпЛА «Ланцет», два БпЛА «Мерлін-ВР», один БпЛА Zala і один БпЛА «Орлан-10», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 5 липня Росія у повномасштабній війні проти України втратила 3 614 своїх безпілотників оперативно-тактичного рівня.

Росія дані про свої втрати не коментує.

Схема незаконного перетину кордону: НАБУ перевіряє можливу причетність нардепки

Національне антикорупційне бюро повідомило, що правоохоронці викрили помічника чинного народного депутата України на отриманні хабаря за внесення даних в систему «Шлях», що фактично надає дозвіл на перетин кордону.

«Наразі детективи проводять невідкладний обшук у помічника, а також у нардепа на Тернопільщині. Перевіряється можлива причетність народної обраниці до вчинення злочину», – йдеться в повідомленні.

Місцеві ЗМІ (зокрема видання «Тернополяни») пишуть, що йдеться про нардепку Людмилу Марченко зі «Слуги народу». Ця інформація не є підтвердженою правоохоронними органами.

У НАБУ кажуть, що, за даними слідства, група осіб систематично отримувала неправомірну вигоду за включення через обласні військові адміністрації в інформаційну систему «Шлях» відомостей, які надають право на перетин кордону.

Деталі справи обіцяють оприлюднити згодом.

Відповідно до обмежень, введених в Україні через дію воєнного стану, виїзд за кордон чоловікам – громадянам України віком від 18 до 60 років обмежено.

Черговий обстріл військами РФ Херсонщини – загинув чоловік, кілька людей поранені

Війська РФ у середу вчергове обстріляли Херсонщину, через що загинув чоловік у Білозерці та ще декілька людей, зокрема дитина, зазнали поранень.

«5 липня близько 19:00 окупанти обстріляли селище у Білозерській громаді. Внаслідок атаки травми несумісні із життям отримав чоловік. Щонайменше троє цивільних отримали осколкові поранення. Дані щодо потерпілих уточнюються», – повідомила Херсонська обласна прокуратура.

У свою чергу, голова ОПУ Андрій Єрмак уточнив, що російська армія вдарила по житлових будинках в Білозерці.

«Відомо про те, що постраждали шестеро мирних людей. Травми несумісні з життям отримав 58-річний чоловік, котрий знаходився у гаражі. У самому будинку сталася пожежа. Також постраждав 10-річний хлопчик та 56-річна жінка. Внаслідок удару по ще одній оселі легкі поранення отримав 51-річний чоловік, а також двоє жінок, 70 та 41 рік», – написав Єрмак у Telegram.

У контрольованій українським урядом частині Херсонщини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

У Білорусі розібрали три найбільші табори для тренування мобілізованих із РФ – супутникові знімки

Супутникові знімки служби Planet Labs зафіксували ліквідацію навчальних наметових містечок на території трьох головних білоруських полігонів, де проходили підготовку російські мобілізовані, повідомляє Білоруська служба Радіо Свобода. Невідомо, чи перенесуть їх в інші місця чи використають для чогось іншого.

За повідомленням, йдеться про військові полігони під Барановичами, біля Лепеля і Осиповичів.

Зокрема, на фото, зробленому 4 липня 2023 року, табору на полігоні «Обуз-Лесновський» під Барановичами фактично вже немає, триває його розбір. Супутникові знімки показують, що розбирати табір почали не раніше ніж 30 червня.

Постраждалі через підтоплення на Херсонщині почали отримувати грошову допомогу – уряд

Держказначейство перерахувало 2,66 мільйона гривень на виплату фінансової допомоги жителям Херсонської області, постраждалим через підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС, повідомила пресслужба уряду.

«Допомогу від держави у розмірі 5 тисяч гривень на особу отримають перші 532 постраждалих. Відповідно до їхніх заяв, гроші надійдуть на банківські рахунки», – йдеться в повідомленні.

В уряді зазначили, що крім державної допомоги, жителі Херсонської та Миколаївської областей також можуть отримати фінансову підтримку від міжнародних організацій.

Зеленський підписав указ про санкції проти 18 юросіб, повʼязаних із РФ

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 5 липня «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» проти 18 юридичних осіб, які повʼязані з потенціалом РФ.

«Наш принцип очевидний: має бути заблокована діяльність усіх фізичних та юридичних осіб, на якій ґрунтується здатність російського режиму тероризувати Україну та міжнародний порядок, заснований на правилах. Робимо все, щоб усі санкції були синхронізовані у максимальній кількості юрисдикцій», – написав Зеленський у Telegram.

Як випливає із додатку до указу, санкції запроваджені проти 18 компаній терміном на 10 років.

Після окупації українського Криму та початку бойових дій на Донбасі, а ще більше – після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року Україна і країни Заходу запровадили численні пакети санкцій, покликані обмежити для Росії можливість фінансувати війну. Попри це, Москва і далі шукає й часом знаходить шляхи отримання підсанкційної продукції та виведення власної продукції на світові ринки.

Укрзалізниця повідомила про повернення воєнізованої охорони в поїзди

«Укрзалізниця» повідомила, що посилює безпекові заходи і повертає воєнізовану охорону в поїзди.

«Так, з 30 червня 2023 року поновлено супровід воєнізованою охороною пасажирських поїздів. Наразі вона працює у поїздах №81 Київ – Ужгород, №41 Дніпро – Трускавець і № 712 Київ – Краматорськ», – йдеться в повідомленні.

Як повідомив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко, працівники відомчої охорони вже здійснили 17 рейсів і «долучилися до вирішення декількох конфліктних ситуацій».

«Це були дрібні конфлікти, нічого серйозного, наприклад, не допустили до поїзда пасажира у нетверезому стані. Найближчим часом будемо масштабувати проєкт з урахуванням результатів роботи упродовж декількох тижнів», – цитує його пресслужба УЗ.

Незавершена розмова Вікторії Амеліної. У Львові поховали українську письменницю, яку вбила російська ракета

ЛЬВІВ – 5 липня у Львові попрощались і поховали на Личаківському цвинтарі українську письменницю, членкиню Українського ПЕН, лауреатку премії Конрада 37-річну Вікторію Амеліну. Вона померла 1 липня у лікарні в Дніпрі і стала 13-ю жертвою російської ракетної атаки на Краматорськ 27 червня. У цей момент Вікторія Амеліна перебувала з групою колумбійських журналістів і письменників у ресторані RIA Lounge у центрі міста. Російські війська вдарили по цивільному об’єкту ракетою «Іскандер».

Коли 1 липня стало відомо, що Вікторія Амеліна померла у Дніпрі від отриманих травм, багато людей запитували у львівських книгарнях про її книжки.

«Закінчився тираж «Дім для Дома», «Вчора купили останню книгу «Синдром листопаду» ‒ почула у відповідь на запитання, чи є книжки Вікторії на полицях книгарень. Дитячі книжки про екскаватора Еку, якому до всього було діло, можна купити.

«Це казки про маленького екскаватора. Це, мабуть, про Віку, бо їй до всього було діло. Це була її основна риса. Війна кожного проявила, несподівано багатьох. У Віки з’явилась якась одержимість. Це був свідомий її вибір документалізувати свідчення російських злочинів і вона взяла на себе найбільшу відповідальність. Вона приїхала до батьків Володі Вакуленка і в садочку викопала його щоденник.

Її магнітом тягнуло у його Капитолівку. Хоча вона Володі не знала. Віка прийшла в літературу вже у дорослому віці, була успішною у житті на той час. Заявила про себе романом «Дім для дома», це було сформоване письмо. Вона могла ще написати головний роман війни. У неї стільки було особистого досвіду. Дуже велика втрата. Бо вона глибока копала і була вже популярна на Заході і в Україні, мала свій голос», ‒ говорить видавець «Видавництва Старого Лева» Мар’яна Савка.

У Генштабі повідомили про 30 бойових зіткнень на сході і збиті «Шахеди»

Російські війська далі зосереджують свої основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському й Мар’їнському напрямках, де протягом доби відбулося близько 30 бойових зіткнень, повідомив у вечірньому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України.

«На Лиманському напрямку противник в ході ведення наступальних дій намагався витіснити наші війська із займаних позицій в районі Новоєгорівки Луганської області, успіху не мав… На Бахмутському напрямку наші захисники успішно відбили атаки противника в районах південніше Берхівки і Богданівки Донецької області. Разом з тим, продовжують вести наступальні дії південніше й північніше міста Бахмут, закріплюються на досягнутих рубежах», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі додали, що на Авдіївському напрямку Сили оборони продовжують стримувати наступ російських військ в районі міста Авдіївка, а на Мар’їнському напрямку – відбили усі атаки загарбників у районі міста Мар’їнка.

Кліщіївка: активна фаза боїв. Розкол серед російських силовиків? Суровікін зник? | Свобода Live

В Олешки повернувся COVID-19, вакцинують від гепатиту – міський голова

В окупованих Олешках Херсонської області фіксують поширення захворюваності на COVID-19, повідомив проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» міський голова Євген Рищук.

За його словами, після потопу через катастрофу на Каховській ГЕС в місті також були випадки захворювання на гепатит А.

«На сьогодні в лікарні перебувають близько 70 пацієнтів, з них близько до 20-30 хворі ковідом. У нас ковід пішов у місто. Також є декілька людей з інфекційними захворюваннями після підтоплення. Зараз у лікарні роблять вакцинацію, окупаційна влада привезла вакцину від гепатиту», – розповів Рищук.

Він зазначив, що першими вакцинують представників окупаційної влади.

Суд оголосив вирок киянці, яка поширювала дані про роботу ППО в соцмережах – прокуратура

Дніпровський районний суд Києва оголосив вирок жительці столиці України, яка в соціальних мережах поширювала фото- й відеоматеріали про роботу протиповітряної оборони. Як повідомила пресслужба Київської міської прокуратури, обвинувачена «повністю визнала свою вину» та уклала угоду зі слідством, її засудили до умовного терміну.

«Дніпровський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості та призначив жінці покарання у вигляді 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з випробувальним терміном 1 рік», – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі нагадали, що 16 травня 2023 року під час масованої ракетної атаки Росії по території Києва, жителі різних районів міста зняли роботу ППО на відео і фото і виклали ці матеріали в соцмережах. Згодом вказані матеріали з’явилися на російських інтернет-ресурсах.

МАГАТЕ просить про додатковий доступ на ЗАЕС, щоб «підтвердити відсутність вибухівки» – Ґроссі

Міжнародне агентство з атомної енергії 5 липня закликало надати додатковий доступ до окупованої Росією Запорізької АЕС, щоб «підтвердити відсутність на місці мін або вибухівки».

«З огляду на військову напруженість і посилення активності в регіоні, де розташована ця велика атомна електростанція, наші експерти повинні мати можливість перевірити факти на місцях», – йдеться в заяві очільника МАГАТЕ Рафаеля Ґроссі.

«Їхній незалежний і об’єктивний звіт допоміг би прояснити поточну ситуацію на місці, що має вирішальне значення в такий час, коли є непідтверджені звинувачення і контрзвинувачення», – додав він.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG