Доступність посилання

ТОП новини
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Голова британської армії: Росія втратила половину бойового потенціалу

Командувач британської армії адмірал Ентоні Радакін заявив, що Росія втратила вже близько половини бойового потенціалу своєї армії на війні проти України. Про це він заявив під час слухань у парламенті Великої Британії, повідомила газета Financial Times.

Радакін також висловив думку, що головний контрнаступ українських військ ще попереду.

За даними командувача британських збройних сил, Росія втратила в Україні 2500 танків і витратила близько 10 мільйонів снарядів. При цьому, зазначає адмірал, російська військова промисловість здатна виробляти за рік не більше одного мільйона снарядів і в кращому разі 200 нових танків.

Поступ ЗСУ під Кліщіївкою: армія Росії боїться штурму Бахмута

Поранені діти, будинки без вікон, згорілі автівки: наслідки ракетного удару по Первомайському

Внаслідок російського удару «Іскандером» по житловій забудові Первомайського 4 липня постраждали 43 людини, із них – 12 дітей, пошкоджені 18 житлових будинків

МАГАТЕ про ситуацію на ЗАЕС: ознак мінування не виявили, але ми «надзвичайно насторожені»

Фахівці МАГАТЕ уважно стежать за ситуацією на Запорізькій АЕС, але під час нещодавніх інспекцій ознак мінування там не виявили, заявив гендиректор агентства Рафаель Ґроссі, коментуючи попередження щодо ЗАЕС.

«Я контактував з експертами постійної місії на ЗАЕС сьогодні, лише декілька годин тому. Ми в курсі тверджень і заяв обох сторін... Під час недавніх інспекцій ми не зафіксували жодних ознак мінування, але ми, як і раніше, надзвичайно насторожені», – сказав він під час брифінгу в Москві Ґроссі, якого цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

Ґроссі не уточнив, коли саме представники проводили перевірку на території АЕС.

За його словами, наразі «не можна розслаблятися». Голова МАГАТЕ пообіцяв регулярно інформувати про ситуацію на станції.

Представники МАГАТЕ перебувають на території електростанції з вересня минулого року.

Читайте також: Після тривожних попереджень щодо ЗАЕС у МВС повідомили: радіаційний фон в Україні – у межах норми

Генеральний штаб Збройних сил України заявив 4 липня про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом». За даними штабу, на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків окупованої ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої.

«Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – зазначили у Генштабі.

Читайте також: У Міноборони пояснили, чому Росія нагнітає ситуацію із Запорізькою АЕС

Перед цим у «Росенергоатомі» заявили, що Україна нібито має атакувати Запорізьку АЕС в Енергодарі в ніч на середу, 5 липня.

Перевірити ці дані з незалежних джерел редакція з огляду на бойові дії і окупацію ЗАЕС не може.

«Системно вибиваємо ворога з позицій». У ЗСУ повідомили про успіхи на Таврійському напрямку

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» генерал Олександр Тарнавський заявляє, що українські військові «системно вибивають ворога з позицій» на Таврійському напрямку.

«На Таврійському напрямку Сили оборони системно вибивають ворога з позицій. Маємо успіхи. Артилерійські підрозділи Сил оборони протягом доби виконали 1541 вогневе завдання. За останню добу втрати ворога вбитими та пораненими склали більше двох рот», – написав він у телеграмі.

За даними Тарнавського, Сили оборони також знищили 9 складів боєприпасів противника та 25 одиниць військової техніки.

Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська просуваються на фронті, а «ворог – ні».

Атмосфера страху і катастрофічна ситуація із правами людини: спеціальний доповідач ООН з Білорусі

Режим Лукашенка цілеспрямовано зачищає громадянське суспільство від інакодумців, а ситуація із правами людини в в країні катастрофічна і лише погіршується, заявила спецдоповідачка по Білорусі Анаїс Марен, виступаючи із доповіддю у Раді ООН з прав людини.

Спеціальний доповідач по Білорусі, французька політологиня Анаїс Марен виступила в ООН із щорічною доповіддю, яка описує стан із правами людини в країні, якою уже понад 22 роки керує Олександр Лукашенко.

Під час останніх президентських виборів (2020) Білорусь сколихнули масові протести, участь в яких взяли люди, які не повірили оголошеним результатам ЦВК, за якими у виборах знову переміг Лукашенко. Мирні протести жорстко розганялися, були убиті і поранені, а багато людей були затримані, піддавалися тортурам і досі утримуються за ґратами.

ОВА: після удару РФ по Первомайському 9 житлових будинків залишилися без вікон і дверей

Після російського ракетного удару по Первомайському дев’ять житлових будинків залишилися без вікон і дверей, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Всього пошкоджені 18 житлових будинків, 9 з них повністю без вікон і дверей. Решта мають незначні руйнування. Ми надали понад 6,5 тисячі листів ОСБ для оперативного ремонту, щоб закрити вікна і двері», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

За останніми даними, внаслідок удару військ ракетою «Іскандер» по місту Первомайський постраждали 43 людини, серед них – 12 дітей. Пошкоджені 8 багатоповерхових будинків, горіли автомобілі.

Олег Синєгубов нагадав, що семеро людей все ще перебувають у лікарні.

Захист АЕС, фронт і виробництво зброї – Зеленський повідомив про проведення засідання Ставки

Засідання Ставки верховного головнокомандувача сьогодні пройшло у розширеному форматі, повідомив президент України Володимир Зеленський.

За словами президента, протягом двох годин обговорювалися основні виклики – захист АЕС, ситуація на фронті та нарощування власного виробництва військової техніки та озброєння.

«Перше – захист АЕС. Доповідали командувач ВПС Олещук, міністр Клименко, голова ДПСУ Дейнеко. Також заслухали директора «Енергоатома» Котіна та директора ХАЕС Козюру.Друге – ситуація на фронті. Доповіді командувачів Залужного, Сирського, Тарнавського, Москальова та Наєва. Головкому – розпорядження посилювати Північ», – написав він у телеграмі.

Зеленський додав, що на засіданні Ставки також подальше нарощування власного виробництва техніки та боєприпасів, прискорення темпів ремонту техніки західного зразка.

Читайте також: Данілов: Україна забезпечує себе «певним обсягом» зброї власного виробництва

Попередня засідання Ставки 1 липня провели на Рівненській атомній електростанції. Пізніше у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський повідомив, що на засіданні обговорювалися ключові питання безпеки у північних регіонах та заходи на посилення безпеки.

Після цього Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний знову відвідав Рівненську АЕС задля опрацювання питання обміну інформацією між військом та енергетиками.

Читайте також: «Радіація – це загроза для всіх» – Зеленський прокоментував ситуацію на ЗАЕС і розповів про розмову з Макроном

Ввечері 4 липня Генштаб ЗСУ заявив про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом». За даними штабу, на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків окупованої ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої.

«Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – зазначили у Генштабі.

Перед цим у «Росенергоатомі» заявили, що Україна нібито має атакувати Запорізьку АЕС в Енергодарі в ніч на середу, 5 липня.

Політична дискусія про рішення щодо України на саміті НАТО триває – Стефанішина

Підготовка до саміту НАТО у Вільнюсі триває, розповіла в ефірі телемарафону віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина 5 липня.

Таким чином вона прокоментувала слова генерального секретаря Єнса Столтенберґа про розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Як зазначила урядовиця, «хороша розмова» ще не означає, що підготовка до саміту завершена.

«Політична дискусія триває, але я можу сказати, що вперше за тривалий час було дуже багато практичних аспектів по діалогу з НАТО. Ми фактично відновили роботу Комісії Україна – НАТО, провели понад шість засідань комісії і на рівні міністрів», – сказала Стефанішина.

За її словами, уряд відновлював і налагоджував взаємодію з Альянсом протягом майже року до Вільнюського саміту. Сторони підготували низку рішень щодо допомоги Україні, які можуть бути ухвалені на саміті.

Читайте також: Прем’єрка Естонії: членство в НАТО є «єдиною гарантією безпеки» для України

«Союзники мають усвідомлювати як ніколи відчуття моменту, що саме зараз той момент, де ми маємо почути необхідні політичні рішення, в першу чергу для наших громадян. Від союзників на сьогодні залежить, успішним буде цей саміт чи ні. Не виключаю, що остаточні рішення може бути ухвалено вже у Вільнюсі. Але поки що дискусія триває і фінального бачення щодо політичних рішень щодо України ми не маємо», – сказала вона.

За підсумком віцепрем’є-міністерки, українська сторона очікує від саміту початку системних процесів для сумісності із політиками й стандартами Альянсу. Вона додала, що всі країни НАТО підтримують членство України, дискусія йде щодо термінів і умов цього процесу:

«Ми вважаємо також, що жодних політичних або юридичних обмежень щодо політичного запрошення України до Альянсу на Вільнюсі немає. Публічною є інформація, що створюється Рада Україна НАТО на рівні лідерів НАТО та України. Це і є той майданчик, на якому ми зможемо визначити модальності приєднання України до НАТО з урахуванням безпекової ситуації і тих обставин, які уможливлять це рішення в майбутньому».

Читайте також: Обережність НАТО з Україною Москва сприйме як слабкість – Науседа

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.

Нещодавно він наголосив, що «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі».

Удар по Чонгарському мосту: у Генштабі ЗСУ підтвердили використання Storm Shadow

У Генеральному штабі ЗСУ підтвердили, що українські війська вдарили по мостах на Чонгарі в тимчасово окупованому Криму ракетами Storm Shadow. Про це в інтерв’ю «Укрінформ» повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.

«Свідченням ефективності крилатих ракет цього класу (Storm Shadow – ред.) є пошкодження мостів через Сиваш поблизу Чонгару, що значно ускладнило постачання противника боєприпасами та іншими матеріально-технічними засобами. Також завдяки цим ракетам під постійним вогневим впливом перебувають пункти управління та місця зберігання матеріально-технічних засобів противник», – розповів він.

Про надання Україні ракет Storm Shadow, які дають змогу вражати цілі на відстані до 250 кілометрів, стало відомо у травні.

Вранці 22 червня окупаційна влада Криму повідомила про атаку по Чонгарському мосту. У Слідчому комітеті Росії стверджують, що міст було обстріляно чотирма ракетами, ймовірно, французького виробництва.
В.о. губернатор окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо, звинуватив в ударі Україну і заявив, що нібито використовувалися ракети Storm Shadow.

Читайте також: У Пентагоні прокоментували удар по Чонгарському мосту

Речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявила, що після пошкодження Чонгарському мосту логістика російських окупантів буде порушеною.

Генштаб повідомив про «успіх» наступу в районі Кліщіївки біля Бахмута

Сили оборони мають успіх в результаті наступу біля села Кліщіївка, що на північ від Бахмута – про це повідомив речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов, передає медійна платформа Сил оборони Military Media Center 5 липня.

За повідомленням, українські війська продовжують тиснути на російські сили північніше та південніше від Бахмута і вибивають їх із раніше захоплених рубежів.

Читайте також: Сирський про контрнаступ: поки що все розвивається за планом

«В районі Кліщіївки мають частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах», – додав Ковальов.

Як зазначає Генштаб, у цьому районі тривають важкі бої.

Вранці 5 липня командування повідомило, що Збройні сили закріплюються на нових рубежах навколо Бахмута.

Росія використовує ЗАЕС для тиску на захід перед самітом НАТО – член комітету нацбезпеки

Росія використовує ситуацію з можливим підривом Запорізької атомної електростанції для медійного та психологічного тиску на західних партнерів України, щоб ті не ухвалили позитивного для України рішення на саміті НАТО, який має відбутися 11-12 липня у Вільнюсі. Так вважає Федір Веніславський, народний депутат і член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони. Про це він сказав в етері Радіо Свобода «Свобода Ранок».

Крім того, на думку парламентаря, чітка реакція світу на попередні злочини Росії могла б стримати Кремль від підриву ЗАЕС.

Читайте також: МАГАТЕ поки що не відреагувало на попередження щодо ЗАЕС

Зокрема, каже Веніславський, вже зараз, зважаючи на інформацію української розвідки про такі плани Росії, потрібно посилювати обмеження щодо російської державної компанії «Росатом».

«Якби ми збільшили санкційний тиск і сказали, що якщо не дай Бог, відбудеться якась нештатна ситуація, то Росія не зможе більше виходити на глобальні світові ринки… І потім, після якихось нештатних ситуацій, на зразок підриву Каховської греблі, ці санкції були б блискавично введені, то, я думаю, це виступало б дуже потужним стримуючим чинником», – сказав він.

Народний депутат також вважає, що, попри постійні заяви російської влади про успішне імпортозаміщення, російська економіка все ж залишається дуже вразливою через санкції.

Читайте також: Після тривожних попереджень щодо ЗАЕС у МВС повідомили: радіаційний фон в Україні – у межах норми

«У цьому сенсі достатньо згадати вимоги Росії у «Стамбульській зерновій угоді». Вони кажуть, що, «якщо ви не знімете з нас санкції, то ми не будемо продовжувати «зернову угоду». А це означає, що, попри всі такі переможні реляції і оптимістичні заяви, що Росія здійснила імпортозаміщення, санкції на них діють надзвичайно негативно і вони намагаються ці санкції за допомогою будь-яких шантажів зменшити». – зазначив Веніславський.

Раніше українська влада заявила про ймовірну підготовку РФ теракту на окупованій Запорізькій АЕС. У Кремлі традиційно заперечили звинувачення і назвали цю заяву «черговою брехнею». Натомість у «Росенергоатомі» заявили, що Україна нібито має атакувати Запорізьку АЕС в Енергодарі в ніч на середу, 5 липня.

Харківщина: жінка поранена через обстріл Козачої Лопані – МВС

Російські війська обстріляли село Козача Лопань у Харківській області вранці 5 липня, повідомило Міністерство внутрішніх справ.

Обстріл спричинив пожежу приватного будинку на площі 60 квадратних метрів.

«Під час атаки постраждала 48-річна жінка. Її госпіталізовано до лікарні. Рятувальники ліквідували пожежу», – йдеться в повідомленні.

Раніше вранці в середу голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про обстріл Козачої Лопані та Білого Колодязя, але, за його даними, ніхто не постраждав.

Напередодні російські війська завдали удару по Первомайському на Харківщині. Поранення отримала 41 людина, з них – 12 дітей, зокрема двоє немовлят.

МАГАТЕ поки що не відреагувало на попередження щодо ЗАЕС

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) поки що не відреагувало на попередження щодо ймовірної атаки на Запорізьку атомну електростанцію – найбільшої АЕС в Європі, яка перебуває під російською окупацією.

МАГАТЕ – міжнародна організація, яка прагне сприяти мирному використанню ядерної енергії та перешкоджати її використанню у військових цілях – публічно не відреагувала на попередження, які з’явилися ввечері 4 липня.

Наразі немає заяв щодо ситуації ні на сайті організації, ні в соцмережах. Голова МАГАТЕ також поки що публічно не коментував попередження щодо ЗАЕС.

Представники МАГАТЕ перебувають на території електростанції з вересня минулого року.

Генеральний штаб Збройних сил України заявив 4 липня про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом». За даними штабу, на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків окупованої ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої.

«Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – зазначили у Генштабі.

Перед цим у «Росенергоатомі» заявили, що Україна нібито має атакувати Запорізьку АЕС в Енергодарі в ніч на середу, 5 липня.

Перевірити ці дані з незалежних джерел редакція з огляду на бойові дії і окупацію ЗАЕС не може.

Раніше українська влада заявила про ймовірну підготовку РФ теракту на окупованій Запорізькій АЕС. У Кремлі традиційно заперечили звинувачення і назвали цю заяву «черговою брехнею».

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Побиття жінки на Закарпатті: Міноборони повідомило про звільнення офіцера ТЦК

Старшого офіцера Територіального центру комплектування та соціальної підтримки на Закарпатті звільнили після побиття дружини військового – про це заявив заступник міністра оборони Олександр Павлюк 5 липня.

За його словами, рішення ухвалили з урахуванням розслідування проти офіцера.

«На підставі інформації, наданої за місцем служби офіцера та ураховуючи слідчі дії, які тепер очікують на зазначену особу у зв’язку з провадженням, розпочатим правоохоронними органами за фактом вчинення кримінального правопорушення, прийнято рішення про звільнення цієї особи з лав Збройних Сил України», – заявив він.

Павлюк додав, що подальшу оцінку діям працівника військкомати дадуть правоохоронці.

«Зі сторони Закарпатського ОТЦК та СП буде забезпечене максимальне сприяння проведенню слідчих дій та з’ясуванню всіх обставин інциденту», – додав представник Міноборони.

Поліція почала досудове розслідування в справі про напад співробітника Територіального центру комплектування та соціальної підтримки на жінку на Закарпатті. Конфлікт між працівником військкомату та військовослужбовцем і його дружиною стався 25 червня в Ужгороді. Тоді підозрюваний завдав тілесних ушкоджень жінці, після чого втік з місця події.

Сирський про контрнаступ: поки що все розвивається за планом

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський заявив, що наступ українських сил відбувається за планом.

«Поки що все розвивається за планами, які було складено й затверджено», – сказав Олександр Сирський в інтерв’ю ABC News.

Він зазначив, що ніхто із союзників не підганяє українські сили в проведенні наступальних операцій.

«У нас немає такого, щоб нас хтось підштовхував. Є моє бажання, є бажання моїх підлеглих. Ми розуміємо, чого нам сьогодні хочеться досягти, вийти, наприклад, на якийсь рубіж. Але я тому й буваю весь час у військах, розумію: одна річ, коли ти десь у спокійному місці це вирішив, а інша річ – це практично виконати в умовах шаленого опору противника», – сказав командувач Сухопутних військ.

Відповідаючи на запитання, як довго «це триватиме», Сирський сказав, що не знає.

За його словами, противник має «у вісім, а то й у десятки разів більші втрати, особливо за кількістю вбитих».

Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська просуваються на фронті, а «ворог – ні».

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

Співрозмовники телеканалу CNN 22 червня висловили думку, що початковий етап українського контрнаступу поки що «не виправдовує очікувань» країн Заходу, а російські військові виявилися компетентнішими, ніж передбачалося.

Після тривожних попереджень щодо ЗАЕС у МВС повідомили: радіаційний фон в Україні – у межах норми

Після повідомлення про підготовку РФ «найближчим часом» провокації на окупованій Запорізькій АЕС у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що радіаційний фон в Україні – у межах норми.

Як повідомляє у телеграмі МВС, у 30-кілометровій зоні навколо РАЕС, ХАЕС, ЗАЕС, ПУАЕС та територіях, забруднених внаслідок Чорнобильської катастрофи (крім зони відчуження ЧАЕС), показники перебувають у межах середньомісячних величин.

«Це свідчить про відсутність нових аварійних ситуацій на ядерно небезпечних об’єктах України й про відсутність транскордонного перенесення через територію України радіоактивно забруднених повітряних мас, здатних змінити природний радіаційний фон», – йдеться у повідомленні.

Генеральний штаб Збройних сил України заявив 4 липня про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом». За даними штабу, на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків окупованої ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої.

«Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – зазначили у Генштабі.

Перед цим у «Росенергоатомі» заявили, що Україна нібито має атакувати Запорізьку АЕС в Енергодарі в ніч на середу, 5 липня.

Перевірити ці дані з незалежних джерел редакція з огляду на бойові дії і окупацію ЗАЕС не може.

Раніше українська влада заявила про ймовірну підготовку РФ теракту на окупованій Запорізькій АЕС. У Кремлі традиційно заперечили звинувачення і назвали цю заяву «черговою брехнею».

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Нейтральна Швейцарія хоче долучитися до європейської системи ППО – медіа

Швейцарія хоче взяти участь в ініціативі Євросоюзу з протиповітряної оборони European Sky Shield – про це повідомили міжнародні медіа з посиланням на уряд країни 4 липня.

Очікується, що міністерка оборони Віола Амхерд підпише декларацію про наміри щодо приєднання до програми під час зустрічі з колегами з Австрії та Німеччини у п’ятницю 7 липня.

Німеччина запропонувала ініціативу European Sky Shield для посилення європейської протиповітряної оборони у жовтні 2022 року на тлі російської повномасштабної агресії проти України.

Наразі до неї долучилися 17 країн.

Через атаки РФ минулої доби загинули дві людини, 48 поранені – влада про ситуацію в трьох областях

Через російські обстріли Харківщини, Херсонщини та Донеччини минулої доби дві людини загинули, 48 поранені, повідомляє місцева влада.

Протягом доби російські війська завдали ракетного удару по місту Первомайський та селищу Білий Колодязь. Із мінометів та артилерії обстріляли прикордонні населені пункти Харківського, Чугуївського, Куп’янського та Ізюмського районів, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«О 23:30 у с. Білий Колодязь Чугуївського району внаслідок обстрілу цукрового заводу зруйновано дах, стіни, конструктивні елементи виробничої будівлі. Попередньо росіяни застосували С-300. Отримали вибухові травми чоловіки 45 та 37 років, госпіталізовані у середньому стані», – написав він у телеграмі.

Через ракетний удар по Первомайському постраждали 43 людини.

На Херсонщину війська РФ минулої доби випустили 465 снарядів з мінометів, артилерії, «Градів», танків, безпілотників та авіації, здійснивши 83 обстріли. За даними ОВА, через російську агресію 2 людини загинули, ще одна поранена.

Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко повідомив, що минулої доби російські війська з різних видів озброєння обстрілювали Максимівку, Красногорівку, Георгіївку, Авдіївку, Ганнівку, Веселий Гай, Васюківку, Роздолівку і Федорівку. Вночі противник завдав ракетного удару по Дружківці – пошкоджено будинок.

Внаслідок російських атак поранені 2 жителів Донеччини: у Часовому Яру і Дальньому, додав Кириленко.

Попри докази і свідчення, Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Розвідка Британії прокоментувала відсутність Суровікіна та Євкурова на публіці після заколоту «Вагнера»

Арешт генерала Сергія Суровікіна неможливо підтвердити, але його зв’язок з військовою компанією «Вагнер» є підставою для підозр з боку російської влади. Такі висновки оприлюднила розвідка Великої Британії 5 липня.

Відомство вказує на те, що Суровікін працював із «Вагнером» з часів своєї служби в Сирії у 2017 році.

Крім того, британське Міноборони у зведенні звернуло увагу на те, що заступник міністра оборони Росії Юнус-бек Євкуров також не був присутній під час виступу Сергія Шойгу, яке транслювалося по телебаченню, 3 липня 2023 року.

При цьому Суровікін і Євкуров спілкувалися з головою «Вагнера» Євгеном Пригожиним на відео, яке стало публічним під час спроби збройного конфлікту у Ростові-на-Дону 24 червня.

«Хоча Суровікін широко відомий на Заході своєю жорстокою репутацією, він є одним із найбільш шанованих старших офіцерів російської армії; будь-які офіційні санкції проти нього можуть викликати розбіжності», – заявляє розвідка.

За висновками відомства, підозра, яка могла впасти на російських командувачів, підкреслює, як невдале повстання Пригожина поглибило наявні «лінії розлому» всередині безпекової системи Росії.

Російські медіа повідомляли, що Сергія Суровікіна допитували, але не заарештовували.

Видання The New York Times і Wall Street Journal 28 червня писали, посилаючись на джерела у розвідці США, що Суровікін міг знати про плани очільника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина виступити проти армійського керівництва. Про те, чи підтримував він сам заколот, джерела у розвідці не мають певної думки.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG