Доступність посилання

ТОП новини
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року
Українські військовослужбовці ведуть вогонь зі 122-мм гармати по російських позиціях у Херсонській області, 27 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Після удару РФ по Первомайському у лікарні залишаються семеро людей

Після російського обстрілу Первомайського у лікарні залишаються семеро людей, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Станом на ранок 5 липня у лікарнях області залишається 7 людей. 5 – у Первомайському, стан середньої тяжкості, в основному – із осколковими пораненнями», – написав він у телеграмі.

За останніми даними, внаслідок удару військ ракетою «Іскандер» по місту Первомайський постраждали 43 людини, серед них – 12 дітей. Пошкоджені 8 багатоповерхових будинків, горіли автомобілі.

За даними місцевої влади, вибух у місті Первомайський пролунав близько 13:35. У МВС України наголосили, що поряд із місцем удару розташовані лише житлові будинки, «це мирний район міста, де немає жодного військового об’єкту».

Російські війська регулярно обстрілюють Харків та область. Попри докази і свідчення, Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Москва знову погрожує не продовжити угоду про експорт зерна

Міністерство закордонних справ Росії заявило 4 липня, що в Москві не бачать підстав для продовження зернової угоди, термін якої спливає 17 липня.

У відомстві зазначили, що ситуація з нормалізацією російських постачань продовольства та добрив на світові ринки «продовжувала деградувати». Російське відомство також повторило звинувачення на адресу України про те, що зерно нібито не вивозиться до країн Африки, Азії та Латинської Америки. Раніше МЗС України наводило дані, які заперечують це твердження.

Водночас у міністерстві наголосили, що Росія нібито докладає необхідних зусиль, аби усі учасники угоди суду могли вийти з Чорного моря до дати закінчення угоди.

3 липня газета Financial Times з посиланням на свої джерела написала, що задля збереження зернової угоди ЄС розглядає можливість підключити до SWIFT «дочку» «Россільгоспбанку» – незважаючи на те, що цей банк належить російській державі. У вівторок МЗС Росії назвало ідею «заздалегідь непрохідною», вказавши, що на відкриття філії знадобляться довгі місяці.

Угода про Чорноморську ініціативу може бути продовжена 17 липня.

Угода, яка є важливою для запобігання глобальній продовольчій кризі, востаннє була поновлена в травні.

Україна є основним постачальником зерна для Всесвітньої продовольчої програми. За даними Єврокомісії, на частку України припадає 10% світового ринку пшениці, 15% ринку кукурудзи та 13% ринку ячменю. Також країна є ключовим світовим гравцем на ринку соняшникової олії.

Минулого тижня президент Володимир Путін заявив, що Росія розглядає вихід із зернової угоди, зазначивши, що Москва брала участь в угоді для підтримки відносин із «дружніми» країнами.

Не Чорнобиль: сценарії подій на Запорізькій АЕС

  • Цієї ночі в Україні уважно слідкували за подіями на Запорізькій АЕС. Українській Генштаб повідомив про нову вибухівку на дахах енергоблоків і попередив про можливий теракт з боку Росії. А в Росії попередили про провокацій сьогодні вночі з боку ЗСУ. Про ситуацію з радіацією станом на ранок, рекомендації для населення від МОЗ та чи треба готуватися до теракту чи аварії на ЗАЕС – говоримо далі.
  • Як діяти у випадку вибуху на окупованій російською армією Запорізькій атомній станції? В Міністерстві охорони здоров'я нагадали правила поведінки. Серед рекомендацій: перебувати в укриттях і чекати на додаткові розпорядження від місцевої влади. Що має бути у «тривожній валізі»? Чому не треба пити йодид калію? Детально обговоримо всі поради з експертом.

Про це та інше дивіться у програмі Радіо Свобода «Свобода.Ранок» за лінком

Темп контрнаступу України зараз не означає, що вона не може відбити значні території – ISW

Інститут дослідження війни (ISW) прокоментував поточний темп контрнаступу українських сил на півдні в останньому звіті від 4 липня.

«Поточний темп українських операцій не є ознакою глухого кута або доказу, що Україна не може відбити великі території. Українські війська здійснювали повільні та поступові кампанії блокування районів концентрації росіян на східному (лівому) березі Херсонської області та обмежені наземні атаки на західному (правому) березі в період із серпня по листопад 2022 року, перш ніж остаточно змусити росіян відійти з правого берега в середині листопада», – нагадали аналітики.

При цьому поточна ситуація на Херсонщині відрізняється через відсутність перешийка, створеного залежністю російських військ від двох мостів через Дніпро. Водночас контрнаступальні операції Сил оборони успішніші за зимову наступальну кампанію Росії, порівнює ISW.

За спостереженням Інституту, українські війська 4 липня продовжували контрнаступальні дії на щонайменше чотирьох ділянках фронту. Зокрема, автори звіту вказують на заяви одного з російських військових блогерів, що Сили оборони досягли Приютного, що в 15 кілометрах на південний захід від селища Велика Новосілка, що на західній Донеччині.

Також кадри з геолокацією вказують на поступ українських підрозділів на південь від Оріхова на Запоріжжі.

Напередодні заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська просуваються на фронті, а «ворог – ні».

Українська влада та командування визнають, що війська просуваються повільніше, ніж очікувалося, але наголошують, що впевнені в успіху наступу.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

ЗСУ закріплюються на досягнутих рубежах на північ і південь від Бахмута – зведення

На Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках тривають важкі бої, протягом доби відбулось 40 бойових зіткнень, заявив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 5 липня.

Штаб повідомляє про відбиття атак російських військ на Куп’янському та Бахмутському напрямках (біля Оріхово-Василівки та Богданівки) та безуспішні спроби витіснити Сили оборони з позицій західніше Нововодяного та південніше Діброви Луганської області.

«Наші воїни продовжують вести наступальні дії південніше та північніше міста Бахмут, закріплюються на досягнутих рубежах. Від ворожих артилерійських обстрілів постраждали більш як 15 населених пунктів, серед них Васюківка, Маркове, Богданівка, Хромове, Іванівське, Часів Яр, Кліщіївка, Олександро-Шультине та Північне Донецької області», – йдеться в зведенні.

Також триває оборона від наступу російських військ біля Авдіївки та Мар’їнки.

Російська армія, за спостереженнями штабу, активізувала диверсійно-розвідувальну діяльність у прикордонних з Україною районах на Сіверському та Слобожанському напрямках.

Також штаб заявляє про збільшення кількості випадків захворювання на гострі кишкові інфекції, схожого на холеру, в окупованих Скадовську та Генічеську Херсонської області:

«Окупаційна так звана влада не визнає збільшення кількості захворюваності, намагається приховати погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації в регіоні, розпочала приховану вакцинацію від холери представників так званих адміністрацій і їх найближчого оточення».

Радіо Свобода не може незалежно перевірити інформацію.

Командування звітує про 17 авіаційних ударів по місцях зосередження російського особового складу та військовій техніці, а також ураження низки цілей ракетами та артилерією.

Росія запропонувала возити туристів до Криму на десантних кораблях та через окуповану частину Херсонщини

Для автоперевезень до окупованого Криму з боку Росії можуть залучити десантні кораблі. Про це, як передають російські ЗМІ, йшлося у вівторок на урядовому засіданні з участю президента РФ Володимира Путіна. Йшлося, зокрема, про великі черги на під’їзді до Кримського мосту.

Путін доручив максимально використати поромні переправи. На що голова російського міністерства транспорту Віталій Савельєв сказав, що в разі потреби залучать два десантні кораблі. Він зазначив, що Кримським мостом їдуть лише легкові автомобілі, а туристичні автобуси та вантажівки перевозять до Криму на шести поромах.

Савельєв також запропонував туристам, що їдуть в окупований Крим, скористатися маршрутом через окуповану частину Херсонщини.

У понеділок повідомлялося, що автомобільний затор на Кримському мосту з боку Росії перевищив десяток кілометрів. Серед причин – «тотальний огляд» автомобілів приїжджих, який проводять після підриву Кримського мосту восени минулого року.

Білоруська православна церква готова прийняти виселених із лаври у Києві ченців УПЦ (МП)

Білоруська православна церква готова поселити ченців УПЦ (МП) із Києво-Печерської лаври на своїй території у разі виселення з монастиря, йдеться в повідомленні синоду.

«Синод Білоруської православної церкви свідчить, що у разі насильницького виселення ченців з Києво-Печерської лаври, вони можуть знайти місце подальшого чернечого подвигу в чернечих обителях Білоруської православної церкви», – йдеться в заяві білоруських ієрархів.

Білоруська православна церква (БПЦ), яка є Білоруським екзархатом Московського патріархату і перебуває під значним впливом Російської православної церкви (РПЦ), заявила, що виступає проти «вигнання братії Києво-Печерської лаври з обителі, де вони протягом десятиліть трудяться у богоугодженні та молитві на благо українського народу».

У грудні 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із центрами впливу в Росії.

У березні керівництво національного заповідника «Києво-Печерська лавра» зобов’язало представників УПЦ (МП) до 29 березня залишити територію та будівлю лаври через розірвання договору. Ченці відмовилися виконати цю вимогу.

4 липня у Києво-Печерській лаврі розпочала роботу комісія з опечатування, але ченці почали чинити спротив діям комісії.

«Радіація – це загроза для всіх» – Зеленський прокоментував ситуацію на ЗАЕС і розповів про розмову з Макроном

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном і попередив його про підготовку російськими окупаційними військами небезпечних провокацій на Запорізькій АЕС, інформує сайт Офісу президента.

«Лідери двох держав домовилися разом із МАГАТЕ тримати ситуацію на ЗАЕС під пильним контролем», – йдеться в повідомленні.

У вечірньому відеозверненні Зеленський зазначив, що вдячний Макрону за увагу до ситуації на ЗАЕС і за готовність «робити все необхідне, щоб гарантувати безпеку».

«Радіація – це загроза для всіх у світі, і атомна станція повинна бути повністю убезпечена від будь-яких радіаційних інцидентів. Сьогодні рівно 16 місяців, як російські військові повністю контролюють територію та споруди Запорізької АЕС. У різних держав світу є власні розвідувальні та інші можливості, щоб точно знати, що відбувається і хто в цьому винен. Зараз від нашої розвідки ми маємо інформацію про те, що на даху кількох енергоблоків Запорізької атомної станції російські військові розмістили предмети, схожі на вибухівку. Можливо, щоб імітувати удар по станції. Можливо, у них якийсь інший сценарій. Але в будь-якому разі світ бачить і не може не бачити, що єдиним джерелом небезпеки для Запорізької атомної станції є саме Росія. І ніхто інший», – сказав Зеленський.

Він зауважив, що, «на жаль, не було вчасної та масштабної реакції на теракт проти Каховської гідроелектростанції».

«І це може надихати Кремль на нове зло. Зупинити його – це обов’язок усіх у світі, і ніхто не може залишитись осторонь, бо радіація нікого не залишає осторонь», – додав він.

Генеральний штаб Збройних сил України заявив 4 липня про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом».

«За оперативною інформацією, сьогодні на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої. Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі наголосили, що Збройні сили України «не порушують норм міжнародного гуманітарного права, відстежують і контролюють ситуацію і готові діяти за будь-яких умов».

Перевірити ці дані з незалежних джерел редакція з огляду на бойові дії і окупацію ЗАЕС не може.

Раніше українська влада заявила про ймовірну підготовку РФ теракту на окупованій Запорізькій АЕС. У Кремлі традиційно заперечили звинувачення і назвали цю заяву «черговою брехнею».

30 червня в ГУР повідомили, що російські окупанти «зменшують присутність» на захопленій Запорізькій атомній електростанції. В українській розвідці уточнили, що російські військові рекомендували евакуюватися персоналу, який підписав контракти з «Росатомом» – вони мають виїхати до 5 липня, «бажаний напрямок евакуації» – територія окупованого Криму.

21 червня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що його представники не помітили жодних мін на водоймі-охолоджувачі, хоча визнало, що російські війська замінували ділянки на території ЗАЕС та навколо неї.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Стратком ЗСУ пояснив причину вибухів в окупованій Макіївці – знищення складу військ РФ

Вибухи в окупованій Макіївці Донецької області, про який повідомляли ввечері вівторка користувачі мережі, пов’язаний зі знищенням складу російських військ, повідомило Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України у Telegram.

«Внаслідок ефективного вогневого впливу підрозділів Сил оборони припинив своє існування черговий склад російських терористів в тимчасово окупованій Макіївці», – йдеться в повідомленні Страткому.

Раніше сьогодні ввечері різні Telegram-канали писали про вибухи в окупованих Макіївці та Донецьку, розміщуючи відповідні відео, автентичність яких редакція Радіо Свобода в умовах війни не може перевірити.

Наразі в Донецькій області оголошено повітряну тривогу.

Маляр про ситуацію на фронті: «ми просуваємося, ворог – ні»

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що українські війська просуваються на фронті, а «ворог – ні».

«На південному фланзі довкола Бахмута в нас є просування. На північному – тривають бої. У самому Бахмуті ворогу важко пересуватися і неможливо вийти», – написала вона у телеграмі ввечері 4 липня.

Маляр додала, що загарбники наступають на Лиманському, Авідіївському і Мар’їнському напрямках.

«Там дуже гаряче, але просунутися противник не може», – заявила вона.

Крім того, просування українських сил є і на півдні. Щодо цього деталі заступниця міністра пообіцяла надати згодом.

«На всіх напрямках наші сили оборони інтенсивно нищать наступальні спроможності ворожої армії. Знищені пункти управління, особовий склад, техніка та озброєння – це все те, що планувалося використати проти нас, але вже не вийде», – підсумувала вона.

Раніше сьогодні в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські війська і надалі зосереджують основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському і Мар’їнському напрямках на сході України, де тривають важкі бої.

За даними командування, Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на Мелітопольському і Бердянському напрямках, «закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження з артилерії по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби».

Розвідка Британії 25 червня заявила, що впродовж останніх днів українські війська перегрупувалися і проводять масштабні наступальні операції на трьох основних напрямках на півдні та сході України. За цими даними, ЗСУ мають поступовий, але впевнений прогрес на ключових напрямках.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим і «дуже кривавим».

Міллі відзначив, що він не здивований тому, що «прогрес є повільнішим, ніж деякі люди й комп’ютери могли б передбачити».

«Війна на папері і реальна війна – це різні речі. На реальній війні гинуть реальні люди. Справжні люди стоять на передовій і справжні люди сидять у цих машинах. Справжні тіла розриваються на шматки від вибухівки», – сказав генерал.

Українська влада та командування визнають, що війська просуваються повільніше, ніж очікувалося, але наголошують, що впевнені в успіху наступу.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

«Все це відбувається, але не афішується» – голова Сєвєродонецької РВА про спротив в окупованих РФ містах

Голова Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко заявив, що в окупованих Росією містах Луганщини є український спротив, але він «не афішується». Про це Власенко сказав в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії.

«Воно є. Якраз те, що відсутній інтернет, це, можливо, не дає більшої інформаційної підтримки всім цих заходам. Але є і Луганськ, є і Сєвєродонецьк, є і Новопсков, є і Старобільськ, є і Кадіївка. Є інформація про те, що тролять окупантів різними жовто-блакитними кольорами, написами на підтримку ЗСУ, є періодично вибухи на залізниці, є розсипані цвяхи, їжаки на дорогах, щоб нищити колеса окупаційної техніки. Плюс дуже є потужні канали інформаційні, які інформують про те, що там відбувається, де дислокується тощо», – сказав Власенко.

«Тобто все це відбувається, але в інформаційному плані воно, можливо, не так афішується. І, я думаю, можливо, так і має бути», – додав він.

Більша частина Луганської області наразі перебуває під окупацією Росії.

Прем’єрка Естонії: членство в НАТО є «єдиною гарантією безпеки» для України

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас 4 липня заявила, що членство в НАТО «є єдиною гарантією безпеки» для України, і заявила, що важливо, щоб країни-члени НАТО погодили під час майбутнього саміту у Вільнюсі «практичні кроки» щодо того, як Україна вступить до Альянсу.

Важливо, щоб під час саміту 11-12 липня учасники «вийшли за рамки бухарестських формулювань», – сказала вона, маючи на увазі декларацію саміту 2008 року, яка пропонувала Україні можливість приєднатися до Альянсу без конкретного графіка.

Водночас Каллас попередила, що членства не буде, поки тривають бойові дії.

«Звичайно, ми розуміємо, що цього не може бути, коли йде війна. Але ми повинні мати чітке бачення [для] того, як Україна туди потрапить», – сказала вона в інтерв’ю Радіо Свобода в Таллінні за тиждень до саміту НАТО.

Очікується, що під час саміту Альянс шукатиме шляхи надання Україні додаткових гарантій безпеки, але не пропонуватиме повноправного членства, на чому наполягає президент Володимир Зеленський.

Наразі обговорюється те, як виглядатиме шлях до членства України, офіційні особи 31 країни-члена НАТО зараз узгоджують формулювання декларації саміту.

За словами джерел Радіо Свобода, знайомих із цією темою, але яким заборонено обговорювати це під запис, у декларації може бути зазначено, що НАТО зобов’язується прийняти Україну як члена, коли це дозволять «наслідки» або «умови», і що ця тема може бути переглянута під час саміту НАТО у Вашингтоні наступного літа.

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що членство України в НАТО є «об’єктивною потребою». Раніше він зауважив, що, попри те, що на період російської агресії Україна не може стати членом НАТО, вона потребує конкретних гарантій безпеки.

Київ подав заявку на вступ до НАТО, але деякі європейські столиці побоюються встановлювати офіційні терміни членства, оскільки вторгнення Росії триває.

ПА ОБСЄ визнала «Вагнер» терористичною організацією, спонсорованою державою Росія – декларація

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) визнала військову компанію «Вагнер» терористичною організацією, спонсоровану Росією. Про це йдеться у тексті декларації за підсумками літньої сесії ПА ОБСЄ у канадському Ванкувері.

«Дії ПВК «Вагнер» від імені влади Росії можуть справедливо характеризуватися як терористичні за характером і наміром… [ПА ОБСЄ] заохочує держави-учасниці ОБСЄ зміцнити міжнародні норми, які чітко визнають терористичний характер ПВК «Вагнер» та її дій, відповідальність Російської Федерації як державного спонсора зазначеної терористичної організації та неприпустимість використання таких учасників у міждержавних відносинах», – йдеться у тексті декларації.

Також у документі зазначено, що ПА ОБСЄ засуджує «навмисні, систематичні та кримінальні звірства і порушення прав людини, які приписуються ПВК «Вагнер» під час проведення операцій в Україні в інтересах уряду Російської Федерації».

Народна депутатка від «Слуги народу» Євгенія Кравчук, яка входить до української делегації, також відзначила у фейсбуці, що це вперше в офіційному документі міжнародної організації закріплене формулювання із закликом «держав-членів посилювати міжнародні норми, які чітко визнають: терористичний характер «Групи Вагнера» та її дій; відповідальність РФ як держави-спонсора цієї терористичної організації».

У низці країн ПВК «Вагнер» визнано злочинною та терористичною організацією.

Раніше Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій Російську Федерацію названо терористичним режимом. Водночас Європарламент та низка європейських держав уже визнали Росію державою-спонсором тероризму.

Голова Сєвєродонецької РВА: Росія перетворила окуповані громади на військові бази

Голова Сєвєродонецької районної військової адміністрації Роман Власенко заявив, що Росія перетворила окуповані нею громади цього району на свої військові бази.

«На сьогоднішній день, якщо взяти Гірську громаду, Попаснянську, Рубіжанську, то ці населені пункти майже вщент зруйновані, там практично немає місцевих мешканців, дуже мало людей залишаються там проживати, дуже багато там [російських] військових, жодних комунальних послуг практично не надається. Якщо взяти Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінна, Рубіжне в тому числі – воно мікрорайонами постраждало, – то тут людей трошки більше. Інфраструктура зруйнована, але не так, як, наприклад, в Попасній. За нашими підрахунками, близько 10-15% місцевих мешканців тут залишається», – сказав Власенко в ефірі проєкту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії.

Посланець папи Римського заявив про роботу над «механізмом» повернення дітей в Україну

Посланець папи Римського Маттео Дзуппі заявив, що заявив у вівторок, що працює над «механізмом», який міг би забезпечити повернення дітей, вивезених із України в Росію.

«Побачимо, як ми зможемо запустити механізм для дітей і допомоги, як ми сказали на гуманітарному фронті, особливо для дітей, які повинні мати можливість повернутися в України», – сказав Дзуппі на презентації книги у Римі, передає агенція Reuters.

Дзуппі сказав, що особисто обговорював це питання з понтифіком.

Італійський кардинал відвідав минулого тижня Москву, а перед тим – Київ. Ватикан охарактеризував його зусилля як пошук «гуманітарних ініціатив, які б відкрити дорогу до миру».

У неділю в інтерв’ю телекомпанії RAI, Дзуппі пояснив, що не працює над «мирним планом» чи «посередництвом» між Києвом та Москвою, а зосереджений на «гуманітарних аспектах».

«Дуже хороша розмова». Зеленський і Столтенберґ скоординували позиції перед самітом НАТО

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом, під час вони якої скоординували позиції перед Вільнюським самітом НАТО, повідомила пресслужба голови держави.

«Глава держави подякував Єнсу Столтенберґу за постійні особисті зусилля щодо підтримки євроатлантичних прагнень України. Володимир Зеленський і Єнс Столтенберґ скоординували позиції напередодні Вільнюського саміту НАТО. Як наголосив Володимир Зеленський, зараз – саме час для потужних рішень та конкретних кроків у цьому напрямку», – йдеться в повідомленні.

У пресслужбі українського президента додали, що сторони обговорили ситуацію на фронті й «останні події всередині Росії».

У Генштабі заявили про можливу підготовку Росією провокації на ЗАЕС «найближчим часом»

Генеральний штаб Збройних сил України заявив про можливу підготовку Росією провокації на території окупованої нею Запорізької атомної електростанції «найближчим часом».

«За оперативною інформацією, сьогодні на зовнішній крівлі третього й четвертого енергоблоків ЗАЕС були розміщені сторонні предмети, схожі на вибухові пристрої. Їх підрив не має пошкодити енергоблоки, але може створити картинку обстрілів з боку України. Про це і дезінформують російські ЗМІ та телеграм-канали», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі наголосили, що Збройні сили України «не порушують норм міжнародного гуманітарного права, відстежують і контролюють ситуацію і готові діяти за будь-яких умов».

В Україну вдалося повернути жінку з дитиною, незаконно вивезених до Росії – Лубінець

В Україну вдалося повернути матір із маленьким сином, яких незаконно депортували до Росії, повідомив 4 липня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, родина звернулася до уповноваженого у травні, просили допомогти повернути їх в Україну.

«Як з’ясувалось, до початку повномасштабної війни сім’я проживала в Липцях, на Харківщині. В їхнє село російські окупанти зайшли в перший же день вторгнення – 24 лютого. 16 березня минулого року окупаційна влада в примусовому порядку, зухвало порушивши всі права людини та громадянина, вивезла сім’ю до Воронезької області», – йдеться в повідомленні.

Італія заморозила активи російських олігархів на 2,5 мільярди доларів

Італія заморозила активи російських олігархів на суму близько двох мільярдів євро (2,5 мільярди доларів) після повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого року, повідомив центральний банк країни 4 липня.

Італія арештувала активи, включаючи банківські рахунки, розкішні вілли, яхти та автомобілі, – в рамках санкцій Євросоюзу проти Кремля та його соратників.

У своєму щорічному звіті відділ боротьби з відмиванням грошей (UIF) Банку Італії заявив, що цифра в два мільярди євро була оновлена станом на кінець червня.

Директор UIF Енцо Серата додав, що фінансові активи вартістю близько 330 мільйонів євро, пов’язані з 80 особами, були заморожені в рамках режиму санкцій.

Число поранених через удар РФ на Харківщині зросло, серед них 12 дітей – МВС

Кількість постраждалих внаслідок російського ракетного удару по Первомайському на Харківщині 4 липня збільшилася до 41 людини, з них – 12 дітей, зокрема двоє немовлят, повідомило Міністерство внутрішніх справ України.

«За інформацією медиків, стан 10-місячного хлопчика, який потрапив до реанімації, стабілізували. Інші діти отримали легкі осколкові поранення, забиття і подряпини. Усім надана медична допомога», – йдеться в повідомленні.

У МВС додали, що внаслідок ракетного удару були пошкоджені вісім багатоповерхових будинків і вісім автомобілів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG