Доступність посилання

ТОП новини
Бійці 24-ї омбр ЗСУ. Донеччина, 30 жовтня 2024 року
Бійці 24-ї омбр ЗСУ. Донеччина, 30 жовтня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Як Україна майже без кораблів змусила оборонятися Чорноморський флот Росії?

На початку російського повномасштабного вторгнення поблизу берегів Одеси як головної бази Військово-морських сил України перебувала російська десантна група кораблів і ракетних катерів. Вони були в десятці морських миль – настільки поруч, що їхні обриси можна було побачити неозброєним оком.

Запобігти висадці російського десанту – це завдання Сили оборони України успішно виконують і нині, констатує експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко.

«Мінні загородження в межах територіального моря, берегові ракеті системи – все це спрацьовує. А от далі в морі ми нічого зробити не можемо, не маємо спроможностей», – каже капітан 1 рангу запасу. Читайте далі за лінком

Близько 40 працівників посольства Росії залишили Румунію

Близько 40 російських дипломатів, технічного персоналу і членів їхніх сімей 1 липня вилетіли з Бухареста спеціальним рейсом, організованим Кремлем після наказу МЗС Румунії від 8 червня скоротити дипломатичну присутність Москви в країні.

Румунська влада заявила, що на борту літака перебували 11 дипломатів і 29 технічно-адміністративних співробітників. За словами офіційних осіб, літак вилетів із шестигодинною затримкою.

8 червня Бухарест закликав Москву скоротити штат посольства в Румунії на 40 осіб. Чисельність дипломатів і технічних співробітників російського представництва має дорівнювати кількості співробітників дипмісії Румунії в Росії, повідомило тоді румунське МЗС.

Загалом Росія мала скоротити 51 особу, але оскільки не всі посади зайняті, то Румунію залишили 11 дипломатів і 29 співробітників з числа техніко-адміністративного персоналу. Це понад половина штату.

Румунське зовнішньополітичне відомство також наголосило, що рішення про скорочення персоналу дипмісії відображає поточний рівень відносин між двома країнами після того, як Москва розв’язала агресивну війну проти України. МЗС Росії пообіцяло дати відповідь.

Після повномасштабного нападу Росії на Україну Румунія приєдналася до санкцій проти Москви. Торік Бухарест вислав кількох російських дипломатів, а також обмежив видачу віз росіянам.

У лютому Румунія зупинила роботу Російського дому в країні, зазначивши, що російська сторона навмисно спотворювала реальність та історичну правду з метою вплинути на думку румунів.

Росія вивела в Чорне море підводні ракетоносії – ОК «Південь»

Російські військові вивели на бойове чергування в Чорне море два підводні ракетоносії, повідомили в оперативному командуванні «Південь».

«У Чорному морі тримається штормова погода. Ворог здійснив ротацію ракетоносіїв – надводний замінено на два підводних. Сумарний залп «Калібрів» залишився на рівні восьми», – йдеться в повідомленні.

Військові наголосили, що з урахуванням «певної паузи в діях ворога», увага до сигналів повітряної тривоги має бути підвищена.

Раніше сьогодні в ефірі телемарафону речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат припустив, що Росія зараз не завдає масованих ударів по Україні, ймовірно, накопичуючи ракети, щоб використати їх для «якихось підступніших намірів».

Ігнат припустив, що Росія «оговтується» після подій на внутрішньополітичній арені, маючи на увазі невдалий заколот «вагнерівців».

Зеленський: треба перешкодити Росії дистанційно підірвати ЗАЕС після її деокупації

Президент України Володимир Зеленський заявив, що в разі, якщо Росію змусять деокупувати Запорізьку АЕС, то у момент передачі МАГАТЕ має провести ретельне обстеження всієї станції, щоб виключити можливість її дистанційного підриву. Про це він сказав в інтерв’ю представникам провідних іспанських ЗМІ, повідомила пресслужба голови держави.

«Запорізька АЕС – замінована. Це факт», – сказав Зеленський, додавши, що, за інформацією української розвідки, у Росії є план спровокувати викид небезпечних речовин на станції.

Президент зазначив, що обговорював ситуацію з генеральним директором МАГАТЕ Рафаелем Ґроссі, але його фахівці самостійно, без підтримки світу, не зможуть змусити Росію покинути ЗАЕС.

«Навіть якщо нам, усьому світу вдасться вплинути на Росію, щоб вона передала станцію… У момент передачі станції МАГАТЕ потрібні сили, засоби й люди, які перевірятимуть станцію, яку передають. Тому що ми впевнені, що будуть передавати з замінованими елементами, щоб потім у них був шанс – ми точно знаємо, що це розглядалося РФ як один із планів – потім, коли станцію передадуть нам, дистанційно зробити якийсь підрив для викиду», – заявив Зеленський.

22 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія розглядає сценарій терористичного акту «з викидом радіації» на окупованій Запорізькій атомній станції. За його словами, російські військові підготували все потрібне для цього.

Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.

21 червня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що його представники не помітили жодних мін на водоймі-охолоджувачі, хоча визнало, що російські війська замінували ділянки на території ЗАЕС та навколо неї.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Засідання Ставки провели на Рівненській АЕС, йшлося про її захист – ОП

Засідання Ставки верховного головнокомандувача 1 липня пройшло на Рівненській атомній електростанції, повідомила пресслужба президента України.

«Учасники засідання заслухали інформацію головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного та начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирила Буданова про ймовірні варіанти дій противника щодо Рівненської АЕС», – йдеться в повідомленні без наведення подробиць.

За даними пресслужби президента, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, командувач ОСУВ «Північ» Сергій Наєв, командувач Національної гвардії Юрій Лебідь і голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко «доповіли про організацію системи охорони й оборони Рівненської АЕС», а голова Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації Юрій Щиголь поінформував учасників Ставки про стан кіберзахисту Рівненської АЕС.

Пізніше у вечірньому зверненні президент прокоментував засідання Ставки.

«Ключові питання безпеки у північних регіонах нашої держави, наші заходи на посилення безпеки. Все, що стосується і кордону, і наших сил ОСУВ «Північ», і українських стратегічних об’єктів – таких, як Рівненська атомна станція, на якій власне й відбулася Ставка… Загалом детально пропрацювали не тільки все, що стосується фізичної безпеки наших стратегічних об’єктів та північних областей, а й таких чутливих питань, як кібербезпека», – зауважив він.

22 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія розглядає сценарій терористичного акту «з викидом радіації» на окупованій Запорізькій атомній станції. За його словами, російські військові підготували все потрібне для цього.

На Глобальному Півдні вже відчувають, що Україна переможе у війні, і змінюють позицію – експерти

Західні країни намагаються переконати країни Глобального Півдня у тому, що встановлення справедливого миру в Україні є не лише в інтересах України і Заходу, вони потрібні для збереження світової економічної та політичної системи, що склалася після Другої світової війни і забезпечила вихід зі стану бідності для більшості країн. Читайте про це за лінком

Пошкоджені житлові будинки, церква – влада про обстріл Росією Нікополя

Російські війська 1 липня з артилерії обстріляли Нікополь на Дніпропетровщині, спричинивши руйнування, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак. За його словами, внаслідок обстрілів люди не постраждали.

«Сьогодні по місту випустили 10 снарядів. Обійшлося без загиблих та постраждалих. Натомість є руйнування. Пошкоджені їдальня, адмінбудівля та церква. Побиті вісім приватних будинків, дві господарські споруди, авто», – написав він у телеграмі.

Російські війська регулярно обстрілюють Нікополь, який розташований на правому березі Дніпра у прямій досяжності російської артилерії, дислокованої на окупованому лівобережжі Дніпра в Запорізькій області.

Директор ЦРУ: збройний заколот показав шкоду, якої Путін завдав Росії

Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив 1 липня, що збройний заколот лідера найманців ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина продемонстрував руйнівний вплив на Росію президента Володимира Путіна і війни, яку Москва веде проти України.

«Вражає те, що діям Пригожина передували його різкі заяви щодо брехливого обґрунтування Кремля вторгнення в Україну і щодо ведення війни російським військовим керівництвом», – сказав Бернс, колишній посол США в Москві, на виступі для британського фонду Ditchley Foundation в Оксфордширі, повідомляє агентство Reuters.

«Вплив цих слів і дій буде проявлятися протягом деякого часу – це яскраве нагадування про руйнівний вплив війни Путіна на його власне суспільство і його власний режим», – додав директор ЦРУ.

Бернс назвав заколот «збройним викликом російській державі» і зауважив, що ця подія була «внутрішньою справою Росії, в якій Сполучені Штати не брали і не братимуть участі».

Водночас він заявив, що невдоволення в Росії війною проти України створює рідкісну можливість вербувати шпигунів – і ЦРУ, за його словами, цю можливість не пропустить.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити угруповання. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Президент РФ Володимир Путін 26 червня заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди, за повідомленнями, вирушив Пригожин.

Сам Пригожин у першому коментарі після припинення «походу на Москву» заявив, що його метою була демонстрація протесту проти ліквідації ПВК «Вагнер», а не повалення влади в Росії.

Генштаб: за добу було понад 30 бойових зіткнень на трьох напрямках на сході

Російські військові зосереджують основні зусилля на Лиманському, Бахмутському і Мар’їнському напрямках на сході України, протягом доби там відбулося понад 30 бойових зіткнень, повідомив у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

«Російська Федерація продовжує вбивати мирне населення України, і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як по військових, так і по цивільних об’єктах. Протягом доби противник завдав 22 авіаційних удари, здійснив близько 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі додали, що на Запорізькому і Херсонському напрямках загарбники зосереджують основні зусилля на недопущенні просування українських військ.

«Окупанти щодня зазнають значних втрат, які намагаються приховати, продовжують застосовувати традиційну російську практику позбавлення родин загиблих пільг та компенсацій, розрекламованих російською пропагандою. Для цього активно використовують мобільні крематорії. Зокрема, встановлено, що один з таких крематоріїв у режимі 24/7 наразі працює на території Бердянського порту», – йдеться в повідомленні.

У командуванні додали, що на даний час кремації підлягають близько 50 тіл загиблих російських військовослужбовців, і що кремація проводиться без їх ідентифікації й обліку. Радіо Свобода не може перевірити ці дані з незалежних джерел.

Розвідка Британії 25 червня заявила, що впродовж останніх днів українські війська перегрупувалися і проводять масштабні наступальні операції на трьох основних напрямках на півдні та сході України. За цими даними, ЗСУ мають поступовий, але впевнений прогрес на ключових напрямках.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим і «дуже кривавим».

Міллі відзначив, що він не здивований тому, що «прогрес є повільнішим, ніж деякі люди й комп’ютери могли б передбачити».

«Війна на папері і реальна війна – це різні речі. На реальній війні гинуть реальні люди. Справжні люди стоять на передовій і справжні люди сидять у цих машинах. Справжні тіла розриваються на шматки від вибухівки», – сказав генерал.

Українська влада та командування визнають, що війська просуваються повільніше, ніж очікувалося, але наголошують, що впевнені в успіху наступу.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

Ексклюзив з Європейських ігор. Чемпіонка Бех-Романчук: «Ми – ті, хто символізуємо волю, силу та незламність»

19 золотих нагород вже виборола збірна Україна на ІІІ Європейських іграх, що тривають у Польщі. Серед них і медаль вищого ґатунку в легкоатлетки Марини Бех-Романчук, яка стала найкращою у потрійному стрибку. Щоправда, сама українка своїм виступом на Іграх не була задоволена: адже в стрибках в довжину через заступи легкоатлетці не зарахували результати.

В інтерв'ю для Радіо Свобода чемпіонка Європейських ігор розповіла про інформаційний супротив, важливість української символіки та допомогу під час повномасштабного вторгнення. Читайте і дивіться за лінком

Іспанія стала 21-ю країною НАТО, з якою Україна підписала документ щодо членства – Зеленський

Іспанія стала 21 країною-членом НАТО з 31, яка підписала з Україною спільну декларацію про підтримку її євроатлантичних прагнень, повідомив на пресконференції у Києві після переговорів із прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом президент України Володимир Зеленський.

У декларації прямо не йдеться про те, коли Україна має отримати запрошення до НАТО. Київ наполягає на тому, щоб на майбутньому саміті у Вільнюсі Україна отримала чіткі гарантії вступу після завершення війни з Росією.

«Це тепер очевидний факт: що ширше у Європі НАТО, то ширший у Європі простір миру, простір захисту. Наша спільна з паном премʼєр-міністром заява на підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України чітко стверджує, що безпека для Європи – це наш спільний пріоритет», – сказав голова держави.

Зеленський зазначив, що розраховує на підтримку України з боку Іспанії на саміті Північноатлантичного альянсу у Вільнюсі.

Санчес приїхав до Києва першого дня головування Іспанії в Євросоюзі, вступу до якого Україна також прагне.

Під час свого виступу у Верховній Раді прем’єр-міністр Іспанії анонсував новий пакет допомоги Україні на 55 мільйонів євро. Він також сказав про майбутні постачання озброєнь Києву, в тому числі чотирьох танків «Леопард».

Зеленський також прокоментував публікації низки ЗМІ, зокрема Washington Post, про те, що Україна може розпочати мирні переговори з Росією після того, як її війська підійдуть до Криму. Він сказав, що позиція Києва залишається незмінною і перед початком переговорів Україна має вийти на кордони 1991 року, тобто повернути окупований Росією Крим під свій контроль.

Візит Санчеса відбувався перед самітом НАТО в столиці Литви, який пройде пізніше цього місяця, де трансатлантичні союзники, як очікується, ухвалять стратегію і дорожню карту для відносин з Україною, яка різко активізувала свої заклики до членства в ЄС і НАТО після початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року.

Не очікується, що НАТО запропонує членство на саміті, хоча багато західних військових та інших офіційних осіб стверджують, що конфлікт з Росією, отримане західне обладнання і навчання, а також стійкий захист українцями своєї країни роблять українську армію елітною європейською бойовою силою.

Одна людина загинула, двоє поранені через обстріли РФ у Запорізькій області – ОВА

Внаслідок російського обстрілу Малої Токмачки у Запорізькій області загинув 51-річний чоловік, повідомив голова обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

«У Преображенці двоє постраждалих – 40-річна жінка та 39-річний чоловік. Їм надається необхідна медична допомога. Фахівці працюють над ліквідацією наслідків обстрілів», – написав Малашко у телеграмі.

Він наголосив, що прифронтові громади перебувають «під нещадним ворожим вогнем», і закликав людей виїжджати до безпечних місць.

Російські військові з різних видів озброєння регулярно обстрілюють населені пункти Запорізької області, зокрема і обласний центр. При цьому Москва заперечує, що цілями обстрілів є цивільні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Лукашенко підписав закон, що дозволяє забороняти ЗМІ з «недружніх країн»

Білоруський авторитарний лідер Олександр Лукашенко підписав закон, який дозволить забороняти роботу ЗМІ з «недружніх країн», повідомили в його пресслужбі 1 липня.

Закон передбачає можливість запровадження заборони на діяльність іноземних ЗМІ на території Білорусі «у разі недружніх дій іноземних держав щодо білоруських ЗМІ».

Як повідомляє Білоруська служба Радіо Свобода, документ розширює перелік підстав для анулювання свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ та обмеження доступу до інтернет-ресурсу, інтернет-видання, агрегатора новин. Відповідно до закону, будуть визначені «особливості функціонування новинних агрегаторів і правовий статус їхніх власників».

Лукашенко посилив придушення інакомислення і засобів масової інформації після президентських виборів у серпні 2020 року, на яких Лукашенко був офіційно оголошений переможцем. Опоненти і більшість західних країн відмовилися визнати це, посилаючись на фальсифікації виборів і репресії, та наклали санкції на Мінськ.

Українські військові «мають успіхи і просування вперед» на Таврійському напрямку – Тарнавський

Українські військові на Таврійському напрямку «мають успіхи і просування вперед», повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби виконали 1201 вогневе завдання. Втрати ворога вбитими й пораненими склали майже дві роти. Знищено 14 одиниць військової техніки противника… Також було знищено чотири склади боєприпасів ворога», – написав Тарнавський у телеграмі.

Днями у Міноборони повідомили, що південь є одним з головних напрямків руху українських військ.

Розвідка Британії 25 червня заявила, що впродовж останніх днів українські війська перегрупувалися і проводять масштабні наступальні операції на трьох основних напрямках на півдні та сході України. За цими даними, ЗСУ мають поступовий, але впевнений прогрес на ключових напрямках.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі заявив, що контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим і «дуже кривавим».

Міллі відзначив, що він не здивований тому, що «прогрес є повільнішим, ніж деякі люди й комп’ютери могли б передбачити».

«Війна на папері і реальна війна – це різні речі. На реальній війні гинуть реальні люди. Справжні люди стоять на передовій і справжні люди сидять у цих машинах. Справжні тіла розриваються на шматки від вибухівки», – сказав генерал.

Українська влада та командування визнають, що війська просуваються повільніше, ніж очікувалося, але наголошують, що впевнені в успіху наступу.

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей». Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що його «злять» слова про те, що український контрнаступ триває «повільніше, ніж очікувалося», і додав, що кожен звільнений метр землі українським військам «дається кров’ю».

Війська РФ обстріляли Балаклію на Харківщині, четверо людей постраждали – ОВА

Російські війська вдень 1 липня обстріляли приватний сектор у Балаклії на Харківщині, внаслідок чого постраждали чотири людини, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, попередньо відомо, що обстріл вівся з реактивних систем залпового вогню «Торнадо».

«За уточненими даними медичних працівників екстреної допомоги, постраждала жінка 67 років, госпіталізована з пораненнями. Ще троє мешканців Балаклії отримали травми внаслідок падіння під час обстрілу: хлопець 14 років, чоловіки 77 та 49 років», – написав Синєгубов у телеграмі.

Голова ОВА наголосив, що влучання зафіксували у приватному секторі, «де – виключно цивільна інфраструктура».

Харківщина практично щоденно зазнає російських обстрілів. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Зеленський щодо вступу України до НАТО: «важливо поставити Путіна на місце»

Членство України в Північноатлантичному альянсі стало б відповіддю на те, що «світ не боїться будь-якого агресора», до того ж це «поставило б на місце» президента РФ Володимира Путіна, заявив президент Володимир Зеленський

«Важливо поставити Путіна на місце і сказати, що ми не боїмось тебе. І членство України в НАТО – це одна із відповідей, яка фіксує, що світ не боїться будь-якого агресора. І він буде на самоті і точно програє», – заявив він.

Зеленський наголосив, що саме тому «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі».

«І тому саме такий сигнал конкурентний хотілось би мати, мати запрошення у Вільнюсі. Мати щось чітке. Я людина конкретна і хотілось би, щоб на тому боці союзників також були дуже конкретні люди», – сказав він.

Президент наголосив, що «НАТО для України найголовніша гарантія безпеки».

«Ми не погоджуємось на будь-які гарантії безпеки, якщо нам пропонують це як альтернативу безпековому союзу. Ми говоримо, що ці гарантії важливо мати, поки ми не є членами НАТО», – наголосив Зеленський.

При цьому він зауважив, що у «Росії мета одна – забрати назад всі держави до Радянського союзу».

Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Це сталося після того, як занепокоєні російським вторгненням в Україну Швеція і Фінляндія подали заявку на членство в НАТО в травні 2022 року. Майже через рік, 4 квітня 2023 року, Фінляндія офіційно стала членом НАТО. Швеція все ще чекає на ратифікацію від Туреччини та Угорщини.

«Українська молодь – проблема для РФ». Як вберегти дітей в окупації?

Що відомо про вбивство підлітків в окупованому Бердянську, за яких обставин воно сталося і які події цьому передували? Чому російські окупаційні сили посилюють тиск на українську молодь і як карають за проукраїнську позицію? Як убезпечити дітей на окупованих територіях, і що робити у випадку, коли виїхати з окупації неможливо?

Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться про це за лінком

Графіка навчання українців на F-16 немає, дехто з партнерів зволікає – Зеленський

Графіка навчання українських пілотів на західних винищувачах F-16 наразі ще немає, зазначив президент України Володимир Зеленський під час пресконференції з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Києві, 1 липня.

«Ми домовились, дотиснули, що в нас є коаліція країн, які готові розпочати тренування для українських пілотів (на F-16 – ред.). Графіка тренувальних місій немає. Я вважаю, що деякі партнери з цим затягують. Для чого вони це роблять, мені невідомо», – сказав Зеленський.

26 травня у Міноборони казали, що українські військові потребують близько 48 одиниць винищувачів F-16, аби звільнити українські території від російських військ.

Раніше міністр ВПС США Френк Кендалл заявив, що для поставки винищувачів F-16 до України знадобиться «у найкращому разі кілька місяців».

Після зустрічі президента США Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського 21 травня стало відомо, що Байден обговорив підтримку Сполученими Штатами спільних зусиль із союзниками та партнерами щодо навчання українських пілотів управлінню винищувачами четвертого покоління, такими як F-16.

Міллі щодо контрнаступу ЗСУ: «просувається неухильно, але буде тривалим та дуже кривавим»

Контрнаступ Збройних сил України «просувається неухильно», але буде тривалим та «дуже кривавим», заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі, пише The Guardian.

Як відзначив Міллі, «досягнення успіху займе багато часу». Наступ ЗСУ «просувається неухильно, свідомо прокладаючи собі шлях через дуже складні мінні поля, 500 метрів на день, 1000 метрів на день, 2000 метрів на день, і так далі».

Міллі відзначив, що він не здивований тому, що «прогрес є повільнішим, ніж деякі люди й комп'ютери могли б передбачити».

«Війна на папері і реальна війна – це різні речі. На реальній війні гинуть реальні люди. Справжні люди стоять на передовій і справжні люди сидять у цих машинах. Справжні тіла розриваються на шматки від вибухівки. Я казав, що це займе шість, вісім, 10 тижнів, це буде дуже важко. Це буде дуже довго і дуже, дуже криваво. І ніхто не повинен мати жодних ілюзій щодо цього», – відзначив Міллі.

Співрозмовники телеканалу CNN 22 червня також висловили думку, що початковий етап українського контрнаступу поки що «не виправдовує очікувань» країн Заходу, а російські військові виявилися компетентнішими, ніж передбачалося.

Українська влада та командування визнають, що війська просуваються повільніше, ніж очікувалося, але наголошують, що впевнені в успіху наступу. Президент України Володимир Зеленський наголосив, що наступ – «це не голлівудський фільм», оскільки «на карту поставлено життя людей».

Раніше цього тижня в Міністерстві оборони України повідомили про звільнення села Рівнопіль на Донеччині. Це вже девʼятий населений пункт, звільнений ЗСУ в червні.

ОВА: в Херсоні армія Росії вдарила по приватному будинку, постраждали діти

Армія РФ у суботу, 1 липня, вдарила по житлових кварталах Херсона, розповів очільник обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Один зі снарядів влучив у будинок», – зазначив він.

Через обстріл російських військових поранення отримала 9-річна дівчинка та 15-річний хлопець. Медики надають дітям необхідну допомогу, каже голова ОВА.

У контрольованій українським урядом частині Херсонщини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG