Доступність посилання

ТОП новини
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Маляр: минулого тижня ЗСУ знищили понад 100 місць скупчення військ РФ

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявила, що минулого тижня ЗСУ знищили понад 100 місць скупчення російських військ.

Маляр зауважила, що на фронті українські війська виконують кілька задач, серед яких є задача зменшення наступального потенціалу противника.

«Якщо ми говоримо за минулий тиждень, 110 місць компактного зосередження російських військ було знищено, 11 пунктів управління знищено, сім складів російської зброї. Все це мало рушити сюди – воно вже не піде», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

«Крім того, у ворога основний напрямок наступу – схід. Там ми повинні їх зупиняти, а на півдні ми відтягуємо їхні сили, щоб вони оборонялися», – додала заступниця міністра.

Читайте також: У Міноборони назвали головні напрямки руху українських військ

За даними Генштабі ЗСУ, від початку повномасштабного вторгнення РФ втратила 226 170 своїх військових. Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Ігнат розповів про захист прифронтових міст від балістичних ракет російської армії

Речник командування Повітряних Сил України ЗСУ Юрій Ігнат пояснив в ефірі Радіо Свобода, наскільки захищені українські прифронтові міста від балістичних ракет армії РФ.

За його словами, для української оборони зараз «дуже велика проблема – це балістика».

«На Заході побачили війну в Україні, побачили, які типи боєприпасів застосовує противник – це і дрони-камікадзе, і крилаті, і балістичні ракети, і аеробалістичні ракети, такі як типу «Кинджал». Основну ставку на ППО все ж таки країни Заходу – і Німеччина, і Франція зокрема, – робили на захист авіаційний, на захист винищувачів», – зазначив Ігнат.

Речник командування Повітряних сил зазначив, оскільки РФ багато застосовує балістики, «проти якої винищувачі не мають жодного озброєння – винищувачі можуть збивати крилаті ракети – вже задумуються у цих країнах, є дані з відкритих джерел, у пресі, що вони будуть на перспективу закуповувати потужні зенітні ракетні системи, протиракетні системи, які можуть захищати від балістики, зокрема, такі як Patriot та інші».

У Міноборони назвали головні напрямки руху українських військ

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр назвала головні напрямки руху українських військ.

«Це південь. Разом з тим ми рухаємося на Бахмутському напрямку, де є декілька ліній, якими ми йдемо. Фактично це фланги, але трохи ширше ми рухаємося», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

За її словами, противник на цих напрямках концентрує свої «потужні сили».

«Наприклад, на південь вони перемістили одну зі своїх бригад морської піхоти – Севастопольську. Вона свого часу ганебно тікала з Херсона. Десантно-штурмові війська вони використовують і на півдні, і на сході. Тобто вони підтягують найкращі свої резерви», – додала Маляр.

ЗСУ відбили наступи військ РФ в районі шести населених пунктів – Генштаб

Українські війська відбили наступи військ РФ в районі Роздолівки, Оріхово-Василівки, Богданівки, Білої Гори, Авдіївки та Новомихайлівки на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському, Шахтарському напрямках, повідомляє у вечірньому зведенні Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках тривають важкі бої – протягом доби відбулось близько 20 бойових зіткнень.

«На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили усі атаки противника в районі міста Мар’їнка, в той же час, ворог завдав авіаційного удару в межах цього населеного пункту. Разом з тим, здійснив артилерійські обстріли в районах близько 10 населених пунктів, серед них Мар’їнка та Побєда Донецької області », – йдеться у повідомленні.

У Генштабі також інформують, що на Запорізькому та Херсонському напрямках противник зосереджує основні зусилля на недопущенні просування українських військ, завдав авіаційних ударів в районах Левадного і Малої Токмачки Запорізької області.

Український прапор на Курдюмівській дамбі: що це означає для наступу ЗСУ

Україні не слід очікувати поблажок щодо початку переговорів про вступ до ЄС – прем’єрка Естонії

Україна перейде до наступного етапу своїх взаємин із Євросоюзом, якщо виконає критерії для початку переговорів про вступ «на сто десять відсотків». Про це в Брюсселі під час спілкування з журналістами заявила прем’єр-міністерка Естонії Кайя Каллас.

«Є чіткі умови, які висунуті Україні і які вона мусить виконати, щоби переговори (про вступ до ЄС - ред.) почалися. Я також кажу українцям, що ви повинні виконати ці критерії на 110%. Ніхто не дає вам на це жодних знижок», – наголосила топ-посадовиця.

Водночас прем’єрка Естонії зауважила, що, якщо Україна відповідає критеріям для початку переговорів про вступ, то і Євросоюз мусить реагувати зі свого боку відповідно.

«Європейський Союз є економічним проектом. Отже, мета передовсім полягає в тому, щоб мати економічне процвітання, яке працює на людей, але це не приходить без безпеки в регіоні. Отже, ці фактори також йдуть рука об руку. Що стосується членства в ЄС, – думаю, ми маємо почати переговори, коли вони (українці – ред.) виконають критерії. Але, думаю, на цьому вже було наголошено й раніше», – резюмувала Каллас.

«Вже придумали». Як Донецьк та Луганськ зустрічатимуть ЗСУ – говорять місцеві

З квітами, синьо-жовтими прапорами й стрічками, сльозами щастя жителі Херсону зустрічали українську армію, яка звільнила їх від російської окупації. Тепер, коли за першу половину червня звільнені 8 сіл на Запоріжжі і Донеччині, а Генштаб ЗСУ майже щодня повідомляє про просування, звільнення захоплених РФ у 2014 року територій відчувається як ніколи близьким та неминучим. Але лунають і обережні (а часом і ні) питання – чи будуть жителі Донецьку та Луганську зустрічати українську армію так само радісно, як у Херсоні?

Чи коректно порівнювати окупацію земель півдня після великого вторгнення Росії з частинами Донбасу, захопленими у 2014-му, які настрої в колишніх ОРДЛО й чи буде кому у Донецьку та Луганську зустрічати ЗСУ – шукали відповідь Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода).

Опубліковані супутникові знімки ймовірного польового табору «вагнерівців» у Білорусі

Інформація про те, що в Білорусі можуть дислокуватися бійці приватної військової компанії «Вагнер» з’явилась після збройного заколоту в РФ, йдеться в матеріалі білоруської служби Радіо Свобода.

Згідно з домовленостями між Кремлем і організаторами військового заколоту, принаймні частина бійців ПВК «Вагнера» може «за власним бажанням» оселитися на території Білорусі. Про це розповів сам президент РФ Володимир Путін. Йдеться насамперед про тих, хто брав безпосередню участь у повстанні, зазначають журналісти.

Загальна кількість членів приватної військової компанії «Вагнер» оцінюється приблизно в 25 тисяч осіб. Таку ж цифру озвучив сам ватажок ПВК Євген Пригожин під час подій 24 червня. Водночас невідомо, скільки саме «вагнерівців» брали участь у повстанні, зазначають журналісти.

У Кремлі відреагували на публікації про те, що Суровікін знав про плани Пригожина щодо заколоту

У Кремлі відреагували на публікації про те, що Сергій Суровікін знав про плани очільника угруповання «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина щодо заколоту.

«Зараз навколо цих подій буде багато різних спекуляцій, пересудів і таке інше. Я думаю, що це один із таких прикладів», – сказав речник російського президента Дмитро Пєсков, якого цитує російська агенція «Интерфакс».

За даними американського видання New York Times, російський генерал Сергій Суровікін знав про плани Євгена Пригожина кинути виклик російському вищому військовому командуванню. Водночас, як пише газета, неясно, чи допоміг Суровікін спланувати дії найманців Пригожина в Ростові-на-Дону, де розташований штаб Південного військового округу. Американські офіційні особи також повідомили про ознаки того, що кілька інших російських генералів могли підтримати спробу силової зміни військового керівництва країни.

Від жовтня 2022 року до січня 2023-го Суровікін був командувачем російського угруповання військ, яке веде бойові дії в Україні. У січні нинішнього року на цю посаду був призначений Валерій Герасимов, а Суровікін став його заступником.

Що заколот «Вагнера» означає для президента Китаю?

Ще не осів пил навколо заколоту Євгена Пригожина та його приватної групи найманців «Вагнер», який сколихнув Росію та виявив нові тріщини у владі російського президента Володимира Путіна. Але що це означає для Китаю та його лідера Сі Цзіньпіна, який був найсильнішим прихильником Москви та Путіна після повномасштабного російського вторгнення в Україну в лютому 2022 року?

Коли 24 червня війська «Вагнера» під проводом Євгена Пригожина захопили великий російський військовий командний центр у російському Ростові-на-Дону і пішли маршем на Москву, китайські офіційні особи мовчали.

Китайські державні ЗМІ надавали пряме, фактичне висвітлення подій, що відбувалися на місці, і не висловлювали жодної симпатії до Пригожина чи бійців «Вагнера», а натомість здебільшого повторювали риторику з промови Володимира Путіна про потребу дотримуватись закону, порядку та стабільності.

Офіційний Пекін порушив мовчання лише в неділю, 25 червня – після того, як Пригожин розвернув військову колону, що прямувала до Москви, після угоди з Путіним, досягнутої за посередництва білоруського правителя Олександра Лукашенка.

Байден: «ізгой» Путін програє війну в Україні

Президент США Джо Байден заявив, що «ізгой» Володимир Путін «програє» війну в Україні, але поки занадто рано говорити, чи був російський президент ослаблений заколотом ПВК «Вагнер», повідомляє AFP.

Відповідаючи на запитання журналістів у Білому домі, чи Путін тепер слабший, Байден сказав: «Важко сказати, але він безумовно програє війну» в Україні та «він програє війну вдома».

Путін зараз є «ізгоєм у всьому світі», додав Байден.

Одеського військкома Борисова звільнили з посади – Гуменюк

Начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Євгена Борисовая, який став фігурантом розслідування журналіста «Української правди» Михайла Ткача, звільнили із займаної посади, повідомила речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк в ефірі національного телемарафону.

«Наразі відбувається процедура, вона має певну протяжність у часі, передачу посади і подальшу планову реалізацію офіцера», – йдеться у заяві.

Зазначається, що відбулось відповідно до рішення Ставки верховного головнокомандувача Збройних сил України від 23 червня 2023 року.

Борисов обіймав посаду начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ. Очолювати ТЦК тепер буде заступник Борисова.

«Наразі ми не перешкоджаємо діяльності правоохоронних органів, ті порушення і провадження, які були порушені, вони тривають, правоохоронні органи працюють, доказова база збирається», – додала Гуменюк.

Ракетний удар по Краматорську: зросла кількість загиблих

Кількість загиблих внаслідок російської атаки по Краматорську на Донеччині, ввечері 27 червня, зросла до 11 людей, повідомим міський голова Олександр Гончаренко..

За даними Донецької ОВА, російські війська близько 20:00 27 червня вдарили по Краматорську двома ракетами – поцілили у приватний сектор і піцерію.

Голова ОВА Павло Кириленко додав, що поблизу місця влучання пошкоджені численні будинки, будівлі крамниць, кав’ярень та інших закладів.

Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні, попри наявність доказів і свідчень протилежного. ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Мер Миколаєва закликав зробити запаси їжі та води

Жителів Миколаєва закликали зробити запаси води та їжі на випадок, якщо армія РФ влаштує теракт на Запорізькій атомній електростанції, зазначив мер міста Олександр Сєнкевич у коментарі місцевому виданню «ПН».

Він розповів, що питання евакуації населення у разі теракту на ЗАЕС обговорюється на рівні держави. За його словами, напрямок евакуації залежатиме від рози вітрів.

Сєнкевич також наголосив, що міська влада Миколаєва буде займатися вивозом населення до глобального пункту евакуації. У разі катастрофи всі дії оголосять централізовано.

Влада ЦАР готова прийняти «Моцарта» замість «Вагнера» – Гуанджика

Влада Центральноафриканської Республіки заявила, що готова прийняти будь-яку військову допомогу від Росії, якщо вона вирішить вивести з країни найманців угруповання «ПВК Вагнера». Цим влада ЦАР підтвердила, що сили найманців перебували в країні за рішенням російського керівництва, вважає газета Financial Times.

Радник президента ЦАР Фідель Гуанджика сказав: «Якщо Москва вирішить вивести їх («вагнерівців» – ред.) і надіслати нам Бетховенів чи Моцартів замість «Вагнера», ми їх приймемо».

Сили угруповання «ПВК Вагнера» під виглядом військових інструкторів надають значну допомогу уряду ЦАР у захисті від ворожих воєнізованих угруповань. Стверджується, що 2020 року вони придушили спробу збройного повстання. «Вагнерівці» контролюють у ЦАР видобуток золота та інших корисних копалин. За даними видання Politico, прибутки «ПВК Вагнера» до ЦАР у 2022 році сягнули майже одного мільярда доларів.

За словами співробітниці вашингтонського Центру стратегічних та міжнародних досліджень Катріни Докссі, сили російського угруповання в ЦАР інтегрувалися до місцевих військових структур, і уряд значною мірою залежить від них.

Крім ЦАР, сили угруповання «ПВК Вагнера» в Африці присутні також у Малі, Буркіна-Фасо, Судані та Лівії.

У 2021 році CNN та незалежна група розслідувачів Sentry повідомляли про вбивства російськими найманцями жителів ЦАР, які протестували проти виселення їх із будинків заради розширення видобутку золота на шахті Ндасіма. Про звірства «вагнерівців» у ЦАР у 2021 році писало і французьке RFI.

Зеленський присвоїв звання Героя України Сергію Яременку – командиру зенітників, які збили 13 «Кинджалів»

Український президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України полковнику Сергію Яременку, командиру 96-ї зенітної ракетної бригади повітряного командування «Центр».

Як повідомляє пресслужба Повітряних сил ЗСУ, від початку широкомасштабного вторгнення Сергій Яременко очолює колектив, який відбиває повітряні атаки у центральних та північних регіонах України.

«Саме зенітники під командуванням Сергія Яременка на позивний «Граніт» витримали шалені повітряні атаки на Київ у травні-червні, не дозволивши жодній із понад 200 цілей точно вразити об’єкти та знищили вже 13 «непереможних» аеробалістичних ракет Х-47 «Кинджал». Вони освоїли сучасні зенітні ракетні комплекси різних виробників та обійшли теорію ймовірності, все частіше демонструючи 100-відсотковий результат», – повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Сергій Яременко зауважив, що ППО рік тому і зараз – це кардинально різні речі.

«Відмінних результатів вдається досягти як, звичайно, завдяки озброєнню, так і насамперед – майстерності зенітників, які практично ніколи не діють шаблонно. Впевнений, що увесь «спадок СРСР» поступово ставатиме історією, а бригада повністю переозброїться сучасною технікою», – сказав військовий.

Міненерго анонсує навчання на випадок теракту на ЗАЕС

В Україні відбудуться масштабні навчання на випадок терористичного акту на Запорізькій атомній електростанції. Під час навчань із залученням служб центрального, регіонального та місцевого значення будуть відпрацьовані «заходи щодо подолання наслідків у разі підриву російськими військовими одного з енергоблоків станції», повідомляє Міністерство енергетики України.

Усі екстрені служби готові до можливого розвитку подій, розроблені протоколи спільних дій, розповів голова відомства Герман Галущенко.

Деталі і дати навчань у повідомленні не розкриваються.

Ексклюзив sз Європейських ігор. «Мене завжди мотивують наші військові» – чемпіонка Ярослава Магучіх

Українські легкоатлети вибороли 6 нагород на ІІІ Європейських іграх: 3 золоті, 1 срібну та 2 бронзові. У командному заліку в легкій атлетиці «синьо-жовті» замкнули п'ятірку найсильніших.

Серед чемпіонок Європейських ігор – легкоатлетка Ярослава Магучіх. Щоправда, про свою нагороду українка дізналася вже після того, як поїхала зі змагань. Про рідне Дніпро, яке часто обстрілюють, про підтримку від українських військових та мотивацію здобувати перемоги для України Ярослава Магучіх розповіла спеціально для Радіо Свобода.

Ярославо, чи все вдалося на Європейських іграх, як планували?

– Я хотіла стрибнути ще вище – подолати планку 2.02 м. Але добре, що взяла з третьої спроби 1,97 м, і є такий результат.

Чому не вдалося подолати позначку – понад два метри? Це психологічний момент?

– Іноді психологічний, іноді технічний. Є ще купа чинників. На Європейських іграх я зробила помилки ще в розминці на розбігу. Коли там не взяла одразу 1.85 м, стояла розгублена: «Хм. Як так? Зібралися». Далі налаштувала себе.

Ти наче знаєш, що вже стрибала на таку позначку і можеш це спокійно повторити – як це показали мої минулі три старти, де я стабільно стрибала з першої спроби два метри. Але буває, що ти всі спроби використаєш, але так і не подолаєш два метри. Це спорт.

А як на вас впливає те, що українські вболівальники постійно очікують тільки перемог?

– Намагаюся про це не думати.

Мене так виховала тренерка, що я виходжу на старт і думаю лише про стрибки, змагаюся сама з собою, повинна перевершити себе і показати той максимум, на який ми працювали.

Прапор України на Курдюмівській дамбі: ЗСУ видавили Росію на південь від Бахмуту

На Таврійському напрямку війська РФ місцями відступають – Тарнавський

На Таврійському напрямку просування українських сил триває, противник місцями відступає, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський.

«Таврійський напрямок. Просування наших сил триває. Маємо часткові успіхи, противник місцями відступає, а наші воїни вирівнюють фронт», – написав він у телеграмі.

За його словами, підрозділи ракетних військ та артилерії Сил оборони протягом доби виконали 1222 вогневих завдання, за останню добу втрати противника вбитими та пораненими склали майже три роти.

Упродовж минулого тижня на сході українські війська вели і оборонні, і наступальні дії та мали тактичний успіх, повідомила 26 червня заступниця міністра оборони Ганни Маляр. За її словами, Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Напередодні розвідка Британії повідомила, що просування українських військових на сході України дало можливість повернути під контроль частину території, окупованої з 2014 року.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG