Доступність посилання

ТОП новини
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

США засудили «жорстокі удари» Росії по Краматорську

Білий дім засудив Росію за її «жорстокі удари» по центру Краматорська на Донеччині 27 червня.

Відповідаючи на запитання про напад у Краматорську, речник Ради національної безпеки Білого дому сказав: «Ми засуджуємо жорстокі удари Росії проти народу України, які спричинили загибель людей і руйнування».

США «продовжуватимуть підтримувати Україну та надавати їй зброю й обладнання для захисту від російської агресії», – сказав речник, слова якого цитує агентство Reuters.

Засудила удари і посол США в Україні Бріджит Брінк.

«Жахливі кадри чергового жорстокого нападу на Краматорськ, в той час, як Росія продовжує свої безсовісні удари по містах, населених пунктах та жителях України», – написала вона у твіттері.

Російські війська ввечері 27 червня завдали ударів по центру Краматорська, внаслідок чого загинули четверо людей, зокрема 17-річна дівчина, ще 42 людей поранені, серед них – 8-місячне немовля, повідомили у прокуратурі. Під завалами можуть перебувати люди, тому остаточна кількість жертв російської агресії ще встановлюється, кажуть у прокуратурі.

Крім того, загарбники обстріляли приватний сектор Біленького біля Краматорська, внаслідок чого поранені п’ятеро людей.

ОГП уточнив дані по Краматорську: серед загиблих – 17-річна дівчина, серед поранених – 8-місячне немовля

Офіс генерального прокурора уточнив, що серед чотирьох загиблих внаслідок російського ракетного удару по центру Краматорська 27 червня є 17-річна дівчина, а серед 42 поранених – восьмимісячне немовля.

В ОГП повідомили про початок розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни.

«27 червня російська армія обстріляла центр Краматорська. Станом на 23:00 від влучання снаряду у заклад харчування загинуло четверо людей, у тому числі 17-річна дівчина. Поранень різного ступеня тяжкості зазнали 42 людини, серед яких 8-місячне немовля. Їм надається кваліфікована медична допомога. В епіцентрі вибуху також опинилися багатоквартирні будинки, торговельні приміщення, автомобілі, поштове відділення та інші споруди, у яких повилітали вікна, шибки й двері», – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі повідомили, що внаслідок влучання виникла пожежа.

«Під завалами можуть перебувати люди – остаточна кількість жертв ще встановлюється», – додали в ОГП.

Крім того, за повідомленням, загарбники обстріляли приватний сектор селища Біленьке біля Краматорська. Там зазнали поранень п’ятеро місцевих жителів, «які увечері перебували у себе вдома».

Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні, попри наявність доказів і свідчень протилежного. ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Зеленський про ситуацію на фронті: «сьогодні теж є рух вперед»

Президент України Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію на фронті у своєму вечірньому зверненні, заявив, що «є рух вперед».

«І, звичайно, фронт. Наші герої, наші активні дії. Сьогодні в нас теж є рух вперед! На всіх напрямках, де ми ведемо наступальні дії. Дякую, воїни! Сьогодні в нас є важливі результати у відбитті російських штурмів», – сказав президент. Подробиць він не навів.

Раніше сьогодні в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські війська продовжують зосереджувати основні зусилля в Донецькій області: на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках, де протягом доби було понад 10 бойових зіткнень.

Командування, зокрема, повідомило про безуспішні наступальні дії російських військ в районі Мар’їнки і біля села Рівнопіль на Шахтарському напрямку.

«На Бахмутському напрямку противник здійснив безуспішні спроби відновити втрачене положення в напрямку південно-східніше Іванівського», – додає командування.

Напередодні у ЗСУ повідомили, що на Бахмутському напрямку українські війська тримають ініціативу і продовжують штурмові дії – ЗСУ просунулись на 600-1000 метрів.

ПВК «Вагнер» в Білорусі: Дуда закликає НАТО до «рішучої відповіді», генсек каже – ще рано говорити про наслідки

НАТО має дати дуже рішучу відповідь на розміщення сил ПВК «Вагнера» в Білорусі, заявив президент Польщі Анджей Дуда.

«Це справді серйозно і дуже тривожно, і ми повинні приймати дуже сильні рішення. Це вимагає дуже жорсткої відповіді НАТО», – сказав Дуда після зустрічі з іншими лідерами НАТО в Гаазі, повідомляє агенція Reuters.

Водночас генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що поки що рано говорити про наслідки переміщення «вагнерівців» до Білорусі, але наголосив, що Альянс готовий захистити себе від будь-якої загрози.

«Занадто рано робити остаточне судження про наслідки того, що Пригожин переїхав до Білорусі, і що, швидше за все, частина його сил також буде розташована в Білорусі», – сказав Столтенберґ журналістам у Гаазі. – «Але ми надіслали Москві та Мінську чітке повідомлення про те, що НАТО існує, щоб захистити кожного союзника, кожен дюйм території НАТО».

Раніше президент Польщі назвав «негативним сигналом» переїзд керівника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина до сусідньої Білорусі.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити компанію. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Путін заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди за повідомленнями, відправився Пригожин.

Олександр Лукашенко повідомив, що Євген Пригожин 27 червня прибув до Білорусі. Пізно ввечері 27 червня моніторинговий проєкт «Беларускі Гаюн» повідомив, що бізнес-джет Embraer 600 із бортовим номером RA-02795, яким, як стверджується, користується Пригожин вилетів від військового аеродрому Мачулищі і направляється в бік РФ.

МЗС Росії викликало ізраїльського дипломата через слова посла в Києві

Російське Міністерство закордонних справ викликало тимчасового повіреного у справах Ізраїлю в Москві Ронена Крауса. Причиною зовнішньополітичне відомство Росії назвало висловлювання ізраїльського посла у Києві Михайла Бродського.

В інтервʼю ізраїльському порталу Iton TV Бродський заявив, що, попри різницю у поглядах євреїв та українців на Степана Бандеру, Романа Шухевича та Андрія Мельника, Україна зараз перебуває «у пошуку своєї ідентичності, у пошуку своїх героїв». «Нам, звісно, не подобаються ці герої, але для більшості українців – це герої, які виборювали незалежність», – зазначив посол. Також він додав, що у нинішній війні Росії проти України Ізраїль підтримує і надалі підтримуватиме Україну.

МЗС Росії повідомило, що під час бесіди з Краусом російська сторона повідомила про необхідність «однозначної оцінки дій тих, хто в прагненні заохочувати русофобські настрої надихається справами таких воєнних злочинців, як Бандера і Шухевич».

США застосували санкції щодо чотирьох компаній та однієї особи, пов’язаних з ПВК «Вагнер»

Міністерство фінансів США застосувало санкції щодо чотирьох компаній та однієї особи, пов’язаних з російською приватною військовою компанією «Вагнер» та її засновником Євгенієм Пригожиним. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну США.

«Санкції Міністерства фінансів порушують діяльність ключових гравців у фінансовій мережі та міжнародній структурі «групи Вагнера», – заявив заступник міністра фінансів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон. – «Група Вагнера фінансує свої жорстокі операції частково за рахунок експлуатації природних ресурсів у таких країнах, як ЦАР та Малі. Сполучені Штати продовжуватимуть націлюватися на потоки доходів групи Вагнера, щоб зменшити її експансію та насильство в Африці, Україні та в будь-якому іншому місці».

США застосували обмеження щодо таких компаній:

  • Midas Ressources SARLU (Midas) — гірничодобувна компанія в ЦАР, афілійована з Євгеном Пригожиним. Midas зберігає право власності та ліцензії на розвідку та видобуток корисних копалин, дорогоцінних і напівдорогоцінних металів і дорогоцінного каміння в ЦАР. Компанія має пільговий дозвіл на видобуток золота в ЦАР. Midas разом з іншими компаніями, пов’язаними з Пригожиним, які працюють у ЦАР, є ключовими для фінансування діяльності Вагнера в ЦАР та за її межами.
  • Diamville SAU (Diamville) — компанія зі закупівлі золота та діамантів, розташована в ЦАР і підконтрольна Пригожину. Diamville є однією з кількох компаній, пов’язаних з Пригожиним, які тісно пов’язані з видобувним сектором ЦАР. У 2022 році Diamville брала участь у схемі продажу золота, яка передбачала конвертацію золота з ЦАР у долари США.
  • Industrial Resources General Trading (Industrial Resources) — дистриб’ютор промислових товарів із Дубаї, який надав фінансову підтримку Пригожину через його ділові відносини з Diamville. Industrial Resources також брала участь у згаданій схемі продажу золота. Після санкцій США проти різних російських фінансових установ Industrial Resources свідомо брала участь у передачі готівки до Росії.
  • Товариство з обмеженою відповідальністю «ДМ» (ТОВ «ДМ») — російська фірма, яка також брала участь у схемі продажу золота.

Крім того, США застосували санкції щодо громадянина РФ Андрія Іванова, який, за даними Вашингтона, протягом весни 2023 року тісно співпрацював з організацією Пригожина Africa Politology та високопоставленими урядовцями Малі щодо угод зі зброєю, видобувних підприємств та іншої діяльності «Групи Вагнера» в Малі.

У січні Міністерство фінансів США визнало російську «ПВК Вагнера» транснаціональною злочинною організацією, щодо групи застосовані санкції.

Війська РФ ввечері з артилерії вдарили по Костянтинівці, поранена людина – ОВА

Війська РФ ввечері з артилерії вдарили по Костянтинівці, поранена людина, повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Авдіївка сьогодні зазнала численних артобстрілів. По місту Костянтинівка о 19:10 був артилерійський обстріл. Одна цивільна людина зазнала поранень.Медична допомога надається», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Кириленко додав, що також сьогодні Авдіївка зазнала численних артобстрілів з боку російських військ.

Ввечері 27 червня російські війська завдали ракетного удару по центру Краматорська, поранені 15 людей.

Пентагон оголосив про новий пакет допомоги Україні

Міністерство оборони США 27 червня оголосило про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі 500 мільйонів доларів.

За повідомленням, пакет включає «ключові можливості для підтримки контрнаступальних операцій України, зміцнення її протиповітряної оборони, щоб допомогти Україні захистити свій народ, а також додаткову бронетехніку, протитанкові системи, боєприпаси та інше обладнання, щоб допомогти Україні відбити агресивну війну Росії».

Зокрема, до пакету входять: додаткові боєприпаси для систем ППО Patriot; зенітні комплекси Stinger; додаткові боєприпаси для HIMARS; артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм; 30 бойових машин піхоти Bradley; 25 бронетранспортерів Stryker; ракети TOW; протитанкові системи Javelin і АТ-4; стрілецька зброя і понад 22 мільйони патронів до стрілецької зброї та гранат.

Війська РФ завдали ракетного удару по Краматорську, під завалами люди

Російські війська завдали ракетного удару по центру Краматорська – про це повідомляє проєкт Радіо Свобода Донбас.Реалії 27 червня.

За повідомленням кореспондента, який працює на місці, є поранені, під завалами залишаться люди.

Увечері кількість загиблих зросла до чотирьох, поранених – до 42, повідомив кореспондент Радіо Свобода з посиланням на дані поліції області.

У Нацполіції уточнили, що серед загиблих – одна дитина.

За словами кореспондента Радіо Свобода, на місці розбору завалів у Краматорську повідомили про повторну ракетну загрозу. Наразі рятувальні роботи зупинили.

Від ДСНС вже також відомо, що серед загиблих – 15-річна дитина, а серед поранених – дитина 2022 року народження.

ЗСУ відстежують дії противника на Півночі і готові дати гідну відсіч – Залужний

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний заявляє, що українські військові відстежують дії противника на півночі України і готові дати гідну відсіч.

Валерій Залужний та начальник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала провели роботу на пунктах управління військ оперативного командування «Північ».

«У зоні відповідальності угруповання ворог продовжує систематичні артилерійські обстріли прикордонних районів Чернігівської та Сумської областей та застосовує диверсійно-розвідувальні групи», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в його фейсбуці.

Залужний зауважує, що українські військові не втрачають пильності, ведуть розвідку та постійно працюють над покращенням своїх оборонних спроможностей.

Українські війська регулярно повідомляють про російські обстріли Чернігівщини та Сумщини, які межують з російськими регіонами.

У лютому 2022 року керівництво Білорусі підтримало агресію Росії проти України та дозволило використовувати військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії та обстрілів мирних міст в Україні, жертвами яких стали тисячі цивільних жителів.

Зеленський звільнив гендиректора «Укроборонпрому»

Президент України Володимир Зеленський звільнив генерального директора концерну «Укроборонпром» Юрія Гусєва – про це йдеться в указі від 27 червня.

«Звільнити Гусєва Юрія Веніаміновича з посади генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» згідно з поданою заявою», – зазначається у документі.

Міністр стратегічної промисловості Олександр Камишін прокоментував звільнення, заявивши, що «безперервна та стабільна робота найбільшого оборонного виробництва країни критично важлива для нашого війська».

Днями видання «Українська правда» повідомила, що уряд призначить новим керівником державного концерну «Укроборонпром» Германа Сметаніна, але офіційного рішення наразі немає.

Мін’юст: директором Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, призначили Маркіяна Ключковського

Місцеві жителі йдуть перед зруйнованим через російську агресію магазином у селі Циркуни Харківської області. Фото архівне

ПОДІЛИТИСЬ

Виконавчим директором Реєстру збитків, завданих агресією Росії проти України, призначили радника Офісу Президента України, партнера юридичної фірми «Астерс», члена дорадчої ради Школи права Українського католицького університету Маркіяна Ключковського, повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

«Після узгодження Правил призначення та звільнення членів Ради реєстру збитків, заподіяних агресією рф проти України, – було запропоновано призначити Виконавчого директора Реєстру. За пропозицією Уряду України та ухвалою Конференції ним став Маркіян Ключковський. Це цілком логічне, закономірне призначення людини, яка запропонувала модель Компенсаційного механізму, та не припиняє ні на мить працювати над ним, над його запуском», – написала у фейсбуці Мудра за підсумками Конференції учасників Реєстру збитків в Страсбурзі.

За її словами, на конференції також затвердили попередні витрати на період з 1 липня до 30 вересня 2023 року, обговорили інші адміністративні питання, зокрема, розміщення реєстру в Гаазі. Незабаром розпочнеться прийом кандидатів у члени ради реєстру.

Ірина Мудра додала, що на 12 вересня 2023 в Ризі (Латвія) запланована наступна Конференція учасників, під час якої «звіримося остаточно, як все запрацювало».

Про створення Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України, оголосили у травні цього року. На той момент понад 40 країн та ЄС приєдналися або висловили намір приєднатися до угоди про Реєстр збитків. Як повідомляли у Мін’юсті, він слугує документальною формою обліку доказів та претензій про заподіяні збитки, заяви та інформацію про які зможуть подавати всі зацікавлені фізичні і юридичні особи, а також держава Україна.

Читайте також: Німеччина виступає проти планів ЄС щодо використання частини російських активів на відновлення України – FT

Наприкінці березня Світовий банк оцінював, що Україна потребує на відновлення понад 400 мільярдів доларів.

Обережна позиція щодо членства України в НАТО – у менш ніж десяти союзників – Стефанішина

Країн із поміркованою позицією, не готових давати Україні конкретніші обіцянки, аніж членство в НАТО в майбутньому, – «невелика кількість», заявила в Брюсселі в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

На уточнювальне запитання, чи таких країн менше від десяти, урядовиця відповіла ствердно, відмовившись при цьому називати їх.

«Я не буду, звичайно, говорити і називати ці країни, але навіть в обережності позиції цих країн ми бачимо певну позитивну еволюцію, і, думаю, це матиме гарні результати вже за два тижні (…). Знаю, що союзники дуже сильно стараються, щоб рішення саміту відповідали вимогам історичного моменту. Ми також на це розраховуємо і не бачимо жодних підстав для неухвалення політичних рішень», – сказала віцепрем’єрка.

Читайте також: Україна чи Ірландія? Хто стане 33-м членом НАТО?

Стефанішина зауважила, що в рамках Комісії Україна-НАТО, яка засідала в штаб-квартирі в Брюсселі 27 червня, відбувалася «дуже добра і плідна» дискусія щодо, зокрема, майбутнього членства України в НАТО. Віцепрем’єрка зазначила, що над конкретними формулюваннями у цій частині, які прозвучать у Вільнюсі від імені всіх союзників, – іще ведеться робота.

«Не тільки Україна, а й велика кількість наших союзників використовують кожну хвилину часу до завершення Вільнюського саміту для активної координації й синхронізації (…). Нічого на сто відсотків бути не може, але я відчуваю новий рівень діалогу і відчуваю, що дійсно важливі політичні рішення будуть ухвалені», – резюмувала Стефанішина.

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.

Генштаб повідомляє про понад 10 зіткнень із силами РФ на Донбасі протягом дня

Російські війська продовжують зосереджувати основні зусилля в Донецькій області, йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 27 червня.

«Противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках – протягом доби відбулось понад 10 бойових зіткнень», – йдеться в повідомленні.

Командування фіксує безуспішні наступальні дії російських військ в районі Мар’їнки та біля села Рівнопіль на Шахтарському напрямку.

«На щастя, більшість побратимів не знали, що я нардеп». Подкаст «Свої серед своїх» із матросом, народним депутатом Романом Лозинським

Гість сімнадцятого епізоду подкасту «Свої серед своїх» – матрос 73-го морського центру Сил спеціальних операцій ЗСУ, народний депутат України Роман Лозинський. Говоримо про стереотипи з якими нардеп стикнувся на службі, емоції на війні, втрату найближчих друзів та багато іншого.

У Криму з’явилася нова база забезпечення військових РФ – супутникове фото, «Схеми»

Супутник Planet Labs зафіксував нову базу забезпечення російських військових на території села Широке поблизу Сімферополя, на якій розташовані казарми та сотні вантажівок, позашляховиків і автоцистерн, які перевозять паливо. На думку військових експертів, яким журналісти «Схем» (проєкт Радіо Свобода) показали супутникові знімки, це може свідчити про збільшення присутності армії РФ у тимчасово окупованому Криму. Також «Схемам» вдалось ідентифікувати підрозділ, який розташувався у Широкому.

Відповідно до знімків з супутника за 23 червня, нова база розташовується у двох місцях на території села Широке, що у 25 кілометрах на північ від Сімферополя у тимчасово окупованому Криму.

За допомогою військового експерта Михайла Жирохова, журналісти «Схем» змогли ідентифікувати техніку на більшій ділянці – переважно це військові вантажівки, автоцистерни та позашляховики. Також на знімку за 23 червня помітні об’єкти, які, на думку Жирохова, можуть слугувати казармами для російських військових.

Заколот Пригожина вплинув на інтенсивність штурмів біля Мар’їнки – Шершень

Поблизу Мар’їнки дещо зменшилася інтенсивність російських штурмів, це, серед іншого, пов’язано з недавнім походом «вагнерівців» на Москву, заявив в ефірі Радіо Свобода речник Об’єднаного пресцентру сил оборони цього напрямку Валерій Шершень.

«На сьогодні найгарячіше на Авдіївському та Мар’їнському напрямках, там російські окупанти мали безуспішні наступальні дії в районі Первомайського та Авдіївки. Можна сказати, що спроби штурмів дещо зменшилися, також інтенсивність боїв в районі Мар’їнки зменшилася», – розповів він в ефірі програми Свобода Live.

За його словами, цьому є певні причини.

«Це пов’язано з тим, що звідси поїхав загін «Ахмат-Схід». Очевидно, через події пов’язані з конфліктом «Вагнера» з міноборони Росії. Також, за показами полоненого, у штурмовому загоні «Z», що бере участь у боях поблизу Мар’їнки, з 150 чоловік особового складу залишилося 20», – пояснив Шершень.

Лукашенко стверджує, що значна частка ядерної зброї вже в Білорусі

Значна частина російської ядерної зброї, яку планувалося завезти до Білорусі, вже перебуває на території країни – про це Олександр Лукашенко заявив 27 червня під час виступу перед силовиками, повідомляє державне агентство БелТА.

«Поляки та інші вважають, що… «Вагнер» охоронятиме ядерну зброю і так далі. Жодну ядерну зброю «Вагнер» не охоронятиме. Там їх охоронятимуть, і охороняють сьогодні, тому що значна частина ядерної зброї (я не скажу, скільки), більша частина завезена до Білорусі. Дивно, що не вистежили. Охороняють росіяни і білоруси», – сказав голова білоруського режиму.

Читайте також: Посол Пристайко закликає «дуже серйозно» поставитися до російської ядерної зброї в Білорусі

Про плани розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін оголосив у березні 2023 року. Тоді ж він наголосив, що Росія своїми діями не порушить Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, оскільки не передасть цю зброю Білорусі, а лише розмістить її під своїм контролем на білоруській території.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація президента Джо Байдена уважно стежить за ситуацією після того, як президент Володимир Путін підтвердив 16 червня, що Москва розмістила тактичну ядерну зброю в Білорусі.

Лукашенко з Пригожиним проти Путіна? Що ця конфігурація означає для України

Війська РФ знову атакували Херсон, є поранені – ОВА

Російські війська знову обстріляли Херсон, поранені дві людини, повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація у телеграмі.

«Сьогодні вдень під вогнем були житлові райони міста. Легкі поранення отримала жінка. Їй надали допомогу на місці. До лікарні доправлено 36-річного чоловіка. У нього ураження черевної порожнини та плеча», – йдеться у повідомленні.

Російські війська практично щодня обстрілюють Херсон. При цьому Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG