Доступність посилання

ТОП новини
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Стан укриттів: Кабмін ухвалив низку кадрових рішень

Ситуація з укриттями є неприйнятною у низці районів чотирьох областей та Києва, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«77% сховищ в Україні придатні до використання, але, на жаль, багато таких, що не відповідають жодним стандартам. Місцями ситуація взагалі неприйнятна. Ідеться про низку районів у Запорізькій, Сумській, Житомирській, Київській областях та місті Києві», – сказав він під час засідання Кабміну.

На виконання доручень РНБО Шмигаль також повідомив кадрові та дисциплінарні рішення.

Пресслужба Кабміну повідомляє, що урядовці 27 червня підтримали проекти розпоряджень президента України про звільнення:

  • Олександра Хомича з посади голови Житомирської районної державної адміністрації Житомирської області;
  • Людмили Мерзлюк з посади голови Білоцерківської районної державної адміністрації Київської області
  • Тетяни Сизон з посади голови Конотопської районної державної адміністрації Сумської області
  • Дмитра Ратнікова з посади голови Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації
  • Сергія Павловського з посади голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації
  • Павла Бабія (увільнили)від тимчасового виконання обов’язків голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації
  • Сергія Коваленка від тимчасового виконання обов’язків голови Подільської районної адміністрації у Києві.

Також Кабмін ухвалив рішення про оголошення догани голові Київської міської державної адміністрації Віталію Кличку та начальнику Київської міської військової адміністрації Сергію Попку, головам місцевих адміністрацій в Голосіївському, Оболонському, Печерському, Солом’янському районах Києва, а також першим заступникам голів Дарницької та Шевченківської адміністрацій у Києві.

Крім того, уряд визначив, що міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін буде координувати й контролювати всі питання та процеси, які пов’язані з бомбосховищами.

Читайте також: Для Києва можуть придбати 200-250 модульних бетонних укриттів – Кличко

На початку червня внаслідок падіння уламків російських ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Після цього уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні.

10 червня міністр із питань стратегічних галузей промисловості, визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів Олександр Камишін заявив, що «результати – невтішні». За його словами, до стану лише 15% укриттів у Києві не виникло зауважень.

У Держкіно визнали видачу прокатних ліцензій фірмі російського продюсера: «нема підстав для відмови»

Державне агентство з питань кіно підтвердило інформацію, викладену в розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода ), про те, що компанія «ЮФД» російського кінопродюсера Міхаеля Шліхта протягом року після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну отримала від Держкіно десятки прокатних посвідчень на демонстрацію фільмів в українських кінотеатрах та на телебаченні. У Держкіно заявили, що не мали правових підстав відмовляти цій компанії у видачі таких посвідчень.

Про це йдеться у повідомленні Державного агентства з питань кіно, розміщеному на сайті агентства.

«Держкіно не мало правових підстав для відмови в оформленні державних посвідчень на право розповсюдження фільмів ТОВ «ЮФД», – йдеться в заяві, оприлюдненій 27 червня.

У Держкіно перерахували підстави, на яких агентство може відмовляти заявнику у реєстрації прокатних посвідчень. Серед них, наприклад, неправильне оформлення документів, або якщо учасники фільму фігурують у «Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці», а також підстави, що стосуються самого контенту (зокрема, пропаганда країни-агресора, тощо).

«В статті Максима Савчука стверджується, що Міхаель Шліхт є російським продюсером німецького походження. Але Міхаель Шліхт є громадянином Німеччини, та Держкіно не має інформації, що він зареєстрований для проживання в Російській Федерації», – йдеться в повідомленні.

Водночас інформація про російську реєстрацію Міхаеля Шліхта у Росії в період надання прокатних посвідчень була публічно доступна у Державному реєстрі юридичних осіб українського Міністерства юстиції – там вказано, що Шліхт зареєстрований у Москві на проспекті Миклухо-Маклая.

Окрім того, у розслідуванні журналісти наводили публічну біографію Шліхта з сайту Гільдії продюсерів Росії, зокрема про те, що він із 1991 року працює в РФ, продюсував патріотичні російські фільми, такі як «Сталінград» та «Батальйон» режисера-єдинороса Федора Бондарчука. Шліхт є податковим резидентом Російської Федерації та має у власності в Росії дві активні кінокомпанії, в одній з яких він є бізнес-партнером Дмитра Пристанскова – ексзаступника керівника російського оборонного підприємства «Корпорация тактическое ракетное вооружение».

Екс-голова ГУР та ЗСР про російські «пастки» для Баканова, «агентів» у рясах, Пригожина, Путіна і справжню дату початку війни

Служба безпеки України «не була готова» до повномасштабної війни, каже Валерій Кондратюк. У 2014-2015 роках він очолював департамент контррозвідки СБУ; у 2015-2016 роках – Головне управління розвідки Міністерства оборони України; був на керівній посаді у спецслужбах й за каденції Володимира Зеленського: з 2020-го до 2021 року головував у Службі зовнішньої розвідки України.

  • Чому ж генерал-лейтенант вважає, що СБУ «поглинула» Івана Баканова, друга дитинства чинного українського президента, і туди потрапили російські «агенти»?
  • Як загалом співробітники ФСБ чи розвідслужб РФ роками працювали в Україні та чи носили вони ряси?
  • Чому виникли справи Дениса Кірєєва та Романа Червінського?
  • Яка роль «Російського добровольчого корпусу» та Легіону «Свобода Росії» на фронті?
  • Якими методами Москва «готує суспільну думку про необхідність здачі Криму»?
  • А також про успішні операції українських спецслужбовців та шпигунів – в інтерв’ю Валерія Кондратюка для Радіо Свобода.

Бердянськ: окупаційна влада дозволила рідним поховати вбитих підлітків – голова МВА

Окупаційна влада Бердянська дозволила батькам убитих Тіграна Оганнісяна та Миколи Ханганова їх поховати – про це в коментарі Радіо Свобода повідомила керівниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіціна.

«Так, батькам дозволили поховати дітей. Хтось із батьків бачив тіла вбитих дітей (не всім дозволили)», – сказала вона.

Як уточнила Галіціна, церемонія відбудеться 29 червня в Бердянську, в храмі святого Миколая: об 11 годині відбудеться прощання з Микитою Хангановим, о 12:00 – із Тіграном Оганнісяном.

Читайте також: Родичі вбитих у Бердянську підлітків перебувають у небезпеці – МВА

Раніше цього місяця стало відомо про загибель в окупованому Бердянську двох підлітків, Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова, яких російська влада звинувачувала у нібито підготовці диверсії на залізниці. У соцмережах Оганнісян встиг оприлюднити відео, у якому говорить: «Двох точно (ідеться про постріли в російських силовиків – ред.). Все, це смерть, пацани, прощайте! Слава Україні!»

Згодом окупаційна влада Бердянська підтвердила інформацію про вбивство 24 червня двох підлітків, яких називає «проукраїнськими терористами». Співзасновниця Медійної ініціативи за права людини, координаторка напрямку «Війна і правосуддя» Ольга Решетилова повідомила, що підлітків убив снайпер.

Військові ЗСУ показали американські БМП M2 Bradley | Запорізький напрямок

Українські військові 47-ї окремої механізованої бригади «Магура» показали і розповіли трохи про M2 Bradley. Дивіться в ексклюзивному фоторепортажі кореспондента Радіо Свобода Сергія Нужненка.

Голова ДІЯРУ оцінив ймовірні наслідки підриву Запорізької АЕС

Рівень загрози на Запорізькій атомній електростанції достатньо високий, проте в разі її підриву наслідки не будуть подібні до Чорнобильської катастрофи – про це в ефірі національного телемарафону розповів голова Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков 27 червня.

Коріков вказав на мінування Запорізької АЕС, а також прилеглої до неї території, так само як і зброю та боєприпаси, які російські війська зберігають на території станції.

«Кілька тижнів тому окупанти відключили онлайн-передачу даних датчиків радіаційного моніторингу в межах проммайданчика, таким чином зараз інформація про стан радіаційну обстановку в межах проммайаднчика передається на папері й телефоном колег із МАГАТЕ», – додав він.

Водночас Коріков прокоментував наслідки можливого підриву ЗАЕС, вказавши на те, що всі шість ректорів станції зараз зупинені і не працюють протягом понад дев’яти місяців.

Читайте також: Перестрахуватись від «другого Чорнобиля» та «мавп із гранатами». Що треба знати про «теракт» на Запорізькій АЕС?

«Тобто стан залишкового тепловиділення в паливі досить невеликий, і фактично за теперішньої ситуації аерозольного впливу на територію і населення ми не очікуємо. Можливе забруднення території, прилеглої до промислового майданчика, річки Дніпро і далі так, як складатиметься метеорологічна обстановка. Але це все вкрай небезпечно», – сказав він.

Єдиним варіантом забезпечення безпеки станції, за словами голови ДІЯРУ, є її деокупація, демілітаризація і повернення під контроль легітимного оператора – НАЕК «Енергоатом», та українського регулятора.

Бахмут має особливість, яка ускладнює процес деокупації – Маляр

Бахмут має особливість, яка ускладнює процес деокупації, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Звільнення цього напрямку має свою особливість, яка ускладнює процес. Місцевість Бахмута і передмістя має розвинуту систему інженерних укріплень та розгалужену мережу опорних пунктів. Все це свого часу готувалось нашими військовими та місцевою владою для оборони, власне що і допомогло так довго ії тримати. Але зараз ці укріплення і опорні пункти зайняв ворог, тому щоб звільнити ці землі треба дещо більше зусиль і терпіння», – написала вона у телеграмі.

За її словами, українські війська станом на 27 червня у Бахмут не заходили, наступальні дії на Бахмутському напрямку тривають вже 4-й день – українські захисники щодня просуваються по флангах.

«Під час планування наступальних дій на сході наші військові враховували факт протиріч між «Вагнером» та чинною російською владою», – додала Маляр.

Читайте також: Під Бахмутом ЗСУ взяли в полон найманців ПВК «Ветерани» – Череватий

Напередодні у ЗСУ повідомили, що на Бахмутському напрямку українські війська тримають ініціативу і продовжують штурмові дії – ЗСУ просунулись на 600-1000 метрів.

Британська розвідка 26 червня заявила, що Україна активізувала атаки в районі Бахмута на Донеччині. «Українські сили досягли прогресу як на північному, так і на південному флангах міста», – повідомила британська сторона.

Американський Інститут вивчення війни повідомив у щоденному огляді з посиланням на «російські джерела», що війська РФ 25 червня відбили українські атаки в районі Бахмута, водночас українські сили просунулися на південний захід від Великої Новосілки.

Мінреінтеграції: у російському полоні залишаються 126 жінок, більшість – цивільні

У російському полоні залишаються 126 жінок, повідомило Міністерство з питань реінтеграції окупованих територій 27 червня.

«За даними Національного інформаційного бюро, станом на кінець червня 2023 року в російському полоні перебуває 126 жінок. З них 46 військових і 80 цивільних», – йдеться в повідомленні.

Як додають у відомстві, 23 з полонених жінок мають дітей: 14 військових мають загалом 23 дитини, дев’ять цивільних – 15 дітей.

Читайте також: «Єдиний дзвінок у 30 секунд». Слідчу з Маріуполя другий рік не віддають з російського полону

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Україна повернула з полону 2 526 українців, повідомив президент Володимир Зеленський 12 червня.

11 червня у рамках чергового обміну полоненими з РФ Україна повернула додому 95 військових. За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених з полону 51 представник ЗСУ (зокрема 15 тероборонців), 29 нацгвардійців, 11 прикордонників, четверо військових моряків. Усі звільнені цього разу – чоловіки. Зокрема, вдалося повернути військових, які були в полоні у ПВК «Вагнер» та чеченського батальйону «Ахмат».

Дуда вважає, що переїзд Пригожина до Білорусі є «негативним сигналом» – ЗМІ

Президент Польщі Анджей Дуда заявляє, що переїзд керівника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина до Білорусі є «негативним сигналом».

«Відбувається фактична передислокація російських військ «Групи Вагнера» до Білорусі разом з її керівником Євгеном Пригожиним. Це дуже негативні сигнали для нас, які ми хочемо донести нашим союзникам», – сказав польський президент, якого цитує агенція Reuters та видання Рolsatnews.

Лукашенко: Пригожин прибув до Білорусі

Фактичний правитель Білорусі Олександр Лукашенко підтвердив, що ватажок угруповання «ПВК Вагнера» Євген Пригожин 27 червня прибув до Білорусі.

«Гарантії безпеки, як він (президент Росії Володимир Путін – ред.) учора пообіцяв, були надані. Я бачу, Пригожин літає вже цим літаком. Так, справді, він сьогодні в Білорусі. Як я і обіцяв, якщо ви хочете якийсь час у нас «перекантуватися» та інше, ми вам допоможемо. Природно, за їхній («вагнерівців» – ред.) рахунок», – цитує Лукашенка державна агенція «БелТА».

Раніше цього дня проєкт «Беларускі Гаюн» повідомив, що Бізнес-джет Embraer 600 із бортовим номером RA-02795, яким, як стверджується, користується ватажок угруповання «ПВК Вагнера» Євген Пригожин, здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі під Мінськом 27 червня о 07:40 ранку.

Через 18 хвилин там приземлився ще один приватний літак із реєстраційним номером RA-02878, який раніше, як стверджується, вилетів із Санкт-Петербурга.

Нідерланди та Данія замовили 14 танків Leopard 2 для доставки в Україну в 2024 році

Нідерланди та Данія замовили 14 танків Leopard 2 для доставки в Україну, йдеться в повідомленні німецького виробника озброєння Rheinmetall.

«Ми говоримо про 14 капітально відремонтованих уживаних танків Leopard 2A4, а не про нові машини», – повідомляє 27 червня CNN із посиланням на представника Rheinmetall Олівера Гоффманн.

Перший бойовий танк планують поставити в Україну вже в січні 2024 року, решту – протягом 2024 року.

Через російську атаку прифронтової території Запоріжжя загинула людина, є постраждалі – ОВА

Російські війська з артилерії обстріляли прифронтову Оріхівщину – загинула людина, ще шестеро людей поранені, повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

«Внаслідок артилерійського обстрілу поранення отримали 70-річний житель Оріхова та жінки 87 та 78 років. Серйозні травми отримали три жительки Преображенки 45, 56 та 87 років. На жаль, від отриманих поранень загинув 77-річний оріхів’янин», – написав він у телеграмі.

Станом на 16:00 в області сьогодні вже чотири рази оголошували повітряну тривогу.

Минулої доби, за даними ОВА, війська РФ здійснили 43 обстріли по 15 населених пунктах – одна людина загинула, ще троє були пораненими внаслідок атак.

Російські військові з різних видів озброєння регулярно обстрілюють населені пункти Запорізької області, зокрема і обласний центр. При цьому Москва заперечує, що цілями обстрілів є цивільні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

ЗСУ просуваються: армія Росії втрачає Україну

Путін заявив, що ПВК «Вагнер» отримала понад 86 млрд рублів із бюджету Росії за рік

Приватна військова компанія «Вагнер» повністю фінансувалася державою – про це на зустрічі з військовослужбовцями у Кремлі заявив президент Росії, передає російська служба Радіо Свобода.

За словами Володимира Путіна, з травня 2022 по травень 2023 ПВК отримала від російської влади понад 86 мільярдів рублів.

Крім того, Путін сказав, що власник ПВК – компанія Євгена Пригожина «Конкорд» – через Військторг за рік заробила 80 мільярдів рублів на постачанні харчування для військових.

Читайте також: Після заколоту Пригожина Росгвардія отримає важку зброю і танки

«Сподіваюся, що ніхто нічого не вкрав чи вкрав поменше, але ми з цим усім будемо розбиратися», – додав Путін.

ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина здійснила спробу збройного заколоту в Росії 24 червня через нібито намір Кремля розпустити компанію. Зрештою Пригожин заявив про відмову від руху на Москву та заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Після цього російські медіа повідомили, що кримінальну справу проти засновника «Вагнера» через збройний заколот у Росії закрили. Путін заявив, що учасники угруповання мають вибір: підписати контракт зі збройними силами Росії, залишити службу чи «піти в Білорусь», куди за повідомленнями, відправився Пригожин.

«Такі ж ракети Х-22», як і рік тому – мер Кременчука в річницю трагедії

Ракетний удар, здійснений по Кременчуку 27 червня 2023 року, російські сили здійснили такими ж ракетами, якими атакували місто в Полтавській області рік тому, 27 червня 2022 року. Про це у фейсбуці написав міський голова Кременчука Віталій Малецький.

«Рівно через рік після удару по «Амстору» росіяни знову вдарили по Кременчуку. Такі ж самі літаки Ту-22м3 злетіли з того ж таки аеродрому «Шайковка» і запустили такі ж самі ракети Х-22. Це ракети, які мають похибку більш як 600 метрів, тож можуть летіти будь-куди. Саме їхнє використання вже є воєнним злочином з боку росіян», – відзначив міський голова.

Віталій Малецький додав, що «дякуючи Богу і нашим воїнам» цього разу обійшлося без жертв, але «росіяни горітимуть у пеклі за свої діяння».

В окупованому Криму назвали причину пошкодження залізниці

У підконтрольній Росії Кримській залізниці заявили, що причиною пошкодження залізничних колій у Кіровському районі стало «втручання сторонніх осіб».

«Сьогодні, 27 червня, внаслідок втручання сторонніх осіб у роботу залізничного транспорту на перегоні Владиславівка – Петрово в Кіровському районі Криму пошкоджене залізничне полотно. Внаслідок інциденту були затримані поїзди далекого прямування та поїзди приміського сполучення», – йдеться у повідомленні, яке цитує російська державна інформагенція «РИА Новости».

21 червня очільник окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов також заявляв про пошкодження залізничного полотна – поблизу Феодосії. 11 червня цей же чиновник повідомляв про пошкодження залізниці в Кіровському районі, через що на кілька годин було припинено рух поїздів.

На Одещині зафіксували цвітіння Чорного моря через зруйновану Каховську ГЕС – голова області

Солоність води в акваторії Чорного моря вирівнюється, повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер 27 червня.

За його прогнозом, за тиждень солоність має прийти в норму.

«Але маємо іншу проблему – цвітіння Чорного моря через потрапляння забруднених вод, принесених течією після ворожого підриву Каховської ГЕС. На жаль, фіксуємо заморні явища, знищення тваринного і рослинного світу, тобто фактично екоцид», – заявив голова області.

Кіпер нагадав про заборону на купання та рибалку в Чорному морі.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

ООН 18 червня повідомила, що Росія досі не надала їй доступ до окупованих районів Херсонщини, які постраждали внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС.

Численні експерти вже заявили, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролюють війська РФ.

Після заколоту Пригожина Росгвардія отримає важку зброю і танки

У Росгвардії зʼявляться важке озброєння і танки, заявив голова відомства Віктор Золотов 27 червня, повідомляє російська державна інформагенція «РИА Новости».

За словами Золотова, це питання вже обговорювали з російським лідером Володимиром Путіним.

Золотов стверджує, що роботу силових структур під час організованого ватажком угруповання «ПВК Вагнера» Євгеном Пригожиним заколоту «можна оцінити як чудову», а швидке просування «вагнерівців» територією країни можна пояснити концентрацією сил поблизу Москви.

Золотов, за його словами, постійно був на звʼязку з Путіним під час заколоту, і будь-які «провокації» в Москві були б придушені.

«Ми знали, що переможемо, Москву бунтівники не взяли б», – каже голова Росгвардії.

Він вважає, що бунт Пригожина був підготовлений спецслужбами Заходу, оскільки вони про нього знали за кілька тижнів до його початку.

Росгвардія – одна з російських силових структур, утворена в 2016 році на базі внутрішніх військ МВС Росії. Віктор Золотов очолює цю структуру від часу створення.

Родичі вбитих у Бердянську підлітків перебувають у небезпеці – МВА

Начальниця Бердянської міської військової адміністрації Вікторія Галіцина каже, що родичі загиблих в окупованому місті підлітків Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова перебувають у небезпеці.

«Є заява від батьків (убитих хлопців – ред.), які просять зберігати інформаційну тишу, бо всі родичі лишилися в окупації, і це наражає їх на небезпеку, у них постійні обшуки, тортури», – повідомила вона в коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Вона також зазначила, що станом на 27 червня тіла підлітків родинам ще не віддали. Галіцина повідомила, що школу, в якій вчилися хлопці, після деокупації перейменують на їхню честь.

Раніше цього місяця стало відомо про загибель в окупованому Бердянську двох підлітків, Тиграна Оганнісяна та Микити Ханганова, яких російська влада звинувачувала у нібито підготовці диверсії на залізниці. У соцмережах Оганнісян встиг оприлюднити відео, у якому говорить: «Двох точно (ідеться про постріли в російських силовиків – ред.). Все, це смерть, пацани, прощайте! Слава Україні!»

Згодом окупаційна влада Бердянська підтвердила інформацію про вбивство 24 червня двох підлітків, яких називає «проукраїнськими терористами». Співзасновниця Медійної ініціативи за права людини, координаторка напрямку «Війна і правосуддя» Ольга Решетилова повідомила, що підлітків убив снайпер.

Під Бахмутом ЗСУ взяли в полон найманців ПВК «Ветерани» – Череватий

Активне протистояння на сході України триває, повідомив речник Східного управління військ Збройних сил Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону 27 червня.

«Там ідуть активні бойові дії, штурмові дії, деталі ми повідомимо, коли будуть більш верифіковано, що вони закріпили ці результати, і ми обов’язково про це скажемо», – запевнив він, відповідачи на питання про події на східному фронті.

За словами речника, ініціатива на напрямку Бахмуту залишається за Силами оборони:

«Ми продовжуємо тиснути на ворога на північному й південному флангах. Ворог відчайдушно чинить опір. За цю добу ворог 309 разів обстріляв нас зі ствольної та реактивної артилерії, 15 бойових зіткнень відбулося, два авіанальоти на наші позиції. Ми знищили 111 окупантів, 187 були поранені, дев’ять потрапили в полон», – розповів він.

Він додав, що полонені є найманцями приватної військової компанії «Ветерани», і відео з ними незабаром оприлюднять у телеграм-каналі командувача Сухопутних військ Олександра Сирського.

«Ви побачите, який суспільний зріз вони представляють», – додав Череватий.

Представник Східного угруповання розповів, що серед російських військових у цьому регіоні воюють найманці таких ПВК, як «Патріот» і «Факел», які «уже більше афілійовані з міноборони РФ».

«Вороги зрозуміли, яку помилку зробили, віддавши ці ПВК під кримінал, і побачили, що там створена фактично паралельна армія досить великого об’єму, яка майже дійшла до Москви», – прокоментував він.

Напередодні секретар Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко повідомив, що російська армія стягнула «багато військ» до Бахмута.

А за день до того речник Східного управління військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі телемарафону повідомив, що на бахмутському напрямку ЗСУ тримають ініціативу і продовжують штурмові дії. Він казав, що ЗСУ просунулись на 600-1000 метрів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG