Доступність посилання

ТОП новини
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Чому США посилюють перевірки анкет українців та що чекатиме біженців у країні?

Починаючи з лютого 2022 року, до Сполучених Штатів Америки в’їхало понад 270 тисяч українців. З них – майже 130 тисяч перебувають за програмою U4U – «Єдність заради України». Понад 200 тисяч американців виступили спонсорами українських громадян за цією програмою, відповідно до інформації Департаменту внутрішньої безпеки США.

За 15 місяців війни Росія здійснила щонайменше 77 позасудових страт в Україні – ООН

З початку війни Росія здійснила позасудові страти щонайменше 77 мирних жителів з-поміж осіб, які утримуються під вартою на окупованих територіях України. Про це йдеться в опублікованій 27 червня доповіді ООН «Затримання цивільних осіб у контексті збройного нападу Російської Федерації на Україну».

Дослідження охоплює перші 15 місяців війни – з 24 лютого 2022 року до 23 травня 2023-го.

Усього за цей період моніторинговій місії ООН вдалося підтвердити довільні затримання понад 800 осіб.

«Ми задокументували страти 77 мирних жителів, які були довільно затримані Російською Федерацією», – заявила на брифінгу в Женеві голова Місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Серед цих страчених – 72 чоловіки та пʼять жінок. Згідно зі звітом, щонайменше ще один затриманий помер «унаслідок тортур, негуманних умов тримання та/або відмови у необхідній медичній допомозі».

У доповіді також ідеться, що й Україна порушувала міжнародне право, довільно затримуючи цивільних осіб, але у значно менших масштабах.

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року. За цей час їй вдалося захопити майже всю Луганську область, значні частини Донецької, Запорізької та Херсонської областей, але жодний із цих регіонів Москва не контролює повністю. Також Росія з 2014 року продовжує окупацію Кримського півострова.

Відбув 9 років ув’язнення в окупованому Криму за проукраїнський мітинг

Майданівця Миколу Шиптура з Івано-Франківська звільнили з російського ув’язнення у травні 2023 року.

Миколу Шиптура арештували і ув'язнили за участь у проукраїнській акції з нагоди 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, яка відбулась у Севастополі 9 березня 2014 року. 7 березня 2023 року його звільнили з російського ув’язнення, оскільки закінчився термін позбавлення волі. Але перш аніж він повернувся додому, російські сили утримували його у Центрі для депортованих. Про деталі затримання, умови утримання у тюрмі, про те, що було в ув’язненні, про початок повномасштабного нападу Росії на Україну майданівець розповів Радіо Свобода.

Віра у ЗСУ та сім’я допомагають більшості українців зберігати стійкість під час війни – опитування

Більшість українців кажуть, що віра у Збройні сили України, а також сім’я та близькі допомагають їм зберігати стійкість під час війни з Росією. Про це, зокрема, свідчать дані соціологічного дослідження групи «Рейтинг».

«Віра в Збройні Сили України (86%) та сім’я і близькі (61%) – основні фактори, що допомагають опитаним зберігати стійкість під час війни з Росією. Третина зазначили, що таким фактором є щоденна праця (31%), до чверті – віра у державу, релігія, чи віра у Бога. По 12% зазначили, що сприяють їхній стійкості, участь у волонтерстві та зборах коштів, а також міжнародна допомога», – йдеться в дослідженні.

Також більшість опитаних (58%) зазначили, що задля перемоги готові терпіти труднощі через війну кілька років.

«11% зазначили, що готові потерпіти близько року, 12% – кілька місяців. Не готові терпіти труднощі – 11% опитаних, найбільше таких – серед бідних прошарків населення (23%)», – кажуть соціологи.

Соціологічна група «Рейтинг» проводила опитування 6-11 червня 2023 року методом телефонного інтерв’ю серед 1200 повнолітніх респондентів на всій території, за винятком тимчасово окупованих. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення.

Роковини удару по Кременчуку: Офіс генпрокурора повідомив про підозри трьом командирам РФ

Слідство щодо удару по Кременчуку в червні 2022 року триває, повідомив Офіс генерального прокурора 27 червня. За рік слідство встановило особи трьох російських командирів, повідомив керівник Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов.

«Ми маємо трьох підозрюваних. Починаючи від командира 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил ЗС РФ, який безпосередньо відповідав за пуск ракет по цивільних об’єктах. І закінчуючи командувачем дальньої авіації повітряно-космічних сил збройних сил РФ, який відповідає за всю стратегічну авіацію російської федерації», – йдеться в коментарі Бєлоусова.

Він додав, що навіть за умов заочного розслідування слідство має інструменти, аби обмежити пересування цих людей та шукати їхнє майно за кордоном.

Про підозру повідомили:

  • командиру 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку дальньої авіації Військово-повітряних сил Росії
  • командиру 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії дальньої авіації ВПС РФ
  • командувачу дальньої авіації повітряно-космічних сил збройних сил РФ

Наприкінці червня 2022 року російська армія завдала удару по торговому центру в Кременчуку Полтавської області, внаслідок чого загинула, за даними ОГП, 21 людина, близько 60 отримали поранення.

Українське Міністерство внутрішніх справ тоді повідомило, що удар був завданий ракетами Х-22. Міноборони РФ заявляло, що російські військові «завдали удару високоточними ракетами по ангарах зі зброєю та боєприпасами, які надійшли від США та європейських країн».

МОЗ: «Доступні ліки» з 1 липня відпускатимуть лише за е-рецептом всюди, крім прифронтових територій

Із 1 липня лікарські засоби, що входять до програми «Доступні ліки», відпускатимуть лише за електронним рецептом. Як повідомило Міністерство охорони здоров’я України, норму про відпуск ліків за електронним рецептом застосовуватимуть на всій території України, за винятком прифронтових територій.

«Починаючи з 1 липня норма, згідно з якою «Доступні ліки» відпускатимуться лише за електронним рецептом, повертається. Паперовий рецепт в рамках програми «Доступні ліки» продовжить діяти лише на тимчасово окупованих, прифронтових територіях і територіях, де ведуться активні бойові дії», – уточнили у МОЗ.

Водночас на всій території України, на прохання пацієнта, лікар зможе додатково роздрукувати інформаційну довідку, в якій є інформація про рецепт.

За даними МОЗ, із початку 2023 року «Доступні ліки» за електронним рецептом отримали вже понад 1,5 млн українців. За період повномасштабної війни (з березня 2022 року до червня 2023 року) було погашено 14 млн електронних рецептів за програмою «Доступні ліки».

В Україні діє держпрограма реімбурсації вартості лікарських засобів. Вона поширюється на понад 400 препаратів. Їх можна отримати безкоштовно або з частковою оплатою.

В Україні оголошували повітряну тривогу, вибухи чули в Кременчуці та Сумах

У восьми областях на сході і в центрі України влада оголошувала нетривалу повітряну тривогу – приблизно з 11:40 до 12:07.

«Зафіксовано виліт літаків Ту-22м3 з аеродрому Шайковка Калузької області РФ», – повідомляли об 11:42 Повітряні сили ЗСУ в своєму телеграм-каналі, додавши, що існує ракетна небезпека.

Офіційної інформації про можливі влучання ракет наразі немає. «Суспільне» повідомляє що звуки вибухів чули в Кременчуці Полтавської області та в Сумах.

Рівно рік тому, 27 червня 2022-го, Росія вже атакувала місто ракетами. Одна з них влучила в торговий центр «Амстор», тоді загинули щонайменше 20 мирних жителів.

Міненерго: у Херсоні без світла залишаються 13,5 тисяч споживачів

У Міністерстві енергетики повідомили, що через обстріли військ РФ залишається без світла частина абонентів в Чернігівській, Сумській, Запорізькій областях та у Херсоні.

Так, через негоду в Сумській області знеструмлено 22 населених пункти, в Донецькій – 37 населених пунктів. Також внаслідок технологічних порушень без світла залишається частина споживачів в Чернігівській області.

«Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація», – кажуть у відомстві.

Згідно з повідомленням, за добу вдалося заживили понад 26 тисяч споживачів. Більшість із них – це абоненти в Донецькій та Запорізькій областях.

«У Херсонській області світло повернули майже 100 споживачам, яких було знеструмлено з початку деокупації. Триває фіксація та ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив дамби. У Херсоні без світла залишаються 13,5 тисяч споживачів. У деокупованій частині області заживлено останніх 35 споживачів, яких було знеструмлено через підтоплення», – йдеться в повідомленні.

Наразі, кажуть енергетики, електроенергії, яку виробляють українські електростанції, повністю достатньо для покриття потреб споживачів, дефіциту немає.

У Росії закрили справу про заколот – «учасники припинили дії»

Кримінальна справа про збройний заколот у Росії закрита, повідомляють 27 червня російські інформагенції з посиланням на центр громадських звʼязків ФСБ РФ. За цими повідомленнями, «під час розслідування справи встановлено, що учасники припинили дії, спрямовані на вчинення заколоту».

26 червня у російських правоохоронних органах повідомляли, що справу про заколот щодо засновника угруповання «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина все ще розслідують.

Джерело видання «Коммерсант» у Генпрокуратурі РФ інформувало вранці 26 червня, що постанова про порушення справи «поки не скасована». За його словами, для ухвалення іншого рішення «пройшло надто мало часу».

Справу про військовий заколот щодо Пригожина порушили 23 червня, після того, як він оголосив про так званий «марш справедливості» на Москву за участю бойовиків свого угруповання. У ніч проти 24 червня найманці увійшли до Ростова-на-Дону, після чого частина з них вирушила на Москву.

Під час свого просування «вагнерівці», за повідомленням нідерландського проєкту Oryx, збили російський військовий літак Іл-22М із 10 людьми на борту і шість бойових гелікоптерів, а саме: Ка-52 (пілоти загинули), Мі-8, Мі-35М і три вертольоти радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1. Загальна кількість загиблих могла сягнути 20 військових, зазначили аналітики нідерландського проєкту.

Пізно ввечері 24 червня після переговорів з Олександром Лукашенком Пригожин заявив, що його підлеглі «йдуть у зворотному напрямку до польових таборів».

Лукашенко повідомив про приведення армії Білорусі в повну бойову готовність

Олександр Лукашенко повідомив про приведення армії Білорусі в повну бойову готовність. Про це він сказав на зустрічі з військовими та журналістами на тлі останніх подій в РФ, пов’язаних із заколотом ПВК «Вагнер».

«Були дані всі вказівки привести армію у повну бойову готовність. У другій половині дня армія, всі Збройні сили, включаючи міліцію та спецназ, приведені у повну бойову готовність», – сказав Лукашенко.

Говорячи про заколот, Лукашенко заявив, що, якщо Росія розпадеться, «ми залишимося під руїнами, ми всі помремо». Також, за його словами, «якби були заворушення, Захід негайно скористався б цим».

За посередництва Лукашенка відбулися переговори про припинення недавнього заколоту лідера ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина. У Кремлі заявили, що «вагнерівці», які не підпишуть контракт з Міноборони РФ, «підуть до Білорусі». За повідомленнями проєкту «Беларускі Гаюн», який відстежує військову активність на території країни, літак, який пов’язують з Пригожиним, приземлився сьогодні під Мінськом, утім де перебуває сам Пригожин точно невідомо. Деякі непідтверджені джерела, як вказує американський Інститут вивчення війни, казали про те, що він перебуває в Green City Hotel у західній частині Мінська.

Близько 80% українців виступають за закриті кордони з РФ та візи – опитування

Більшість українців (79%) хочуть мати закриті кордони та візи з Росією, свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

«Перед Революцією Гідності переважна більшість українців (70%) хотіли бачити країни незалежними, але дружніми державами. Лише 15% наполягали на тому, що відносини мають бути як з іншими державами – із закритими кордонами, візами, митницями. Причому досить істотна частка респондентів (12%) бажали навіть об’єднання в одну державу. Після окупації Криму і початку війни на Донбасі значно зросла частка тих, хто вважав, що відносини мають бути як з іншими державами (з 15% до 44%), хоча все одно 48% вважали, що країни мають лишатися дружніми (частка тих, хто виступав за об’єднання знизилася до 5%). Зрештою, після широкомасштабного вторгнення до 79% зросла частка тих, хто хоче мати закриті кордони, візи та митницю з Росією (ідентичний показник у липні 2022 року і травні 2023 року). Лише 10% зараз хотіли б, щоб країни були дружніми, і лише 1% хотів би об’єднання країн в одну», – розповіли автори дослідження.

Повідомляється, що навіть перед широкомасштабним вторгненням у 2022 році лише на Заході трохи більше половини населення виступали за закриті кордони, візи і митниці (а 40% при цьому хотіли, щоб країни були дружніми).

«Станом же на зараз у всіх регіонах України переважна більшість населення хоче мати з Росією закриті кордони, візи та митниці. Зокрема, серед жителів Сходу 75% так вважають, а серед жителів Півдня – 73%», – йдеться в повідомленні.

Експерти КМІС зауважують, що дані всіх опитувань до 2014 року переконливо свідчили, що в різні роки 80-90% українців добре ставилися до Росії і понад 90% добре ставилися до росіян, а також бажали жити незалежними, але саме дружніми державами.

«Тому нинішні показники, які свідчать про відверте негативне ставлення до Росії і простих росіян та бажання міцно «відгородитися», є саме наслідком агресії Росії (а не навпаки). Крім цього, окремо доцільно звернути увагу на досягненням консенсусу між мешканцями різних регіонів. Перед широкомасштабним вторгненням можна було бачити досить помітні відмінності в поглядах у різних регіонах, але зараз і мешканці Заходу, і мешканці Сходу впевнено наполягають на закритих кордонах, візах і митницях з Росією», – кажуть соціологи.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) проводив опитування 26 травня – 5 червня 2023 року за допомогою методу телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Було опитано 984 повнолітніх респондентів, які мешкають в усіх регіонах, крім окупованих.

Російське Міноборони готується забрати важку техніку у «вагнерівців»

Міністерство оборони Росії готується до отримання важкої техніки, якою дотепер користувалося угруповання «Приватна військова компанія Вагнера». Про це 27 червня повідомила російська державна інформагенція «РИА Новости».

«Триває підготовка до передачі важкої військової техніки «ПВК Вагнера» до діючих підрозділів Збройних сил», – інформує агенція з посиланням на оборонне відомство РФ.

26 червня президент Росії Володимир Путін у зверненні до росіян заявив, нібито бойовиків угруповання «Вагнера» спробували «підступно використати» під час спроби заколоту 23–24 червня.

При цьому Путін подякував найманцям, які «ухвалили єдино правильне рішення» і «зупинилися біля останньої межі». Він запропонував їм укласти контракт із міністерством оборони Росії, повернутися до родин чи піти до Білорусі.

Про долю військової техніки, яка є в розпорядженні угруповання, російський лідер не говорив.

США не бачать ознак того, що РФ готова застосувати ядерну зброю

Влада США не спостерігає ознак того, що Росія має намір застосувати ядерну зброю в Україні, заявив представник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

«За винятком гучної риторики ми не побачили жодних ознак того, що Росія має якийсь намір застосувати ядерну зброю на території України», – сказав Кірбі на брифінгу і додав, що США не фіксують нічого такого, що змусило б американську владу змінити позицію стратегічного стримування.

Сполучені Штати також не вважають «неминучою» загрозу підриву російськими військами Запорізької АЕС, попри заяви української сторони про те, що Москва підготувала план теракту на ЗАЕС.

За словами Кірбі, Вашингтон має можливість відстежувати радіоактивність поблизу станції. США «не бачили жодних ознак того, що ця загроза неминуча, але ми дуже, дуже уважно стежимо» за ситуацією, додав Кірбі.

22 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що, за даними української розвідки, Росія розглядає сценарій теракту з викидом радіації на Запорізькій АЕС. Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов в інтерв’ю британському виданню New Statesman стверджував, що російські війська замінували басейн-охолоджувач та чотири з шести енергоблоків найбільшої в Європі АЕС і готові підірвати станцію. За його словами, Росія може використати ядерну катастрофу, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ.

Президент США Джо Байден раніше заявив, що вважає застосування тактичної ядерної зброї Москвою можливим. Москва заявляє, що планує застосувати зброю у разі «загрози державі».

Війська Росії атакують лівий берег Херсонщини, імітуючи протидію ЗСУ – ОК «Південь»

Російські сили намагаються атакувати не тільки правобережжя Херсонщини, а й узбережжя лівого, окупованого берега Дніпра, зокрема, місто Олешки, для того, щоб імітувати бойову протидію Силам оборони України. Про це в ефірі «Свобода Ранок» (проєкт Радіо Свобода) розповіла керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк, коментуючи авіаційний удар російських сил по окупованих Олешках.

«Усвідомлюючи, що рано чи пізно просування Сил оборони через Дніпро буде, вони намагаються у гібридному сенсі розігнати такий інформаційний посил, ніби вони змушені бити по мирному населенню, тому що так провокують Сили оборони», – каже Гуменюк.

Також вона додала, що обстріли населених пунктів на окупованій території з подальшою провокацією і коментарем, що це роблять Сили оборони – це стала практика для російських військових.

«Вони робили це стабільно. Вони намагалися в такий спосіб налаштувати мирне населення проти Сил оборони напередодні просування Сил оборони», – розповідає Гуменюк.

26 червня російські сили вдарили з авіації по окупованих Олешках, що на лівому березі Дніпра. Інформація про це з’явилася в зведенні українського Генштабу.

Армія РФ намагається повернути позиції, втрачені після затоплення в результаті знищення Каховської ГЕС – Гуменюк

Сили оборони Півдня фіксують повернення російської окупаційної армії на позиції, втрачені після затоплення в результаті знищення дамби Каховської ГЕС. Російські військові займають позиції на верхніх поверхах будинків, звідки ведуть мінометні обстріли. Про це в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода.Ранок» заявила керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

«Повернення ми фіксуємо. Вони (війська РФ – ред.) намагаються повернутися на ці відстані, які були для них недосяжними через високу воду. Там де вода відходить і навіть там, де вода ще не відійшла. Вони намагаються дістатися туди човнами і розгорнути свої позиції. Зокрема мінометні. На верхніх поверхах будинків, які не знаходяться під водою, але розташовані настільки близько, щоб можна було застосовувати мінометні розрахунки в обстрілах правобережної Херсонщини», – розповіла Гуменюк.

Наталія Гуменюк наголосила, що російська армія вдається до традиційної для себе практики використання житлової інфраструктури для військових цілей.

«Це підступна практика, яку вони використовують. Знову ховаються за цивільними об’єктами, цивільними людьми. Не надаючи допомогу і не використовуючи човни для допомоги цивільним, вони використовують їх для пересування своїх позицій. Всі ці факти ми ретельно фіксуємо», – стверджує військова.

Окрім цього, Гуменюк розповіла про морально-психологічний стан російських військових. За її словами, після подій пов’язаних із заколотом ПВК «Вагнер», частина окупаційних військ на території України – деморалізована.

«Шляхетне» російське офіцерство усвідомлює, що в той момент, поки справжні військові на фронті – на тій самій «СВО», як вони її називають, а в них в той час намагаються запанувати представники «з/к» (в’язні – ред.). Це дуже суттєво вплинуло на морально-психологічний дух, й так дуже знижений. Дуже демотивоване військо, з глибоким розумінням того, що поставлена перед ними мета – їм невідома і перспективи надзвичайно туманні», – пояснила керівниця пресцентру.

З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може незалежно перевірити наведені дані.

Аксьонов повідомив про пошкодження залізничних колій у Криму

Очільник окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив про пошкодження залізничних колій у Кіровському районі півострова.

«Ремонтні роботи орієнтовно триватимуть від 4 до 8 годин», – написав чиновник у своєму телеграм-каналі.

За словами Аксьонова, постраждалих немає, на місці працюють профільні служби. Про причини пошкодження він не повідомляє.

Через пошкодження залізничних колій затримуються два поїзди далекого прямування та два місцеві.

Перевірити цю інформацію з незалежних джерел поки неможливо, вказує проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

21 червня Аксьонов також заявляв про пошкодження залізничного полотна – поблизу Феодосії. 11 червня цей же чиновник повідомляв про пошкодження залізниці в Кіровському районі, через що на кілька годин було припинено рух поїздів.

«Вижити»: як українка в Молдові знайшла дім і допомагає тисячам біженців

Із перших днів повномасштабного вторгнення Олена Присяжнюк виїхала до Молдови разом із двома дітьми та батьками. Кордон переходили пішли, як і тисячі українців, які тоді рятувалися від війни.

Спершу жінка планувала перетнути країну транзитом – і податися до країн ЄС. Утім, маючи за плечима досвід масштабного проєкту соціалізації переселенців через бізнес-інструменти, а також – побачивши, скільки біженців потребують допомоги в Молдові, вирішила залишитися в Кишиневі. Тут вона знайшла житло, влаштувала дітей в школу і знайшла роботу в міжнародній благодійній організації, яка допомагає тисячам українців.

«Росія формує окремий підрозділ Чорноморського флоту на Азові». Чи посиляться ракетні обстріли України?

Для чого російська армія формує Азовський військово-морський район зі штабом у Маріуполі Донецької області? Наскільки потужним може бути це угруповання і чи може воно вплинути на хід бойових дій? А також чи вплинуть на війну події, що розгорталися у Росії за участі очільника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина і його найманців? Про все це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Літак Пригожина приземлився в Мінську – «Беларускі Гаюн»

Бізнес-джет Embraer 600 із бортовим номером RA-02795, яким, як стверджується, користується ватажок угруповання «ПВК Вагнера» Євген Пригожин, здійснив посадку на військовому аеродромі Мачулищі під Мінськом 27 червня о 07:40 ранку. Про це повідомляє проєкт «Беларускі Гаюн», який відстежує військову активність на території країни.

Через 18 хвилин там приземлився ще один приватний літак із реєстраційним номером RA-02878, який раніше, як стверджується, вилетів із Санкт-Петербурга.

Напередодні видання «Важные истории» та OCCRP повідомляли, що літак Embraer, яким раніше користувався Пригожин, удень 25 червня вилетів із Петербурга на південний схід, відключив транспондер над населеним пунктом Фролово у Волгоградській області, за 500 кілометрів від Ростова-на-Дону, а до вечора повернувся назад до Петербурга.

Свій нинішній бортовий номер цей літак, як пишуть журналісти, отримав у 2020 році після того, як був зареєстрований у Росії. До цього борт під номером M-SAAN був зареєстрований на острові Мен, і ним, як ішлося в розслідуванні видання «Новая газета» та OCCRP, користувався особисто Пригожин. У 2019 році літак потрапив під санкції США.

Ще одним доказом того, що цей борт використовував Пригожин, журналісти називають збіг його маршрутів зі весняними поїздками засновника угруповання «Вагнера», під час яких він був у Новосибірську, Єкатеринбурзі, Нижньому Новгороді та Владивостоку.

Востаннє Євгена Пригожина бачили на публіці увечері 24 червня на виході зі штабу Південного військового округу у Ростові. Тоді в мережі зʼявилося відео, на якому Пригожин на автомобілі залишав Ростов-на-Дону.

Удень 26 червня ватажок «вагнерівців» уперше після закінчення заколоту зʼявився у своїх телеграм-каналах і зробив 11-хвилинну заяву. Де і коли було зроблено запис, невідомо, як невідомим є і нинішнє місце перебування самого Пригожина. Про те, що Пригожин «піде в Білорусь», ще 24 червня говорив речник Кремля Дмитро Пєсков.

Щодо Пригожина порушена кримінальна справа про організацію заколоту.

23 червня очільник «вагнерівців» заявив про нібито завдані по тилах угруповання ракетні удари з боку регулярної армії Росії. Після цього він оголосив, що 25 тисяч бойовиків вирушають у похід на Москву, щоб притягнути до відповідальності керівництво міністерства оборони Росії.

За добу угрупованню вдалося фактично взяти під контроль Ростов-на-Дону і, ймовірно, Воронеж.

Увечері 24 червня після переговорів між Пригожиним та фактичним правителем Білорусі Олександром Лукашенком просування колон «Вагнера» до Москви було зупинене.

26 червня президент Росії Володимир Путін у зверненні до росіян заявив, нібито бойовиків угруповання «Вагнера» спробували «підступно використати». При цьому Путін подякував найманцям, які «ухвалили єдино правильне рішення» і «зупинилися біля останньої межі». Він запропонував їм укласти контракт із міністерством оборони Росії, повернутися до родин чи піти до Білорусі.

Поранення 5-річного хлопчика на Сумщині: оновлено дані про постраждалих через війну дітей

В Україні внаслідок розпочатої Росією повномасштабної війни постраждали 1522 дитини. Такі дані ювенальних прокурорів озвучив Офіс генпрокурора 26 червня.

«26 червня внаслідок обстрілу ворогом с. Миропілля Сумської області поранено 5-річного хлопчика», – йдеться в повідомленні.

За офіційною інформацією, 490 дітей на сьогодні загинули та понад 1032 зазнали поранень різного ступеня тяжкості.

У прокуратурі наголосили, що ці цифри – не остаточні, триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на окупованих і звільнених територіях.

Напередодні також Держслужба з надзвичайних ситуацій повідомила, що у місті Південному Харківського району 7-річний хлопчик грався з невідомим предметом, схожим на патрон. Під час удару об стіну цей предмет вибухнув. З численними ушкодженнями дитину госпіталізували.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG