Доступність посилання

ТОП новини
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Вночі сили ППО збили дві з трьох крилатих ракет «Калібр» та сім із восьми «шахедів» – ЗСУ

Командування Повітряних сил Збройних сил України повідомило, що минулої ночі було знищено 13 повітряних цілей.

«Уночі 26 червня російські окупанти атакували Україну переважно з південного напрямку. Здійснено пуски трьох крилатих ракет «Калібр» із підводного човна в Чорному морі та вісьмох ударних безпілотників іранського виробництва «Shahed-136/131» із східного узбережжя Азовського моря. Силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування «Південь» знищено дві крилаті ракети «Калібр» та 7 ударних БПЛА типу «шахед», – йдеться в повідомленні.

За даними військових, також РФ здійснила атаку з північного напрямку чотирма БПЛА невстановленого типу (імовірно ударні). «Усі дрони знищено у зоні відповідальності повітряного командування «Центр», – передають Повітряні сили.

Минулої ночі в Україні було оголошено повітряну тривогу. Повідомлялося про роботу ППО, зокрема на Одещині. Дані уточнюються.

Радіо Свобода Weekly: «Вагнерівці» збили літак і 6 гелікоптерів армії Росії (дані Oryx)

Інформацію про важливі події та вибрані ексклюзивні матеріали Радіо Свобода за тиждень, що минув, пропонуємо вашій увазі у цій добірці.

Близько 950 своїх вояків втратила РФ за добу на війні в Україні – Генштаб

Російські війська втратили близько 950 своїх військових за попередню добу, воюючи в Україні, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 26 червня.

Українське командування оцінює загальні втрати російських військ у 225 580 з 24 лютого 2022 року.

Штаб також оновив дані про втрати російської техніки:

  • 4 031 танків (+1)
  • 7 820 бойових броньованих машин (+14)
  • 4 055 артилерійські системи (+21)
  • 624 реактивні системи залпового вогню
  • 385 засобів протиповітряної оборони (+2)
  • 314 літаків
  • 308 гелікоптерів
  • 3 482 безпілотники (+10)
  • 1 259 крилатих ракет
  • 18 кораблів і катерів
  • 6 751 автомобілів та автоцистерн (+16)
  • 557 одиниці спеціальної техніки (+5)

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

Результати заколоту ПВК «Вагнер» не є кінцевими. Місце перебування Пригожина не відоме – ISW

Результати збройного заколоту приватної військової компанії «Вагнер» на чолі з її засновником Євгеном Пригожиним не можна вважати завершеними, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

«Місце перебування Пригожина неможливо перевірити після його від’їзду з Ростова-на-Дону ввечері 24 червня. Російське агентство RTVI стверджує, що пресслужба Пригожина повідомила, що Пригожин «передає привіт» і відповість на всі запитання, коли «буде на нормальному зв’язку»… Деталі угоди все ще незрозумілі з відкритих джерел, окрім спекуляцій і чуток. Наслідки збройного заколоту ПВК «Вагнер» ще не завершені, і залишається спостерігати, як буде реалізована угода, чи всі залучені сторони її повністю виконають, що Кремль і Міністерство оборони Росії мають намір робити з представниками ПВК «Вагнер», і чи будуть «вагнерівці» співпрацювати – незалежно від бажання Пригожина», – йдеться в огляді ISW.

Наслідки угоди Лукашенка і Пригожина для керівництва російського міноборони також залишаються неоднозначними, кажуть американські аналітики.

«Міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генштабу генерала армії Валерія Герасимова ніхто не бачив і не чув відтоді, як Пригожин оголосив про початок збройного заколоту 23 червня. Деякі російські джерела припустили, що Олексій Дюмін, нинішній губернатор Тульської області, колишній офіцер служби безпеки Путіна та колишній керівник Сил спеціальних операцій Росії, може замінити Шойгу на посаді міністра оборони, хоча ISW не може підтвердити ці припущення. Будь-які зміни в керівництві МО означали б, зокрема, значну перемогу Пригожина, який виправдовував свій збройний заколот прямими звинуваченнями Шойгу та Герасимова у загибелі десятків тисяч російських солдатів в Україні», – вказано в повідомленні.

Експерти кажуть, що і стратегія Кремля щодо «Вагнера», якщо така є, також залишається незрозумілою.

«Той факт, що ПВК «Вагнер» повертається до своїх тренувальних таборів із військовою технікою, вказує на те, що Кремль має намір зберегти принаймні певні елементи особового складу «Вагнера», а не прагнути негайно їх демобілізувати, хоча майбутнє командування та організаційна структура «Вагнера» незрозумілі», – зауважують аналітики.

Вони також зазначають: «Схоже, збройний заколот ПВК «Вагнер» 23-24 червня суттєво не вплинув на здатність російських військ проводити наступальні та оборонні операції в Україні».

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву. Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

Речник президента Росії Дмитро Пєсков оголосив, що кримінальне провадження щодо керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина у справі про заколот закривають, а сам він «піде в Білорусь» згідно з домовленостями між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком. Пєсков запевнив, що йому «невідомо, ким працюватиме Пригожин після того, як він піде в Білорусь».

На трьох напрямках фронту за минулу добу у ЗСУ було 36 бойових зіткнень з військами РФ – Генштаб

У Генеральному штабі Збройних сил України повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на ранок 26 червня.

«Противник зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках - протягом доби відбулось 36 бойових зіткнень», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що на Запорізькому та Херсонському напрямках армія РФ зосереджує основні зусилля на недопущенні просування українських військ.

«Авіація сил оборони за добу завдала 8 ударів по районах зосередження особового складу противника. Також нашими захисниками було знищено 6 розвідувальних БПЛА оперативно-тактичного рівня. Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 пункти управління, 3 райони зосередження особового складу та військової техніки, 4 склади боєприпасів, станцію РЕБ, 10 артилерійських підрозділів на вогневих позиціях та ще 3 важливих цілі противника», – повідомили у Генштабі.

Російська сторона про втрати не повідомляє.

Розпочалася чотириста вісімдесят восьма доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

«Я був 327-й у черзі, а хліб так і не привезли». Історії з першого соціального гуртожитку для переселенців з Маріуполя

У Дніпрі відкрили перший в Україні соціальний гуртожиток для родин з Маріуполя. Він створений коштом міжнародних доброчинників та міського бюджету і зможе розмістити 35 родин. Переселенці проживатимуть у ньому безоплатно, розраховуватимуться лише за комунальні послуги.

Кореспондентка проєкту Радіо Свобода «Ти як?» завітала до гуртожитку, познайомилася з його мешканцями і довідалася про умови проживання у закладі.

Війська РФ уночі атакували Одещину – військові

У Командуванні Повітряних сил Збройних сил України повідомили, що російські війська цієї ночі атакували Одещину. Станом на ранок понеділка відомо про роботу сил протиповітряної оборони у регіоні, наразі – без деталей.

«В Одеській області спрацювала ППО. Про результати бойової роботи повідомимо пізніше», – пообіцяли військові.

Також у командуванні повідомили, що вночі спостерігалася активність російської тактичної авіації в акваторії Азовського моря.

Російські війська останніми місяцями частіше атакують міста України. У ніч проти суботи, 24 червня, сили протиповітряної оборони знищили 41 крилату ракету, а також два ударні дрони Shahed-136/131. Атаку на цивільних в Україні РФ заперечує.

У Києві відбувся «Книжковий Арсенал»: особливу увагу приділили воєнній літературі

Щорічний захід «Книжковий Арсенал» відбувся у Києві. Це один із головних літературних фестивалів книги та мистецтва. Минулого року подія не відбулася через повномасштабне вторгнення. У 2023 році вирішили провести з посиленими заходами безпеки.

Для гостей підготували локації з дискусійними панелями, публічними інтерв’ю та воркшопами, 7 виставкових проєктів та понад 1000 книжок на Вітрині новинок.

Окрему увагу приділили воєнній літературі. У просторі ярмарку була представлена добірка видань, створених ветеранами війни, учасниками бойових дій, членами їхніх сімей, книги про війну, видані після 2014 року.

Цьогоріч головна тема – «Коли все має значення». Таким чином організатори хотіли привернути увагу на те, що зараз відбувається з українським суспільством та переосмислення цінностей.

«Коли «спалені мости» – це не про розірвані стосунки, а про зруйнований шлях, яким неможливо вчасно доставити ліки. Коли «свобода» – не просто ідея, а змога вирватися з окупованого міста чи вийти з підвалу. Коли побажання «мирного неба над головою» нагадує не про малюнки з дитинства, а можливість не слідкувати за сигналами повітряної тривоги. Коли «Служу народу України» далеко не тільки відповідь командирові зі стройового статуту», – зазначила кураторка фокус-теми ХІ Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Наталя Гуменюк.

Гостями фестивалю стали і подружжя Зеленських. Гарант наголосив, що книга зараз – це зброя та найбільша цінність.

«Разом відвідали сьогодні «Книжковий Арсенал». Перший день найбільшої книжкової події країни – країни, де прямо зараз іде жорстока війна», – наголосив Зеленський у своєму телеграмі.

Одним із спікерів онлайн на лекції був і американський історик та журналіст Тімоті Снайдер. Говорив про свободу та її значимість сьогодні. Лекцію будував на основі власної книги, яку він почав писати 5 років тому.

«Жертвувати свободою заради безпеки – помилка і хибне твердження. Адже свобода і безпека ідуть разом. Це добре видно на територіях, які звільняють ЗСУ: території стають безпечними через те, що стають вільними, і навпаки» – сказав Тімоті Снайдер.

11-й «Книжковий Арсенал» цьогоріч тривав із 22 до 25 червня.

Армія РФ протягом дня здійснила 16 обстрілів прикордоння Сумщини, постраждала людина – ОВА

Прикордоння Сумщини вкотре потрапило під обстріл армії РФ, йдеться в повідомленні обласної військової адміністрації.

«Протягом дня росіяни здійснили 16 обстрілів прикордоння. Зафіксовано 76 вибухів», – пише місцева влада.

Російські війська, за даними ОВА, відкривали вогонь з мінометів та артилерії по Білопільській громаді. У результаті обстрілів пошкоджено сарай та вибиті вікна в одному з домогосподарств, також у громаді був обстріл з СПГ-9.

Крім того, армія РФ обстріляла з мінометів Миропільську громаду. Внаслідок одного з обстрілів одна цивільна особа отримала поранення. Також пошкоджено два житлові будинки, гаражне приміщення, літню кухню та легковий автомобіль, уточнили в ОВА.

Також війська РФ з артилерії обстріляли Шалигинську громаду. Внаслідок одного з обстрілів зазнали пошкоджень цивільні будинки, каже місцева влада.

«Поміж цього під мінометним вогнем опинилася Краснопільська громада. У зв'язку одним з обстрілів відбулося загоряння сухої трави. Також росіяни відкривали мінометний вогонь по території Новослобідської громади», – йдеться у повідомленні ОВА.

Російські військові регулярно обстрілюють прикордонні українські області, в тому числі Сумщину. Росія, попри докази і свідчення, продовжує заперечувати атаки на цивільних.

На півночі та в центрі України оголошено повітряну тривогу

У Києві та низці областей о 23:12 неділі, 25 червня, було оголошено повітряну тривогу, про це свідчать дані мапи повітряних тривог.

Про ракетну небезпеку попереджають також і Повітряні сили Збройних сил України.

«Київська, Чернігівська, Черкаська області - ракетна небезпека!», – йдеться в дописі.

О 22.58 у Повітряних силах повідомили про загрозу застосування російськими військовими ударних безпілотників у напрямку Сумщини та Полтавщини.

«Ракетна небезпека для столиці! Перебуваєте в укриттях до завершення повітряної тривоги!», – йдеться у повідомленні Київської міської військової адміністрації.

Російські війська останніми місяцями частіше атакують міста України. У ніч проти суботи, 24 червня, сили протиповітряної оборони знищили 41 крилату ракету, а також два ударні дрони Shahed-136/131.

Мер Дніпра Борис Філатов повідомив про ракетні удари по місту після 4 години ранку 24 червня, зазначивши, що вони не пошкодили жодної військової цілі, тільки житлові будинки.

Російські війська також завдали ракетного удару по Києву. За даними військової адміністрації, двоє людей загинули, 11 отримали поранення.

Заколот «вагнерівців» підкреслив розбіжності в російській владі – Макрон

Заколот найманців приватної військової компанії «Вагнер» «підкреслює розбіжності, наявні у владних колах РФ», наголосив президент Франції Еммануель Макрон в інтерв’ю газеті Provence.

Макрон зазначив, що марш ПВК «Вагнер» на Москву, який раптово зупинився, «показує розбіжності, що існують у російському таборі, і крихкість як його військових, так і допоміжних сил».

Французький лідер додав, що «ситуація ще розвивається», і він стежить за подіями.

«Все це має зробити нас дуже пильними і повністю виправдовує підтримку, яку ми надаємо українцям у їхньому опорі», – наголосив Макрон.

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

«Подякував за неослабну підтримку»: Зеленський поспілкувався з Байденом

Президент України Володимир Зеленський 25 червня провів телефонні перемовини зі своїм американським колегою Джо Байденом.

«Позитивна й надихаюча розмова. Обговорили перебіг бойових дій і процеси, які відбуваються в Росії. Світ повинен тиснути на Росію до відновлення міжнародного порядку», – розповів Зеленський у телеграмі за підсумками розмови.

Зеленський під час розмови подякував Байдену за «неослабну підтримку України, особливо за Patriot».

«Важливо надалі збільшувати спроможності України щодо захисту нашого неба. У цьому контексті подякував і за підтримку коаліції винищувачів. Обговорили подальше розширення оборонної співпраці з акцентом на далекобійних засобах ураження», – заявив президент.

Він додав, що «вдячний за готовність США й американського народу стояти пліч-о-пліч з Україною до повного звільнення всіх наших території в міжнародно визнаних кордонах».

«Скоординували наші позиції напередодні Вільнюського саміту НАТО, обговорили продовження роботи над реалізацією української формули миру та підготовку до Глобального саміту миру», – підсумував Зеленський.

Також 25 червня Зеленський поспілкувався телефоном із прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

Під обстріл російських військових на Херсонщині потрапила вагітна жінка – влада

Ввечері в неділю, 25 червня, російська армія знову атакувала Херсонщину – під обстріл на цей раз потрапила Антонівка, повідомляє пресслужба обласної військової адміністрації.

«Поранення отримав 29-річний чоловік. Йому надана необхідна допомога», – повідомляє Херсонська ОВА.

За інформацією місцевої влади, також під вогнем російських військових опинилась Бургунка.

«З тяжкими пораненнями госпіталізовано чоловіка. Під цей обстріл попала й вагітна жінка. Зараз медики надають допомогу майбутній матері, щоб запобігти передчасним пологам», – йдеться у повідомленні.

Також 25 червня армія РФ вдарила по селу Бургунка Тягинської територіальної громади, в результаті атаки постраждав чоловік, були пошкоджені приватні будинки.

У контрольованій українським урядом частині Херсонщини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

Зеленський провів переговори з Трюдо: говорили про ситуацію на ЗАЕС

Президент України Володимир Зеленський 25 червня провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

«Дякую за нещодавній візит до Києва, а Канаді й усім канадійцям - за постійну підтримку України», – написав він у твітері за підсумками розмови.

Зеленський повідомив, що розповів канадському прем’єру про актуальну ситуацію на полі бою та поділився українськими оцінками спроби заколоту в Росії й впливу цієї ситуації на перебіг бойових дій.

«Звернув увагу прем’єр-міністра на загрозливу ситуацію, яку окупаційні війська створили на Запорізькій атомної електростанції. Недостатня реакція світу на підрив Росією греблі Каховської ГЕС і спробу підриву дамби на Криворізькому водосховищі дає окупантам змогу готувати теракт із витоком радіації на ЗАЕС», – заявив президент.

Він підкреслив, що «принципову реакцію партнери України повинні продемонструвати, зокрема, і на Вільнюському саміті НАТО».

ЗСУ просунулися на 600-1000 метрів під Бахмутом – Череватий

На Бахмутському напрямку українські військові просунулись на 600-1000 метрів, розповів речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

За його даними українськими Силами оборони було знищено:

  • один танк;
  • бойову машину піхоти;
  • дві САУ;
  • дві РСЗВ «Град»;
  • три протитанкових ракетних комплекси;
  • три гармати МСТА-Б;
  • ЗРК «Стріла-10»;
  • шість польових складів з боєприпасами,
  • три дрони-камікадзе «Ланцет»,
  • та один безпілотник «Орлан-10».

Окрім втрат в техніці російські військові на Бахмутському напрямку зазнали втрат і в особовому складі – Череватий каже, що «ЗСУ знищили 186 окупантів, 224 поранено, ще 8 – взято в полон».

Раніше у Міноборони України повідомили, що за два тижні наступальних дій на Бердянському та Мелітопольському напрямках українські війська звільнили 8 населених пунктів. Українські підрозділи на Таврійському напрямку просунулися на відстань до 7 кілометрів.

Командувач оперативного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський також заявив про «успіхи і помітні просування» українських військ на Таврійському напрямку.

Армія РФ атакувала Херсонщину: пошкоджені будівлі, поранено чоловіка – влада

У неділю, 25 червня, армія РФ атакувала Херсонську область, повідомив голова Бориславської районної військової адміністрації Володимир Літвінов.

«Під вогнем опинилось село Бургунка Тягинської територіальної громади. Армія РФ завдала удару з артилерії по житловим будинкам селища», – повідомив очільник РВА.

За словами чиновника, внаслідок обстрілу армії РФ було пошкоджено приватні будівлі та господарські споруди мешканців.

Крім того, один чоловік отримав порання – його, за словами Літвінова, у важкому стані доставили до лікарні.

У контрольованій українським урядом частині Херсонщини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

Зведення Генштабу ЗСУ: за добу відбулось понад 20 бойових зіткнень

Армія Росії продовжує здійснювати спроби наступу на Лиманському, Бахмутському та Мар’їнському напрямках – протягом доби відбулось понад 20 бойових зіткнень, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

«Авіація сил оборони за добу завдала шість ударів по районах зосередження особового складу противника. Також, нашими захисниками було знищено розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня», – кажуть українські військові.

Також відомо, що «підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили пункт управління, три райони зосередження особового складу та військової техніки, склад боєприпасів, станцію РЕБ та три ворожих артилерійських підрозділи на вогневих позиціях».

«Вагнерівці» збили літак Іл-22М та шість гелікоптерів армії РФ – ЗМІ

Під час збройного заколоту, організованого очільником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним, у суботу, 24 червня, найманці нібито збили російський військовий літак Іл-22М, повідомляє російська служба Радіо Свобода з посиланням на підрахунки нідерландського проєкту Oryx.

За словами кореспондента російського Першого каналу, на борту Іл-22М нібито було 10 людей – «вони, мабуть, загинули».

Також російські журналісти кажуть, що ватажок «вагнерівців» Євген Пригожин нібито «погодився виплатити 50 мільйонів компенсації рідним загиблих льотчиків». Але поки що ані Пригожин, ані Міноборони Росії це не коментували.

Міноборони РФ також офіційно не повідомляло про будь-які втрати під час військового заколоту. Але проєкт Oryx зазначив, що найманці «ПВК Вагнера», окрім літака, начебто збили ще шість бойових гелікоптерів: серед них Ка-52 (пілоти загинули), Мі-8, Мі-35М і три вертольоти радіоелектронної боротьби Мі-8МТПР-1. Загальна кількість загиблих могла досягти 20 військових, уточнили аналітики нідерландського проєкту.

Пізно ввечері 24 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков оголосив, що кримінальне провадження щодо керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина закривають, а сам він «піде в Білорусь» згідно з домовленостями між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

Прессекретар запевнив, що йому «невідомо, ким працюватиме Пригожин після того, як він піде в Білорусь».

За словами Пєскова, «влада РФ не переслідуватиме тих «вагнерівців», які взяли участь у заколоті, враховуючи їхні фронтові заслуги». Частина бійців приватної військової компанії, «яка спочатку відмовилася брати участь у «поході» Пригожина, підпише контракти з Міноборони», уточнив речник Путіна.

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

Наєв про ситуацію на кордоні з Білоруссю: «спроба наступу стане для ворога самогубством»

Ситуація на кордоні з Білоруссю «залишається контрольованою», всі служби від розвідки до інженерних військ працюють у посиленому режимі, зазначив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«З приводу заяв щодо можливої участі ПВК «Вагнер» у нападі на нашу територію з боку республіки Білорусь. Хочу всіх запевнити, що ситуація у північній операційній зоні залишається стабільною та контрольованою», - заявив Наєв.

Наєв розповів, що «наразі на кордоні з Білорусі не спостерігається ані нарощування техніки, ані живої сили противника».

«Кордон держави під надійним захистом в режимі 24/7. Якщо ж таке станеться і ворог спробує перетнути державний кордон для них це буде ніщо інше, як самогубство. Наші воїни готові дати гідну відповідь будь-кому, хто наважується перетнути державний рубіж зі зброєю в руках», – наголосив він.

Пізно ввечері 24 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков оголосив, що кримінальне провадження щодо керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина закривають, а сам він «піде в Білорусь» згідно з домовленостями між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

Прессекретар запевнив, що йому «невідомо, ким працюватиме Пригожин після того, як він піде в Білорусь».

За словами Пєскова, «влада РФ не переслідуватиме тих «вагнерівців», які взяли участь у заколоті, враховуючи їхні фронтові заслуги». Частина бійців приватної військової компанії, «яка спочатку відмовилася брати участь у «поході» Пригожина, підпише контракти з Міноборони», уточнив речник Путіна.

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

Російські війська перекинули заряджену вибухівкою техніку до чотирьох енергоблоків ЗАЕС – Буданов

Росія «завершила підготовку до атаки на Запорізьку атомну електростанцію», зазначив голова української розвідки Кирило Буданов в інтерв’ю The New Statesman.

Буданов попередив, що «басейн-охолоджувач заводу замінований російськими військами».

Він пояснив, що без охолодження ядерні реактори «можуть розплавитися за період від десяти годин до 14 днів». Буданов вважає, що «Росія зможе підвищити напругу в лініях електропостачання до станції, що призведе до ядерної аварії в нижній частині цього періоду часу».

Також українській військовій розвідці вдалося встановити, що «російські війська перекинули заряджену вибухівкою техніку до чотирьох із шести енергоблоків». Невідомо, чи Міжнародне агентство з атомної енергії отримало доступ до цих блоків під час свого візиту 15 червня.

Буданов виразив впевненість в тому, що план РФ щодо підриву Запорізької АЕС «розроблений і затверджений».

Глава розвідки пояснив, що є дві можливості при яких відбудеться підрив ЗАЕС:

  • «Перша – підірвати електростанцію, якщо сили РФ будуть вибиті з лівого берега Дніпра. Тоді Росія створить зону знищення та відчуження, щоб запобігти просуванню українських військ. За його словами, дана стратегія також може слугувати погрозою не наступати на російські позиції».
  • «Друга можливість полягає в тому, що Росія використає ядерну катастрофу як «профілактичний захід». Метою в цьому випадку буде намагання зупинити наступ ЗСУ до його початку і заморозити лінію зіткнення в тому вигляді, в якому вона є».

Президент України Володимир Зеленський 22 червня заявив, що Росія розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС – найбільшій атомній електростанції в Європі, і Київ передав ці дані країнам-партнерам. У Кремлі традиційно заперечили звинувачення і назвали цю заяву «черговою брехнею».

Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.

«ЗАЕС було додатково заміновано, заміновано саме охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, то ймовірність того, що будуть значні проблеми», – наголосив він.

21 червня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що його представники не помітили жодних мін на водоймі-охолоджувачі, хоча визнало, що російські війська замінували ділянки на території ЗАЕС та навколо неї.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG