Доступність посилання

ТОП новини
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року
Пошкоджені під час війни РФ проти України будівлі у місті Покровськ Донецької області, Україна, 4 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ЗСУ пробиває російську оборону на Півдні

Ось уже кілька тижнів ЗСУ тиснуть на оборону російських окупаційних військ і просуваються на південній ділянці фронту – як на Донеччині, так і на Запоріжжі.

Проєкт Радіо Свобода «Донбас Реалії» розпитали воєнних аналітиків, як вони оцінюють поточні події на лінії фронту і чого чекати в подальшому? Читайте і дивіться за лінком

Шмигаль: на лондонській конференції залучили близько 60 мільярдів доларів на відновлення України

На відновлення України після війни залучено ще близько $60 мільярдів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль за підсумками Конференції з відновлення України у Лондоні (Ukraine Recovery Conference).

Шмигаль зазначив, що під час конференції ЄС анонсував 50 млрд євро на чотири роки. За його словами, ці кошти будуть використані для покриття дефіциту держбюджету та фінансування відновлювальних проєктів. Крім цього, Велика Британія спрямує Україні 3 млрд фунтів на наступні три роки, зокрема 240 млн фунтів на 2023 рік. Також Україна і Британія створять Фонд викликів у сфері зелених інновацій InnovateUkraine обсягом 62 млн фунтів.

Прем’єр-міністр також додав, що під час конференції була досягнута домовленість про пакет допомоги на 1,76 млрд доларів для фінансування соціальних виплат від Світового банку. Разом з цим, були анонсовані програми фінансової підтримки від окремих країн: США – додатково 1,3 млрд доларів на транспортну інфраструктуру, цифровізацію та енергетику, Німеччина – додатково 381 млн євро, зокрема на гуманітарне розмінування, Швейцарія – 1,5 млрд франків у межах середньострокової програми підтримки.

Шмигаль розповів, що Європейський інвестиційний банк під час конференції анонсував новий портфель проєктів для відбудови України на 840 млн євро – йдеться про муніципальну інфраструктуру, водопостачання, транспорт, кібербезпеку.

22 червня стало відомо, що Європейська комісія виділяє Україні чергові 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги.

Чонгарський міст після вибуху закритий для легковиків – мер Мелітополя

Автомобільний міст на Чонгарі закритий для легкового транспорту, зазначив міський голова Мелітополя Іван Федоров під час телемарафону.

«Після вибуху на мосту на Чонгарі він повністю закритий для легкового транспорту. Частково військові вантажівки можуть ним їхати. Інших – сьогодні в об’їзд відправляють до Армянська (КПП «Армянськ» – ред.). Але від Сімферополя до Армянська дорога надпогана, і жителі туди добираються складно», – сказав Федоров.

На пропускному пункті в Армянську сьогодні величезна черга. За його словами, цей перехід був основним для евакуації з тимчасово окупованої території Запорізької та Херсонської області.

«Сьогодні «Чонгар» не працює, «Армянськ» погано працює. Є велика кількість людей на кордонах між Росією і Латвією. Жителі стоять на пунктах переходу по чотири дні. То ж евакуюватися практично неможливо», – додав мер.

Наразі редакція Радіо Свобода не має можливості незалежно перевірити ці дані.

Вранці 22 червня окупаційна влада Криму повідомила про атаку по Чонгарському мосту. У Слідчому комітеті Росії стверджують, що міст було обстріляно чотирма ракетами, ймовірно, французького виробництва.
В.о. губернатор окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо, звинуватив в ударі Україну і заявив, що нібито використовувалися ракети Storm Shadow.

Починаючи з серпня 2022 року у Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках» та «роботою ППО». У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мості стався вибух. На півострові діє підвищений (жовтий) рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закритий.

Окупанти заявили про «ліквідацію» підлітків у Бердянську. Що відомо?

Українських підлітків, яких переслідували в окупованому Бердянську, вбили. Про це заявляють правозахисники, Бердянська міська військова адміністрація, а також український омбудсмен Дмитро Лубінець. Це також підтвердив один із представників окупаційної влади захопленої частини Запорізької області.

Що відомо про обставини того, що сталося? Про це в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новин Приазов'я». Читайте за лінком

Сили оборони: російські військові скинули на позиції ЗСУ хімічний боєприпас

Російські військові скинули на позиції Збройних сил України хімічний боєприпас, зазначив речник Сил оборони Таврійського напрямку Валерія Шершня в ефірі телемарафону.

За словами речника, інцидент трапився на Мар’їнському напрямку в Донецькій області.

«Зафіксовано факт скидання на одну з позицій забороненого хімічного боєприпасу – аерозольного, задушливої дії. Вітер був у бік противника», – сказав він.

Шершень повідомив, що російські війська минулої доби намагалися штурмувати позиції ЗСУ на Мар'їнському напрямку. На вказаній ділянці фронту відбулося 13 бойових зіткнень. За його словами, «захисники відбили штурми, ворог відійшов».

«Застосовуючи танки, РСЗВ та ствольну артилерію, на Мар’їнському напрямку ворог здійснив понад 440 обстрілів», – підсумував Шершень.

У контрольованій українським урядом частині Донеччини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

Війська РФ намагаються повернутися на позиції, які займали до руйнування Каховської ГЕС – Гуменюк

Армія РФ намагається повернутися на позиції, які займала до руйнування греблі Каховської гідроелектростанції, повідомили керівниця об’єднаного пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк під час телемарафону.

«Зараз, коли вода повертається фактично в русло і навіть відступає глибше в його межах, противник намагається повертатися на свої позиції. Для них це ускладнено через те, що карта мінних полів їхніх змінилася суттєво», – заявила вона.

За словами Гуменюк, «велика вода» розкидала російські мінні загородження, які російські окупанти намостили вздовж лівого берега.

«Їм доводиться розміновувати територію перед тим, як повертатися. До того ж їх робота ускладнюється поширенням кишкових інфекцій», – додала вона.

За її словами, російським військовим на лівому березі нині «складно, тому що в них перебої з питною водою дуже великі, а логістика в них не убезпечена».

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Російське державне агентство ТАСС заявляло 22 червня про 46 загиблих внаслідок «прориву ГЕС», не уточнюючи, про які саме райони йдеться.

Водночас ООН 18 червня повідомила, що Росія досі не надала їй доступ до окупованих районів Херсонщини, які постраждали внаслідок руйнування греблі Каховської ГЕС.

Численні експерти вже заявили, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролюють війська РФ.

Пригожин на звʼязок не виходив – пресслужба

Очільник угруповання «Приватна військова компанія Вагнера» Євген Пригожин уже понад 18 годин не виходить на звʼязок. Пригожин «поки не на звʼязку», повідомили в його пресслужбі вдень 25 червня на запит телеканалу RTVI.

«Він передає всім привіт і відповість на запитання, коли буде на нормальному звʼязку», відповіли журналісту у пресслужбі.

Пресслужба Пригожина востаннє оприлюднювала звукове повідомлення свого роботодавця о 20:25 24 червня. Саме в цьому аудіо очільник угруповання сказав, що «ПВК Вагнера» розвертає колони і повертається в свої «польові табори».

Пізно ввечері 24 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков оголосив, що кримінальне провадження щодо керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина закривають, а сам він «піде в Білорусь» згідно з домовленостями між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

Прессекретар запевнив, що йому «невідомо, ким працюватиме Пригожин після того, як він піде в Білорусь».

За словами Пєскова, «влада РФ не переслідуватиме тих «вагнерівців», які взяли участь у заколоті, враховуючи їхні фронтові заслуги». Частина бійців приватної військової компанії, «яка спочатку відмовилася брати участь у «поході» Пригожина, підпише контракти з Міноборони», уточнив речник Путіна.

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

«Страшно було: ці морди п’яні з автоматами». Як відновлюється після окупації село Киселівка на Херсонщині?

Село Киселівка Чорнобаївської громади Херсонщини пробуло в російській окупації майже дев’ять місяців. Населений пункт розташований за 5 кілометрів від Чорнобаївки й був захоплений російськими військами на початку березня 2022 року. У цей час кілька жителів села загинули, ще кілька – зникли безвісти. Натерпілися, кажуть люди, і від російських обстрілів, і від мародерства російських солдатів.

Як відновлюється деокуповане село та якими надіями живуть його жителі зараз? Про це у репортажі Радіо Свобода. Читайте і дивіться за лінком

Токаєв удруге за два дні назвав заколот Пригожина «внутрішньою справою» Росії

У Казахстані Рада безпеки країни доручила уряду підготуватися до можливих кризових ситуацій на тлі спроби збройного заколоту в сусідній Росії. Як інформує президентський сайт, Касим-Жомарт Токаєв 25 червня провів позачергове засідання Ради безпеки країни, де глави різних відомств повідомили про заходи, що вживаються «на виконання доручень у звʼязку з ситуацією в Російській Федерації».

В офіційній заяві Токаєв уточнив: те, що сталося в Росії, є «внутрішньою справою» сусідньої країни, але казахстанці, за його словами, «з занепокоєнням сприйняли ситуацію в дружній країні, з якою Казахстан має найдовший кордон у світі». Президент уточнив, що в Астані уважно стежать за тим, що відбувається в Росії.

Безпосередньо в день заколоту, 24 червня, президент Казахстану також назвав дії угруповання «ПВК Вагнера» та його очільника Євгена Пригожина «внутрішньою справою Росії». Пресслужба Токаєва стверджувала, що главі держави про ситуацію повідомив особисто президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови. При цьому на сайті Кремля про цю розмову згадок немає.

У січні 2022 року російські війська та підрозділи інших країн Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ, військовий альянс під проводом Росії) були на короткий час на прохання Токаєва введені до Казахстану на тлі масових заворушень у цій країні. У сутичках вони участі не брали і незабаром залишили країну, президент Казахстану тоді подякував партнерам за допомогу. Чи обговорювалася можлива допомога Казахстану російській владі під час розмови Токаєва з Путіним 24 червня, не повідомлялося.

Міністр закордонних справ Китаю прийняв у Пекіні заступника Лаврова

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган 25 червня провів у Пекіні зустріч із заступником міністра закордонних справ Росії Андрієм Руденком, повідомили в МЗС КНР.

Обидві сторони «обмінялися думками щодо китайсько-російських відносин і міжнародних та регіональних питань, що становлять спільне занепокоєння», йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства без будь-яких додаткових деталей.

Як відзначає CNN, у заяві не згадуються ані заколот, організований угрупованням «ПВК Вагнера» в Росії, ані російська агресія проти України. Китай публічно ще не коментував дії бойовиків на чолі з Євгеном Пригожиним.

У травні спеціальний представник Пекіна в справах Євразії Лі Хуей зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, намагаючись представити себе як потенційного посередника між сторонами протистояння. Китай зазнав критики за те, що не вжив активних дій для припинення війни, розпочатої Росією, з якою вони мають тісні зв’язки.

Попри те, що Росія після початку повномасштабного вторгнення постраждала від санкцій Заходу, двостороння торгівля між Москвою та Пекіном склала понад 93,8 мільярда доларів із січня до травня, що на понад 40% більше, ніж за той же період минулого року (дані Головного митного управління Китаю).

Окупаційна влада Бердянська підтвердила вбивство двох підлітків, яких переслідувала 10 місяців

Окупаційна влада міста Бердянська Запорізької області підтвердила про вбивство 24 червня двох підлітків, яких називає «проукраїнськими терористами».

За повідомленням російської агенції «Інтерфакс», «співробітники МВС та військової поліції прибули на набережну», де, за їхніми даними, сталася стрілянина і були поранені двоє місцевих жителів.

Представник окупаційної влади Володимир Рогов заявив, що «терористи були блоковані і знищені», уточнивши, що одним із убитих був Тігран Оганнісян. У соцмережах Оганнісян встиг оприлюднити відео, яке зняв незадовго до смерті. У ньому він говорить: «Двох точно. Все, це смерть, пацани, прощайте! Слава Україні!»

Другим загиблим, за даними українських правозахисників, є Микита Ханганов.

Координаторка «Медійної ініціативи за права людини» Ольга Решетилова вважає, що «ще дуже багато невідомих обставин у цій історії, щоб робити однозначні висновки».

«Тіл хлопців батьки ще не бачили. Натомість рідних з учорашнього вечора мучать допитами і обшуками. Це дає підстави ставити під сумнів основну версію слідкому РФ про напад на поліцейських. Принаймні батьки Тіграна і Микити вважають, що вся ця перестрілка, передсмертне відео – це постановка для того, щоб убити хлопців», – написала правозахисниця у фейсбуці.

Раніше російська окупаційна влада оприлюднила звинувачення в «готуванні диверсії» проти двох підлітків із Бердянська (обоє 2006 року народження).

За даними правозахисників, 24 травня юні жителі окупованого Бердянська Тигран Оганнісян та Микита Ханганов отримали звинувачення від Слідчого комітету РФ у нібито готуванні диверсії на залізниці. Їм інкримінують «порушення» статті 281 Кримінального кодексу РФ, яка передбачає від 10 до 20 років увʼязнення.

Слідчий комітет стверджує, що підлітки вступили в змову щодо підтримки ЗСУ на початку вересня 2022 року. Вони нібито «пошкодили залізничну колію, щоб не дозволити російським збройним силам отримати матеріальне забезпечення».

«У будинку немає господаря» – у Зеленського прокоментували підсумки заколоту в Росії

Ситуація в Росії є нестабільною, українська влада не бачить у Москві тих, із ким можна вести переговори. Так результати заколоту, здійсненого очільником угруповання «ПВК Вагнера» Євгеном Пригожиним, прокоментував радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк.

«Трагікомедія останніх днів красномовно пояснює лідерам інших країн, чому Україна не вбачає за можливе сьогодні вести переговори з путінською Росією. Просте питання: а з ким там можна про щось говорити, якщо в головного суб’єкта влада буквально вислизає з рук, як пісок крізь пальці, а об стратегічне військове командування витирають ноги всі, кому не лінь? Цій банді вже недовго існувати: у будинку немає господаря. Ситуація всередині Росії неконтрольована, хитка конструкція тримається за інерцією та на чесному слові. Тим часом синоптики прогнозують нові пориви вітру...» – написав Подоляк у твітері.

Пізно ввечері 24 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков оголосив, що кримінальне провадження щодо керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина закривають, а сам він «піде в Білорусь» згідно з домовленостями між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

Прессекретар запевнив, що йому «невідомо, ким працюватиме Пригожин після того, як він піде в Білорусь».

За словами Пєскова, «влада РФ не переслідуватиме тих «вагнерівців», які взяли участь у заколоті, враховуючи їхні фронтові заслуги». Частина бійців приватної військової компанії, «яка спочатку відмовилася брати участь у «поході» Пригожина, підпише контракти з Міноборони», уточнив речник Путіна.

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

На Донеччині за добу загинув один цивільний, поранені троє – Кириленко

У Донецькій області за минулу добу загинула одна людина, ще троє зазнали поранень, повідомив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

«На Волноваському напрямку одна людина загинула у Вугледарі. Під вогнем артилерії – Велика Новосілка. На Донецькому напрямку зранку ворог завдав авіаудару по Авдіївці — є поранений. На Горлівському напрямку дві людини поранені в Торецьку – в місті пошкоджені два торгові обʼєкти і житловий будинок», інформує Кириленко.

Він також вказує на численні пошкодження будинків у кількох громадах області.

У контрольованій українським урядом частині Донеччини внаслідок обстрілів регулярно гинуть цивільні. Російські військові заперечують, що метою їхніх обстрілів є мирні жителі і цивільна інфраструктура.

Число жертв російського удару 24 червня в Києві зросло до пʼяти – Кличко

До пʼяти зросло число загиблих унаслідок влучання уламків російської ракети по житловому будинку в Соломʼянському районі Києва 24 червня, повідомив столичний голова Віталій Кличко.

«Під завалами в будинку в Соломʼянському районі рятувальники виявили тіла ще двох загиблих. Операція з ліквідації наслідків ворожої атаки триває. Рятувальники ще працюють у пошкодженому будинку», – написав Кличко в телеграм-каналі зранку 25 червня.

За даними Київської міської військової адміністрації, вночі 24 червня російські війська випустили ракети Х-101/555 зі стратегічних бомбардувальників Ту-95МС з району Каспійського моря. Біля Києва збили понад 20 ракет.

У Херсоні зранку 25 червня внаслідок обстрілу загинув чоловік – ОВА

Російські військові зранку 25 червня здійснили обстріл житлових районів Херсона, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Окупанти знову вкрили вогнем наші мирні будинки. У Херсоні загинув 44-річний чоловік. Ще одна жінка опинилася під завалами. Один зі снарядів розірвався просто посеред кімнати. Пошкоджені будинки та майно мешканців», – написав Прокудін у телеграм-каналі.

Раніше 25 червня цей же чиновник повідомив, що за добу 24 червня внаслідок дій російських військових поранень зазнали двоє людей. Сили РФ здійснили 59 обстрілів, випустивши 253 снарядів з мінометів, артилерії, «Градів» та авіації, вказав голова Херсонської ОВА.

Українські військові мають «тактичний прогрес на ключових напрямках» – британська розвідка

Українські військові мають поступовий, але впевнений прогрес на ключових напрямках, відзначає британська розвідка в оприлюдненому 25 червня огляді.

За цими даними, впродовж останніх днів українські війська перегрупувалися і знову проводять масштабні наступальні операції на трьох основних напрямках на півдні та сході України.

Українські війська використовують досвід перших двох тижнів контрнаступу для вдосконалення тактики штурму глибокої, добре підготовленої російської оборони, зазначили в оборонному відомстві Великої Британії.

Натомість у Луганській області російські війська доклали значних зусиль для наступу в Серебрянському лісі поблизу Кремінної. Їхні дії, ймовірно, відображають продовження наказів російського вищого керівництва переходити в наступ за будь-якої можливості.

«Росія досягла у цьому районі деяких невеликих успіхів, але українські війська запобігли прориву російських військ», – відзначили британські аналітики.

Увечері 24 червня заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що на сході Збройні сили України почали наступ на кількох напрямках одночасно.

Раніше українське командування повідомило, що Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на трьох напрямках: Мелітопольському, Бердянському і Лиманському.

А командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський повідомив, що українські війська «мають успіхи» на деяких ділянках на Таврійському напрямку.

Українські війська за останні тижні звільнили вісім сіл у південній Запорізькій області та східній Донецькій області.

У Міноборони повідомляють, що складною є ситуація на сході України.

«Влада Росії після цих вихідних назавжди порушена» – у США реагують на події в Росії

Американські політики від обох провідних партій реагують на події в Росії 23–24 червня, коли протистояння бойовиків ПВК «Вагнер» та російських військових істотно загострилось, зазначає «Голос Америки».

Ці події виявили слабкість президента Володимира Путіна, твітує сенатор США від Демократичної партії Кріс Мерфі. «Він [Путін] може пережити це, але влада в Росії після цих вихідних назавжди буде порушена», – додає політик. Читайте про це за лінком

У Воронежі ліквідували пожежу, яка виникла на нафтопереробному заводі після бойових дій 24 червня

Пожежу паливного резервуара на нафтопереробному заводі поблизу міста Воронеж на південному заході Росії ліквідовано, повідомили зранку 25 червня російські державні інформаційні агенції з посиланням на МНС регіону.

Пожежники повністю ліквідували пожежу, яка знищила цистерну авіаційного гасу ємністю 5 тисяч тонн.

Губернатор Воронежа Олександр Гусєв не надав пояснень щодо причини пожежі, але на кількох відео в соціальних мережах, зроблених 24 червня, видно щонайменше один військовий гелікоптер неподалік. У цьому районі в той же час перебували бойовики угруповання «ПВК Вагнера».

Засновник угруповання «ПВК Вагнера» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

CNN: розвідка США попереджала Конгрес, що Пригожин готує збройний заколот

На початку цього тижня співробітники розвідки США повідомили лідерам Конгресу про переміщення сил угруповання «ПВК Вагнера» та скупчення військової техніки підрозділів Пригожина біля кордонів Росії, пише CNN із посиланням на три джерела у розвідці.

За словами джерел телеканалу, Пригожин готувався до заколоту, накопичуючи озброєння та боєприпаси, про що представники розвідки повідомили конгресменам. Джерела CNN зазначають, що мета дій Пригожина не була остаточно зрозуміла.

Один зі співрозмовників CNN заявив, що, на думку американських чиновників, заяви Пригожина про брак боєприпасів у «ПВК Вагнера» могли бути «навмисною брехнею», покликаною закласти основу для «потенційного виклику військовому керівництву Росії».

Інший співрозмовник додав, що заколот стався «дуже швидко» і було важко зрозуміти, наскільки серйозними були погрози Пригожина російським військовим.

Пізно ввечері 24 червня речник президента Росії Дмитро Пєсков оголосив, що кримінальне провадження щодо керівника приватної військової компанії «Вагнер» Євгена Пригожина закривають, а сам він «піде в Білорусь» згідно з домовленостями між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

Прессекретар запевнив, що йому «невідомо, ким працюватиме Пригожин після того, як він піде в Білорусь».

За словами Пєскова, «влада РФ не переслідуватиме тих «вагнерівців», які взяли участь у заколоті, враховуючи їхні фронтові заслуги». Частина бійців приватної військової компанії, «яка спочатку відмовилася брати участь у «поході» Пригожина, підпише контракти з Міноборони», уточнив речник Путіна.

Засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин увечері 23 червня звинуватив Міністерство оборони Росії у завдаванні ударів по тилових таборах його угруповання. За словами Пригожина, серед його підлеглих багато вбитих. Він зазначив, що «вагнерівці» «йдуть розбиратися, чому в країні твориться безлад».

Пригожин згодом заявляв, що ПВК «Вагнер» має намір блокувати Ростов-на-Дону та йти на Москву, якщо найманцям не видадуть міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова.

Міністерство оборони Росії назвало заяви Пригожина інформаційною провокацією, а Володимир Путін звинуватив його в заколоті.

24 червня ЗМІ повідомили про те, що літаки президента РФ Володимира Путіна та інших олігархів могли залишити Москву.

Дещо пізніше 24 червня Пригожин заявив про те, що його військові припиняють рух вперед та йдуть до польових таборів.

Російська армія втратила близько 720 військових в Україні за добу – Генштаб

Російські війська втратили близько 720 людей особового складу за попередню добу, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України вранці 25 червня.

Українське командування оцінює загальні втрати російських військ у 224 630 з 24 лютого 2022 року.

Штаб також оновив дані про втрати російської техніки:

  • 4 030 танків (+6)
  • 7 806 бойових броньованих машин (+2)
  • 4 034 артилерійські системи (+19)
  • 624 реактивні системи залпового вогню (+5)
  • 385 засобів протиповітряної оборони (+2)
  • 314 літаків
  • 308 гелікоптерів
  • 3 472 безпілотники (+12)
  • 1 259 крилатих ракет (+41)
  • 18 кораблів і катерів
  • 6 735 автомобілів та автоцистерн (+4)
  • 552 одиниці спеціальної техніки (+4)

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG