У Празі відбулася міжнародна конференція Чеського радіо, організована з нагоди 100-річчя радіомовлення у Чехії. Вона була повністю присвячена висвітленню війни Росії проти України. Серед гостей, окрім журналістів та громадських діячів, був і президент Чехії Петр Павел, який вчергове говорив про злочини РФ в Україні, важливість їхнього висвітлення у незалежних ЗМІ та вплив російської пропаганди на чеське суспільство.
Удар по Чонгарському мосту. ЗСУ заганяють армію РФ в «котел»?
Що відомо про обстріл Чонгарського мосту і як на це відреагували окупаційні чиновники? Яке значення має цей міст у логістиці російської армії і чи зможуть його швидко відновити? Що буде з російськими військовими на півдні України у випадку знищення логістичних шляхів і чи розуміють це у Кремлі? Все це зʼясовував проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».
Угруповання «ПВК Вагнера» набирає колишніх силовиків для «поліції» на окупованих територіях – ЗМІ
Угруповання «ПВК Вагнера» набирає колишніх співробітників силових структур для формування так званої «військової поліції» на окупованих територіях. Про це пише видання «Верстка».
Журналісти виявили відповідне оголошення на сторінці угруповання в популярній російській соцмережі «ВКонтакте». У ньому йдеться про набір колишніх силовиків, які «мають досвід в оперативній роботі та затриманнях, а здатні виконувати комендантські функції».
Журналісти «Верстки» звʼязалися з вербувальником «вагнерівців» за одним із номерів телефону, вказаних в оголошенні. Він повідомив, що такі вакансії у найманців зʼявилися вперше, а з колишніх оперативників планують створити комендантський полк.
«Ви повинні будете стежити, щоб усі дотримувалися правил компанії. Дивитись, щоб не було злодіїв та мародерів, не було побиття, пияцтва тощо. Також в обовʼязки входить оперативне завдання виявляти ДРГ та робота, природно, з ДРГ: допити, оперативне слідство», – розповів вербувальник.
Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну увʼязнених у російських колоніях почали масово вербувати до угруповання «ПВК Вагнера». Натомість їм обіцяли помилування та грошові виплати. У лютому 2023 року засновник угруповання Євген Пригожин оголосив, що перестав вербувати увʼязнених. Після цього набирати солдатів у колоніях стали від імені міністерства оборони РФ.
Завербовані до угруповання «ПВК Вагнера» вʼязні брали участь у боях за Бахмут. Українська сторона заявляла про значні втрати у цій категорії російських військових. Російська влада та представники угруповання «ПВК Вагнера» це або заперечували, або залишали без коментарів.
Україна захищатиме країни Балтії в разі вступу до НАТО – Кулеба
Україна за час війни стала «суперактивом» для Північноатлантичного альянсу, заявив 22 червня на полях Конференції з відновлення України в Лондоні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
«Якщо до повномасштабної війни Україна більше потребувала НАТО, щоб захиститися і зміцнитися, то тепер НАТО потребує України… Зараз партнери, які проти нашого членства, мислять через логіку тягаря, як вони казали й до війни. А насправді реальність змінилася: Україна – це актив. Тому що зараз, умовно кажучи, коли балтійські країни просять Німеччину надіслати бригаду, щоб захищати їх від Росії, то після набуття Україною членства в НАТО, яка бригада стоятиме в балтійській країні? Українська. І німці не повинні будуть витрачати гроші, ресурси й ставити на політичний ризик прямого зіткнення з Росією», – сказав Кулеба в інтервʼю «Суспільному».
За словами міністра, у Лондоні він мав «майже 10 двосторонніх зустрічей», на яких ключовим питанням був Вільнюський саміт і НАТО.
Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що членство України в НАТО є «об’єктивною потребою». Раніше він зауважив, що, попри те, що на період російської агресії Україна не може стати членом НАТО, вона потребує конкретних гарантій безпеки.
Київ подав заявку на вступ до НАТО, але деякі європейські столиці побоюються встановлювати офіційні терміни членства, оскільки вторгнення Росії триває.
Гарантії безпеки є частиною поточних переговорів між лідерами НАТО щодо того, щоб Україна не зазнала нових нападів з боку Росії після закінчення війни. Це питання буде винесено на порядок денний на саміті НАТО у Вільнюсі наступного місяця.
Армія РФ почала використовувати новий аеродром для ракетних атак на Україну – «Схеми»
Російська армія з початком наступальної операції Збройних сил України на Запорізькому напрямку перекинула борти стратегічної авіації на аеродром поблизу міста Моздок у Північній Осетії (Північний Кавказ, РФ). Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs, які є в розпорядженні «Схем» (проєкт Радіо Свобода). В ніч на 22 червня, за повідомленням Повітряних сил України, з цього аеродрому злетіли борти ТУ-22М3, які запустили на Дніпропетровщину крилаті ракети Х-22, внаслідок чого було пошкоджено, зокрема, декілька приватних будинків, газопровід, водогін, лінії електропередач та автівки.
Вперше літаки стратегічної авіації ТУ-22М3, які є носіями крилатих ракет Х-22, на цьому аеродромі Planet Labs зафіксував 24 травня цього року. На знімку можна нарахувати шість бомбардувальників.
При цьому ще 28 квітня, як свідчать фото з супутника, стратегічної авіації на цьому аеродромі не було.
Напередодні ракетної атаки на Дніпропетровщину на аеродромі поблизу Моздока розміщувалося 7 літаків стратегічної авіації ТУ-22М3. Також на знімку можна помітити і вантажні літаки, які можуть транспортувати ракети.
Напередодні ракетної атаки на Дніпропетровщину на аеродромі поблизу Моздока розміщувалося 7 літаків стратегічної авіації ТУ-22М3. Також на знімку можна помітити і вантажні літаки, які можуть транспортувати ракети.
Чонгар і атака на мости: ЗСУ відсікають Крим?
- Про удар нібито ЗСУ по Чонгарському мосту заявили російські медіа та контрольована Росією місцева окупаційна влада. Автівки скеровують тепер через Армянськ та Перекоп. Окупанти запевняють: невдовзі міст поремонтують. Натомість ГУР України інтригує: «далі буде». Чим важливий Чонгарський міст для російських військ?
Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:
- Ядерна загроза: українська влада каже, що ЗАЕС замінована. Президент України Володимир Зеленський оголосив, що Росія готує теракт на ЗАЕС. Як усе це позначиться на спробах звільнити Запорізьку область? Та що із наступом?
- Родина начальника одеського військкомату Євгена Борисова під час повномасштабної війни придбала на іспанському узбережжі нерухомості та автівок на мільйони доларів: розслідування Михайла Ткача з видання УП. Чи відсторонений військком? Докладніше – у «Свобода Live».
МОК позбавив визнання Міжнародну асоціацію боксу, яку очолює росіянин
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) позбавив визнання Міжнародну асоціацію боксу (IBA), повідомляє сайт МОК 22 червня. Також сесія МОК висловилася за збереження боксу у програмі літніх Олімпійських ігор у Парижі у 2024 році, але цей вид спорту може опинитися за бортом Олімпіади 2028 року в Лос-Анджелесі.
7 червня МОК рекомендував відкликати визнання IBA. У відповідь Міжнародна асоціація боксу подала апеляцію до CAS, але рішення залишилося чинним.
«ІBA залишає за собою право звернутися до суду за фактом позбавлення визнання», – цитує російська агенція ТАСС неназване джерело в організації.
У 2019 році Міжнародний олімпійський комітет тимчасово відкликав у IBA визнання через фінансову та управлінську кризу в організації. МОК вимагає від міжнародної федерації провести реформи. IBA усунули від організації боксерського турніру на Олімпіаді в Токіо.
З кінця 2020 року IBA очолює росіянин Умар Кремльов. Асоціація не позбавляла спортсменів з Росії та Білорусі можливості брати участь у змаганнях. Після цього федерації боксу США, Великої Британії, Швеції, Швейцарії, Німеччини, Нідерландів і Філіппін на знак протесту вийшли з IBA.
Росія завозить західне електронне обладнання для своєї військової техніки в обхід санкцій США та ЄС, використовуючи для цього посередників – компанії у Киргизстані та Казахстані.
У новому розслідуванні журналісти Радіо Свобода встановили, що під час повномасштабного вторгнення в Україну, попри посилений контроль Америки та Євросоюзу над експортом до РФ технологій подвійного призначення, Росія почала використовувати мережу постачання електроніки щонайменше двох країн Центральної Азії, які не обмежені санкціями Заходу.
«Схеми» (проєкт Радіо Свобода) отримали у своє розпорядження список західних електронних компонентів, знайдених у російському озброєнні та допоміжних системах, який був складений українською розвідкою для ЄС. Як вони потрапляють в підсанкційну Росію?
Згодом журналісти Радіо Свобода виявили ці та інші деталі серед масиву даних з митниці Казахстану та Киргизстану за допомогою міжнародних баз імпорту-експорту ImportGenius та Sinoimex. Журналісти знайшли докази постачання західних товарів подвійного призначення через ці країни до Росії, серед яких мікрочіпи, телекомунікаційне обладнання та інша електроніка, яку українські військові виявили, зокрема, в російських ракетах, танках, гелікоптерах, безпілотниках та радіосистемах, що армія РФ використовує у повномасштабній війні проти України. І масштаби цих поставок до Росії з Казахстану та Киргизстану, йдеться у розслідуванні, зросли у десятки разів, порівняно з експортом впродовж минулих років.
Як виявило розслідування Радіо Свобода, в поставках задіяні киргизькі та казахські фірми, частина з яких створена після 24 лютого 2022 року і має російське коріння.
МАГАТЕ знає про мінування Запорізької АЕС – звіт агенції
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) не підтверджує слова речника Кремля Дмитра Пєскова про відсутність загрози російського теракту на контрольованій військами РФ Запорізькій АЕС. Про таку загрозу раніше 22 червня заявив президент України Володимир Зеленський.
Як вказано у звіті ядерної агенції ООН 21 червня, міни є не лише за територією обʼєкта, а і в межах периметра станції.
«МАГАТЕ відомо про попереднє розміщення мін за межами периметра станції, про що агентство повідомляло раніше, а також у певних місцях усередині, які розміщені, як пояснив персонал служби безпеки, з оборонною метою», – вказано у звіті.
Попри наявність таких даних, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі заявив, що «основні функції безпеки об’єкта не зазнають істотного впливу».
«Наша оцінка цих конкретних місць розміщення полягала в тому, що хоча наявність будь-якого вибухового пристрою не відповідає стандартам безпеки, основні функції безпеки об’єкта не зазнають істотного впливу. Ми стежимо за цією проблемою з великою увагою», – сказав генеральний директор Гроссі, додавши, що «ситуація з ядерною безпекою та захищеністю на Запорізькій атомній електростанції надзвичайно крихка».
22 червня в Кремлі назвали «черговою брехнею» заяву президента України Володимира Зеленського про підготовку РФ теракту на Запорізькій АЕС. За словами речника російського президента Дмитра Пєскова, МАГАТЕ дало «дуже високу оцінку» рівня безпеки на станції.
Президент України Володимир Зеленський 22 червня заявив, що Росія розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС – найбільшій атомній електростанції в Європі, Київ передав ці дані країнам-партнерам.
Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.
«ЗАЕС було додатково заміновано, заміновано саме охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, то ймовірність того, що будуть значні проблеми», – наголосив він.
Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.
В ОП пояснили, чому Росія може вдатися до «масштабний теракт на ЗАЕС»
Радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк заявляє, що Росія розглядає «масштабний теракт на ЗАЕС» для зупинки українського контрнаступу та створення безлюдної санітарної сірої зони.
«Росія не здатна втримати Енергодар у середньостроковій перспективі, а тому розглядає масштабний теракт на ЗАЕС для зупинки українського контрнаступу та створення безлюдної санітарної сірої зони, зафіксованої на наступні роки, як частину територіального статус-кво без припинення вогню. До цієї стратегії належать і спроби ударів «Кинджалів» по дамбі в Кривому Розі. Нині відбуваються додаткові мінування атомної станції, включно з охолоджувальними басейнами», – написав він у твітері.
За його словами, чи наважиться Москва на теракт на Запорізькій АЕС, залежить від глобального світу.
«Чи наважаться в Кремлі на цей сценарій, сьогодні залежить виключно від реакції глобального світу. Червоні лінії мають бути накреслені, наслідки – анонсовані. Не завтра. Сьогодні», – наголосив Подоляк.
Президент України Володимир Зеленський 22 червня заявив, що Росія розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС – найбільшій атомній електростанції в Європі, Київ передав ці дані країнам-партнерам. У Кремлі цю заяву назвали «черговою брехнею».
Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.
«ЗАЕС було додатково заміновано, заміновано саме охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, то ймовірність того, що будуть значні проблеми», – наголосив він.
Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.
В Івано-Франківській обласній військовій адміністрації (ОВА) сьогодні, 22 червня, на брифінгу заявили, що жодних заборон на шпиталізацію у медичні заклади чоловіків віком від 18 до 59 років немає.
Днями керівник Коломийської районної військової адміністрації Любомир Глушков повідомив про те, що без погодження з військовими комісаріатами чоловіків не шпиталізуватимуть. Такі слова спричинили неоднозначну реакцію.
«Прошу посилити звуки сирени» – нобелівський лауреат Муратов підтримав акцію українських журналістів
Головний редактор російського видання «Новая газета», нобелівський лауреат Дмитро Муратов заявив, що розуміє і підтримує акцію українських журналістів, які ввімкнули звук повітряної тривоги під час його виступу на Global Media Forum у Німеччині. Безпосередньо під час виступу Муратов просив організаторів вирішити проблеми зі звуком.
«Стоячи на трибуні, я подумав, що це технічна проблема. Ні, це була не технічна проблема. Якби знав, перервав би промову і попросив звук сирени посилити. Світ має чути цей звук війни, і для цього будь-яке місце є доречним», – наводить слова Муратова «Новая газета. Європа» 22 червня.
Global Media Forum є щорічним форумом, який позиціонується як міжнародна платформа для обміну думками серед журналістів. 2023 року форум був присвячений темі «подолання розбіжностей». Він проводиться під патронажем Deutsche Welle. Раніше видання писало, що ще до початку форуму участь Дмитра Муратова як спікера викликала «окремі критичні зауваження з української сторони в соціальних мережах».
Дмитро Муратов у 2021 році отримав Нобелівську премію миру. Він перерахував грошову частину премії благодійним організаціям.
«Руйнуємо плани ворога» – Гуменюк про обстріл Чонгарського мосту
Речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк заявляє, що після пошкодження Чонгарському мосту логістика російських окупантів буде порушеною.
«Ми продовжуємо працювати. Все в принципі просувається за тим планом, про який ми одразу говорили. Дуже важливо виснажувати ворога, позбавити його можливостей поповнювати свої ресурси, не дати йому змоги дуже швидко оговтатися і отримати нові поповнення… Ми руйнуємо плани ворога, руйнуємо те, що не дозволить ворогу в такому стані йому бути проти нас. Зараз логістика буде підірвана, можливості поповнювати її будуть мінімізовані. Це має вплив не лише на моральний стан ворога, а й на матеріальний», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.
Вранці 22 червня окупаційна влада Криму повідомила про атаку по Чонгарському мосту. У Слідчому комітеті Росії стверджують, що міст було обстріляно чотирма ракетами, ймовірно, французького виробництва.
В.о. губернатор окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо, звинуватив в ударі Україну і заявив, що нібито використовувалися ракети Storm Shadow.
Починаючи з серпня 2022 року у Криму та Севастополі майже щодня чути звуки вибухів. Російська влада пояснює це стріляниною по «українських безпілотниках» та «роботою ППО». У жовтні 2022 року на Кримському (Керченському) мості стався вибух. На півострові діє підвищений (жовтий) рівень терористичної небезпеки. Аеропорт Сімферополя закритий.
Удар по мосту в Чонгарі: Україна відрізає Росію від Криму
Вранці 22 червня російська окупаційна влада Криму і захопленої частини Херсонської області повідомила про обстріл мосту між анексованим Кримом і материковою Україною в районі Чонгара.
Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов одразу ж звинуватив в ударі ЗСУ. А призначений Росією так званий виконувач обов’язків губернатора окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо повідомив, що нібито використовувалися британські далекобійні ракети Storm Shadow, які нещодавно отримали від Лондона Сили оборони України.
Російське видання Baza повідомило, що пошкоджених мостів кілька, а в кримських пабліках з'явилися повідомлення про перекриття виїзду з Криму через Чонгар.
Пізніше Сальдо заявив, що пошкодження мостів нібито «на перебігу «спецоперації» ніяк не позначиться», і на анексований півострів окупанти нібито мають інші сухопутні шляхи – довші.
Дорога через Чонгар використовувалася окупантами для підживлення угруповання на півдні України паливом, боєприпасами та особовим складом – і вважалася найзручнішою. Російські «воєнкори» повідомили, що через цей шлях йшло близько 70% усього військового та цивільного трафіку, і тепер логістика окупантів дуже ускладниться.
Головні питання випуску:
Як Росія тепер воюватиме з Україною без мосту до Криму?
Чи зможуть окупанти швидко відновити міст у Чонгарі?
І чи здатна буде Росія щось протиставити Storm Shadow, якими ЗСУ, ймовірно, руйнують їхню логістику?
Як повідомляє пресслужба естонського Міноборони, уряд підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкура надати Україні ще один польовий госпіталь.
«Саме зараз, під час контратаки, як ніколи важлива допомога Україні, а особливо важлива медична допомога. У співпраці з Ісландією ми вже відправляємо в Україну четвертий польовий госпіталь», – сказав Певкур.
За повідомленням, госпіталь передали з резервів сил оборони, його відновлення повністю фінансує Ісландія – вартістю 7,8 млн євро.
«Крім госпіталю, новий пакет допомоги для Збройних Сил України включає також обладнання для парамедиків, гумові човни та засоби боротьби з безпілотниками», – додав міністр оборони.
В Естонії стверджують про надання Україні військової допомоги на суму понад 400 мільйонів євро або понад 1% ВВП.
Сайти Чеського радіо зламали перед конференцією про роль ЗМІ під час війни РФ проти України
Чеське радіо 22 червня повідомило, що його веб-сайти зазнали масової DDoS-атаки за кілька годин до початку конференції «ЗМІ та Україна», головними спікерами якої є президент Чехії Петр Павел і мер Києва Віталій Кличко.
Як повідомляє Чеське радіо, хакери унеможливили роботу всіх його сайтів, а також сайтів двох інших організаторів заходу – радіостанцій Radiožurnal та iROZHLAS.
Трансляції з конференції, присвяченої ролі ЗМІ під час російської агресії проти України, розпочалися о 10:00 на YouTube.
Західні чиновники раніше заявляли, що російський уряд є світовим лідером у хакерстві та використовує кібершпигунство проти іноземних урядів. Москва незмінно заперечує, що здійснює хакерські операції.
У Кремлі відреагували на заяву Зеленського про підготовку РФ теракту на Запорізькій АЕС
У Кремлі відреагували на заяву президента України Володимира Зеленського про підготовку РФ теракту на Запорізькій АЕС.
«Це чергова брехня. На місці були контакти з МАГАТЕ – дуже висока оцінка МАГАТЕ (Міжнародного агентства з атомної енергії). Вони бачили все, все, що хотіли побачити», – сказав журналістам речник російського президента Дмитро Пєсков.
У МАГАТЕ наразі не коментували цих заяв.
Президент України Володимир Зеленський 22 червня заявив, що Росія розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС – найбільшій атомній електростанції в Європі, Київ передав ці дані країнам-партнерам.
Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.
«ЗАЕС було додатково заміновано, заміновано саме охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, то ймовірність того, що будуть значні проблеми», – наголосив він.
Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.
ОГП: командиру важкої бомбардувальної авіаційної дивізії РФ оголосили підозру через удари по Україні
Командирові 22-ої важкої бомбардувальної авіаційної дивізії дальньої авіації військово-повітряних сил повітряно-космічних сил армії Росії повідомили про підозру у справі про цілеспрямовані ракетні удари по енергетичних об’єктах України, повідомили в Офісі генерального прокурора.
«За даними слідства, з жовтня 2022 року по лютий 2023 року російський командир забезпечував нанесення підпорядкованими йому підрозділами 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії ЗС РФ із використанням ракетоносців-бомбардувальників Ту-22М3, Ту-95МС, Ту-160 систематичних масштабних ракетних ударів крилатими ракетами Х-22, Х-33, Х-101/102 та Х-555 по цивільних об’єктах по всій території України», – йдеться в повідомленні.
За його вказівкою здійснювалися прицільні удари по ключових об’єктах енергетичної системи, кажуть в ОГП.
«Протиправні дії командира авіаційної дивізії призвели до загибелі 61 і поранення 139 цивільних осіб, а також до руйнування і знищення об’єктів цивільної та енергетичної системи по всій території України, що призвело до енергетичної кризи», – заявили в ОГП.
За повідомленням, підозрюваному полковнику інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, ведення агресивної війни, а також порушення законів та звичаїв війни.
Імені підозрюваного у прокуратурі не наводять.
Російські війська активно обстрілювали енергетичну інфраструктуру України протягом осені і зими 2022-2023 року. Загалом з 10 жовтня минулого року Росія випустила по ключових енергетичних об’єктах України понад 1200 ракет і дронів, більш ніж 250 із них влучили у ціль. Внаслідок цього було пошкоджено 43% магістральних мереж, що призводило до регулярних відключень електроенергії.
Єврокомісія виділяє Україні чергові 1,5 млрд євро – фон дер Ляєн
Європейська комісія виділяє Україні чергові 1,5 мільярда євро макрофінансової допомоги, оголосила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.
«Сьогодні ми виплачуємо Україні ще 1,5 мільярда євро макрофіну. Ми підтримуємо держпослуги й інфраструктуру України в її відважній боротьбі за свободу. Буде більше – ми запропонували стабільну фінансову підтримку України до 2027 року. Ми працюємо на довгострокову перспективу», – написала фон дер Ляєн у твіттері 22 червня.
У Міністерстві фінансів України нагадали, що це п’ятий транш масштабної макрофінансової допомоги. Загальний обсяг фінансування за програмою МФД сягає 18 млрд євро.
Таким чином, у 2023 році до державного бюджету України надійшло вже дев’ять мільярдів євро пільгових коштів від ЄС, уточнили в Мінфіні.
«Кошти надаються на безпрецедентно пільгових умовах для України й спрямовуються на фінансування пріоритетних видатків держбюджету», – йдеться в повідомленні.
Раніше повідомялося, що Євросоюз готує пакет фінансової допомоги Україні на суму близько 50 мільярдів євро протягом 2024-2027 років.
Кошти мають піти на покриття поточних видатків українського уряду, зокрема виплату пенсій і зарплат працівникам бюджетної сфери, а також на відновлення найважливіших об’єктів, які постраждали внаслідок російського вторгнення.
У Дніпрі зберігається перевищення деяких речовин – Херсонська ОВА
У Дніпрі зберігається перевищення деяких речовин, повідомляє у телеграмі Херсонська ОВА.
«Екологи провели чергове дослідження якості води. Проби були відібрані в районі Антонівського залізничного мосту. Результати показали перевищення заліза загального в 2,4 раза, завислих речовин – у 1,36 раза», – йдеться у повідомленні.
Днями у МОЗ заявили, що у водоймах Херсонської, Одеської та Миколаївської областей щонайменше 30% відібраних із поверхневих водойм та зон рекреації проб води не відповідають гігієнічним нормам.
Ще 14 червня у МОЗ попередили, що в поверхневих водоймах через руйнування Каховської гідроелектростанції зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися чи використовувати таку воду для оброблення харчів не можна.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили, замінували і контролювали гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.
Численні експерти вже заявили, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролюють війська РФ.