Доступність посилання

ТОП новини
ДСНС гасить пожежу у Солом'янському районі Києва після дронової російської атаки. 7 листопада 2024 року
ДСНС гасить пожежу у Солом'янському районі Києва після дронової російської атаки. 7 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Міноборони Білорусі заявляє про «жорстку посадку» гелікоптера Мі-24

У Білорусі гелікоптер Мі-24 здійснив «жорстку посадку» у Барановичському районі, повідомили в білоруському міністерстві оборони.

«Сьогодні близько 13:30 хвилин у Барановичському районі здійснив жорстку посадку гелікоптер Мі-24. Члени екіпажу вертольота отримали тілесні ушкодження, руйнувань та постраждалих на землі немає», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в телеграмі.

Причини аварії встановлюються.

Моніторингова група «Беларускі Гаюн» заявляє, що Мі-24 був російським. Гелікоптер впав між Івацевичами та Барановичами.

Через російський обстріл Херсона поранені четверо людей, серед них є студенти-волонтери – ОВА

Російські війська продовжують обстріли Херсона, поранені четверо людей, серед них є студенти-волонтери, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Сьогодні армія РФ обстріляла житловий будинок. Через ворожий удар у власному подвірʼї поранення отримали двоє людей. 86-річна жінка та 25-річний хлопець перебувають у тяжкому стані. Лікарі борються за їхні життя», – написав він у телеграмі.

Прокудін додав, що також під російський обстріл потрапили два студенти-волонтери з Рівного, які допомагали херсонцям – у 25 та 23-річних волонтерів поранення середнього ступеня тяжкості, медики надають їм допомогу.

Російські війська регулярно завдають ударів по Херсону. Після руйнування Каховської ГЕС, затоплення частини міста та евакуації людей обстріли обласного центру тривають. Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Вивозив з України до РФ стратегічну сировину. СБУ повідомила про підозру російському мільярдеру Кабаргіну

Служба безпеки України повідомила про підозру російському мільярдеру Сергію Кабаргіну, який, за даними спецслужби, вивозив з України до РФ стратегічну сировину для компанії «Росатом».

Як повідомляє у телеграмі пресслужба відомства, з початку повномасштабного вторгнення він реалізував «схему», яка дозволила йому перерахувати до російського бюджету мільярди рублів – використовував підконтрольне в Україні АТ «Кіровоградське рудоуправління», де видобувають рідкісні породи глини, у тому числі вогнетривкої класифікації.

У СБУ зауважують, що ця сировина є необхідною складовою для будівництва і ремонту технологічних приміщень на потенційно небезпечних об’єктах промисловості та енергетичної галузі.

«За вказівкою Кабаргіна гірські породи з українського підприємства постачали нібито до третіх компаній, хоча насправді вони потрапляли до бізнес-структур «Росатома» і «Лукойла». Фігурант здійснював поставки через власну компанію в Росії – «Боровичский комбинат огнеупоров». Крім того, значну кількість будматеріалів, виготовлених на цьому підприємстві з української сировини, Кабаргін відправляв російським військам на фронт для будівництва укріпрайонів», –йдеться у повідомленні.

Слідчі СБУ повідомили російському мільярдеру про підозру за ч. 4 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Оскільки підозрюваний перебуває на території РФ, тривають «комплексні заходи для притягнення його до відповідальності», кажуть у відомстві, не уточнюючи, про які заходи йдеться.

Сергій Кабаргін чи його представники це повідомлення не коментували.

У вересні 2022 року було накладено арешт на корпоративні права і майно російських акціонерів у структурі власності АТ «Кіровоградське рудоуправління» на 500 млн гривень.

Дуст, пестициди, збудники хвороб: що могло потрапити у Дніпро та Чорне море через руйнування Каховської греблі

Чому українська влада називає екоцидом ситуацію, що склалася внаслідок руйнування замінованої і контрольованої російською армією греблі Каховського водосховища? Які шкідливі речовини могли потрапити у Дніпро та Чорне море? Як це позначилося на якості питної води Херсонщини та усього регіону Нижнього Придніпров'я? Як розлив Каховського водосховища вплине на склад ґрунтів і ведення сільського господарства? Які наслідки ця катастрофа матиме на флору і фауну українського Півдня загалом?

Про це Радіо Свобода розповів кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та екології Херсонського державного університету Ігор Котовський.

«Світ повинен діяти». Зеленський каже, що Росія розглядає сценарій теракту на ЗАЕС

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що Росія розглядає сценарій теракту на Запорізькій АЕС – найбільшій атомній електростанції в Європі, Київ передав ці дані країнам-партнерам. Про це президент заявив після доповіді розвідки та СБУ.

«Щойно була доповідь нашої розвідки та Служби безпеки України. Наша розвідка отримала інформацію про те, що Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній станції – терористичного акту з викидом радіації. Вони все підготували для цього. На жаль, уже неодноразово мені доводилося нагадувати, що радіація не знає державних кордонів і те, по кому вона вдарить, визначається лише напрямком вітру», – заявив він у своєму відеозверненні.

Зеленський зауважив, що Україна передає всю наявну інформацію країнам-партнерам.

«Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка – усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації. Усі. Жодних терактів на атомних станцій ніколи, ніде не повинно бути. Цього разу не має бути як із Каховкою: світ попереджено, отже, світ може і повинен діяти», – додав він.

Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов заявив, що російські війська додатково замінували окуповану Запорізьку АЕС.

«ЗАЕС було додатково заміновано, заміновано саме охолоджувач. Якщо вони виведуть його з ладу шляхом підриву, то ймовірність того, що будуть значні проблеми», – наголосив він.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

«Нетиповий конфлікт». Що відомо про побиття волонтера у Херсоні

Хто причетний до побиття у Херсоні волонтера Карена Мелькумова? У чому правоохоронці звинувачують нападників? В чому причина конфлікту? Чи відомо про подібні конфлікти у Запорізькій області? Наскільки волонтерські команди та організації зараз допомагають розв'язувати гуманітарні питання на Херсонщині? І чи є в цьому потреба? Про все це в матеріалі проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

ЗСУ виявили заяви військових РФ про відмову виконувати наказ командирів на Запорізькому напрямку

Українські військові на Запорізькому напрямку виявили пояснювальні записки російських солдатів. У заявах, які має в своєму розпорядженні Радіо Свобода, вони пояснюють, чому відмовилися виконати наказ командира роти відповідно до розпорядження командування 58-ої загальновійськової армії Південного військового округу РФ про наступ.

Заяви датовані 18 січня 2023 року. Їх виявили на деокупованих територіях у рамках нинішнього наступу українських військ, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Свої дії російські солдати пояснюють відсутністю бойового досвіду, моральною і психічною нестійкістю і кажуть, що вважають наступ «дорогою в останню путь».

У травні 2022 року Служба безпеки України повідомляла, що 58-а російська армія, яка вважалася елітною, була «вщент розбита» на півдні України.

«У 2018 році її переоснастили найновішими озброєнням і технікою, «аналогов которым нет», а зараз ЗСУ зробили так, що «нєт» самої 58 армії Південного воєнного округу РФ. Про це йдеться у нових телефонних розмовах окупантів, які перехопила СБУ», – повідомляли в СБУ.

Нещодавно розвідка Великої Британії повідомила, що російські війська на півдні зазнають втрат, які, «ймовірно, є найвищими з часів піку битви за Бахмут у березні».

Видання Wall Street Journal поспілкувалося з військовополоненими росіянами в Україні і вважає, що моральний стан російської армії поганий. Однак експерти, опитані виданням, застерігають від поспішних висновків і кажуть, що не всі російські підрозділи є в однаковому стані, а крім того, росіяни можуть покладатися на лінії оборони, які вони готували впродовж багатьох місяців.

«Далі буде»: в ГУР прокоментували обстріл Чонгарського мосту

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України прокоментували обстріл Чонгарського мосту, що з’єднує окупований Росією Крим із материковою Україною.

«Зараз триває робота, її буде продовжено. Це планомірна робота Сил безпеки, оборони, руху спротиву, місцевого населення, яке чекає на повернення української законної влади на цих територіях. Можу лише коментувати, що далі буде», – сказав представник ГУР Андрій Юсов у коментарі «24 каналу».

Вранці 22 червня підконтрольна Росії влада окупованих територій України повідомила про обстріл Чонгарського мосту. Як заявив призначений Росією так званий виконувач обов’язків губернатора окупованої частини Херсонщини Володимир Сальдо, Чонгарський міст нібито обстріляли ракетами Storm Shadow.

Через обстріл фактична влада Криму перенаправила рух транспорту з Чонгарського напрямку на пункти пропуску Армянськ і Перекоп.

Шольц закликає зосередитися не на членстві України в НАТО, а на посиленні її боєздатності

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав лідерів НАТО на зустрічі у Вільнюсі в липні зосередитися на нарощуванні боєздатності України.

За його словами, головним питанням, яке буде порушено на саміті 11-12 липня, будуть майбутні відносини між Україною та НАТО.

«Ми повинні тверезо дивитися на поточну ситуацію», – сказав Шольц депутатам у Берліні, зазначивши, що Київ «сам сказав, що про членство в НАТО не йдеться, поки Росія веде свою війну проти України».

«Тому я пропоную, щоб ми у Вільнюсі зосереджувалися на тому, що зараз є абсолютним пріоритетом, тобто на посиленні боєздатності України», – заявив канцлер Німеччини, якого цитує AFP.

Паралельно з цим Шольц заявив, що Німеччина працюватиме з G7 та партнерами з ЄС, а також з Києвом, щоб виробити «ефективні та довгострокові зобов’язання щодо безпеки».

За його словами, це забезпечить Україні постійну військову підтримку, а також необхідну економічну силу для захисту від російської агресії.
сильний сигнал» трансатлантичної співпраці та рішучості.

Саміт НАТО у Вільнюсі пройде 11-12 липня. Як повідомив генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ у коментарі виданню Welt, НАТО на саміті ухвалить пакет довготривалої допомоги Україні. Але, як заявив він 19 червня, лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу.

Раніше президент України Володимир Зеленський зауважив, що, попри те, що на період російської агресії Україна не може стати членом НАТО, вона потребує конкретних гарантій безпеки.

Київ подав заявку на вступ до НАТО, але деякі європейські столиці побоюються встановлювати офіційні терміни членства, оскільки вторгнення Росії триває.

Гарантії безпеки є частиною поточних переговорів між лідерами НАТО щодо того, щоб Україна не зазнала нових нападів з боку Росії після закінчення війни. Це питання буде винесено на порядок денний на саміті НАТО у Вільнюсі наступного місяця.

У ЗСУ розповіли, чим Росія атакувала об’єкти критичної інфраструктури України вночі

Удар російських військ у ніч на 22 червня був спрямований на об’єкти критичної інфраструктури України, повідомили в командуванні Повітряних сил ЗСУ.

«Уночі 22 червня 2023 року російські окупанти атакували Україну з повітря ракетами Х-22, Х-47 «Кинджал» і ударними дронами Shahed-136/131», – йдеться в повідомленні.

«Із бомбардувальників Ту-22м3 з акваторії Азовського моря противник здійснив пуски трьох крилатих ракет Х-22, із МіГ-31К – трьох аеробалістичних ракет Х-47 «Кинджал». Також зафіксовано пуски чотирьох іранських «Шахедів» – три ворожі дрони знищено протиповітряною обороною», – додали в Повітряних силах.

За даними ЗСУ, ракети не досягли своїх цілей на Дніпропетровщині.

Раніше Офіс генпрокурора повідомив, що російські війська вночі ракетами атакували Криворізький район Дніпропетровщини.

За даними слідства, внаслідок атаки пошкоджені 10 приватних будинків, господарська споруда, гаражі, авто, газопровід, водогін і лінії електропередач.

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак уточнив, що жертв внаслідок цієї російської атаки немає.

Влада Одещини повідомляла про влучання в регіоні. В оперативному командуванні «Південь» уточнили, що дрон влучив у складське приміщення. «Пожежу оперативно ліквідовано. Люди не постраждали», – заявили військові.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції».

У ЗСУ назвали «суттєві перешкоди» для військових на Таврійському напрямку

Суттєвими перешкодами для українських військ на Таврійському напрямку є «щільне мінування та постійний артилерійський вогонь». Про це в ефірі Радіо Свобода заявив речник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень

«Якщо характеризувати наші наступальні дії, то визначені військові частини і їхні ударні підрозділи здійснюють певну роботу і комплексні заходи. Суттєві перешкоди – це щільне мінування та постійний артилерійський вогонь. Звідси ми і маємо те, що називаємо часткові успіхи. Наші бійці утримують раніше зайняті рубежі, проводять розмінування місцевості, перегрупування та проводять підготовку до подальших наступальних дій», – сказав він в ефірі програми «Свобода.Ранок».

За даними Генштабу ЗСУ, сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на трьох напрямках: Мелітопольському, Бердянському і Лиманському.

Президент України Володимир Зеленський 21 червня заявив, що прогрес контрнаступу України проти вторгнення російських військ є «повільнішим, ніж хотілося б». За його словами, частково причиною повільного прогресу є масштабне мінування російськими військами – заміновано 200 000 квадратних кілометрів території України.

Українські війська за останні тижні звільнили вісім сіл у південній Запорізькій області та східній Донецькій області.

У Міноборони повідомляють, що складною є ситуація на сході України.

ВМС: на бойовому чергуванні в Чорному морі – 5 кораблів РФ

У Чорному морі на бойовому чергуванні станом на 10:00 22 червня перебувають п’ять російських кораблів, серед яких – один носій крилатих ракет «Калібр», повідомили Військово-морські сили Збройних сил України. За даними ВМС, носій «Калібрів» не споряджений ракетами.

«В Азовському морі – один ворожий корабель; у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають до восьми ворожих кораблів, серед яких – один носій крилатих ракет «Калібр», загальний залп до 16 ракет», – йдеться в повідомленні.

Росія в ніч на 22 червня завдала чергового ракетного й авіаційного удару іранськими ударними безпілотниками Shahed по Україні, повідомив у ранковому зведенні Генеральний штаб ЗСУ. Інформація щодо наслідків атаки наразі уточнюється, заявили в командуванні.

Російські війська активізували удари по Україні від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції».

У Мелітополі були вибухи біля скупчення російських сил – Федоров

В окупованому Мелітополі було щонайменше вісім «гучних вибухів», повідомив міський голова Іван Федоров.

«У Мелітополі кілька годин тому було щонайменше вісім гучних вибухів, які були концентровані біля нашого міськгазу. Там на виробничих базах було скупчення російських військових та їхньої військової техніки. Місцеві жителі того району спостерігають дим. Туди також поїхала велика кількість швидких. Там зараз все перекрито», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Федоров також звернув увагу на вибухи біля Чонгара.

«З логістикою у ворогів щось відбувається. Сьогодні наші жителі повідомляють, що до Криму вже неможливо заїхати з боку тимчасово окупованої Запорізької області і всіх відправляють до Армянська. Раніше окупанти казали, що у разі просування ЗСУ вони зможуть втекти до Криму, а тепер це приклад, що явно вони не зможуть втекти», – зазначив мер окупованого Мелітополя, додавши, що до окупованого Криму є щонайменше три автомобільні шляхи: це Чонгар і два переїзди в Армянську.

З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може незалежно перевірити озвучені дані.

Мелітополь у Запорізькій області війська РФ окупували на початку повномасштабної війни. Обраний мер міста Іван Федоров, який перебуває на вільній території України, регулярно повідомляє про вибухи в місті та його околицях, внаслідок яких гинуть чи зазнають поранень особи, призначені Росією в окупаційну адміністрацію.

У Києві в багатоповерхівці, де стався вибух, ще можуть бути люди – КМВА

У 16-поверховому житловому будинку в Києві, де стався вибух, ще можуть бути люди, повідомив начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

«О 09:30 рятувальники отримали інформацію, що в будинку ймовірно можуть ще залишитися мешканці. О 10:00 евакуйовано жінку. Їй надається перша медична допомога», – написав Попко у телеграмі.

За даними ДСНС, станом на 10:00 внаслідок вибуху загинули 2 людини, ще 5 постраждали. Врятовано 18 людей.

Наразі рятувальники проводять демонтаж пошкоджених конструкцій за допомогою автокранів.

Правоохоронці розпочали розслідування за фактом вибуху в житловому будинку, що призвів до загибелі людей (ч. 2 ст. 270 КК України - порушення встановлених законодавством вимог пожежної або техногенної безпеки).

«У житловому будинку триває евакуація, у зруйнованій частині спеціалісти проводять розбір завалів. Встановлюється кількість людей, які можуть знаходитись під завалами», – додали в Офісі генпрокурора.

Як повідомили в Державній службі з надзвичайних ситуацій, вибух, спричинений, за попередніми даними, витоком газу, стався о 3:45 в Дніпровському районі Києва на вулиці Малишка на сьомому поверсі «з подальшим руйнуванням конструкцій». У КМВА повідомляли, що, за попередньою інформацією, внаслідок вибуху в 16-поверхівці зруйновані чотири та пошкоджені шість квартир.

Генштаб: українські військові ведуть наступ на трьох напрямках

Сили оборони України продовжують ведення наступальної операції на трьох напрямках: Мелітопольському, Бердянському і Лиманському, повідомив 22 червня Генеральний штаб Збройних сил України.

«На напрямку Рівнопіль – Старомайорське мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах, завдають вогневого ураження артилерією по виявлених цілях противника, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби. Ворог застосовує резерви, намагається відновити втрачене положення. При цьому зазнає великих втрат», – йдеться в повідомленні.

У Генштабі додали, що на Лиманському напрямку Сили оборони України вели наступальні дії у напрямку Білогорівка – Діброва, «мали частковий успіх, закріплюються на досягнутих рубежах».

Президент України Володимир Зеленський сказав 21 червня, що прогрес контрнаступу України проти вторгнення російських військ є «повільнішим, ніж хотілося б». Про це він заявив в інтерв’ю ВВС.

«Деякі люди вважають, що це голлівудський фільм, і чекають результатів зараз. Це не так», – відзначив він. Зеленський додав, що частково причиною повільного прогресу є масштабне мінування російськими військами – заміновано 200 000 квадратних кілометрів території України.

Українські війська за останні тижні звільнили вісім сіл у південній Запорізькій області та східній Донецькій області.

У Міноборони повідомляють, що ЗСУ продовжують наступальні дії на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Водночас у відомстві кажуть, що складною є ситуація на сході України.

У розвідці Британії звернули увагу на те, як Росія маніпулює темою прав дітей

Розвідка Великої Британії заявляє, що Росія маніпулює темою захисту прав дітей після того, як російську владу звинуватили в депортації українських дітей.

«20 червня 2023 року Державна дума Росії проголосувала за створення парламентського комітету з розслідування ймовірних злочинів, скоєних українським урядом проти неповнолітніх на Донбасі з 2014 року. Дума майже напевно реагує на міжнародний осуд депортації Росією дітей з окупованих частин України після повномасштабного вторгнення», – йдеться в повідомленні.

У розвідці наголосили, що цей крок, швидше за все, є формою використання правових систем, щоб завдати шкоди опоненту, сприяє російським інформаційним операціям, перетворює законодавство на зброю «в намаганні заплутати ситуацію навколо своїх власних кричущих дій».

«Повідомлення про права дітей, ймовірно, є важливою темою комунікації для Кремля, оскільки ймовірні депортації дітей лягли в основу ордера Міжнародного кримінального суду на арешт президента РФ Володимира Путіна Путіна, виданого в березні 2023 року», – йдеться в повідомленні.

У березні Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у депортації українських дітей із окупованих територій України. У російському МЗС це рішення назвали юридично нікчемним. 27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи визнала Олександра Лукашенка причетним до депортації українців.

Барабани, овочерізки і сковорідка за 700 тисяч: неефективне витрачання коштів чи корупція

Про новий різновид корупційних порушень в системі державних закупівель Радіо Свобода розпитало в ефірі програми Свобода Live Василя Задворного, генерального директора Державного підприємства ProZorro (2016-2022 р.р.)

Війська РФ вночі завдали ракетного удару по Дніпропетровщині – ОГП

Російські війська вночі ракетами атакували Криворізький район Дніпропетровщини, розпочато розслідування, повідомляє Офіс генпрокурора.

За даними слідства, внаслідок атаки пошкоджено 10 приватних будинків, господарська споруда, гаражі, авто, газопровід, водогін і лінії електропередач.

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак уточнив, що жертв внаслідок цієї російської атаки немає.

Росія в ніч на 22 червня завдала чергового ракетного й авіаційного удару іранськими ударними безпілотниками Shahed по Україні. Повідомлялося, що були влучання в Одеській області.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції».

Через російські обстріли загинула людина, ще 10 поранені – місцева влада про ситуацію в трьох областях

Через російські обстріли минулої доби у трьох областях загинула людина, ще 10 поранені, повідомляє місцева влада.

Як інформує голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, російські війська минулої доби обстрілювали населені пункти Харківського, Куп’янського, Чугуївського та Богодухівського районів області, поранена одна людина.

«Внаслідок обстрілів м. Вовчанськ Чугуївського району пошкоджено будівлі м’ясокомбінату, житлові будинки та господарські будівлі. Сталися пожежі. У с. Кругляківка Куп’янського району обстрілом пошкоджено 2 приватні житлові будинки та господарські будівлі. Зазнав осколкове поранення і був госпіталізований цивільний чоловік 49 років», – написав Синєгубов у телеграмі.

За даними ОВА, війська РФ минулої доби 79 разів обстріляли мирні населені пункти Херсонщини, випустивши 400 снарядів з артилерії, мінометів, «Градів» та безпілотників. Через російські атаки троє людей поранені.

Голова Донецької ОВА Павло Кириленко заявляє, що через російську агресію на Донеччині минулої доби загинула одна людини (у Часовому Яру), ще шестеро поранені.

«Пізно ввечері росіяни завдали ракетного удару по Покровську – поранили 5 людей, у тому числі 11-річного хлопця. У місті пошкоджені 15 будинків. Під ранок ворог обстріляв Рай-Олександрівку Миколаївської громади – пошкоджено будинки, господарчі споруди, лінії електропередач», – написав він у телеграмі.

За його словами, на Горлівському напрямку численних обстрілів зазнала Торецька громада. На Лисичанському напрямку 3 будинки пошкоджено у Сіверську внаслідок артилерійських та авіаобстрілів, ще один будинок пошкоджено у Торському Лиманської громади, додав Кириленко.

Москва заперечує обстріли цивільного населення в Україні.

ООН станом на 18 червня підтвердила загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

650 військових за добу – Генштаб ЗСУ оновив дані про російські втрати у війні

Росія за останню добу втратила у війні проти України ще 650 своїх військових, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення, за даними української сторони, російська армія втратила близько 222 650 своїх військових.

Серед інших російських втрат, наведених Генштабом, – такі:

  • танки ‒ 4013 (+7)
  • бойові броньовані машини ‒ 7783 (+12)
  • артилерійські системи – 3941 (+21)
  • РСЗВ – 617 (+2)
  • засоби ППО ‒ 376 (+1)
  • літаки – 314
  • гелікоптери – 307 (+1)
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3438 (+10)
  • крилаті ракети ‒ 1214
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 6678 (+11)
  • спеціальна техніка ‒ 539.

Раніше журналісти російської служби Бі-Бі-Сі і видання «Медіазона» на підставі дослідження відкритих джерел встановили імена 25 218 російських військових, убитих на війні в Україні. Самі дослідники вказують, що реальна кількість втрат «безперечно вища, ніж встановлені нами цифри».

Вони вважають, що втрати російської сторони могли перевищити 50 тисяч осіб. «Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто вибув через поранення чи смерть, можуть становити щонайменше 225 тисяч осіб», – додали ЗМІ.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG