Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російської атаки на Запоріжжя. 7 листопада 2024 року
Наслідки російської атаки на Запоріжжя. 7 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Одна людина загинула, троє поранені на Сумщині через обстріли РФ минулої доби – ОВА

На Сумщині протягом минулої доби одна людина загинула, ще троє, зокрема дитина, зазнали поранення внаслідок російських обстрілів, повідомила обласна військова адміністрація.

«Протягом дня росіяни здійснили 16 обстрілів прикордоння. Зафіксовано 101 вибух. Обстрілів зазнали Миропільська, Хотінська, Краснопільська, Білопільська, Юнаківська, Шалигинська, Новослобідська громади», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, за даними ОВА, у Краснопільській громаді внаслідок одного з артобстрілів було пряме влучання у житловий будинок, внаслідок чого тілесні ушкодження отримали двоє цивільних людей, зокрема дитина 2010 року народження. Крім того, був пошкоджений житловий будинок.

«Юнаківська громада: був мінометний обстріл (9 вибухів). Внаслідок обстрілу відбулося влучання по житловому будинку, в результаті чого загинула одна цивільна особа та одна цивільна особа поранена. Також зафіксовано артобстріл (3 вибухи)», – додали в ОВА.

Російські військові регулярно обстрілюють прикордонні українські області, включно із Сумщиною. Росія, попри докази і свідчення, заперечує атаки на цивільних.

Генштаб ЗСУ: Росія за добу втратила понад тисячу військових

Росія за останню добу втратила у війні проти України 1010 своїх військових, заявив вранці 20 червня Генеральний штаб Збройних сил України.

За повідомленням, від початку повномасштабного вторгнення російська армія втратила близько 221 460 особового складу.

Серед інших втрат Росії у Генштабі навели такі:

  • танки ‒ 3997 (вісім – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 7750 (+15)
  • артилерійські системи – 3888 (+23)
  • РСЗВ – 614 (+4)
  • засоби ППО ‒ 372 (+2)
  • літаки – 314
  • гелікоптери – 306 (+1)
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3393 (+10)
  • крилаті ракети ‒ 1214 (+3)
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 6645 (+32)
  • спеціальна техніка ‒ 531 (+5).

ISW: українські війська провели контрнаступальні операції на трьох ділянках і мали успіхи

Українські війська провели контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках лінії фронту і досягли успіхів 19 червня, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики зауважують, що, за даними російських військових блогерів, українські війська продовжували наступати на північний захід, північний схід і південний захід від Бахмута 19 червня і просунулися в районі Краснополівки (близько 12 км на північний схід від Бахмута).

В ISW також згадують слова заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, яка повідомила, що за минулий тиждень українські війська на Таврійському (Запорізькому) напрямку просунулися до семи кілометрів і звільнили 113 квадратних кілометрів території, у тому числі вісім населених пунктів на заході Донецької і заході Запорізької областей.

В ООН підтвердили загибель понад 9 тисяч цивільних через повномасштабну війну

Управління верховного комісара ООН із прав людини підтвердило загибель 9 083 і поранення 15 779 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Такими є дані організації від 24 лютого 2022 року до 18 червня 2023-го.

В ООН наголошують, що реальне число жертв є значно вищим, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою, і багато повідомлень все ще потребують підтвердження.

«Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь (Донецька область), Лисичанськ, Попасна і Сєверодонецьк (Луганська область), де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб», – йдеться в повідомленні.

Російські війська готуються відступати? Аналіз супутникових знімків фортифікацій у Криму

Найбільш укріплений фортифікаціями регіон Криму – це його північна частина. Від адмінкордону з Херсонською областю та до Джанкоя організовані лінії оборони. За яким принципом вони облаштовані на Кримському півострові та яких дій очікує від ЗСУ російська армія? Проєкти Радіо Свобода «Крим.Реалії» та «Схеми» зібрали нові супутникові знімки і попросили військових експертів їх прокоментувати.

У березні 2023 року «Крим.Реалії» та «Схеми» вже досліджували частину російських фортифікацій на Кримському півострові. Тоді вивчали, у тому числі, й укріплення в районі кримського села Філатівка, розташованого у північній частині Красноперекопського району, неподалік від Армянська. Зараз Філатівка – це, по суті, базовий табір російських артилеристів, зенітників, ракетників, морських піхотинців та інших військових, головний «форпост» Чорноморського флоту РФ на Перекопському перешийку в Криму.

Генштаб повідомив про 30 запущених Росією «Шахедів» і 45 бойових зіткнень на фронті

Російські війська в ніч на 20 червня завдали чергового масованого ракетно-авіаційного удару по Україні, за попередніми даними, запустивши 30 іранських дронів «Шахед», повідомив у ранковому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України.

«Попередньо, 28 «Шахедів» із 30 запущених ворогом знищено. Також, по Запоріжжю і його околицях окупантами було застосовано сім ракет С-300 – інформація наразі уточнюється», – йдеться в повідомленні.

Удар РФ: у Запоріжжі цілями стали комунікації, у Львові – об’єкт критичної інфраструктури

Російські війська в ніч на 20 червня вкотре завдали удару по Україні. Зокрема, про влучання повідомили представники влади Запоріжжя і Львова.

«Запоріжжя та передмістя сколихнула чергова підступна масована атака ворога. Мішенями рашистів стали комунікації, майно і техніка сільськогосподарського і фермерського господарства, а також популярного місця відпочинку. На щастя, інформація про постраждалих людей не надходила», – написав у телеграмі голова Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

Водночас голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що, за попередніми даними, у Львові є влучання в об’єкт критичної інфраструктури.

Зеленський прокоментував рішення Лондона щодо виплати компенсацій РФ Україні

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 19 червня прокоментував намір Великої Британії не знімати санкції з Росії до виплати компенсацій Україні.

Зеленський назвав це «вагомим політичним рішенням».

«І дуже важливо, щоб активи держави-агресора та всіх осіб, які пов’язані з нею, пов’язані з тією системою панування, яку побудував Кремль на території Росії, – щоб усі вони були використані так само на компенсацію шкоди, завданої російською війною й терором. Це буде справедливо, і я вдячний усім британцям, які підтримують нас на шляху справедливості», – сказав він.

Читайте також: Зеленський очікує на проміжну оцінку виконання Україною рекомендацій Єврокомісії цього тижня

За словами голови держави, у понеділок під час розмови з прем’єр-міністром Ріші Сунаком він обговорив, зокрема, підготовку конференції з відбудови України в Лондоні. Вона запланована на 21-22 червня.

«Ми очікуємо від неї (конференції – ред.) консолідації різних міжнародних зусиль, зокрема й великого бізнесу, у підтримці нашого відновлення. Відновлення, яке має продемонструвати всьому світові, що свобода є нездоланною», – додав президент.

Британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі 19 червня повідомив, що уряд Великої Британії підготував закон, згідно з яким санкції щодо Росії збережуться доти, доки Москва не виплатить компенсацію Україні.

П’ять громад Херсонщини мають проблеми з водою – влада

На Херсонщині п’ять громад мають проблеми з водою через осушення Каховського водосховища, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

За його словами, у цих громадах наразі відновлюють деякі свердловини для забезпечення людей питною водою та шукають місце ще під 54 свердловини.

За інформацією голови ОВА, у підтоплених районах області для відновлення водопостачання потрібний час на осушення та спад рівня води, бо станції затоплені, до того воду не можна подавати без роботи каналізації.

«Сподіваюсь, що невпинна робота відповідних служб забезпечить технічною водою мешканців мікрорайону Острів вже цього тижня», – запевнив Прокудін.

Він додав, що після цього через два-три дні там люди зможуть вживати воду як питну.

Станом на 19 червня внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції вже відомо про загибель 18 людей.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією. Затоплені десятки населених пунктів.

Якщо на контрольованій українською владою території регіону евакуація ведеться за посередництва рятувальників, поліції, військових і волонтерів, то на окупованих територіях ситуація складна. У Генштабі ЗСУ 12 червня повідомили, що в затопленій Голій Пристані Херсонської області російські окупанти дозволяють евакуацію громадян України тільки після «отримання хабаря», при цьому знищують паспорти та свідоцтва про народження та інші документи українського зразка. Військові кажуть, що місцевих мешканців переселяють до окупованого Криму та російського Краснодару.

Перевірити ці дані з незалежних джерел не є можливим.

Країни G7 «подвоять зусилля», щоб позбавити Росію компонентів для ракет

Посли країн «Групи семи» прокоментували останні ракетні атаки російських військ по українських містах.

За заявою від 19 червня, посли країн G7 висловили «підтримку усім українцям, які переживають постійну загрозу і руйнування від ракетних атак Росії».

«Ми подвоюємо наші зусилля, щоб позбавити Росію компонентів, які вона використовує для ударів по цивільному населенню та інфраструктурі», – пообіцяли в представництві «Групи семи».

У травні українська розвідка повідомила, що, попри санкції, Росія змогла налагодити виробництво нових ракет.

Росія вчергове посилила обстріли українських міст, зокрема, Києва, в травні та червні 2023 року.

«Знищили застарілий танк Т-62»: Череватий щодо успіхів ЗСУ на фронті

Українські військові продовжують знищувати позиції російської армії на Лиманському та Куп’янському напрямках, йдеться в заяві спікера Східного угруповання військ Збройних сил Сергія Череватого.

«За добу нашими захисниками знищено танк Т-72, самохідну артилерійську установку, дрон-камікадзе «Ланцет» та два автомобілі», – йдеться у заяві.

За його словами, «555 разів ворог використовував артилерію на цій ділянці фронту, а також двічі намагався атакувати наші позиції та здійснив п’ять авіаційних нальотів». ЗСУ знищили «російський застарілий танк Т-62 на цій ділянці фронту».

«Під час відбиття атак росіян вбито 35 окупантів, 43 зазнали поранень», – сказав Череватий.

19 червня в Міністерстві оборони повідомили, що українські війська звільнили село П’ятихатки у Запорізькій області.

Також у оборонному відомстві казали, що станом на 12 червня українські військові звільнили сім населених пунктів.

Зеленський очікує на проміжну оцінку виконання Україною рекомендацій Єврокомісії цього тижня

Президент Володимир Зеленський провів розмову з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн 19 червня – про це сторони повідомили увечері в понеділок.

Вони звернули увагу на те, що розмова відбулася напередодні Конференції з питань відновлення України в Лондоні, запланованої на 21 і 22 червня. Вона стосувалася, зокрема, подальшої фінансової підтримки України та перспектив 11-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії.

«Цього тижня очікуємо оприлюднення проміжної усної оцінки прогресу України у виконанні рекомендацій Європейської комісії», – додав Зеленський.

Фон дер Ляєн, зі свого боку, заявила, що підтримка України з боку ЄС розрахована на довгострокову перспективу.

«Ми обговорили фінансову підтримку ЄС після 2023 року та прогрес, якого досягла Україна в своїх реформах», – додала очільниця Єврокомісії.

Єврокомісія рекомендувала для заявки України на членство в ЄС виконати сім рекомендацій щодо судової реформи (зокрема, Конституційного суду, функціонування Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів); боротьби з корупцією; з відмиванням грошей; реформи правоохоронного сектору; впровадження антиолігархічного законодавства; реформи медіасфери; реформи законодавчої бази щодо нацменшин.

За урядовим звітом від березня 2023 року, Україна виконала 72% всіх зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію з Євросоюзом.

У червні минулого року Європейська рада ухвалила рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до Європейського союзу.

У МВС кажуть, що внаслідок руйнування Каховської ГЕС загинуло 18 людей

Внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції, станом на вечір 19 червня, відомо про загибель 18 людей, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

«Евакуювали 3 773 особи та 284 тварини. На жаль, загинуло 18 осіб. 14 – від утоплення, 4 – від вогнепальних поранень під час евакуації. Зниклих безвісти – 31 особа. Шукаємо кожного», – заявив Клименко.

Міністр зауважив, що вода продовжує відступати, але підтопленими й досі залишаються 39 населених пунктів та 818 будинків.

«Наші рятувальники за добу відкачали майже 24 тисячі кубометрів води», – додав він.

Клименко також наголосив, що рятувальники ДСНС, поліцейські, гвардійці, комунальні служби, добровольці та волонтери продовжують роботу.

«Попри ворожі обстріли працюємо далі. Доставляємо воду, відновлюємо комунікацію, рятуємо людей», – заявив він.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією. Затоплені десятки населених пунктів.

Якщо на контрольованій українською владою території регіону евакуація ведеться за посередництва рятувальників, поліції, військових і волонтерів, то на окупованих територіях ситуація складна. У Генштабі ЗСУ 12 червня повідомили, що в затопленій Голій Пристані Херсонської області російські окупанти дозволяють евакуацію громадян України тільки після «отримання хабаря», при цьому знищують паспорти та свідоцтва про народження та інші документи українського зразка. Військові кажуть, що місцевих мешканців переселяють до окупованого Криму та російського Краснодару.

Перевірити ці дані з незалежних джерел не є можливим.

Із звільненого села П’ятихатки евакуювали родину з дітьми – ОВА

Із села П’ятихатки, яке звільнили українські військові, вже евакуювали родину з шести осіб, двоє із них – діти, зазначив голова Запорізької військової адміністрації Юрій Малашко в ефірі телемарафону.

«Вісім населених пунктів Запорізької області визволені. На жаль, прямого доступу в ОВА туди немає, але разом з військовими допомагаємо цивільним. Наприклад, зі звільнених П’ятихаток вивезли одну родину з 6 людей. Наразі люди перебувають у більш безпечному місці», – сказав Малашко.

За його словами, загалом у населеному пункті залишається ще близько 20 цивільних.

Очільник ОВА додав, що ввечері 19 червня армія РФ обстріляла Оріхів, була поранена жінка 1940 року народження.

19 червня в Міністерстві оборони повідомили, що українські війська звільнили село П’ятихатки у Запорізькій області.

Також у оборонному відомстві казали, що станом на 12 червня українські військові звільнили сім населених пунктів.

Гуменюк розповіла, як убезпечити деокуповану Херсонщину від обстрілів російських військ

Через кілька днів після руйнування Каховської гідроелектростанції, «на початку найбільш бурхливого потоку, було дещо полегшено долю правобережжя», адже війська РФ «у паніці залишали позиції та відступаючи не могли обстрілювати Херсонщину та деокуповане правобережжя», зазначила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

«Але досить швидко оговталися (російські військові – ред.), буквально за дві доби повернулися і розгорнули ті позиції, з яких змогли сягати (правобережжя – ред.)», – наголосила вона.

Вона нагадала, що для того, аби жителі Херсонщини на правому березі відчули «полегшення» щодо обстрілів, «необхідно зачистити смугу, в якій би не було повністю окупантів завширшки 30 км».

«Їх (російські війська – ред.) велика вода відсунула щонайбільше на 15 км. Тому цього недостатньо для того, щоб обстріли припинились зовсім. Крім того, вони за цей час активізували авіацію, використовуючи ті самі ФАБи (фугасні авіабомби – ред.) – а це пуск з літака на відстані 50-60 км, тобто це теж не убезпечує від таких атак. І використовують ще безпілотні літальні апарати ударного типу «Ланцет», – підсумувала Гуменюк.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

Ядерна загроза: запорізькі атомники, які змогли втекли з окупації

Запорізька АЕС понад рік захоплена російськими окупантами. Станція зазнала обстрілів та відключень електроенергії, в порушення правил безпечної експлуатації. Тисячі її українських працівників фактично стали заручниками.

Частина вимушено підписала контракт із «Росатомом», частина саботує виконання незаконних вимог, ще частина під загрозою життю виїхала у тил цілими родинами. Історії двох сімей атомників, які бачили на власні очі захоплення станції та пережили окупацію. Ми поговорили з ними про те, що відбувається на ЗАЕС сьогодні, як їм вдалося виїхати і яка ймовірність ядерної загрози, коли атомна електростанція перетворилася на склад зброї.

Суд залишив Романа Червінського під вартою

Суддя Шевченківського районного суду Києва ухвалив рішення продовжити запобіжний захід ексрозвіднику Роману Червінському тримання під вартою без можливості внести заставу, ще на місяць. Про це повідомляє кореспондент Радіо Свобода із зали суду 19 червня.

Саме про це клопотав прокурор. Водночас адвокати просили, щоб суд дозволив відпустити Червінського на особисті поруки громадських діячів, які прийшли до суду та заявили про такий намір. Зокрема був готовий взяти Червінського на поруки дисидент і герой України Степан Хмара, народний депутат Гео Лерос та інші.

Адвокати повідомили, що рішення суду будуть оскаржувати.

«Обвинувачення не надавало жодних нових доказів, на підставі чого потрібно було додатково затримувати і тримати Романа під вартою. Судом не було взято до уваги те, що його мати втратила зір, а дружина отримала інвалідність. У нього на утриманні троє дітей», – розповів кореспондентці Радіо Свобода адвокат Сергій Лисенко.

Таким чином під вартою Червінський перебуватиме щонайменше до 21 липня.

Шевченківський районний суд Києва 25 квітня обрав запобіжний захід Червінському у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави терміном до 22 червня 2023 року.

21 квітня Служба безпеки України повідомила Червінському про підозру у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень. У справі йдеться про спробу викрадення російського літака, що на думку слідства, призвело до обстрілу аеродрому «Канатове» на Кіровоградщині.

Слідчі стверджують, що ця операція проводилася попри заперечення СБУ та без згоди відповідних державних органів. Через це, вважає обвинувачення, російські військові отримали дані про розміщення на аеродромі «Канатове» особового складу Повітряних сил ЗСУ та українських літаків, і 23 липня 2022 року це дало змогу ЗС РФ обстріляти летовище. Тоді один військовий загинув, 17 зазнали поранень.

Захисники наголошують, що всі дії Червінського були узгоджені на відповідному рівні, а бомбардування аеродрому не було наслідком провалу операції, оскільки його обстрілювали і до цього. Натомість в коментарі ТСН представник Головного слідчого управління СБУ Анатолій Буліч заявив, що жодне розвідувальне відомство цю операцію Червінського не погоджувало – ані СБУ, ані ГУР.

Роман Червінський був причетний до операції українських спецслужб, відомої як «вагнергейт». Йдеться про зрив операції українських спецслужб із затримання групи найманців «ПВК Вагнера» наприкінці липня 2020 року. Як передає «Українська правда», Червінський назвав справу проти нього політичною і пов’язав її з історією «вагнергейту».

«Це використання смерті військових для політичного тиску. Підозра ґрунтується на основі неповних односторонньо висвітлених, сфальсифікованих матеріалів», – сказав він.

Під час засідання суду 25 квітня кілька чинних та колишніх депутатів Верховної Ради, а також журналіст Юрій Бутусов клопотали про взяття Романа Червінського на поруки, але суд не погодився на такий запобіжний захід.

«Ми дуже багато знаємо про ворога». Подкаст «Свої серед своїх» з керівником ситуаційного центру «Донбас» Олександром Ханом

Гість шістнадцятого епізоду подкасту «Свої серед своїх» Олександр Хан, керівник ситуаційного центру «Донбас». У березні минулого року він залишив свій бізнес у сфері будівництва та IT-технологій і пішов у ТРО. А зараз займається впровадженням системи ситуаційної обізнаності «Дельта».

Російські військові вдарили по Херсонщині, троє постраждалих – влада

У понеділок, 19 червня, російські військові атакували Бериславський район на Херсонщині, повідомляє пресслужба обласної військової адміністрації.

«По селу Бургунка Тягинської громади зафіксовано з десяток «прильотів». Через обстріли пошкоджено щонайменше п’ять житлових будинків та адміністративну будівлю», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 60-річний чоловік отримав поранення середнього ступеня тяжкості, а 48-річний – легкі. Їх шпиталізували до найближчого медзакладу.

Також в ОВА кажуть, що в селі Шляхове Бериславської громади армія РФ вдарила по двох житлових будинках. Через обстріли 64-річна жінка дістала тяжкі поранення таза та живота, її доправили до лікарні, медики борються за її життя, уточнила місцева влада.

Російські військові регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру українських міст, але Москва заперечує, що метою цих ударів є мирні жителі.

Протягом доби на Донбасі відбулось 39 бойових зіткнень – зведення Генштабу ЗСУ

Армія РФ зосередила свої засилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках Донецької області. Відбулось 39 бойових зіткнень, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу.

За інформацією військових, протягом доби армія РФ завдала 32 авіаційних ударів, здійснила близько 40 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях ЗСУ та населених пунктах, постраждали

«Авіація сил оборони за добу завдала 15 ударів по районах зосередження особового складу противника», – кажуть у Генштабі ЗСУ.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG