Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російської атаки на Запоріжжя. 7 листопада 2024 року
Наслідки російської атаки на Запоріжжя. 7 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Армія РФ сиплеться на Бахмуті?

  • ЗСУ просуваються по флангах навколо міста Бахмут, кажуть українські бійці. За їхніми словами, так українська армія покращує своє тактичне положення. Радіо Свобода отримало змогу потрапити на відбиті у російської армії позиції. Кореспондент Мар’ян Кушнір показує нічну зйомку.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:

  • А в ЗСУ показали, як бійці 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади визволили від російських окупантів П’ятихатки у Запорізькій області. Російська армія тим часом перекидає сили зі східного берега Дніпра. Хоче посилити себе на запорізькому та бахмутському напрямках, повідомляє британська розвідка.
  • Держсекретар США Блінкен приїхав у Китай. Після переговорів із лідером Китаю заявив, що той знову пообіцяв не надавати летальну зброю Росії.
  • Тим часом у Швеції припускають, що Росія може напасти й на цю країну. Включення кореспондентки Радіо Свобода зі Швеції з реакцією на нові дані. Докладніше – у «Свобода Live».

Гуменюк пояснила, як руйнування Каховської ГЕС вплинуло на ситуацію на фронті

Російське командування вважало, що руйнуванням Каховської гідроелектростанції «зупинило рух українських сил оборони на одному з напрямків, який їх дуже бентежив», повідомила речниця Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».

«Вони (російські військові – ред.) розуміли, що, скоріш за все, рух активний буде суходолом на Запорізькому напрямку, але не могли уявити собі комбінацію дій, яка можлива на напрямку через річку Дніпро. Тут їм було складно вгадати задуми командування, і вони намагались таким чином зупинити або хоча б відтермінувати рух і просування тут Сил оборони», – каже Гуменюк.

Також, за її словами, «через руйнування Каховської ГЕС певним чином трансформувалась і лінія фронту, тому що змінилися і мінні поля, змінилися і позиції – і ворожі, і наші дещо». Зараз російські військові намагаються використати час, аби «переосмислити, перепланувати свої дії подальші, але все одно очевидно, що вони продовжують тримати оборону, і більшої перспективи для себе поки що не бачать».

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

Зеленський запросив Світовий банк відновити роботу представництва в Україні

Президент України Володимир Зеленський 19 червня провів телефонну розмову із президентом Світового банку Аджаєм Бангою.

«Подякував за неослабну підтримку з боку Світового банку з перших днів повномасштабної агресії Росії. Обговорили подальший розвиток співпраці, зокрема задля мобілізації міжнародної підтримки», – зазначив глава держави у твітері.

Також Зеленський відзначив «швидку реакцію Світового банку на підрив окупантами Каховської ГЕС, а також співпрацю щодо оцінки збитків, завданих цією трагедією».

Крім того, президент України запросив Світовий банк відновити роботу представництва в Україні й наголосив: «ми зацікавлені у співробітництві під час повоєнної трансформації України, зокрема в подоланні корупції та зменшенні частки готівки в українській економіці».

За даними Світового банку, станом на березень 2023 року потреби України на відновлення та відбудову оцінювали в 411 мільярдів доларів.

Блінкен у Пекіні – «Новий початок». Застереження щодо поставок зброї Росії і «посил щодо суверенітету України»

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив свій візит до Китаю – перший такий візит після понад дворічної перерви. Цей візит китайська сторона вже назвала «новим початком» у відносинах зі США. Блінкен також застеріг Китай щодо поставок зброї Росії, а в Україні також очікують, що США надіслали і посил Пекіну щодо потреби поваги територіальної цілісності України в кордонах 1991 року.

ДПСУ: під Бахмутом ліквідовано польовий склад армії РФ із боєкомплектом

Під Бахмутом на Донеччині українські прикордонники знищили польовий склад із боєкомплектом, який належав армії РФ, йдеться в повідомленні Державної прикордонної служби.

«Вогнем і вибухами прикордонники знищують логістику загарбників під Бахмутом. Аеророзвідка виявила, а мінометники здійснили вогневий наліт на польовий склад, де окупанти накопичували боєкомплект», – йдеться в повідомленні.

Прикордонники уточнили, що одна із мін влучила в укриття-склад, спричинивши вибух. У результаті «знищено склад, фортифікаційну споруду та двох військовослужбовців РФ».

У розвідці Британії 19 червня також заявили, що за останні десять днів Росія, ймовірно, почала передислокацію підрозділів Дніпровського угруповання військ зі східного берега річки Дніпро для посилення Запорізького і Бахмутського напрямків.

Раніше у Міноборони України повідомили, що за два тижні наступальних дій на Бердянському та Мелітопольському напрямках українські війська звільнили 8 населених пунктів. Українські підрозділи на Таврійському напрямку просунулися на відстань до 7 кілометрів.

Командувач оперативного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський також заявив про «успіхи і помітні просування» українських військ на Таврійському напрямку.

Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) 19 червня припустили, що українські війська, можливо, тимчасово призупиняють контрнаступальні дії, щоб переглянути свою тактику для майбутніх операцій. Проте, як зауважили в ISW, «оперативні паузи є звичайною рисою великих наступальних заходів, і ця пауза не означає завершення контрнаступу України».

Повідомлення про перехід українських військ у наступ з’явилися на початку червня. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ: «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально».

Сергій Плохій про справжню ядерну загрозу, мовну карту Путіна та які радить книжки про Україну. Інтерв’ю

Більшість американців вважають війну в Україні боротьбою добра зі злом, тому підтримують українців у цій війні, вважає професор Гарвардського університету, директор Українського дослідницького інституту в Гарварді Сергій Плохій. Напередодні у США вийшла його нова книжка «Російсько-українська війна».

В інтерв’ю «Голосу Америки» професор Плохій розповідає, наскільки доречно було писати історичну книжку про війну, яка ще не закінчилась. Він також застерігає про те, де чекати найбільшої ядерної загрози в Україні та дає поради, як Києву готуватись до співпраці з майбутнім російським урядом, після Путіна.

Професор Плохій проаналізував також, як Путін розіграв мовну карту на війні проти України, а також чи достатньо робить Київ для підтримки українських книжок. Сергій Плохій дає власні поради, які книжки з історії України можна сміливо пропонувати американцям, аби вони зрозуміли, що Україна не була створена 1991 року.

У Дніпрі та Чорному морі третина проб води не відповідає нормам – МОЗ

У водоймах Херсонської, Одеської та Миколаївської областей не відповідають гігієнічним нормам щонайменше 30% відібраних із поверхневих водойм та зон рекреації проб води, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Зазначається, що під найбільшою небезпекою нині Одещина, де зафіксовані «найбільш суттєві та постійні перевищення санітарно-хімічних, мікробіологічних і токсикологічних показників».

«За результатами щоденного моніторингу, фахівці фіксують значне мікробне забруднення саме поверхневих водойм, які стосуються Чорного моря, річки та русла Дніпра. Найбільш значні відхилення від показників безпеки, згідно з вірусологічними, мікробіологічними та паразитологічними дослідженнями, зафіксовано в Одеській області. Центри контролю та профілактики хвороб оперативно інформують органи міського самоврядування про зміну у показниках якості та безпечності води та інформують населення щодо небезпеки та заборони купання. Наразі заборони діють на Одещині, Херсонщині та Миколаївщині», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Як поінформували у міністерстві, вздовж річкового русла в зоні підтоплення внаслідок руйнування Каховської ГЕС та вздовж морського узбережжя сформовано близько 40 точок моніторингу води поверхневих водойм в Одеській, Миколаївській і Херсонській областях.

Серед небезпечних збудників захворювань – сальмонели, ротавірус, яйця та личинки гельмінтів, кишкова паличка, кажуть у МОЗ.

МОЗ закликає громадян відповідально поставитися до власного здоров’я і не купатися у водоймах цих областей.

У МОЗ раніше попереджали, що в поверхневих водоймах через руйнування Каховської гідроелектростанції вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися чи використовувати таку воду для оброблення харчів не можна. Окрім цього, категорично заборонено виловлювати та вживати рибу із забруднених водойм.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

На сході України складна ситуація, Росія підтягнула свої сили – Маляр

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр заявляє, що на сході України зараз складна ситуація – противник підтягнув свої сили та здійснює активний наступ на двох напрямках.

«На сході зараз складна ситуація. Ворог підтягнув свої сили та здійснює активний наступ на Лиманському і Куп’янському напрямках, намагаючись перехопити в нас ініціативу. Фіксується висока активність ворожих обстрілів. Тривають гарячі бої», – написала вона у телеграмі.

За її словами, війська РФ не залишають своїх планів вийти на кордони Донецької та Луганської областей.

«Наразі для ворога це основний напрямок наступу. Тож, сконцентрував на сході значну кількість своїх підрозділів, зокрема десантно-штурмових», – додала Маляр.

У розвідці Британії 19 червня також заявили, що за останні десять днів Росія, ймовірно, почала передислокацію підрозділів Дніпровського угруповання військ зі східного берега річки Дніпро для посилення Запорізького і Бахмутського напрямків.

Раніше у Міноборони України повідомили, що за два тижні наступальних дій на Бердянському та Мелітопольському напрямках українські війська звільнили 8 населених пунктів. Українські підрозділи на Таврійському напрямку просунулися на відстань до 7 кілометрів.

Командувач оперативного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський також заявив про «успіхи і помітні просування» українських військ на Таврійському напрямку.

Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) 19 червня припустили, що українські війська, можливо, тимчасово призупиняють контрнаступальні дії, щоб переглянути свою тактику для майбутніх операцій. Проте, як зауважили в ISW, «оперативні паузи є звичайною рисою великих наступальних заходів, і ця пауза не означає завершення контрнаступу України».

Повідомлення про перехід українських військ у наступ з’явилися на початку червня. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ: «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально».

ЗСУ звільнили П'ятихатки - Василівка і Токмак наступні?

Вранці 19 червня заступник міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що ЗСУ звільнили село П'ятихатки Запорізької області.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

«Протягом двох тижнів наступальних дій на Бердянському та Мелітопольському напрямках за вказаний період підрозділами ОСУВ (Об'єднане стратегічне угруповання військ – ред.) «Таврія» було звільнено 8 населених пунктів: Новодарівку, Левадне, Сторожове, Макарівку, Благодатне, Лобкове, Нескучне, П'ятихатки», – написала вона у телеграм.

Маляр підсумувала, що загалом Сили оборони України вже звільнили понад 100 квадратних кілометрів на Таврійському напрямку, і просунулися вглиб позицій армії Росії максимум на 7 кілометрів.

Про те, що українські захисники зайшли до П'ятихаток, за день до цього повідомив російський ватажок Запорізької області Олександр Рогов. Однак відразу після цього офіційний спікер Міноборони РФ Олег Чехов заявив, що атаку ЗСУ на село нібито було відбито.

З П'ятихаток українська армія, вважають колаборанти, може піти на більшу Василівку, яка може стати плацдармом для атаки на окупований Токмак – важливий логістичний вузол армії Росії на півдні України.

ЗСУ останнім часом намагаються наступати на щонайменше чотирьох ділянках фронту, і досягли найбільших успіхів саме на Бердянському та Мелітопольському напрямках – на південь від Великої Новосілки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) припустив, що армія України може взяти паузу найближчим часом – щоби переглянути свою тактику для майбутніх операцій.

Головні питання випуску:

Що дає ЗСУ повернення П'ятихаток під контроль України?

Наскільки важко Україні повернути Василівку – і далі Токмак Запорізької області?

І як окупанти можуть скористатися паузою, яку можуть вимушено взяти ЗСУ у своєму наступі?

На всіх українських АЕС відбулися ротації місій МАГАТЕ – Держатомрегулювання

Минулого тижня на всіх українських атомних електростанціях відбулися ротації експертів постійних моніторингових місій Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), йдеться в повідомленні Державної інспекції ядерного регулювання України.

У відомстві кажуть, що постійно діючі місії МАГАТЕ на українських АЕС було запроваджено на офіційне запрошення України з метою «моніторингу за станом безпеки на АЕС в умовах військової агресії Росії».

На окупованій російськими військовими Запорізькій АЕС постійна моніторингова група працює із вересня 2022 року. За цей час вже двічі відбувалися затримки зі зміною складу місії МАГАТЕ на ЗАЕС, уточнили в Держатомрегулюванні.

Водночас, на Чорнобильській, Рівненській, Південноукраїнській і Хмельницькій атомних станціях постійні моніторингові місії МАГАТЕ почали свою діяльність у січні 2023 року.

«Ротації на цих АЕС проводяться безперешкодно та у встановлені терміни», – зазначили у в Держатомрегулювання.

13 червня після зустрічі із президентом Володимиром Зеленським голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що «дуже стурбований» через те, що існує ризик пошкодження ЗАЕС під час українського контрнаступу.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

Лондон має намір зберегти санкції проти Росії до виплати компенсації Україні

Уряд Великобританії підготував закон, згідно з яким санкції щодо Росії збережуться доти, доки Москва не виплатить компенсацію Україні. Про це повідомив британський міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.

«Великобританія готова використовувати санкції, щоб гарантувати відновлення за рахунок Росії країни, на яку вона так безрозсудно напала», – цитує Клеверлі агентство Reuters.

Новий закон дозволить особам із британського списку санкцій пожертвувати їхні заморожені активи на відновлення України.

Британське видання The Guardian раніше оцінило заморожені російські активи Великобританії у 26 мільярдів фунтів.

Способи передачі заблокованих у результаті санкцій російських активів Києву розглядають країни «Групи семи» та Євросоюзу. Вони шукають можливість юридичного оформлення передачі фінансів.

Кремль заявляв, що якщо західні країни вирішать використовувати заморожені російські активи для підтримки України, то Москва такий крок розцінюватиме як крадіжку.

За даними Світового банку, станом на березень 2023 року потреби України на відновлення та відбудову оцінювали в 411 мільярдів доларів.

Блінкен: Китай пообіцяв не надсилати летальної зброї Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив 19 червня в Пекіні, що Китай знову пообіцяв не надсилати зброю Росії для війни в Україні, хоча висловив стурбованість діями приватних китайських компаній.

«Ми та інші країни отримали запевнення від Китаю, що він не надає і не буде надавати смертоносну допомогу Росії для використання в Україні», – сказав Блінкен журналістам після двох днів переговорів, повідомляє AFP.

19 червня – у другий день візиту до Пекіна – Ентоні Блінкен зустрівся з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Останній заявив, що Сполучені Штати і Китай «досягли прогресу» з низки питань під час переговорів. Перед цим держсекретар США зустрівся з високопосадовцем із зовнішньої політики Китаю Ваном Ї та міністром закордонних справ Китаю Цінь Ганом.

Напередодні цієї зустрічі офіційні особи обох урядів заявили про невисокі очікування від візиту, Блінкен тоді пообіцяв висловити «нашу дуже реальну стурбованість з кількох питань», включно з війною в Україні.

МЗС Китаю 24 лютого представило план щодо врегулювання війни Росії з Україною. Документ містить 12 пунктів, які, на думку Пекіна, сприятимуть завершенню бойових дій. Серед них – припинення вогню і бойових дій, початок мирних переговорів, припинення односторонніх санкцій та інше. Але офіційні особи України, США та інших західних країн сприйняли заяви Китаю зі значним скептицизмом.

У Повітряних силах ЗСУ уточнюють: російські бомбардувальники, ймовірно, імітували пуски ракет

Російські бомбардувальники Ту-22м3, ймовірно, тренувалися, імітуючи пуски ракет, уточнили в Повітряних силах ЗСУ.

«Дальні бомбардувальники Ту-22м3, які вилітали з аеродрому Моздок (Північний Кавказ), ймовірно, проводили тренувальні польоти з імітаційними пусками крилатих ракет», – йдеться у повідомленні, опублікованому в телеграмі.

Водночас, за даними військових, на Запорізькому напрямку працювала російська тактична авіація, реактивна артилерія (можливо С-300). Інформація уточнюється.

Раніше після попередження про активність російської авіації Повітряні сили ЗСУ повідомили про пуски ракет. У низці областей – на півдні та сході України – була оголошена повітряна тривога. Нині влада вже оголосила про відбій.

Читайте також: До 30 «Калібрів» і кілька «Іскандерів» на місяць – у ГУР розповіли, скільки ракет виробляє Росія

У ніч на 19 червня Росія завдала чергового удару по Україні, зокрема, з Чорного моря запустила чотири ракети «Калібр» по Одещині. Усі їх збили сили ППО, повідомили українські військові.

В американському Інституті вивчення війни раніше зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

Лідери НАТО на саміті не будуть офіційно запрошувати Україну до Альянсу – Столтенберґ

Лідери НАТО не будуть запрошувати Україну приєднатися до Альянсу на саміті у Вільнюсі в липні, заявив 19 червня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

«На саміті у Вільнюсі та під час підготовки до саміту ми не обговорюємо офіційне запрошення», – сказав він журналістам після зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем у Берліні, повідомляє агенція Reuters.

За його словами, лідери об’єднання обговорюватимуть, як наблизити Україну до НАТО.

Водночас Столтенберґ застеріг від прийняття замороженого конфлікту в Україні в обмін на припинення війни.

«Ми всі хочемо, щоб ця війна закінчилася, але справедливий мир не може означати заморожування конфлікту та прийняття угоди, продиктованої Росією», – додав він.

У низці областей України оголосили повітряну тривогу. У ЗСУ повідомили про пуски російських ракет

Після попередження про активність російської авіації Повітряні сили ЗСУ повідомили про пуски російських ракет.

«Виліт чотирьох Ту-22м3. Можливі пуски ракет на Півдні та Сході. Не ігноруйте сигнал повітряної тривоги. Імовірність пусків крилатих ракет Х-22 з акваторії Азовського моря висока», – повідомили в телеграмі Повітряні сили, згодом додавши, що були пуски російських ракет.

У низці областей – на півдні та сході України – оголошена повітряна тривога.

У ніч на 19 червня Росія завдала чергового удару по Україні, зокрема, з Чорного моря запустила чотири ракети «Калібр» по Одещині. Усі їх збили сили ППО, повідомили українські військові.

В американському Інституті вивчення війни раніше зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

Два місяці в черзі, щоб податися на термінові документи: чому така ситуація склалася для українців у Празі

ПРАГА – У лютому 2023 року Державна міграційна служба України запустила проєкт для оформлення документів за кордоном – у Чехії, зокрема, організувала чотири спеціальні мікроавтобуси, які щодня приймають близько сотні українців. Біженці можуть стати у живу чергу. Але для зручності запустили й окремий сайт, де можна реєструватися онлайн. Так чи інакше, українцям доводиться чекати місяцями, щоби подати документи, а люди змушені самоорганізовуватися у чергу і вести облік, що складається з номерів та прізвищ, записаних у зошит.

Що відбувається і чому люди змушені так довго чекати, розбиралося Радіо Свобода.

– Наступні п’ять людей знають, що вони наступні? – вигукує волонтер у яскравій жилетці. Люди схвальною махать головами. – Документи без обгорток витягнули? Знаєте, як сплачувати? – Люди знову махають: «так».

Під дахом торгового центру в центрі Праги зібралося кілька сотень людей – усі вони з України і намагаються змінити або отримати нові українські документи.

У більшості випадків це займає більше двох місяців. Чому?

  • Уже майже півтора року українські біженці мешкають у Чехії – наразі уряд нараховує більше 330 тисяч людей, які виїхали з початком повномасштабного вторгнення і досі залишаються в країні.
  • До того в Чехії вже мешкало 189 тисяч українців (за даними посольства України в Чеській республіці станом на 2021 рік).
  • Усім потрібно зробити нові або отримати українські документи – хтось під вибухи виїжджав без деяких з них, у когось закінчився термін.

МЗС: дії Будапешта ставлять під сумнів гуманітарні мотиви Угорщини вивезення 11 українських військових з РФ

У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що дії Будапешта ставлять під сумнів задекларовані ним гуманітарні мотиви вивезення 11 українських військових до Угорщини.

Як повідомив речник МЗС Олег Ніколенко, українська влада продовжує вживати «активних заходів» задля повернення додому українських військовополонених, яких «Угорщина, без відома українського уряду або міжнародних правозахисних організацій, вивезла із Росії».

За його словами, спроби українських дипломатів встановити прямий контакт з цими громадянами України поки що не мали успіху.

«Це, а також інформація, отримана від родичів деяких із них, свідчить про те, що запевнення угорської влади про нібито вільний статус українських захисників в Угорщині не відповідають дійсності. Фактично вони утримуються в ізоляції, не мають доступу до відкритих джерел інформації, їхнє спілкування із рідними відбувається в присутності третіх осіб, їм відмовляють у встановленні контакту із посольством України. Спроби української сторони налагодити конструктивний діалог із угорської владою офіційними дипломатичними каналами, на жаль, ігноруються», – написав він у фейсбуці.

«Майбутнє нашої безпеки вирішується на полі бою в Україні» – чеський сенатор Павел Фішер

НАТО слід бути чіткими щодо надання Україні гарантій безпеки, а ще переосмислити доктрину самостримування Альянсу, – так вважає голова комітету закордонних справ, оборони та безпеки Сенату Чехії Павел Фішер. Він разом із колегами по комітету побував у Києві. Приїхали, щоб оцінити «як працює надана Чеською Республікою допомога, і що потрібно для того, щоб зробити більше».

У ексклюзивному інтерв‘ю для Радіо Свобода Павел Фішер розповів про:

  • очікування для України від липневого саміту НАТО та необхідність гарантій безпеки;
  • наслідки руйнування греблі Каховської ГЕС, яке має стати «тривожним дзвінком» для Заходу;
  • потребу реформування ООН;
  • трибунал для Путіна та майбутнє Росії.

NYT: російські спецслужби намагалися організувати вбивство полковника СЗР, що втік до США

Російські спецслужби намагалися організувати вбивство полковника Служби зовнішньої Олександра Потєєва, який втік до Сполучених Штатів Америки, пише The New York Times.

За повідомленням, російській розвідці вдалося виявити його будинок у Маямі. Агент, який сфотографував його машину, був затриманий, інцидент привів до санкцій і взаємного висилання дипломатів між Вашингтоном і Москвою, пише видання.

NYT зауважує, що ця історія також описана в книзі «Шпигуни: Епічна розвідувальна війна між Сходом і Заходом», що вийде в червні, Колдера Волтона.

Фронт та бригади наступу – Зеленський повідомив, що обговорювали на Ставці

Президент України Володимир Зеленський заявив, що на засіданні Ставки Верховного головнокомандувача обговорювали дві теми – фронт та бригади наступу.

«Ставка. Сьогодні максимально зосередилися на двох темах: фронті та бригадах наступу. Доповідали Сирський, Тарнавський, Залужний, Буданов: оперативна обстановка, забезпечення боєприпасами, прогноз дій противника на найближчий час», – написав він у телеграмі.

Також глава МВС Ігор Клименко відзвітував про підготовку бригад Нацгвардії та прикордонників, забезпечення їх технікою та всім необхідним для виконання бойових завдань, додав Зеленський.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG