Доступність посилання

ТОП новини
Унаслідок російської атаки на Кривий Ріг 11 листопада, за даними місцевої влади, загинули чотири людини
Унаслідок російської атаки на Кривий Ріг 11 листопада, за даними місцевої влади, загинули чотири людини

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Країни НАТО просять Столтенберґа залишитися ще на рік – WP

Країни НАТО просять генерального секретаря альянсу Єнса Столтенберґа залишитися на посаді ще на один рік. Це повʼязано з відсутністю консенсусу щодо наступника, повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела.

Очікувалося, що затвердження нового очільника відбудеться на саміті у Вільнюсі 11–12 липня, але поки що жодного претендента не представили публічно. ЗМІ раніше називали можливими кандидатами міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, голів урядів Данії Метте Фредеріксен і Нідерландів Марка Рютте, голову Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн.

The Washington Post пише, що на початку тижня Столтенберґ та президент США Джо Байден провели переговори у Вашингтоні. За словами співрозмовника видання, Байден повідомив, що на саміті в Литві у союзників по НАТО, ймовірно, не буде згоди щодо наступника. Президент США дав зрозуміти Столтенберґу, що буде радий бачити його на посаді генерального секретаря союзу.

Інформацію про те, що Байден закликав Столтенберґа залишитися, повідомили і норвезькі ЗМІ.

64-річний Єнс Столтенберґ – норвезький державний та політичний діяч, колишній премʼєр-міністр Норвегії. Очолює НАТО з 2014 року. Кандидатуру Столтенберґа на посаду генерального секретаря запропонувала тодішня канцлерка Німеччини Анґела Меркель.

Зміна керівника НАТО мала відбутися ще торік, але цього не сталося через війну Росії проти України.

«Били з гранатометів по людях». Жителі Тягинки на Херсонщині розповіли про дії окупантів під час повені

Після руйнації греблі на Каховській ГЕС село Тягинка, що в Бериславському районі Херсонської області, пішло під воду. За словами місцевих жителів, багато будинків не витримали великої води, а російські військові, попри катастрофу, продовжували обстрілювати село.

Про те, як пережили повінь, як рятували тварин і яких збитків зазнали, в Тягинці розповіли кореспонденту проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте і дивіться за лінком

23 лютого 2022 року голова СБУ Харківської області запевняв, що «ніякої війни не буде» – Терехов

Під час наради 23 лютого 2022 року керівництво СБУ у Харківський області запевняло міську владу, що повномасштабної війни не буде. Про це в інтерв'ю Радіо Свобода заявив мер Харкова Ігор Терехов, відповідаючи на питання про те, чому він особисто не вірив у російське повномасштабне вторгнення.

«Так і вважав (що вторгнення не буде – ред.) і я казав це все відверто. Більше того, я спілкувався з людьми, я спілкувався з нашими міськими службами безпеки. І вони теж запевняли 23 лютого 2022 року на нараді в СБУ мене, а також керівників обласної державної адміністрації та інших керівників запевняв тодішній голова СБУ по Харківській області, що ніякої війни не буде: так, ми повинні готуватися, але немає ніяких загроз для того. Тому я відверто так і казав», – зазначив Терехов.

За словами мера Харкова, з центральною владою, зокрема, з Офісом президента щодо перспективи повномасштабної війни він не контактував, а в самому Харкові, каже мер, ознак наближення війни він не бачив. Зокрема, з міста не виїхала жодна міжнародна організація, стверджує Терехов.

«Що стосується по Харкову, то не було таких передумов. Я не бачив цього. Крім цього, скажу відверто, що не було ані від військових ніякої інформації щодо можливого вторгнення, ані від когось з тих людей, які відповідають за це. Бо я можу спиратися тільки на ті факти, які достовірно мені відомі. Я можу спиратися і орієнтуватися тільки по тому, що на той момент доповідала СБУ по Харківській області».

Терехов додав, що він підтримує рішення президента Зеленського коли той після поїздки на Харківщину 29 травня 2022 року звільнив з посади керівника СБУ у Харківській області Романа Дудіна. Тоді глава держави сказав, що Дудін «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто».

Терехов стверджує, що у перші дні повномасштабної війни Роман Дудін робив спроби усунення влади Харкова та Харківської області. Зокрема, Терехов розповів історію, яка, а його словами, відбулася 24 лютого 2022 року.

«Це дуже відома історія. Коли нас (з головою області Олегом Синєгубовим – ред.)під вартою вивели з кабінету голови військової адміністрації Харківської області. На щастя, мене поважали ці військові, яким були віддані такі накази. Вони дуже ввічливо все сказали: ви пробачте нас, але ми вимушені так зробити, хоча ми все розуміємо. Нас вивели за ворота... Що хотів зробити? Він хотів усунути», – каже мер Харкова.

За словами мера Харкова, у перший тиждень великої війни «ніхто не міг знайти Дудіна»: «де він був – невідомо нікому, десь тиждень, мабуть, більше ніж тиждень ніхто його не міг знайти. Коли були відчинені двері в СБУ, коли там було озброєння, яке лежало, хто хоч міг заходити туди...».

Роман Дудін очолював Управління СБУ у Харківській області з березня 2020 року. Після того, як Володимир Зеленський звільнив його з посади, Дудін в інтерв'ю Радіо Свобода у червні 2022 року розповів, що до моменту звільнення, ані Володимир Зеленський, ані голова Служби безпеки України Іван Баканов не озвучили жодних претензій до його роботи та роботи управління СБУ області. Дудін називав своє звільнення «виключно політичним рішенням».

Після звільнення з посади Дудін також публікував відео та дописи з критикою голови Харківської ОВА, військових, міського голови Ігора Терехова та інших посадовців.

У вересні торік стало відомо, що ексначальника СБУ Харківщини Романа Дудіна затримали за підозрою у державній зраді та у самовільному залишенні місця служби. 20 березня 2023 року в ДБР повідомили, що досудове розслідування відносно Романа Дудіна. Йому загрожує довічне ув’язнення.

У 2022 році, під час оскарження міри запобіжного заходу, Дудін заявив, що не визнає себе винним у державній зраді та у самовільному залишенні місця служби. Заперечував, що перешкоджав роботі очільника Харківської обласної адміністрації. За версією Дудіна, вранці 24 лютого він направив співробітників СБУ до будівлі адміністрації, щоб взяти її під охорону.

Армія РФ атакувала Констянтинівку зі ствольної артилерії, поранені дитина та жінка – ОГП

У Констянтинівці на Донеччині внаслідок обстрілу російської армії зі ствольної артилерії було поранено двоє людей, повідомляє Офіс генерального прокурора.

«Внаслідок влучання снарядів по приватному сектору зазнала поранень 9-річна дівчинка. У неї діагностовано закриті травми грудної клітини і живота, відкритий перелом плеча, рвані рани ніг і множинні садна тіла», – йдеться у повідомленні.

Також до лікарні з осколковим пораненням ноги потрапила жінка 57 років. Наразі стан постраждалих оцінюють як стабільний, кажуть в ОГП.

Також відомо, що в результаті обстрілів у місті пошкоджені 11 житлових будинків, а також гаражне приміщення, автомобіль, газопровід та електромережі.

«За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України)», – підсумували в відомстві.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

Якщо українці не повернуться з-за кордону, ми можемо втратити Україну, яка переможе – Рефат Чубаров

16 червня у Празі відбулася зустріч українського кримськотатарського політика та голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова з українською спільнотою, яка мешкає в Чехії давно або приїхала сюди з початку повномасштабного вторгнення Росії до України.

Зустріч відбулася в бібліотеці Вацлава Гавела, де Рефат Чубаров підняв тему автономії Криму, біженців, відновлення України та подальшого сусідства України із Росією.

Радіо Свобода занотувало основні тези з дискусії. Читайте за лінком

Міськрада Одещини заборонила купатися та рибалити в морі

Жителям Одещини заборонили купатися в морі, лимані та річках, а також ловити рибу, повідомляє пресслужба міської ради.

У відомстві кажуть, що фахівці провели лабораторні дослідження води в Одеській області – за останній тиждень у воді виявили збудники інфекційних хвороб, зокрема сальмонелу, рота- та астравіруси, холероподібні вібріони, парагемолітікус, яйця та личинки гельмінтів людей та тварин. Крім того, вміст кишкові палички значно перевищує норми, зазначають у міськраді.

Влада наголошує, що купитися у воді, а також рибалити у ній – небезпечно для людей.

«Наявність всіх перерахованих біологічних патогенів у воді відкритих водойм Одеської області, зокрема Чорному морі, Білгород-Дністровському лимані та річці Дунай, створює реальну загрозу життю та здоров’ю населення», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ раніше попереджали, що в поверхневих водоймах через руйнування Каховської гідроелектростанції вже зафіксовано значне перевищення мікробіологічних показників, тому купатися чи використовувати таку воду для оброблення харчів не можна. Окрім цього, категорично заборонено виловлювати та вживати рибу із забруднених водойм.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

Ігор Терехов розповів, де перебувають три його сини, два з яких – повнолітні

В ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода мер Харкова Ігор Терехов розповів, де перебувають його діти. У Терехова троє синів: старший 1995 року народження, середній – 2003 року і найменший – 2006-го. Відтак, двоє старших синів харківського міського голови є повнолітніми. За словами мера, вони не живуть у Харкові.

«Старший син волонтерить. Він не в Харкові. У нього є сім’я. І він перебуває в Україні, але не в Харкові. Що стосується двох інших синів. Середній син (якому 20 років – ред.) перебуває закордоном. У нього є певні складнощі з зором. Серйозні, на жаль. Він вчиться. Все. А те, що стосується найменшого, то він зараз летить у місто Харків, бо йому потрібно буде здавати ЗНО» – сказав Терехов.

За словами харківського міського голови, його найменший син закінчує школу онлайн в Харкові.

«Він онлайн навчається. І зараз той період, коли потрібно здавати екзамени. І він зараз в літаку» – сказав Терехов. (дата розмови 1 червня 2023 року – ред.).

Радіо Свобода провело з Тереховим один день. Це було 1 червня 2023 року, в Міжнародний день захисту дітей.

Після 24 лютого, 2022 року Харків і харків'яни, за словами мера, дуже змінилися. Як приклад таких змін Терехов наводить себе самого: тепер він намагається говорити українською мовою і підтримує декомунізацію, хоча ще два роки тому обіцяв харків'янам, що, за жодних умов, не чіпатиме пам'ятник радянському маршалу Жукову та однойменний проспект у Харкові.

На Харківщині російська армія обстріляла цивільний автомобіль, загинули люди – влада

Армія РФ 17 червня обстріляла цивільний автомобіль у селі Гур’їв Козачок на Харківщині, внаслідок атаки загинуло четверо мирних жителів, повідомив очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За даними ОВА, протитанкова ракета влучила у цивільний автомобіль, який рухався у напрямку населеного пункту – загинули всі люди, які перебували в машині.

«Деталі встановлюються. Це черговий терор росіян проти мирного населення», – зазначив Синєгубов.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

У Харкові більш ніж п’ять тисяч житлових будинків потребують відбудови – Ігор Терехов

Більш ніж п’ять тисяч житлових будинків у Харкові були зруйновані або пошкоджені унаслідок російської агресії і потребують відбудови. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказав міський голова Ігор Терехов. За його словами за минулий рік вдалося відбудувати 200 будинків.

«Що стосується тих будинків, які ми зараз відбудували, це за минулий рік 200 будинків. Це дуже багато», – сказав Терехов.

За словами харківського мера, усі райони міста мають руйнування: «це не лише Північна Салтівка. У нас у місті 9 районів. І коли ви заїжджаєте у місто – там були колосальні прильоти і розбиті будинки. А зараз ви цього не бачите, бо ми все це реанімували, відбудували. Але Північна Салтівка – так, дуже-дуже розбитий район. Там жодного будинку не було, щоб не було прильотів», – розповів Ігор Терехов.

Терехов нагадав, що за приблизними підрахунками, збитки, завдані війною у Харкові становлять 9,5 мільярдів доларів США. Наразі відбудову здійснюють за рахунок міського та державного бюджетів.

«Хто платить? Платить міський бюджет і є субвенція з держави нашої. Коли був Володимир Зеленський, ми розмовляли і нам була передана певна частина бюджету державного для відбудови. Ми його теж використовували для відбудови. Але ми підрахували приблизні збитки, які є 9,5 мільярдів доларів США. Жодна держава самостійно зараз не може дозволити таких коштів. Тому нам потрібне багатовекторне фінансування. Це і Світовий банк, і ЄБРР. 9,5 мільярдів – це дуже приблизна річ. Чому? Тому що любий обстріл, любе потрапляння снарядів на землю – це розбиті комунікації, які прокладені у землі. Ми зараз зіштовхнулися з дуже величезною проблемою – це каналізаційний колектор, який був зруйнований. Він йде по центральній магістралі артерій міста Харкова. Ми зараз перекрили цю артерію і відновлюємо це. А глибина залягання десь 16 метрів. Це є приховані, як ми кажемо, дефекти. Але вони дуже фінансово затратні і по часу дуже затратні», – сказав Терехов.

Харків, який розташований поряд з кордоном з Росією, від початку повномасштабного російського вторгнення регулярно зазнає російськи обстрілів. За даними влади, як правило, російські війська атакують з території РФ (Бєлгородської області) переробленими для наземного використання комплекси ППО С-300. Точність цієї зброї під час невластивого для неї застосування є низькою.

Лукашенко не розуміє можливостей ядерної зброї, тому намагається залякати світ – Подоляк

Олександр Лукашенко «не є суб’єктом війни в Україні», зазначив керівник радника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю «24 каналу», коментуючи його заяви про розміщення ядерної зброї на території Білорусі.

«Лукашенко є дивним «братом-близнюком» Медведєва, які мають виконувати функцію «клоунського ВІП-агітаційного потягу». Не більше, але й не менше», – сказав Подоляк.

Він додав, що «Лукашенко не розуміє можливостей ядерної зброї, тому намагається залякати світ своїми заявами». Радник голови ОП назвав його ядерні «анекдотичними заявами».

На думку Подоляка, «мета Лукашенка – дати можливість Росії нібито впливати на загальний хід війни».

«Тобто щоб (інформаційне – ред.) поле було забито ще чимось, крім негативу щодо Росії. Лукашенко бравує й хоче залякати», – каже радник голови ОП.

Президент Росії Володимир Путін заявив, що до Білорусі вже доправлена перша партія ядерних зарядів, які планується розмістити на території країни, повідомляють російські державні агенції. Раніше про це сказав білоруський правитель Олександр Лукашенко.

«Це лише перша частина. До кінця року виконаємо завдання повністю», – заявив Путін 16 червня на Петербурзькому міжнародному економічному форумі.

Про плани розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін оголосив у березні 2023 року. Тоді ж він наголосив, що Росія своїми діями не порушить Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, оскільки не передасть цю зброю Білорусі, а лише розмістить її під своїм контролем на білоруській території.

Соратнику Пригожина повідомили про підозру – СБУ

Російському політтехнологу, соратнику засновника угруповання «Приватна військова компанія Вагнера», Олександру Малькевичу повідомили про підозру, пише пресслужба Служби безпеки України.

«Служба безпеки зібрала доказову базу на організаторів прокремлівської телерадіокомпанії «Таврія», яка наразі працює у тимчасово окупованій частині Херсонської області», – кажуть у СБУ.

Зазначається, що з 2018 року Малькевич входить до найближчого оточення Євгена Пригожина. За координації останнього обвинувачений «створював медійні проєкти у різних країнах світу для поширення прокремлівського контенту». Після повномасштабного вторгнення Росії Малькевич запустив «ТРК Таврія» в окупованому Херсоні на базі захопленого приміщення Суспільного телебачення», зазначає пресслужба.

«У цьому Малькевич отримав повне сприяння від місцевого гауляйтера Сальдо та його підлеглого – «міністра інформаційної політики Херсонської області», колаборанта Брикова», – додає СБУ.

Також відомо про те, що російське телебачення «ворог використовував в якості регіонального рупора Кремля у розповсюдженні фейкових новин про ситуацію на фронті, обстановку в Україні й для підтримки псевдореферендуму про «приєднання» Херсонської області до Росії».

«Її керівником став Ісмаїл Абдулаєв – пропагандист терористичної організації «ДНР» і колишній очільник прокремлівського телеканалу «Оплот» в тимчасово окупованому Донецьку. До «штату» увійшли ще декілька його однодумців», – відзначає СБУ.

У відомстві уточнили, що після звільнення Херсону персонал «медіацентру» втік разом з окупантами на лівий берег Дніпра». Відповідно до ч. 6 ст.111-1 фігурантам справи загрожує до 12 років тюрми.

Перевірити ці дані з інших джерел не є можливим.

Цього місяця міністр оборони Росії Сергій Шойгу підписав наказ, яким зобов’язав усі «добровольчі загони» до 1 липня підписати контракт із російським військовим відомством. Про які саме загони йдеться, на сайті відомства Шойгу не йдеться, проте міністерство оборони неодноразово називало «добровольцями» бойовиків угруповання «Вагнера».

«ПВК Вагнера» не підписуватиме «ніяких контрактів із Шойгу», заявив Євген Пригожин у відповідь на наказ. За словами Пригожина, угруповання і так узгоджує свої дії з командирами підрозділів ЗС РФ та є «високоефективною структурою». «На жаль, такої ефективності більшість військових частин не має саме через те, що Шойгу не може нормально керувати військовими формуваннями», – заявив Пригожин.

Засновник «ПВК Вагнера» Євген Пригожин неодноразово публічно критикував міністерство оборони РФ та особисто голову відомства Сергія Шойгу. Зокрема, в перші місяці 2023 року Пригожин кілька разів звинуватив відомство у відмові видавати угрупованню боєприпаси.

«Так, ми говорили російською, але були українцями» – Ігор Терехов про Харків, своїх синів, декомунізацію і Кернеса

Мер Харкова Ігор Терехов не вірив у повномасштабне російське вторгнення і до останнього сподівався, що великої війни не буде. В інтерв'ю Радіо Свободі він каже, що від СБУ та військових також ніяких попереджень не отримував і пригадує, що пізно увечері 23 лютого 2023 року він «трошечки подивився футбол і пішов спати».

Після 24 лютого, Харків і харків'яни, за словами мера, дуже змінилися. Як приклад таких змін Терехов наводить себе самого: тепер він намагається говорити українською мовою і підтримує декомунізацію, хоча ще два роки тому обіцяв харків'янам, що, за жодних умов, не чіпатиме пам'ятник радянському маршалу Жукову та однойменний проспект у Харкові. «Усі роблять помилки», – констатує Терехов і додає: Путін недооцінив Харків, бо вважав, що місто – проросійське».

Радіо Свобода провело з Тереховим один день. Це було 1 червня 2023 року, в Міжнародний день захисту дітей. Того дня у мера було багато активностей: він відвідував різні заходи за участю дітей. Терехов і сам батько трьох дітей, утім його власні повнолітні сини у Харкові не живуть. Натомість сам мер каже, що його цікавить лише Харків, і що на роль у великій політиці він не претендує. Текст інтерв’ю за лінком

ВМС: Росія тримає у Чорному морі два ракетоносії

Армія РФ вивела в Чорне море два носії ракет,загальний залп може становити близько 16 «Калібрів», повідомляють Військово-морські Сили ЗСУ.

За даними українських військових, всього на бойовому чергуванні в Чорному морі перебуває п’ять бойових кораблів.

Крім того, в Азовському морі РФ тримає один корабель, а в Середземному – вісім. Сере них один носій ракет, залп якого 16 «Калібрів».

Близько 11-ої 16 червня в Києві і низці областей оголосили повітряну тривогу, яка потім поширилася на всі регіони України. У Київській міській військовій адміністрації повідомили про роботу ППО на підступах до Києва. А Повітряні сили повідомили, що зафіксований запуск Росією крилатих ракет «Калібр» із Чорного моря і балістичних ракет.

Водночас, мер Києва Віталій Кличко уточнив, що в Подільському районі було чутно гучні вибухи від роботи ППО поруч зі столицею. У Києві пошкоджених об’єктів та будинків після ракетної атаки немає, каже він.

За даними місцевої влади Київщини, внаслідок падіння уламків ракет пострадало шестеро людей, серед них одна дитина.

Візит до Києва під час ракетного удару РФ. У чому небезпека пропозиції країн Африки?

Президент Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сиріл Рамафоса та керівники ще чотирьох інших країн Африки перебували в Україні 16 червня під час ракетного обстрілу, було оголошено повітряну тривогу. За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, в небі біля Києва збили шість аеробалістичних ракет «Кинджал», шість крилатих ракет «Калібр» і два розвідувальних безпілотники.

Найкращої політичної метафори для характеристики мирної ініціативи африканських лідерів, мабуть, і не знайти. І це при тому, що президент ПАР Сиріл Рамафоса та інші керівники африканських країн мають намір відвідати не тільки Київ, а й Санкт-Петербург, щоб обговорити свої пропозиції із президентом Росії Володимиром Путіним і надати солідності Петербурзькому економічному форуму, що втратив багато іменитих гостей. Проте Путін не вважав за можливе відмовитися від бомбардування, зазначає політичний оглядач Віталій Портников. Його статтю читайте тут

ВМС: Росія тримає у Чорному морі два ракетоносії

Армія РФ вивела в Чорне море два носії ракет,загальний залп може становити близько 16 «Калібрів», повідомляють Військово-морські Сили ЗСУ.

За даними українських військових, всього на бойовому чергуванні в Чорному морі перебуває п’ять бойових кораблів.

Крім того, в Азовському морі РФ тримає один корабель, а в Середземному – вісім. Сере них один носій ракет, залп якого 16 «Калібрів».

Близько 11-ої 16 червня в Києві і низці областей оголосили повітряну тривогу, яка потім поширилася на всі регіони України. У Київській міській військовій адміністрації повідомили про роботу ППО на підступах до Києва. А Повітряні сили повідомили, що зафіксований запуск Росією крилатих ракет «Калібр» із Чорного моря і балістичних ракет.

Водночас, мер Києва Віталій Кличко уточнив, що в Подільському районі було чутно гучні вибухи від роботи ППО поруч зі столицею. У Києві пошкоджених об’єктів та будинків після ракетної атаки немає, каже він.

За даними місцевої влади Київщини, внаслідок падіння уламків ракет пострадало шестеро людей, серед них одна дитина.

Через агресію Росії поранено 1024 дитини – ОГП

В Україні станом на ранок 17 червня внаслідок повномасштабної збройної агресії Росії, за офіційною інформацією ювенальних прокурорів, кількість поранених дітей зросла до 1024, повідомив Офіс генпрокурора. Число загиблих дітей залишилося незмінним – 488.

«Станом на ранок 17 червня 2023 року більше ніж 1512 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ», – йдеться у повідомленні.

У прокуратурі звернули увагу на те, що ці цифри не остаточні, адже триває робота з їх встановлення в місцях ведення бойових дій, на

Прокурори нагадали, що 16 червня внаслідок обстрілу російськими військовими села Старі Петрівці Київської області постраждало двоє дітей віком 4 та 12 років.

Також 16 червня внаслідок артилерійського обстрілу армією РФ Херсону травмовано дітей 15, 16 та 11 років.

Управління верховного комісара ООН із прав людини станом на 5 червня підтвердило загибель 8 983 і поранення 15 442 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В ООН наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

«Щоб настав кінець імперії, потрібна перемога України»: інтерв’ю із Майклом Макфолом

Майкл Макфол – професор Стенфордського університету, посол США в Росії (2012–2014) та співголова міжнародної робочої групи з питань санкцій проти РФ (група Єрмака-Макфола).

В інтерв’ю проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії» він розповів про своє бачення того, яких помилок припустився колективний Захід у відносинах із Росією, про випадковість, яка привела Путіна до влади, і про можливості для закінчення війни вже цього року та майбутнє Росії. Читайте і дивіться за лінком

ОВА: за минулу добу на Херсонщині через обстріли армії РФ загинуло дві людини, 25 зазнали поранень

Впродовж минулої доби 16 червня армія РФ випустила по Херсонщині 314 снярядів, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«За минулу добу противник здійснив – 75 обстрілів, випустивши 314 снарядів з мінометів, артилерії, «Градів» та БПЛА. По місту Херсон ворог випустив 44 снаряди… Через російську агресію дві людини загинули, 25 – дістали поранення», – написав очільник області.

Він додав, що російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області, будівлі навчальних, адміністративних закладів та закладу торгівлі в Херсоні.

Російські військові регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру українських міст, але Москва заперечує, що метою цих ударів є мирні жителі.

ОК «Південь»: артилеристи знищили переобладнаний човен та спостережний пункт армії РФ

На півдні українські артилеристи знищили переобладнаний човен російських військових та спостережний пункт, йдеться у повідомленні Оперативного командування «Південь».

Українські військові кажуть, що ракетно-артилерійські підрозділи продовжують вести контрбатарейну боротьбу.

Відомо, що за минулу добу українські захисники на півдні України «ліквідували 10 окупантів, два ударні безпілотники ворога, три великокаліберні гармати та 17 одиниць автобронетехніки».

За новими даними Генерального штабу ЗСУ, Росія внаслідок повномасштабної війни проти України вже втратила близько 219 170 своїх військових, 670 з яких загинули за останню добу.

Вночі російські війська атакували Нікополь: пошкоджені будинки та лінії електропередач

У ніч проти 17 червня російські військові атакували місто Нікополь на Дніпропетровщині із артилерії, повідомив голова обласної ради Микола Лукашук.

«Пошкоджено приватні будинки, господарчі споруди, лінії електропередачі», – написав він.

Крім того, Лукашук повідомив про те, що армія РФ обстріляла Марганецьку громаду – обійшлось без жертв та постраждалих.

Нікополь розташований на правому березі Дніпра у прямій досяжності російської артилерії, дислокованої на окупованому лівобережжі Дніпра в Запорізькій області.

Російські військові регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру українських міст, але Москва заперечує, що метою цих ударів є мирні жителі.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG