Доступність посилання

ТОП новини
ДСНС повідомляє про 10 поранених внаслідок атаки російськими дронами по Одесі
ДСНС повідомляє про 10 поранених внаслідок атаки російськими дронами по Одесі

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває масштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Обстріли військами РФ Сумщини: влада повідомила про одну поранену людину і руйнування в регіоні

Протягом дня російські війська здійснили 19 обстрілів прикордонних громад Сумщини, повідомив уTelegram керівник апарату Сумської ОВА Ігор Кальченко.

«Зафіксовано 122 вибухи. Обстрілів зазнали Білопільська, Шалигинська, Середино-Будська, Есманська, Новослобідська, Путивльська, Великописарівська громади», – написав Кальченко.

За його даними, одна людина зазнала поранень у Середино-Будській громаді – знадобилася госпіталізація.

Посадовець каже, що російські війська били у середу по області ракетами, мінометами, гранатометами, ствольною артилерією. Серед пошкоджень – водонапірна вежа, ЛЕП, житлові і нежитлові будівлі, транспорт.

Влада та військові регулярно повідомляють про російські обстріли прикордоння Сумщини та Чернігівщини. Сьогодні у Чернігівській області загинула 56-річна жінка, жителька прикордонного села у Новгород-Сіверському районі.

Росія, попри докази і свідчення, заперечує свої атаки на цивільних.

Британські Typhoon знову перехоплювали російські літаки біля повітряного простору НАТО

Винищувачі Typhoon британських Військово-повітряних сил в Естонії сьогодні вдень були підняті для перехоплення російського розвідувального Іл-20 та двох винищувачів Су-27, повідомляють ВПС Британії в твіттері.

Як зазначається, вони летіли поблизу повітряного простору НАТО.

Проліт російських повітряних суден не відповідав міжнародним нормам, зазначають у ВПС Британії.

Німеччина затвердила Стратегію національної безпеки. Росія у ній вказана як «найбільша загроза»

Уряд Німеччини на чолі з канцлером Олафом Шольцем у середу представив Стратегію національної безпеки, в якій вказано, що «нинішня Росія є найбільшою загрозою для миру та безпеки в євроатлантичному регіоні в найближчому майбутньому». Про це пише видання Der Spiegel та російська служба Радіо Свобода.

У документі з 76 сторінок міститься розширене поняття безпеки. Це не лише захист країни від зовнішніх ворогів, а й захист цивільного населення, політика розвитку, безпека технічної інфраструктури, кібербезпека, космічний захист, а також сировинна, енергетична та продовольча безпека.

Презентуючи Стратегію, Шольц заявив, що політичне середовище країни за останні півтора року суттєво змінилося, зокрема, йдеться про повномасштабне вторгнення РФ в Україну та диверсії на газопроводах «Північний потік».

За його словами, Стратегія національної безпеки розроблена вперше в історії сучасної Німеччини і спрямована на гарантування безпеки громадян Німеччини за мінливих зовнішніх обставин.

У концепції виділено три основних напрями: обороноздатність, життєздатність та стійкість.

«Найвищим завданням німецької безпекової політики є гарантія того, що ми в нашій країні, в серці Європи, зможемо і в майбутньому жити у мирі, свободі і безпеці», – йдеться в документі.

Німеччина однозначно заявляє про свою солідарність з НАТО, Євросоюзом та готовність посилювати обороноздатність бундесверу. В галузі обороноздатності концепція передбачає запобігання шпигунству та диверсіям, гармонізацію європейського оборонного контролю та розширення можливостей проти кібератак, а також здатності оборони в космічному просторі. Крім того, йдеться про цивільну оборону і захисту від катастроф.

Вже наступного року Німеччина має виконати обіцянки щодо виділення двох відсотків ВВП на оборону, що вимагається від кожної держави-члена НАТО. Для досягнення цієї мети бундесверу вже було надано 100 млрд євро з особливого майнового фонду.

У документі уряд Німеччини називає Китай «партнером, економічним суперником та системним противником». При цьому наголошується, що без Китаю «неможливо вирішити найнагальніші глобальні проблеми».

Союзники зацікавлені у результативності Вільнюського саміту для України – посол США при НАТО

НАТО, зокрема і США, підтримують євроатлантичні прагнення України, а саміт у Вільнюсі – відмінна нагода для союзників зібратися й підтвердити свою підтримку Україні в коротко- та довгостроковій перспективі. Про це в Брюсселі журналістам заявила посол США при НАТО Джуліан Сміт.

«Ми зараз працюємо над пакетом практичної підтримки (…), щоб допомогти їм (українцям – ред.) у їхніх поточних зусиллях захистити свою територіальну цілісність, і підтримкою, пов’язаною з довгостроковими питаннями, довгостроковою модернізацією, проблемами, з якими вони стикатимуться – стандартизацією, оперативною сумісністю», – сказала диппредставниця.

Вона також анонсувала пакет політичної підтримки для України, який презентують у Вільнюсі.

«Буде ще один пакет політичної підтримки для наших друзів в Україні, який буде своєрідним сигналом і набором, я би сказала, нових результатів у категорії зміцнення наших політичних відносин з Україною. І про це ми ще розповімо у Вільнюсі. Тож думаю, що союзники об’єднані й дуже зацікавлені в тому, щоб отримати пакет результатів для (президента – ред.) Зеленського», – резюмувала Сміт.

Читайте також: Кулеба назвав три кроки, щоб «зробити Вільнюський саміт успішним»

Раніше також держсекретар США Ентоні Блінкен повідомляв, що Україна в липні на саміті НАТО у Вільнюсі може чекати на «потужний пакет підтримки».

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що на період російської агресії Україна не може стати членом НАТО, але вона потребує конкретних гарантій безпеки.

Київ подав заявку на вступ до НАТО, але деякі європейські столиці побоюються встановлювати офіційні терміни членства, оскільки вторгнення Росії триває.

ОГП: війська РФ обстріляли Херсон – постраждали волонтери, які допомагали з евакуацією

Російські війська вчергове обстріляли Херсон, травмовані двоє волонтерів, повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

За даними слідства, 14 червня близько 18:50 війська РФ обстріляли Херсон – травмовані двоє волонтерів, один з них – іноземець. Вони допомагали з евакуацією цивільного населення.

За попередніми даними, російські війська здійснили мінометний обстріл. Також пошкоджена цивільна інфраструктура.

На тлі евакуації російські війська не припиняють обстрілів Херсона.

На світанку 6 червня стало відомо про руйнування дамби Каховської ГЕС, контрольованої військами РФ. Це спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей.

За даними МВС, станом на 13 червня на Херсонщині залишається підтопленим 31 населений пункт (3 600 будинків) на правому березі Дніпра та 17 населених пунктів на тимчасово окупованій території. Евакуювали 2757 людей.

12 червня у відомстві повідомляли про 46 підтоплених населених пунктів: 32 – на підконтрольній території, 14 – на окупованій.

Як повідомив 12 червня міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, десять людей загинули, 42 – вважають зниклими безвісти внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС.

Болгарія звинувачує російського посла в Софії у поширенні «кремлівської пропаганди»

Міністр закордонних справ Болгарії Марія Габріель назвала заяви російського посла в Софії Елеонори Митрофанової щодо вторгнення РФ в Україну «пропагандою та дезінформацією», які є «неприйнятними та недоречними».

Це перша публічна заява Марія Габріель, колишньої єврокомісарки, яка лише минулого тижня очолила МЗС Болгарії.

Заява пролунала наступного дня після того, як Митрофанова публічно заявила, що Болгарія «втягнута в конфлікт» через постачання Україні боєприпасів або через «можливу відправку болгарських військових підрозділів у зону бойових дій», питання, яке ніколи не стояло на порядку денному для болгарської влади.

МЗС Болгарії заявило: «Будь-які спроби пропаганди та дезінформації, які компрометують демократичні цінності, є неприйнятними та неприпустимими».

«Ми послідовні у своїй позиції солідарності з народом України, а також у беззастережній підтримці незалежності, суверенітету та територіальної цілісності країни в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи територіальні води», – йдеться також у повідомленні.

Лукашенко каже, що отримав ядерну зброю, здатну «вбити мільйон людей»: блеф чи реальна загроза

Очільник Білорусі Олександр Лукашенко повідомив про початок переміщення російських ядерних боєприпасів на територію країни. За словами Лукашенка, Росія це зробила на його вимогу для гарантії безпеки Білорусі. Що це – блеф, чи реальна погроза НАТО і Заходу? Російська служба «Голосу Америки» зібрала інформацію про це.

«Спочатку я просив Путіна. Потім я наполегливо по-дружньому зажадав: поверни мені поки що цю зброю», – сказав Олександр Лукашенко, оголосивши журналістам, що ядерна зброя вже є у Білорусі.

В інтерв'ю російській ведучій Ользі Скабеєвій у вівторок 13 червня Лукашенко також сказав, що відтепер має потужну ядерну зброю.

«Проти ядерної країни, країни, яка має ядерну зброю, ще ніхто не воював. Ми ракети та бомби отримали від Росії. Бомба втричі потужніша, ніж у Хіросімі та Нагасакі. Це під мільйон людей загине одразу».

Ще до цих заяв міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс в інтерв'ю газеті Financial Times наголосив, що НАТО необхідно покращити плани щодо захисту країн Балтії в цілому та Литви зокрема. «Бо наша територія вразлива», – сказав очільник МЗС Литви.

А депутат Сейму Польщі Мирослав Чех, коментуючи войовничу риторику з Мінська, днями зазначив, що і Лукашенко, і російське керівництво знають, до яких наслідків може призвести використання ними тактичної ядерної зброї.

За словами Чеха, «сценарій відповіді на дії Росії, коли відбуватиметься щось ще, умовно страшніше, донесено вже американцями та натовськими структурами російському командуванню… І навіть Лукашенко знає, по яких об'єктах летітимуть «Томагавки»».

Через черговий удар по прикордонні Чернігівщини загинула жінка – ОГП

Через черговий удар по прикордонним населеним пунктам Чернігівщини загинула 56-річна місцева жителька, повідомляє у телеграмі Офіс генпрокурора.

За даними слідства, 14 червня з 13:40 год до 15:00 російські війська зі ствольної артилерії обстріляли село Янжулівка Новгород-Сіверського району.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

Андрій Захтей, якого Росія ув’язнила у 2016 році у справі «українських диверсантів», повернувся в Україну

Засуджений у Криму у справі «українських диверсантів» Андрій Захтей повернувся в Україну. Про це Радіо Свобода повідомила Оксана Захтей, дружина колишнього ув’язненого.

Вона розповіла, що чоловік їхав через Латвію, Литву і Польщу. Із Ростовської області РФ Захтей виїхав у неділю.

«Все добре, чоловік вдома, дуже втомлений. Ми перебуваємо у Львівській області», – розповіла Оксана Захтей.

У лютому Захтея звільнили з колонії, проте російська влада не дозволила йому виїхати в Україну і помістила до Центру тимчасового утримання іноземних громадян у Ростовській області.

Як повідомило раніше видання Ґрати, увечері 13 червня співробітники посольства України у Латвії зустріли Захтея на прикордонному пункті Убилинка та відправили до України.

8 березня українська Державна міграційна служба відмовила у видачі Андрію Захтею документів на повернення в Україну. Через відсутність консульських зв’язків України з РФ повернення політв’язня можливе лише через треті країни. Дружина Оксана разом із адвокатом звернулися до Латвії.

Андрій Захтей був затриманий ФСБ Росії у серпні 2016 року. Тоді російська спецслужба оголосила про затримання в анексованому Криму групи українських диверсантів, які нібито готували теракти на півострові. Затриманих деякий час утримували у московському СІЗО у Лефортово, після – повернули до Криму.

Влада Естонії повідомила про новий великий пакет допомоги Україні для подолання наслідків руйнування Каховської ГЕС

Естонія відправляє Україні новий пакет спорядження Україні для допомоги в подоланні наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС, повідомила прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас.

«Щодня ми стаємо свідками величезної шкоди, заподіяної руйнуванням Росією греблі Каховської ГЕС. Ми всі маємо продовжувати допомагати пом’якшувати наслідки екоциду. Естонія відправляє Україні новий великий пакет спорядження, включно зі шлангами, насосами, човнами, сухими костюмами, рятувальними жилетами», – написала голова уряду Естонії у твітері.

Раніше Україна передала НАТО список термінових гуманітарних потреб для подолання наслідків руйнування дамби Каховської ГЕС.

Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) повідомляла про відправку предметів першої потреби жителям районів, які постраждали від затоплення.

Зміцнення ППО і навчання пілотів – влада Нідерландів оголосила, чим може допомогти Україні

Нідерланди та кілька європейських країн планують за кілька місяців розпочати навчання українських пілотів на F-16, а також працюють над організацією відповідного навчального центру в одній із країн Східної Європи – членів НАТО, повідомила міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.

«Щойно повідомила Палаті представників про нову підтримку України. Ми розпочнемо навчання на F-16 протягом кількох місяців, і разом із партнерами працюємо над центром підготовки F-16. Ми також продовжимо зміцнювати українську протиповітряну оборону», – написала Кайса Оллонгрен у твітері в середу.

Як уточнюється на офіційному сайті міноборони Нідерландів, у консультаціях із Бельгією, Люксембургом, Британією триває робота над змістом тренінгів для українських льотчиків, зокрема з базової льотної підготовки та організації навчального центру F-16 в одній зі східних країн-членів НАТО. Як інформує міністерство, курс навчання розпочнеться з обмеженої кількості українських льотчиків, яка поступово розширюватиметься.

«Завтра під час контактної групи з питань оборони України буде оголошено, що Нідерланди виділять 40 мільйонів євро для закупівлі обладнання протиповітряної оборони в багатосторонньому партнерстві, яке буде доставлено в Україну в дуже короткий термін», – йдеться в повідомленні.

Оборонне відомство Нідерландів також повідомило, що закуповує чотири пасивні радарні системи VERA-EG на суму 150 млн євро.

«Радар може використовуватися, зокрема, для виявлення, визначення місця розташування, відстеження та ідентифікації повітряних, наземних і морських цілей. Отже, Нідерланди роблять свій внесок в інтегровану протиповітряну оборону України», – йдеться в повідомленні.

Напередодні оборонний альянс кількох європейських країн, в тому числі Нідерландів, оголосив про новий пакет засобів протиповітряної оборони для України вартістю 116 мільйонів доларів. Повідомлялося, що обладнання закуплять найближчими місяцями.

Деталі наступу ЗСУ: бої на Запоріжжі, і що ж сталося із соратником Кадирова

Протягом доби відбулось близько 40 бойових зіткнень – Генштаб про ситуацію на фронті

Триває чотириста сімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України

У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли про оперативну ситуацію на фронті станом на вечір 14 червня.

«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Марїнському напрямках – тривають бої, протягом доби відбулось 39 бойових зіткнень», – йдеться в повідомленні.

Заданими Генштабу, авіація за добу завдала 12 ударів по районах зосередження особового складу військ РФ, а підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 11 районів зосередження живої сили, 1 зенітно-ракетний комплекс та 3 російські станції радіоелектронної боротьби. Російська сторона про втрати не повідомляла.

Триває чотириста сімдесят шоста доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

Мер Нової Каховки сказав, де найгірша ситуація в громаді після затоплення

Міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко припускає, що після затоплення через руйнацію греблі Каховської ГЕС найгіршою ситуація може виявитися в Корсунці. Він повідомив проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя», що висота затоплення там була 3 метри, із 830 будинків 700 було підтоплено.

«У Корсунці ситуація просто жахлива, тому що там зруйновані будинки, людям нема де жити, ніхто їм нічому в цьому питанні не допомагає. Почали пропонувати, тим, у кого є російський паспорт, виїжджайте туди, до Заволжя, на Урал, ніхто, звичайно, туди їхати не хоче», – розповів Коваленко.

Також йому стало відомо, про факти мародерства в Корсунці.

«Причому на чолі цього мародерства стоять, як окупанти, так і прихвосні з-поміж колаборантів», – стверджує міський голова.

Жителів громади непокоїть те, що з часом температура повітря підвищиться, і спалах хвороб таки відбудеться, оскільки наслідки затоплень окупаційна влада не ліквідовує, каже Коваленко.

З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може отримати офіційного підтвердження про деякі озвучені свідчення чи незалежно їх перевірити.

«Живий-здоровий і навіть не поранений» – Кадиров показав фото з Делімхановим

Глава російського регіону Чечня Рамзан Кадиров заявив близько 17:00 14 червня, що його далекий родич, депутат російської Держдуми Адам Делімханов живий, а метою поширення самим Кадировим дезінформації було «продемонструвати українцям, до якої міри опустилися їхні ЗМІ».

На підтвердження він додав недатоване фото, на якому разом із очільником Чечні зображений Делімханов.

За словами Кадирова, він з «дорогими братами», серед яких був Делімханов, обговорив «нинішнє становище, перерозподіл сил і засобів наших підрозділів».

«Підрозділи «Ахмат» перебувають на своїх місцях, у тому числі закріплюються на кордоні Росії в Бєлгородській області», – написав очільник Чечні.

Опівдні 14 червня сам Кадиров повідомляв, нібито він не може звʼязатися з Делімхановим і просив «українську розвідку надати інформацію про те, по якому саме місцю та по яких позиціях було завдано удару».

53-річний Делімханов із 2014 року перебуває під санкціями США за зв’язок із організованою злочинністю. З його ім’ям було пов’язано кілька гучних скандалів. Зокрема, його оголошували в міжнародний розшук за лінією Інтерполу у зв’язку з підозрою в причетності до організації вбивства в ОАЕ командира батальйону «Восток» Суліма Ямадаєва. Його брат, Руслан Ямадаєв, вважався суперником Кадирова і був убитий у Москві.

Служба безпеки України розслідує справу щодо Адама Делімханова. Його звинувачують у пособництві щодо зміни кордонів країни та виправдання збройної агресії Росії.

12 червня російські офіційні джерела повідомляли, що Делімханов зустрічався з губернатором Бєлгородської області Росії В’ячеславом Гладковим. Після цього він і Рамзан Кадиров повідомили про перекидання батальйону «Ахмат» до регіону для охорони кордону.

СБУ повідомила про підозру російському ультраправому ідеологу Дугіну

Служба безпеки України повідомила про підозру за статтями «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» та «геноцид» російському ультраправому ідеологу, очільнику прокремлівської міжнародної організації «Євразійський рух» Олександру Дугіну.

«Фігурант є одним з ключових ідеологів агресивної політики рф і геноциду українського народу. У своїх численних виступах, друкованих виданнях і публікаціях він вже більше 10 років заперечує існування України як суверенної держави і закликає до її збройного захоплення російськими військами. На початку повномасштабного вторгнення РФ Дугін одним з перших публічно підтримав окупаційні угруповання країни-агресора та виправдовував їхні воєнні злочини проти України. Зловмисник відкрито пропагував ідеї масового фізичного знищення українців, а також цивільної інфраструктури нашої держави», – йдеться в повідомленні СБУ.

Оскільки Дугін перебуває на території РФ, у СБУ кажуть, що проводять комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Олександр Дугін – один із ідеологів «русского мира». Вважається, що його ідеї впливають на політику Кремля. Послідовницею Дугіна була його дочка Дар’я, яка загинула через підрив автомобіля влітку минулого року. Разом із батьком її було внесено до санкційних списків Великої Британії.

США: сенатор блокує продаж зброї Угорщині через блокування Будапештом вступу Швеції до НАТО

Провідний республіканець у комітеті з міжнародних відносин Сенату США Джеймс Ріш заблокував продаж американської зброї Угорщині через те, що вона не схвалює заявку Швеції до НАТО, повідомляє агенція Reuters.

«Угорщина має погодитися зі вступом Швеції до НАТО, якщо хоче отримати пакет озброєння, який включає 24 батареї ракетних установок HIMARS, понад сотню ракет і капсул, а також супутні запчастини та підтримку», – йдеться в заяві Ріша для The Washington Post.

Вартість цього пакету військової допомоги складає 735 мільйонів доларів.

Великі продажі зброї вимагають дозволу голів та членів комітетів з міжнародних відносин Сенату та Палати представників США. Рішення Ріша не дозволяє продовжити процес продажу зброї Угорщини.

У Держдепартаменті США та уряді Угорщини відмовилися коментувати ситуацію.

Військові РФ залишили кілька блокпостів у Пологах Запорізької області – міський голова

Російських військових і їхньої техніки в окупованих Пологах Запорізької області стало менше, повідомив проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» міський голова Юрій Коноваленко.

«На території їх поменшало, поменшало і техніки. Вони залишили буквально декілька блокпостів, які сьогодні стоять пусті, нема нікого на них. Більшість з тих, які залишилися, як повідомляють наші жителі, перевдягаються в цивільний одяг і їздять по місту на велосипедах, скутерах, тобто менше намагаються рухатися технікою», – розповів посадовець.

Разом із цим, представники окупаційної влади нікуди не евакуюються, хоча мають відповідне «розпорядження», каже Коноваленко.

«Ми знаємо, що території окуповані, так звані адміністрації, отримали «розпорядження» на евакуацію. Але на сьогодні поки що ми не бачимо підтвердження, що ті, хто прийшов працювати в ті адміністрації, виїздять. Тобто всіх їх бачимо, знаємо, що залишаються в місті», – розповів Пологівський міський голова.

Удар по Чечні: «права рука» Кадирова Делімханов «довоювався» в Україні?

У Росії горить Новочеркаська ГРЕС, влада заперечує, що причиною був вибух

У Ростовській області Росії загорілася Новочеркаська ГРЕС, у гасінні пожежі беруть участь 46 людей, ідеться в повідомленні МНС.

Місцеве видання 161.ru із посиланням на джерело у силових структурах стверджувало, що причиною пожежі став вибух.

Згодом губернатор Ростовської області Василь Голубєв заявив, що інформація про вибух не підтвердилася.

«Імовірною причиною фахівці називають спалах газу під час технологічних робіт на станції», — написав чиновник у телеграм-каналі.

За словами Голубєва, зараз пожежа вже локалізована. Постраждали троє співробітників станції, їх госпіталізовано.

Робота станції зупинена, для споживачів у Ростовській області запроваджені тимчасові обмеження постачання електроенергії, уточнив губернатор.

ГРЕС – російська абревіатура на позначення «державної районної електростанції» (мається на увазі промисловий, а не адміністративний район), фактично є конденсаційною електростанцією великої потужності.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG