Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Влада назвала ймовірні причини прибуття трьох великих кораблів до порту окупованого Бердянська

У Бердянській районній раді підтвердили прибуття до окупованого порту міста трьох великих кораблів і назвали ймовірні причини їхнього прибуття.

«Вочевидь, як завжди, вони привозять своїми кораблями зброю, боєкомплект, а вивозять награбоване зерно, металобрухт, те, що вони можуть вкрасти. Вони не приховували своїх намірів, бо неодноразово гауляйтери, які представляють окупаційну владу, інформували про те, що вони налагоджують сполучення, схвалювали якісь управлінські рішення для того, щоб легалізувати рух кораблів. Маємо таку ситуацію, що ці кораблі прибувають до портів виключно з метою вчинення чергових воєнних злочинів», – сказав заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов в ефірі національного телемарафону.

Редакція з огляду на окупацію цієї частини України не може незалежно перевірити ці дані. Київ неодноразово заявляв, що Росія перевозить українське зерно з окупованого порту Бердянськ.

Раніше 13 червня стало відомо про прибуття до порту окупованого Бердянська трьох великих кораблів.

Місто Бердянськ та Бердянський район російські війська окупували наприкінці лютого 2022 року.

Очільник НАТО сподівається, що український наступ змусить Росію піти на переговори

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у вівторок у Білому домі під час зустрічі з президентом США Джо Байденом висловив сподівання, що Україна «доб’ється прогресу» у своїй операції з метою витіснення військ РФ з окупованих територій. Про це повідомляє агенція AFP.

«Українці йдуть вперед», – сказав Столтенберґ в Овальному кабінеті.

Наступальну операцію ЗСУ він назвав способом отримати важелі впливу на переговорах.

«Чим більше землі зможуть звільнити українці, тим сильнішою буде їхня рука за столом переговорів», – сказав Столтенберґ.

Байден, у свою чергу заявив, що реакція НАТО на російське вторгнення в Україну зробила альянс сильнішим.

«Ми зміцнили східний фланг НАТО, дали зрозуміти, що захищатимемо кожен дюйм території НАТО. Я повторюю ще раз: відданість Сполучених Штатів статті 5 НАТО – непохитна», – сказав Байден і додав: «На нашому саміті в Литві наступного місяця ми збираємося розвинути цей імпульс».

Рішення Заходу підтримати Україну Столтенберґ назвав частиною ширшої стратегії підтримки стабільності в усьому світі.

«Жорстоке вторгнення Росії в Україну було не лише нападом на Україну, а й на наші основні цінності та на вільних людей усюди. І тому президент Путін не повинен виграти цю війну, тому що це буде не лише трагедією для українців, а й також зробить світ небезпечнішим», – сказав він.

Зустріч глави НАТО з Байденом була запланована на понеділок, але її відклали через те, що президентові США довелося зробити стоматологічну операцію.

Франція заявляє про викриття масштабної дезінформаційної кампанії РФ щодо України

Франція заявляє, що розкрила масштабну дезінформаційну кампанію, яку розгорнула Росія, повідомляє AFP.

Кампанія передбачала публікацію неправдивих новин, ворожих до України, які виглядали так, ніби їх опублікували відомі французькі інформаційні організації.

«Франція засуджує ці дії, які не гідні постійного члена Ради Безпеки ООН», – заявила міністр закордонних справ Катрін Колонна.

«Влада Франції тісно співпрацює зі своїми партнерами, щоб перемогти гібридну війну, яку очолює Росія», – додала вона.

Читайте також: Розвідка Британії розповіла, як Росія використовує соцмережі в інформаційних операціях

У лютому 2023 року зовнішньополітична служба Євросоюзу опублікувала доповідь про дезінформацію та маніпуляцію фактами у світовому інформаційному просторі в 2022 році. У цій доповіді Росію назвали головною країною-дезінформатором року. На думку відомства, війна Росії в Україні стала головною темою інформаційних атак, причому в 60 випадках зі 100 їхньою метою було виправдання російського вторгнення. Другою метою інформаційних атак Росії стала дискредитація ЄС та країн, що входять до нього.

США та партнери «заморозили» 300 мільярдів доларів російських коштів – Дженет Єллен

США та союзники «заморозили»-іммобілізували російські активи і вони мають залишатися замороженими» до того часу, поки Росія некомпенсує завдану Україні шкоду. Про це заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен під час слухань у Комітеті фінансових послуг.

У вступному слові до слухань 13 червня щодо «Стану міжнародної фінансової системи», міністерка фінансів США Джанет Єллен наголосила, що США відіграють у міжнародних фінансових інституціях, які сприяють стабілізації світової економіки, на противагу «непрозорому нестійкому кредитуванню інших, таких як Китай».

Посадовиця відзначила роль міжнародних фінансових установ в підтримці фінансової стабільності України. Вона навела приклад МВФ, який цього року схвалив програму для України, обсягом 15 мільярдів доларів.

«Ця програма, в поєднанні з прямою бюджетною підтримкою від Сполучених Штатів та партнерів, допоможе задовольнити нагальні фінансові потреби України. Це також сприятиме реформі управління та боротьбі з корупцією», – додала Єллен.

Посадовиця відзначила також і роль Світового банку в тому, щоб «проводити відповідальний та підзвітний розподіл коштів для стабілізації економіки» України.

«З початку російської агресії ми робимо рішучі кроки, щоб іммобілізувати резерви російського центробанку і працюємо разом з нашими союзниками та партнерами. Разом ми іммобілізували близько 300 мільярдів доларів резервів», – повідомила під час слухань міністерка фінансів США Джанет Єллен.

Вона запевнила, що спільно з міжнародними партнерами США забезпечують, щоб ці активи залишались іммобілізованими «до вирішення конфлікту і до того, як Росія сплатить за шкоду, якої вона завдала».

Масляну пляму, яка витекла з Каховської ГЕС, вдалося локалізувати – Клименко

Рятувальники оперативно збирають масляну пляму, яка витекла з Каховської ГЕС після її руйнування. Як заявив в ефірі телемарафону міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, наразі пляму вдалося локалізувати.

«Сьогодні зранку ми встановили велику масляну пляму, яка витекла з машинного залу Каховської ГЕС під час цього терористичного акту. Наразі наші рятувальники збирають це масло, аби воно не потрапило далі до водойм. Ми беремо забори з усіх свердловин, які є по території Херсонської області. Також ми беремо забори з Дніпровського лиману та узбережжя Чорного моря», – заявив Ігор Клименко.

Міністр внутрішніх справ розповів, на Херсонщині працюють епідеміологи, санітарні лікарі, енергетики та фахівці водного господарства, адже «ми втратили під водою дуже багато трансформаторних підстанцій».

За словами міністра, дуже важливо запустити ці станції, аби не допустити сходу нечистот до Дніпра.

У день руйнування Каховської ГЕС 6 червня влада заявила, що у Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн машинного мастила. Йшлося також про ризик витоку ще понад 300 тонн.

В інтерв’ю Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода) гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота казав, що для того, аби оцінити масштаб витоку мастила треба «розуміти, чи зруйновані трансформатори, турбіни, тому що там знаходиться турбінне і трансформаторне мастило».

Резніков повідомив про «продуктивну розмову» з Остіном напередодні чергового «Рамштайну»

Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив про «продуктивну розмову» із главою Пентагону Ллойдом Остіном напередодні чергової зустрічі у форматі «Рамштайн».

«Сьогодні я мав дуже продуктивну розмову з моїм американським колегою Ллойдом Остіном. Ми обмінялися думками напередодні чергової зустрічі у форматі «Рамштайн». Обговорили поточну ситуацію на передовій і потреби української армії», – написав він у твіттері.

«Наші сили оборони досягають великих результатів на полі бою. За сприяння США та інших членів коаліції вони доведуть справу до кінця і продовжать розвиватися в одну з найсильніших армій світу. Йдемо вперед до нашої спільної перемоги!» – додав міністр.

Також головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі. Вони, серед іншого, обговорили пріоритети для українського війська.

Читайте також: Резніков розповів, які теми обговорюватимуться на новій зустрічі «Рамштайн»

На початку червня президент України Володимир Зеленський повідомляв, що продовжується підготовка рішення про створення коаліції бойових літаків «Небесного щита України» на наступній зустрічі у форматі «Рамштайн».

Наступне засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» відбудеться у Брюсселі 15 червня.

Перегляд вироків, документи, вибори і розслідування злочинів: чого чекати українцям після звільнення з-під окупації

10-13 червня Сили оборони України звільнили 7 сіл на півдні Донеччини та на Запоріжжі. Там, а також на східному фронті, тривають важкі бої, війська Росії намагаються контратакувати. Західні аналітики кажуть, що повернення окупованих територій України, яких наразі більше 100 тисяч квадратних кілометрів, буде тривалим та важким.

Протягом дев’яти років війни на Донбасі експерти і українська влада дебатували про те, як Україні реінтегрувати території після звільнення. З початком великого вторгнення ситуація ще більше ускладнилась. Як має виглядати повернення законної влади на українські землі? Хто і за що має понести покарання? Про це дебатували на круглому столі в рамках фестивалю документального кіно про права людини DocudaysUA.

Для України не існує зразка, який можна скопіювати

Коли ще відбувалися Мінські переговори, Київ почав розглядати сценарій хорватського Вуковару – мирне повернення території з вибірковим покаранням колаборантів. Але консенсусу в цьому питанні на момент початку великого вторгнення Росії в Україні не було.

Що таке реінтеграція Вуковару. Після закінчення Хорватської війни за незалежність в результаті мирної реінтеграції під керівництвом ООН у 1998 році місто Вуковар разом з усім регіоном Східна Славонія, що були окуповані сербськими силами, повернулися під контроль Хорватії. Місцеві серби, які не брали участі у воєнних злочинах, отримали можливість стати повноправними громадянами Хорватії, і багато з них скористалися цим, залишившись у Вуковарі. Дехто з експертів вважав це можливим зразком для реінтеграції ОРДЛО та АР Крим. Водночас історія Вуковару сильно відрізняється від української: там мав місце етнічний конфлікт і не було іноземних військ. На Донбас та у Крим вторглись саме іноземні війська, а етнічного конфлікту – немає.


Керівниця відділу з питань правового забезпечення Представництва президента України в АР Крим Ольга Куришко вважає, що наразі вже не можна казати про будь-який міжнародний досвід як приклад, бо українська ситуація – унікальна.

10 країн Європи оголосили новий пакет засобів протиповітряної оборони для України на 116 мільйонів доларів

Очолюваний Великобританією оборонний альянс кількох європейських країн оголосив про новий пакет засобів протиповітряної оборони для України вартістю 116 мільйонів доларів.

Як повідомляє пресслужба британського уряду, міністри оборони Joint Expeditionary Force – це Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Норвегія, Швеція та Велика Британія – ухвалили таке рішення 13 червня після зустрічі.

«Обладнання вартістю 92 мільйони фунтів стерлінгів (116 мільйонів доларів США) буде закуплено найближчими місяцями через Міжнародний фонд для України (IFU) для зміцнення здатності України захищати свою критично важливу національну інфраструктуру, цивільне населення та особовий склад на передовій» – йдеться в заяві.

Читайте також: ППО, артилерія і засоби контрбатарейної боротьби – Залужний сказав генералу США Міллі, що важливо посилити для ЗСУ

У британському уряді зауважують, що IFU використовує фінансові внески міжнародних партнерів для забезпечення пріоритетної військової допомоги для України (наразі заявлена сума усіма країнами – 770 мільйонів фунтів стерлінгів (970 мільйонів доларів), це забезпечить безперервне постачання військової підтримки – летальної та нелетальної – Україні до 2023 року та надалі.

«Фінансування протиповітряної оборони є першим із п’яти очікуваних пакетів підтримки в рамках другого раунду закупівель IFU. Результатом першого раунду закупівель стали сотні пропозицій від постачальників, десять із яких були відібрані. Серед них партія розвідувально-ударних безпілотників, які прибудуть в Україну цього літа», – додають в уряді Британії.

Також 13 червня Міністерство оборони США оголосило про виділення додаткових 325 мільйонів доларів на безпекову допомогу «для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони».

Оголошення про додаткову військову допомогу відбуваються на тлі повідомлень про перехід українських військ у наступ.

Що зараз відбувається на фронті? Головне про український наступ, який почався (або ще ні)

Почалось? Ще тиждень тому лунали питання, коли ж нарешті і де почнеться широко анонсований наступ ЗСУ. Тепер, коли з фронту почали надходити повідомлення про просування і звільнення населених пунктів, всі намагаються зрозуміти – це він і є чи ще ні.

То це і є довгоочікуваний наступ ЗСУ? Що означають заяви представників Міноборони України та президента Володимира Зеленського? Про що свідчать оцінки Заходу подій на полях бою? Що взагалі варто зараз розуміти про новини з фронту? Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) пояснюють.

У ЗМІ, соцмережах, офіційних і неофіційних заявах щодо очікуваних широких дій Сил оборони України зараз вживаються паралельно два терміни – наступ і контрнаступ. Певна термінологічна плутанина пов’язана з ситуацією на фронті та тим, про що саме каже людина (а вона може робити це свідомо, так і не до кінця розуміючи предмет).

За військовою наукою, коли противник наступав, вичерпав резерви, розтягнув свої фланги, але його війська в наступальному бойовому порядку – то атака на нього буде контрнаступом. Наступ же відбувається на підготовлену оборону противника. Тому те, що готувала останні місяці армія України, є саме наступом. У своїх заявах представники України чітко дотримуються термінології.

Росія перекинула на аеродром Бердянська 20 гелікоптерів з початком наступу ЗСУ на Запорізькому напрямку – «Схеми»

Російська армія з початком наступальної операції Збройних сил України на Запорізькому напрямку перекинула 20 військових гелікоптерів на аеродром у тимчасово окупованому Бердянську Запорізької області. Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs за 13 червня, які є в розпорядженні проєкту Радіо Свобода «Схеми».

Загалом на окупованому аеродромі Бердянська станом на 13 червня перебувають щонайменше 27 гелікоптерів армії РФ. Двадцять з них з’явились на летовищі нещодавно – це підтверджують супутникові знімки за 31 травня.

За допомогою двох авіаційних експертів, «Схемам» вдалось ідентифікували моделі гелікоптерів. А саме:

  • 5 вертольотів Ка-52;
  • 9 вертольотів Мі-8 або Мі-24;
  • 13 вертольотів Ка-29.

«Більшість гелікоптерів – це для підтримки сухопутних сил РФ та підсилення захисту від контрнаступу ЗСУ. Мі-8 можуть використовувати для евакуації, але скоріш їх також використовують для оперативного перекидання військових або оснащення ближче до полю бою», – розказав у коментарі журналістам «Схем» авіаційний експерт Анатолій Храпчинський

Через російський обстріл Нікополя поранено жінку, є руйнування – влада

Унаслідок російського обстрілу Нікополя у вівторок поранень зазнала місцева жінка, пошкоджено низку багатоквартирних житлових будинків, повідомив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

«Ворог двічі вдарив по Нікополю. Внаслідок артилерійських обстрілів поранено жінку 1988 р.н.», – написав Лукашук у Telegram.

За його даними, пошкоджено бібліотеку, два п’ятиповерхові житлові будинки, два чотириповерхові житлові будинки і газопровід.

Дніпропетровщина впродовж доби зазнала не лише артилерійської, а й ракетної атаки.

Читайте також: Клименко навів подробиці удару в Кривому Розі: серед загиблих – 17-річний, молода сім’я

У Кривому Розі через нічний обстріл 11 людей загинули і 36 постраждали. Крім п’ятиповерхового будинку, який внаслідок російського обстрілу постраждав найбільше, пошкоджені ще чотири будинки навколо і багато одиниць транспорту, повідомили правоохоронці. У місті також пошкоджені три навчальні заклади.

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що від початку доби 13 червня українським військовим вдалося збити 11 із 15 російських крилатих ракет, які досягли повітряного простору України, а також один із чотирьох безпілотників Shahed-136/131.

У Генштабі ЗСУ відреагували на останні заяви Путіна щодо нібито втрат України

У Генеральному штабі ЗСУ останні заяви російського президента Володимира Путіна щодо нібито втрат України назвали «самонавіюванням». Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Андрій Ковальов, пресофіцер 112 бригади Територіальної оборони ЗСУ.

«Це самонавіювання, самопереконання. Ми ж знаємо, що насправді з Путіним його радники спілкуються мовою папочок і звітів. Потрібно було подавати переможні реляції, не повідомляти його, що фактично українці мають успіх, проводять активні наступальні дії. Тому намагаються свої поразки на фронті пояснювати тим, що вони нібито потужно воюють, знищують українську техніку і малюють якісь неймовірні цифри», – сказав він в програмі Свобода Live.

ППО, артилерія і засоби контрбатарейної боротьби – Залужний сказав генералу США Міллі, що важливо посилити для ЗСУ

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний провів телефонну розмову з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

«Розповів про обстановку на фронті. На сході та півдні нашої країни тривають важкі бої оборонного та наступального характеру. Маємо певні успіхи, реалізовуємо наші плани, рухаємося вперед. Напередодні чергового засідання контактної групи з питань оборони у форматі «Рамштайн» обговорили пріоритети для українського війська. Важливо посилити протиповітряну оборону, артилерію і спроможності для контрбатарейної боротьби», – повідомив Залужний у фейсбуці.

За його словами, вони із Міллі «домовилися підтримувати діалог».

Пентагон офіційно оголосив про новий пакет допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Міністерство оборони США оголосило про виділення додаткових 325 мільйонів доларів на безпекову допомогу «для задоволення критичних потреб України у сфері безпеки та оборони».

Цей пакет є 40-м вилученням техніки з запасів американського Міністерства оборони для України з серпня 2021 року та включає «ключові можливості для допомоги зусиллям України повернути свою суверенну територію та підтримку українських ППО», йдеться в заяві відомства 13 червня.

Новий пакет військової допомоги, серед іншого, включатиме:

  • зенітні комплекси Stinger;
  • додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем HIMARS;
  • артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
  • 15 бойових машин піхоти Bradley;
  • 10 бронетранспортерів Stryker;
  • системи Javelin;
  • Ракети TOW;
  • понад 22 мільйони патронів до стрілецької зброї та гранати.

Раніше «Голос Америки» із посиланням на неназваного представника американського Міністерства оборони повідомив, що США готують додаткову військову допомогу Україні. Повідомлялося, що до пакету увійдуть бронемашини «Страйкер» і «Бредлі», які зможуть замінити техніку, пошкоджену чи знищену в ході українського контрнаступу.

Оголошення про додаткову військову допомогу відбуваються на тлі повідомлення про перехід українських військ у наступ.

Путін підписав закон про вилучення закордонних паспортів у призовників

Президент Росії Володимир Путін підписав законопроєкт, який передбачає вилучення закордонних паспортів у призовників. Документ вже опубліковано на російському порталі правової інформації.

Згідно з документом, призвані до армії або на альтернативну цивільну службу особи повинні будуть здавати закордонні паспорти на зберігання до міграційного відділу МВС чи Центру надання державних та муніципальних послуг.

На передачу паспорта виділяється 5 днів з моменту ухвалення рішення про призов. Отримати паспорти можна буде після проходження служби.

Йдеться лише про чоловіків віком від 18 до 27 років (з 2024 року призовний вік у РФ становитиме від 19 до 30 років), які не перебувають у запасі та щодо яких було винесено рішення призовної комісії про призов на військову службу.

Поправки наберуть чинності через 180 днів після їхнього офіційного опублікування.

У квітні 2023 року Держдума РФ ухвалила законопроєкт, який запроваджує електронні повістки нарівні з паперовими. Електронна повістка вважатиметься врученою з моменту її публікації в особистому кабінеті на сайті «Держпослуги».

Читайте також: Е-повістки в РФ можуть означати підготовку до тривалої війни в Україні – британська розвідка

Голова МАГАТЕ вирушив на ЗАЕС, щоб перевірити стан реактора

Голова Міжнародного агенства з питань атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Ґроссі приїхав до України та зустрівся із президентом Володимиром Зеленським у Києві. Далі він попрямує до Запорізької атомної електростанції.

Мета візиту Ґроссі до України – «представити програму допомоги з подолання наслідків прориву Каховської ГЕС».

Після зустрічі із Зеленським голова МАГАТЕ розповів, що «дуже стурбований» через те, що існує ризик пошкодження тимчасово окупованої російськими військовими ЗАЕС, під час українського контрнаступу.

«Я дуже стурбований, тому що, звичайно, це зона, і ви добре поінформовані про ситуацію в цілому. Зовсім близько від заводу йдуть активні бойові дії, тому ми хвилюємося, що там можуть бути можливості влучання, у нас були такі без будь-якого контрнаступу, тому тепер, коли у нас є всі ці бої в цьому районі, це може статися», – повідомив він.

Кадиров заявив про введення чеченського батальйону до Бєлгородської області РФ

Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив про введення у Бєлгородську область РФ бійців батальйону «Захід-Ахмат». За його словами, чеченські бійці спільно з іншими російськими підрозділами займуться «запобіганням диверсійним вилазкам». Кадиров переконаний, що вони «істотно посилять безпеку на прикордонних територіях».

Кадиров також переконаний, що поставлені цілі «будуть досягнуті без особливих зусиль».

Раніше в мережі вже повідомлялося про плани відправити чеченські підрозділи до Бєлгородської області.

Бійці ​«Російського добровольчого корпусу» (РДК) та Легіону «Свобода Росії» 22 травня прорвали державний кордон Росії з Україною і опинилися на території Бєлгородської області РФ. На початку червня здійснили це знову. Російська влада заявляла про проникнення диверсійних груп. Бійці завляли про просування кількома прикордонними селами, захоплення техніки і навіть взяття полонених. Їхні повідомлення неможливо було підтвердити з незалежних джерел.

Під час цих рейдів через кордон у Києві заявляли, що Україна не має до них прямого стосунку, оскільки «Російський добровольчий корпус» не є частиною її Збройних сил і складається з російських громадян.

У британській розвідці вважають, що рейди російських добровольців змусили Кремль постати перед дилемою: зміцнити прикордонні регіони чи посилити лінії в окупованій Україні,

Понад 20 бойових зіткнень і всі відбиті українськими військовими атаки біля Мар’їнки – Генштаб ЗСУ про ситуацію на фронті

У Генеральному штабі Збройних сил України розповіли про оперативну ситуацію на фронті станом на вечір 13 червня.

«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках, тривають важкі бої. Протягом доби відбулось 22 бойових зіткнення», – йдеться в повідомленні.

Заданими Генштабу, на Лиманському напрямку протягом доби війська РФ вели безуспішні наступальні дії в районах Веселого та Роздолівки, на Бахмутському – не мали успіху в районі Оріхово-Василівки та Білої Гори. На Авдіївському напрямку наступальних дій у військ РФ не було.

«На Мар’їнському напрямку наші захисники відбили усі 14 атак противника в районі міста Мар’їнка», – йдеться в повідомленні.

Триває чотириста сімдесят п’ята доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.

Успіхи ЗСУ на бердянському, бахмутському та торецькому напрямках: наступ, втрати

Суд відмовив у задоволенні позову УПЦ (МП) щодо здійснення богослужінь в храмах Верхньої Лаври – Мінкультури

Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову Української православної церкви (Московського патріархату) до Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» про здійснення богослужінь в Успенському соборі та Трапезній церкві у Верхній лаврі, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики.

«Представники Чоловічого Монастиря УПЦ не прибули на засідання, подавши клопотання про перенесення, які були відхилені судом як необґрунтовані. Суд, дослідивши матеріали справи, ухвалив рішення про відмову в задоволенні позовних вимог УПЦ», – йдеться в повідомленні.

Повний текст рішення суду має буде оприлюднено 27 червня.

В УПЦ (МП) заявили, що їхні представники не були на суді «у зв’язку з участю в інших процесуальних діях». Із посиланням на свого адвоката Микиту Чекмана в УПЦ (МП) заявили, що «суд навіть не надав стороні позивача можливості у судовому засіданні надати свої пояснення, поставити відповідачу питання, взяти участь у дебатах та довести як суду, так і громадськості свою правову позицію». Чекман сказав, що після отримання повного тексту рішення суду подаватимуть апеляційну скаргу.

6 червня очільник Мінкультури Олександр Ткаченко повідомив, що комісія МКІП завершила свою роботу в Києво-Печерській лаврі, і тепер УПЦ (МП) має звільнити приміщення Лаври протягом трьох днів. В УПЦ (МП) відповіли: «Дана вимога є незаконною і безпідставною, як і одностороннє розірвання договору, та не підлягає виконанню».

29 березня закінчилася дія Договору про оренду приміщень між Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» та Українською православною церквою (Московського патріархату). УПЦ (МП) має залишити територію святині, але відмовляється це робити.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG