Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Цілі «спецоперації» незмінні, втрати України за останній тиждень вдесятеро більші – Путін

Президент Росії Володимир Путін на зустрічі з блогерами, авторами телеграм-каналів та військовими кореспондентами російських ЗМІ заявив, що в ході наступу українських військ за останній тиждень втрати Росії є вдесятеро нижчими, ніж втрати України. При цьому цифри загиблих і поранених Путін не назвав.

Путін сказав, що російські війська втратили 54 танки, а українські буцімто – 160 танків. Ці твердження даними незалежних дослідників не підтверджені, як і Генштабом ЗСУ.

Президент України Володимир Зеленський днями заявляв, що великих втрат зазнає саме Росія. Зеленський казав, що втрати РФ «саме такі, які нам потрібні».

Російський президент також сказав, що Москва не була зацікавлена у підриві Каховської ГЕС – у чому її звинувачує Україна. За словами Путіна, Росія не боялася можливого наступу України через Дніпро.

«Краще б вони там наступали. Для нас краще, тому що для них було б зовсім погано там наступати. Але оскільки такий розлив стався, то і наступ не відбувся», – сказав Путін.

Немає жодних даних про те, що Україна готувала наступ із форсуванням Дніпра у Херсонській області. Численні експерти вже заявили, що руйнування дамби відбулося, найімовірніше, через закладення великої кількості вибухівки на ГЕС, яку контролюють війька РФ.

На запитання про те, чи змінюються цілі так званої спецоперації (так у РФ називають повномасштабну війну проти України – ред.), Путін сказав, що вони змінюються через обставини, але в цілому залишаються незмінними. Говорячи про «денацифікацію», він знову повторив свої тези про Степана Бандеру і «неонацистів», які нібито прийшли до влади в Україні.

Офіційний Київ наразі не коментував висловлювання Путіна.

У виробництві російських дронів «Ланцет» продовжують використовувати електроніку зі США – ЗМІ

Виробник російських дронів-камікадзе «Ланцет», які активно використовуються російською армією у війні проти України, продовжує імпортувати західні комплектуючі, зокрема американського виробництва. Мережа постачальників компанії може бути використана для обходу санкцій. Про це йдеться у розслідуванні російського проєкту «Важные истории».

Повідомлється, що безпілотники «Ланцет» виробляє Zala Aero Group, контрольним власником компанії з часткою 50,85 відсотків є російський бізнесмен Олександр Захаров. Решта активу компанії належить концерну «Калашніков». У бізнесі також беруть участь син та дочка Захарова – Микита та Марія, які є найбільшими постачальниками виробника дронів.

З документів, вивчених виданням «Важные истории», випливає, що виробник «Ланцетів» закуповує електроніку в Узбекистані та Китаї. Один із постачальників компанії повідомляє, що у нього «налагоджені поставки від кількох десятків європейських та азійських виробників». Завод отримує як мінімум продукцію американського виробництва процесорів Nvidia та виробника електронних плат Hitech Global.

Юридична особа компанії, ТОВ «ЦСТ», лише у 2022-2023 роках продала своїх безпілотників військовим РФ на 5,3 млрд рублів. При цьому компанія не внесена до списків санкцій США та Євросоюзу. Сам Олександр Захаров також не є під санкціями, а на ЦСТ санкції наклали лише Україна, Австралія та Великобританія.

Дрони «Ланцет» армія РФ використовує для ураження техніки української армії, у тому числі радарів ППО, бронетехніки тощо.

Для Києва можуть придбати 200-250 модульних бетонних укриттів – Кличко

Найближчими днями столичні служби мають визначитися з кількістю необхідних для міста модульних наземних укриттів та місцями їх встановлення – орієнтовно йдеться про 200-250 одиниць, повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Наразі йдеться про придбання і встановлення 200-250 модульних бетонних укриттів. На це місто виділить 300 млн грн. Глави районів також мають надати інформацію щодо необхідністю встановлення таких модулів на територіях шкіл та дитсадків, де відсутні підземні укриття. Таких закладів небагато, але вони є в столиці», – зазначив Кличко.

За його словами, протягом 3-5 днів Департамент муніципальної безпеки КМДА спільно з управлінням ДСНС України у Києві та головами РДА мають визначитися, скільки точно треба таких модульних наземних укриттів.

Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що на засіданні була оприлюднена підсумкова доповідь щодо готовності та неготовності укриттів по всій країні, у найбільших містах і в Києві.

«Результати, м’яко кажучи, невтішні. На п’ятницю будуть підготовлені відповідні проєкти рішень – і щодо тих, хто відповідальний, і щодо забезпечення належного рівня захисту для наших людей в усіх українських містах», – сказав Зеленський.

10 червня міністр із питань стратегічних галузей промисловості, визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів Олександр Камишін також казав, що «результати – невтішні». За його словами, до стану лише 15% укриттів у Києві не виникло зауважень. У КМДА днем пізніше заявили, що ситуація з непридатними укриттями чи тими, що потребують облаштування, залежить від «сфер управління». Придатним у столичній адміністрації назвали 65% укриттів і 21% – тих, що можуть бути укриттями за умови належного облаштування.

Читайте також: У КМДА оцінили результати перевірки всіх укриттів Києва

Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні після того, як внаслідок падіння уламків ракет у Києві в ніч на 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Клименко навів подробиці удару в Кривому Розі: серед загиблих – 17-річний, молода сім’я

Сімох із 11 загиблих внаслідок російського ракетного удару по Кривому Рогу виявили під завалами складу бутильованої води, наймолодшому з них було 17 років, повідомив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Ще чотирьох загиблих виявили в житловому будинку.

«Одна з ракет влучила в житловий 5-поверховий будинок, знищені пожежею два поверхи, ми також констатували знищення перекриттів між першим і другим поверхом, там чотири жертви: молода сім’я 22 років, одна літня людина і чоловік – приблизно 30 років, ми його ще ідентифікуємо. Ще одна ракета влучила в склад бутильованої води, де працювали близько 25 людей у цілодобовому режимі», – сказав Клименко в ефірі телемарафону.

За його словами, вода з цього складу розвозилася «у всі куточки» України, зокрема в Херсонську область для постраждалих внаслідок підриву Каховської ГЕС.

ЗСУ «прогризають» оборону Росії на Півдні: як далеко відступить армія РФ

«Шпигував за центрами підготовки ЗСУ до контрнаступу» – СБУ повідомила про затримання чергового «агента ФСБ»

Служба безпеки повідомила про затримання на Дніпропетровщині чоловіка, який, за даними слідчих, збирав для розвідки РФ дані про місця дислокації Сил оборони в районах Дніпра, Кам’янського та Новомосковська.

«Основним його завданням було здобуття інформації про військові полігони і тренувальні центри, де здійснюють підготовку підрозділи ЗСУ. Насамперед він намагався встановити орієнтовну кількість особового складу та військової техніки українських військ, які готуються до можливого перекидання на фронт. За кожне виконане завдання зрадник отримував від свого «куратора» з ФСБ грошову «винагороду», яка надходила на банківську картку фігуранта. Як встановило слідство, ворожим поплічником виявився 42-річний місцевий житель, який два місяці тому був дистанційно завербований спецслужбою РФ і отримав оперативний псевдонім «Геральт», – розповіли в СБУ.

Слідчі повідомили чоловіку про підозру за статтею «державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану». Наразі він під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення.

В умовах воєнного стану спецслужби фактично щодня повідомляють про виявлення підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, а також агентурних мереж.

Читайте також: На Дніпропетровщині затримали «російського агента», який шпигував за бойовою авіацією – СБУ

«Єдиний дзвінок у 30 секунд». Слідчу з Маріуполя другий рік не віддають з російського полону

Мар'яна Чечелюк – слідча з Маріуполя, яка понад рік уже перебуває у російському полоні. За словами її батьків, Мар'яну разом із молодшою сестрою та іншими цивільними, представники Червоного Хреста та ООН повинні були вивезти з Маріуполя гуманітарним конвоєм на підконтрольну Україні територію. Але Марʼяна у Запоріжжя так і не потрапила, її затримали. Російська сторона визнала її військовополоненою. Про те, як розгорталися події у Маріуполі на початку масштабного вторгнення Росії, як Мар'яна потрапила спочатку на «Азовсталь», а потім у російський полон проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» розповів її батько – Віталій Чечелюк.

До широкомасштабного вторгнення Росії в Україну Мар'яна Чечелюк жила у Маріуполі і працювала слідчою. Родина не встигла виїхати, адже російська армія почала одразу обстрілювати місто з артилерії і бомбардувати з повітря, заблокувавши його, розповідає батько Мар'яни, Віталій Чечелюк.

– Російські військові почали бомбардувати місто. Від снарядів ми ховалися спочатку у підвалі ДК «Будівельників», потім біля виконкому на лівому березі, який неподалік «Азовсталі». І так ми перебігали у різні підвали, але здебільшого ховалися в районі «Азовсталі.

У коротких перервах між обстрілами люди ще вимушені були десь діставати воду, оскільки водопостачання міста було зруйноване. Маріупольці ходили шукати воду на хлібозавод, де були запаси.

– Ми з доньками 25 березня пішли по воду. Почався авіаналіт. Всі побігли на «Азовсталь». Військові сказали йти в укриття. Мар'яна та Аліна теж туди побігли. З того часу дівчата були на комбінаті. Я з дружиною не встиг, ми залишилися з іншого боку «Азовсталі». Зв'язку із доньками не було.

Російська армія постійними авіанальотами і обстрілами загнала цивільне населення Маріуполя у підвали, якщо бомба влучала у панельний будинок, то він складався мов картковий будинок. Згодом у людей почали закінчувалися їжа та ліки....

«Інформація уточнюється» – Сили оборони про ймовірну загибель російського генерала

Сили оборони України ще уточнюють інформацію про ймовірну загибель начальника штабу 35-ої загальновійськової армії збройних сил Росії генерал-майора Сергія Горячева, повідомив речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

«Ця інформація уточнюється. Я думаю, що буде вона оприлюднена належним чином», – сказав він в ефірі телемарафону 13 червня.

Повідомлення про ймовірну загибель Горячева ввечері 12 червня з’явилися раніше в російських ЗМІ. У Міноборони Росії ці дані не коментували.

ООН: «готові до відправлення» на затоплене лівобережжя Херсонщини, але РФ не дає гарантій безпеки

Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун заявила, що в організації готові вирушати на допомогу постраждалим від руйнування греблі Каховської ГЕС жителям окупованого Росією лівобережжя Херсонщини, але РФ не дає необхідних гарантій безпеки.

«ООН продовжує взаємодіяти з урядами України та Російської Федерації з метою отримання доступу до всіх мирних мешканців, які постраждали від нищівних наслідків руйнування греблі Каховської ГЕС. З операційної точки зору, наші човни, співробітники та матеріали готові до відправлення. Проте Російська Федерація ще не надала гарантій безпеки, необхідних для переправи на лівий берег річки Дніпро, включаючи до міста Олешки», – йдеться в заяві Деніз Браун, поширеній пресслужбою ООН 13 червня.

Вона наголосила, що ці гарантії необхідні для безпеки команди і «для запобігання додатковим ризикам для людей, яким ми хочемо допомогти».

«ООН продовжить надавати життєво необхідну допомогу в районах під контролем уряду України та докладати всіх можливих зусиль, щоб дістатися до людей, які постраждали від затоплення і потребують невідкладної життєво необхідної допомоги, де б вони не були», – наголосили в організації.

Напередодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія все ще не надала гарантії безпеки ООН для відправлення їхньої місії з евакуації людей із лівобережжя Херсонщини.

«Відповідно до нашої домовленості, якої ми досягли з ООН минулого четверга, координаторка ООН в Україні Деніз Браун пообіцяла мені подвоїти зусилля з надання допомоги, вони справді зробили це. І вони пообіцяли підготувати місії, готові вирушити на лівий берег Дніпра, щоб допомогти полегшити гуманітарні наслідки катастрофи. Місію сформовано. ООН скерувала запит на гарантії безпеки Україні та РФ як окупанту», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

У Кривому Розі з-під завалів дістали тіло ще однієї загиблої людини

У Кривому Розі на Дніпропетровщині, який зазнав російського ракетного удару, з-під завалів дістали тіло ще однієї загиблої людини, повідомив голова обласної військової адміністрації Сергій Лисак.

«Тіло ще однієї загиблої людини дістали з-під завалів приватного підприємства у Кривому Розі. За цю страшну ніч ворог вбив у місті 11 мирних жителів», – написав він у телеграмі.

Голова ОВА повідомив, що пошуково-рятувальна операція завершена, триває розбір конструкцій.

Раніше голова Ради оборони міста Олександр Вілкул повідомляв, що внаслідок обстрілу також були поранені 28 людей, 12 із них перебувають у лікарнях міста в середньому, тяжкому та дуже тяжкому стані. 14 червня у Кривому Розі оголошене День жалоби.

Чиновник інформував, що всього вночі по місту було випущено шість ракет, було пʼять влучань, зокрема в багатоквартирний будинок і склад із продуктами.

Вілкул також повідомив про відкриття штабу для людей, які потребують розселення та іншої допомоги після втрати житла.

В Офісі генпрокурора повідомили про початок досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що від початку доби 13 червня українським військовим вдалося збити 11 із 15 російських крилатих ракет, які досягли повітряного простору України, а також один із чотирьох безпілотників Shahed-136/131.

Війська РФ намагаються повернути під свій контроль Макарівку, «стираючи її з лиця землі» – Шершень

Російські військові намагаються повернути під свій контроль деокуповане нещодавно село Макарівку на Донеччині, знищуючи цей населений пункт, повідомив речник Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень.

«Російські загарбники намагаються повернути деокуповане село Макарівку, стираючи його з лиця землі, застосовуючи авіацію, артилерію, навіть були спроби задіяти «Солнцепьок». Наразі в цьому населеному пункті тривають стабілізаційні дії, які здійснюють морпіхи 35-ої окремої бригади імені контрадмірала Михайла Остроградського», – сказав Шершень у відеозверненні.

За його словами, на Таврійському напрямку загарбники продовжують зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій у районах Мар’їнки й Авдіївки, а також «відзначаються веденням активної оборони» на Новопавлівському і Времівському напрямках.

Зокрема, як повідомив Шершень, на Мар’їнському напрямку українські військові відбили всі 14 атак російських сил в околицях Мар’їнки.

Про те, що Сили оборони України звільнили від російських військових село Макарівку та «просунулися вперед на кількох напрямках, зокрема на Бахмутському», 11 червня розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

12 червня у Міністерстві оборони повідомили, що станом на цей день українські військові звільнили сім населених пунктів.

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Під час артобстрілу Білозерки на Херсонщині загинув священник – влада

72-річний священник загинув унаслідок обстрілу російськими військовими українського селища Білозерка на півдні Херсонської області. Про це 13 червня повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак.

За його словами, під час артилерійського обстрілу снаряд влучив у подвірʼя церкви, також постраждала 76-річна жінка.

Унаслідок обстрілу було пошкоджено чотири житлові будинки, пошту, адміністративні будівлі, центральну площу, а також об’єкти критичної інфраструктури.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

Ракетний удар РФ 13 червня. Жертви у Кривому Розі

Щонайменше десятеро людей загинули та 28 отримали поранення внаслідок нічного ракетного удару Росії по п’ятиповерховому житловому будинку в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області 13 червня, повідомила місцева влада.

14 червня у Кривому Розі оголошено День жалоби.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста ракетами і безпілотниками, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

Джерело: Andriy Dubchak / DonbasFrontliner, Reuters

У ВМС повідомили, скільки російських кораблів чергують у Чорному морі

У Чорному морі на бойовому чергуванні станом на 13:00 13 червня перебувають два російських кораблі, повідомили Військово-морські сили Збройних сил України. Носіїв крилатих ракет «Калібр» серед них немає.

«В Азовському морі – один ворожий корабель; у Середземному морі на бойовому чергуванні перебувають до восьми ворожих кораблів», – йдеться в повідомленні.

Напередодні ввечері оперативне командування «Південь» повідомляло, що російські війська продовжують маневри силами й засобами корабельного угруповання і вивели на чергування в Чорному морі фрегат, споряджений вісьмома «Калібрами».

Військові попереджали, що рівень ракетної загрози залишається високим, бо «ворог, вишукуючи тактику максимального виснаження Сил оборони та населення України, намагається застосовувати різноманітні види озброєння, комбінувати способи ураження».

У ніч на 13 червня Росія завдала чергового удару по Україні, запустивши, за даними Повітряних сил ЗСУ, 15 ракет і чотири дрони. Із них 11 ракет і один дрон збили сили ППО.

Внаслідок влучання у Кривому Розі на Дніпропетровщині загинули десятеро людей, ще 28 – поранені.

Число загиблих у Кривому Розі зросло до 10, у місті оголошена жалоба

Число загиблих унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу зросло до 10, і ця цифра може бути не остаточною, повідомив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

«Завтра, 14 червня, у Кривому Розі оголошено День жалоби. Станом на 13.00 – 10 людей загинуло, один перебуває під завалами, 28 поранених, з них 12 у лікарнях міста в середньому, тяжкому та дуже тяжкому стані. Рятувальна операція триває», – повідомив Вілкул у телеграм-каналі.

Раніше чиновник інформував, що всього вночі по місту було випущено шість ракет, було пʼять влучань, зокрема в багатоквартирний будинок і склад із продуктами.

Вілкул також повідомив про відкриття штабу для людей, які потребують розселення та іншої допомоги після втрати житла.

В Офісі генпрокурора повідомили про початок досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що від початку доби 13 червня українським військовим вдалося збити 11 із 15 російських крилатих ракет, які досягли повітряного простору України, а також один із чотирьох безпілотників Shahed-136/131.

Литва дозволила проживання російському пілоту, який втік, щоб не бомбити Україну

Російському льотчику Дмитру Мішову, який відмовився воювати в Україні та втік до Литви, дозволено проживати в країні під час очікування на розгляд його прохання про притулок, повідомляє видання Delfi.

Відповідне рішення Департаменту міграції Литви надійшло 12 червня до Служби охорони державного кордону. Мішову дозволяється оселитися в обраному ним місці на території країни, повідомив агентству представник литовської прикордонної служби Гедрюс Мішутіс.

За інформацією литовської влади, Мішов незаконно потрапив до Литви не через зовнішній, а через внутрішній кордон ЄС. Сам він стверджував в інтервʼю Бі-Бі-Сі, що потрапив до Литви наприкінці травня, перейшовши кордон через ліс за допомогою опозиційно налаштованих відставних офіцерів. На початку червня російський офіцер здався міграційній владі Литви.

26-річний лейтенант Мішов – випускник Сизранського вищого військового авіаційного училища, він служив у 15-й бригаді армійської авіації, яка з першого дня бере участь у повномасштабному російському вторгненні в Україну. За місяць до початку масштабної війни пілот подав рапорт про звільнення зі збройних сил. Його служба в армії мала закінчитися в жовтні. Проте після оголошення мобілізації в Росії його звільнення було скасоване. У січні пілота зобовʼязали вирушити на фронт. Не допомогли ані спроби оскаржити рішення в суді, ані те, що він порізав собі вени. Тоді лейтенант вирішив сховатися за кордоном.

Опинившись у Литві, Мішов дав інтервʼю Бі-Бі-Сі, в якому розповів, як і чому намагався звільнитися з армії. Він заявив, що вважає війну в Україні злочином, скоєним задля збереження влади президента Росії Володимира Путіна. Армія, на його думку, до війни була абсолютно не готова і досі в ній не зацікавлена. «Я військовий, я маю захищати свою країну від агресії. Я не маю брати участь, не маю бути співучасником злочину», – каже офіцер. За його словами, військові не вірять пропаганді Кремля і не вважають, що в Україні правлять нацисти чи що Київ готував напад.

Міненерго: через обстріл у Кривому Розі пошкоджена ТЕЦ, знеструмлені шахти

Через російський ракетний обстріл у Кривому Розі на Дніпропетровщині пошкоджена будівля ТЕЦ, знеструмлені три шахти, в яких були заблоковані люди, повідомило Міністерство енергетики України.

«Вночі ворог завдав ракетно-дронового удару по території країни. Внаслідок обстрілу є пошкодження та відключення магістральних мереж на Дніпропетровщині. Без світла – понад 9 тисяч людей. У Кривому Розі без живлення залишилися три шахти, в яких були заблоковані кілька десятків людей. Пізніше шахтарі були врятовані. Вибуховою хвилею також пошкоджено будівлю Криворізької ТЕЦ», – йдеться в повідомленні.

У Міненерго додали, що на ранок частину абонентів енергетики змогли заживити, і в області без світла залишаються шість тисяч абонентів.

«Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні території. У Донецькій області через інтенсивні обстріли знеструмлено 41 населений пункт, у Дніпропетровській – три населених пункти. Зафіксовано пошкодження енергетичної інфраструктури в Чернігівській, Сумській, Херсонській, Харківській областях. Через попередні обстріли без світла залишається частина споживачів у Запорізькій області», – йдеться в повідомленні.

Крім того, без живлення залишається частина споживачів на Херсонщині та Миколаївщині, де триває ліквідація наслідків повені, яка виникла через підрив російськими військами Каховської ГЕС, заявили у міністерстві.

«У Херсоні залишаються без живлення близько 15 тисяч споживачів. Відключені через підтоплення 110 трансформаторних підстанцій у Херсоні та 35 – у деокупованій частині області. На Миколаївщині підтоплено 42 трансформаторні підстанції, повністю без світла 10 населених пунктів, ще 5 – частково», – йдеться в повідомленні.

Війська РФ у ніч на 13 червня обстріляли Кривий Ріг. Голова Ради оборони міста Олександр Вілкул повідомив, що всього вночі по місту було випущено шість ракет, було пʼять влучань, зокрема в багатоквартирний будинок і склад із продуктами. За останніми даними, внаслідок цього загинули десять людей, одна людина перебуває під завалами, 28 – поранені, з них 12 – у лікарнях міста в середньому, тяжкому і дуже тяжкому стані.

14 червня в Кривому Розі оголосили День жалоби.

Лукашенко назвав російську ядерну зброю в Білорусі засобом стримування потенційного агресора

Фактичний правитель Білорусі Олександр Лукашенко заявив 13 червня, що розміщення російської тактичної ядерної зброї в його країні є засобом стримування потенційного агресора.

«Гадаю, навряд чи комусь захочеться воювати з країною, у якої є така зброя. Це зброя стримування», – цитує Лукашенка офіційна інформаційна агенція «БелТА».

Росія розпочне розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі після того, як 7–8 липня будуть готові спеціальні сховища, заявив минулого тижня президент Росії Володимир Путін.

«Ворог робить все, щоб утримати захоплені позиції» – Маляр про бої на фронті

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що на даний час тривають бої в районах Малої Токмачки, Новоданилівки, поблизу Макарівки на Оріхівському напрямку; біля Мар’їнки; поблизу Ягідного – на Бахмутському і Веселого на Лиманському напрямку.

«Ворог робить все, аби утримати захоплені ним позиції. Активно застосовує штурмову й армійську авіацію, веде інтенсивний артилерійський вогонь. Наші війська під час наступу стикаються з суцільними мінними полями, які поєднані з протитанковими ровами. Все це поєднується з постійними контратаками ворожих підрозділів на бронетехніці й масовим застосуванням ПТУРів і дронів-камікадзе», – написала вона у телеграмі 13 червня.

Маляр також повідомила, що в ході ведення наступальної операції українські військові протягом минулої доби просунулися на:

  • Бахмутському напрямку в районі Берхівського водосховища на 250 метрів
  • Торецькому напрямку – на 200 метрів
  • Бердянському напрямку – від 0,5 до одного кілометра, площа території взятої під контроль склала до трьох квадратних кілометрів.

Напередодні ввечері у Міністерстві оборони повідомили, що станом на 12 червня українські військові звільнили сім населених пунктів.

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

84% українців вважають, що російськомовні в Україні не зазнають утисків – КМІС

Більшість українців, 84%, вважають, що в Україні немає проблем із використанням російської мови, а російськомовні громадяни не зазнають утисків і переслідувань. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 26 травня до 5 червня 2023 року. Рік тому цей показник був ще вищим, тоді він становив 93%.

Лише 8% опитаних вважають, що російськомовні громадяни зазнають систематичних утисків та переслідувань в Україні (у травні 2022 року цей показник становив 5%).

«Систематичні утиски і переслідування російськомовних громадян» є очевидною неправдою для пересічних українців, адже це суперечить їхньому повсякденному досвіду мирного співіснування різних мов в Україні», – так прокоментував отримані результати виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.

Опитування проводилося випадковою вибіркою по телефону. У ньому взяли участь 984 респонденти віком від 18 років, які проживають у всіх регіонах України. У вибірку не включали жителів територій, які не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (Крим, Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей). 32 учасники опитування ідентифікували себе за національністю як росіяни.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG