Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

США нададуть Україні додаткову допомогу, зокрема бронетехніку на заміну втраченої під час наступу – ЗМІ

Сполучені Штати Америки нададуть Україні додаткову військову допомогу обсягом 325 мільйонів доларів, повідомив «Голос Америки» із посиланням на неназваного представника американського Міністерства оборони.

Як очікують, до пакету увійдуть бронемашини «Страйкер» і «Бредлі», які зможуть замінити техніку, пошкоджену чи знищену в ході українського контрнаступу, повідомили виданню два чиновники Пентагону на умовах анонімності.

Офіційно оголошення про пакет мають зробити 13 червня.

За словами чиновників, новий пакет допомоги також включатиме боєприпаси для зенітних ракетних комплексів NASMAS і додаткові ракети для реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Минулого тижня Міністерство оборони США оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на суму 2,1 мільярда доларів. До нього входять критичні важливі засоби протиповітряної оборони і боєприпаси, йдеться у повідомленні Пентагону.

Держсекретар США Ентоні Блінкен 1 червня заявив, що Україна в липні на саміті НАТО у Вільнюсі може чекати на «потужний пакет підтримки».

12 червня Блінкен заявив, що наступ показав необхідність «максимізувати підтримку України зараз, щоб вона могла мати успіх на полі бою», і висловив сподівання, що успішний наступ України змусить президента Росії Володимира Путіна почати переговори про припинення російської агресії.

Російські військові обстріляли дитбудинок на Сумщині – ОВА

Російські військові рано-вранці 13 червня обстріляли дитячий будинок-інтернат у Білопільській громаді Сумської області, повідомила пресслужба обласної військової адміністрації.

«Сьогодні о 05:10, коли підопічні інтернату ще спали, нелюди обстріляли приміщення інтернату зі ствольної артилерії. Внаслідок обстрілу сталося загоряння покрівлі актового залу інтернату. На щастя, загиблих і травмованих немає», – повідомив голова ОВА Володимир Артюх.

За його словами, наразі в безпечні місця евакуйовані всі 135 підопічних інтернату, вісьмох із них забрали до себе батьки або опікуни.

Російські військові регулярно обстрілюють прикордонні українські області, включно із Сумщиною.

У травні в Міноборони України заявили, що інтенсивність обстрілів прикордоння Чернігівщини та Сумщини зросла: таким чином Росія намагається «тримати у напрузі українських військових та не допустити їхнього перекидання на інші напрямки».

«Довготривалі наслідки». Чи буде питна вода на півдні України після руйнації Каховської ГЕС?

Як руйнація Каховської ГЕС вплинула на забезпечення питною водою жителів регіонів, що залежали від Каховського водосховища? Як влада Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей вирішує цю проблему? Чи готуються рішення, які налагодять водопостачання на окупованих територіях Херсонської й Запорізької областей після їхнього звільнення, дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

В ООН прогнозують зростання цін на харчі через руйнування Каховської ГЕС

Руйнування Каховської ГЕС матиме величезний вплив на глобальну продовольчу безпеку, спричинить зростання цін на харчі та проблеми з водопостачанням для сотень тисяч людей. Про це, як повідомляє Reuters, 13 червня заявив заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань та координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс.

«Це житниця – вся ця територія, що спускається до Чорного моря та Криму, – є житницею не лише для України, а й для світу. Ми вже маємо труднощі з продовольчою безпекою, але ціни на харчі, я впевнений, обов’язково зростуть. Майже неминуче, що ми побачимо величезні проблеми зі збиранням і посівом наступного врожаю. І тому те, що ми побачимо, – це величезний вплив на глобальну продовольчу безпеку», – сказав чиновник ООН британському мовнику Бі-Бі-Сі.

Ґріффітс також відзначив, що завданий у такому масштабі збиток цивільній інфраструктурі повністю суперечить міжнародному гуманітарному праву. «Це очевидно. Той, хто це зробив, порушив Женевські конвенції», – відзначив Ґріффітс.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

За даними МВС, станом на 12 червня на Херсонщині залишаються підтопленими 46 населених пунктів, із них: 32 (3801 будинок) – на підконтрольній території, 14 – на окупованій. Також у сусідній Миколаївській області підтоплений 31 населений пункт.

Як повідомив 12 червня міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, десять людей загинули, 42 – вважають зниклими безвісти внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС.

У Генштабі заявили про «успіх в наступальній операції» на Бердянському напрямку

Українські військові досягають успіху в наступальній операції на Бердянському напрямку, заявив представник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов, якого цитує Military Media Center.

За його словами, у ході ведення наступальної операції війська ударного угруповання Сил оборони України протягом минулої доби на Бердянському напрямку просунулися від 500 метрів до одного кілометра, а площа території взятої під контроль склала до трьох квадратних кілометрів.

Напередодні ввечері у Міністерстві оборони повідомили, що станом на 12 червня українські військові звільнили сім населених пунктів.

«За минулий тиждень в ході ведення наступальної операції у Донецькому та Таврійському операційних районах: звільнено 7 населених пунктів: Лобкове, Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожеве, Макарівка, Благодатне», – написала заступниця міністра оборони Ганна Маляр у телеграмі.

За її словами, просування військ наступального угруповання склало 6,5 км, вони взяли під контроль 90 квадратних кілометрів.

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Офіційно в Міноборони підтвердили звільнення військовими низки населених пунктів на Донеччині.

Що Україні очікувати від саміту НАТО у Вільнюсі?

«Точка зору» Рікарда Юзвяка ​– редактора Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода з питань Європи:

«Саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня буде зосереджений на одному: Україні та її відносинах з військовим альянсом.

Києву запропонують дві речі. Буде домовленість про багаторічний, можливо, навіть безстроковий пакет допомоги, аби перейти від військової доктрини радянських часів до стандартів і зброї НАТО. Звичайно, це вже відбувається з усією зброєю та навчанням, які надають західні союзники від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Наразі обговорюється потенційна допомога в розмірі 500 мільйонів євро на рік, але цифра може змінитися, залежно від дискусії у Вільнюсі...»

Сирський повідомив про ситуацію на Бахмутському напрямку

На Бахмутському напрямку на Донеччині українські сили продовжують вести оборонну операцію й просуватися вперед, заявив командувач Сухопутних військ генерал-полковник Олександр Сирський.

«Сили оборони продовжують оборонну операцію на Бахмутському напрямку. Наші воїни просуваються вперед, ворог втрачає позиції на флангах», – написав він у телеграмі.

Напередодні Міністерство оборони Великої Британії заявило, що в лютому 2022 року Росія, ймовірно, планувала завершити захоплення всього Донбасу протягом 10-14 днів, водночас у Бахмуті, де протягом багатьох місяців тривають бої, на кожні здобуті РФ 48 см припадає один вбитий або поранений її військовий.

Ввечері 12 червня в Міністерстві оборони України повідомили результати просування українських військ на Бахмутському напрямку за тиждень. «За минулий тиждень на Бахмутському напрямку просування військ: лівий фланг – 1,5 км, правий фланг – 3,5 км», – написала написала заступниця міністра оборони Ганна Маляр у телеграмі.

За її словами, війська звільнили 16 квадратних кілометрів української території.

Перед цим речник Східного угруповання військ Збройних сил Сергій Череватий заявив, що на Бахмутському напрямку бійці ЗСУ продовжують контратакувати «там, де є можливості». За його словами, українські війська «на флангах пройшли від 250 до 700 м, посунувши ворога».

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Офіційно в Міноборони підтвердили звільнення військовими низки населених пунктів на Донеччині.

Російські артилеристи вбили у Костянтинівці чоловіка, який косив траву

Одна людина загинула, ще двоє зазнали поранень під час російського обстрілу міста Костянтинівка Донецької області, повідомляє Офіс генпрокурора України.

За даними відомства, 12 червня російські військові обстріляли зі ствольної артилерії приватний сектор. Унаслідок цього на футбольному полі одного з місцевих парків загинув чоловік, який косив траву. Крім того, через влучання снарядів у приватне домоволодіння осколкових поранень зазнали 38-річний чоловік та 85-річна жінка.

У всій Донецькій області за добу 12 червня загинув один житель, поранень зазнали пʼятеро, відзначив голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

Число загиблих у Кривому Розі зросло до шести, 5 людей можуть бути під завалами – Вілкул

Кількість загиблих внаслідок російського удару в Кривому Розі на Дніпропетровщині зросла до шести, ще п’ятеро людей можуть перебувати під завалами, повідомив в ефірі Радіо Свобода голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

«На зараз, на жаль, вже шість загиблих. 25 поранених, із них – десять важких і троє – вкрай важких. Рятувальна операція триває, розбираємо завали. Ще, ймовірно, п’ять людей перебувають під завалами з того, що ми на зараз розуміємо», – сказав Вілкул.

«Локалізація пожеж уже закінчилася, але треба розбирати завали, що ми зараз робимо. Людей ми розселяємо, надаємо необхідну допомогу», – додав Вілкул.

Він зауважив, що ніяких військових об’єктів поблизу місця удару немає.

Раніше чиновник повідомив, що всього вночі по місту було випущено шість ракет, було пʼять влучань, зокрема в багатоквартирний будинок і склад із продуктами.

Вілкул також повідомив про відкриття штабу для людей, які потребують розселення та іншої допомоги після втрати житла.

В Офісі генпрокурора повідомили про початок досудового розслідування у кримінальних провадженнях за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що від початку доби 13 червня українським військовим вдалося збити 11 із 15 російських крилатих ракет, які досягли повітряного простору України, а також один із чотирьох безпілотників Shahed-136/131.

Сили ППО збили 11 із 15 російських ракет і один «шахед» – командування

Від початку доби 13 червня українським військовим вдалося збити 11 із 15 російських крилатих ракет, які досягли повітряного простору України. Про це йдеться в повідомленні командування Повітряних сил ЗСУ, яке також інформує про збиття одного з чотирьох безпілотників Shahed-136/131.

«Силами та засобами протиповітряної оборони Повітряних сил знищено 10 крилатих ракет та один ударний дрон. Під ранок рашисти здійснили повторну атаку з Каспійського моря трьома Ту-95МС. За попередніми даними, цього разу до України долетіла лише одна крилата ракета, яку знищено українською ППО», – вказано в повідомленні.

Уночі 13 червня повітряна тривога оголошувалася по всій Україні, влучання з людськими жертвами сталося в Кривому Розі.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста ракетами і безпілотниками, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

У розвідці Британії пояснили, чому Росія інвестує в дрони-камікадзе

Росія останніми місяцями, швидше за все, працювала над забезпеченням довгострокових поставок великих обсягів безпілотників-камікадзе, а Іран, поставляючи таку зброю, продовжує порушувати резолюцію 2231 Ради безпеки ООН, заявила британська розвідка.

Там стверджують, що Росія, швидше за все, інвестує в дрони-камікадзе, тому що це надає їй відносно дешевий ударний потенціал великої дальності в той час, коли вона витратила значну частину своїх запасів крилатих ракет в Україні.

«Росія, ймовірно, перейшла від отримання невеликих поставок іранських БПЛА повітряним транспортом до більших партій кораблями з Ірану через Каспійське море. Після вторгнення цей «міжнародний транзитний коридор північ-південь» набув значно більшого значення. Він дозволяє Росії отримати доступ до азійських ринків, включаючи поставки зброї, у спосіб, який, як вона сподівається, буде менш вразливим до міжнародних санкцій», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зауважили, що Росія також працює над запуском внутрішнього виробництва дронів, «майже напевно за підтримки Ірану».

Минулого тижня Сполучені Штати Америки заявили, що мають дані про те, що Іран має намір побудувати в Росії завод із виробництва дронів, який може запрацювати вже наступного року. Як заявив представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, Тегеран, як і раніше, постачає Москві дрони, які вона використовує для ударів по Україні, але тепер Іран і Росія розглядають створення спільного виробництва ближче до зони бойових дій.

Кірбі зазначив, що завод буде побудований приблизно за тисячу кілометрів на схід від Москви. Згідно з супутниковими знімками, які має Рада нацбезпеки, виробництво розгорнуть в Єлабузі.

Київ і країни Заходу неодноразово звинувачували Іран у постачанні Росії дрони-камікадзе, які використовуються для ударів по Україні. Російська й іранська влада це заперечує. Тегеран раніше заявляв, що направляв Москві невелику партію безпілотників, але це нібито було до повномасштабної війни. Київ регулярно повідомляє про удари Росії по українських населених пунктам із використанням дронів «Шахед».

Кривий Ріг: щонайменше троє загиблих, 25 поранених, людей ще шукають під завалами

Щонайменше троє людей загинули внаслідок російського ракетного обстрілу Кривого Рогу вночі 13 червня, повідомив голова Ради оборони міста Олександр Вілкул.

«Усього вночі (по Кривому Рогу випущено) було шість ракет, пʼять влучань, жодного з них по воєнних обʼєктах – один багатоквартирний будинок, склад із продуктами. На цей момент маємо трьох загиблих, 25 поранених, з них 10 тяжких і троє вкрай тяжких, ще сім людей, імовірно, залишаються під завалами», – сказав Вілкул.

Чиновник також повідомив про відкриття штабу для людей, які потребують розселення та іншої допомоги після втрати житла.

Уночі 13 червня повітряна тривога оголошувалася по всій Україні, влучання з людськими жертвами сталося в Кривому Розі.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста ракетами і безпілотниками, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

Генштаб: військові РФ втратили ще близько 470 бійців за добу

Росія у повномасштабній війні проти України втратила близько 216 650 своїх військових, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 13 червня. Зокрема, за цими даними, близько 470 російських солдатів загинули минулої доби.

Крім того, у Генштабі повідомили про такі втрати техніки РФ:

  • танки ‒ 3935 (4 – за останню добу)
  • бойові броньовані машини ‒ 7642 (+6)
  • артилерійські системи – 3766 (+20)
  • РСЗВ – 601
  • засоби ППО ‒ 363 (+1)
  • літаки – 314
  • гелікоптери – 300 (+1)
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3309 (+2)
  • крилаті ракети ‒ 1183
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 6473 (+2)
  • спеціальна техніка ‒ 511 (+1).

Днями журналісти російської служби Бі-Бі-Сі і видання «Медіазона» на підставі дослідження відкритих джерел встановили імена 25 218 російських військових, убитих на війні в Україні. Самі дослідники вказують, що реальна кількість втрат «безперечно вища, ніж встановлені нами цифри».

Вони вважають, що втрати російської сторони могли перевищити 50 тисяч осіб. «Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто вибув через поранення чи смерть, можуть становити щонайменше 225 тисяч осіб», – додали ЗМІ.

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

ISW зауважує поглиблення протистояння Пригожина та міністерства оборони РФ

Наказ міністерства оборони Росії про підпорядкування усіх «добровольчих загонів» російському оборонному відомству свідчить про поглиблення протистояння з угрупованням «ПВК Вагнера», пише у своєму черговому огляді 13 червня американський Інститут вивчення війни (ISW).

«Провоєнний блогер, пов’язаний із «Вагнером», стверджував, що новий наказ Шойгу легалізує знищення цієї «приватної військової компанії» і що міноборони Росії використовуватиме цей наказ, щоб припинити надання «вагнерівцям» боєприпасів, медичної допомоги та військового обладнання. Член Комітету Держдуми РФ з оборони (і затятий критик Вагнера) Віктор Соболєв заявив, що міноборони Росії не дозволить добровольцям брати участь у бойових діях без підписання військового контракту з оборонним відомством, що може зробити незаконними дії «ПВК Вагнера» на передовій», – відзначають аналітики.

«ПВК Вагнера» не підписуватиме «ніяких контрактів із Шойгу», заявив Євген Пригожин у відповідь на наказ очільника російського міноборони.

За словами Пригожина, угруповання і так узгоджує свої дії з командирами підрозділів ЗС РФ та є «високоефективною структурою». «На жаль, такої ефективності більшість військових частин не має і саме через те, що Шойгу не може нормально керувати військовими формуваннями. Те, що може статися після цього наказу, – нам не даватимуть озброєння та боєприпаси – розберемося, як кажуть, коли грім гряне, прибіжать і принесуть озброєння та боєприпаси з проханням «допоможіть», – заявив Пригожин.

Засновник «ПВК Вагнера» Євген Пригожин неодноразово публічно критикував міноборони РФ та особисто голову відомства Сергія Шойгу. Зокрема, у перші місяці 2023 року Пригожин кілька разів звинуватив міноборони у відмові видавати боєприпаси «ПВК Вагнера».

Контрнаступ змусить Путіна до переговорів?

  • Російські сили атакували Україну крилатими ракетами та «Шахедами», повідомила українська влада. У Кривому Розі, за даними місцевої влади, є влучання у п'ятиповерхівку. Повідомляють про поранених і загиблих. З'ясуємо усі деталі нічної атаки.

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:00 на @Радіо Свобода:

  • За даними українського Міноборони, ЗСУ продовжують просуватися на Бахмутському напрямку. Лише за минулий тиждень, кажуть у Києві, українські війська взяли під контроль 16 квадратних кілометрів. А в Донецькій і Запорізькій області вже офіційно підтвердили звільнення семи сіл. Скільки часу треба Україні для повної деокупації цих територій?
  • У США сподіваються, що успішний наступ України змусить президента РФ Путіна почати переговори про припинення російської агресії. Так, зокрема, вважає держсекретар США Ентоні Блінкен. Чи реалістичні такі сподівання, питаємо у експертів.
  • На узбережжя Одещини течією прибиває сміття, фрагменти меблів, будинків, побутову техніку та міни з Херсонщини. Але, попри небезпеку, люди на пляжах все одно відпочивають. То який він – пляжний сезон в Одесі цьогоріч?

Генштаб: сили РФ застосували 16 крилатих ракет, з них 10 було знищено

Російські військові упродовж доби застосували 16 крилатих ракет (з них 14 Х-101/555 і два «Калібри»), з них 10 було знищено українською протиповітряною обороною, ідеться в ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.

«Крім того, ворог завдав 31 авіаційного удару та здійснив 47 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Зазнала руйнувань цивільна інфраструктура. Зокрема, внаслідок обстрілу Білопілля Сумської області та Шевченкового Харківської області знищено житлові приватні будинки. Також російські терористи скинули на місто Оріхів Запорізької області три керовані авіабомби, загинула одна цивільна людина, зруйновано приватні будинки. Внаслідок авіаудару по Авдіївці є поранені цивільні люди, пошкоджений будинок культури та житлові багатоповерхівки», – вказано в повідомленні.

Також сили РФ продовжують спроби повної окупації Луганської та Донецької областей, «протягом минулої доби на зазначеній ділянці фронту відбулося 26 бойових зіткнень».

За даними Генштабу, авіація сил оборони за минулу добу завдала девʼять ударів по районах зосередження особового складу та чотири – по зенітно-ракетних комплексах противника. Українським військовим вдалося знищити російський гелікоптер Ка-52 та БпЛА оперативно-тактичного рівня «Орлан-10», а підрозділи ракетних військ і артилерії протягом минулої доби уразили три пункти управління, два зенітно-ракетних комплекси, район зосередження особового складу противника та три артилерійські підрозділи на вогневих позиціях, ідеться в ранковому зведенні.

На півдні та сході України зранку 13 червня оголошена повітряна тривога

Після 6:00 13 червня у південних та східних областях України оголошена повітряна тривога. Влада рекомендує прослідувати в укриття жителям Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Полтавської та Сумської областей (також тривога без відбоїв упродовж багатьох місяців триває в Криму та на Луганщині).

Уночі 13 червня повітряна тривога оголошувалася по всій Україні. Станом на 6:30 відомо про влучання російської ракети в пʼятиповерхівку у Кривому Розі, внаслідок чого є загиблі і поранені.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста ракетами і безпілотниками, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

У Києві ППО знищила всі російські ракети – КМВА

У Києві нічна ракетна атаки сил РФ була успішно відбита, інформації щодо жертв чи руйнувань наразі немає, повідомляє зранку 13 червня міська військова адміністрація.

«Попередньо, для нападу на Київ противник застосував крилаті ракети Х-101/555, традиційно випущені стратегічними бомбардувальниками Ту-95МС з району Каспійського моря. Усі ворожі цілі в повітряному просторі навколо Києва були виявлені та успішно знищені силами та засобами протиповітряної оборони», – проінформував начальник КМВА Сергій Попко.

Повітряна тривога вночі 13 червня була оголошена у всій країні.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста ракетами і безпілотниками, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

Російська ракета влучила у пʼятиповерхівку в Кривому Розі, є загиблі і поранені

Щонайменше кілька потерпілих у вкрай тяжкому стані є після влучання російської ракети в пʼятиповерховий житловий будинок у Кривому Розі, повідомив зранку 13 червня міський голова Олександр Вілкул.

«Високоточні» потвори влучили в декілька абсолютно мирних обʼєктів у різних частинах міста, у тому числі у пʼятиповерховий будинок. Працюють усі екстрені служби, закінчується гасіння пожеж. Швидка надає допомогу, є постраждалі у вкрай тяжкому стані, ймовірно є люди під завалами», – написав Вілкул у телеграм-каналі.

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак уточнив, що внаслідок ракетної атаки є загиблі і поранені.

Повітряна тривога вночі 13 червня була оголошена у всій країні.

Російські військові регулярно обстрілюють українські міста ракетами і безпілотниками, але заперечують, що метою їхніх атак є цивільні обʼєкти.

В Україні шириться повітряна тривога. Влада закликає не ігнорувати

В Офісі президента закликали не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

«У разі оголошення повітряної тривоги – не ігноруйте», – написав у телеграмі голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Перед цим з подібним закликом до українців звернулися керівники кількох обласних військових адміністрацій.

Вночі 13 червня повітряна тривога почала ширитися регіонами України, близько 01:30 було повідомлення про небезпеку на півдні країни: в Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Дніпропетровській та Луганській областях, а також в Криму.

Ввечері 12 червня у командуванні «Південь» закликали оперативно реагувати на сигнали тривог і попередили про високий рівень ракетної загрози.

«Ворог продовжує маневри силами та засобами корабельного угруповання. Чергова ротація ракетоносіїв – підводний заведено в пункт базування, на чергування виведено фрегат, споряджений 8 «Калібрами», – йдеться у повідомленні, оприлюдненому в фейсбуці.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG