Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ЗМІ: США можуть запропонувати розширити Радбез ООН ще шістьма країнами

Адміністрація США запропонує розширити склад Ради безпеки ООН – до шести країн можуть набути статусу постійних членів Ради безпеки, однак без права вето, повідомляє The Washington Post.

Цей захід покликаний розширити глобальне представництво у головній міжнародній організації.

За даними видання, представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд веде активні переговори з дипломатами різних країн щодо можливого розширення Ради безпеки.

На думку журналістів, пропозиція відображає наміри президента Джо Байдена та його адміністрації дати більше повноважень в ООН країнам світу, що розвиваються, і знизити невдоволення тим, що на даний момент Рада безпеки недостатньо досягла у вирішенні глобальних проблем – насамперед війни в Україні.

Директор Міжнародної кризової групи для роботи з ООН Річард Гоуен вже заявляв, що ООН вичерпала свої повноваження. «Чим більше ООН зволікає, – сказав він, – Тим більш роздробленим та конфліктним ставатиме світ».

Провести реформу Ради безпеки закликає сам генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, а також представники багатьох країн світу.

Президент США Байден на 77-й сесії Генеральної асамблеї ООН у вересні минулого року закликав надати постійне представництво у Раді безпеки країнам Африки, Латинської Америки та Карибського регіону. Після цього дипломати почали працювати над детальною пропозицією.

Після початку війни Росії в Україні як Рада безпеки, так і ООН загалом почали піддаватися все більш різкій критиці. Особливо політиків непокоїть поведінка Росії як постійного члена Радбезу. Москва неодноразово застосовувала право вето, блокуючи невигідні їй пропозиції міжнародного співтовариства. У грудні 2022 року Україна закликала позбавити Росію статусу постійного члена Ради безпеки та виключити її з ООН. Однак, за чинним статутом ООН, це неможливо зробити без згоди самої Росії.

Рада безпеки ООН була заснована у 1945 році. Відповідно до статуту ООН, рішення у Раді приймаються на основі згоди всіх країн-членів: це пʼять постійних членів – США, Великобританія, Франція, Росія та Китай – і 10 непостійних.

У Норвегії бойкотують американську кондитерську компанію, яка не пішла з ринку Росії

Представники американської компанії Mondelez International, яка виробляє популярні кондитерські вироби Oreo та Milka, зустрінуться із представниками уряду Норвегії, щоб захистити свій бізнес у країні. Раніше великі скандинавські компанії стали відмовлятися від продукції Mondelez через те, що корпорація не пішла з російського ринку. Про це повідомляє агентство Reuters.

Серед тих, хто оголосив про припинення продажів продукції Mondelez – авіакомпанії Scandinavian Airlines та Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, роздрібна мережа Elkjop, судноплавний оператор Fjord Line та Норвезька футбольна асоціація.

Як зазначає Reuters, корпорація має великий бізнес у Швеції та Норвегії, де вона через місцеві компанії випускає шоколад Freia і Marabou.

Міністерство закордонних справ Норвегії 12 червня заявило, що планує зустрітися з представниками Mondelez та норверзьких компаній, які беруть участь у бойкоті. При цьому держсекретар МЗС Ерлінг Ріместад додав, що «компанії та приватні особи мають робити незалежний вибір щодо того, що купувати та з ким торгувати».

Компанії заявили, що вони вирішили припинити продаж продукції Mondelez через внесення корпорації до списку міжнародних спонсорів війни, який веде Національне агентство із запобігання корупції України.

Mondelez заявила, що не продає продукцію російського виробництва в Норвегії, підтримує «обмежену» діяльність у Росії та засудила війну.

У травні НАЗК внесло до переліку міжнародних спонсорів війни виробника «Ведмедика Барні». Як стверджує агентство, інтереси Mondelez International, яка має річний дохід близько 26 млрд доларів і працює в 160 країнах світу, на російському ринку представляє ТОВ «Мондэлис Русь», яка має три заводи: фабрику «Большевик», яка випускає печиво «Юбилейное», OREO, «Медвежонок Барни» та крекери TUC, виробництво в Покрові (шоколад Alpen Gold, «Воздушный», Milka та батончик Picnic), завод у Великому Новгороді (жувальна гумка Dirol і льодяники Halls).

За підсумками воєнного 2022 року, як повідомляють у НАЗК, прибуток російського філіалу Mondelez International склав 339 млн доларів (+303% за рік), виручка – понад 1 млрд доларів (+38% за рік), а російський бюджет компанія поповнила на понад $61 млн податків.

Блінкен: США намагаються отримати додаткові дані про затримання громадянина США Ліка в Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен 12 червня заявив, що Вашингтон намагається дізнатися більше про затримання 51-річного громадянина США Майкла Тревіса Ліка в Росії, повідомляє Reuters.

За його словами, США працюють над отриманням консульського доступу до музиканта та колишнього десантника.

Російський суд 11 червня відправив до СІЗО 51-річного громадянина США, музиканта і продюсера Майкла Тревіса Ліка, якого звинувачують у збуті наркотиків у великому розмірі.

Лік – колишній американський десантник, який живе у Москві близько десяти років.

Кримінальну справу проти Ліка відкрили за статтею про незаконне провадження або збут наркотиків у великому розмірі – йому може загрожувати до 20 років позбавлення волі. За повідомленням CNN, Лік провину не визнає.

За останні роки Росія заарештувала кількох громадян США за різними звинуваченнями, включно зі зберіганням наркотиків, які Вашингтон вважає сфабрикованими. Вашингтон звинуватив Москву у використанні цих людей як заручників.

Дуда закликає до конкретики у питанні членства України в НАТО

Президент Польщі Анджей Дуда закликав країни-члени НАТО надати Києву чітку дорожню карту приєднання до оборонного альянсу.

«Україна чекає однозначного сигналу щодо чіткої перспективи членства в НАТО», – сказав Дуда 12 червня після зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном і канцлером Німеччини Олафом Шольцом у Парижі, повідомляє DPA.

На початку червня президент України Володимир Зеленський заявив, що на період російської агресії Україна не може стати членом НАТО, але вона потребує конкретних гарантій безпеки.

Київ подав заявку на вступ до НАТО, але деякі європейські столиці побоюються встановлювати офіційні терміни членства, оскільки вторгнення Росії триває.

Гарантії безпеки є частиною поточних переговорів між лідерами НАТО щодо того, щоб Україна не зазнала нових нападів з боку Росії після закінчення війни. Це питання буде винесено на порядок денний на саміті НАТО у Вільнюсі наступного місяця.

Берлусконі помер. У Путіна на війні проти України «одним союзником стало менше»

Зі смертю 86-літнього Сильвіо Берлусконі завершився 50-річний цикл історії Італії, пов'язаний із цією суперечливою постаттю, зазначають італійські оглядачі. На їхню думку, і в міжнародних питаннях його позиція була далеко неоднозначною. Скандально відомий підприємець і політик був тим представником європейського політикуму, котрий сприймав Східну Європу виключно через призму Росії, і відповідно не помічав України. Свою позицію він не змінив ні після 2014 року, ні після 2022. Від початку великого російського вторгнення політик декларативно підтримував урядову позицію на користь Києва, але публічно поширював кремлівську пропаганду. Тепер у Путіна одним союзником стало менше, зауважують деякі італійські експерти.

«Невтішні результати» перевірки укриттів. Зеленський анонсує відповідні рішення

Президент України Володимир Зеленський заявив про «невтішні результати» перевірки укриттів по всій Україні.

«Була на Ставці сьогодні й підсумкова доповідь щодо готовності та неготовності укриттів по всій країні, у найбільших містах і в Києві. Доповідали міністри Клименко, Камишін і Кубраков. Результати, м’яко кажучи, невтішні. На п’ятницю будуть підготовлені відповідні проекти рішень – і щодо тих, хто відповідальний, і щодо забезпечення належного рівня захисту для наших людей в усіх українських містах», – сказав він у своєму відеозверненні.

Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні після того, як внаслідок падіння уламків ракет у Києві в ніч на 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Макрон, Шольц і Дуда висловилися щодо контрнаступу України

Лідери Франції, Німеччини та Польщі зустрілися в Парижі для проведення переговорів, зосереджених на військовій підтримці контрнаступу України та майбутніх гарантіях безпеки, які будуть надані країні напередодні саміту НАТО в липні.

Президент Франції Емманюель Макрон на спільній пресконференції з канцлером Німеччини Олафом Шольцем і президентом Польщі Анджеєм Дудою в Єлисейському палаці заявив, що «український контрнаступ почався кілька днів тому».

Демонструючи єдність, три лідери наполягали, що вони продовжуватимуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

«Цей наступ планується розгорнути протягом кількох тижнів, якщо не місяців. Ми зробили все, щоб допомогти їм, у межах, які ми встановили для себе на початку конфлікту», – сказав Макрон, якого цитує АР.

Він пообіцяв продовжити поставки зброї, боєприпасів і бронетехніки «найближчими днями і тижнями».

За словами Макрона, Франція хоче, щоб контрнаступ був «якомога більш успішним, щоб потім мати можливість розпочати фазу переговорів (з Росією) за правильних умов».

Дуда, який напередодні мав телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським, сказав: «Я сподіваюся і вірю, що за нашої підтримки контрнаступ буде успішним... Ця перемога, на моє глибоке почуття, буде витісненням російських військових військ з усіх окупованих територій».

Шольц, у свою чергу, заявив, що настав час для визнання РФ поразки.

«Настав час, щоб Путін нарешті визнав, що його план провалився, щоб він закінчив війну після майже 16 місяців із сотнями тисяч загиблих, з мільйонами поранених і ще більшою кількістю біженців», – сказав канцлер Німеччини. – «Для виведення ним військ і нарешті готовності до серйозних переговорів про справедливий мир».

Гарантії безпеки є частиною поточних переговорів між лідерами НАТО щодо того, щоб Україна не зазнала нових нападів з боку Росії після закінчення війни. Це питання буде винесено на порядок денний на саміті НАТО у Вільнюсі наступного місяця.

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Офіційно в Міноборони підтвердили звільнення військовими низки населених пунктів на Донеччині.

«Бої жорсткі, але наш рух є» – Зеленський повідомив про засідання Ставки

Президент Володимир Зеленський повідомив про чергове засідання Ставки Верховного головнокомандувача.

«Ключові доповіді – від командувачів оперативних напрямків, які найважливіші і найгарячіші, – «Хортиця» і «Таврія». Бої жорсткі, але наш рух є, і це дуже важливо. Втрати у ворога саме такі, як нам потрібно. І хоч погода цими днями несприятлива – дощі наше завдання ускладнюють, але все одно міцність наших воїнів дає результат, і я дякую за це кожному, хто зараз у бою, кожному, хто підтримує наші бойові бригади на відповідних напрямках», – сказав Зеленський у відеозверненні за підсумками Ставки.

За його словами, генерали Олександр Сирський і Олександр Тарнавський доповіли про «успіхи, які вже маємо, про те, у яких точках фронту потребуємо посилення та якими діями можемо зламати більше російських позицій».

«Була доповідь Головкома – щодо загальної ситуації, МВС та СБУ – щодо стабілізаційних заходів на деокупованій території. Дуже активно працюємо з постачанням необхідної зброї, снарядів. Була й доповідь розвідки щодо варіантів дій ворога. Наше оперативне домінування зберігаємо й посилюємо. Окремо вдячний за Бахмут – збільшуємо наш контроль на цьому напрямку», – зазначив Зеленський.

У Міністерстві оборони повідомили, що станом на 12 червня українські військові звільнили сім населених пунктів на Донецькому і Таврійському напрямках. Також у відомстві заявили про просування ЗСУ упродовж останнього тижня на Бахмутському напрямку.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня заявив, що на фронті ведуться «контрнаступальні та оборонні дії». Офіційно Генштаб України не повідомляв про перехід у масштабний контрнаступ, підготовка якого велася останні місяці. У Міноборони казали, що про початок контрнаступу оголошувати публічно не будуть і просили в цьому питанні дотримуватися «інформаційної тиші».

Бахмутський напрямок: у Міноборони повідомили результати просування українських військ за тиждень

У Міністерстві оборони повідомили результати просування українських військ на Бахмутському напрямку за тиждень.

«За минулий тиждень на Бахмутському напрямку просування військ: лівий фланг – 1,5 км, правий фланг – 3,5 км», – написала написала заступниця міністра оборони Ганна Маляр у телеграмі.

За її словами, війська звільнили 16 квадратних кілометрів української території.

Напередодні речник Східного угруповання військ Збройних сил Сергій Череватий заявив, що на Бахмутському напрямку бійці ЗСУ продовжують контратакувати «там, де є можливості». За його словами, українські війська «на флангах пройшли від 250 до 700 м, посунувши ворога».

Читайте також – Міноборони: за тиждень ЗСУ звільнили сім населених пунктів

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Офіційно в Міноборони підтвердили звільнення військовими низки населених пунктів на Донеччині.

Влада запроваджує заборону на вʼїзд до деяких районів Херсона та інших населених пунктів

До деяких районів Херсона та інших населених пунктів, які постраждали через руйнування Каховської ГЕС, запроваджується заборона на вʼїзд, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Щодо мікрорайону Корабел, а також Нафтогавані (вулиця) – запроваджуємо заборону на вʼїзд громадян. Лише після обстеження цих районів і зʼясування безпекової ситуації відкриваємо доступ на проїзд громадянам які мають відповідну реєстрацію або винаймають там житло», – розповів Прокудін у відеозверненні.

Також заборона на вʼїзд стосується інших населених пунктів, де сталося часткове або повне затоплення.

За його словами, також для громадян, які все ще залишаються у мікрорайоні Корабел та вулиці Нафтогавань, з 13 по 19 червня встановлюється комендантська година з 15:00 до 12:00.

Читайте також: Такі руйнування могла спричинити тільки закладена фахівцями вибухівка – гендиректор «Укргідроенерго»

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

За даними МВС, станом на 12 червня на Херсонщині залишаються підтопленими 46 населених пунктів, із них: 32 (3801 будинок) – на підконтрольній території, 14 – на окупованій. Також у сусідній Миколаївській області підтоплений 31 населений пункт.

Як повідомив 12 червня міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, десять людей загинули, 42 – вважають зниклими безвісти внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС.

Кулеба: Росія ще не надала гарантії безпеки ООН для відправлення місії на лівобережжя Херсонщини

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що Росія станом на сьогодні все ще не надала гарантії безпеки ООН для відправлення їхньої місії з евакуації людей із лівобережжя Херсонщини.

«Відповідно до нашої домовленості, якої ми досягли з ООН минулого четверга, координаторка ООН в Україні Деніз Браун пообіцяла мені подвоїти зусилля з надання допомоги, вони справді зробили це. І вони пообіцяли підготувати місії, готові вирушити на лівий берег Дніпра, щоб допомогти полегшити гуманітарні наслідки катастрофи. Місію сформовано. ООН скерувала запит на гарантії безпеки Україні та РФ як окупанту», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, Україна миттєво надала такі гарантії безпеки.

«Ми зробили все, щоб ООН могла дістатися на лівий берег до наших співгромадян і допомогти їм. Росія наразі відповіді не надала», – сказав Кулеба.

Міністр також додав, що від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) такого запиту на отримання гарантій не було.

«Ми бачимо, що вони почали працювати на правому березі, але що стосується лівого берега – тільки ООН звернулася», – розповів Кулеба.

Російська сторона не повідомляє про відповідні переговори з ООН.

Читайте також: Червоний Хрест відреагував на заклики Зеленського допомогти окупованій Херсонщині

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

Якщо на контрольованій українською владою території регіону евакуація ведеться за посередництва рятувальників, поліції, військових і волонтерів, то на окупованих територіях ситуація складна. У Генштабі ЗСУ 12 червня повідомили, що в затопленій Голій Пристані Херсонської області російські окупанти дозволяють евакуацію громадян України тільки після «отримання хабаря», при цьому знищують паспорти та свідоцтва про народження та інші документи українського зразка. Військові кажуть, що місцевих мешканців переселяють до окупованого Криму та російського Краснодару.

Біженець з України виграв у лотерею в Бельгії 500 тисяч євро

Український біженець виграв у лотерею в Бельгії 500 000 євро, повідомляє у понеділок агенція Reuters із посиланням на Національну лотерею Бельгії.

Через війну в Україні «почуття чоловіка були дуже змішаними», – розповіла речниця Національної лотереї Джоук Вермоер. За її словами, думки чоловіка «явно в Україні, і зараз важко радіти всьому, що відбувається в його країні». Але він був «дуже щасливий зі своєї перемоги» і «сповнений надії».

Повідомляється, що чоловік купив скретч-картку за 5 євро на заправці 16 травня.

Національна лотерея, яка не розкриває повну інформацію про своїх переможців, повідомила, що чоловікові від 18 до 24 років. Він у Брюсселі мешкає рік.

Як і інших переможців, чиї виграші становлять понад 100 000 євро, чоловіка запросили до штаб-квартири Національної лотереї в Брюсселі, щоб вручити виграш.

Зазначається, що чоловік повідомив про намір використати гроші на допомогу українцям і на відбудову батьківщини, йдеться в повідомленні лотереї. Але спочатку переможець планує відсвяткувати з родиною та друзями, в тому числі з тими, хто допоміг йому інтегруватися в Брюсселі. У лотереї повідомили: хоча чоловік знайшов роботу у Бельгії, він хотів би повернутися в Україну, як тільки закінчиться війна.

Міноборони: за тиждень ЗСУ звільнили сім населених пунктів

У Міністерстві оборони повідомляють, що станом на 12 червня українські військові звільнили сім населених пунктів.

«За минулий тиждень в ході ведення наступальної операції у Донецькому та Таврійському операційних районах: звільнено 7 населених пунктів: Лобкове, Левадне, Новодарівка, Нескучне, Сторожеве, Макарівка, Благодатне», – написала заступниця міністра оборони Ганна Маляр у телеграмі.

За її словами, просування військ наступального угруповання склало 6,5 км, вони взяли під контроль 90 квадратних кілометрів.

Читайте також – Блінкен про наступ України: Путін нарешті зосередиться на переговорах про припинення війни

На початку червня з’явилися повідомлення про перехід українських військ у наступ. Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. У Міноборони України раніше зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Блінкен про наступ України: «це може наблизити мир, а не віддалити його»

Держсекретар США Ентоні Блінкен висловив сподівання, що успішний наступ України змусить президента Росії Володимира Путіна почати переговори про припинення російської агресії.

За його словами, Сполучені Штати «впевнені, що вони й надалі будуть досягати успіху».

«Успіх у контрнаступі зробить дві речі – це зміцнить її (України) позицію за будь-яким столом переговорів, що з’явиться, і це також може призвести до того, що Путін нарешті зосередиться на переговорах про припинення війни, яку він розпочав», – сказав Блінкен, якого цитує AFP.

«У цьому сенсі це може наблизити мир, а не віддалити його», – додав держсекретар США на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Антоніо Таяні.

Блінкен зазначив, що наступ показав необхідність «максимізувати підтримку України зараз, щоб вона могла мати успіх на полі бою». За його словам, мир має бути «справедливим і міцним».

Читайте також: Експерти про контрнаступ. Українці зроблять набагато більше, ніж очікує більшість аналітиків – генерал США

Повідомлення про перехід українських військ у наступ на низці напрямків з’явилися на початку червня.

Українська сторона офіційно не повідомляла про перехід у наступ. Представники України заявляли, що ЗСУ на низці ділянок фронту ведуть наступальні дії, проте вони мають тактичний характер. У Міноборони України зазначали, що про контрнаступ не оголошуватимуть публічно.

Президент України Володимир Зеленський 10 червня прокоментував повідомлення про наступ. «В Україні ведуться певні оборонні та контрнаступальні дії, на якій стадії – я не говоритиму детально», – сказав він.

Офіційно в Міноборони підтвердили звільнення військовими низки населених пунктів на Донеччині.

В «Укргідроенерго» оцінили, за яких обставин можна буде наповнити Каховське водосховище

Генеральний директор компанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота заявив, що ймовірність наповнення Каховського водосховища, яке обміліло в результаті руйнування Каховської ГЕС, може з’явитися вже після зимово-весняного паводку.

«Ми надіємося, що все-таки якась частина водозливної греблі залишилася. Якщо це буде хоча би 7 метрів, то це буде вже краще. Тому що потім кожен сантиметр, кожен метр нам доведеться місяцями набирати цю воду. І, скоріш за все, ми зможемо дійти до якогось рівня вже після паводку зимово-весняного. А це ще рік. Критична, те, що може бути найгірша ситуація, коли це впаде до відмітки русла Дніпра. Ця відмітка – 3 метри», – сказав Сирота в ефірі Радіо Свобода.

Але посадовець додав, що «не факт, що ми це водосховище зможемо наповнити в наступному паводку».

Влада повідомила, скільки людей евакуювали з нещодавно звільнених населених пунктів Донеччини

У Донецькій обласній військовій адміністрації повідомили, скільки людей евакуювали з нещодавно звільнених населених пунктів Донеччини.

«Станом на сьогодні на 18:00, із Благодатного евакуювали трьох осіб, усі – дорослі люди. Сторожове – сім осіб, з них – одна особа з обмеженням руху. Нескучне – одна жінка, також з інвалідністю», – розповів голова ОВА Павло Кириленко в ефірі національного телемарафону.

За словами Кириленка, у звільнених населених пунктах відбувається «зачистка».

«Потім буде розмінування прохідних шляхів, потім – стабілізаційні заходи, досвід проведення яких вже є у деокупованих Святогірську і Лимані ще в жовтні минулого року», – додав він.

Святогірщина: від туристичної мекки Донбасу до поля бою

Через підтоплення Херсона загинули ще двоє мирних жителів – ОВА

Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив, що сьогодні в одному з районів Херсона виявили утопленими невідому жінку та 50-річного чоловіка.

«Загалом нині відомо про 10 загиблих через підрив російською армією дамби Каховської ГЕС. Ще 20 осіб – поранені, серед них 5 поліцейських та 2 рятувальників. Безвісти зниклими вважаються 35 людей, серед них семеро дітей», – написав Прокудін у Telegram.

Водночас МВС України вказує дані про 10 загиблих по Херсону та області та 41 зниклу безвісти людину.

Руйнування дамби Каховської ГЕС, яке сталося 6 червня, спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів.

Якщо на контрольованій українською владою території регіону евакуація ведеться за посередництва рятувальників, поліції, військових і волонтерів, то на окупованих територіях ситуація складна. У Генштабі ЗСУ 12 червня повідомили, що в затопленій Голій Пристані Херсонської області російські окупанти дозволяють евакуацію громадян України тільки після «отримання хабаря», при цьому знищують паспорти та свідоцтва про народження та інші документи українського зразка. Військові кажуть, що місцевих мешканців переселяють до окупованого Криму та російського Краснодару.

Перевірити ці дані з інших джерел не є можливим.

Такі руйнування могли спричинити тільки закладені фахівцями сотні кілограмів вибухівки – гендиректор «Укргідроенерго»

Каховська ГЕС могла витримувати ядерні удари і землетруси у 7 балів – так вона була спроєктована, повідомив Радіо Свобода гендиректор «Укргідроенерго» Ігор Сирота. За його словами, щоб підірвати Каховську ГЕС, потрібно було закласти сотні кілограмів вибухівки. І зробити це мали у певних місцях, на які могли вказати лише спеціалісти, які проєктують гідроспоруди. Тому таке мінування планувалося далеко не один день.

...

– Тобто Каховська ГЕС була спроєктована під ймовірність ядерного вибуху?

– І таке мінування, яке відбулося – це не робота одного дня. Це десятки днів, щоб зробити це. Це спланувати, треба знати місця, які, скільки. Це, звичайно, їхніх піротехніків консультували. І проєктні інститути, які проєктують гідроспоруди. Ну, і самі працівники, інженери ГЕС.

– Тобто тут ще треба спеціальні знання мати, щоб це зробити? Просто так не вийде.

– Звичайно! Тому консультантів вони мали чимало.

Щонайменше рік до Криму вода не надходитиме – «Укргідроенерго» про наслідки руйнації Каховської ГЕС

Потерпати від проблем з водопостачанням через руйнування Каховської ГЕС і розливу водосховища у найближчій перспективі будуть чотири області, а до Криму вода не надходитиме щонайменше рік, заявив генеральний директор компанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота в ефірі Радіо Свобода.

«До Криму водопостачання не відбувається, тому що вже в Каховському сховищі набагато нижчий рівень води, ніж потрібен для того, щоб йти по Кримському каналу. Тому, скоріш за все, мінімум, рік вода до Криму не буде поступати. При умові нашої деокупації, ми теж не зможемо їх забезпечити на перших порах водою. Потерпати буде від проблеми водопостачання Дніпропетровська область, Запорізька, Херсонська і Миколаївська. Приблизно ми розуміємо, що це чотири області, які будуть потерпати від водопостачання. Тому що ми знаємо, що нижче 12,70 метрів (це ми називали так званою «мертвою зоною») вже забори не працюють», – сказав Сирота.

Він заявив, що зараз розглядаються альтернативні рішення щодо забезпечення населення передусім питною водою.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG