З’явився указ про санкції щодо 178 осіб. У списку – судді КС РФ і ті, що зрадили присягу Україні
Президент України Володимир Зеленський своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 11 червня «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».
Указ з’явився на сайті Офісу президента, і набирає чинності з дня опублікування.
Термін застосування санкцій становить п’ять років, серед підсанкційних – судді РФ, зокрема судді Конституційного суду Росії разом із його головою Валерієм Зорькіним, а також ті судді, які зрадили присягу Україні.
Після окупації українського Криму та початку бойових дій на Донбасі, а ще більше – після повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року Київ і країни Заходу запровадили численні пакети санкцій, покликані обмежити для Росії можливість фінансувати війну. Попри це, Москва і далі шукає й часом знаходить шляхи отримання підсанкційної продукції та виведення власної продукції на світові ринки.
Бійці 68-ї окремої єгерської бригада імені Олекси Довбуша повідомили про звільнення села Благодатне на Донеччині.
Військові зазначили, що під час операції зі звільнення взяли в полон російських військових. Про їх кількість не повідомляється. Також бригада оприлюднила в мережі відео, на якому на одній з будівель встановлюють прапор України.
Генеральний штаб ЗСУ поки нічого не повідомляє про звільнення цього населеного пункту.
Благодатне Донецької області розташоване неподалік населеного пункту Велика Новосілка. Кілька днів тому в ЗСУ, коментуючи ситуацію на Запорізькому напрямку, повідомляли що у районі Великої Новосілки тривають «бої місцевого значення» і у військ РФ там є втрачені позиції. Російська сторона про це нічого не повідомляла.
Напередодні президент Володимир Зеленський заявив, що на фронті ведуться «контрнаступальні та оборонні дії». У Міноборони раніше заявляли, що про початок контрнаступу оголошувати публічно не будуть.
Президент України Володимир Зеленський повідомив у неділю, що до України з візитом прибуда делегація з Об’єднаних Арабських Еміратів.
«Розглядаємо його як свідчення підтримки нашої країни такою впливовою державою, як ОАЕ. Формула миру та відбудова України – робимо все, щоб залучити якнайбільше сили світу», – написав Зеленський у фейсбуці.
За даними Офісу президента, очолила делегацію міністр з питань зміни клімату і довкілля ОАЕ, голова Офісу з міжнародних справ при президентові ОАЕ Маріам Альмхейрі.
Повідомляється, що українська сторона поінформувала посадовців з ОАЕ про ситуацію на передовій та загальну безпекову, гуманітарну ситуацію, ознайомила з наслідками руйнування греблі Каховської ГЕС.
«Делегація ОАЕ була поінформована про потреби української енергетичної системи для відновлення після російських ракетних ударів та підготовки до осінньо-зимового періоду», – повідомили в ОПУ.
У президентський канцелярії кажуть, що звернули увагу на те, що щонайменше 10 компаній з ОАЕ були санкціоновані через допомогу в обході Росією санкцій.
Українська сторона також подякувала ОАЕ за роль у проведенні окремих обмінів полонених.
Коментарів про перебіг переговорів з боку ОАЕ наразі немає.
Більшість візитів, які здійснюють до України міжнародні лідери і представники, є неоголошеними. Таким є як цей, так і учорашній візит канадської делегації на чолі з прем’єр-міністром Джастіном Трюдо.
В «Укргідроенерго» повідомили, наскільки за добу знизився рівень води в Каховському водосховищі
Станом на ранок неділі рівень води Каховського водосховища знизився більш ніж на метр (від моменту прориву більш ніж на 7 метрів), повідомляє пресслужба «Укргідроенерго».
«У той же час рівень води в Дніпрі на позначці Херсон становить 4,18 метри. За добу показник знизився на 0,54 м. Середній показник відпливу становить 4-5 сантиметрів на годину. Це повʼязується із зменшенням напору (тиску) водосховища. Однак, ситуація важко прогнозована і потребує подальшого контролю», йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що фахівці працюють над найоптимальнішим варіантами балансування енергосистеми та над забезпеченням людей водою.
«На ділянках Дніпра, які живлять водою Північно-Кримський канал, з’явилися сліди обміління після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС», – йдеться в повідомленні.
Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін раніше повідомив, що за ніч рівень води у затоплених областях правобережжя Дніпра знизився на 26 сантиметрів.
В ООН оцінюють, що близько 700 тисяч людей в Україні вже залишились без питної води через руйнування Каховської ГЕС. Йдеться про людей, які перебувають як на підконтрольних Україні областях, так і на окупованих Росією територіях. Про потенційну нестачу чистої прісної води внаслідок руйнування Каховської ГЕС вказує і британська розвідка. За її даними, до 9 червня рівень води в Каховському водосховищі впав нижче за рівень водозабору, що може призвести до зупинки постачання води до анексованого Росією Криму.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила перехоплення розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група – не очікуючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.
Українська влада стверджувала раніше, що російські військові мінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.
Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.
Представники країн Заходу, коментуючи руйнування греблі в ніч на 6 червня, прямо не заявляли про те, що її підірвала Росія, проте все ж таки відзначали відповідальність Москви за те, що сталося – оскільки саме Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого минулого року й окупувала частину Херсонської області (зокрема і Каховську ГЕС), перетворивши її на зону боїв.
Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.
10 червня у МВС повідомили, що внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції 29 людей вважаються зниклими безвісти.
ООН: близько 700 тисяч людей в Україні залишилися без питної води через прорив Каховської ГЕС
Близько 700 тисяч людей в Україні залишились без питної води через руйнування Каховської ГЕС, заявив в інтерв’ю Associated Press заступник генсекретаря ООН з гуманітарних питань Мартін Гріффітс. Йдеться про людей, які перебувають як на підконтрольних Україні областях, так і на окупованих Росією територіях.
За словами Гріффітса, ООН вже надала допомогу 30 тисячам жителів затоплених територій, підконтрольних Україні. На місці працюють волонтери. Російські військові, у свою чергу, не надали організації доступу до окупованих територій для надання допомоги жертвам повеней.
Повінь у пониззі Дніпра, на думку Гріффітса, також неминуче призведе до зниження експорту зерна, підвищення цін на продовольство в усьому світі та зменшення кількості їжі для мільйонів людей.
Про потенційну нестачу чистої прісної води внаслідок руйнування Каховської ГЕС у своєму останньому зведенні також вказує британська розвідка. За її даними, до 9 червня рівень води в Каховському водосховищі впав нижче за рівень водозабору, що може призвести до зупинки постачання води до анексованого Росією Криму.
Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив, що за ніч рівень води у затоплених областях правобережжя Дніпра знизився на 26 сантиметрів. За його даними, на правому березі Дніпра в зоні підтоплення залишаються 32 населені пункти. Евакуйовано 2716 осіб.
10 червня у МВС повідомили, що внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції 29 людей вважаються зниклими безвісти. Це дані лише щодо областей, підконтрольних Україні. Реальна кількість жертв може бути набагато більшою.
Руйнування Каховської греблі майже напевно серйозно порушило основне джерело прісної води на окупованому Кримському півострові – Північно-Кримському каналі, дійшли висновку у Міністерстві оборони Великобританії, посилаючись на дані розвідки.
«Північно-Кримський канал забирає воду з Каховського водосховища, із водозабору вище рівня дна водосховища. Ймовірно, до 9 червня рівень води у водосховищі опустився нижче за рівень гирла, і незабаром вода перестане надходити до Криму. Це знизить забезпеченість прісною водою півдня Херсонської області та півночі Криму. Тим не менш, російська влада, найімовірніше, задовольнить нагальні потреби населення у воді за рахунок водосховищ, нормування води, буріння нових свердловин та доставки бутильованої води з Росії», – йдеться в огляді.
Британська сторона зауважує, громади на захопленому Росією та підконтрольному Україні боці затопленого Дніпра стикаються із санітарною кризою, обмеженим доступом до безпечної води та підвищеним ризиком захворювань, що передаються через воду.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила перехоплення розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група – не очікуючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.
Українська влада стверджувала раніше, що російські військові мінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.
Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.
Представники країн Заходу, коментуючи руйнування греблі в ніч на 6 червня, прямо не заявляли про те, що її підірвала Росія, проте все ж таки відзначали відповідальність Москви за те, що сталося – оскільки саме Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого минулого року й окупувала частину Херсонської області (зокрема і Каховську ГЕС), перетворивши її на зону боїв.
Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.
10 червня у МВС повідомили, що внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції 29 людей вважаються зниклими безвісти.
У Бєлгородській області РФ зійшли з рейок 15 залізничних вагонів
У ніч на неділю в Бєлгородській області РФ з рейок зійшли 15 вантажних залізничних вагонів, повідомив губернатор області В’ячеслав Гладков.
За його словами, подія сталася в Олексіївському окрузі. Усі вагони були порожніми. Постраждалих немає. Рух потягів залізничною гілкою тимчасово припинено, причини події з’ясовують.
Тим часом у Калузькій області РФ вночі впали два безпілотники, повідомив губернатор Владислав Шапша. На опублікованих фото можна побачити вибите вікно в будівлі садового товариства. Про який тип дронів йдеться, за знімками визначити неможливо. Повідомляється, що постраждалих немає.
Регіони Росії, що межують з Україною, в останні місяці регулярно зазнають артилерійських обстрілів і атак безпілотних літальних апаратів. Російська сторона звинувачує у них Україну. Українське військове командування це не коментує.
Катастрофа на Каховській ГЕС: село на Миколаївщині пішло під воду (фотогалерея)
Афанасіївку затопило буквально за добу, перетворивши село на острів.
Після руйнування дамби на Каховській гідроелектростанції значна кількість води затопила не тільки Херсонщину, але й досягла Миколаївщини, перетворивши село Афанасіївка на острів. Поки рівень води не знизиться, єдиним доступним способом пересування є човни.
Щоб допомогти людям евакуюватися, українські рятувальники спільно з військовими організовують переправу. Проте більшість місцевих жителів відмовляються покидати свої домівки.
У затопленому селі побував кореспондент проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» Дмитро Шеремет. Галерею світлин дивіться за лінком
Вода потроху відступає – голова Херсонської ОВА
Голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив, що понад 30 населених пунктів на деокупованій території Херсонщини залишаються підтопленими через руйнування Каховської ГЕС, але вода іде на спад, каже посадовець.
«Вода потроху відступає і на ранок її рівень становить 4 метри 19 см», – сказав Прокудін.
За його словами, за ніч рівень води знизився на 26 см.
На правобережжі евакуйовані 2716 осіб, зазначив він. Прокудін каже: на лівобережжі такої позитивної динаміки немає, там «евакуація провалена».
Напередодні ввечері Олександр Прокудін повідомляв, що площа затоплених територій в Херсонській області зменшилася практично вдвічі.
На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила перехоплення розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група – не очікуючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.
Українська влада стверджувала раніше, що російські військові мінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.
Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.
Представники країн Заходу, коментуючи руйнування греблі в ніч на 6 червня, прямо не заявляли про те, що її підірвала Росія, проте все ж таки відзначали відповідальність Москви за те, що сталося – оскільки саме Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого минулого року й окупувала частину Херсонської області (зокрема і Каховську ГЕС), перетворивши її на зону боїв.
Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.
10 червня у МВС повідомили, що внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції 29 людей вважаються зниклими безвісти.
Через російські обстріли на Донеччині та Херсонщині поранені 13 людей – влада
Влада Донецької та Херсонської областей повідомила про постраждалих і руйнування за минулу добу в результаті російських обстрілів по територіях цих регіонів.
Так, протягом протягом суботи восьмеро жителів Донецької області були поранені, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко в неділю вранці.
«За 10 червня росіяни поранили 8 жителів Донецької області: 2 у Красногорівці та Лимані, 1 в Авдіївці, Шахтарському, Сєверному та Максимільянівці», – зазначив Кириленко.
Він додав, що поки неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.
За минулу добу на Херсонщині внаслідок понад 40 обстрілів було поранено п’ятьох людей, зафіксовано влучання в житлові квартали, зазначив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«За минулу добу противник здійснив – 41 обстріл, випустивши 247 снарядів із мінометів, артилерії, «Градів», БПЛА та авіації. По місту Херсон ворог випустив 32 снаряди. Російські військові поцілили в житлові квартали населених пунктів області», – повідомив він.
Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.
«Тривають важкі бої» – військові ЗСУ розповіли про оперативну ситуацію на фронті
Протягом минулої доби на луганській і донецькій ділянці фронту відбулось 35 бойових зіткнень, повідомляє у ранковому зведенні Генеральний штаб Збройних сил України.
«Противник і надалі зосереджує основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей, тривають важкі бої»,– йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що авіація сил оборони за минулу добу завдала 16 ударів по районах зосередження особового складу військ РФ та два – по російських зенітно-ракетних комплексах.
«Також наші захисники знищили 4 ворожих розвідувальних БпЛА різних типів. Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 2 пункти управління, 5 районів зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, 1 артилерійський підрозділ на вогневій позиції та ще 4 важливих об’єкти противника», – йдеться в повідомленні.
Російська сторона про втрати не повідомляє, перевірити дані з інших джерел в умовах війни не є можливим.
Розпочалася чотириста сімдесят третя доба широкомасштабної збройної агресії РФ проти України.
Україна вже розпочала контрнаступ, хоча її керівництво не підтверджує цього офіційно, вважають більшість західних військових експертів. А щодо результатів, то багато з них очікують, що він буде успішний, хоча буде також тривалим та обійдеться Україні дорогою ціною.
Один із найавторитетніших військових експертів, колишній командувач американських військ в Іраку та Афганістані, генерал у відставці Девід Петреус вважає, що українців сильно недооцінювали.
«Українці досягнуть значних проривів і зроблять набагато більше, ніж прогнозує більшість аналітиків», – заявив генерал у відставці в інтерв'ю газеті Washinton Post. При цьому він додає, що втрати будуть важкими – наступ завжди веде до більших втрат, ніж оборона. А до того ж українці не мають підтримки з повітря, на яку можуть покладатися американські військові у своїх операціях. Більше про це за лінком
Армія РФ втратила за добу на війні в Україні 980 своїх вояків – Генштаб ЗСУ
Росія за добу втратила у війні проти України ще 980 своїх військових, повідомив вранці 11 червня Генеральний штаб ЗСУ. Загалом від початку вторгнення російські втрати сягнули близько 215 640 осіб, йдеться в повідомленні.
Серед інших втрат, за даними Генштабу ЗСУ, є такі:
- танки ‒ 3926 (17 – за останню добу)
- бойові броньовані машини ‒ 7634 (+24)
- артилерійські системи – 3736 (+19)
- РСЗВ – 601 (+1)
- засоби ППО ‒ 362
- літаки – 314
- гелікоптери – 299
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3300 (37)
- крилаті ракети ‒ 1183 (+7)
- кораблі /катери ‒ 18
- автомобільна техніка й автоцистерни – 6461 (+33)
- спеціальна техніка ‒ 509 (+2).
Днями журналісти російської служби Бі-Бі-Сі і видання «Медіазона» на підставі дослідження відкритих джерел встановили імена 25 218 російських військових, убитих на війні в Україні. Самі дослідники вказують, що реальна кількість втрат «безперечно вища, ніж встановлені нами цифри».
Вони вважають, що втрати російської сторони могли перевищити 50 тисяч осіб. «Безповоротні втрати Росії з урахуванням тих, хто вибув через поранення чи смерть, можуть становити щонайменше 225 тисяч осіб», – додали ЗМІ.
Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.
Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.
Нічна атака дронів по Одесі: від вибухової хвилі постраждало 290 квартир
Внаслідок атаки дронів в Одесі в ніч проти 10 червня від вибухової хвилі постраждало 290 квартир у 11 будинках, повідомляє пресслужба міської ради.
«Сьогодні (10 червня – ред.) впродовж дня комунальні служби ліквідовували наслідки: знімали аварійні фасадні елементи, віконні рами, прибирали скло, аварійні дерева, затягували вікна плівкою, вивозили сміття», – каже міськрада.
Крім того, відомо, що до робіт залучили 15 одиниць техніки та понад 100 співробітників. Силами «Міськсвітла» відновлено вуличне освітлення, ще низка опор потребують заміни. Комунальне підприємство «Міськзелентрест» прибрало 15 аварійних дерев. Співробітники муніципальної служби працювали на фасадах, знімаючи зруйновані вікна, рами, решітки балконів, уточнили в пресслужбі.
Загалом вже було вивезено 230 тонн зруйнованих елементів, зазначають в ОВА.
Крім житлових будинків і квартир цивільного населення, вночі постраждали 2 школи і 3 садочки, уточнила директорка Департаменту освіти Олена Буйневич.
Вночі про вибухи під час повітряної тривоги в Одесі писали ЗМІ, а оперативне командування «Південь» повідомляло про атаку дронів.
5 червня Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані своєї розвідки повідомило, що протягом травня 2023 року Росія запустила понад 300 іранських ударних безпілотних літальних апаратів Shahed проти України. За даними британської розвідки, це – найінтенсивніше використання цієї системи озброєнь на сьогодні.
Напередодні в Білому домі заявили, що мають дані про те, що Іран планує побудувати в Росії завод із виробництва дронів, який може запрацювати вже наступного року.
«Наша вода небезпечна»: влада Херсонщини заборонила купатися та ловити рибу
У Херсонській області заборонили купатися в водоймах, а також ловити і споживати рибу, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«Наша вода зараз небезпечна. Концентрація шкідливих речовин у пробах води в десятки разів перевищує допустиму норму. Я дав доручення заборонити купання на водних об’єктах, а також заборонити вилов і продаж риби в області. У криницях та відкритих водоймах на затопленій території можуть опинитися хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень і сміттєзвалищ, які вимиті. Не забуваймо, що на дні зруйнованої росіянами Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин. Тому готуйте їжу і пийте тільки бутильовану або привізну воду», – зазначив очільник ОВА.
Він додав, що в неділю, 11 червня, в Херсоні та області очікуються грози, місцями град, шквали вітру 15-29 м/с. Волонтерів не допускатимуть до рятувальних операцій.
Раніше заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс заявив, що гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС.
9 червня президент України Володимир Зеленський сказав, що 700 тисяч людей потребують питної води, і попередив, що руйнівні наслідки повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на продукти в усьому світі та зменшення кількості їжі для мільйонів нужденних.
На Харківщині армія РФ обстріляла рятувальників під час гасіння пожежі – ДСНС
Російські військові обстріляли бригаду рятувальників під час того, як вони ліквідовували наслідки попередньої атаки, повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Харківській області.
«Черговий злочин проти рятувальників: під час гасіння пожежі повторний обстріл обірвав життя вогнеборця в Харківській області», – повідомили в ДСНС.
У службі повідомили, що загиблому рятувальнику 12-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Харківській області Михайлу Піскуну було 29 років.
«Його колега – пожежник-рятувальник Іван Москалюк зазнав чисельних поранень і був госпіталізований до лікарні», – додали в ДСНС.
Харківщина практично щоденно зазнає російських обстрілів. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.
Викрадення дітей з України. Комітет Сенату США підтримав проєкт резолюції: дії РФ названо геноцидом
Комітет Сенату США із міжнародних відносин підтримав проєкт резолюції, яка засуджує незаконну депортацію українських дітей до Росії та називає дії Москви геноцидом проти українського народу. Комітет ухвалив рішення одноголосно під час засідання 8 червня.
Тепер проєкт резолюції буде винесено на голосування в Сенаті. Резолюція не вимагає підпису президента США, бо не потребує дій від виконавчої гілки влади, але засвідчує позицію законодавчого органу США. Більше про це тут
У Мелітополі окупанти збирають «народне ополчення» – мер
Призначений Кремлем «глава» окупованої частини Запорізької області Євген Балицький в Маріуполі збирає «народне ополчення», зазначив мер Мелітополя Іван Федоров.
Федоров пояснив, що «чим частіше розцвітає «бавовна» на окупованій території, тим більшою кількістю охорони хоче оточити себе та окуповане місто гауляйтер Балицький».
Спочатку, за даними мера Мелітополя, Балицький створив «елітний недобатальон ім. Судоплатова». Однак «вже майже рік по всій РФ не може назбирати бажаючих захищать Росію».
«Тепер створює ще й «народноє ополчєніє», щоб було кому знущатися з мирних мешканців на ТОТ (тимчасово окупованих територій – ред.)», – наголосив Федоров.
Однак він зауважив, що «скільки б підрозділів Балицький не зібрав, врятуватися вони йому не допоможуть».
Редакція з огляду на окупацію частини півдня України наразі не може перевірити ці дані незалежно.
Мелітополь у Запорізькій області війська РФ окупували на початку повномасштабної війни. Обраний мер міста Іван Федоров, який перебуває на вільній території України, регулярно повідомляє про вибухи в місті та його околицях, внаслідок яких гинуть чи зазнають поранень особи, призначені Росією в окупаційну адміністрацію.
Зупиніть екоцид України: у Празі провели акцію, присвячену руйнуванню Каховської ГЕС (фоторепортаж)
У столиці Чехії провели акцію, присвячену руйнації Каховської ГЕС. Понад 200 українських біженців та проукраїнських чехів зібралися в історичному центрі Праги на Староміській площі з вимогою зупинити екоцид України.
Деякі учасники акції принесли також прозорі тари з водою, в які помістили іграшки у вигляді тварин та будинків – так символізували те, що зараз відбувається на Херсонщині. Наприкінці акції влаштували «вільний мікрофон» – будь-хто охочий міг висловити свою думку. Дехто розповідав про знищений Бахмут, хтось зачитував заповіт Шевченка чеською мовою, а діти вигукували «Слава Українч!» Фоторепортаж із події за лінком
Через руйнування ГЕС безвісти зниклими вважають 29 людей – МВС
Внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції 29 людей вважають зниклими безвісти, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
«На цей момент ми врятували 2 678 людей. Намагаємося проводити евакуаційні заходи, навіть попри те, що ворог обстрілює постійно місця евакуації, обстрілює наших рятувальників, поліцейських та волонтерів. Але ми сьогодні близько вісімдесяти людей врятували», – заявив Клименко.
Міністр повідомив, що на цей час зниклими безвісти вважаються 29 осіб. Він також звернув увагу, що телефон гарячої лінії цілодобовий, і громадяни можуть звернутися в поліцію.
Крім того, Клименко вчергове звернувся до волонтерів.
«Всі волонтери, які працюють на території Херсона, всі обліковані, ми з ними спілкуємось. Ми маємо чітко розуміти, скільки у нас є плавзасобів. Ми чітко маємо розуміти, якими силами і засобами можемо оперувати кожної години, кожної хвилини», – заявив він.
Раніше сьогодні голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін повідомив, що двоє волонтерів були поранені через російський обстріл Корабельного району Херсона 10 червня.
Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила перехоплення розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група – не очікуючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.
Українська влада стверджувала раніше, що російські військові мінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.
Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.
Представники країн Заходу, коментуючи руйнування греблі в ніч на 6 червня, прямо не заявляли про те, що її підірвала Росія, проте все ж таки відзначали відповідальність Москви за те, що сталося – оскільки саме Росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого минулого року й окупувала частину Херсонської області (зокрема і Каховську ГЕС), перетворивши її на зону боїв.
Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища.
Якщо на контрольованій українською владою території регіону евакуація ведеться за посередництва рятувальників, поліції, військових і волонтерів, то на окупованих територіях ситуація складна. За даними мера Олешків Євгена Рищука, на окупованому Лівобережжі евакуацією займаються волонтери, яким сили РФ часто перешкоджають у доступі до потерпілих.