Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Макрон обговорив із очільником ООН ситуацію в Україні після руйнування дамби

Гуманітарна ситуація в Україні після руйнування дамби в Новій Каховці стала темою розмови президента Франції Емманюеля Макрона з генеральним секретарем ООН Антоніу Ґутеррішем 7 червня, йдеться в повідомленні Єлисейського палацу.

«Президент Республіки згадав, що Центр кризових ситуацій і підтримки Міністерства закордонних справ найближчим часом відправить перший конвой, у якому близько 10 тонн обладнання для задоволення нагальних потреб цивільного населення (охорона здоровʼя, гігієна, очищення води, портативні цистерни)», – йдеться у повідомленні.

Макрон також висловив сподівання, що гуманітарна допомога буде надана українському населенню, яке постраждало від повені та проживає на територіях, контрольованих російською армією.

Раніше 7 червня Макрон також поспілкувався з президентом України Володимиром Зеленським, якому висловив «солідарність з українським народом після нападу на Каховську дамбу».

ГУР щодо ударів по Києву: «Росії не завжди важливо, по якій цілі буде влучання»

Російським військовим, які обстрілюють крилатими ракетами Київ, «зазвичай не дуже важливо, чи вдасться влучити у стратегічний об’єкт, чи пошкодити цивільну інфраструктуру», зазначив в ефірі телемарафону представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Андрій Юсов.

«Увага ворога на Києві. У них є конкретний перелік цілей. Але, розуміючи, що в багатьох випадках зброя не є високоточною, вони припускають, що цілі можуть бути не уражені, а може постраждати цивільна інфраструктура. Це їх свідома політика. В цілому тероризування Києва – це комплексна задача ворога, і не завжди важливо, по якій цілі буде влучання», – розповів він.

У розвідці уточнили, що в РФ змінилась тактика обстрілів «після провалу зимової кампанії» – «терористичної хвилі ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі, коли була спроба занурити Україну в пітьму, посіяти паніку серед населення». Юсов каже, що «після фіаско була пауза деякий час, момент накопичення ракетоносних озброєнь, а після паузи ми бачимо повтор».

Представник ГУР зауважив, що «більшу частину ракетного арсеналу, особливо високоточного озброєння, рашисти вже не можуть відновити». Але, за інформацією розвідки, це не означає, що «армія РФ втратила здатність до повторення ракетних ударів, тому Україна й посилює своє ППО».

Уночі 6 червня повітряна тривога оголошена в більшості областей України. За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська атакували Україну 35 крилатими ракетами, їх всі знищили. Росія атакувала з району Каспійського моря із шести стратегічних бомбардувальників Ту-95мс.

У Головному управлінні розвідки повідомляють, що Росія продовжує виробляти ракети, попри міжнародні санкції. За даними ГУР, Москва може виготовляти близько 25 «Калібрів» на місяць, Х-101 – 35 одиниць, «Кинджалів» – дві одиниці в місяць, балістичних ракет 9М723 до «Іскандер-М» – п’ять одиниць.

Херсон: друга доба евакуації

За даними Держслужби України з надзвичайних ситуацій, станом на 15:00 7 червня евакуйовані 1752 людини, з них 103 дитини. Врятована 201 – з них 13 дітей. За попередніми даними, у Херсонській області підтоплені 20 населених пунктів на правому березі Дніпра та 2612 будинків.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російська окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Байден прийме очільника НАТО 12 червня, в центрі уваги – Україна

Президент США Джо Байден прийме генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа у Вашингтоні 12 червня. Переговори відбудуться за місяць до саміту оборонного альянсу, на порядку денному якого буде Україна, повідомив Білий дім 7 червня.

Як інформує агенція France-Presse, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що два лідери розглянуть підготовку до саміту у Вільнюсі та «обговорять підтримку союзниками України за умов жорстокої агресивної війни Росії».

Зустріч лідерів країн НАТО відбудеться 11–12 липня.

Мандат Столтенберґа на посаді голови НАТО завершується в жовтні 2023 року. Речниця Білого дому не стала коментувати можливість продовження його роботи, відзначивши лише, що «генеральний секретар виконав видатну роботу... в цей критичний момент історії». Білий дім «дуже, дуже вдячний за його керівництво», – наголосила Карін Жан-Пʼєр.

За початковим планом Єнс Столтенберґ мав піти з посади ще в 2022 році, але на прохання країн-членів альянсу залишився на посаді після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

Мер Олешок повідомив про перших загиблих внаслідок затоплення Херсонщини

Внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції та затоплення Херсонщини попередньо загинуло три людини, розповів міський голова Олешок Євген Рищук в інтерв’ю «Суспільному».

«Є у нас уже один чоловік загиблий. До лікарні зараз привезли ще двох. Я думаю їх буде набагато більше. Багато людей прикутих до ліжка, були безногі, як безнога людина залізе на дах?», – розповів Рищук.

Також він заявив, що надвечір середи, 7 червня, «російські військові нарешті розпочали евакуювати людей з дахів». Рищук каже, що «людей збирають у місцевій лікарні, де поруч знаходиться будинок культури і бомбосховище, але туди нікого не запускають».

Редакція Радіо Свобода не може незалежно підтвердити чи спростувати цю інформацію.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Зеленський каже, що руйнування Каховської ГЕС «сталося лише через Росію»

Російські військові за допомогою руйнування Каховської гідроелектростанції «хочуть затягнути контрнаступ України», зазначив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bild.

«Вони (російські військові – ред.) бояться, що ми почнемо контрнаступ на цьому напрямку, і хочуть ускладнити звільнення наших територій. Вони чудово розуміють, що програють цю битву. Вони затягують звільнення наших територій», – зазначив глава держави.

Він нагадав, що ще рік тому українські чиновники попереджали про мінування Каховської греблі армією РФ, «про це розповідали також іноземним партнерам».

Зеленський додав, що «Україна поки що не може надати докази провини Росії у підриві Каховської ГЕС». За його словами, «докази можна буде отримати лише тоді, коли наша країна почне контролювати територію, де знаходилася станція».

«Це (пошкодження Каховської ГЕС – ред.) сталося лише через Росію та людей, які зараз контролюють цей регіон», – підкреслив президент.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Британія додатково профінансує МАГАТЕ для підтримки її роботи в Україні

Велика Британія надасть додатково 750 тисяч фунтів стерлінгів (близько 933 тисяч доларів) Міжнародному агентству з атомної енергії (МАГАТЕ) для підтримки його місій в Україні, йдеться в заяві міністерства закордонних справ у Лондоні 7 червня. Про це повідомляє CNN.

За даними відомства, у цілому підтримка Сполученим Королівством ядерної безпеки в Україні з початку війни склала 5 мільйонів фунтів (понад 6,2 мільйона доларів).

«Варварські напади Росії на цивільну інфраструктуру України та її незаконний контроль над Запорізькою атомною електростанцією суперечать усім міжнародним нормам ядерної безпеки. Вона стверджує, що дотримується стандартів ядерної безпеки, але її дії говорять про інше», – заявила постійна представниця Великої Британії в МАГАТЕ Корінн Кітселл, яка взяла участь у засіданні Ради керівників агенції у Відні.

На зустрічі генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі представив доповідь про ядерну безпеку та гарантії в Україні, йдеться у повідомленні. «У доповіді окреслено стан ядерної безпеки на ядерних об’єктах України, і, зокрема, викликає глибоке занепокоєння ситуація на Запорізькій атомній електростанції, яка використовує воду з Каховської греблі для свого ставка-охолоджувача», – йдеться в повідомленні FCDO.

Запорізька АЕС із шістьма реакторами є найбільшою атомною електростанцією в Європі. Здебільшого станцію побудували за радянських часів, вона стала власністю України після проголошення незалежності від Радянського Союзу в 1991 році.

Електростанція розташована на східному березі річки Дніпро в Україні. Ця територія та атомний комплекс перебувають під контролем Росії з початку війни, але станцією досі переважно керують українські співробітники.

Із Олешок евакуюватися самостійно неможливо – голова міськради

Російські окупанти в Олешках пропонують місцевим жителям «евакуацію тільки на територію Росії», а якщо хтось хоче евакуюватись сам, то «погрожують навіть розстрілом», зазначила в ефірі Радіо Свобода начальниця міської військової адміністрації Тетяна Гасаненко.

За її словами, окупаційна влада забороняє людям самостійно евакуйовуватись із затоплених територій – пропонує тільки виїхати на територію Краснодарського краю, але «деякі містяни не хочуть їхати в Росію, тому відмовляються взагалі від евакуації».

Також за її інформацією, в Олешках й надалі перебувають російські озброєні військові.

Редакція Радіо Свобода не може незалежно підтвердити чи спростувати цю інформацію.

«Станом на зараз евакуація не проводиться… Орки говорять: «Вы же ждали своё ЗСУ, вот пусть они вас и спасают». Але насправді вони не дозволяють проводити такі заходи, і самі їх не проводять», – зазначила Гасаненко.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Законодавці Швейцарії вдруге намагаються дозволити реекспорт зброї в Україну

Верхня палата парламенту Швейцарії вирішила, що реекспорт швейцарської зброї до країн у стані війни не суперечить позиції швейцарського нейтралітету і може бути дозволений за певних умов.

Наразі країни, які купили швейцарську зброю, підписують зобовʼязання про заборону перепродажу. Рада кантонів ухвалила, що тепер держави, які поділяють швейцарські цінності, можуть перепродавати зброю через п'ять років без згоди Швейцарії.

Реекспорт буде дозволено і до країн у стані війни, які з точки зору міжнародного права використовують зброю для самооборони.

Тепер проголосувати за поправки має Національна рада (нижня палата парламенту). 1 червня Національна рада аналогічну ініціативу відхилила.

Раніше із проханням передати швейцарську зброю Україні до Швейцарії зверталися кілька європейських країн, але отримали відмову. Зокрема, в червні 2022 року Швейцарія заборонила Данії та Німеччині постачати Києву боєприпаси до зенітних установок та бронемашини, пояснивши свою позицію статусом нейтралітету.

Швейцарія приєдналася до санкцій, які західні країни запровадили проти Росії через її агресію щодо України. Москва у відповідь заявила, що Швейцарія втратила статус нейтральної країни.

Військові уточнили, чи вплинуло руйнування Каховської ГЕС на ситуацію на Таврійському напрямку

Зруйнування Каховської гідроелектростанції ніяк не вплинуло на ситуацію на Таврійському напрямку, зазначив речник пресцентру Сил оборони Валерій Шершень в ефірі Радіо Свобода.

«Противник веде активну оборону на Новопавлівському та Оріховському напрямках, має на меті посилити свої угруповання на певних напрямках. Просування наших військових у смузі оборони – це локальні успіхи, адже стоїть задача покращення свого становища чи виходу на більш вигідніші рубежі. На Запоріжжі – тривають бої за великі Новосілки (селище Донеччині, що межує з Запорізькою областю – ред.)», – зазначив військовий.

Крім того, за словами Шершеня, на Бахмутському напрямку ЗСУ «просуваються вперед, ворогу не вдається зупинити наше просування».

Також Шершень уточнив, що «ЗСУ контролюють ситуацію у верхній частині колишнього Каховського водосховища, Нікополь, Марганець, Запоріжжя, Оріхів, Гуляйполе..., й далі на схід до міста Авдіївка».

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС підірвали за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Зеленський розповів Макрону про потреби України у звʼязку з руйнуванням Каховської ГЕС

Президент України Володимир Зеленський 7 червня розповів французькому колезі Емманюелю Макрону про ситуацію на Херсонщині після руйнування Каховської ГЕС та про потреби України для ліквідації катастрофи.

«Подякував за можливість взяти участь у саміті Європейської політичної спільноти та за підтримку в Раді безпеки ООН. Розповів про актуальну ситуацію на Херсонщині, екологічні та гуманітарні наслідки російського теракту. Передав нагальні потреби України для ліквідації катастрофи. Обговорили можливість задіяння міжнародних механізмів для розслідування її причин», – написав Зеленський у соцмережах.

Також український президент розповів Макрону про домовленість із МАГАТЕ та його очільником Рафаелем Ґроссі щодо посилення контролю на Запорізькій АЕС.

«Домовилися про продовження оборонної співпраці, зокрема щодо захисту нашого неба. Очікуємо на якнайшвидший початок підготовки українських пілотів. Обговорили формати гарантій безпеки для України, очікування від Вільнюського саміту НАТО та підготовку до Глобального саміту миру», ­– додав Зеленський.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Прорвали кордон: для чого РДК та Легіон «Свобода Росії» роблять рейди в РФ

Бійці ​«Російського добровольчого корпусу» (РДК) та Легіону «Свобода Росії» 4 червня вже вдруге за останні два тижні прорвали державний кордон РФ з Україною. Перший рейд відбувся 22 травня. Тоді російська влада оголосила у Бєлгородській області режим контртерористичної операції. Цього разу російські пропагандистські ЗМІ змушені повідомити: «Люди почало масово покидати місто Шебекіно (Бєлгородська область, біля державного кордону з Україною – ред.) та околиці». Яка мета і які результати таких транскордонних рейдів, з’ясовувало Радіо Донбас.Реалії (проєкт Радіо Свобода).

До Миколаєва прибуває вода: підтоплені пляжі, яхт-клуб та ресторани – влада

Через руйнування Каховської гідроелектростанції вода вже дісталася до Миколаєва. Підтоплено пляжі, човникові бази, зупинки громадського транспорту, яхт-клуб та ресторани на березі Дніпро-Бузького лиману, повідомляє міський голова Олександр Сєнкевич.

«Станом на 18 годину 7 червня рівень води в акваторії міста загалом піднявся на 82 см», – сказав Сєнкевич.

За його словами, в мікрорайоні Намив вода вже підступила до зупинкових комплексів, також підтоплено берегову лінію в районі Леваневців (пляж) та Яхт-клубу (ресторани та човникові бази).

Мер також зазначив, що «на Намиві, щоб вода не йшла далі на проїжджу частину і до будинків – комунальники укріплюють берег».

В Інгульському та Центральному районах підтоплено три пляжі. У Корабельному районі на вулиці Рибній вода дійшла до пірсів човникового кооперативу, каже місцева влада.

Кореспондентка Радіо Свобода також повідомляє, що в Миколаїв швидко прибуває вода, «при цьому саме місто розташоване за понад 100 кілометрів від зруйнованої Каховської ГЕС та стоїть на іншій річці – Південний Буг».

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року.
Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Зведення Генштабу ЗСУ: впродовж доби відбулося 21 бойове зіткнення

Армія РФ зосереджує основні зусилля на спробах повної окупації Донецької та Луганської областей, впродовж доби відбулось 21 бойове зіткнення, йдеться в вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

«Протягом доби противник завдав 28 авіаційних ударів, здійснив близько 20 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На превеликий жаль, окрім зруйнованої інфраструктури, постраждали мирні люди», – повідомили в Генштабі.

Також українські військові кажуть, що авіація сил оборони за добу завдала 15 ударів по районах зосередження особового складу та два – по зенітно-ракетних комплексах армії РФ, знищено чотири розвідувальних безпілотника.

«Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили чотири пункти управління, один район зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, три склади боєприпасів, два зенітно-ракетних комплекси та одну радіолокаційну станцію противника», – підсумували в Генштабі ЗСУ.

Каховська ГЕС: як рятуються Херсон, Нова Каховка, Олешки і що робитиме далі армія РФ?

  • Вода на Херсонщині внаслідок підриву Каховської ГЕС продовжує прибувати. Вулицями Херсону плавають човни, рятувальники шукають людей: пряме включення кореспондента Мар’яна Кушніра з підтопленого міста.

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» о 19:00 на @Радіо Свобода:

  • Як вплинув підрив Каховської ГЕС на плани ЗСУ? Російські військові залишатимуться на позиціях? Чи вода вже їх жене далі? Обговорюємо реалії та сценарії з речником командування одного з напрямків та військовим експертом.
  • Окуповані Нова Каховка, Олешки, Гола Пристань: люди намагаються рятуватися. У мережі з’являються відео місцевих жителів на дахах підтоплених будинків. У чатах ширяться прохання про допомогу людям, які залишаються в окупації – кажуть, окупаційна влада їх не евакуює і не випускає з міст. Яка ситуація у цих містах і як рятуватися людям? Докладніше – у «Свобода Live».

Сунак про руйнування Каховської ГЕС: «рано однозначно казати, що саме сталося»

Зараз нібито «ще рано однозначно казати, як саме сталось руйнування Каховської гідроелектростанції», зазначив прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак, пише «Голос Америки».

Також за його словами, розвідслужби ще збирають інформацію, «хоча український президент Володимир Зеленський вже однозначно заявив про застосування росіянами вибухівки і назвав руйнування російським терактом».

Але прем’єр-міністр Сунак підкреслив, що «спершу вважає за потрібне зосередитися на негайній гуманітарній відповіді на ситуацію, щоб допомогти потерпілим від затоплення».

«Якщо воно (затоплення – ред.) навмисне, то це буде, я вважаю, найбільшим нападом на цивільну інфраструктуру в Україні відтоді як почалася війна, лише показуватиме нове дно, яке ми бачили від російської агресії», – цитує Сунака британський телеканал Sky News.

Тим часом деякі посадовці ЄС одразу «поклали на Росію відповідальність за те, що названо воєнним злочином».

«Це те, що схоже на багато злочинів, скоєних російськими солдатами, які ми бачили в Україні, і є частиною війни, в якій атакують цивільні об’єкти – міста, села, лікарні, школи, інфраструктуру, які насамперед не є військовими цілями… І тому це щось, що має новий вимір, але також вписується в те, як Путін веде цю війну», – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у зруйнуванні дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС зруйнували за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

«Все це неправда»: Данілов запевнив, що ЗСУ ще не почали контрнаступ

Контрнаступ українських військових наразі «ще не розпочався», попри відповідні заяви російської пропаганди, розповів секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв’ю Reuters.

Чиновник спростував заяви російських ЗМІ про те, що нібито ЗСУ «вже почали контрнаступ». Данілов наголосив, що «росіяни помилково назвали просування українських сил початком великої наступальної операції».

«Все це неправда. Коли все це почнеться, це вирішать наші військові. Коли ми почнемо контрнаступ, всі про це дізнаються, побачать», – сказав він.

Також секретар РНБО спростував сумніви західних ЗМІ щодо причетності РФ до підриву Каховської ГЕС.

«У них (російських окупантів – ред.) був військовий компонент. Це був план номер один... Вони вірили, що ми будемо просуватися в цьому напрямку. Їхні дії не призведуть до тих наслідків, до яких вони хотіли б», – наголосив Данілов.

У Міноборони Росії раніше заявили, що вранці 4 червня українська армія пішла в атаку на п’ятьох ділянках фронту. У відомстві стверджують, що спроба наступу нібито була марною.

Після цього в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України закликали не вірити заяві Міноборони РФ.

Напередодні Міноборони України опублікувало ролик, в якому від імені українських військових звернулося з проханням дотримуватися інформаційної тиші. У ньому йдеться про те, що наступ ЗСУ розпочнеться без оголошення. Таку ж заяву зробила у неділю заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти поблизу нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився. Наприкінці травня у Міноборони України повідомляли, що українські військові продовжують контролювати околиці Бахмута на південно-західній частині і «фактично вхід в місто». Тоді стверджувалося, що українські війська «виконують там важливі задачі, які не можемо оголошувати».

Україна надала суду Гааги інформацію про підрив Каховської ГЕС – генпрокурор

Україна передала до Міжнародного кримінального суду (МКС) «всю необхідну інформацію» щодо підриву російськими військами Каховської гідроелектростанції, йдеться в повідомленні Офісу генерального прокурора.

Як зазначають у відомстві, генпрокурор Андрій Костін поінформував прокурора Міжнародного карного суду Каріма Хана про підрив дамби Каховської ГЕС російськими окупантами.

Костін наголосив, що Україна готова співпрацювати з МКС та «надавати всі необхідні докази, які збирають прокурори, для притягнення до відповідальності всіх винних у підриві Каховської ГЕС».

«Росію треба зупинити. Спільно з міжнародною спільнотою ми притягнемо до відповідальності винуватців цього та інших міжнародних злочинів», – додав він.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС підірвали за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Полум’я сягало кількох метрів: що відомо про пожежу в німецькому таборі, де загинула дитина з України

4 червня 2023 року посеред ночі українську біженку Тетяну Коваленко розбудили сусіди – табір у німецькому Апольді, куди вона перебралася після початку повномасштабної війни, охопила пожежа. Жінка схопила сина і вибігла з приміщення, яке вже горіло. На вулиці вона зустріла сусідів – всього в ту ніч свій притулок втратили 245 біженців з усього світу.

В уряді повідомили про нову грантову угоду на 10 млн дол для відновлення медичної сфери

Міністерство охорони здоров’я залучило додаткову підтримку на суму 10 мільйонів доларів як безповоротний грант від західних донорів, повідомляє у середу пресслужба уряду.

«Угода укладається між Україною, Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку», – зазначили в уряді.

«Кошти в рамках підписаної угоди будуть розподілені на критично важливі для системи охорони здоров’я напрями: розвиток фізичної та психологічної реабілітації, попит на яку в умовах війни постійно зростає, а також відновлення доступу до медичної допомоги на постраждалих від війни територіях», – прокоментував очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Повідомляється, що половину грантових коштів Україна спрямує на надання послуг з реабілітації та послуг у сфері психічного здоров’я, а ще 5 млн дол будуть використані на відновлення надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я, які постраждали від війни.

За даними МОЗ, російські збройні атаки зруйнували або пошкодили щонайменше 1500 медичних закладів в Україні. Понад 5 % від загальної кількості закладів не мають змоги працювати і надавати допомогу. Матеріальні втрати системи охорони здоров’я експерти оціюють у щонайменше 1,4 мільярда доларів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG