Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Підрив Каховської ГЕС: Євросоюз відправляє допомогу Україні

Євросоюз у відповідь на запит України надає допомогу для ліквідації наслідків руйнування Каховської гідроелектростанції на Херсонщині, йдеться в заяві Єврокомісії 7 червня.

За інформацією відомства, перші внески вже зробили влади Литви, Німеччини та Австрії.

Як повідомляється, Німеччина запропонувала 5 тисяч фільтрів для води та 56 генераторів, Австрія хоче передати 20 цистерн для води й 10 бурових насосів, «які вже на шляху в Україну». Крім того, Литва та Німеччина також запропонували намети, ліжка та ковдри.

«Координаційний центр ЄС з реагування на надзвичайні ситуації перебуває у прямому контакті з українськими службами з надзвичайних ситуацій, щоб відстежувати точні потреби на місцях, і готовий координувати подальшу допомогу Україні, виходячи з потреб, що виникатимуть», – йдеться у заяві.

Також зазначається, що гуманітарне представництво ЄС в Україні координує роботу зі своїми гуманітарними партнерами, щоб «швидко реагувати на потреби постраждалих від повеней, зокрема надаючи продовольчу допомогу та питну воду».

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Руйнування цієї гідроспоруди, кажуть фахівці, наразило на ризик велику кількість цивільного населення і створило загрозу для системи охолодження реакторів Запорізької АЕС.

У Херсонській обласній військовий адміністрації вранці 7 червня повідомили про можливе збільшення рівня води ще на метр протягом наступних 20 годин. Водночас, за даними влади, інтенсивність підтоплення зменшується.

Ердоган запропонував створити комісію з розслідування підриву Каховської ГЕС і включити туди Росію

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган і президент України Володимир Зеленський провели телефонну бесіду у середу, повідомили обидві сторони.

«Провів телефонну розмову з президентом Туреччини з Реджеп Таїпом Ердоганом. Розповів про гуманітарні та екологічні наслідки російського теракту на Каховській ГЕС, зокрема про ризики для ЗАЕС, передав список нагальних потреб України для ліквідації лиха. Голос Туреччини важливий, коли йдеться про виведення окупаційних військ з української території. А також – про повернення наших незаконно ув’язнених громадян, зокрема кримських татар, продовження та розширення зернової ініціативи», – повідомив Зеленський у твітері.

Як повідомляє канцелярія турецького президента у твітері, Ердоган запропонував створити комісію з участю «експертів воюючих сторін, ООН і міжнародної спільноти, зокрема Туреччини».

Він пообіцяв зробити «все можливе» в цьому питанні і заявив, що можна використовувати метод переговорів, як у «зерновому коридорі».

«Ідея повернення до переговорів має домінувати», – заявили в канцелярії Ердогана, який, як повідомляється, заявив Зеленському, що рішуче продовжуватиме свої зусилля для встановлення справедливого миру.

Після розмови із Зеленським Ердоган провів телефонну бесіду і з президентом Росії Володимиром Путіним.

«Під час зустрічі президент Ердоган заявив, що важливо, аби всебічне розслідування вибуху на Каховській дамбі було проведено таким чином, щоб не залишити місця для підозр. Висловлюючи, що комісія може бути створена за участю російських і українських експертів, ООН і міжнародної спільноти, включаючи Туреччину, президент Ердоган заявив, що Туреччина готова здійснити свій вклад в цьому контексті», – повідомили в офісі Ердогана.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

Секретар РНБО Олексій Данілов сьогодні заявив, що Каховську ГЕС підірвали за особистою вказівкою президента РФ Володимира Путіна.

Мінагрополітики: затоплено єдиний в Україні державний завод осетрових риб

Внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції був затоплений єдиний в Україні державний осетровий завод, повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства.

За інформацією відомства, виникла «пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах нашої держави».

У Мінагрополітики кажуть, що кожного року завод забезпечував вселення понад 1,5 млн екземплярів молоді осетрових.

«Враховуючи особливий охоронний статус осетрових видів риб, руйнація осетрового заводу матиме вкрай негативні наслідки для екологічного стану України і країн Чорноморського басейну», – зазначають у відомстві.

Також, за даними пресслужби, осетровий завод «Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод імені академіка С.Т. Артющика» був розташований у селі Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Він працював із 1984 року.

На світанку 6 червня стало відомо про часткове руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію від 24 лютого 2022 року. Російські окупаційна влада натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС. Руйнування цієї гідроспоруди, кажуть фахівці, наразило на ризик велику кількість цивільного населення і створило загрозу для системи охолодження реакторів Запорізької АЕС.

У Херсонській обласній військовий адміністрації вранці 7 червня повідомили про можливе збільшення рівня води ще на метр протягом наступних 20 годин. Водночас, за даними влади, інтенсивність підтоплення зменшується.

«Ідуть на Мелітополь»: Росія не зірвала наступ України?

«Вони ідуть на Мелітополь»: Росія четверту добу твердить про наступ українських військ на півдні – і це продовжується навіть після підриву дамби Каховської ГЕС.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Українське командування не повідомляє про будь-які атаки на Запорізькому та Херсонському напрямах (каже лише, що російські війська там продовжують перебувати в обороні) – але заявляє про локальні просування під Бахмутом.

У районі Берхівки на північ від нього вже утворився помітний клин у позиціях російських сил, а заступниця міністра оборони України Ганна Маляр каже, що поступ у різних точках навколо Бахмута за добу становив від 200 до 1100 метрів.

Раніше ватажок ПВК «Вагнер» Євген Пригожин заявляв, що армія Росії втекла з району Берхівського водосховища, оголивши Бахмут із півночі.

Декількома днями раніше говорив наступі на іншій ділянці – під Сватово – командувач Сухопутними військами ЗСУ. Пропаганда Росії кричить про те, що Україна «розтягує фронт» – і намагається масованим атаками ботів переконати аудиторію, що підрив дамби Каховської ГЕС нібито здійснила Україна.

Головні питання випуску:

Як насправді потоп на півдні вплинув на потенціал українського наступу – зокрема на перспективу деокупації Криму?

Чому Кремль остаточно перекрив воду для півострова, який вважає своїм?

На яких ділянках фронту Росія зараз зазнає поразки і чому?

«Можем повторить». Чому у Путіна немає моральних обмежень підірвати греблю водосховища

«Точка зору» Петра Кралюка, професора, голови Вченої ради Національного університету «Острозька академія»:

«Не лише українські, а й світові медіа облетіло повідомлення про підрив греблі Каховської ГЕС. Це катастрофа, яка може привести не лише до людських жертв, а й спричинити техногенні аварії й мати важкі екологічні наслідки.

Звісно, росіяни, як завжди, намагаються звинуватити українську сторону. Але технічно українцям підірвати греблю Каховську ГЕС практично було неможливо.

Зрештою, навіщо?

Росіяни ж, які окупували Каховську ГЕС, це могли зробити, заклавши належну кількість вибухівки. Тим паче, що в них був мотив: здійснивши такий акт, вони сподіваються створити проблеми для ймовірного наступу українських військ, про який говорять мас-медіа вже не один місяць...»

Під час проведення евакуації у Херсоні від російського дрона постраждали двоє поліцейських – Нацполіція

Під час обстрілу правого берега Херсонської області, коли проводилася евакуація населення в Херсоні, від російського дрона постраждали двоє поліцейських, повідомила пресслужба Нацполіції.

«Під час евакуаційних заходів у місті Херсон на працівників поліції, які рятували людей із затопленої зони, російські військові скинули боєприпас із дрону. Як наслідок, двоє правоохоронців отримали поранення, у них мінно-вибухові травми та множинні осколкові поранення», – повідомили в поліції.

Правоохоронці кажуть, що на правобережжі Херсонщини другу добу не припиняються евакуаційні заходи із затоплених районів.

За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, станом на 15:00 7 червня евакуйовано 1752 людей, з них 103 дитини. Врятовано 201 – з них 13 дітей.

За попередніми даними, у Херсонській області підтоплено 20 населених пунктів на правому березі Дніпра та 2612 будинки.

За даними ЗМІ, на іншій частині території Херсонщини, захопленій військами РФ, окупаційна влада не пускає волонтерів у села, де жителі сидять на дахах затоплених будинків.

Призначений Москвою голова окупаційної адміністрації Новокаховського району Херсонської області Володимир Леонтьєв заявив, що після прориву дамби Каховської ГЕС щонайменше семеро людей у Новій Каховці зникли безвісти.

Радіо Свобода не може перевірити дані на окупованих територіях з достовірних джерел.

Вночі 6 червня стало відомо про руйнування дамби Каховської ГЕС. Українська влада звинуватила у підриві дамби російські окупаційні сили, які захопили і контролюють гідроелектростанцію в лютому минулого року. Окупаційна влада РФ натомість стверджує, що це ЗСУ вночі обстріляли і пошкодили дамбу Каховської ГЕС.

На Херсонщині триває евакуація населення з підтоплених районів.

У мерії Енергодара радять жителям залишити місто

Перший заступник міського голови Енергодара Іван Самойдюк у коментарі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов'я» заявив, що оскільки ситуація на Запорізькій АЕС може вийти з-під контролю у будь-який момент, жителям прилеглого Енергодара краще залишити місто.

«Нічого не міняється за весь рік окупації, який вони (російські військові – ред.) знаходяться там. На предмет того, можуть чи не можуть вони погрожувати аварією (на ЗАЕС)? Звичайно, відвертих погроз немає, але те, як експлуатується станція, через те, що там зроблені склади техніки, боєприпасів – на території станції, то, зрозуміло, що ситуація в будь-який час може вийти з-під контролю і бути критичною», – сказав Самойдюк.

Посадовець радить за будь-якої можливості залишити Енергодар і територію навколо міста.

«Для тих, для кого це неможливо сьогодні. Якщо є транспорт, тримати його повністю заправленим з усіма тривожними валізами, зібрані документи, більш коштовні речі та на перший час засоби виживання. Тому що, якщо ситуація вийде з-під контролю, то можемо розраховувати, що вони (окупанти – ред.) будуть зобов’язані та змушені дати «коридори» для виїзду населення з такої території», – додав заступник міського голови Енергодару.

З огляду на бойові дії і окупацію Росією частини південних територій України, редакція не може отримати офіційного підтвердження про деякі озвучені свідчення чи незалежно їх перевірити.

Голова Запорізької ОВА Юрій Малашко раніше сьогодні повідомив, що ситуація на Запорізькій АЕС через підрив Каховської ГЕС є стабільною. Секретар РНБО Олексій Данілов сказав, що хоча руйнація ГЕС може вплинути на роботу Запорізької АЕС, найближчі чотири місяці ситуація там буде стала.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС наприкінці лютого 2022 року.

За підтримку і виправдання збройної агресії РФ судитимуть послушника Почаївської лаври

За виправдання збройної агресії РФ і заклики до підтримки окупаційних сил судитимуть послушника Почаївської лаври на Тернопільщині, повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури.

«Прокуратури скерували до суду обвинувальний акт щодо послушника Почаївської лаври, обвинуваченого у поширенні матеріалів про правомірність збройної агресії РФ проти України й глорифікації осіб, що її здійснювали та у закликах до підтримки російських військових і тимчасової окупації частини території України», – йдеться в повідомленні.

За даними слідства, послушник Почаївської лаври, що проживав на території монастиря з 2017 року, у своїх облікових записах у соцмережах «ВКонтакте» й «Одноклассники» поширював дописи про підтримку захоплення України й «глорифікацію російських військових, за перемогу яких просив молитись».

«Також у поширених ним відеоматеріалах містяться публічні заклики до підтримки окупаційної адміністрації держави-агресора. Висновком судової лінгвістичної експертизи підтверджено наявність в опублікованих ним матеріалах за березень 2022 – квітень 2023 року виправдовування агресії РФ та глорифікації її військових», – повідомили прокурори.

Раніше суд у Тернопільській області ухвалив рішення про штрафу у 8,5 тис грн «за розпалювання релігійної ворожнечі» для ректора Почаївської семінарії УПЦ (МП) Іова Шумського.

На початку квітня група депутатів у Верховній Раді України зареєструвала проєкт постанови про розірвання договору оренди з Почаївською Успенською лаврою УПЦ (МП), що розташована у Тернопільській області, – за аналогією з Києво-Печерською лаврою. Комітет питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував уряду перевірити дотримання Почаївською лаврою умов угоди про користування комплексом споруд і у разі виявлення порушень розірвати договір про оренду з УПЦ (МП).

«Це масштабна катастрофа, і я глибоко засмучений тим, що це зробили росіяни» – Хенрік Оландер-Ялмарссон

Оглядач Радіо Свобода Майк Екель описав для англомовної аудиторії ситуацію, яка виникла у зв'язку із підривом греблі і ГЕС на Каховському водосховищі. Саму дамбу і машинну залу гідроелектростанції російські окупаційні війська контролювали ще з лютого 2022 року. Відтоді українська влада, зокрема Херсонська ОВА, не раз повідомляла, що російські підрозділи замінували ГЕС.

У жовтні минулого року шведській гідрологічній інженерній компанії Damningsverket доручили розробити теоретичну модель, засновану на тому, що може статися у випадку руйнування дамби Каховського водосховища.

Моделювання показало, що підняття рівня води буде у всіх прибережних районах Дніпра і досягне не лише гирла ріки, а й виштовхне воду назад по річці Південний Буг до Миколаєва.

«Моделювання найгіршого випадку», – йдеться в прогнозі, показало, що «приблизно через 19 годин 4-5-метрова хвиля вдарить по Антонівському мосту на схід від Херсона, підніметься зворотня хвиля, яка піде річкою Інгулець, і через чотири-п’ять днів буде розлив річки [Південний Буг] біля Миколаєва».

Після повідомлень про прорив дамби генеральний директор Damningsverket Хенрік Оландер-Ялмарссон заявив, що рівень води у водосховищі над дамбою досяг 30-річного максимуму, найімовірніше тому, що шлюзи не залишали відкритими після того, як російська армія захопила контроль над дамбою.

«Це масштабна катастрофа, і я глибоко засмучений тим, що це зробили росіяни», сказав Оландер-Ялмарссон NBC News.

Директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА буде звільнений за порушення комендантської години – Кличко

Мер Києва Віталій Кличко повідомив, що доручив директору департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександру Никоряку написати заяву про звільнення після опублікованих у ЗМІ повідомлень про порушення ним комендантської години.

«За порушення комендантської години є адміністративна відповідальність для всіх громадян. А чиновник, будь-якого рангу, несе ще й політичну відповідальність. Директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк, якого вночі, в глибоку комендантську годину, помітили на виході з ресторану, буде звільнений. Сказав йому писати заяву», – написав Кличко у фейсбуці.

Коментарів Никоряка наразі немає. Він був призначений директором Департаменту охорони культурної спадщини КМДА у вересні 2018 року.

Кличко також звернувся до правоохоронних органів «щодо контролю і притягнення до відповідальності розважальних та закладів харчування за їх роботу в комендантську годину».

Раніше видання «Українська правда» опублікувало метеріал, в якому показало, як директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександр Никоряк святкує день народження дружини в комендантську годину, під час повітряної тривоги, в ресторані в центрі Києва.

Комендантська година триває у Києві з 00:00 до 5:00.

У Києві більшість укриттів залишаються без вільного доступу – Камишін

У Києві абсолютна більшість укриттів залишаються без вільного доступу, заявив Олександр Камишін, міністр із питань стратегічних галузей промисловості, визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів.

За його словами, наразі перевірили 3382 об’єкти – це 73% загального фонду укриттів Києва: 35% від перевірених не придатні для експлуатації, 65% технічно придатні.

«Технічна придатність укриттів з однієї сторони дає нам надію, що приведення їх до ладу дає нам достатній фонд укриттів для міста. Проте перелік зауважень до технічно придатних укриттів залишається значним», – написав він у телеграмі.

Читайте також: Укриття приблизно в однаковому стані по всьому Києву – Камишін

Натомість мер Києва Віталій Кличко 5 червня оприлюднив результати перевірки понад 1600 укриттів у всіх районах столиці, з яких випливає, що до 90% укриттів (або 1477) є безперешкодний доступ.

Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні після того, як внаслідок падіння уламків ракет у Києві в ніч на 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

На одному з пунктів пропуску заблоковано рух вантажівок з України до Польщі – протестують польські фермери

Перед пунктом пропуску «Медика» польські фермери заблокували рух вантажних транспортних засобів, які слідують з України до Польщі. Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України з посиланням на дані польської сторони.

Пропуск легкових автомобілів, автобусів, а також вантажівок на в’їзд в Україну здійснюється у встановленому порядку, без змін.

Протест, як очікується, має тривати з 8-ї до 16-ї години. Організатори на тракторах і автомобілях перекрили рух для в’їзду вантажного транспорту з України.

7 червня на кордоні з Україною розпочалась чергова акція протесту польських фермерів. Організатори страйку («Podkarpacką Oszukaną Wieś» ) кажуть, що хочуть домогтися припинення неконтрольованого ввезення зерна з України до Польщі та жаліються на відсутність системних рішень для захисту польського ринку.

5 червня влада Польщі повідомила, що Єврокомісія видала проєкт постанови про продовження заборони на імпорт української агропродукції (пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику) до 15 вересня до пʼяти країн – Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини.

Ситуація на Запорізькій АЕС стабільна – ОВА

Ситуація на Запорізькій АЕС з огляду на підрив Каховської ГЕС є стабільною, повідомив голова Запорізької ОВА Юрій Малашко під час навчань цивільного захисту 7 червня у Запоріжжі.

«Станом на зараз ситуація на Запорізькій АЕС стабільна. У нас деякі реактори знаходяться на ремонті, деякі – у холодному простої і один ректор – в гарячій зупинці. Ставок-охолоджувач – рівень води в нормі, 16.6. Тобто ситуація – стабільна, рівень радіації біля станції та 20-кілометрової зони досягає норми», – сказав посадовець.

У Запорізькій ОВА також повторили, що загрози водозабезпеченню Запоріжжя немає.

«Місто Запоріжжя запитується з верхнього б’єфу – не буде критичної ситуації. Що стосується нижнього б’єфу, то у нас зараз рівень води в нормі. Він знижується. Це правда. В середньому десь за годину до 5 сантиметрів», – додав Юрій Малашко.

На Бахмутському напрямку ЗСУ перейшли в наступ, просування від 200 до 1100 метрів – Маляр

На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, минулої доби ЗСУ просування на різних ділянках від 200 до 1100 метрів.

«Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту», – написала вона у телеграмі.

Маляр додала, що «вагнерівці» залишаються подекуди у тилових підрозділах, але зараз бойові дії веде регулярна армія РФ, задіюючи десантно-штурмові загони.

Раніше сьогодні командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що сили оборони України на Бахмутському напрямку продовжують просуватися на флангах, змушуючи армію РФ втрачати раніше зайняті позиції.

На Бахмутському напрямку ЗСУ перейшли в наступ, просування від 200 до 1100 метрів – Маляр

На Бахмутському напрямку українські війська перейшли з оборони в наступ, повідомила заступник міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, минулої доби ЗСУ просування на різних ділянках від 200 до 1100 метрів.

«Ворог на цьому напрямку перейшов до оборони, намагаючись утримати займані позиції. Наразі ворог стягує свої резерви на цей напрямок з глибини для захисту», – написала вона у телеграмі.

Маляр додала, що «вагнерівці» залишаються подекуди у тилових підрозділах, але зараз бойові дії веде регулярна армія РФ, задіюючи десантно-штурмові загони.

Раніше сьогодні командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що сили оборони України на Бахмутському напрямку продовжують просуватися на флангах, змушуючи армію РФ втрачати раніше зайняті позиції.

Каховську ГЕС підірвали за вказівкою Путіна – Данілов

Російські сили свідомо підірвали Каховську ГЕС за вказівкою з Кремля, повідомив в ефірі проєкту Радіо Свобода «Свобода Ранок» секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

«Підрив дамби відбувся російськими терористами тієї вибухівкою, яка була закладена ще заздалегідь у вересні-жовтні минулого року, скоріше за все, за вказівкою Москви, все це відбулося вчора. Команда на цей терористичний акт видавалася з Кремля, із кабінету Путіна. На інших рівнях такі вказівки не віддаються. Це не рівень батальйону, дивізії, це не рівень навіть ситуації, пов’язаної із Шойгу», – сказав Данілов.

Перед підривом, за словами Данілова, російські війська підняли рівень води на Каховській ГЕС, оскільки контролювали її.

Підірвали станції росіяни влаштували через український контрнаступ, додав Данілов.

«Вони всі очікують наш контрнаступ. Більш того вони максимально підняли рівень. Він був 18.16 метрів, вони його підняли більш як 19 метрів. Накопичили свідомо, щоб більше шкоди створити під час підриву», – каже секретар РНБО.

Хоч руйнація ГЕС може вплинути на роботу Запорізької АЕС, найближчі чотири місяці ситуація там буде стала, вважає секретар РНБО.

Вночі 6 червня з’явилися повідомлення про руйнування контрольованої військами РФ Каховської ГЕС, які вранці офіційно були підтверджені. Росія звинуватила Україну в підриві Каховської ГЕС. Як заявив речник російського президента Дмитро Пєсков, Київ намагається позбавити окупований Крим води на тлі, як він стверджує «наступальних дій, які захлинаються». Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов відповів, що Україна не має жодного стосунку до підриву Каховської ГЕС.

В Україні змінюється режим роботи ГЕС, «Укренерго» закликає українців економити електроенергію

Міністерство енергетики повідомило, що через підрив Каховської ГЕС та спричинену повінь станом на 7червня без світла залишилися 20 тисяч споживачів на Херсонщині, на Миколаївщині затоплені дві сонячні електростанції.

«Через підрив окупантами Каховської ГЕС та спричинену ним повінь триває надзвичайна ситуація на півдні країни. У Херсоні та сусідніх населених пунктах через паводок без світла лишилися майже 20 тисяч споживачів. Підтоплена насосна станція Херсонської ТЕЦ. Основні потужності теплоелектроцентралі – поки поза межами зони ризику. У місті станом на ранок підтоплені і відповідно пошкоджені 129 трансформаторних підстанцій. Також на Миколаївщині внаслідок паводку підтоплені дві сонячні електростанції», – повідомила пресслужба Міненерго.

Повідомляється, що ситуацію на ЗАЕС постійно моніторять експерти «Енергоатому».

«Прямої загрози через підрив Каховської ГЕС для окупованої електростанції наразі немає», – повідомили у відомстві.

Повідомляється, що у Донецькій області через бойові дії знеструмлено 7 населених пунктів. Внаслідок попередніх обстрілів без світла залишається також частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

«Попри усі виклики енергетична система країни працює стабільно. Дефіциту електроенергії немає. Однак через підрив Каховської ГЕС у майбутньому можливі труднощі із заживленням та налагодженням стабільного електропостачання для споживачів прилеглих територій після їх деокупації», – повідомили в Міненерго.

Через підрив Каховської ГЕС і спричинену повінь без світла на Херсонщині залишились 20 тисяч споживачів – Міненерго

Міністерство енергетики повідомило, що через підрив Каховської ГЕС та спричинену повінь станом на 7червня без світла залишилися 20 тисяч споживачів на Херсонщині, на Миколаївщині затоплені дві сонячні електростанції.

«Через підрив окупантами Каховської ГЕС та спричинену ним повінь триває надзвичайна ситуація на півдні країни. У Херсоні та сусідніх населених пунктах через паводок без світла лишилися майже 20 тисяч споживачів. Підтоплена насосна станція Херсонської ТЕЦ. Основні потужності теплоелектроцентралі – поки поза межами зони ризику. У місті станом на ранок підтоплені і відповідно пошкоджені 129 трансформаторних підстанцій. Також на Миколаївщині внаслідок паводку підтоплені дві сонячні електростанції», – повідомила пресслужба Міненерго.

Повідомляється, що ситуацію на ЗАЕС постійно моніторять експерти «Енергоатому».

«Прямої загрози через підрив Каховської ГЕС для окупованої електростанції наразі немає», – повідомили у відомстві.

Повідомляється, що у Донецькій області через бойові дії знеструмлено 7 населених пунктів. Внаслідок попередніх обстрілів без світла залишається також частина споживачів у Запорізькій, Сумській, Харківській, Чернігівській областях.

«Попри усі виклики енергетична система країни працює стабільно. Дефіциту електроенергії немає. Однак через підрив Каховської ГЕС у майбутньому можливі труднощі із заживленням та налагодженням стабільного електропостачання для споживачів прилеглих територій після їх деокупації», – повідомили в Міненерго.

«Укргідроенерго»: половина зруйнованої Каховської ГЕС вже є під водою, розмиви збільшуються

Генеральний директор держкомпанії «Укргідроенерго» Ігор Сирота заявляє, що половина зруйнованої Каховської ГЕС вже є під водою, розмиви збільшуються.

«Ми бачимо, що розмиви збільшуються. Станція – ми переконані, що був вибух всередині станції в машинному залі – розламалася навпіл. Половина станції вже під водою, друга половина теж сповзає. Поза станцією є земляна водозливна гребля, там відбувається розмив», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

Читайте також – Русло Дніпра можна буде перейти пішки: гендиректор «Укргідроенерго» про наслідки підриву Каховської ГЕС

За його словами, Каховське водосховище і станція мали важливу роль у водопостачанні південних областей, але також ГЕС регулювала альтернативні джерела, які почали розвиватися на Херсонщині та Миколаївщині.

«Це сонячні панелі, вітрова електрогенерація. Для них потрібні регулюючі потужності. Цю роль виконувала Каховська станція. Звичайно, ми уже сьогодні розробляємо проекти, дивимося, що потрібно зробити, і яким чином добудувати. Але реалізація такого проекту потребуватиме щонайменше 5 років», – додав Ігор Сирота.

Хто відповідає за законодавством за укриття і захист цивільного населення?

  • Правовою основою цивільного захисту є Конституція України, Кодекс цивільного захисту населення, ратифіковані Верховною Радою , а також укази президента та уряду, і закон «Про воєнний стан».
  • Залежно від характеру походження подій, що можуть зумовити виникнення надзвичайних ситуацій на території України, визначаються такі види надзвичайних ситуацій: техногенного характеру; природного характеру; ​соціальні; ​воєнні.
  • Цивільний захист забезпечується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про національну безпеку України​» , суб’єктами, уповноваженими захищати населення, території, навколишнє природне середовище і майно, згідно з вимогами Кодексу про цивільний захист – у мирний час, а також в особливий період – у межах реалізації заходів держави щодо оборони України.
  • Суб’єктами забезпечення цивільного захисту є центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації, органи місцевого самоврядування, суб’єкти господарювання, громадські організації, а під час воєнного стану – воєнні адміністрації.
  • Координацію діяльності органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту населення здійснюють:​ Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) і ​Кабінет міністрів України

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG