Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Підрив Каховської ГЕС, президент України скликає РНБО: що відомо

Ризики для ЗАЕС: «Енергоатом» і МАГАТЕ відреагували на підрив Каховської ГЕС

Підрив Каховської ГЕС може мати негативні наслідки для окупованої російськими військами Запорізької АЕС, але ситуація контрольована, повідомляє у телеграмі «Енергоатом».

За даними компанії, через підрив рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується – це додаткова загроза для АЕС.

«Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції», – йдеться у повідомленні.

«Енергоатом» моніторить ситуацію.

У МАГАТЕ також відреагували на підрив ГЕС.

«МАГАТЕ відомо про повідомлення щодо пошкодження Каховської дамби в Україні; Експерти МАГАТЕ на Запорізькій АЕС уважно стежать за ситуацією; на станції немає безпосереднього ризику для ядерної безпеки», – йдеться у повідомленні агентства в твіттері.

Вранці 6 червня в оперативному командуванні «Південь» підтвердили факт підриву російськими військами Каховської ГЕС. Російські окупанти заявляють, що верхню частину Каховської ГЕС зруйновано нібито внаслідок обстрілу українськими військами, дамбу водосховища не зруйновано.

Мінус 800 військових, гелікоптер і 6 РСЗВ – Генштаб ЗСУ про втрати Росії за добу

Росія минулої доби втратила 800 своїх військових, загалом від початку повномасштабного вторгнення сягнули близько 211 150 осіб,повідомляє 6 червня Генеральний штаб Збройних сил України.

Українські військові також навели дані про втрати російської техніки:

  • танки – 3860 (+12 за минулу добу)
  • бойові броньовані машини – 7543 (+20)
  • артилерійські системи – 3603 (+36)
  • РСЗВ – 590 (+6)
  • засоби ППО – 351 (+2)
  • літаки – 313
  • гелікоптери – 299 (+1)
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3189 (+23)
  • крилаті ракети – 1171(+35)
  • кораблі/катери – 18
  • автомобільна техніка та автоцистерни – 6332 (+20)
  • спеціальна техніка – 489 (+5)

У Генштабі уточнюють, що українські військові вчора збили російський гелікоптер Ка-52 на Шахтарському напрямку.

В Офісі президента відреагували на підрив Каховської ГЕС

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак відреагував на підрив Каховської ГЕС, назвавши його «екоцидом».

«Каховська ГЕС. Черговий воєнний злочин російських терористів. Президент збирає РНБО. Це екоцид. Росіяни відповідатимуть за можливе позбавлення питної води людей на Півдні Херсонщини та в Криму, можливе знищення частини населених пунктів та біосфери», – написав він у телеграмі.

За його словами, ці дії російських окупантів загрожують ЗАЕС.

Генштаб ЗСУ: війська РФ здійснили невдалу спробу наступу в напрямку Авдіївки

Російські війська здійснили невдалу спробу наступу в напрямку Авдіївки, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

За даними штабу, противник проводив безуспішні наступальні дії на чотирьох напрямках – Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському – біля Білогорівки, Іванівського, Сєверного, Невельського та Новосілок.

«Протягом минулої доби в результаті злагоджених дій підрозділів сил оборони безповоротні втрати ворога на Лиманському та Бахмутському напрямках склали більш як 160 осіб, ще близько 230 окупантів отримали поранення. Втрати противника в озброєнні та військовій техніці склали 28 одиниць», – йдеться у повідомленні.

Також на Мар’їнському напрямку українські захисники відбили численні атаки противника в районі міста Мар’їнка, завдавши йому значних втрат, додають у Генштабі.

Протягом минулої доби, як повідомляють українські військові, відбулось понад 40 бойових зіткнень.

Терехов повідомив наслідки нічного обстрілу Харкова

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив наслідки нічного російського обстрілу міста.

За його даними, було два «прильоти» – на парковку біля аеропорту та на вулицю Римарську.

«Один приліт прийшовся на автомобільну парковку біля аеропорту. Другий – на одну з центральних вулиць міста, Римарську. Там жодного військового обʼєкту немає – лише школа, театр, офісні та житлові будівлі. Ракета влучила в дорогу, перебитий водогін, у навколішніх будинках повибивало шибки, пошкодило пʼять автомобілів», – написав він у телеграмі.

За його даними, постраждалих немає.

Харків, який розташований поряд з кордоном з Росією, від початку повномасштабного російського вторгнення регулярно зазнає російськи обстрілів. За даними влади, як правило, російські війська атакують з території РФ (Бєлгородської області) переробленими для наземного використання комплекси ППО С-300. Точність цієї зброї під час невластивого для неї застосування є низькою.

Влада оголосила про евакуацію з небезпечних районів Херсонщини після підриву Каховської ГЕС

Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін оголосив про евакуацію з небезпечних районів Херсонщини після підриву російськими військами Каховської ГЕС.

«За 5 годин рівень води дістанеться критичного рівня. Розпочалася евакуація з небезпечних районів. Окремо звертаюся до жителів лівого берега: зробіть все можливе, аби убезпечити себе і врятувати своє життя – негайно покиньте небезпечні території», – сказав він.

Він закликав місцевих жителів зібрати речі першої необхідності та чекати автобуси для евакуації.

МВС України через свій телеграм-канал розповсюдило повідомлення про кроки, які мають зробити люди, які перебувають у зоні потенційної небезпеки підтоплення.

КМВА про нічну атаку РФ: збили всі цілі, уламки ракет виявили в двох районах Києва

Під час нічної атаки біля Києва було виявлено і знищено понад 20 російських повітряних цілей, їх всі знищили, повідомляють у Київській міській військовій адміністрації.

За даними КМВА, уламки російських ракет виявили у Дніпровському та Деснянському районах Києва.

У Деснянському районі внаслідок падіння уламків пошкоджено дорожнє покриття, лінії електропередач тролейбусного сполучення, частково вибиті вікна магазину.

«Дніпровський р- н, (Воскресенські сади). Виявлено уламки ракети на даху приватної будівлі, горіння немає, потерпілих попередньо немає», – повідомляють в адміністрації.

Уночі 6 червня повітряна тривога оголошена в більшості областей України. За даними Повітряних сил ЗСУ, російські війська атакували Україну 35 крилатими ракетами, їх всі знищили. Росія атакувала з району Каспійського моря із шести стратегічних бомбардувальників Ту-95мс.

Читайте також: Росія зберігає «невелике виробництво» ракет – Данілов

У Головному управлінні розвідки повідомляють, що Росія продовжує виробляти ракети, попри міжнародні санкції. За даними ГУР, Москва може виготовляти близько 25 «Калібрів» на місяць, Х-101 – 35 одиниць, «Кинджалів» – дві одиниці в місяць, балістичних ракет 9М723 до «Іскандер-М» – п’ять одиниць.

35 із 35. У Повітряних силах ЗСУ повідомили про знищення вночі всіх російських ракет

Росія в ніч на 6 червня атакувала Україну крилатими ракетами, Повітряні сили ЗСУ знищили всі 35 ракет, які запустили російські війська.

«Уночі 6-го червня 2023 року в період з 00.30 по 04.00 год окупанти завдали удару по Україні крилатими ракетами повітряного базування Х-101/Х-555. Більшість Х-101/Х-555 прямувала у напрямку столиці – в зону відповідальності повітряного командування «Центр», – йдеться у повідомленні Повітряних сил ЗСУ.

За даними українських військових, Росія атакувала з району Каспійського моря із шести стратегічних бомбардувальників Ту-95мс.

Уночі 6 червня повітряна тривога оголошена в багатьох областях України. Ще до першої години ночі рекомендацію прослідувати в укриття отримали жителі Києва, Київської та Чернігівської областей.

Читайте також: Росія зберігає «невелике виробництво» ракет – Данілов

У Головному управлінні розвідки повідомляють, що Росія продовжує виробляти ракети, попри міжнародні санкції. За даними ГУР, Москва може виготовляти близько 25 «Калібрів» на місяць, Х-101 – 35 одиниць, «Кинджалів» – дві одиниці в місяць, балістичних ракет 9М723 до «Іскандер-М» – п’ять одиниць.

Російські війська підірвали Каховську ГЕС – Гуменюк

Російські війська підірвали Каховську ГЕС, підтвердила Радіо Свобода речниця Сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

«Можу підтвердити факт підриву. Наразі уточнюється масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення. Всі служби працюють. Ситуація відстежується. ГЕС підірвана окупантами», – заявила вона.

Жінка загинула на Херсонщині через обстріл із боку російських військ – Прокудін

На Херсонщині в селищі Козацьке через обстріл із боку російських військ загинула жінка, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Армія РФ вкотре прицільним вогнем вкрила житлові будинки цього населеного пункту», – написав він у телеграмі ввечері 5 червня.

За словами Прокудіна, сьогодні ж загарбники обстріляли Кізомис забороненими запалювальними боєприпасами.

«Виникла пожежа на вже засіяному полі. Частину посівів вдалося врятувати», – написав він.

За словами голови ОВА, обстріли весь день були і в Тягинській громаді, тут було влучання в інтернат.

Після деокупації восени минулого року Херсон і звільнена частина області практично щоденно зазнають російських обстрілів. Армія РФ все ще перебуває на лівобережжі Херсонщини, звідки завдає ударів по деокупованих територіях півдня України.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

«Росія істерично сприймає будь-який наш крок» – Зеленський про Бахмут і контрнаступ

Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 5 червня заявив про успіхи на фронті, але не конкретизував зміст свого повідомлення. Він відзначив українських військових, «які дали за цей день саме ті новини, яких ми очікуємо».

«Бахмутський напрямок – молодці, воїни! Ми бачимо, як істерично Росія сприймає будь-який наш крок там, усі наші зайняті позиції. Ворог знає, що Україна переможе. Вони це бачать. Вони це відчувають завдяки вашим ударам, воїни, і зокрема на Донеччині», – сказав Зеленський.

Українські військові продовжують оборонну операцію, переходячи на деяких напрямках до наступальних дій, а епіцентром бойових дій залишається Бахмутський напрямок, повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Вона пояснила, що російська сторона активно поширює інформацію про початок українського контрнаступу, щоб відволікти увагу від подій біля Бахмута.

У Міноборони Росії раніше заявили, що вранці 4 червня українська армія пішла в атаку на п’ятьох ділянках фронту. У відомстві стверджують, що спроба наступу нібито була марною.

Після цього в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України закликали не вірити заяві Міноборони РФ.

Напередодні Міноборони України опублікувало ролик, в якому від імені українських військових звернулося з проханням дотримуватися інформаційної тиші. У ньому йдеться про те, що наступ ЗСУ розпочнеться без оголошення. Таку ж заяву зробила у неділю заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

На Харківщині через обстріл РФ пошкоджений трубопровід із аміаком – ОВА

У Куп’янському районі Харківської області внаслідок російських обстрілів пошкоджений трубопровід із аміаком, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Внаслідок ворожих ударів відбулася розгерметизація трубопроводу», – написав Синєгубов у телеграмі.

За його словами, в області розгорнуто Штаб із ліквідації наслідків ситуації.

«На місці працюють усі профільні служби. Про всі деталі будемо повідомляти згодом», – додав голова ОВА.

Раніше сьогодні Синєгубов повідомляв, що один чоловік загинув, дев’ятеро людей поранені внаслідок обстрілу російськими силами Балаклії на Харківщині.

Харківщина практично щоденно зазнає російських обстрілів. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Аміак – безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний, він легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків. Для захисту, коли стався витік потрібно: загерметизувати вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води).

Британський міністр Клеверлі в Києві запевнив Зеленського, що Лондон продовжить підтримку України

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «Україна може розраховувати на підтримку» його країни. Цю заяву він зробив 5 червня в Києві під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє МЗС Великої Британії.

Візит британського міністра до української столиці відбувається напередодні конференції з відновлення України, запланованої в Лондоні наприкінці цього місяця. Учасники обговорюватимуть відбудову та зміцнення економічних перспектив України, відзначає CNN.

Зеленський подякував Клеверлі за «підтримку, яку Велика Британія надавала і продовжує надавати Україні». «За останні тижні у нас відбулися переговори з прем’єр-міністром Великої Британії, був прямий діалог і були досягнуті дуже важливі домовленості», – вказав український лідер.

Ця поїздка є другим візитом Клеверлі до Києва та четвертою зустріччю між британськими високопосадовцями та президентом Зеленським за останні тижні. Клеверлі також зустрівся зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою, щоб обговорити, як найкраще підтримати Україну –«від поля бою до банківських гарантій».

Укриття приблизно в однаковому стані по всьому Києву – Камишін

Ситуація з укриттями по всьому Києву – приблизно однакова, краще обладнаних районів немає, заявив в ефірі Радіо Свобода Олександр Камишін, міністр із питань стратегічних галузей промисловості, визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів. Він із міським головою столиці України Віталієм Кличком другий день перевіряє укриття.

За словами урядовця, укриття в школах, садочках і лікарнях у трохи кращому стані, ніж підвали будинків.

Але загалом в укриттях, «на жаль, це не ті умови, в яких треба проводити час під час повітряної тривоги», сказав Камишін.

«Ми бачимо, що, на жаль, по території всього міста укриття – приблизно в однаковому стані. Можна сказати тільки, що школи, садочки, лікарні – трошки в кращому стані, аніж підвали будинків», – сказав міністр.

Щодо того, хто відповідальний за таку ситуацію, Камишін заявив, що шукати відповідальних – не його «задача на цьому етапі».

Він також назвав вимоги для укриттів від ДСНС: «укриття має бути відчиненим, сухим, чистим, провітрюваним, в ньому мають бути належні умови для перебування людей».

На запитання, чому саме він очолив цю комісію, Камишін сказав: «я отримав від верховного головнокомандувача цю задачу, ми не обговорюємо ці задачі, ми їх виконуємо».

Раніше сьогодні мер Києва Віталій Кличко оприлюднив результати перевірки понад 1600 укриттів у всіх районах столиці, з яких випливає, що до 90% укриттів (або 1477) є безперешкодний доступ.

До комісіїувійшли представники ДСНС, поліції, райдержадміністрацій і служб міста. Стовідсотковий доступ (89) до укриттів (наразі перевірених) є на території Деснянського району, йдеться у звіті. Повідомляється, що 63% (1005) укриттів перебувають у задовільному стані, 37% (590) – у незадовільному.

«Місто минулого та цього року виділило районам загалом 1,2 млрд грн на облаштування укриттів. Перевірка триває. Звертаю увагу голів районних держадміністрацій: за результатами перевірки щодо глав районів із найгіршими показниками будуть подальші звернення до президента щодо кадрових рішень», – сказав Кличко.

За його словами, аналогічні дані сьогодні зранку на нараді комісія надала міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну, який визначений від уряду відповідальним за перевірку укриттів.

Учорашнього ранку сам Камишін у Telegram писав: «Підбили підсумки 2-го дня роботи комісії по ревізії укриттів Києва. На даний момент перевірена вже третина укриттів міста. Ситуація залишається критичною: половина перевірених укриттів не готова».

2 червня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про ухвалене рішення щодо цілодобового доступу до укриттів у місті.

Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні після того, як внаслідок падіння уламків ракет у Києві в ніч на 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Смерть українського хлопчика у ФРН: Лубінець закликав країни ЄС надавати біженцям безпечне житло

Український уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець 5 червня звернувся до урядів країн Євросоюзу із закликом до надання українським біженцям безпечного житла, яке «відповідатиме мінімальним потребам, необхідним для комфортного та безпечного проживання». Так омбудсмен відреагував на повідомлення з Німеччини, де внаслідок пожежі в притулку для біженців 4 червня загинув 9-річний український хлопчик.

Пожежа в будинку в місті Апольда на сході федеральної землі Тюрингія спалахнула рано вранці в неділю. На момент пожежі в притулку для біженців були зареєстровані 245 людей із Афганістану, Сирії та України. Як повідомив керівник регіонального міністерства внутрішніх справ у федеральній землі Тюрінгія Ґеорґ Майєр, при пожежі загинула дитина з України.

Український омбудсмен закликав владу і правоохоронні органи Німеччини провести «повне, неупереджене та швидке розслідування», а також попросив розглянути можливість переселення українців із притулку для біженців до більш безпечного місця.

Губернатор Гладков визнав, що російська влада «не може увійти» в Нову Таволжанку

У Росії губернатор Бєлгородської області Вʼячеслав Гладков повідомив 5 червня, що представники регіональної влади «не можуть увійти» до села Нова Таволжанка. Про це він розповів під час прямого ефіру у російській соцмережі ВК, відповідаючи на запитання місцевих жителів.

«Сьогодні ми поки що туди увійти не можемо, знаючи, що близько 100 осіб (там) перебувало за доповіддю глави округу, але обстріли останніх двох днів нам не дозволяють уточнити інформацію. Сподіваюся, щойно ситуація зміниться, ми зможемо повернутися до того, щоб переконати людей залишити населений пункт», – заявив Гладков.

Він не уточнив, через що влада «не може» увійти на територію села.

Підрозділ «Російський добровольчий корпус» (РДК), що воює на боці України, стверджує, що його бійці продовжують контролювати Нову Таволжанку. У телеграм-каналі формування опублікували відео, як озброєні люди у камуфляжі та з жовтими стрічками на рукавах ідуть вулицею невстановленого населеного пункту. Де і коли був записаний ролик, достеменно невідомо. Видання «Агентство» пише, що відео зняте на околиці села.

«Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії», що воюють на боці України, останніми місяцями неодноразово заявляли, що проводять рейди до Бєлгородської області. 4 червня підрозділи заявили про новий рейд, під час якого увійшли до села Нова Таволжанка. Вони запропонували губернатору Гладкову зустрітися з ними у селі, щоби віддати полонених. Той запропонував інше місце. Зустріч так і не відбулася, в РДК заявили, що передали полонених представникам української влади.

«Досвід правого берега проеціюється на лівий» – Гуменюк про зміну настроїв у лавах армії РФ на півдні

Українські військові спостерігають зміну настроїв російських сил на півдні через планований контрнаступ України, повідомила речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк в ефірі проєкту Радіо Свобода – Радіо Донбас.Реалії.

«Дійсно, ми тривалий час спостерігаємо за тим, як вони нервуються, як вони намагаються вгадати напрямок того самого контрнаступу: звідки ж все-таки відбудеться. Саме тому вони, перебуваючи в такому постійному напруженні, не мають сталого, позитивного морально-психологічного настрою, а навпаки, дуже розгублені, дуже втомлені отим очікуванням. І усвідомленням безперспективності свого перебування там», – сказала Гуменюк.

«І досвід правого берега все-таки проеціюється на лівий берег. Вони усвідомлюють, що рано чи пізно їм доведеться залишати цю територію», – додала вона.

За словами речниці, попри те, що російські сили облаштовують там додаткові рубежі оборони і намагаються маневрувати, «за непрямими доказами, вже простежується така загальна думка, що на цих територіях вони – не назавжди».

«Тому що незважаючи на те, що готують «референдум», намагаються паспортизувати населення, все ж таки найдорожче для себе – все, що намародерили, і все, чим займалися весь цей час – вони вже спакували і відправили подалі від Сил оборони, щоб це не стало доказами в суді», – заявила вона.

У Міноборони Росії раніше заявили, що вранці 4 червня українська армія пішла в атаку на п’ятьох ділянках фронту. У відомстві стверджують, що спроба наступу нібито була марною.

Після цього в Управлінні стратегічних комунікацій Збройних сил України закликали не вірити заяві Міноборони РФ.

Напередодні Міноборони України опублікувало ролик, в якому від імені українських військових звернулося з проханням дотримуватися інформаційної тиші. У ньому йдеться про те, що наступ ЗСУ розпочнеться без оголошення. Таку ж заяву зробила у неділю заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Херсон і правобережжя Херсонщини українські війська деокупували восени минулого року. Проте частина Херсонщини все ще перебуває під російською окупацією.

Як працює кіберполіція проти РФ: блокування крипти, ботоферми, колаборанти (відео)

Оборона України від російської агресії зосереджена не лише на полі бою, а й на невидимому – кіберфронті. Агенти кіберполіції, з початком повномасштабного вторгнення почали збирати інформацію про військовослужбовців РФ, які беруть участь у бойових діях та скоюють воєнні злочини на території України.

Шукають ворога всередині країни, відстежуючи антиукраїнську пропаганду, знищуючи цілі ботоферми, які буквально накачують Україну російською пропагандою. Відстежують та затримують колаборантів, які працюють на агресора. А на міжнародному рівні блокують крипто фінансування, яке використовується для підтримки російської армії.

Нічого не вціліло, але дуже хочеться повернутися: історії переселенців із Донбасу

Війна Росії проти України триває вже 9 років. Спочатку в 2014-му було захоплення Криму, потім – гібридне вторгнення на Донбас. РФ вдалося створити на Донеччині та Луганщині свої «маріонеткові республіки» «ЛДНР», але просуватись далі і окуповувати нові території захисники України агресору не давали. Так тривало, поки 24 лютого 2022 року Росія не розпочала відкрите і повномасштабне вторгнення в Україну.

За вісім років десятки тисяч жителів окупованої частини Донбасу залишили свої домівки, щоб будувати життя на вільній території України. Велика війна змусила стати переселенцями сотні тисяч жителів Донецької та Луганської областей. Російське «звільнення» стерло з лиця землі десятки сіл, селищ та міст сходу.

Станом на січень 2023-го Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляло про понад 170 тисяч зруйнованих житлових будинків по всій Україні. Найбільше постраждав схід.

Журналісти проєкту Радіо Свобода Донбас.Реалії поспілкувалися із чотирма переселенцями, яких війна (деяких двічі) вигнала з дому. Чи повернуться на рідний Донбас після його деокупації та яким бачать відродження регіону – далі в матеріалі.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG