Доступність посилання

ТОП новини
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року
Оборонець України, боєць 24-ї омбр на передовій. Донецька область, 6 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Бердянську пролунали вибухи, сили РФ кажуть про роботу ППО

В окупованому Бердянську Запорізької області 3 червня пролунали вибухи. Про це повідомили Бердянська міська військова адміністрація, місцеві телеграм-канали та російські державні інформагенції.

У міській військовій адміністрації твердять, що в місті було щонайменше вісім вибухів.

Один із місцевих телеграм-каналів пише: «Окупаційна влада повідомляє про факт знищення ракет у небі. В той же час внаслідок роботи ворожих ППО уламки однієї з них впали на місто в районі католицького костелу та автовокзалу, що на Західному проспекті. Внаслідок цього також на автовокзалі пошкоджено цивільний автомобіль».

Російські інформагенції пишуть, що «ЗСУ здійснили спробу ракетного удару по Бердянську, попередньо, спрацювала ППО, збито шість ракет».

Днем раніше, 2 червня, внаслідок ракетного удару ЗСУ було зафіксоване влучання по морському порту Бердянська.

Росія: Пригожин заявив про розвʼязання конфлікту з оточенням Кадирова після втручання Путіна

Конфлікт очільника угруповання «ПВК Вагнера» Євгена Пригожина з оточенням глави Чечні Рамзана Кадирова обговорювався на скликаному президентом Росії засіданні Ради безпеки. Таке твердження пролунало в коментарі Пригожина, який 3 червня в телеграм-каналі заявив про розвʼязання конфлікту.

Йдеться про висловлювання родича Кадирова, депутата Державної думи Росії Адама Делімханова, голови чеченського парламенту Магомеда Даудова та командира підрозділу «Ахмат» Апти Алаудінова, зроблені 1 червня.

Вони критикували Пригожина за значні втрати та критику чиновників, Делімханов запропонував Пригожину призначити «час і місце», де йому «пояснять, що йому незрозуміло», Даудов запропонував ватажку угруповання «зустрітися особисто» та «поговорити, як чоловік із чоловіком».

Того ж дня із заявою виступив командир угруповання «ПВК Вагнера» Дмитро Уткін (його позивний «Вагнер» дав назву організації). Він сказав, що найманці готові «поговорити», тому що знайомі з оточенням Кадирова «ще з першої та другої війни в Чечні» (ймовірно, це натяк на те, що Уткін та інші ветерани чеченських воєн воювали проти Делімханова та Даудова, коли ті були на боці тодішньої влади Чеченської республіки Ічкерія).

Пригожин також сказав, що йому зателефонував Кадиров, і вони «домовилися спустити цю історію на гальмах». Подробиці втручання Путіна він не розкрив, зазначивши лише, що не коментував слова Делімханова і Даудова, тому що «будь-яка моя відповідь могла трактуватися як розпалювання міжнаціональної ворожнечі».

За словами голови угруповання, конфлікт із кадирівцями розпалювався «однією з веж Кремля», яка «не розуміє, що творить». Він зазначив, що зʼясування відносин між «кадирівцями» та «вагнерівцями» могли б призвести до масштабного кровопролиття, хоча «переможець був би цілком очевидний».

Пригожин заявив, що оточення Кадирова виступило проти нього та угруповання одразу після того, як він розповів, що передав до правоохоронних органів заяву про злочин щодо військового керівництва.

Він пообіцяв продовжити критикувати міністра оборони Росії Сергія Шойгу та голову Генерального штабу Валерія Герасимова, звинувативши їх у здачі «нашої російської землі». Він заявив, що боротиметься з ними, поки «цих персонажів не наздожене відплата».

Кремль ситуацію не коментував. Путін проводив нараду з членами Ради безпеки 2 червня, ніщо з офіційного анонсу не свідчить, що там обговорювався конфлікт між угрупованням «Вагнер» та Грозним.

Згідно зі стенограмою вступного слова на сайті Кремля, Путін запропонував обговорити «питання міжнаціональних відносин», з урахуванням того, що вони можуть бути використані, щоб «розгойдати ситуацію всередині Російської Федерації».

Сили РФ здійснили майже 20 авіаударів з початку доби – Генштаб ЗСУ

Протягом доби 3 червня російські військові завдали 19 авіаударів та здійснили понад 10 обстрілів із ракетних систем залпового вогню, ідеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

За цими даними, українські військові відбили 16 атак росіян на Куп'янському (поблизу Новоселівського), Лиманському (Білогорівка та Спірне), Бахмутському (Іванівське) та Мар'їнському (Олександрівка та Мар'їнка) напрямках.

Також, як ідеться у зведенні, українська авіація завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу противника, а підрозділи ракетних військ та артилерії вразили пункт управління, зенітно-ракетний комплекс та три склади боєприпасів сил РФ.

Київ висловив Будапешту демарш через мапу України без Криму ­– МЗС

Тимчасовий повірений України в Угорщині висловив офіційний демарш Будапешту через відео, де показали карту України без Криму. МЗС України заявило 3 червня, що цей ролик суперечить позиції Будапешта щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

«Угорщина має припинити чинити провокації та дотримуватися взятих на себе міжнародних зобов'язань в рамках членства в ООН, ЄС і НАТО. Підігрування агресивній політиці Росії не сприяє швидшому відновленню миру в Європі, за який угорський уряд виступає на публіці», – ідеться в коментарі МЗС.

30 травня уряд Угорщини опублікував ролик із закликом до якнайшвидшого припинення вогню в Україні, в якому показав мапу країни без Криму. За кілька днів на нього звернули увагу засоби інформації.

Речник Путіна сказав, що Франція не може бути посередником у питанні війни в Україні

Франція навряд чи може бути «модератором» у питанні війни в Україні через свою активну участь на боці Києва, заявив речник Кремля Дмитро Пєсков. Про це Пєсков сказав кореспонденту російського державного телебачення Павлу Зарубіну для щотижневої передачі «Москва. Кремль. Путін», яка вийде в ефір 4 червня.

Як повідомляє Reuters, Пєсков додав, що водночас президент Володимир Путін відкритий для будь-яких контактів для досягнення цілей Росії.

Президент Франції Емманюель Макрон раніше цього тижня заявив, що російського лідера Володимира Путіна, ймовірно, не можна буде відправити до суду за воєнні злочини, якщо він виявиться єдиною особою, з якою можна буде вести переговори про припинення війни в Україні.

Губернатор Гладков повідомив про двох загиблих унаслідок обстрілів у районі Шебекіна

Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков повідомив, що 3 червня двоє людей загинули внаслідок обстрілів у селах Нова Таволжанка та Безлюдівка Шебекінського міського округу, ще по одній людині в кожному з сіл зазнали поранень.

Як написав Гладков у Telegram, також під обстріл, у якому він звинувачує ЗСУ, потрапила околиця села Тишанка Волоконівського району, обійшлося без жертв.

Україна заперечує пряму відповідальність за атаки. Росія ж атакує Україну з прикордонної Бєлгородської області вже понад 15 місяців.

Уряд Угорщини у відео показав мапу України без Криму

Уряд Угорщини поширив відеоролик із закликом до миру з мапою України без окупованого Криму. Відео зʼявилося в мережі Youtube кілька днів тому, але українська преса та угорські опозиційні ЗМІ звернули на нього увагу сьогодні.

У закадровому тексті наголошується, що десятки тисяч дітей залишилися сиротами, сотні тисяч будівель зруйновано, понад 10 мільйонів людей були змушені залишити свої будинки, але війна продовжується і може легко стати світовою. «Досить війни, тільки припинення вогню може покласти край руйнуванням, тільки мирні переговори можуть врятувати життя людей», – ідеться у ролику.

Відео містить кадри біженців та зруйнованих міст. Через деякий час у ролику зʼявляється мапа України, але без Криму у складі. При цьому Угорщина, як і більшість країн світу, не визнає анексію півострова законною.

З чим повʼязана поява такої мапи в ролику, не уточнюється.

2 червня премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан зазначив, що Україна в разі наступу може зазнати тяжких втрат, і знову закликав Київ до переговорів із Москвою. У відповідь міністр закордонних справ Дмитро Кулеба різко розкритикував пропозицію Будапешта. «Якщо ви такі розумні, переконайте Путіна вивести війська з України», – зазначив дипломат.

Кулеба наголосив, що Київ виступає за якнайшвидший мир, але мир справедливий, на основі відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включно з Кримом.

Представник Кремля Дмитро Пєсков зазначив, що Москва поки не бачить передумов для переговорів із Києвом.

Віктора Орбана називають лояльним до Росії політиком. Сам він це відкидає і каже, що піклується про безпеку Угорщини. Водночас Будапешт відмовляється постачати зброю Києву та надавати територію країни для транзиту озброєнь для української армії. Крім того, Угорщина виступає за помʼякшення санкцій проти Росії.

У Росії може відбутися заколот або початися військове протистояння – ГУР

Одним із сценаріїв розвитку події в РФ може стати заколот або ж військове протистояння, зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

«Унаслідок успішних дій Сил безпеки і оборони України та деокупації наших територій можливі внутрішні конфлікти всередині самої Московщини», – зазначив він.

Юсов також припустив, що розвиток відповідного сценарію «може також зумовити успішні дії російських повстанців».

За даними представника ГУР, операція «Російського добровольчого корпусу» й легіону «Свобода Росії» й досі триває. За його словами, на території Російської Федерації нині залишилися переважно «пузаті гаішники».

Він додав, що боротьба з озброєними повстанцями не входить до компетенції «гібдд-шників», відправлених президентом РФ Володимиром Путіним до кордону в межах плану «Едельвейс», адже ті «здебільшого навчені бити кийками учасників мирних акцій протесту та брати хабарі з пенсіонерів».

«Тому так невдало. Тому доводиться артилерією і «Градами» бомбити й нищити цивільні будинки самих московитів. Це все відбувається в прямому ефірі, наживо, на все це дивиться увесь світ», – підсумував представник розвідки.

22 травня кілька десятків бійців, які декларували свою належність до РДК та легіону «Свобода Росії», увійшли на територію Грайворонського міського округу Бєлгородської області Росії. Вони захопили російський прикордонний пункт і перебували в кількох населених пунктах міського округу. Під час цих рейдів РДК через кордон у Києві заявляли, що Україна не має до них прямого стосунку, оскільки «Російський добровольчий корпус» не є частиною її Збройних сил і складається з російських громадян.

Вранці 1 червня угруповання «Російський добровольчий корпус» та Легіон «Свобода Росії», які воюють на боці України, оголосили про новий рейд на територію РФ. Згодом міністерство оборони РФ прозвітувало про «зірвану спробу вторгнення» до Бєлгородської області.

Ситуація на ЗАЕС залишається «нестабільною та потенційно небезпечною» – Гроссі

Загальна ситуація на Запорізькій атомній електростанції наразі залишається «вкрай нестабільною та потенційно небезпечною», йдеться в новому звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).

За даними звіту, ЗАЕС вже три місяці позбавлена зовнішнього резервного джерела живлення, що робить її «надзвичайно вразливою у разі, якщо єдина діюча магістральна лінія електропередач знову вийде з ладу».

Також стало відомо, що директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі представив Раді Безпеки ООН п’ять принципів, спрямованих на запобігання ядерній аварії.

«Згідно з одним із принципів, зовнішнє електропостачання ЗАЕС не має піддаватися ризику, а усі зусилля повинні бути спрямовані на підтримання джерела живлення за межами об’єкта доступним і безпечним у будь-який час», – йдеться у звіті.

За даними МАГАТЕ, в інших принципах наголошується на зобов’язанні «не здійснювати військових обстрілів з території станції або у її напрямку, не використовувати об’єкт як склад або базу для важкого озброєння, а також захищати структури, системи та компоненти, необхідні для безпечної та надійної роботи станції, від атак та диверсій».

Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі додав, що наразі існує потреба в активізації зусиль для гарантії «більш стабільного та передбачуваного зовнішнього електропостачання на ЗАЕС».

«Геноцид тарифами». Платити чи ні за комуналку в окупації?

Хто надає комунальні послуги жителям окупованих територій, і якої якості ці послуги? Чим погрожує окупаційна влада у разі несплати комунальних платежів? Чи можуть жителі окупованих територій, які виїхали звідти, не сплачувати борги за комунальні послуги українським підприємствам, і що робити тим, хто залишився в окупації?

Про все це дізнався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя». Читайте за лінком

«Дивовижний план»: Подоляк щодо пропозиції «мирного врегулювання» від Індонезії

«Мирний план», який запропонувала Індонезія, «лише зіграє на руку Росії», адже війна завершиться лише тоді, коли «РФ забереться із суверенної території України», зазначив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Чергова пропозиція «мирного врегулювання». Цього разу… з Індонезії. І знову цей «дивовижний план», як і інші подібні плани, що періодично артикулюються різними «друзями країни Леніна/Достоєвського», на вигляд є близнюком російської пропозиції… про капітуляцію», – пише Подоляк.

Раніше міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто запропонував власний «мирний план» для України, який передбачає «негайне припинення вогню і створення демілітаризованої зони вздовж нинішньої лінії бойового зіткнення».

У своїй промові під час виступу на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі, міністр, відзначив, що «на цьогорічному форумі для Азії бере участь численна делегація високопоставлених керівників оборонних відомств європейських держав, і це, на його переконання, є доказом важливості миру й безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні для стабільності Європи».

Субіанто запропонував за участі ООН організувати і провести на «спірних територіях» референдуми, аби «об’єктивно встановити волю більшості жителів спірних територій щодо бачення ними свого майбутнього».

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на пропозицію Індонезії створити «демілітаризовану зону» та провести референдум ООН на «спірних територіях». За словами речника відомства Олега Ніколенка, «між Україною та РФ немає спірних територій, аби там проводити референдуми».

В ОП «Південь» розповіли, скільки ракетоносіїв тримає РФ у Чорному морі

Станом на ранок суботи, 3 червня, на бойовому чергуванні в Чорному морі перебуває два надводних кораблі РФ із загальним залпом до 16 ракет «Калібр», йдеться в повідомленні Оперативного командування «Південь».

«Рівень ракетної загрози для всіх регіонів України – високий. Не нехтуйте власною безпекою, оперативно і правильно реагуйте на сигнали повітряної тривоги», – йдеться в повідомленні.

Росія в ніч на 1 червня завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили повідомили, що війська протиповітряної оборони збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень.

Загибель людей біля укриття в Києві: підозрюваним обрали запобіжні заходи

Суд обрав запобіжний захід чотирьом особам, затриманим у зв’язку із загибеллю людей біля укриття в Деснянському районі столиці. У ніч проти 1 червня загинули троє людей – вони бігли до укриття, яке було зачинене, повідомляє Київська міська прокуратура.

«Трьом службовим особам – першому заступнику Деснянської РДА, директору місцевої поліклініки та його заступнику обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту. Їм інкримінують ч. 2 ст. 367 КК України – службова недбалість», – зазначили в прокуратурі.

Крім того, охоронцю медзакладу обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без визначення альтернативи. Його дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 135 КК України.

«За службову недбалість загрожує покарання від 2 до 5 років позбавлення волі, за залишення у небезпеці, що призвело до смерті – від 3 до 8 років ув’язнення», – зазначають у прокуратурі.

Охоронця поліклініки відправили під варту на два місяці без права внесення застави. Той визнав свою провину, але стверджує, що «злочин скоїв ненавмисно». Заявив, що під час тривоги пішов відімкнути укриття в підвалі, а коли йшов відчиняти двері будівлі, пролунав вибух, пишуть журналісти «Суспільного».

Росія в ніч на 1 червня завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили повідомили, що війська протиповітряної оборони збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні.

2 червня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про ухвалене рішення щодо цілодобового доступу до укриттів у місті.

«Небо – решето, з якого може прилетіти смерть». Як живе прифронтовий Нікополь

Нікополь – місто на правому березі Дніпра, всього за 5 кілометрів від окупованих РФ територій і всього за 11 від також окупованої Запорізької атомної електростанції в місті Енергодарі.

У Нікополі не було російських військ, і зараз окупація місту не загрожує. Але через безпосередню близькість до лінії фронту місто майже щодня зазнає обстрілів противника. Читайте і дивіться про це за лінком

Зеленський про Путіна: «загнаний звір, який боїться втратити життя»

Президент РФ Володимир Путін поводиться, «як загнаний звір, який боїться втратити життя», зазначив український лідер Володимир Зеленський в інтерв’ю The Wall Street Journal.

Глава держави заявив, що Путін намагається «показати силу, тому постійно залякує світ ядерною зброєю». Він назвав російського диктатора «слабкою людиною».

«Загнаний звір, він боїться втратити своє життя. Він повинен боятися сили світу. Він розуміє силу. Якщо ми говоримо про ізоляцію Російської Федерації, коло цих людей – то треба робити це потужно», – сказав Зеленський.

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт голови Кремля Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президенті РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, вони є відповідальними за примусову депортацію дітей з окупованих територій України. У РФ після видачі ордера заявили, що повернуть дітей, коли будуть безпечні умови.

Ордер суду означає, що Преторія мала б затримати Путіна після прибуття на зустріч БРІКС.

Наразі точно невідомо, чи поїде Путін на саміт. 30 травня у Кремлі заявили, що Росія візьме участь у запланованому в ПАР саміті БРІКС на «належному рівні». Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив про це, відповідаючи за запитання про те, чи візьме Путін участь у зустрічі.

У Херсоні СБУ викрила чиновника-колаборанта, який працював на РФ

У Херсоні викрили колаборанта – ним виявився чиновник обласної військової адміністрації, який працював на РФ під час окупації, йдеться в повідомленні пресслужби СБУ.

«Після захоплення Херсону зрадник добровільно погодився увійти до незаконно створеного «Головного управління Міністерства внутрішніх справ Херсонської області». Його призначили «старшим експертом відділення бухгалтерських і фінансово-аналітичних експертиз експертно-криміналістичного центру», – кажуть в СБУ.

Крім того відомо, що колаборант займався «експертизами фінансової діяльності підприємств», які потрібні були для «фабрикування справ проти патріотично налаштованих власників українських компаній».

Також під час окупації регіону колабарант їздив до Москви на «курси підвищення кваліфікації». Після звільнення Херсона «чоловік намагався залягти на дно, а потім влаштувався до Херсонської ОВА», зазначили в СБУ.

За місцем проживання колаборанта знайшли роздруковані накази та інструкції окупантів РФ для підготовки «експертиз», а також документи, які підтверджують його «стажування» в Москві, зазначають у пресслужбі.

«Чоловіку оголосили підозру за ч. 7 ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність). Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою», – підсумували в СБУ.

За даними генерального прокурора Андрія Костіна, станом на лютий розслідується понад 16 800 злочинів проти основ національної безпеки.

У МЗС відреагували на «мирний план» Індонезії про «демілітаризовану зону» та «референдум»

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на пропозицію Індонезії створити «демілітаризовану зону» та провести референдум ООН на «спірних територіях».

За словами речника відомства Олега Ніколенка, «між Україною та РФ немає спірних територій, аби там проводити референдуми».

«Здійснивши акт агресії, РФ окупувала Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Факт — зафіксованих в офіційних документах ООН. На окупованих територіях російська армія здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид. Росія має забратися із українських територій, а Україна — відновити свою територіальну цілісність в міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценарїв бути не може», – наголосив Ніколенко.

Він зазначив, що «припинення вогню, розведення сил на 15-кілометрову відстань та створення демілітаризованої зони не спрацюють».

«Росія зараз намагається всіляко зірвати український контрнаступ. Припинення вогню без виводу російських військ із території України дозволить Росії виграти час, перегрупуватися, закріпитися на окупованих територіях та накопичити сили для нової хвилі агресії», – додав речник МЗСУ.

МЗС запросило Індонезію долучитися до активного втілення формули миру, яку запропонувала Україна.

Раніше міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто запропонував власний «мирний план» для України, який передбачає «негайне припинення вогню і створення демілітаризованої зони вздовж нинішньої лінії бойового зіткнення».

У своїй промові під час виступу на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі, міністр, зокрема, відзначив, що «на цьогорічному форумі для Азії бере участь численна делегація високопоставлених керівників оборонних відомств європейських держав, і це, на його переконання, є доказом важливості миру й безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні для стабільності Європи».

Субіанто запропонував за участі ООН організувати і провести на «спірних територіях» референдуми, аби «об’єктивно встановити волю більшості жителів спірних територій щодо бачення ними свого майбутнього».

МВС: в Україні вже перевірили понад 4800 укриттів

Станом на ранок суботи, 3 червня, рятувальники, поліцейські та представники місцевих органів виконавчої влади перевірили в Україні понад 4800 укриттів, йдеться в повідомленні Міністерства внутрішніх справ.

«Зачиненими виявилися 252 об’єкти цивільного захисту, непридатними до використання – 893. Усі порушення зафіксовані. Складені акти передані відповідальним органам для усунення недоліків», – зазначив голова МЗС Ігор Клименко.

Також очільник МВС повідомив, що більш як 5300 рятувальників, поліцейських та представників місцевих органів виконавчої влади проводять ревізії бомбосховищ на території України.

а його словами, такі перевірки триватимуть й надалі.

Росія в ніч на 1 червня завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили повідомили, що війська протиповітряної оборони збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні.

2 червня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про ухвалене рішення щодо цілодобового доступу до укриттів у місті.

Російські військові вдарили ракетою по Слов’янську – влада

Російські військові завдали ракетного удару по Слов’янську на Донеччині, повідомив голова міської військової адміністрації Вадим Лях.

«Не дуже добрий ранок сьогодні (3 червня – ред.). Влучання ворожої ракети по вулиці Центральній, біля Будинку побуту. Тримаємось, ми разом, бережіть себе», – заявив керівник Слов’янської МВА.

Російські військові після початку повномасштабного вторгнення в Україну регулярно обстрілюють цивільну інфраструктуру. Офіційно Москва заперечує, що цілями її ударів є цивільні.

Україна готова до контрнаступу – Зеленський

Україна готова до контрнаступу, щоб звільнити територію від російських військових, зазначив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю The Wall Street Journal.

За словами глави держави, українська армія отримала «не все озброєння, на яке сподівалася, але чекати більше не можна». Зеленський попередив, що «операція може зайняти тривалий час і дорого обійтися».

«Ми твердо віримо, що нам це вдасться. Я не знаю, скільки це займе часу. Чесно кажучи, це може піти різними шляхами, абсолютно різними. Але ми збираємося це зробити, і ми готові», – заявив президент.

Влада України неодноразово заявляла, що війна з Росією може бути закінчена лише після відходу російських військ з усіх окупованих територій та відновлення України в міжнародно визнаних кордонах, тобто включно з Кримом.

У квітні 2023 року заступник голови Офісу президента України Андрій Сибіга говорив, що Київ готовий провести переговори з Москвою про умови повернення півострова, якщо під час контрнаступу ЗСУ дійдуть до кордонів Криму.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG