Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Ніби людина загинула, але потім ми її звільняємо з полону»: Олег Котенко про пошук зниклих безвісти військових

Україна розшукує майже 7 (сім) тисяч військовослужбовців, які зникли під час бойових дій у ході російсько-української війни. Такими є дані Офісу уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин на момент запуску Єдиного реєстру, який запрацював із травня 2023 року. Щодня ця цифра змінюється: одних вдається знайти, інші зникають. Приблизно 60% військових знаходять живими у полоні. Близько 40% – це загиблі, тіла яких також шукають і повертають.

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) поговорив sз Олегом Котенком? уповноваженим з питань осіб, зниклих безвісті за особливих обставин:

  • куди звертатися рідним;
  • яким чином розшукують зниклих військових;
  • де їх шукають;
  • та як не втратити надію тим, хто стикнувся із такою трагедією.

У травні Бєлгородська область Росії перебувала під обстрілом 130 разів – ЗМІ

За травень влада Бєлгородської області Росії повідомила про 130 обстрілів, удари безпілотників і випадки роботи протиповітряної оборони, підрахувало видання «Агентство». Це третина від числа всіх обстрілів регіону з початку повномасштабної війни.

У травні розпочалося різке зростання кількості обстрілів регіону, зазначає видання. Так, 8 травня вперше влада повідомила про 10 обстрілів за день. У 20-х числах травня обстріли стали щоденними.

За даними «Агентства», в травні також зросла кількість постраждалих внаслідок ударів. За місяць місцева влада повідомила про 60 постраждалих та вісім загиблих – це максимальні місячні показники з лютого 2022 року. Як підрахувало «Агентство», всього з початку війни до 31 травня внаслідок ударів загинули 32 особи, постраждали – 157.

Видання зазначає, що, попри зростання кількості обстрілів, влада регіону не розпочала масову евакуацію з прикордонних районів області і не оголосила режим надзвичайного стану.

Шебекіно, де фіксується найбільше обстрілів, – місто з довоєнним населенням близько 40 тисяч людей. Воно розташоване впритул до кордону з Харківською областю України на відстані 33 кілометри від обласного центру, міста Бєлгород.

Вірменія не є союзницею Росії у війні проти України – Пашинян

Вірменія не є союзницею Росії у війні проти України, заявив в інтервʼю чеському телеканалу CNN Prima News премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян.

«Ви сказали, що ми є союзниками Росії. Звичайно, вголос про це ніколи не говорилося, але думаю це помітно. Ми не союзники Росії у війні з Україною. І наше сприйняття цієї війни, цього конфлікту – тривога, тому що це прямо впливає на всі наші відносини», – сказав прем'єр (цитата News.am).

За його словами, на Заході вважають, що Вірменія є союзницею Росії, при цьому в Москві бачать, що Єреван не підтримує війну.

«Виходить, що ми нічиї союзники в цій ситуації, а отже, ми вразливі. Здається, що є якийсь варіант уникнути всіх цих сутичок, але правда в тому, що чим складніша ситуація, тим меншим стає поле для маневрування. Ми ухиляємося не тому, що не маємо думки про ситуацію, а через те, про що я вже говорив – наших проблем набагато більше, вони не дозволяють нам бути більш залученими до розвʼязання інших питань», – заявив Пашинян.

Інтервʼю Пашиняна було записанe ще в травні під час візиту до Чехії, повідомив сам премʼєр у фейсбуці.

Попри цю заяву Пашиняна, на міжнародній арені, зокрема, під час голосувань в ООН, Вірменія дуже часто йде у фарватері позиції Росії.

Кіссінджер: визначав політику США, думав про місце Росії у світі, «не бачив» Україну, а тепер «за» її членство в НАТО

Генрі Кіссінджер, якому нещодавно, 27 травня, виповнилося 100 років, являє собою цілу епоху в міжнародній політиці.

Не кожен на нашій планеті доживає до такого поважного ювілею. Кіссінджер дожив. І продовжує виявляти активність. Попри те, що він не займає високих державних посад, до його думок прислухаються, коментують. Чому? І який вплив має його бачення на ставлення до України?

Генрі Кіссінджер відомий і як науковець, і як політик та дипломат.

Свою кар’єру Кіссінджер розпочав як науковець, захистивши у 1954 році дисертацію з історії дипломатії періоду завершення Наполеонівських війн та формування Віденської системи міжнародних відносин.

А вже 70-их роках ХХ століття Кіссінджер був одним із найвпливовіших зовнішньополітичних стратегів США. У 1973-1977 роках він займав посаду державного секретаря США.

Тоді Кіссінджер став одним з «архітекторів» пом'якшення військово-політичного протистояння Радянського Союзу й Китаю з США та країнами Заходу.

Зеленський: Україна поки що не може стати членом НАТО, але потребує конкретних гарантій безпеки

Президент України Володимир Зеленський наголошує, що на час продовження російської агресії Україна не може стати членом НАТО, вона потребує конкретних гарантій безпеки.

«Ми – адекватні люди, розуміємо, що жодну країну НАТО ми не будемо втягувати у війну. Тому ми розуміємо, що не будемо членами НАТО, поки йде ця війна. Не тому, що не хочемо, тому що це неможливо», – сказав він під час спільного з президентом Естонії брифінгу в Києві.

«Але сьогодні, коли ми говоримо про гарантії безпеки для України – це і санкції, і фінансові гарантії, і зброя, тощо. Те, що є сьогодні не в документах, а є в реальності. Якщо ми хочемо мати їх на папері, то там повинно бути чітко вказано або супроводжуватись чимось конкретним, що ці гарантії безпеки діють, поки Україна не отримає головні гарантії безпеки, а саме – членство в НАТО», – додав Зеленський.

Президент наголосив, що Україна не шукає альтернатив НАТО.

«Наведіть мені приклад, яка країна НАТО воює наразі з Росією або на території якої країни присутні російські війська. Це говорить про те, що це (членство в НАТО) є найкращою гарантією для України», – пояснив Зеленський.

Зеленський: створення коаліції Patriot обговорювалося з учасниками «авіаційної коаліції»

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що у Кишиневі він обговорював створення коаліції Patriot із тими країнами, які входять до «авіаційної коаліції».

«Я приїхав із цією ініціативою. В нас були дуже важливі розмови з Німеччиною, Данією, Нідерландами. Ми також говорили з лідерами ЄС. Питання не в тому, що кожна з цих країн може надати нам ці системи, а в тому, що вони будуть шукати це…Я говорив переважно з країнами, з якими ми говорили про «авіаційну коаліцію». Нам точно це треба. Ми вже бачимо, без якої кількості Patriot нам буде складно. Наше завдання – не 70, 75 відсотків ураження цілей, а 100 відсотків. Так, це амбітна мета, вона дуже непроста через Patriot і не лише», – заявив він під час спільного з президентом Естонії брифінгу в Києві.

Читайте також: Система Patriot успішно працює в Києві – CNN

За його словами, унеможливлення обходу Росією санкцій також є завданням цієї коаліції ППО.

«Є держави, на жаль, у світі та в Європі, які хочуть цього чи ні, але допомагають обходити санкції. Я втомився в цій саме боротьбі. Я думаю, що почну публічно боротися з тими, хто дає можливість обходити санкції, тому що це дозволяє збільшити виробництво ракет», – додав президент.

Після зустрічі із лідерами європейських країн у Кишиневі 1 червня Володимир Зеленський заявив, щопродовжується підготовка рішення про створення коаліції бойових літаків «Небесного щита України» на наступній зустрічі у форматі «Рамштайн». А нідерландський прем’єр-міністр Марк Рютте заявив, що Нідерланди разом з Данією, Бельгією та Великою Британією якнайшвидше розпочнуть навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

В Офісі президента України кажуть, що до «коаліції винищувачів» уже входять вісім країн.

Курськ у вогні: чи пов'язано це з майбутнім наступом ЗСУ?

Україна може повернути Крим уже цього року – Воллес

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес вважає, що Україна має можливість вже цього року повернути Крим, анексований Росією в 2014 році. Про це він сказав в інтервʼю The Washington Post.

«Як ми вже бачили на полі бою – якщо ви завдасте удару російським військам не в тому місці, вони фактично зазнають краху. Ви можете відправляти на смерть десятки тисяч молодих людей, що вони й роблять, але ви не можете наворожити танки та системи озброєння, які їм потрібні», – сказав Воллес.

На думку британського міністра, масштаб російських втрат свідчить про те, що президент Росії Володимир Путін все ще вірить, що може здобути перемогу у війні, якщо відправить в Україну ще більше військ.

Міністр оборони припустив, що Путін, можливо, не має точної інформації про те, що відбувається, і може не усвідомлювати масштабів військових проблем своєї країни «до моменту краху чи внутрішнього виклику». Якщо це станеться, НАТО та Захід «мають бути готовими до всього», зазначив Воллес.

Влада: війська РФ завдали удару по багатоповерхівці у Комишувасі, є жертви

Російські війська завдали удару по багатоповерхівці у Комишувасі – загинули дві людини, ще четверо поранені, повідомив голова запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко.

«Ворог атакував багатоповерховий будинок у селищі. Мінно-вибухові травми отримали жінки 41, 84 та 87 років, а також 21-річний чоловік. Постраждалих оперативно доставили в медичний заклад», – написав він у телеграмі.

За його даними, від отриманих травм загинули жінки 44 та 77 років.

Читайте також: Через російські обстріли в Оріхові та Гуляйполі зруйновано понад 3 тисячі об’єктів – влада

Російські війська регулярно обстрілюють територію Запорізької області.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

В ООН станом на 14 травня підтвердили загибель 8 836 і поранення 14 985 цивільних людей в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. В організації наголошують, що реальне число жертв є значно вищим.

Після вибуху в окупованому Бердянську з місцевого порту виходять кораблі – МВА

Після вибуху в окупованому Бердянську з порту виходять кораблі, повідомляє у телеграмі міська військова адміністрація.

«Про бавовну. За попередніми даними, з Бердянського порту тікають кораблі, які нещодавно зайшли для викрадення українських зернових та металобрухту», – йдеться у повідомленні.

Також про це з посиланням на місцевих жителів повідомив міський голова Мелітополя, який розташований приблизно за 100 кілометрів від Бердянська.

«Місцеві жителі повідомляють, що після вибуху, який був у Бердянському порту кілька годин тому, ворог почав швидко вивозити як своє обладнання по дорозі, так і відводити кораблі, які приїхали завантажувати, точніше красти, наше зерно. Наразі немає інформації – завантажені ці кораблі чи ні», – заявив Іван Федоров в ефірі національного телемарафону.

ОВА: на Харківщині на вибухівці підірвалося авто – загинула жінка, поранені троє дітей

На Харківщині на вибухівці підірвалося авто, в якому їхала сім’я з трьома дітьми, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

За його даними, загинула 37-річна жінка, важких поранень зазнали дві дівчинки 12-ти та 15-ти років, 12-річний хлопчик. Усі постраждалі госпіталізовані.

«Сьогодні близько 12:00 в поблизу сіл Морозова Долина та Леміщине Богодухівського району на невідомому вибуховому пристрої підірвався автомобіль, в якому їхала сім’я з трьома дітьми», – написав вн у телеграмі.

Синєгубов вкотре наголосив, що мінна небезпека в регіоні залишається дуже високою, і закликав не відвідувати ліси, поля, лісосмуги, узбіччя доріг, береги водойм.

У ССО розповіли, що вони просили Буданова сприяти виїзду обвинуваченого в корупції Трубіцина – «Схеми»

Ініціатором виїзду за кордон обвинуваченого в корупції депутата Київради Владислава Трубіцина були Сили спеціальних операцій Збройних сил України. Про це йдеться у коментарі ССО журналістам «Схем» (Радіо Свобода).

У ССО розповіли, що у січні 2023 року справді просили начальника Головного управління розвідки Кирила Буданова сприяти виїзду Трубіцина та ще 4 особам як волонтерам для забезпечення ССО «спеціальним обладнанням». Саме лист за підписом ГУР допоміг Трубіцину виїхати у травні у напрямку Польщі, відтоді він не з’являється на судові засідання та не виходить на зв’язок, як раніше повідомляли «Схеми».

В ССО додали, що «вкрай негативно» ставляться до того, що «ця особа скористалась таким приводом під час війни у своїх особистих цілях і не повернулась в Україну задля виконання процесуальних обовʼязків у суді».

«Вищезгадане звернення дійсно було ініційоване командуванням Сил спеціальних операцій в січні 2023 року. Мета цього звернення – виїзд за кордон Владислава Трубіцина як представника благодійного фонду «Рідна Оболонь» та ще чотирьох осіб, теж від цього фонду. Виїзд потребував виконання ним та групою осіб спеціального завдання щодо забезпечення ССО спеціальним обладнанням. На жаль, характер завдання не може бути розкритим, так як містить дані, що становлять службову таємницю», – зазначив речник ССО Олександр Кіндратенко.

«Схеми» попросили ССО ЗСУ надати копію їхнього клопотання до ГУР про сприяння виїзду за кордон депутата Трубіцина, аналогічний запит відправили і до ГУР, але відповіді наразі не отримали. Водночас, цей документ «Схемам» вдалось дістати від своїх джерел в оборонних структурах, із закритою частиною інформації, що містить персональні дані.

Війська РФ повторно атакували авіабомбами Одрадокамʼянку – Херсонська ОВА

Російські війська повторно атакували авіабомбами Одрадокамʼянку на Херсонщині, повідомляє у телеграмі обласна військова адміністрація.

«Ворожа авіація знову атакувала Одрадокамʼянку Тягинської громади. Через влучання авіабомби в мирному населеному пункті пошкоджено приміщення пошти, сільського клубу, амбулаторії, адмінбудівлю, а також памʼятник», – йдеться у повідомленні.

Люди не постраждали.

1 червня російські війська скинули на село Одрадокамʼянка авіабомбу, була зруйнована музична школа.

Після деокупації восени минулого року Херсон і звільнена частина області практично щоденно зазнають російських обстрілів. Армія РФ все ще перебуває на лівобережжі Херсонщини, звідки завдає ударів по деокупованих територіях півдня України.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

«Питання щодо ймовірного затримання Путіна обговорюється жваво». ПАР може змінити закони через президента РФ?

Наскільки активно зараз в медіа ПАР присутня сама тема саміту БРІКС? Чи може ПАР змінити закони через президента РФ Володимира Путіна? Яку позицію африканські країни займають у російсько-українській війні? З якими пропозиціями щодо мирного процесу можуть приїхати лідери країн Африки до Києва?

Про це в етері програми Радіо Свобода «Свобода Live» розповіла Любов Абравітова, надзвичайний і повноважний посол України у Південно-Африканській Республіці.

– Пані Абрамітова, наскільки активно зараз в медіа ПАР присутня сама тема саміту БРІКС? І які ризики чи то шанси того, що його перенесуть до Китаю? Чи багато взагалі про це говорять в самій Африці?

– Дійсно, зараз інформаційний простір Південної Африки переповнений новинами про БРІКС, відбувається зустріч очільників зовнішньополітичних відомств наразі в Кейптауні. Отже, питання щодо ймовірного затримання Путіна під час його ймовірного візиту до Йоганнесбургу у серпні обговорюється жваво. Окрім того, нещодавно МЗС вийшло з заявою про те, що усім учасникам саміту буде надано імунітети. Власне, це питання активно обговорюється.

Окрім того, цьогорічний БРІКС матиме трошки інше значення, інший вимір, оскільки розглядатиметься питання про його розширення за рахунок інших країн, зокрема Глобального Півдня. І тому Південна Африка спостерігає за цими ініціативами жваво.

ДІЯРУ: окупанти «майже повністю деградували» систему аварійної готовності й реагування на ЗАЕС

Російські сили, які захопили Запорізьку атомну електростанцію, «майже повністю деградували» систему аварійної готовності й реагування на ЗАЕС, повідомила Державна інспекція ядерного регулювання України.

Як заявив під час онлайн-зустрічі з міжнародними партнерами в.о. голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, складна ситуація на майданчику Запорізької АЕС «погіршується з кожним днем».

У ДІЯРУ наголосили, що через демонтаж чи викрадення російськими загарбниками важливих елементів систем, виведення з ладу частини комп’ютерної техніки значних зусиль та ресурсів потребує відновлення система фізичного захисту на станції.

«Ревізія укриттів, стан ППО і ракетний потенціал РФ» – Зеленський розповів, що обговорювалося на Ставці

Президент України Володимир Зеленський повідомив про результати засідання Ставки верховного головнокомандувача.

«Ставка. Жорстка реакція учасників засідання на загибель людей біля зачиненого бомбосховища. Доручив члену Cтавки, міністру Камишіну, провести повну ревізію всіх захисних споруд Києва. Звіт – за десять днів. Іншому члену Ставки, міністру Клименку, – те саме по Україні», – написав він у телеграмі.

За його словами, учасники засідання також комплексно розглянули стан протиповітряної оборони України – її потреби для відбиття загроз із землі, з моря, з повітря.

«Шляхи вдосконалення з урахуванням наявних ресурсів, надходжень від партнерів та власного виробництва. Питання третє. Фронт. Без деталей», – повідомив він.

Зеленський повідомив, що на засіданні Ставки розглядалася доповідь розвідки щодо країн, які допомагають РФ не просто обходити санкції, а й нарощувати виробництво ракет та дронів в умовах війни. Президент анонсував «відповідні рішення».

Через російську масовану атаку на Київ в ніч на 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Після подій у столиці влада анонсувала перевірку укриттів не лише у Києві, а й в інших містах, зокрема, у Львові, Вінниці та Миколаєві. Уряд ініціював перевірку усіх укриттів в Україні.

2 червня міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про ухвалене рішення щодо цілодобового доступу до укриттів у місті.

Путін отримав запрошення на саміт БРІКС у ПАР, попри міжнародний ордер на його арешт

Незважаючи на міжнародний ордер на арешт, президента Росії Володимира Путіна запросили на саміт країн БРІКС у Південно-Африканській Республіці в серпні.

Як повідомляє агентство dpa, усі п’ять голів держав БРІКС, блоку, до якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР, отримали запрошення на саміт, запланований на 22-24 серпня в Йоганнесбурзі, заявила міністерка закордонних справ ПАР Наледі Пандор на зустрічі з головами МЗС країн БРІКС 1 червня.

Недавно керівництво Південно-Африканської Республіки заявило, що надасть дипломатичний імунітет учасникам двох зустрічей країн БРІКС.

Як повідомляло агентство Bloomberg із посиланням на заяву влади ПАР, наданий імунітет поширюватиметься на зустріч міністрів закордонних справ країн блоку, що проходить 1 і 2 червня у Кейптауні, і на саміт голів держав БРІКС, який відбудеться з 22 по 24 серпня.

У Департаменті міжнародних відносин та співпраці ПАР повідомили, що це «стандартна процедура, яку проводять для всіх міжнародних конференцій і самітів, незалежно від рівня участі».

17 березня Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт голови Кремля Володимира Путіна, а також уповноваженої з прав дитини при президенті РФ Марії Львової-Бєлової.

За версією суду, вони є відповідальними за примусову депортацію дітей з окупованих територій України. У РФ після видачі ордера заявили, що повернуть дітей, коли будуть безпечні умови.

Ордер суду означає, що Преторія мала б затримати Путіна після прибуття на зустріч БРІКС.

Наразі точно невідомо, чи поїде Путін на саміт. 30 травня у Кремлі заявили, що Росія візьме участь у запланованому в ПАР саміті БРІКС на «належному рівні». Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив про це, відповідаючи за запитання про те, чи візьме Путін участь у зустрічі.

Публікували роботу ППО у соцмережах: чотирьом блогеркам суд обрав запобіжний захід

Блогерам, які поширювали роботу ППО у соціальних мережах, обрано запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту, повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

Згідно з ухвалами суду, їм заборонено залишати місце проживання до 31 липня 2023 року.

Під час російської масованої атаки Києва 16 травня блогери поширили у соцмережах відео роботи протиповітряної оборони, додають у прокуратурі.

Напередодні Служба безпеки України повідомила про підозру чотирьом жінкам, які опублікували фото російського удару.

СБУ 17 травня повідомила, що викрила шістьох блогерів і заблокувала онлайн-камери, які «засвітили» роботу протиповітряної оборони під час масованого російського удару по Києву 16 травня.

Правоохоронці та представники влади неодноразово закликали не публікувати фото та відео роботи протиповітряної оборони та збитих ракет і дронів під час повітряних атак. За словами речника Повітряних сил Юрія Ігната, фото уламків можуть дозволити російським військам визначити, яким видом озброєння користувалися ЗСУ для збиття, а також можуть використовуватися російською пропагандою.

У МЗС України закликали Орбана «почати нарешті діяти» – у відповідь на його останню заяву

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заклик прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана до переговорів із Росією, заявивши, що мирні переговори можливі лише після повного виведення російських військ із території України.

«Припинення вогню без виконання цієї умови призведе до заморожування статус-кво, надасть Росії можливість перегрупуватися, накопичити сили і вдатися до нової хвилі агресії. Доведено досвідом 2014-2022 років. Ба більше, щоденні російські ракетні атаки й атаки дронами по українських містах доводять, що в Москві не розглядають інших сценаріїв, окрім як продовжувати війну», – написав у фейсбуці речник МЗС України Олег Ніколенко.

У МЗС також закликали Орбана «почати нарешті діяти».

«Ми взяли до уваги твердження Віктора Орбана про те, що йому важко бути єдиним прем’єр-міністром в ЄС, який виступає за мир. Аби полегшити цю ситуацію, закликаємо главу угорського уряду почати нарешті діяти. Наприклад, засудити російську агресію, вимагати від Москви припинити війну та повернути російську армію на російську територію, долучитися до заходів міжнародної ізоляції Росії, не підривати єдність в ЄС», – заявив Ніколенко.

Раніше сьогодні прем’єр-міністр Угорщини заявив про необхідність припинення вогню і початку мирних переговорів України із Росією до початку українського контрнаступу. За його словами, це потрібно, щоб Україна уникла подальших втрат, які можуть значно зрости при контрнаступі.

Угорщина в особі очільника уряду Віктора Орбана і голови дипломатії Петера Сійярта давно демонструє своє прихильне ставлення до Кремля. Від початку повномасштабного російського вторгнення Будапешт робить заяви, які суперечать загальній позиції ЄС про підтримку України.

Зокрема, Віктор Орбан у інтерв’ю Bloomberg, коментуючи агресію Росії проти України, заявив, що неважливо хто до кого вторгнувся. Угорський прем’єр також переконаний, що Україна не здатна виграти війну – «не може бути перемоги для бідних українців на полі бою».

Блінкен назвав умови, за яких США підтримуватимуь мирні ініціативи Бразилії чи Китаю

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати працюють з Україною та іншими союзниками, щоб досягти консенсусу щодо ключових елементів «справедливого та міцного миру» для припинення війни з Росією.

Як повідомляє агенція Reuters, Вашингтон також заохочуватиме ініціативи інших країн, спрямовані на припинення війни, якщо вони будуть підтримувати Статут ООН і суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України.

«Ми підтримуватимемо зусилля – Бразилії, Китаю чи будь-якої іншої країни – якщо вони допоможуть знайти шлях до справедливого та тривалого миру», – сказав Блінкен у своїй промові у Гельсінкі.

Водночас, за його словами, війна в Україні зміцнила рішучість США протистояти будь-яким загрозам, зокрема з боку Китаю.

«Наша підтримка України не послабила наші можливості протистояти потенційним загрозам з боку Китаю чи будь-кого іншого – вона зміцнила їх», – сказав Блінкен, якого цитує AFP.

Читайте також: Бразилія «мавпує» російську та китайську пропаганду щодо війни в Україні – Білий дім

У квітні президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва закликав до створення аналогу «Великої двадцятки» для досягнення миру в Україні за участю країн Латинської Америки, Китаю та ОАЕ. Він розповів, що спілкувався з президентами Об’єднаних Арабських Еміратів і Китаю про створення групи країн, подібної до «Групи двадцяти» (G20), для посередництва в війні Росії проти України. Президент Бразилії під час поїздки до Китаю раніше заявив, що нібито Сполучені Штати заохочують війну в Україні.

Україна неодноразово заявляла, що мир буде досягнутий лише тоді, коли Росія залишить усі окуповані території включно з Кримом.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG