Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Міненерго: через обстріли вимикалися лінії електропередачі у Києві й області

Міністерство енергетики України повідомило, що в ніч на 2 червня внаслідок чергового російського удару по Київщині в Києві й області вимикалися лінії електропередачі.

«Внаслідок обстрілу є пошкодження і технологічні порушення. Були зафіксовані вимкнення кількох ліній електропередачі», – йдеться в повідомленні.

У міністерстві додали, що на Донеччині внаслідок обстрілів знеструмлені вісім населених пунктів. Під удар потрапив і об’єкт генерації електроенергії – пошкоджено тепломережу. Також без живлення залишилася шахта.

«На Харківщині через обстріли без електроенергії – понад 13 тисяч споживачів. Через попередні обстріли також залишається без світла частина споживачів у Сумській, Запорізькій, Херсонській, Чернігівській областях», – йдеться в повідомленні.

За даними Міненерго, ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє безпекова ситуація.

Енергетична система працює стабільно, дефіцит електроенергії – відсутній, наголосили в міністерстві.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

Зокрема, в ніч на 2 червня Росія атакувала Україну 15 крилатими ракетами і 21 ударним дроном, українські військові знищили усі повітряні цілі, повідомила пресслужба Повітряних сил ЗСУ. Як розповів в ефірі національного телемарафону речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, епіцентром російських атак знову були Київ і Київщина.

СБУ: затримали агента білоруського КДБ, який шпигував за північним кордоном

Служба безпеки України заявила про затримання агента білоруського КДБ, який шпигував за північним кордоном України.

Як повідомляє пресслужба відомства, затриманий є громадянином Білорусі, який має посвідку на постійне проживання в Україні та тривалий час проживає на Рівненщині.

За даними СБУ, на початку повномасштабного російського вторгнення він був завербований співробітником білоруського КДБ та здійснював розвідувально-підривну діяльність проти України – збирав дані про оборону північних кордонів та маршрути переміщення військової техніки.

Для виконання розвідзавдань на Рівненщині, як повідомляє українська спецслужба, чоловік обходив прикордонну територію і спостерігав за переміщенням Сил оборони.

Правоохоронці встановили, що у поле зору білоруського КДБ він потрапив як колишній командир підрозділу десантно-штурмових військ СРСР, він брав активну участь у бойових діях в Афганістані.

Затриманому повідомили про підозру, наразі він перебуває під вартою.

У лютому громадянина Білорусі, співробітника КГБ, засудили в Україні до десяти років позбавлення волі через участь у бойових діях проти Збройних сил України. Як повідомили в СБУ, серед основних завдань засудженого був збір розвідданих про зразки іноземного озброєння, які надходять підрозділам ЗСУ від західних партнерів.

Українські правоохоронці регулярно повідомляють про затримання російських агентів у різних регіонах України, про інформаторів білоруських спецслужб – рідше.

Білорусь прямо не бере участі у бойових діях у війні РФ проти України. Проте у лютому 2022 року керівництво Білорусі дозволило використовувати свою військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії та обстрілів мирних міст в Україні, жертвами яких стали тисячі цивільних жителів..

Пошкоджена будівля сільради – в ОК «Північ» повідомили про обстріли Росією прикордоння Чернігівщини і Сумщини

Російські війська станом на 11:00 2 червня ще п’ять разів обстріляли прикордонні території Чернігівської і Сумської областей, повідомило оперативне комендування «Північ».

«З 00:00 до 00:10 зафіксовано 5 приходів, ймовірно, зі ствольної артилерії в районі н.п. Ромашкове. З 23:39 до 23:45 зафіксовано 3 приходи, ймовірно, 120 мм міномет у районі н.п. Нововасилівка. З 08:10 до 09:00 зафіксовано 15 приходів, ймовірно, зі ствольної артилерії в районі н.п. Леонівка. З 09:18 до 09:58 зафіксовано 22 приходи, ймовірно, з міномету 120 мм у районі н.п. Нововасилівка», – йдеться в повідомленні.

В ОК «Південь» зауважили, що про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури у згаданих населених пунктах інформації не надходило.

Крім того, за повідомленням, з 08:15 до 09:00 зафіксовано 40 «приходів», ймовірно, із міномету 120 калібру по населеному пункту Янжулівка. Тут, за даними військових, постраждалих також немає, але була пошкоджена будівля сільської ради.

Прикордоння Сумщини та Чернігівщини регулярно зазнає російських атак.

Минулого місяця заступниця міністра оборони Ганна Маляр висловила думку, що армія РФ збільшила інтенсивність обстрілів прикордоння Чернігівщини та Сумщини, щоби «тримати у напрузі українських військових та не допустити їхнього перекидання на інші напрямки».

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього..

Посланець Китаю про війну РФ проти України: «ризик ескалації – все ще високий»

.Спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей заявив, що, на його думку, ні Україна, ні Росія «твердо» не закрили двері для переговорів, незважаючи на труднощі з їх веденням зараз. Як повідомляє агентство Reuters, Лі сказав про це на пресконференції 2 червня за підсумками свого європейського турне минулого місяця.

«Ризик ескалації російсько-української війни – все ще високий. Усі сторони повинні забезпечити безпеку ядерних об’єктів і вжити конкретних заходів для зниження температури», – сказав він.

Посланець Китаю також заявив, що Росія високо оцінила його зусилля щодо «сприяння миру».

За його словами, Китай готовий розглянути можливість відправлення ще однієї делегації до Європи для переговорів щодо врегулювання ситуації, бо його перша поїздка може не привести до якихось негайних результатів.

«Ми відчули, що існує великий розрив між позиціями обох сторін», – сказав він про Росію й Україну.

16-17 травня спеціальний представник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідав Україну з візитом.

Поїздка, за словами Пекіна, була спрямована на обговорення «політичного врегулювання» війни, яку веде Росія проти України.

Згодом Хуей відвідав Польщу, Францію й Німеччину під час багатоденної поїздки. Завершилося його турне поїздкою до Росії.

МЗС України за підсумками зустрічі Дмитра Кулеби з Лі Хуеєм повідомило, що український міністр наголосив на тому, що Україна не сприймає ніяких пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту.

Укриття в Києві мають бути доступними цілодобово – Кличко

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив про ухвалене рішення щодо цілодобового доступу до укриттів у місті. Це сталося після загибелі людей біля укриття у Деснянському районі.

За його словами, це рішення є обовʼязковим до виконання всіма установами і закладами.

«(Рішення) обовʼязкове для контролю всіма відповідальними службами. Також до контролю за доступом буде долучена громадськість. Всі небайдужі можуть доєднатися і стати інспекторами громадського контролю. Звертатися потрібно до Департаменту муніципальної безпеки», – написав він у телеграмі.

За його словами, також Київрада на найближчому позачерговому засіданні 8 червня звернеться до парламенту щодо встановлення відповідальності, в тому числі приватних власників приміщень укриттів, за недопуск людей та неналежну роботу укриттів.

Росія в ніч на 1 червня завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили повідомили, що українські військові збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень.

За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим. 1 червня ввечері поліція Києва повідомила про чотирьох затриманих. За даними поліції, охоронцеві медзакладу готують повідомлення про підозру за статтею «залишення в небезпеці», посадовиці РДА, директору лікарні і його заступнику можуть інкримінувати «службову недбалість».

Після подій у столиці влада анонсувала перевірку укриттів не лише у Києві, а й в інших містах, зокрема, у Львові, Вінниці та Миколаєві.

«Проблема з кадрами, завозять людей з РФ»: підсумки «праймеріз» «Єдиної Росії» в окупації

Як проходило так зване попереднє голосування від партії «Єдина Росія» на окупованих територіях півдня України? Хто і чому брав участь у цьому процесі? Для чого Росія планує проводити псевдовибори на окупованих територіях і чи вистачає їй для цього кадрів? Про це дізнавався проєкт Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

Парламент Швейцарії проголосував за блокування непрямого експорту зброї в Україну

Парламент Швейцарії 1 червня відхилив виняток щодо передачі зброї Україні, повідомляє DPA.

Більшість членів Національної ради Швейцарії (нижньої палати парламенту) проголосували проти пропозиції, розробленої комітетом з політики безпеки більшої палати парламенту країни.

Федеральні збори Швейцарії складаються з Національної ради та меншої Ради держав.

«Lex Ukraine» дозволив би іншим державам постачати в Україну військову техніку швейцарського виробництва. Закони нейтральної Швейцарії забороняють підтримку країн, які беруть участь у військових діях.

Тому Швейцарія поки що відмовляється надати Німеччині дозвіл на передачу Україні швейцарських боєприпасів, придбаних багато років тому для німецького танка Leopard.

Однак Швейцарія схвалила санкції проти Росії через вторгнення, яке вона неодноразово засуджувала.

У двох морях чергують 15 російських кораблів – військові

15 російських кораблів перебувають на чергуванні в Чорному й Азовському морях, повідомило оперативне командування «Південь».

«Корабельне угруповання ворожого флоту в Чорному й Азовському морях складається з 1️5 одиниць, які маневрують поблизу ТОТ АРК і в напрямку Новоросійська. Бойове чергування продовжують нести чотири ракетоносії, споряджені до 24 ракет типу «Калібр», – йдеться в повідомленні.

Військові наголосили, що рівень ракетної загрози залишається «надзвичайно високим».

«Ворог продовжить терор обстрілами як прифронтових, так і глибоко тилових територій. Не виключені і дронові атаки, з огляду на додаткові поставки з Ірану», – додали в ОК «Південь».

Про збільшення Росією кількості ракетоносіїв у Чорному морі до чотирьох, в оперативному командуванні «Південь» повідомили ввечері 1 червня.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

Зокрема, в ніч на 2 червня Росія атакувала Україну 15 крилатими ракетами і 21 ударним дроном, українські військові знищили усі повітряні цілі, повідомила пресслужба Повітряних сил ЗСУ. Як розповів в ефірі національного телемарафону речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, епіцентром російських атак знову були Київ і Київщина.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

Росія з осені не атакує Україну з території Білорусі – Ігнат

Росія з осені не атакує Україну з території Білорусі, повідомив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Наразі противник атакує з території Росії. У них немає потреби особливої (атакувати з території Білорусі). З осені не видно, що противник застосовує своє озброєння з території Білорусі. Зазвичай це Брянська, Курська області», – розповів він в ефірі національного телемарафону.

Ігнат також пояснив, чому цієї ночі в Києві було «тихіше».

«Залежить від того, чим атакують. Попереднього разу була балістика. Її на дальніх підступах збивати не можна, бо дальність тих же Patriot невелика – кілька десятків кілометрів. А крилаті ракети можна збивати не лише цим комплексом, а й іншими, навіть мобільними групами, авіацією. Тому крилаті ракети можуть збиватися на підступах до міста, до об’єктів, які вони хочуть уразити», – додав він.

У ніч на 2 червня у всіх регіонах України було оголошено повітряну тривогу. Росія в ніч на 2 червня атакувала Україну 15 крилатими ракетами і 21 ударним дроном з північного і південного напрямків. За даними Повітряних сил ЗСУ, українські військові знищили усі російські повітряні цілі.

За даними військових, епіцентром був Київ та Київська область. Як повідомили в КМВА, для удару по Києву російські війська застосували крилаті ракети і безпілотники, українські сили ППО збили понад 30 повітряних цілей у небі над столицею України і навколо міста. На Київщині через російську атаку поранені двоє людей, у тому числі 11-річна дитина.

Білорусь прямо не бере участі у бойових діях у війні РФ проти України. Проте у лютому 2022 року керівництво Білорусі дозволило використовувати свою військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії та обстрілів мирних міст в Україні, жертвами яких стали тисячі цивільних жителів.

Влада Смоленської області РФ заявила про атаку дронів на об’єкти ПЕК

Влада Смоленської області Росії, яка межує з Білоруссю, вперше за останній час заявила про атаку безпілотників на об’єкти паливно-енергетичного комплексу регіону.

«Сьогодні близько третьої години ночі у селі Пересна Починковського району і в селі Диваси Смоленського району двома безпілотниками далекого радіусу дії були атаковані об’єкти паливно-енергетичного комплексу. Жертв і постраждалих немає. Критичних пошкоджень та пожеж теж немає», – написав у телеграм-каналі виконувач обов’язків губернатора Смоленської області Василь Анохін.

Як стверджує російське видання «База», дрони-камікадзе атакували нафтопереробну і газорозподільну станції. Один безпілотник вибухнув на території нафтопереробної станції «Транснафти», внаслідок чого була пошкоджена водяна ємність пожежогасіння. За півгодини ще один дрон атакував газорозподільну станцію, пошкодивши адміністративну будівлю, пише телеграм-канал.

Про атаки безпілотників заявили також і представники влади Брянської та Курської областей, що межують з Україною.

Голова Курської області РФ Роман Старовойт сказав, що минулої ночі поряд із Курською системою ППО збили кілька безпілотників.

Влада Брянської області РФ стверджує, що вранці українські війська обстріляла два села. Постраждалих немає. Українські військові не коментували це повідомлення.

Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков написав, що ніч в області «пройшла спокійно». Вчора в цій російські області були перестрілки той час, як вранці 1 червня угруповання «Російський добровольчий корпус» та легіон «Свобода Росії», які воюють на боці України, оголосили про новий рейд на територію РФ. Згодом міністерство оборони РФ прозвітувало про «зірвану спробу вторгнення» до Бєлгородської області. Влада регіону приступила до евакуації жителів із Шебекіна.

Голова Калузької області, де напередодні вже знаходили дрон, що впав, повідомив, що сьогодні вранці в лісі впав «невідомий об’єкт», внаслідок чого стався вибух. Ніхто не постраждав, об’єкти економіки та житлові будинки не пошкоджені, сказав Владислав Шапша.

Бєлгородська, Брянська і Курська області, що межують з Україною, зазнають регулярних обстрілів. Російська влада звинувачує в них ЗСУ. Українська сторона обстріли не коментує.

СБУ: суд арештував активи Марченко ще на майже 740 млн грн

Суд наклав арешт на акції дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко в 7 підприємствах припортової інфраструктури на Одещині, повідомляє у телеграмі Офіс генерального прокурора.

Як уточнює преслужба Служби безпеки України, йдеться про корпоративні права в АТ «Ексімнафтопродукт», ПрАТ «Синтез Ойл», ПрАТ «Синтез Транзит», ТОВ «Укрлоудсистем», АТ «Одеснафтопродукт», ПрАТ «Чорноморський паливний термінал» та ТОВ «Альбіон Коммодітіз».

За даними правоохоронців, Марченко володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур, загальна вартість заблокованих активів – майже 740 млн грн.

«Арешт відповідного майна убезпечить його від перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дозволить передати на користь нашої держави. Ці компанії мають стратегічно важливе значення у транспортуванні пального та інших критичних вантажів через акваторію Чорного моря», – додають у СБУ.

У квітні суд арештував корпоративні права Оксани Марченко у металургійному підприємстві «Запорізький завод феросплавів» на понад 1 млрд гривень.

Дружину підозрюваного у державній зраді та порушенні звичаїв війни Віктора Медведчука Оксану Марченко оголосили в розшук 11 квітня. У лютому їй повідомили про підозру у фінансуванні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу чи повалення державної влади в Україні.

Влада Херсонщини попереджає про ймовірну російську атаку на хімічному заводі на півночі Криму

Голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін попереджає про підготовку російськими військами провокації на хімічному заводі в Армянську (Крим).

«За даними сил спротиву росіяни готують чергову провокацію на хімічному заводі в Армянську тимчасово окупованого Криму. Вони завезли на територію заводу «Кримський Титан» вибухівку і мінують територію. Ймовірний вибух спричинить викид в атмосферу тисяч тонн отруйних речовин, що призведе до смертельної небезпеки людей і довкілля», – написав він у телеграмі

За словами Прокудіна, через вибух на заводі можуть постраждати АР Крим і щонайменше ще семи областей України, а також Туреччина і сама країна-агресор.

Херсонська ОВА також оприлюднила пам’ятку, як діяти у разі хімічної небезпеки.

Перевірити ці дані незалежно наразі неможливо.

Армянськ, як і вся територія Криму, а також лівобережжя Херсонської області наразі перебувають під окупацією російських військ.

Олексій Данілов про події на Бєлгородщині, озброєння РФ та «закон бумеранга»

Секретар Ради національної оборони України Олексій Данілов, коментуючи події у Бєлгородській області РФ, заявив в етері програми Радіо Свобода «Свобода Live», що «це тільки початок».

Крім того, він вказав на те, що, попри санкції, Росія на сьогодні зберігає «невелике виробництво» ракет. Утім, за його словами, нині з упевненістю можна сказати, що та кількість ракет, яка була у РФ на початку вторгнення, знизилася «в геометричній прогресії».

Про це та інше читайте і дивіться в інтерв’ю.

Росія вночі атакувала 15 ракетами і 21 БПЛА, усі збили – Повітряні сили ЗСУ

Росія в ніч на 2 червня атакувала Україну 15 крилатими ракетами і 21 ударним дроном, українські військові знищили усі повітряні цілі, повідомляє у телеграмі пресслужба Повітряних сил ЗСУ.

«Спершу російські окупанти атакували дронами-камікадзе «Shahed-136/131» – близько 23.00 у ніч на 2 червня. Заходили з південного напрямку, використовуючи рельєф місцевості та русло Дніпра», – йдеться у повідомленні.

За даними українських військових, близько 3:00 крилаті ракети Х-101/Х-555, випущені стратегічними бомбардувальниками Ту-95мс з Каспію, уже були в повітряному просторі України.

«Заходили з північного напрямку, атакуючи Київ, маневрували, намагаючись ввести в оману нашу протиповітряну оборону», – додають Повітряні сили.

У ніч на 2 червня у всіх регіонах України було оголошено повітряну тривогу. Як повідомили в Київській міській військовій адміністрації, для удару по Києву російські війська застосували крилаті ракети і безпілотники, українські сили ППО збили понад 30 повітряних цілей у небі над столицею України і навколо міста.

Через масовану атаку РФ на Київщині є поранені – ОГП

Внаслідок масованої російської атаки на Київщині є поранені, повідомляє Офіс генерального прокурора.

11-річна дитина отримала тілесні ушкодження, чоловіка 68 років госпіталізували до лікарні.

За даними слідства, внаслідок обстрілу пошкоджено цивільні об’єкти – приватні будинки, господарські споруди та авто.

Як уточнив голова Київської ОВА Руслан Кравченко, через падіння уламків пошкоджені 5 приватних будинків: у 3 будинках пошкодження незначні – вибиті вікна, посічені фасади, а у 2 – виникли пожежі..

У ніч на 2 червня російські війська здійснили масовану атаку ракетами і безпілотними літальними апаратами по Україні, зокрема Київській області. За попередніми даними Генштабу ЗСУ, Росія задіяла 15 крилатих ракет і 18 безпілотників для завдання удару по Києву в ніч на 2 червня. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

У розвідці Британії заявили про «гостру дилему» для командування РФ після подій у Бєлгородській області

Розвідка Великої Британії прокоментувала черговий рейд російських добровольців у Бєлгородській області Росії, заявивши, що цього разу російським силам вдалося «досягти більшого успіху у стримуванні рейду, ніж попереднього разу», але при цьому довелося застосувати широкий спектр засобів.

«Згідно з власним пресрелізом Міноборони Росії, воно вдалося до розгортання повного спектру бойових засобів на власній території, включаючи ударні вертольоти і важку термобаричну ракетну систему ТОС-1А. Зараз російське командування стоїть перед гострою дилемою: зміцнити оборону в прикордонних регіонах Росії чи посилити свої лінії в окупованій частині України», – заявили у розвідці.

Вранці 1 червня угруповання «Російський добровольчий корпус» та Легіон «Свобода Росії», які воюють на боці України, оголосили про новий рейд на територію РФ. Згодом міністерство оборони РФ прозвітувало про «зірвану спробу вторгнення» до Бєлгородської області.

Влада Бєлгородської області Росії 1 червня повідомила, що кілька населених пунктів Шебекінського і Грайворонського округів зазнали обстрілів. Зокрема, у місті Шебекіно внаслідок обстрілу з РСЗВ «Град» спалахнув гуртожиток, пошкоджено будівлю міської адміністрації. За даними російських інформагенцій, після обстрілів у Бєлгородській області госпіталізовано 11 людей, четверо з них у тяжкому стані.

Це вже другий такий рейд російських добровольців за останні 10 днів.

22 травня кілька десятків бійців, які декларували свою належність до РДК та легіону «Свобода Росії», увійшли на територію Грайворонського міського округу Бєлгородської області Росії. Вони захопили російський прикордонний пункт і перебували в кількох населених пунктах міського округу. Під час цих рейдів РДК через кордон у Києві заявляли, що Україна не має до них прямого відношення, оскільки «Російський добровольчий корпус» не є частиною її Збройних сил і складається з російських громадян.

Секретар Ради національної оборони України Олексій Данілов, коментуючи події у Бєлгородській області РФ, 1 червня заявив, що «це тільки початок». Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Це ж не перший випадок, коли росіяни зі зброєю в руках ідуть захищати свою країну. Звикаємо до цього. Я неодноразово наголошував – мають право… Я впевнений, що це тільки початок – далі буде. Це буде не тільки Бєлгород. Ви ж бачите, що там відбувається – то дрони самі по собі по Москві починають запускати, то ще щось. Дивна країна», – сказав він в ефірі програми Свобода Live.

Данілов наголосив, що процес фрагментації Росії почався 24 лютого, «коли ці божевільні вирішили напасти на нашу країну».

Що насправді відбувається в російському Шебекіно?

  • Російський Курськ атакували безпілотники. Принаймні про це заявляє місцева влада. А в Шебекіно Бєлгородської області в результаті обстрілів евакуювали людей. «Російський добровольчий корпус» знову повідомляє про спецоперацію на території прикордонних з Україною російських областей. Чи означає це, що війна перекинулась на територію Росії і які це матиме наслідки – говоримо з військовим експертом.

Про це та інше дивіться у програмі «Свобода.Ранок» о 9:00 на @Радіо Свобода:

  • Після трагедії в Києві через зачинене під час тривоги укриття арештували чотирьох людей. Їх називають відповідальними за смерті киян через службову недбалість. Президент за цей інцидент пригрозив меру столиці «нокаутом». Тим часом по країні почали перевіряти укриття. Чи доступні сховища в Києві та регіонах? Та чи користуються ними люди. Розкажемо і покажемо.
  • Румунія підписала декларацію про підтримку вступу України в НАТО. Тим часом в Німеччині кажуть, що будь-які майбутні гарантії безпеки, які країни Заходу можуть надати Україні, повинні відрізнятися від статусу членства у НАТО. Що означають такі заяви для України? Чому думки лідерів різних країн щодо статусу України різняться? Та чим завершився саміт Європейської політспільноти в Молдові – говоримо у другій частині ефіру.

Загиблі й поранені цивільні – ОВА розповіли про наслідки російських ударів за добу

На Донеччині внаслідок російських ударів минулої доби загинули двоє цивільних жителів, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«За 1 червня росіяни вбили двох жителів Донеччини – в Авдіївці та Часовому Яру. Крім того, вдалося встановити інформацію щодо 1 загиблого у Вугледарі. Ще 12 людей в області зазнали поранення», – написав він у телеграмі.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що, за уточненою інформацією, 1 червня внаслідок ракетного удару по Індустріальному району Харкова пошкоджені будівлі цивільного підприємства, поранення зазнали жінка 63 років і 56-річний чоловік, яким надали медичну допомогу на місці.

«Минулої доби ворог завдав ракетного удару по місту Харкову та продовжував обстрілювати прикордонні та прифронтові населені пункти Харківського, Куп’янського та Чугуївського районів області… Протягом дня російські окупанти масовано обстрілювали Вовчанськ Чугуївського району. В місті пошкоджено магазин «Веселка», приміщення пожежної частини, житлові будинки, сталися пожежі. Внаслідок обстрілів троє людей отримали поранення», – написав Синєгубов у телеграмі.

Крім того, за його словами, у селі Гракове Чугуївського району на протитанковій міні підірвався трактор. 61-річний тракторист поранений.

16 людей за добу поранені на Херсонщині, повідомив голова ОВА Олександр Прокудін.

«За минулу добу противник здійснив 81 обстріл, випустивши 381 снаряд з мінометів, артилерії, «Градів», ПТРК, БПЛА та авіації. Місто Херсон ворог обстріляв 9 разів (38 снарядів). Російські військові поцілили у житлові квартали населених пунктів області; будівлі соціальної і критичної інфраструктури Херсонського та Бериславського районів», – повідомив він.

Російські війська регулярно обстрілюють прикордонні та прифронтові населені пункти. Москва, попри докази і свідчення, заперечує обстріли цивільного населення.

Понад пів тисячі військових за добу – Генштаб ЗСУ про втрати Росії

Росія за добу втратила у війні проти України 540 своїх військових, загальні втрати від початку повномасштабного вторгнення сягнули близько 208 910 осіб, повідомив вранці 2 червня Генеральний штаб Збройних сил України.

У Генштабі також навели дані про втрати російської техніки:

  • танки ‒ 3819 (+15)
  • бойові броньовані машини ‒ 7490 (+12)
  • артилерійські системи – 3501 (+27)
  • РСЗВ – 575
  • засоби ППО ‒ 335 (+2)
  • літаки – 313
  • гелікоптери – 298
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 3137 (+6)
  • крилаті ракети ‒ 1117 (+10)
  • кораблі /катери ‒ 18
  • автомобільна техніка й автоцистерни – 6267 (+28)
  • спеціальна техніка ‒ 465 (+7).

Росія не повідомляє офіційних даних про своїх загиблих й інші втрати регулярно. Міністерство оборони Росії востаннє звітувало про втрати 21 вересня 2022 року, повідомивши про загибель 5937 осіб.

1 травня Речник Білого дому з питань національної безпеки Джон Кірбі повідомив, що російські військові за останні п’ять місяців війни проти України у боях у районі Бахмуту та інших регіонах України зазнали втрат у 100 тисяч осіб.

Україна також не розголошує дані про свої втрати. У березні американська газета The Washington Post із посиланням на неназваних американських та європейських офіційних осіб написала, що втрати України у війні нібито становлять 120 тисяч загиблих і поранених солдатів. Секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко назвав ці дані перебільшеними.

«Підвищена тривожність». В ISW проаналізували реакцію Росії на рейд РДК у Бєлгородській області

Реакція російських офіційних осіб і військових блогерів на новий рейд бійців «Російського добровольчого корпусу» і Легіону «Свобода Росії» у Бєлгородській області РФ свідчать про те, що в російському інформаційному просторі зберігається «підвищена тривожність» щодо війни проти України, пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики згадали слова речника Кремля Дмитра Пєскова, який 1 червня заявив, що президент Росії Володимир Путін постійно отримує інформацію про ситуацію в Бєлгородській області. Крім того, Путін нагородив голову Шебекінського району Володимира Жданова орденом Мужності за реагування на ситуацію на кордоні. Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков повідомив, що чиновники евакуювали 200 дітей до Пензенської області РФ і планують 3 червня евакуювати ще 600 дітей до Калузької та Ярославської областей.

«Ці евакуації, повідомлення про залученість Путіна та характеристика операції Міністерством оборони РФ як спроби «вторгнення» на російську територію свідчить про те, що Кремль намагається використати ці обмежені рейди для підтримки своїх поточних інформаційних операцій, спрямованих на те, щоб зобразити війну в Україні як екзистенційну й отримати внутрішню підтримку для тривалої війни», – кажуть аналітики.

У ISW зауважили, що РДК і ЛРС не намагалися «серйозно контролювати» територію Бєлгородської області Росії ні 1 червня, ні під час рейду 22 травня, незважаючи на їхню заявлену мету «захоплення території Росії».

Влада Бєлгородської області 1 червня повідомила, що кілька населених пунктів Шебекінського і Грайворонського округів зазнали обстрілів. Зокрема, у місті Шебекіно внаслідок обстрілу з РСЗВ «Град» спалахнув гуртожиток, пошкоджено будівлю міської адміністрації. За даними російських інформагенцій, після обстрілів у Бєлгородській області госпіталізовано 11 людей, четверо з них у тяжкому стані.

Уранці 1 червня угруповання «Російський добровольчий корпус» та Легіон «Свобода Росії», які воюють на боці України, оголосили про новий рейд на територію РФ. Згодом міністерство оборони РФ прозвітувало про «зірвану спробу вторгнення» до Бєлгородської області.

Минулого тижня кілька десятків бійців, які декларували свою належність до РДК та Легіону «Свобода Росії», увійшли на територію Грайворонського міського округу Бєлгородської області Росії. Вони захопили російський прикордонний пункт і перебували в кількох населених пунктах міського округу. Під час цих рейдів РДК через кордон у Києві заявляли, що Україна не має до них прямого відношення, оскільки «Російський добровольчий корпус» не є частиною її Збройних сил і складається з російських громадян.

Секретар Ради національної оборони України Олексій Данілов, коментуючи події у Бєлгородській області РФ, 1 червня заявив, що «це тільки початок». Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Це ж не перший випадок, коли росіяни зі зброєю в руках ідуть захищати свою країну. Звикаємо до цього. Я неодноразово наголошував – мають право… Я впевнений, що це тільки початок – далі буде. Це буде не тільки Бєлгород. Ви ж бачите, що там відбувається – то дрони самі по собі по Москві починають запускати, то ще щось. Дивна країна», – сказав він в ефірі програми Свобода Live.

Данілов наголосив, що процес фрагментації Росії почався 24 лютого, «коли ці божевільні вирішили напасти на нашу країну».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG