Доступність посилання

ТОП новини
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року
Наслідки російського ракетного удару по Одесі 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Генштабі повідомили, чим Росія атакувала Київ у ніч на 2 червня

Росія, за попередніми даними, задіяла 15 крилатих ракет і 18 безпілотників для завдання удару по Києву в ніч на 2 червня, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

«Попередньо. Цієї ночі ворог задіяв для ударів 15 крилатих ракет (тип уточнюється) і 18 іранських ударних БпЛА Shahed – усі ці повітряні цілі були знищені нашими захисниками. Інформація уточнюється», – йдеться в ранковому зведенні Генштабу.

Там нагадали, що протягом минулої доби загарбники завдали 12 ракетних ударів із застосуванням 10 балістичних і крилатих ракет типу «Іскандер» по Києву, які були знищені ППО, і двох зенітних керованих ракет С-300 по Харкову.

«Крім того, завдали 46 авіаційних ударів і здійснили 107 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. На жаль, є загиблі та поранені мирні громадяни, серед яких діти, пошкоджено дитячу поліклініку, житлові багатоквартирні будинки, приватні будинки та інша цивільна інфраструктура», – йдеться в повідомленні.

У командуванні наголосили, що ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України і надалі залишається високою.

Щодо ситуації на фронті, то, за даними Генштабу, російські війська і далі зосереджують основні зусилля на спробах повної окупації Луганської і Донецької областей. Протягом минулої доби підрозділи сил оборони України відбили 25 російських атак, йдеться в повідомленні.

Раніше Київська міська військова адміністрація повідомила, що, за попередньою інформацією, українські сили ППО збили понад 30 повітряних цілей у небі над столицею України і навколо міста в ніч на 2 червня. За останні шість днів це вже шостий повітряний удар по місту, зазначили в КМВА.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

«Комбінована атака» – у КМВА повідомили про знищення понад 30 повітряних цілей біля Києва

Російські війська у ніч на 2 червня здійснили черговий удар по Києву, застосувавши крилаті ракети і безпілотники, за попередньою інформацією, українські сили ППО збили понад 30 повітряних цілей у небі над столицею України і навколо міста, повідомила Київська міська військова адміністрація.

«За останні шість днів рашисти завдали вже 6-го повітряного удару по місту! І кожного разу ворог змінював зброю. Після балістичних ракет у переддень, цього разу атака була комбінованою – дронами і крилатими ракетами одночасно. Пуски ракет були здійснені із стратегічних бомбардувальників Ту-95МС із району Каспію, ймовірно – крилатими ракетами типу Х-101/555. Синхронно, з різних напрямків Київ атакували БпЛА, за попередніми даними – баражуючі боєприпаси Shahed», – заявив начальник КМВА Сергій Попко.

Він додав, що інформація щодо руйнувань і потерпілих відсутня.

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що викликів рятувальних служб і медиків під час повітряної тривоги в Києві, яка вночі тривала близько 2,5 годин, не було.

«Уже після тривоги в Дарницькому районі столиці на дорозі виявили тліючі уламки ракети. Рятувально-пожежна служба прямує на місце. Також в Подільському районі сталося загоряння травʼяного настилу внаслідок падіння уламків. Служби працюють», – написав Кличко у телеграмі.

У КМВА згодом уточнили, що після перевірки інформація щодо уламків не підтвердилася.

У Повітряних силах поки не оприлюднювали даних про те, які саме повітряні цілі були збиті вночі.

Російські війська активізували удари по Україні, зокрема по Києву, від початку травня, застосовуючи при цьому ракети і безпілотники. У ніч на 1 червня Росія завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили ЗСУ повідомили, що війська протиповітряної оборони збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві 1 червня загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 – зазнали поранень.

В американському Інституті вивчення війни зазначали, що російські війська активізували удари по всій території України, особливо в тилових районах, що «є частиною нової російської повітряної кампанії в Україні, спрямованої на зниження здатності України проводити контрнаступальні операції в найближчій перспективі».

У російському Курську повідомляють про звуки вибухів. Тамтешня влада раніше казала про атаку підстанції дроном

Російські Telegram-канали вночі 2 червня повідомили про звуки вибухів у Курську. За повідомленнями, жителі чули орієнтовно п’ять вибухів.

ДОПОВНЕНО «Сьогодні вночі поряд із Курською системою ППО збито кілька українських безпілотників», – повідомив згодом губернатор регіону Роман Старовойт

За декілька годин до повідомлень про вибухи, Старовойт казав, що жителі одного з населених пунктів Суджанського району Курської області залишилися без електрики через скидання на підстанцію боєприпасу з безпілотника.

Старовойт назвав це «черговою атакою України». Київ ці повідомлення не коментував.

З початку російського військового вторгнення в Україну влада прикордонних російських регіонів, зокрема Курської області, періодично заявляє про «атаки».

З прикордонних територій армія РФ регулярно веде обстріл України, зокрема Сумської, Чернігівської та Харківської областей.

США припинили обмін даними з РФ за ядерним договором

З 1 червня США припинили передавати Росії телеметричні дані про запуски американських міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) та балістичних ракет з підводних човнів (БРПЛ). У заяві Держдепартаменту США йдеться, що це рішення ухвалене через призупинення участі Росії у Договорі про стратегічні наступальні озброєння (ДСНО).

Держдепартамент наголошує, що обмін такою інформацією проходив у рамках договору, але Росія відмовилася від участі у двосторонній консультативній комісії, яка мала досягти взаємних домовленостей з цього приводу.

«США не надаватимуть телеметричну інформацію в односторонньому порядку», – вказала американська сторона.

Договір був підписаний тодішніми президентами США і РФ Бараком Обамою та Дмитром Медведєвим 8 квітня 2010 року в Празі та набрав чинності 5 лютого 2011 року. Цей договір прийшов на зміну СНО-I, термін дії якого минув у грудні 2009 року, та Договору про скорочення стратегічних наступальних потенціалів від 24 травня 2002 року.

Договір було продовжено 2021 року на 5 років за взаємною домовленістю сторін.

21 лютого 2023 року президент Росії Володимир Путін оголосив, що Москва припиняє участь у ДСНО, але не виходить із нього. Свої дії він обґрунтував політикою США щодо Росії, особливо підтримкою Вашингтоном України. Путін також наголосив, що, перш ніж повернутися до обговорення питання про продовження роботи в рамках договору, російська сторона має для себе зрозуміти, як у ньому враховуватимуться арсенали не лише США, а й інших ядерних держав НАТО – Великобританії та Франції (при цьому договір був підписаний саме зі США, без участі інших країн).

28 лютого Путін підписав закон про призупинення участі РФ у ДСНО.

Росія зберігає «невелике виробництво» ракет – Данілов

Секретар Ради національної оборони України Олексій Данілов заявив, що попри санкції, Росія на сьогодні зберігає «невелике виробництво» ракет.

«У нас є розрахунки того озброєння, яке мала і має Російська Федерація. Звичайно, ми кожного дня отримуємо таку інформацію, інформацію про використання. Але майте на увазі, вони не сидять, склавши руки, вони виробляють, не зважаючи на те, що є санкції, є заборона на ввезення тих чи інших компонентів, – у них є невелике виробництво. Більше того, вони можуть підвозити ракети через ті країни, які вони свого часу і постачали», – сказав Данілов в ефірі Радіо Свобода.

За його словами, нині з упевненістю можна сказати, що та кількість ракет, яка була у РФ на початку вторгнення, знизилася «в геометричній прогресії».

«Вони використали дуже багато ракет по території нашої країни. Усі ці розрахунки ведуться кожного дня. Ще раз наголошую, ми розуміємо, що у них є», – сказав Данілов без деталей про власне кількість і клас ракет.

За даними Генштабу ЗСУ, лише протягом минулої доби армія РФ завдала 12 ракетних ударів із застосуванням 10 балістичних та крилатих ракет типу «Іскандер» по Києву та 2 зенітних керованих ракет С-300 – по Харкову.

Раніше в Головному управлінні розвідки повідомили, що Росія продовжує виробляти ракети, попри міжнародні санкції.

Влада Дніпропетровщини просить «найближчим часом» не ігнорувати повітряну тривогу. В регіоні за день – троє поранених

Пізно ввечері четверга Сергій Лисак, голова Дніпропетровська ОВА, звернувся до громадян з проханням не ігнорувати найближчим часом сигнали повітряної тривоги.

«Не забувайте про укриття та правило двох стін», – написав Лисак у Telegram.

Його допис з’явився на тлі повідомлень у мережі, з посиланням на моніторингові групи, що у повітряний простір РФ піднято п’ять стратегічних бомбардувальників Ту-95.

За даними голови Дніпропетровської ОВА, сьогодні армія РФ кілька разів цілила по Дніпропетровщині, зокрема по Нікопольській та Марганецькій громадах, застосовуючи важку артилерію і БПЛА.

«У Марганці поранений 34-річний чоловік. Він у лікарні в стані середньої тяжкості. За уточненою інформацією, у Нікополі пошкоджений також об’єкт інфраструктури. А окрім багатоповерхівки, понівечені два приватні будинки», – повідомив Лисак, який раніше казав про двох поранених у Нікополі.

Російські війська регулярно обстрілюють Дніпропетровщину.

Москва від початку повномасштабного вторгнення заперечує цілеспрямовану атаку на цивільних, попри наявність свідчень і доказів цього.

Пентагон заплатить Маску за Starlink для України – Bloomberg

Компанія Ілона Маска SpaceX отримала контракт міністерства оборони США на постачання терміналів і послуг Starlink для України, повідомляє 1 червня видання Bloomberg із посиланням на Пентагон.

Термінали буде придбано на кошти, виділені Конгресом США.

У грудні 2022 року Пентагон повідомляв, що надасть Україні «термінали та послуги» супутникового зв’язку, але тоді не вказував, що контракт отримає саме SpaceX.

«Ми продовжуємо працювати з рядом глобальних партнерів, щоб забезпечити Україну необхідними їй стійкими супутниковими та комунікаційними можливостями», – вказують в оборонному відомстві США.

Від початку повномасштабного вторгнення Україна отримала 42 тисячі терміналів Starlink. Серед іншого, вони відповідають за звʼязок українських військових на лінії фронту.

Польща допоможе Україні готувати пілотів для F-16, але літаки дати не зможе – Моравецький

Польща допоможе Україні підготувати пілотів для літаків F-16, однак самі винищувачі передати не зможе, їх бракує самій Польщі. Про це польський премʼєр-міністр Матеуш Моравецький заявив 1 червня на полях Європейського політичного саміту в Молдові, повідомляє Польське радіо.

«Ми визначили графік цих навчань», – відзначив Моравецький за підсумками розмови кількох премʼєр-міністрів і президента України.

Глава польського уряду також наголосив на важливості передачі Україні зенітно-ракетних комплексів Patriot з боку тих країн, які їх мають.

«Це обов’язок представників місцевої влади» – Зеленський про укриття і доступ до них

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ситуації, коли люди не можуть потрапити до укриттів, не повинні повторюватися.

«Ми робимо максимум, щоб захистити людей. Не було такої міжнародної зустрічі, не було таких міжнародних переговорів, на яких не порушувалося б питання ППО для України. Але захист людей – це захист на всіх рівнях. Укриття мають бути доступними. Ніколи більше не має повторитися ситуація, як цієї ночі в Києві, коли люди прийшли в укриття, а укриття – зачинене»,– сказав він у відеозверненні.

За його словами, «обов’язок представників місцевої влади, дуже конкретний обов’язок – забезпечити наявність і доступність укриттів цілодобово».

«Боляче бачити недбале ставлення до цього обов’язку. Боляче бачити втрати. І якщо обов’язок на місцях не виконується, це прямий обов’язок правоохоронців – притягати до відповідальності», – зазначив він.

Росія в ніч на 1 червня завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили повідомили, що війська протиповітряної оборони збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень.

За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля медзакладу в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим. 1 червня ввечері поліція Києва повідомила про чотирьох затриманих. За даними поліції, охоронцеві медзакладу готують повідомлення про підозру за статтею «залишення в небезпеці», посадовиці РДА, директору лікарні і його заступнику можуть інкримінувати «службову недбалість».

Після подій у столиці влада анонсувала перевірку укриттів не лише у Києві, а й в інших містах, зокрема, у Львові, Вінниці та Миколаєві.

Росія визнає українських дітей «сиротами» і віддає на усиновлення – розслідування

Російська влада використовує близько ста закладів для розміщення депортованих дітей з тимчасово окупованих територій України, ідеться в публікації розслідувального проєкту «Система». За даними журналістів, дитячі будинки, інтернати в багатьох російських регіонах переповнені. Тому українських хлопчиків та дівчаток стараються якомога швидше влаштувати у нові родини.

Процедуру визнання українських дітей «без батьківської опіки» – спростили, вимоги до потенційних прийомних сімей – стали мягшими, відтак пошук дітей для родичів та опікунів став дуже складним. Радіо Свобода публікує найважливіші знахідки розслідування, у якому, зокрема, свідчення дали й ті, хто депортованих українських дітей усиновив.

У червні 2022 року радниця очільника проросійського угруповання «ДНР» у правах дітей Елеонора Федоренко написала службову записку своєму керівнику Денису Пушиліну. Цей документ є у розпорядженні журналістів проєкту рослідувань «Система». Федоренко запропонувала, щоб впродовж десяти днів органи внутрішніх справ так званої «ДНР» розшукували родичів чи законних представників дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях.

Якщо не знайшли, то органам опіки видають довідку про те, що вони не знайдені. А сама дитина отримує статус «залишена без батьківської опіки». Це дає підстави для усиновлення українських хлопців і дівчат. В службовій записці Федоренко зазначає, що такий поряд дій є потрібний «виключно в інтересах дітей».

На запит журналістів в адміністрації глави так званої «ДНР» не відповіли. Але є щонайменше один випадок, який показує, що при живих батьках дітей визнали залишеними без піклування і намагалися віддати в російську сім’ю. Щоправда, це було ще до службової записки так званого донецького дитячого омбудсмена.

Радіо Свобода розповідало історію багатодітного батька з Маріуполя Євгена Межевого. Російські військові розлучили його з сином і двома доньками на блокпості під час «евакуації».

Євгена затримали і відправили в Оленівську колонію. А дітей перевезли санаторій «Поляни», що неподалік Москви.

Росія обмежує прохід суден до порту Южний – ООН

Росія обмежує прохід суден до українського порту Південний у межах зернової угоди, повʼязуючи це з відновленням експорту російського аміаку. Про це повідомив 1 червня представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік.

За його словами, Москва довела свою позицію до відома Спільного координаційного центру (СКЦ).

«Російська Федерація повідомила СКЦ про обмеження реєстрацій суден у порту Південний через відсутність російського експорту аміаку», – сказав речник.

Лише 33 судна вийшли з українських портів у травні, це більш як удвічі менше від кількості, яка спостерігалася у квітні, повідомляє агенція Reuters із посиланням на Дюжарріка.

Посольства 23 країн в Україні вимагають від Росії повернути українських дітей – спільна заява

У Міжнародний день захисту дітей посольства низки країн підписали заяву із закликом до Росії повернути незаконно вивезених українських дітей в Україну.

«Ми приголомшені масштабною незаконною примусовою депортацією та переселенням українських дітей до Росії або на контрольовану Росією територію Україні, та у зв’язку з цим звертаємо увагу на ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом. Українська влада ідентифікувала понад 19 тисяч дітей, незаконно депортованих або іншим чином розлучених зі своїми батьками чи опікунами. Кількість депортованих дітей продовжує зростати через останні переселення цивільного населення із Запорізької області. Росія викрадає дітей із їхніх шкіл, їхніх домівок, зокрема тих, хто живе в установах інтернатного типу. Також діти були розлучені зі своїми родинами під час так званого російського процесу «фільтрації». Дуже мало дітей повернулося. Травма розлучення з близькими вплине на дітей та їхні родини на все життя», – йдеться в заяві, розміщеній на Facebook-сторінці посольства Польщі в Україні.

Дипломати кажуть: незаконно депортовані діти стикаються з «жорстокими виховними процесами, які створюються з метою систематичного знищення їхньої української ідентичності».

«Ми нагадуємо РФ про її зобов’язання за міжнародним правом припинити незаконну агресивну війну та забезпечити захист життя всіх дітей. Ми закликаємо Росію забезпечити право дітей на збереження своєї культурної ідентичності, зупинити примусове переміщення дітей до РФ та припинити насильницьке перевиховання українських дітей і примус стати росіянами. Ми закликаємо РФ до співпраці з українською владою з повернення українських дітей туди, де їхній дім – до України. Міжнародна спільнота підтримує Україну у захисті її майбутніх поколінь. Ми притягнемо РФ до відповідальності за її незаконні та варварські дії в Україні», – йдеться у заяві.

Заяву підписали посольства в Україні – Польщі, Великої Британії, Австралії, Австрії, Нідерландів, Канади, Данії, Естонії, Греції, Латвії, Швейцарії, Чехії, Словенії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Нової Зеландії, Норвегії. , Румунія, Іспанія, Швеція, Представництво ЄС в Україні.

Загибель людей біля укриття: у поліції Києва повідомили про 4 затриманих

Поліція Києва повідомила про затримання чотирьох людей у справі про загибель людей біля укриття минулої ночі.

«Наразі з ними проводяться першочергові слідчі дії та з’ясовується причетність кожного з них до цієї трагічної події. Сьогодні вночі столиця України піддалася черговому ракетному обстрілу з боку країни-агресора. Внаслідок події загинуло троє людей, серед яких 9-річна дівчинка. Люди не змогли вчасно потрапити в укриття, так як воно було зачинене. За цими фактами столична поліція розпочала два кримінальних провадження : за ч. 2 ст. 367 – службова недбалість та за ч. 3 ст. 135 ККУ – залишення в небезпеці», – повідомили у столичній поліції.

Повідомляється, що серед затриманих: перша заступниця голови Деснянської райдержадміністрації, директор лікарні, заступник директора з технічних питань та охоронець лікарні.

«Останньому готується повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 135 ККУ (залишення в небезпеці), а решті – за ч. 2 с. 367 ККУ (службова недбалість)», – зазначили правоохоронці.

Досудове розслідування триває.

Сунак: законне місце України – в НАТО

Україна має стати членом Північноатлантичного альянсу, заявив премʼєр-міністр Великої Британії Ріші Сунак журналістам на полях саміту Європейської політичної спільноти в Молдові 1 червня. Про це повідомляє телеканал SkyNews.

«Я згодний із генеральним секретарем НАТО в тому, що законне місце України – в НАТО. І те, про що ми наразі говоримо з Україною, – це переконатися, що у них є вся необхідна підтримка для успішного контрнаступу», – заявив голова британського уряду.

Ріші Сунак також наголосив, що його країна разом із союзниками готова до довгострокової підтримки України в її опорі російській агресії.

«Ми надсилаємо дуже сильний сигнал (президентові Росії) Володимиру Путіну, що ми нікуди не підемо, ми тут, щоб залишитися, і ми продовжуватимемо підтримувати Україну – не лише зараз, а й на роки вперед», – відзначив премʼєр-міністр Великої Британії.

США продовжили безмитний режим для української сталі ще на рік – Мінекономіки

У Міністерстві економіки повідомили, що США звільнили українську сталь від 25% мита ще на один рік. Як повідомляє пресслужба відомства, президент США підтримав ініціативу американського Мінторгівлі та звільнив від мит також сталь із ЄС, яка виготовлена з української сировини.

«Значний збій у виробництві сталі в Україні зменшив загальний обсяг виробництва сталі в Україні. Водночас сталеливарна промисловість була історично важливою для України, і як Сполучені Штати, так і Україна зацікавлені у збереженні цієї галузі як економічної рятувальної ланки, поки країна відновлюється», – цитує Мінекономіки України текст прокламації президента США Джо Байдена.

Міністр економіки України Юлія Свириденко заявила, що впродовж року Київ пояснював партнерам, що «головний спосіб відновити українську металургію – це інтегрувати її у виробничі ланцюги в ЄС і США». Рішення США продовжили безмитний режим для української сталі, каже вона, «один з найбільш практичних способів посилити таку інтеграцію».

«Україна також працює з ЄС над інтеграцією ринків сталі. Автономні торгові заходи ЄС, продовжені на рік 25 травня, передбачають звільнення української сталі від сплати антидемпінгових та захисних мит. Крім того, в рамках промислового діалогу Україна-ЄС започатковано окремий діалог щодо сталі, який включає виробників сталі», – повідомили у Мінекономіки.

«Небесний щит України». Зеленський каже про підготовку до створення коаліції винищувачів на наступному «Рамштайні»

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що продовжується підготовка рішення про створення коаліції бойових літаків «Небесного щита України» на наступній зустрічі у форматі «Рамштайн». Про це він заявив після зустрічі із лідерами європейських країн у Кишиневі.

«Коаліція винищувачів. Зустріч із лідерами європейських країн. Обговорили питання, повʼязані з початком тренування українських пілотів на літаках F-16 та інших типів. Домовилися після майбутніх консультацій з американською стороною продовжити працювати над офіційним рішенням про створення коаліції бойових літаків «Небесного щита України» на наступній зустрічі у форматі «Рамштайн», – написав у телеграмі Зеленський.

«Культурний геноцид» – дослідження ІМІ про запровадження російської освіти на окупованих територіях

Москва на окупованих територіях України запроваджує власні стандарти освіти, залучаючи до навчання українських дітей учителів із Росії, а якщо їх бракує – і студентів педагогічних вишів. Про це йдеться в оприлюдненому 1 червня дослідженні Інституту масової інформації «Культурний геноцид: хто і як впроваджує російську освіту на окупованих територіях України».

«Для цього країна-агресор налагодила схему «гуманітарних місій». Протягом 2022 року було організовано 147 псевдомиротворчих поїздок на Донбас. Окрім того, станом на лютий 2023-го на окупованих територіях Донецької області все ще перебуває близько ста російських волонтерів», – ідеться в повідомленні.

За даними ІМІ, досвідчених фахівців серед тих, хто погоджується їхати в Україну бракує, хоча за рахунок доплат російський учитель за тиждень може отримати стільки, скільки вдома заробляє за два місяці. Добові за кожний день такого відрядження становлять 8480 рублів (це майже 4 тисячі гривень).

Брак кадрів «перекривають за допомогою менш захищених категорій населення – в російському інфопросторі найчастіше розповідають про студентів у складі «гуманітарних місій».

Дослідники доходять висновку, що русифікація освіти на окупованих українських територіях може відповідати кваліфікації «культурного геноциду», концепцію якого розробив юрист Рафаель Лемкін, автор першого договору ООН з прав людини та Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

З повним змістом дослідження можна ознайомитися тут.

Найбільше українських дитбудинків прийняли Польща, Італія і Туреччина – Луцик

Данілов про події у Бєлгородській області РФ: «це тільки початок»

Секретар Ради національної оборони України Олексій Данілов, коментуючи події у Бєлгородській області РФ, заявив, що «це тільки початок». Про це він сказав в ефірі Радіо Свобода.

«Це ж не перший випадок, коли росіяни зі зброєю в руках ідуть захищати свою країну. Звикаємо до цього. Я неодноразово наголошував – мають право… Я впевнений, що це тільки початок – далі буде. Це буде не тільки Бєлгород. Ви ж бачите, що там відбувається – то дрони самі по собі по Москві починають запускати, то ще щось. Дивна країна», – сказав він в ефірі програми Свобода Live.

Данілов наголосив, що процес фрагментації Росії почався 24 лютого, «коли ці божевільні вирішили напасти на нашу країну».

«Нічого дивного не відбувається, де далі наступного разу ми будемо бачити такі речі – це тільки питання часу», – наголосив секретар РНБО.

Зеленський прокоментував загибель у Києві людей, які не змогли потрапити в укриття

Президент України Володимир Зеленський прокоментував загибель у Києві людей, які вночі 1 червня не змогли потрапити в укриття.

«Треба, щоб місцева влада вмикала голову. У нас була трагедія. Люди не могли потрапити в укриття. Повернемося, поставимо голову на місце», – сказав Зеленський на пресконференції в Кишиневі.

Росія в ніч на 1 червня завдала чергового масованого удару по Києву і Київщині. Повітряні сили повідомили, що війська протиповітряної оборони збили всі 10 запущених РФ ракет «Іскандер».

Читайте також: Кличко: патрульна поліція Києва допоможе контролювати роботу укриттів вночі

За даними Київської міської військової адміністрації, внаслідок падіння уламків ракет в Києві загинули троє людей, з них одна дитина, ще 11 зазнали поранень. За повідомленнями очевидців, люди загинули на вулиці біля поліклініки в Деснянському районі, бо не змогли потрапити до укриття, яке, за деякими даними, було зачиненим.

Правоохоронці ведуть розслідування щодо того, чи було укриття зачинене, і хто за це відповідальний. Місцева влада анонсувала перевірку укриттів.

Після цих подій місцева влада почала перевірку укриттів у Львові, Вінниці та Миколаєві.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG